PS V lief voor EVV in Lichtstad Derby Ook sprinttoppers kiezen voor de commercie i/ w 'Scheenbeschermers verplicht? Ik kap er gelijk mee' Zes treffers: 'Niks bijzonders' Sport 5DAC 10 MAART 1999 /l SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 moord volgt Jan de Visser HuéLa. Feyenoord is geïnteresseerd in Jan de Visser. De te kJddenvelder van Heerenveen weet van de belangstelling en ;r volgens zijn zaakwaarnemer Rodger Linse zijn er nog namficrete gesprekken geweest. De Visser is inmiddels 31 ariniin Hoorn geboren speler is aan zijn achtste seizoen be- Schcjrenveen brak onlangs zijn contract open en verlengde ïenkomst met twee jaar. AL »rn in bekerfinale rke'|cHEN» Bayern München bereikte gisteravond de finale 1 VOfpuitse beker door de overwinning met 3-1 bij Rot Weiss :ra%sen uit de tweede Bundesliga. Jancker, Effenberg en rsli borden, waarna Scheinhardt vanaf de strafschopstip gori jeindstand tekende. Bayern, negen keer winnaar van de pat voor de elfde keer in de finale. Ie etappe voor Kirsipuu Jan Kirsipuu heeft gisteren de derde etappe van de wie- (trijd Parijs - Nice gewonnen. De wielrenner uit Estland de massasprint van de rit over 204,5 km van Sens naar 3eki|e baas over de Fransman Stéphane Barthe (tweede) en tavGfc]iër Henk Vogels (derde). De Australiër Stuart O'Grady, uwewJaar 'n Ponc*e van Fran^ij^ twee dagen de gele trui uwe lam de leiding in het algemeen klassement over van de Hrei Tsjmil. lappen botst ook op openbare weg cmAutocoureur Jos Verstappen is op de bon geslin- sbe^ir roekeloos rijgedrag in het Limburgse Maasbracht. De eLimburger veroorzaakte een aanrijding. Verstappen fle een auto op een verkeerplein en ging daarbij over de erte£igsvlakken. De man uit Buchten wilde net linksaf slaan, he mien reed zijn spiegel eraf, ging voor hem rijden en stond ïg boven op de rem. De automobilist kon de coureur Burcfr ontwijken en ramde hem in volle vaart. Verschillende hebben het ongeluk gezien en verklaringen afgelegd, moet Verstappen zich voor de rechter verantwoorden. toptj ase kandidaat voor president ITF fJflJ Ilie Nastase is een van de acht kandidaten voor de op- Jran Brian Tobin als voorzitter van de internationale ten- s.oitie ITF. Tobin neemt op 9 juli op het ITF-congres in wk afscheid. De Australiër is sinds 1991 preses. Nastase EEIfJn acöeve carrière twee grand slams, De US Open 1972 s Bld Garros 1993. Bovendien stond de 52-jarige Roemeen eenilc op Wimbledon. Daarnaast won hij 55 ATP-toemooi- ferste in Bogota 1968, de laatste in Bologna 1981 ildwijd experiment twee arbiters ie FIFA heeft gisteren in Zürich besloten het experi- twee scheidsrechters per wedstrijd in alle continen- in plaatsvinden. FIFA kwam tot die conclusie na evalu- jeerdere proeven in Brazilië. Aan de hand van de rap- jivam de commissie tot de slotsom dat de effectieve gie cjwerd verhoogd en het aantal overtredingen werd ver- L Op basis daarvan wil de FIFA in het volgende seizoen NieTiment uitbreiden over alle werelddelen. Tegelijkertijd uwt de wereldbond voor de gevaren in het systeem met VERfiters. Daartoe behoren een verschillende interpretatie ;els en een gebrekkige communicatie tussen beide hters. Bovendien bestaat er vrijwel in alle landen een 5angli gekwalificeerde arbiters. In Europa heeft de Franse ngeboden vanaf het volgende seizoen in de tweede di- iLINjtwee scheidsrechters te gaan werken. ngdi ee Ronaldo bij Inter maldo heeft gisteravond zijn rentree gemaakt bij Inter ie bekerwedstrijd tegen Parma. Inter verloor de return e finale met 2-1 nadat het de eerste wedstrijd thuis 0 et 2-0 verloren had. Daardoor werd Parma de eerste fi- het Italiaanse bekertoernooi. Ronaldo kwam in de jziekruul het veld. De eindstand was toen al bereikt. wthoot Parma voor 11.419 toeschouwers op 1-0, Zamo- bewakte gelijk waarna Veron in de 36ste minuut voor 2-1 i In de finale staat Parma tegenover de winnaar van het 165,llen Fiorentina en Bologna. HOW f™lken naar derde ronde w|Sjeng Schalken heeft de derde ronde bereikt van )kwl'pNine-toernooi in Indian Wells. In de tweede ronde jde Limburger de als zestiende geplaatste Zweed Tho- ansson in twee sets, 6-3 6-3. In de derde ronde staat hij jr Kuerten. De Braziliaan versloeg verrassend Yevgfeni 3at H>v, die daardoor wederom geen aanspraak kan maken pon van Pete Sampras. KNSB verwordt tot opleidingsinstituut en reisbureau HAARLEM GIJS VAN OOSTEN Woedend en beledigd was Jan Willem van Dijk toen hem deze winter ter ore kwam dat KNSB- sponsor Aegon de tobbende schaatser Gianni Romme had aangeboden terug te keren in de kernploeg van Henk Gemser. Van Dijk, directeur van Spaarselect, lijkt nu wraak te nemen door drie kroonjuwelen bij de schaatsbond weg te ka pen. KNSB-bondscoach sprint Peter Mueller neemt na afloop van dit seizoen in ieder geval Jan Bos en Erben Wennemars mee naar het team van Spaarselect maar vermoedelijk zullen meer schaatsers de charismatische Amerikaan volgen. Spaarselect heeft door een verdubbeling van het budget - van 1,5 miljoen naar 3 miljoen - de kernploegenstructuur van de KNSB zo ongeveer de genadeklap gegeven. De schaatsbond heeft door de uittocht van talent naar commerciële ploegen in de voorbije jaren van Ritsma, Timmer, Romme al verloren en daar komen nu ook nog eens Bos en Wennemars bij. Ids Postma is, zo lang zijn aanwezigheid op de boerderij in Dear- sum niet noodzakelijk is, de enige topper die de KNSB en Aegon vooralsnog trouw is gebleven. De KNSB stelt 'het vertrek van Mueller en zijn twee sprinters te betreuren'. De bond merkt op dat in het afgelopen weekeinde in Inzeil de gehe le sprintploeg en de coach een 'zeer aantrekkelijk en concurrerend financieel aanbod' is gedaan dat hen bovendien alle faciliteiten tot de Winter spelen van 2002 in Salt Lake City zou garanderen. De KNSB heeft tot op heden van geen enkele schaatser een reactie mogen ontvangen. Wel heeft de Amerikaanse coach Peter Mueller zijn ontslag ingediend. De KNSB wordt steeds meer in de richting van opleidingsinstituut en reisbureau geduwd. De bond zal, financieel gesteund door de commerci ële ploegen, talenten opleiden en klaar moeten stomen voor de top. De toppers moeten voor deelname aan internationale toernooien langs het loket van de KNSB die in de toekomst wel de nationale selectie blijft samenstellen. In een reac tie op de ontwikkelingen bij Spaarselect liet de KNSB gisteren weten 'naar een nieuwe structuur en een beloningssysteem voor de kernploegen lange baan te zoeken'. Wrang voor de KNSB is dat Mueller, hij begon in 1996, vertrekt. Onder de paraplu van de KNSB ontwikkelde de Amerikaan in twee jaar een sprintklimaat in Nederland. Mueller - in de Ver enigde Staten had hij gedurende twee jaar een commerciële wielerploeg - sluit zich niet af voor de processen in de markt. Hij beseft heel goed dat het 'product' schaatsen financieel steeds in teressanter wordt. Vorig jaar nog, informeerde Mueller naar de mogelijkheden bij Sanex nadat de ploeg van Ritsma kenbaar had gemaakt te wil len uitbreiden. En deze winter wierp Mueller op nieuw een paar balletjes op bij diverse gegadig den om uiteindelijk bij Spaarselect de hoofdprijs te winnen. Spaarselect regisseert in de laatste week van het internationale schaatskalender een publici teitsstunt van grote omvang. Vlak voor het WK- afstanden is de attentiewaarde hoog. Met Muel ler, Bos en Wennemars voegt de bedrijfsleiding drie mediagenieke en populaire sporters aan het team toe. De slechte start van dit seizoen - een falende Romme - wordt in een klap goed ge maakt. Spaarselect heeft het voorbije jaar geleerd dat niet alleen op de aandelenmarkt maar ook in de sport het risico moet worden gespreid. De schaatsploeg heeft nu de top op de korte afstand (Bos en Wennemars) en de top op de lange af stand (Romme en De Jong) in huis. Wat nog ont breekt is een allrounder. Misschien is Ids Postma een idee. Kleine broertje Eindhoven incasseert slechts vijf treffers Burgemeester Rein Welschen van Eindhoven hoeft zich vandaag niet te buigen over een ludiek verzoek van de EW-familie. De aanhang van de volksclub wilde de ze brapaden in de stad van een likje blauw-witte verf voor zien bij een stuntje van Eindhoven op PSV. Zover zou het niet komen. PSV was in de bekerconfrontatie, liefko zend omgedoopt in de Lichtstad Derby, oppermachtig (5-0). ,,Maar we hebben allebei gewonnen," zei Van Santpoort trots. Twee Eindhovenaren zijn nodig om PSV'er Luc Nilis af te stoppen. EINDHOVEN GPD Aan de Aalsterweg keert van daag de rust weer terug. Eind hoven, club van de stad, stort zich weer in de anonimiteit van de eerste divisie. Penningmees ter Jan Karsen maakt de finan ciële balans op. EW week uit naar het riante onderkomen van het machtige PSV. Vanwege de veiligheid - het Eindhoven Stadion is momenteel een bouwplaats - en een beetje voor de centjes. Het uitverkochte Philips Stadion bewees het ge lijk van de Eindhovense be leidsbepalers. Met de tegoeden kan EW-trainer Willem Leus huis de komende maanden de boer op. De kwart finale uit de strijd om de KNVB-beker werd nooit de gehoopte burenruzie en ein digde zoals ze begon: uiterst vriendelijk. Blauw-witte en rood-witte vlaggetjes op de tri bune en Brabantse carnavals krakers zetten de derby kracht bij. 'De Schrik van het Zuiden', de naam die Eindhoven voor de invoering van het betaalde voetbal verdiende met de laat ste landstitel 'oude stijl' in 1954, kent haar plaats weer. Daarvoor moest de reus PSV zich, zeker in de beginfase, wel even inspannen. Toen EW de zenuwen van zich had afge schud, kondigde zich zelfs even een heuse bekerwedstrijd aan. PSV-trainer Bobby Robson had zijn elf helden van Kerkrade in tact gelaten. Het surplus aan techniek was EW te machtig. Doelpunten konden niet uitblij ven. Na ruim een half uur hielp Albert van der Sleen letterlijk een handje. De doelman van EW duwde de bal na een vrije trap van specialist Luc Nilis over zijn eigen doellijn. Eindho ven beet even fel van zich af - Zuurman raakte de paal - maar kort daarop was het verzet ge broken. Ruud van Nistelrooij, voortreffelijk bespeeld door Be nito Kemble, schatte een diep tepass van Chris van der Weer den op waarde: 2-0. Met PSV's tweede treffer kwam een voortijdig einde aan een bij vlagen zelfs oervervelen- de cup-wedstrijd. EW deed zijn best de score zo laag mogelijk te houden en PSV verbruikte in de Lichtstad Derby net zoveel energie als een spaarlamp. Aan voerder Nilis begaf zich zelfs na ruim een uur richting de dou ches. Vanavond treedt de Belg in en tegen Barcelona alweer een helftje aan in het wereldelf tal van Johan Cruijff. Khokhlov en Nilis' vervanger Gilles de Bil de (twee) tilden de score naar logische hoogte. Fortuna S. - Emmen Fortuna Sittard bereikte voor de tweede keer in het bestaan de laatste vier in de Amstel Cup bereikt. Het versloeg Emmen in de kwartfinales met 3-1. In 1984 haalde Fortuna de eindstrijd. Het verloor daarin met 1-0 van Feyenoord. Beslissend in het bekerduel was de rode kaart voor de Drentse verdediger Mare Hegeman in de 66ste mi nuut. Drie minuten na diens vertrek scoorde invaller Regilio Simons 2-1. In de slotfase brak diezelfde Simons het laatste restje verzet van de club uit de eerste diivisie met zijn tweede treffer, 3-1. Eerder had de Fin Nurmela Emmen op een 1-0 voorsprong gezet en tekende Jeffrey een minuut later voor de gelijkmaker. AMSTEL CUP Kwartfinale Fortuna Sittard - Emmen 3-1 (1-1). 36 Nurmela 0-1. 37. Jeffrey 1-1, 69. Simons 2-1, 89. Simons 3-1 Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 5000. Gele kaart Uneken, Kocks (Emmen). Rode kaart: 66. Hegeman (Emmen). Eindhoven - PSV 0-5 (0-2). 33. Nilis 0-1 36. Van Nistelrooy 0-2, 61. Khokhlov 0-3. 79. De Bilde 0-4, 90. De Bilde 0-5. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers 27.000. Eindhoven: Van der Sleen; Laponder. Kemble (66. Smulders). Thijssens en Va' de Rijt, Huijksloot. Van Gils en Zuurmar Thijsbaert (56. Da Costa). Zuurman en Van Tuinen 72. Vroomans). PSV: Waterreus. Van der Weerden. Skerla. Dirkx en Oyen; Bruggink (66. Iwan). Ooij- er, Nikiforov en Khokhlov (74. Fuchs). Ni lis (63. De Bilde) en Van Nistelrooy ^>UL1Lt.W n Gerard Baas en Loman Leefmans lenbeschermer' tegen zot*1m der p'as en de pivoerder schiet ter pe stress. reactie was 'ik kap ik hoorde dat die lend seizoen ver- lN(4 Ik ben nogal gevoelig [wat dat soort zaken 'ern ook altijd mijn •n en voetbalbroekje mlluis om ze zelf te was- uiet lekker voelt, V lekker." 1Van der Plas, een gezakte-kousen-voet- I met scheenbescher- pbeerd te voetballen. 'n jaar of drie, vier 't het Nederlands im. Daar waren ze fit. Het was ver- Ik kreeg last van en op driekwart 'trijd kreeg ik kramp 'rmaal nooit kramp, 'ten vertellen dat het bloeding te maken "iet goed als ik mijn fPSopgetrokken heb." is heeft al een idee poet zijn voor een ^vant écht stoppen JUen, dat zijn 'die Ptuurlijk ook niet lolde voetbal zijn ze Van links naar rechts het gepantserde middenveld van de Suizebollen-elf: juniorenbeschermers, bierviltjes, creditcards en een nieuwe functie voor uw dagblad foto hielco kuipers al jaren verplicht. Daar heb je Stan Valckx die ook altijd met .afgezakte kousen speelde. En Jan de Visser van Heeren veen doet het nog, dus kan ik aan Jef frey Talan even vragen hoe die De Visser dat oplost. Waarschijnlijk doet De Visser dat met heel kleine scheenbe schermers. Met Kativijk hebben we voor de Amstel Cup tegen bijvoorbeeld RKC en FC Utrecht ook volgens de officiële betaald- voetbalregels gevoetbald. Ik had toen van onze materiaalman Wim van Beelen scheenbesclier- mertjes van een F-junior gekre gen. De grensrechter kwam con troleren, keek naar onze nop pen, tikte op alle scheenbescher mers en toen hij bij mij kwam zei die 'Dat is niet veel meneer'. Maar ik mocht wel spelen. Hij zei dat er geen maten voor scheenbeschenners zijn. Dat zal dus mijn redding moeten wor- De vraag aan de KNVB is dus: hoe groot moeten ze eigenlijk zijn? Ger Stolk, voorlichter bij de voetbalbond, zegt in het Rotter dams Dagblad hoopgevende woorden voor Marco van der Plas: „Ik zou niet kunen zeggen waaraan een scheenbeschermer moet voldoen. Wij van Suizenbollen zijn dus even aan het brainstormen ge weest. Van links naar rechts het versterkte middenveld van ons redactieteam: juniorenbescher mers (verkrijgbaar met logo van uw favoriete club), bierviltjes, creditcards en (de zaterdagedi tie van) uw dagblad. Overigens, over de bierviltjes zegt René Temmink, scheids rechter betaald voetbal: „Door een gebrek aan strikte re gelgeving bij de bonden, kunnen arbiters hier weinig aan doen. Hockeyclub Hisalis heeft een briljantje in de gelederen. Spits Monique Vastenhout scoorde afgelopen weekeinde zes keer in het met 7-0 gewon nen treffen met VCL uit Den Haag. Zeker voor hockeybe- grippen een bijzondere presta tie. Even om een reactie vragen van de goaltjesdievegge. -Tring, tring, met de sportredac tie van het Leidsch Dagblad, ik dacht dat ik het nummer van Monique Vastenhout had ge draaid? Klopt, maar ze is er niet. Gaat het over Hisalis? Dan kan je ook bij mij terecht, ik ben de trainer. -Nee, het lijkt me toch beter dat Monique zelf over haar sco ringsdrift vertelt. Ik bel morgen wel even terug. Goeienavond. De volgende dag nog maar een teruggebeld, maar nu in de (nutteloze) wetenschap dat de uitblinkster en de oefenmeester in meer opzichten een team Eenmaal aan de lijn, blijkt dat voor Monique Vastenhout zes keer scoren in een wedstrijd niet iets is om de vlag uit te hangen. „Ik scoor er meestal wel één of tivee per wedstrijd. Hoeveel het er nu dit seizoen totaal zijn, weet ik niet. Dat wordt wel bij gehouden maar niet door mij. Dat zou ik even moeten opzoe ken. Zes treffers, dan ben jij zeker degene die de strafcorners erin mept? „Nee, ik geef ze juist aan. Zes velddoelpunten dus. Dat is helemaal bijzonder. Hisalis neemt een bescheiden positie in de middenmoot van de vier de klasse in. Moet iemand die de voor hockey opmerkelijke gave heeft om het vibrerende net nauwelijks tijd te gunnen om tot stilstand te komen het niet eens hogerop zoeken? „Nee, die tijd heb ik gehad. Ik speel voor de gezelligheid en die heb ik bij Hisalis gevonden. In het verleden speelde ik bij Kik kers (Nieuw Vennep, red.) in de derde klasse en toen ging het scoren me aanmerkelijk moeilij ker af. Maar toch, zes keer? „Nou, de tegenstander stelde niet zo veel voor en vooral de keepster was niet erg best. Hou het er maar op dat het gewoon toeval was. Niks bijzonders. Hisalis heeft een briljantje, zon der glans.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21