Besluit ov lot Ter Aa valt snel VERBIJSTEREN Duurder 'sportveldenplan' baart politieke partijen Alkemade zorgen h Bescheiden Boskopers willen de show stelen Rijn Veenstreek 'Controle stropers Langeraarse Plassen verscherpen' DINSDAG 9 MAART 1999 a brouwer de koning. 071-5356417. plv.-chef marieta kroft. Gewapende overval in Alphen alphen aan den run Bij een g0wap0nd0 ov0rval op de Ouverture- weg in Alphen aan den Rijn is gisteren een geldcassette buitge maakt. Een 21-jarige medewerker van een in winkelcentrum de Herenhof gevestigde zaak werd rond 14.30 uur onder bedrei ging van een wapen gedwongen de cassette af te geven. De me dewerker wilde het geld storten bij een bank aan de Ouverture- weg. De overvaller bedreigde de medewerker en ging er lopend met de buit. waarv an de hoogte onbekend is, vandoor in de richting van de Concertweg. Taakstraf voor Alphense aanranders den haag/alphen aan den run Twee Alphenaren zijn gisteren door rechter J. van Kempen veroordeeld tot 204 uur taakstraf en een voorwaardelijke gevangenisstraf van vijf maanden voor aanranding van een 16-jarige plaatsgenote. De rechter volgt daarmee de eis van officier van justitie C. de Groot. Zij vond het bewijs voor een poging tot verkrachting te mager en bracht de tenlastelegging tijdens de zitting op 22 februari terug tot aan randing. De twee Alphenaren van 31 en 32 jaar zeiden de rech ter dat het voorval in juli vorig jaar een 'dolletje' was geweest. Bijna 250 automobilisten bekeurd roelofarendsveen/woubrugge/ter aar De politie van de distric ten Rijn-en Aarlanden en Rijn en Braassem hield gisteren ver schillende controles in de regio. In Woubrugge deelden agenten aan 68 bestuurders bekeuringen uit. die zonder ontheffing over de Vierambachtsweg reden. Die weg is tussen 16.00 en 19.00 uur gesloten voor verkeer naar Alphen aan den Rijn. Op het Westeinde in Roelofarendsveen reden van de 630 gecontroleer de automobilisten er 36 te hard. Ook in Ter Aar. op de Oostka- naalweg en de Westkanaalweg. op de Provinciale weg in Nieuw koop en in Noorden werden bijna 1300 voertuigen gecontro leerd. Daarvan reden er 143 te hard. Brand in nieuwbouwwoning alphen aan den run Bij een brand in een in aanbouw zijnde nieuwbouwwoning aan de Dijkgraaf in Alphen aan den Rijn is vannacht aanzienlijke brand- en waterschade ontstaan. Rond 04.00 uur zag een getuige rook en vuur in een hoekwoning. Iso latiemateriaal had vlam gevat, waarbij ook een deel van het houten dak van het penthouse was gaan branden. De oorzaak van de brand is niet bekend, de technische recherche stelt een onderzoek in. nc Gemeente vindt stap van GS niet logii Ter Aar hoort binnen een maand wat gedeputt ten van Zuid-Holland met de gemeente van Het provinciale bestuurscollege wil het dossier: de wisseling van de wacht, op 13 april, afl Waarnemend-burgemeester L. Lyklema betr Jnl voortvarendheid, maar ligt niet wakker van de van GS. Het zelfstandig voortbestaan van de behoort volgens gedeputeerde H. van der meer tot de mogelijkheden. Tweede-Kamerlid slikt vraag over Alphens armoedebeleid in Vrijwilligers zijn druk doende om het nieuwe clubhuis van Tennisclub Rijpwetering af te bouwen. In mei moet het onderkomen in het westelijke deel van het Hertogspark net als zes nieuwe tennisbanen af zijn. foto mark lamers den haag hans jacobs haags redacteur Zelfs Tweede-Kamerleden ra ken niet uitgepraat over het ar moedebeleid van de gemeente Alphen aan den Rijn. J. de Wit van de SP vroeg minister De Vries van sociale zaken en werkgelegenheid Alphen er toe te bewegen de formule gratis ter beschikking te stellen aan andere gemeenten. Het Kamer lid ging er ten onrechte van uit dat Alphen zijn armoedebeleid te gelde wil maken. De gemeen te krijgt alleen een vergoeding voor het voorlichtingspakket dat het Baamse bureau DST voor Alphen heeft ontwikkeld. De wijze waarop DST dat pakket aan de man probeert te brengen is oorzaak van de ver warring. In advertenties lijkt het er op dat Alphen munt wil slaan uit het bekroonde beleid. De gemeente stemde in met het verzoek van DST om het pakket te mogen doorverkopen omdat, zo zei woordvoerder T. Kolster, het elke gemeente een goed ar moedebeleid toewenst. Het gaat hierbij niet om de Alphen se toverformule, maar om ma teriaal waarmee het beleid kan worden uitgevoerd. Berichten in verschillende media van een 'verkoop van ar moedebeleid' zetten De Wit op het verkeerde been. Hij stelde zijn vragen in de veronderstel ling dat Alphen zijn succesvolle aanpak van .het armoedebeleid (de gemeente kreeg zelfs een eervolle vermelding van de Ver enigde Naties) te gelde pro beerde te maken. Het Kamerlid gaf desgevraagd toe zijn vragen niet zelf te hebben bedacht. ..Ik weet nu ook al het antwoord van de minister aldus De Wit. marun kramp De Alkemadese politiek wil meer inzage in de kosten die gemoeid zijn met de herinde ling van de sportvelden in de gemeente. Aan de hand van de globale schatting van het college nemen de politici geen besluit over het miljoenenproject. Zij toonden zich gisteren tijdens de vergadering van de commissie welzijn verontrust over de waar schuwing van de afdeling financiën dat het plan enkele tonnen duurder kan uitpakken dan de voorgenomen 2,3 miljoen. Wethouder D. Nagtegaal probeerde de leden gerust te stellen met de mededeling dat dit slechts een ruwe schatting is. Maar dat was juist het probleem voor de com missieleden. Nagtegaal moet meer duide lijkheid geven over de financiën voordat de gemeenteraad haar goedkeuring geeft. Een gedetailleerde uitwerking van de financiën is volgens Nagtegaal echter nog niet moge lijk. Dat kan alleen maar door aannemers een offerte te laten maken en dat is volgens Nagtegaal te prematuur. WD, CDA en PvdA drongen er wel op aan dat de gemeente op zoek gaat naar een oplossing voor de jeu de boulesvereniging die gebruik maakt van het gravelveld van voetbalvereniging Alkmania op sportpark Alkemade Oost in Roelofarendsveen. Het gravel wordt in het plan vervangen door gras, een ondergrond die niet geschikt is voor jeu de boules. Naast het trainingsveld wordt ook het tweede veld van Alkmania opgeknapt en krijgt de club samen met voetbalvereniging DOSR de beschikking over een wetraveld (wedstrijd- en trainingsveld) op de plek van het ligweideveld. Beide clubs krijgen er te vens twee kleedruimtes bij. PvdA en WD wensen ook meer duide lijkheid van Nagtegaal over de mogelijke privatisering van de sportvelden van Al kemade Oost in Roelofarendsveen en het Hertogspark in Rijpwetering. De verenigin gen die gebruik maken van de sportvoor- zieningen moeten hiervoor een commissie oprichten die gaat toezien op het beheer en onderhoud van de sportparken. PvdA en WD willen weten wat hiervan de voor- en nadelen zijn voor de gemeente en de sport clubs. Over de uitbreiding die de gemeente in petto heeft voor hockeyclub Alkemade was PvdA-fractievoorzitter F. Schoonderwoerd zeer te spreken. Al zestien jaar belooft de gemeente de vereniging betere faciliteiten. Met dit plan is weliswaar niet de grote wens van de club, verhuizing van het Her togspark naar Alkemade Oost, in vervulling gegaan maar de vereniging kan hiermee vooruit, meent Schoonderwoerd. Ook CDA-lid L. Olijerhoek vond dat de ge meente een morele verplichting heeft ten aanzien van de hockeyclub. De WD stelde zich terughoudender op. Zij wilde van Nag tegaal weten of de kosten van de uitbrei dingsplannen voor deze vereniging in ver houding staan tot het aantal leden. De hockeyclub krijgt in het plan een se- mi-permanente kantine en een zandkunst- stofveld op de plek van het grasveld. Ook voetbalvereniging ROAC '79 mag gebruik maken van het kunststofveld. Het grastrai ningsveld van de voetbalclub wordt uitge breid en ook wordt het tweede wedstrijd- veld van deze vereniging opgeknapt. Met deze verbeteringen is het Hertogs park voor de komende 15 jaar op orde. De gemeenteraad ging begin vorig jaar ak koord met de verhuizing van Tennisclub Rijpwetering van het oostelijk naar het westelijk deel van het Hertogspark. Het nieuwe onderkomen van de tennisvereni ging nadert zijn voltooiing. ter aar/ den haag hans jacobs tim brouwer de koning Lyklema vindt het niet logisch dat het zittende college van GS het dossier Ter Aar afhandelt. ..Daarmee zetten zij hun opvol gers voor het blok", zegt de waarnemend-burgemeester. ,,Een nieuw college gooit het werk van zijn voorgangers meestal niet radicaal in de prul lenmand. Ook had de gemeente graag meer tijd gehad om zich zelf te bewijzen. Het moet bo vendien geen loopgravenoorlog worden tussen de provincie en de gemeente." Ter Aar voldeed niet aan het verzoek van het provinciebe stuur om voorstellen voor de toekomst aan te dragen. De ge meente had hiervoor van de provincie tot 1 maart de tijd ge kregen, nadat zij de door Den Haag eerder gestelde deadline van 1 januari niet had gehaald. Ter Aar vroeg opnieuw om uit stel, maar GS besloten daaraan he geen gehoor te geven Als gevolg van de P Statenverkiezingen 1 week woensdag kil Holland volgende iq nieuw college van g] den. Het huidige, do] gedomineerde college "f ter het dossier-Ter en een voordracht Provinciale Staten. Tot de mogelijkheid het provinciehuis \vf studeerd behoren nal^ voeging met Alpheif ming van een grota^ landsgemeente samajfc buurgemeenten of en toevoeging van j aan de omliggende g Als provinciale stateil stel van GS goedkeui sen kabinet en paj) laatste instantie overl Ter Aar. Het gemeef hoopt dat de nieuws Eerste en Tweede Kas heffingsplannen tege] Celstraf geëist tegen 'tussendeale- den haag/alphen aan den run persbureau cerberus Tegens een 29-jarige Alphenaar is gisteren wegens drugshandel 3,5 jaar cel geëist De man noemt zichzelf een 'tussendea- ler' maar is volgens het open baar ministerie mogelijk 'meer'. De Alphenaar, zelf een ge bruiker, was vanaf 1996 gaan verkopen aan dealers. Het ging om forse hoeveelheden XTC-pillen en cocaïne. De Al phenaar weigert uit angst voor repressailles te ven) welke 'grote jongei drugs betrok. Aankli vorderde tevens een een halve ton in het de Pluk-ze Wet. De zou behoorlijk diend aan de handel. De Alphenaar ontk iN ren dat zijn vrouw handel wist. Het wai va] min een komen en gi kopende dealers. Eé 0( dealers is onlangs t vangenisstraf veroorc Tuin van Holland meer dan een modeltuin ivo pommerel Kwekend Boskoop is te be scheiden. vindt Jacques Booij. Hoewel Boskoop wereldbe roemd is. is er in de omgeving van het dorp niemand die daar een slaatje uit slaat. Maar de 'Tuin van Holland' komt eraan. De een noemt het een Klein Keukenhof, Booij (61) spreekt liever van een gigantisch tuin centrum met nog veel grotere modeltuin. Ruim dertig hectare groot moet de Tuin van Hol land worden. De oud-wethou der van Boskoop is voorzitter van het Platform Sierteeltsector en ziet als de tuin eenmaal af is jaarlijks een half miljoen bezoe kers Boskoop aandoen. Vorige maand kwamen de plannen af, nu begint de zoektocht naar in vesteerders. Over het doel van de. Tuin van Holland is Booij duidelijk. ..Tuinliefhebbers moeten hier komen en als ze vertrekken kunnen zeggen, 'nu heb ik echt alles gezien'. Van tegel tot zwembad, van grasspriet tot plataan. Dat is de commerciële kant. De modeltuinen moeten mensen ook ideeën geven. We zetten er Hendrik de Tuinman types neer die uitleg geven. We haken in op de euforie die te genwoordig rond tuinen en na tuur bestaat. Iedereen wil iets met zijn tuin doen en betrekt die bij het huis. Daarnaast plannen we nog enkele kleinere onderdelen zoals een speeltuin en restaurant." De provincie kwam met het initiatief voor het project 'Wer- Jacques Booij: „We moeten de bekendheid van Boskoop uitbuiten." ken aan werk in de sierteeltsec tor', waarvan dit plan deel uit maakt. Zuid-Holland ziet de Tuin van Holland als steun in de rug voor het economisch be langrijke kwekersgebied. De provincie is daarom bereid mee te werken aan de realisering van het project. Booij: „Arcadis en een marktbureau maakten een professioneel plan. Daaruit kwamen twee plekken waar de tuin het beste kan komen. Naast het ITC-terrein, aan Bos- koopse zijde aan de rand van het toekomstige Bentwoud. Of in het oosten tussen de veiling en het proefstation. Het zijn de investeerders die uiteindelijk de doorslag geven in de keuze tus sen de twee plekken. Dan denk ik bijvoorbeeld aan bedrijven foto engel lameijer die veel voor de kwekerswereld betekenen, maar ook aan ban ken. De plannen gaan uit van een winst van twee miljoen per jaar als we volledig draaien. Een concurrent van de slechts vier hectare grotere Keukenhof wenst Booij nadrukt kelijk niet te zijn. „Toeristisch en recreatief willen we zijn, ja dat wel. De Tuin moet een kernpunt van het Groene Hart worden: vanuit hier kun je wan delen, fietsen, varen, vissen en wat niet meer. Maar we zijn ook educatief en commercieel be zig. Als je hier iets leuks ziet, kun je het ook kopen. Het moet bovendien Boskoopse sfeer uit stralen: smalle kavels, brede sloten, een echt kwekersland schap waar je met de hele fami lie doorheen kunt wandelen en fietsen. Echte kwekers zijn altijd wat huiverig om hun bedrijf zo maar open te stellen, ze zijn te bescheiden hier en altijd met hun vak bezig. Ze buiten hun positie niet uit." Booij wil de Tuin van Holland een regiofunctie geven, maar met Boskoop als middelpunt. ,,In de projectgroep zit ook een intergemeentelijke stuurgroep, waarin Boskoop, Rijnwoude, Waddinxveen en Reeuwijk zit ten. Vooral in Hazerswoude zit ten ook veel kwekers, maar het is de naam Boskoop die ieder een kent. Die naam moet je uit buiten, je moet er een keur merk van maken. Kwekers vra gen vaak of ze er een boom méér voor verkopen. Dat kan ik natuurlijk niet zeggen, maar ik denk wel dat je een kwaliteits boom duurder kunt verkopen. Het gaat niet om omzet, maar om winst." De enthousiaste Booij weet nog niet wanneer de tuinlief- hebber zijn vizier op de Tuin van Holland kan richten. „Het hangt nu helemaal af van de in vesteerders. Maar als er, laten we zeggen, in 2005 nog niets staat, dan komt het er helemaal niet meer van." Alphense oplichter acht maanden de cel pablo cabenda De politierechter heeft giste ren een 32-jarige Alphenaar hij verstek tot een gevangenis straf van acht maanden ver oordeeld. De man had een waslijst aan diefstallen en frauduleuze praktijken op zijn naam staan die teruggrepen tot april 1995. In 1997 had hij onder meer een bankgarantie vervalst en die vervolgens ge bruikt om een huurcontract af te sluiten en een computer te verduisteren. De bedragen die gemoeid waren met zijn oplichterspraktijken liepen in de tienduizenden guldens. Het was niet de eerste keer dat de verdachte verstek liet gaan bij een rechtszitting. Voor eerdere vergrijpen had hij al twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf staan die nu zijn omgezet in een celstraf. Naast de gevan genisstraf moet de Alphenaar ook 7841,96 gulden betalen aan een door hem benadeel de partij, de firma die hem de computer leverde. De officier van justitie op perde nog dat de duistere zaakjes van de verdachte wel licht deels te verklaren waren uit het feit dat hij lijdt aan pseudologia fantastic ,j psychische aandoen j de patiënt volledig o fantasieën die hij v houdt. Een aan Jut bonden psychiater diagnose twee jaar gesteld. Maar een over die diagnose oi het dossier. Bovend deelde de rechter da tgjj dachte zijn kans I speeld om inzicht te r|_e zijn geestelijke welt niet te komen opdag sej tie kon zo niet be hoeverre hij toereke te^ baar was voor zijn o[ praktijken. dn langeraar/leiderdorp marieta kroft De Zuid-Hollandse Bond van Binnenvissers wil de controle op het illegaal vissen in de Langeraarse Plas sen verscherpen. De bond dringt daar bij de AID (alge mene inspectiedienst) op aan, nu waterschap De Oude Rijnstromen gisteravond definitief besloot een deel van de plassen aan drie particulieren te verkopen. Met acht stemmen tegen en 22 voor gingen de bestuurders ak koord. Voor de zeven hectare ontvangt het schap in to taal 160.000 gulden. Een ander voordeel is dat De Oude Rijnstromen over dit deel van de plassen geen jaarlijk se waterschapslasten van 95 gulden per hectare meer hoeft te betalen. De tegenstemmende hoofdingelanden zijn net als de Bond van Binnenvissers bang dat de eigenaren er gaan vissen en zo het brood uit de mond van beroepsvisser D. Kraan stoten. Secretaris D. de Blaeij. die benadrukte dat alleen Kraan er mag vissen, nam hun vrees voor stroperij niet weg. Eerder gaf één van de nieuwe eige naren in deze krant al aan een stukje plas te kopen om er te kunnen vissen. De tegenstemmers vinden het bovendien geen goe de ontwikkeling als de Langeraarse Plassen, waarvan een derde deel (45 hectare) al in handen van tientallen particulieren is, nog verder versnipperd raakt. De Blaeij legde uit dat het schap zijn best heeft gedaan om het aan één nieuwe eigenaar te verkopen. Er zijn contacten geweest met Staatsbosbeheer en de gemeente Ter Aar, maar die toonden geen interesse. Voorts heeft visser Kraan de kans gehad de plas te kopen, maar die vond de jaarlijkse lasten te hoog, zo legde de secretaris uit. In de brief van de Bond van Binnenvissers die elk lid van de verenigde vergadering gisteravond op zijn bu reau vond, stelt de belangenorganisatie duidelijk dat Kraan de enige visser op de Langeraarse Plassen blijft. Het visserijcontract eindigt op 31 december 2003, maar wordt door de Kamer voor de Binnenvisserij verlengd. Pump, elastisch met slingband, in grijs, zwart, donkerbruin, donkerblauw of zand. 36 t/m 42. Van 129,95 voor 99,- De Bijenkorf zet de toon. deBijenkor 'fa

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 16