Kanu schiet Arsenal ronde verder Fransen sluiten Virenque weer in de arf Zwangere Vriesekoop stopt er nu ech Schumachers knecht zegeviert in Rad van Avontuur MAANDAG 8 MAART 1999 Tientallen toeschouwers gewond Tenminste 23 toeschouwers zijn gewond geraakt bij een voet balwedstrijd in Colombia, toen een hekwerk bezweek onder de druk van juichende supporters. Zij vierden in het stadion Pascal Guerrero in Cali een doelpunt van hun club America in de hoogste Colombiaanse divisie tegen Deportivo. Het incident ge beurde in de 21ste minuut. Een aantal supporters op de tweede ring van het stadion duwde in hun vreugde te hard tegen het hek. Velen van hen vielen naar beneden. De wedstrijd werd na het incident gestaakt. Vinnie Jones stopt londen yinnie Jones heeft besloten een punt te zetten achter zijn voetbalcarrière. De 34-jarige Welshman 'maakte naam', vond de een, 'werd berucht', zei de ander, bij Wimbledon als sloper op het middenveld. Jones stond vooral bekend om zijn niets en niemand ontziende inzet en zijn uitgebreide verzame ling gele en rode kaarten. Momenteel speelt Jones, die negen maal in het elftal van Wales stond, voor Queens Park Rangers. Vier keer rood bij Metz - Toulouse parus Het verloop van Metz - Toulouse, in de kwartfinale van de Franse Leagiie Cup, mag sensationeel worden genoemd. Een beslissing na strafschoppen in het voordeel van Metz en vier spelers die met de rode kaart het veld moesten verlaten. Metz' doelman Letizi stopte uiteindelijk drie strafschoppen, nadat ook na verlenging de stand (3-3) gelijk was. In de officiële speeltijd waren Paviot en Cobos (Toulouse) en Toyes en Jestrovic (Metz) uit het veld gestuurd. Rangers naar halve finale Glasgow Glasgow Rangers heeft de halve finale bereikt van de strijd om de Schotse FA Cup. De formatie van coach Advocaat won op eigen veld van Falkirk, 2-1. Een kwartier voor tijd beslis te Amoruso het duel in het voordeel van de favoriet. St. Johnsto ne drong eveneens door tot de laatste vier, door te winnen bij Motherwell (2-0). Hier waren Dods en Simao de doelpuntenma kers. Gevangenisstraf voor Edmundo Rio de Janeiro De Braziliaanse international Edmundo is ver oordeeld tot viereneenhalf jaar gevangenisstraf. De rechtbank in Rio de Janeiro houdt de verdediger van Fiorentina verant woordelijk voor een dodelijk ongeluk, dat begin december 1995 aan drie mensen het leven kostte. Edmundo reed destijds na een bezoek aan een discotheek met zijn Jeep Cherokee tegen een andere auto. De bestuurder kwam om het leven. Twee vrouwelijke passagiers van de voetballer overleefden het onge luk evenmin. De Braziliaanse rechter zal de Italiaanse autoritei ten om zijn uitlevering vragen. De advocaat van Edmundo zei tegen de uitspraak beroep te zullen aantekenen. Ruzie Fowler-Le Saux lijkt voorbij londen De ruzie tussen Robbie Fowler en Graeme Le Saux lijkt voorbij. De twee internationals kregen het een week geleden met elkaar aan de stok in het duel tussen Chelsea en Liverpool. De Engelse voetbalbond FA beschuldigde het tweetal hierop van wangedrag. Op videobeelden is te zien dat Le Saux een elle boogstoot uitdeelde aan Fowler. Fowler zou Le Saux een homo seksueel hebben genoemd. Fowler betreurt het incident. Vol gens de speler van Iiverpool heeft Le Saux hem verkeerd begre pen. 'Busby Babe* Viollet overleden manchester Dennis Viollet, één van de overlevenden van de vliegramp met het elftal van Manchester United in 1958, is za terdag overleden. Hij is 65 jaar geworden. Viollet overleed aan een hersentumor. De aanvaller behoorde tot de legendarische Busby Babes', genoemd naar de toenmalige manager Matt Busby. Hij zat in het vliegtuig dat destijds in de buurt van Mün- chen crashte. Onder de 23 doden bevonden zich veel spelers van het fameuze elftal. Viollet speelde van 1952 tot 1962 voor Manchester United. In het seizoen 1959-1960 scoorde hij 32 keer in de league, nog steeds een clubrecord. i-r, r. i n v. 1 rtrtt Chin rt Cld De specialist deed wat van hem verwacht v&erd. Chris Boardman won gisteren de eerste etappe, een tijdrit over negen kilometer, van Parijs- Nice. De meeste aandacht ging echter uit naar Richard Viren que, die debuteerde in het shirt van Polti. De Fransman, die deze winter nog zijn af scheid van de wielersport aan kondigde, werd 32ste. Virenque werd in Parijs en thousiast toegejuicht. „Ik ver wachtte wel dat het Franse pu bliek me weer in de armen zou sluiten, maar dit onthaal sloeg alles", zei de renner die na de dopingperikelen bij Festina lange tijd op zoek was naar een nieuwe sponsor. Chris Boardman was de snelste over negen kilometer. De Britse tijdrijder uit de Cré dit Agricole-ploeg had tien mi nuten en twintig seconden no dig. Zijn ploeggenoot Stuart O'Grady deed er twee secon den langzamer over. De Belg Frank Vandenbroucke, vorig jaar winnaar van de ritten koers, werd derde op zes se conden. Beste Nederlander werd Maarten den Bakker. De Rabobank-renner werd twin tigste op 22 seconden van de winnaar. Marco Pantani werd eind winnaar van de Ronde van Murcia. Met name dankzij een sterk optreden in de koningin- nenrit van zaterdag. In de af sluitende tijdrit, gewonnen door de Spanjaard Tauler, be perkte de Italiaan de schade. Pantani heeft iets met de Spaanse rittenkoers. Twee jaar geleden was het de Ronde van Murcia waarin hij zich voor het eerst na anderhalf jaar in activiteit na een ernstige val partij aan het front liet zien. „In Murcia werd ik weer wiel renner", herinnerde hij zich dat optreden. Vorig jaar won P koninginnenrit. Da je herhaalde hij zal11 rit over de Collac met finish in Aledo eerste zege van voor de winnaar Tour de France. Op de slotdag kv dende positie in h klassement niet vaar. De Spanjaari Ier won de tijdrit kilometer. Pantan^ seconden toegeve 21ste. Zijn voorna ger Rodriguez was den sneller dan de behield de tweede eindrangschikking de Zwitser uit de' ploeg, werd derde. Beste Nederlan eindrangschikking thé Pronk. De een werd zeventiende minuten van Pant; rd we „V i/Voi ikte de kinderwagen door de sporthal pli werd ze moeder van een zoon, giste tei samen Emily Noor en passant zilve wendubbel. Een minstens even pi i sing was het optreden van Meliss le gisteren ging ze door het leven als zonder veel bijzonders te presteren den geleden verdubbelde ze bij hal le haar trainingsarbeid, waardoor ze i r J belofte kon inlossen. zij In de kwartfinale versloeg ze En !rkl de laatste vier verraste ze zelfs Gerdf M mooiste wedstrijd van het toernooi, coacht werd door haar fitness-trai/er ze een 2-0-achterstand in games op kw enig fortuin) met 22-20 in de vijfd 'ste raste vriend en vijand met een flit ijdl en goed voetenwerk. Vooral de rafen i door Keen ver terug werd gedrong ehc steeds de bal terug op tafel bracht clame. De fincde werd een anti-climax. N keek zich zo vaak op het effect van pen van Ding Li, dat de mooie rail al g gers van een hand te tellen waren, ik me een beetje kampioen", steld teraf brutaal. Ondanks haar vroegtijdige uitsi het toch weer Bettine Vriesekoop aandacht van de overigens slechts gevulde sporthal opeiste. Ze weri ïvr tot tafeltennisster van de eeuw ei aa zonnetje gezet door Joop van de Re du ter van NOC*NSF. Bij de mannenpj Buy, die het Nederlandse tafeltenrflute deze eeuw twintig jaar domineerde! gpd-verslaggever Het waren cryptische woorden, die Bettine Vriesekoop (38) vorige week sprak aan het eind van een televisie-interview. Op de vraag wanneer de tweevoudig Europees kampioene nu eindelijk eens zou stoppen, was haar antwoord: „Snel, heel snel." Daar bleef het bij. Tijdens het NK ta feltennis in Utrecht, kwam de aap uit de mouw. Vriesekoop is twee maanden zwanger en houdt het daarom zo snel mogelijk voor gezien. Daarom werd de Amsterdamse gisteren on danks haar nederlaag in de halve finale tegen de Chinese Dong Li 'van alle kanten gefeliciteerd. Vriesekoop, normaal gesproken na een verlies- partij niet te genieten, accepteerde de felicitaties vol trots. De nederlaag tegen Dong Li wilde ze niet op het besef van de gezinsuitbreiding steken. In de voorbereiding op de Top-12 van vorige maand in Split, kreeg ze een tennisarm. Die bles sure verergerde, waardoor de dokter kort voor het NK er de term 'dubbele tennisarm' aan mee gaf. Het was overigens een uiterst vriendelijk vrou- wen-NK. In tegenstelling tot vorige keren (een fi nale die niet gespeeld werd, vijf speelsters die zich terugtrokken voordat er een bal geslagen was), was het vriendelijkheid troef. Het had ook in dit geval veel met moederschap te maken. Zaterdagavond werd Mirjam Hooman - zwanger van haai' tweede kind - als internatio nal in kleine kring uitgezwaaid. Ze werd door de bond, waarmee ze toch regelmatig in de clinch lag, benoemd tot lid van verdienste. Op beide da gen paradeerde de Russin Elena Timina achter Wo Vijfentwintigste speeldag: 1-1, RC Genk-Charleroi Westerlo 1-1, Gent-Beve lecht-Lommel 3-0, Lie- Aalst-Kortrijk 1-1, Hare 1-1. Stand RC Genk 24-53 Brugge 25-52 Gei Moeskroen 25-46 St Anderlecht 24-44 Lier, Bayern M 21-53 Oor Leverkusen 21-41 Her Kaïsersl 21-39 Wo L 1860 Münch 21-36 Stu d Achtentwintigste speel Charlton A 2-1, Southao 1-0, Wimbledon-Leicester Man United 28-57 She Chelsea 27-53 Nei .pi- Arsenal 27-50 Mil ,w Leeds 27-45 Lei( IB Aston Vil. 27-44 Wimbledon 28-40 West Ham 28-40 Cha Liverpool 27-39 Derby C. 27-38 So. FA-CUP. Vierde ronde, Utd-Clydebank 3-0. Kw well-Johnstone 0-2, Rang Vijfentwintigste speeldag vo 1-2, Alavés-Mallorcaf 0, Espanyol-Valladolid Santander 0-3, R. Mat Sociedad-Villarreal 1-1, lona 1-4. Tenerife-Atli cia-Bilbao 4-1 Stand aan Barcelona 25-47 D Valencia 25-43 R Celta 25-42 Bi 25-42 Scfnin pe Ruud Gullit ook op koers naar Wembley De Grand Prix van Australië heette de eerste race van het vijftigste WK Formule I te zijn. In werkelijkheid was het de ker mis van Albert Park in Mel bourne. Het Rad van Avontuur der snelle botsauto's hield stil bij het nummer 2, met aan het stuur Eddie Irvine uit Newtow- nards in Noord-Ierland. De coureur, die contractueel niet mag winnen, zegevierde in zijn 82ste Grote Prijs voor de eerste keer. ,,Ik ben overgelukkig", sprak hij na afloop. Het gebeurde allemaal in een krankzinnige opening van het autosportseizoen met veertien uitvallers op 22 deelnemers. De snelste van het asfalt eindigde als achtste en laatste; Michael Schumacher bleef buiten de punten voor het wereldkampi oenschap. Titelverdediger Mika Hakkinen en diens ambitieuze vazal David Coulthard van de in training oppermachtige McLa rens keken meestentijds toe vanuit de pitstraat. Winnen verboden. Het staat zwart op wint in zijn contract bij Ferrari. Eddie Irvine moet in elke race Michael Schumacher voorrang verlenen, hij heeft er voor getekend. Vier keer eindig de hij als tweede, dertien keer als derde. Hij presteerde con tant, maar finishte nooit als eerste. Tot Melbourne 1999. In de vijftiende ronde cirkel de de Canadees Villeneuve over het circuit na een lekke band. Een veiligheidsauto neutrali seerde de wedstrijd. Leider Hakkinen verloor daardoor achttien seconden souverein opgebouwde winst. De Fin was vijf ronden eerder de Schotse buffer Coulthard kwijtgeraakt. Nadat de rommel van Ville neuve was opgeruimd kreeg Hakkinen -net als Coulthard- problemen met het hydraulisch controlesysteem. Zo verdwenen de twee snelste bolides voor er honderd kilometer waren afge legd alweer in de boxen. Hill (nota bene in zijn 100ste GP), Alesi en Herbert waren hem al voorgegaan. Zij deden het net jes naast de baan en hinderden de wedstrijd niet. Bij de herstart dook Irvine naar voren om te wachten op zijn kopman Schumacher. De Feest voor de Ferrari-equipe: Eddie Irvine won de eerste Grand Prix van het Formule 1 seizoen. Duitser was al aardig dichtbij nadat hij weer eens achterin had moeten starten wegens een weigering van zijn motor voor de opwarmronde. Zijn specta culaire inhaalrace had hem al op de vierde plaats gebracht. Het leek een kwestie van tijd voordat hij bij zijn knecht zou aanpikken en de leiding zou overnemen. In de 27ste ronde echter, hij was zijn landgenoten Frentzen en broer Ralf Schumacher nog niet voorbij, kreeg hij een lekke achterband. Hij bereikte de pits op tijd voor een bandenwissel, maar belandde weer op de twaalfde plaats. Kort daarop moest Schumacher opnieuw naar de pits voor een stuurwis- sel. Daar aangekomen was zijn team nog niet klaar, hij reed door, stopte een (langzame) ronde nadien en verloor zoveel extra tijd dat hij nooit meer bij de eerste zes kon komen om punten voor het WK te verdie nen. De Australische Grand Prix kreeg een zeer verrassende uit slag met de eerste zege voor Ir vine in een Ferrari, de tweede plaats en derde plaats voor de Duitsers Heinz-Harald Frent zen (Jordan) en Ralf Schuma cher (Winfield-Williams) met daarnaast WK-punten voor de Italiaan Giancarlo Fisichella (Benetton), de Braziliaan Ru bens Barrichello (Stewart) en de Spanjaard Pedro de la Rosa (Ar rows). Het Australische Rad van Avontuur had vele nieten: Mika Hakkinen en Michael Schuma cher staan na de eerste race nog op nul punten. Barrichello kreeg tenminste nog iets. Ach terin gestart met de reservewa gen van Stewart kreeg hij on derweg nog tien seconden 'stop and go', maar toch reed hij nog twee punten bij elkaar. Het kon allemaal in de krank zinnige Grand Prix Down Un der. Gelukkigste man was toch Ir vine, de man die niet mocht winnen en triomfeerde en toch het kamp Ferrari in extase bracht. „Ik heb geluk gehad dat de McLarens uitvielen", relati veerde de winnaar al snel. „Maar mijn keuze voor de zachte banden, waardoor ik meer grip had, was ook van groot belang." Arsenal heeft dankzij Kanu de halve finale bereikt van de strijd om de FA Cup. In de voorlaatste minuut schoot de Nigeriaan de Gunners op Highbury naar de zege ten koste van Derby County (1-0). Ook Ruud Gullit zit op koers richting Wembley. Zijn club, Newcastle United, versloeg in de kwartfinales Everton met 4-1. Manchester. United en Chelsea moeten op herhaling. De on derlinge confrontatie eindigde gisteren in 0-0. Manchester United slaagde er niet in een numerieke meerderheid uit te buiten. Chelsea-speler Di Mat- teo was vlak voor rust uit het veld gestuurd, nadat hij zijn tweede gele kaart had ontvan gen. De thuisclub, zonder de geschorste Jaap Stam, drong aan, maar de uitblinkende doelman Ed de Goey en voor stopper Desailly bleven op de been. De replay heeft woensdag plaats op Stamford Bridge in Londen. Bij Arsenal kreeg Den nis Bergkamp zaterdag legio kansen, maar de spits was niet trefzeker, net zo min als Mare Overmars. De wedstrijd Barnsley - Tot tenham Hotspur werd afgelast en verplaatst naar 16 maart. In de Premier League lijkt het lot van Nottingham Forest beze geld. De hekkensluiter hoefde dit weekeinde niet in actie te komen, maar zag concurrent Southampton met 1-0 van West Ham United winnen. Om niet te degraderen moeten Van Hooydonk en zijn ploeggeno ten in de komende wedstrijden elf punten goedmaken op de huidige nummer zeventien, Everton. Coventry City deed za terdag goede zaken door met 2- 1 van concurrent Charlton Ath letic te winnen. De ploeg van ex-Feyenoorder George Boa- teng kwam voor eigen publiek met 1-0 achter, maar Whelan en Soltveldt schoten de club alsnog naar de zege. Spanje Lijstaanvoerder Barcelona heeft gisteren een makkelijke over winning bij Salamanca geboekt. Mede dankzij een treffer van Kluivert werd het uiteindelijk 4- 1. Hierdoor handhaaft de ploeg van trainer Van Gaal de voor sprong van vier punten op naaste belager Valencia, dat Bil bao met 4-1 terugwees. Roy Makaay was de grote man bij Tenerife. De Nederlandse spits tekende tijdens de thuiswed strijd tegen Atletico Madrid voor de enige treffer. Real Ma drid mazzelde tijdens de thuis wedstrijd tegen Retd Zaragoza. Dankzij een doelpunt van top scorer Raul in blessuretijd mocht trainer Toshack alsnog zijn eerste zege sinds zijn ren tree bij Real begroeten. Seedorf speelde de hele wedstrijd. Verrassend was de 2-0 neder laag van het als derde geklas seerde Mallorca bij laagvlieger Alaves. Van Gaal en de zijnen hadden bij Salamanca aan één helft voldoende. Dankzij tref fers van Figo, Enrique en Klui vert stond het bij rust al 0-3. Cardetti redde twintig minuten voor tijd de eer voor de thuis ploeg waarna invaller Anderson voor de eindstand tekende. Italië Lazio kwam gisteren op eigen veld tegen Salernitana na een half uur op achterstand. De koploper had niet lang nodig om over de schrik heen te ko men. In het olympisch stadion werd het uiteindelijk 6-1 voor de thuisclub. Fiorentina ver drong Parma van de tweede plaats. Dat deed het door de concurrent in een rechtstreeks duel te verslaan, 2-1. De Belg Oliveira en de Portugees Rui Costa (strafschop) scoorden voor Fiorentina, dat voor de eerste keer in vijf wedstrijden won. Stanic trof doel voor Par ma. Lazio, dat vier punten voorsprong heeft, won voor de twaalfde keer in de laatste veer tien duels. Salas scoorde twee keer, Negro, Vieri, Fresi en Nesta allen eenmaal. Bij rust was het nog gelijk, 1-1. Milan volgt als nummer drie, op vijf punten van de koploper. Het won van Piacenza, 1-0. De Duitser Bierhoff maakte het be slissende doelpunt. De andere club uit Milaan, Inter, blijft in crisissferen. Nu werd verloren bij Bari, 0-1. Osmanovski maak te het enige doelpunt. Duitsland Bayern München lijkt onbe dreigd op de landstitel in de Bundesliga af te stevenen. Voor 52.000 toeschouwers was de ploeg in eigen huis te sterk voor Hoewel Dennis Bergkamp (hier in duel met Lee Carsley) niet op schot was, plaatste Arsenal zich tegen Derby County voor de halve finale van de FA-Cup. Nwanko Kanu scoorde in de slotfase de beslissende 1-0. foto epa SC Freiburg, 2-0. Bayern heeft nu een voorsprong van liefst veertien punten op Kaiserslau- tern, dat bij Hertha BSC twee punten morste (1-1). Bayer Le verkusen is Kaiserslautern ge passeerd op de ranglijst door de 2-0 winst op Werder Bremen. Kaiserslautern nam bij Hertha (waar de Nederlanders Van Bu- rik, Maas en Roy op de bank za ten) al na drie minuten een voorsprong via Ballack. Preetz maakte in de 79ste minuut de gelijkmaker. Nummer laatst Borussia Mönchengladbach versloeg verrassend 1860 Mün chen (zonder de geblesseerde Vanenburg) met 2,-0. Onder aanvoering van uitblinker Frank Verlaat won Stuttgart met 2-0 van Frankfurt. Balakow en Carnell maakten de goals. Bij Hamburger SV was Nico-Jan Hoogma minder goed op dreef. De defensie van HSV stapelde fout op fout, waarvan Wolfs burg dankbaar profiteerde, 4-1. België Racing Genk is de nieuwe leider in België. De ploeg nam de kop positie over van Club Brugge, dat met 5-2 onderuit ging bij Lierse SK. Genk won met 2-1 van Charleroi. De koploper heeft één punt voorsprong en een wedstrijd minder gespeeld. Club Brugge kwam er niet aan te pas tegen Lierse. Al bij rust leidde de thuisploeg -met Stan ley Menzo in het doel- met 3-1. Pieter Huistra viel bij Lierse in de 67ste minuut in voor Zdebel. Anderlecht won met 3-0 van Lommei. In het duel tussen AA Gent en Beveren was Mare De- gryse op schot. De oud-PSV'er scoorde twee keer. Zijn team won met 4-1.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18