i LZ 1886 kan niet stunten tegen ZPB LSG keert terug in Meesterklasse Leython kan niet op tegen koploper Sport Scylla 2 speelt gelijk LDG draait sterk i( Foutenlast doet De Zijl/LGB de das om MAANDAG 8 MAART 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN Dikt AZC wint eenvoudig AZC heeft zich goed hersteld van de nederlaag van vori ge week tegen Het Ravijn. De Ham werd in Zaandam vrij eenvoudig met 9-12 teruggewezen. LZ 1886 kon titelkan didaat ZPB lang volgen, maar moest uiteindelijk toch met 8-5 zijn meerdere erkennen in de Barendrechters. WATERPOLO DIRK KLOOS AZC kwam fel uit de startblok ken. Met een felle press werd het doorgaans moeilijk te be strijden De Ham teruggedron gen. Onder aanvoering van een vooral in die beginfase met scherp schietende Niels Zuid- weg werd snel een 2-5 voor sprong bemachtigd. Deze mar ge van drie goals is de gehele wedstrijd niet meer in gevaar gekomen. AZC bleef de betere ploeg, ook toen de Alphenaren over schakelden op een zoneverde diging en wisselspelers gingen inzetten. In de derde periode werd een 5-8 tussenstand geno teerd. Mede door de goed kee pende Wim Vermeulen werd in de laatste zeven minuten de Zaanse storm snel het zwijgen opgelegd. De eindstand werd bepaald op 9-12. Topscorer bij AZC was Niels Zuidweg met 5 treffers. LZ 1886 heeft lang in een stuntje tegen ZPB mogen gelo ven. In de laatste periode bracht Tjerk Kramer de achter stand terug tot 5-4. LZ leek nog aanspraak te kunnen maken op een goed resultaat. Maar dat pakte anders uit. Bij deze 5-4 stand werd coach Hans Parrel weggestuurd wegens te nadruk kelijk commentaar op de lei ding. Ze fluiten steeds voor de tweede overtreding en dat heb ik ze verteld. Toen kon ik ver trekken. Verder ben ik zeker niet ontevreden. ZPB speelde zonder Marco Booy en dat is een belangrijke speler. Frans Langerhorst schakelde Silvis aardig uit. Als we dit soort wed strijden willen gaan winnen moeten we echter onze man- meer beter benutten. We heb ben genoeg overtalsituaties ge had, maar vrijwel niets ge scoord." ZPB wankelde, maar ging niet om. LZ had nog een goede kans op de gelijkmaker, maar de Leidse voorwaartsen verpruts ten ook deze mogelijkheid. Toen ZPB vervolgens direct 6-4 op het scorebord bracht, was de Leidse weerstand gebroken. In de laatste minuten werd de eindstand bepaald op 8-5. Top scorers bij LZ 1886: Tjerk Kra mer 2, Marko Kerkvliet 2. Van Rijn blijft ongeslagen LEIDEN RON HOOGENDAM Ondanks dat het Nederlands kampioenschap tafeltennis in Utrecht werd gehouden, moest een aantal clubs in de regio aan de bak voor inhaal- duels. De reserves van Scylla speelden thuis met 5-5 gelijk tegen Integer Groep 2. Aan de Brahms laan handhaafde Mar tin van Rijn zijn ongeslagen status. Met knappe overwin ningen op Altena, Vos en Sab- bavo zorgde Van Rijn per soonlijk voor het redelijke succes. Het leverde Scylla, bij wie Jesse Bremmer er een pot je aan toevoegde, de eerste plaats op in de tweede divisie groep 3. In diezelfde poule deelde Avanti de punten (5-5) met het lastige DTV'84, dat niette min na drie ronden de voor laatste plaats bezet. In Hazers- woude wonnen Jasper van der Heiden en Ronald Peeters bei den van Diele en Kraal, maar zij moesten Van Oenen felici teren. Jasper Schilperoort kon te gen geen enkele Dalfsenaar een vuist maken. De in de eerste divisie debu terende vrouwen van Pecos Oegstgeest moesten bij De Korenbeurs een 6-4 nederlaag slikken. Het betekende in Schiedam de kleinste neder laag dit seizoen voor de Oegst- geestsen, die halverwege de competitie stevig onderaan staan. Janine Huiden was dit maal goed voor twee zeges. Invalsters Mirjam van het Loo kon bogen op een overwin ning, wat niet opging voor maatje Miranda Karsdorp, die op nul bleef steken. In de derde divisie was Do- cos. getuige de 5-5{ gelijk waardig aan naaste concur rent JCV, dat net als de Leid- sen 27 punten heeft vergaard uit vier duels. Simone van Duyn won in Vught al haar duels. Wu voegde er twee overwinningen aan toe. SCHAKEN «JAN BEY Het Leidsch Schaakgenoot schap keen terug naar de hoog ste afdeling van de Koninklijke Nederlandse Schaak Bond: de Meesterklasse. Schakend Lei den bezet vanaf nu weer alle sporten van de Nederlandse schaakladder. LSG heeft een twintigtal (voor het merendeel jeugdige) topschakers in zijn le denbestand, die de competitie met de landelijke top aankan. Maar wil de club op niveau meedraaien, dan zal ze toch enige meestersterkte aan het team moeten toevoegen. Vorig jaar degradeerde LSG uit de Meesterklasse, nadat het sei zoen daarvoor verrassend de play-offs waren behaald. Met overmacht werd LSG kampioen van de eerste löasse A, reeds twee ronden voor het einde van de competitie. Te genstander Utrecht II bood za terdag wel flinke tegenstand, maar deed hier en daar materi aal in de aanbieding en toen waren de LSG'ers er als de kip pen bij om het voordeeltje te pakken. Leon Konings kreeg een toren aangeboden en Linda Jap's op ponent gaf om onverklaarbare redenen, met een stuk meer, eeuwig schaak en berustte in remise. Remco van der Erf en Eelco Kuipers voegden een halfje aan hun score toe en zijn in dit team de topscorers met zes punten uit zeven partijen. In de tweede klasse was de Oegstgeest '80-grootmeester Predrag Nikolic niet helemaal met zijn gedachten bij het bordspel. Hij zou uiteindelijk zelfs remise toestaan. Daar stonden dan weer technisch fraai gewonnen partijen tegen over van Thomas Willemze, Ca- rolien Slingerland en Robert Straver. Routinier Joop Piket posteerde een witte pion op a5 en op h5 en bouwde een druk- stelling. Het verwarde zijn te genstander dermate dat deze prompt door de vlag ging. Oegstgeest '80 zit nog volledig op koers naar het kampioen schap van de tweede klasse B. De LSG-reserves zijn voluit in de achtervolging op lijstaan voerder Stukkenjagers en staan nu tweede. Maar ondanks de winst op Middelburg (5-3) staan de LSG'ers toch een matchpunt achter en moeten ze hopen op een misstap. Frank Erwich, Anne Marie Benschop en Jan Smeets wisten het volle punt te scoren. In klasse 3F stond bij Voor schoten het water tot aan de lippen. Met zwembandjes om de armen werd de nummer drie van de ranglijst verslagen. Ex- -kampioene van Nederland, Ada van der Giessen, en het scorend vermogen uit het twee de team (Chris Gerritsen) wa ren als geheim wapen ingezet. Beiden scoorden een remise waardoor Voorschoten bij de tijdcontrole een 3-2 voor sprong behaalde. Matchwin naar werd uiteindelijk Frits Frit- schy, die met één toren tegen veel pionnen tergend lang zaam, maar zelfverzekerd, de winst pakte. LDG 2 blijft zich in de hoofd klasse van de provinciale com petitie sterk profileren. Ook in de negende ronde damden de Leidenaren naar winst. Ook RDC pakte de volle winst, ter wijl HDC de punten deelden en KDC verloor. Het Leids Damgenootschap 2 blijft Damlust Gouda 2 in de competitie nog altijd een plaatsje voor. Wel heeft Dam lust een wedstrijd minder ge damd. Het is een hevige strijd om de tweede plaats van de hoofdklasse. De eerste plaats is al bijna zeker voor Zoetenneer. In de negende ronde hield Reeuwijk tegenstander LDG lang bij. De eerste overwinning ging dankzij Harry Dekker naar Leiden. Fred Slingerland had even eerder uit een voordelige stand niet dan remise kunnen halen. De overwinning van Dekker ging teniet door verlies van Hans Willemse. Hans Kolfoort en Wim Kleijn speelden daarop remise, waardoor het even wicht bewaard bleef: 5-5. De winst van Wim Heemskerk, Evert Dollekamp en Peter Bronstring bracht de zege bij LDG 2: 10-6. De Rijnsburgse Damclub 2 ervoer nauwelijks tegenstand van KDV. Hoewel de einduit slag anders doet vermoeden (10-6) waren de Rijnsburgers veel sterker dan de dammers uit Krimpen. Cees van de Bosch kwam door een foutje van zijn tegenstander al gauw tot winst en ook Nico Mul kon snel de overwinning opeisen. Arno Kooloos deelde de pun ten en toen Arjan Hogewoning ook winst boekte, leek de wed strijd gedaan. Jan Schijff en Ma at lei 'g laaktl Rijns* riëlle Kromhout echter onnodig Schoneveld ma: dat de winst Rijn hoorde. Casper Vroef als laatste de punten/wj De Katwijkse Dai een maatje te kleinèo: lust, al speelden Enjgj en Bas Messemakeati het eerste bord dep de wedstrijd. Mes<ir met zijn zestien jaaij onervaren om te kifeej nen van de door delie de Prosman. Jaap vse bode leverde beifae eveneens in, door Tl onnodig te verliezende Jac van der Plasttv oppermachtige stapj wedstrijd toen hij iiiir stapte. Frans de JoJs. enige Katwijker dn haalde. Arend van lag een remise aangebn accepteerde deze ni| i het deksel op zijn ncoi verloor met 12-4. i. Het Alphense HMit een merkwaardige de gen directe concuiie hoeve. Beide clubsi>p punten nog hard nj degradatie te ontlolir leek wel of ze in ge ronde op leven entnl den. Op geen van dp den werden de pun® Erik Jan van Reel op het eerste bord jee om de 8-6 achte rslie riahoeve te neutrl4 was goed denkwertd het schijfvoordeel utk Van Reenen speelde danks tijdnood klaawa stander te verschlK HDC is met hel erxsi niet veilig en zal i'de ronde tegen Stohrêls moeten behalen. >oi ving in de derde klassd gelijk. W De vrouwen van L speelden tegen het I plaatste OZPC geeft wedstrijd. Punten left niet op. Met 9-7 troklj denzaalsen aan heil eind. L Koudekerk verliest® weken het contact nJF per Wilskracht. Tegen] en kwam de ploeg n| dan een 5-5 gelijkspel] ge met Wilskracht, daKÜ een wedstrijd tegoed] nu 2 punten. )e*j Alkemade speelde |e' wedstrijd tegen Goi| 1 Het hoge tempo vanp' wen van Wilco van d|e sloopte de tegenstand?1' 1, 4-2, en 7-3 werd dep stand bereikt. Goals /i j Tillia van Ruiten 4, geest 2, Silvia van derf)^ Bernadette Roelofs 1. ee De vrouwen van Dep konden koploper tjjj11 net geen punt afhandre Na een spannende stf ren de Leidsen met 6p' Bondscoacl trekt boetef aan na verk rugbyploe^; or AMSTERDAM PIETER VAI.J6, In de volleybalcompetitie beho ren de vrouwenteams van Ge- mini/Kangeroes (3-1 winst op Stam/Sovoco 3) en RW (3-0 nederlaag bij VC Nesselande 2) tot de subtoppers. Ook de man nen van RW behoeven zich na de 3-1 overwinning op Ver kerk/Odijk geen zorgen meer te maken. Dat geldt niet voor de mannenteams van NOVO en WO/Aspasia. Beide verloren, waardoor degradatie dreigt. Leython vergooide zijn kampi oenskansen door van VOC- -Maarssen te verliezen. In de strijd met hekkensluiter Stam/Sovoco 3 gunde Gemini -coach Reno Jagtman in Soest in eerste instantie zijn onerva ren speelsters speeltijd. Tot 2-9 ging het goed, daarna grossier de het team uit Voorschoten in persoonlijke fouten. Het resul taat was een 15-10 score. Met de routiniers binnen de lijnen revancheerde Gemini zich in het tweede bedrijf (2-15). Ook in de derde en vierde set kwam de nummer vier van de tweede divisie C niet in de problemen: 11-15 en 8-15. Jagtman: „Het is jammer dat we het niet in drie sets geklaard hebben, want So- voco 3 hoort ^cht niet thuis in de tweede divisie. Die ploeg speelt heel voorspelbaar. Ik vraag me zelfs af of Sovoco het in de derde divisie redt. Toch ben ik niet ontevreden. Elke overwinning telt. Dus ook de ze."' De RW-vrouwen konden het in Zevenhuizen niet bolwerken tegen VC Nesselande 2. Vreemd was dat niet, want VC Nesse lande is bezig aan een impone rende reeks, waarin ook koplo per Vrevok 2 moest buigen voor het team uit Zevenhuizen. Daarbij kwam nog dat RW naast de van een knieoperatie herstellende Sandra Koelewijn ook Ans de Leeuw miste. Spel- verdeelster Annelies Slabbertje was niet fit, doch speelde nood gedwongen wel mee. Vooral in de eerste en derde episode ac teerde VC Nesselande ijzersterk (15-6, 15-5). In de tweede reeks kon RW bijblijven door veel vuldig via het vijandelijke blok te scoren. Winst zat er echter niet in: 15-12. RW-coach Lieu- we van der Meulen: „In het midden kwamen we er blokke rend niet aan te pas." Mannen Het tegen degradatie strijdende WO/Aspasia moest in de thuis wedstrijd tegen titelkandidaat Delta drie vaste krachten mis sen: Hans Geerling, Chris van de Hoven en Dinant de Jong. Hierdoor waren de wisselmoge lijkheden voor coach Hans Broere uiterst beperkt. De reali teit was dat het team uit Ha- zerswoude zijn tegenstander al leen in de tweede set serieus kon bedreigen. Zowel de eerste als de derde periode ging met ruim verschil verloren (twee keer 7-15). In het tweede spel- deel was dat anders. WO/As pasia startte weliswaar slecht, maar kreeg bij een 1-7 achter stand ineens de geest. Mede door het goede werk van achter de serveerlijn van Rob Droogh kwam de ploeg terug tot 13-13." Het werd nog 14-14, maar daar na was het toch weer Delta dat de beslissende punten maakte: 14-16. Ook voor NOVO was geen winst weggelegd. In Nieuwkoop ging het Noordwijkse team met Eelco Kuipers, diep in gedachten verzonken, was een van de LSG'ers die een half puntje scoorden. Alphense Schaak Club op be zoek bij nummer twee en ook de Alphenaren waren in nood. Hier was de opdracht van teamleider Gerard van der Laan om de partijen degelijk op te zetten en geen risico te lopen. Dat leidde voor ASC in de tijd noodfase tot een beslissende 1-4 voorsprong. Norbert Jans sen won een kwaliteit, Dennis Helvensteijn een strategisch be langrijke pion en Onno van Dijk zette de koning in het midden van bord mat. Het met een straatlengte aan kop gaande RSR/Ivoren Toren kwam niet verder dan een pun- tendeling tegen het vierde team van LSG. Het wil kennelijk in de volgende ronde in een thuis wedstrijd kampioen worden. LSG III ging in klasse 3C met 3- 5 onderuit tegen het Amster damse Grasmat. In klasse 3D kan Philidor Leiden afscheid nemen van de kampioensgedachte. De Leidse schakers gingen met 2,5-5,5 onderuit tegen HWP uit Haar lem. Tot 2,5-2,5 zag het er alle maal nog wel goed uit bij Phili dor. Herman van Halderen stak een tweetal paarden in de aan val op f2 en ving de dame. Daar stond een verliespartij van Fred Slingerland tegenover die te veel stukken in zijn aanval moest steken om de boel gaan de te houden. Wim Vriend ver beterde een partij uit de interne van Philidor en wist fraai in de aanval te scoren. Daarna ging er van alles fout en gingen de partijen van Smit, Pouw en Best foto loek zuyderduin verloren. Het vijfde van LSG hield Nieuwendam verrassend op een 4-4 gelijkspel en speelde zich een matchpuntje dichter bij de veilige zone. De Oegstgeest reserves leden een kleine nederlaag tegen het Utrechtse Oud Zuylen, waar een gelijkspel voor het grijpen lag. Het achttal van Katwijk staat stevig onderaan en verloor ook nu weer, zij het eervol van kop loper Sopsweps'29 met 2,5-5,5. De Zijl/LGB zag de achterstand op koploper PSV groter wor den. De ploeg van Jacob Spijker verloor in- Nijkerk met 14-13 van Flevo en staat met nog vijf wedstrijddagen op het pro gramma drie punten achter op de favoriet uit Eindhoven. PSV heeft ook nog een wedstrijd te goed tegen Vivax uit Oegst geest. De nederlaag tegen Flevo kwam niet uit de lucht vallen. In het eigen thuisbad De Zijl had de Leidse ploeg al een zwa re dobber aan de promovendus en in het knusse Bloemendal- bad in Nijkerk zou de fysieke kracht van Flevo alleen maar beter tot zijn recht komen. Toch had De Zijl/LGB lange tijd uitzicht op de overwinning. In de laatste periode kwamen dé Leidenaars zelfs op een 8-11 voorsprong en lag de punten- winst voor het grijpen. De foutenlast deed de num mer twee van de eerste klasse de das om. De sterke verdedi gers Joachim de Ruysscher en Johan Kluivers konden in de laatste minuten van het enerve rende duel definitief de kant opzoeken. Rob Dubbeldeman en Robert Kleywegt waren hun ploeggenoten al voorgegaan. Flevo profiteerde optimaal en legde elf seconden voor tijd uit de zoveelste man-meersituatie de 14-13 eindstand vast. Voor De Zijl/LGB scoorden Twan Martijn (3), Joachim de Ruysscher (3), Micha Prins (2), Robert Kleywegt, Rob Dubbel deman, Johan Kluivers, Martijn Busscher, Bas Meegdes en Je roen Sprinkhuizen. Voor Vivax komt de tweede plaats weer in beeld. De Oegst- geestenaren waren met 10-9 te sterk voor VZC en naderden De Zijl/LGB tot op twee punten. De tweede plaats wordt pas werkelijkheid als volgende week in de uitwedstrijd tegen de Lei denaars de ploeg van Mark van Belkum zijn slag slaat. Vivax moet het dan wel stellen zon der Serge Dietz. De Oegstgeestse formatie kampt de laatste weken steeds met personele problemen. Za terdag ontbraken Sjors Verburg (geschorst) en Ivo Dietz in de gelederen van de eersteklasser. De honneurs werden prima waargenomen door Rutger Ver sluis en Niels Plasmeyer. De ad- spirant Plasmeyer speelde een cruciale rol in de overwinning van Vivax. De Veenendalers kwamen in de laatste periode op een 8-9 voorpsprong en kre gen de gelegenheid uit een overtalsituatie de wedstrijd naar zich toe te trekken. Vivax ontfutselde VZC de bal en de daaropvolgende uitval werd be kwaam door Plasmeyer afge rond. Twee minuten voor tijd legde Serge Dietz uit een straf- worp de 10-9 eindstand vast. Voor Vivax scoorden Serge Dietz (3), Bram Tendeloo (2), George van Ryn (2), Niels Plasmeyer (2) en Rutger Ver sluis (1). Katwijk kon het niet bolwer ken tegen Nautilus. De Katwij- kers verloren in Dordrecht met 8-5. De ploeg van Michel van der Zeeuw kon lange tijd wed ijveren met Nautilus (1-1 en 3-3 en 5-4). Pas in de laatste perio de trok Nautilus de zege naar zich toe. Voor Katwijk scoorden Kjeld Boonstoppel (2), Wim Schaap, Alex Sieval en Pieter van Duyvenbode. Sassenheim was veel te sterk voor Rotterdam. In het thuis bad De Wasbeek werd na een gelijkopgaande eerste wed strijdhelft (2-2) in de derde en vierde periode orde op zaken gesteld. Via 5-2 werd het 8-3 voor de Sassenheimers. Top scorers bij Sassenheim: Arjen Odems 2 en Peter Bijman 2. Tegen Oceanus kon Alkema de het niet bolwerken. Tot hal verwege was er niets mis (2-3). In de derde periode trok Ocea nus de wedstrijd naar zich toe. Vier snelle counters na man- meersituaties voor Alkemade brachten de score op 2-7. De laatste periode had alleen sta tistische waarde. Het laatste fluitsignaal kwam bij 3-10. Goals Alkemade: Bram Nugte- ren, Jeroen Duvekotte en Mi chel Bakker. Tegen het laaggeklasseerde De Haaien maakte Koudekerk de tweede plaats niet waar. Na een slechte wedstrijd konden de Koudekerkers slechts een punt mee naar huis nemen: 5- 5. De doelpunten werden ge maakt door Martijn Oosterveen (2), Rob Westgeest (2) en San- der Flippo. NZPC behaalde het derde punt in de competitie. In de 'thuiswedstrijd' te Katwijk werd WZPC op 7-7 gehouden. On danks dit puntje lijkt handha- Mannen RW zijn uit de zorgen De aanvalskracht van Marcel Boeren kon Leython niet langs VOC/Maarssen brengen. foto mark lamers 3-1 ond'eruit tegen Waterlan ders, ^een ploeg die voor aan vang van het duel de negende plaats met NOVO deelde. NO VO miste vier spelers: Wilco Saab, Erik de Muinck, Robert- jan Batenburg en Robert Ker- ling. Rik Dobbinga, Bart Sikking en Martin Hermans waren hun vervangers. In het eerste en tweede speldeel dicteerde Wa terlanders, blokkerend sterk, de strijd (15-5, 15-6). Vervolgens liet NOVO-coach Frans van den Berg het spelverdelen aan Tim Oortwijn over en mocht Kees Ouwehand, tot dan de vormgever, het als libero probe ren. Die wissel pakte goed uit (11-15). De opleving was echter van korte duur. Waterlanders herstelde zich en maakte via een 15-7 score een eind aan de wedstrijd. Na de 3-1 overwinning op Verkerk/Odijk kan RW weinig meer gebeuren. Met nog zes wedstrijden te gaan staat de Rijnsburgse ploeg ver voor op de vijf ploegen die voor degra datie in aanmerking komen. Met Taman Saöb als' coach startte RW onrustig. Later kwam het team in zijn ritme en won de eerste en tweede set: 15-12, 15-4. In het derde bedrijf ging het even mis. Odijk, met twee oud-eredivisiespelers in de gelederen, pakte die set met 13-15. Bij een 0-4 stand in de vierde reeks greep Saab in. Hij vroeg een time-out aan en maande zijn team tot rust. RW begreep de boodschap, maakte minder fouten en beëindigde de partij met een 15-7 score. Saab: „Dennis Schoneveld heeft het goed gedaan als mid denaanvaller." In het Rijns burgse team ontbrak Jeroen Bol. De topper tussen VOC- Maarssen en Leython, de num mers een en twee op de ladder, eindigde voor de Leiderdorpse formatie in een teleurstelling. Het door Willem Spierdijk ge coachte Leython verloor de ontmoeting met 3-0. Setstan den: 15-9, 15-13 en 15-11. VOC- Maarssen, dat in Leiderdorp nog simpel opzij was gezet door Leython, bleek het een en an der te hebben bijgeleerd. De ploeg maakte weinig fouten, verdedigde goed en bezat te vens de nodige aanvalskracht. Leython, ver van zijn beste vorm verwijderd, wist daar wei nig tegenover te stellen. Met name de middenaanval kwam niet uit de verf. Voor de spelver- deling waren Bas Donkers en Niels Groen verantwoordelijk. Leython-aanvoerder Donkers: „We hebben op zeventig pro cent van ons kunnen ge speeld." Het Nederlands i heeft in Amsterdam duel tegen Portugal verloren. Oranje liet t moeilijke eerste helf»0< afgesloten met 6-0ch zetten en raakte Ge kluts kwijt. Bondse1 Old trok na afloop kleed aan. De opdrs Oegstgeestenaar om u de tactiek te verandi s over een andere bodss werd een fiasco. >r{ Nederland bereidP op de WK-kwalificatp van volgende week ij Korea. Via de herkanj- krijgt Oranje alsnog lijkheid zich te plaj het eindtoernooi inL Wales. Na Zuid-Keil nog de confontatie iT naar van de wedstrijl Georgië en Tonga. E Nederland opend|!£ kwam binnen eerl door twee penalt® Garron Everts op kon het \>eldóverwiclFe betten iri meer punjS alle kansen stuklo^ stugge Portugese verjh In de tweede helftJP1 gier van der Walle (PS vuurwerk door in d? direct zijn tegenstPe snelheid af te bluffer naar de trylijn, waarPv back Roberto Hoffe kon afstoppen. P° Nederland verzuinL de lijn voort te zetteP) liet Oranje achter#1 lokte op handige wij dingen uit. Miguel j- zien waarom hij alsé Franse Strassbourg tract staat. Hij wa>| geest voor Oranje *g ook voor de cindstaifr

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24