Bologna maakt indruk: 3-0 Sport Europacup is obsessie voor Manchester Ajax neemt genoegen met minderheidsbelang in Germinal Beerschot Kickers kijken met andere ogen l) )n krijgt treffend Held van LSVV i 3 MAART 1999 iux beschuldigd van omkoping Tussen 1983 en 1988 heeft de Franse club Girondins Duivejj Europese wedstrijden scheidsrechters omgekocht k: 07Schenken, geldbedragen en bordeelbezoekjes. Dat spelersmakelaar Barin gisteren voor de rechtbank ux. De Kroaat is een van de vier getuigen in de ge- h °P8ide zwartgeld- en omkoopaffaire. Barin was be- 5 neode overleden voorzitter Claude Bez en verklaarde de zege (ben geholpen bij het omkopen van scheidsrechters. lingsAlle scheidsrechters kwamen graag naar Bordeaux, aldeifden overladen met bontjassen, horloges en bezoek en twusieve bordelen." tatie innevpiket-Karpov onbeslist ekclueroen Piket is er in Monaco als eerste Nederlander ng (v€om Anatoly Karpov in een match op een gelijke Wast houden. Alle acht partijen in Monaco eindigden in p hete de laatste partij, waarin Piket met zwart speelde. Pi- >naldleden was met de einduitslag, won tien ratingpun- De oy en •Me? overleg over Tourdeelname oelofyfitici gaan zich buigen over deelname van Spaanse n traden aan de Ronde van Frankrijk. Op 15 maart bezoekt is vo staatssecretaris van sport, Francisco Villar, in Parijs ree jaeollega Marie-George Buffet om over de doping- Meer?k te praten. Het afgelopen jaar trokken de Spaanse fdalirh terug uit de Tour uit onvrede over de opsporings- i de Dan de Franse justitie. Villar wil van de Franse min- Winvat voor behandeling de Spaanse wielrenners deze stelt 3*anse bodem kunnen verwachten, voor? ^jmmel kan kiezen ond \ax en PSV hebben zich beide officieel bij Fortuna )e Uiteld om Mark van Bommel aan het einde van dit sei- uursp nemen. De bijna 22-jarige Van Bommel speelt 'elingoij Fortuna Sittard. Hij maakt deel uit aan de selectie den. Inpisch elftal. 10 uui umn|e Krotwaar na Lotushouding ïaami Luc Krotwaar zal niet gauw meer de Lotushouding e ex-cDe 30-jarige aüeet uit Bussum, die als hobby aan luwvetie doet, zag zijn voorbereiding op de marathon van tsen, (18 april) enkele weken geleden verstoord omdat hij )ok vQcentratie-oefening een kuitblessure opliep. Krot- in mqmiddels volledig is hersteld, vertelde gisteren bij de it Asvan de Nederlandse deelnemers over het incident, ord em beetje knullig allemaal. Ik zat zo'n twintig minu- worditushouding met de benen over elkaar. Toen ik 's peniile loslopen schoot het in mijn kuit." Krotwaar heeft Ise cliuding inmiddels afgezworen. ?korf) 'rC|P^lisch onderzoek naar EPO van hiustralische wetenschappers gaan de komende vijf p. Degroep van 22 sporters in de leeftijd van 18 tot 35 jaar ker g|i bloeddoping toedienen. Elf anderen krijgen als s schjeen placebo, een product zonder werking, toege it dit jde hand van de proef hopen de onderzoekers een 10 jute krijgen van het gebruik van EPO. De onderzoe- rkt. Vde uitkomsten gebruiken bij "het opsporen van EPO ?n Jarflympische Spelen volgend jaar in Sydney, en re] '^jn Ravelli beëindigt carrière plaari Doelman Thomas Ravelli beëindigt zijn carrière, -ightnjvereldrecordhouder met 143 interlands, is 22 jaar s goejballer actief geweest. De 39-jarige Ravelli vertrok in m Crvorig jaar bij de Amerikaanse club Tampa Bay Muti- versl^mbieert een toekomst bij de televisie. Ravelli maak- ijn debuut als international. Zijn laatste interland in oktober 1997. P -PSV niet op Bevrijdingsdag e Arnhemse politie wil niet dat Vitesse-PSV op 5 mei Dlaats heeft. De politieregio Gelderland-Midden kan trechjdg agenten op de been brengen om het risicoduel z°nQn Vitesse-PSV is al tweemaal eerder verplaatst. 1 °°'cband met een wedstrijd van het Olympisch team, en m aclLege voorbereiding voor de opera Carmen. In Btn (je knvb vanmorgen mee dat het alsnog van jdgj-g speeldatum gaat zoeken. Burgemeester Schol- Igaarj voor commentaar bereikbaar, man. bbel. Manchester United is lijstaan voerder in de Premier League en speelt zondag tegen Chelsea de kwartfinale van de FA Cup. Maar de belangrijkste wedstrijd van het seizoen voor de Man cunians is het Champions Lea gueduel met Intemazionale. Op papier de mooiste wedstrijd van de kwartfinale. „Voor de supporters en de spelers is de Europacup een obsessie", weet laap Stam, die afgelopen zo mer PSV verruilde voor de En gelse topclub. Manchester United droomt al jaren van de Europa Cup I, maar het overvolle programma brak de ploeg op in de beslis sende fase. Daardoor strandde de ploeg de laatste drie jaar in Jaap Stam: 'Blessure van Ronaldo is niet meer dan psychologische oorlogsvoering de kwartfinale van het prestigi euze toernooi. „In Engeland speel je zo tachtig wedstrijden per jaar en als je dan een smal le selectie hebt, hoeft er maar weinig te gebeuren of je zit in de problemen", aldus Stam. „Maar nu hebben we een bre de selectie, met kwaliteit op de bank zoals Nicky Butt, Philip Neville, Henning Berg en Jes- per Blomqvist. Manager Alex Ferguson rouleert ook regel matig. Hij geeft de spelers vaak rust, zodat we minder risico's lopen om geblesseerd te ra ken." Ook de verdediger zelf krijgt weieens rust. Zo miste hij za terdag de competitiewedstrijd tegen Southampton. „Ik had last van de hamstrings, maar uit voorzorg hield Ferguson mij buiten de ploeg. Woensdag speel ik gewoon tegen Inter." De wedstrijd mist glans vanwe ge het ontbreken van Ronaldo bij Inter. Hij zou te geblesseerd zijn om te kunnen spelen. Stam heeft z'n twijfels over dat verhaal. „Ronaldo speelt ge woon, daar ga ik vanuit hoor. De berichten over z'n kniebles sure geloof ik niet, het is meer in het kader van psychologi sche oorlogsvoering." Zonder Ronaldo zal Inter, zo verwacht Stam, puur op de counter spelen. „Inter zal niet aanvallen, maar vanuit een hechte verdediging loeren op een kansje. Het zal van ons moeten komen, ook omdat we thuis spelen natuurlijk." Met de sleutelspelers Roy Keane en David Beckham op het mid denveld en het koningskoppel Dwight Yorke/Andy Cole in de spits zijn de Red Devils de fa voriet. Stam, bedachtzaam: „Laat anderen ons maar tot favoriet bombarderen. Wij zijn nu sterk en in vorm, maar Inter is na tuurlijk ook een goede ploeg. Wij laten ons niet gek maken. De kranten hier staan dagelijks vol met verhalen over deze wedstrijd en de fans praten nergens anders meer over. Het leeft enorm. Daarom zou de te leurstelling des te groter zijn als we de kwartfinale niet overle ven. De meeste spelers zijn al vaak landskampioen geworden en hebben de beker ook al een paar keer gewonnen, dus ze willen eigenlijk niets liever dan de Europacup." Ondanks de hoge verwach tingen, gaan de spelers niet ge bukt onder de grote druk. „Hier worden wedstrijden al tijd heel relaxed benaderd", zegt Stam. „We gaan nooit in traingskamp bijvoorbeeld, maar mogen gewoon thuis sla pen. Of we nou uit of thuis spe len. Als we uit spelen, gaan we pas een dag voor de wedstrijd weg. En voor de wedstrijd te gen Inter moeten we ons pas om kwart voor vijf melden, drie uur vantevoren. Dan gaan we wat eten, krijgen we een mas sage, en wachten we tot de wedstrijd begint. Bij PSV moes ten we voor grote wedstrijden altijd in traingskamp, maar zo als het hier gaat bevalt me veel beter." UEFA BEKER. KWARTFINALE, heenwedstrijden: Bologna (Ita) - Olympique Lyon (Fra) 3-0 (1-0). 5. Signor: 1-0, 49. Signori 2-0, 54 Binotto 3-0, Scheidsrechter: Durkin (Eng) Toeschouwers: 38.000. Gele kaart: Violeau, Laville (Olympique Lyon), Mangone (Bologna). Girondins Bordeaux (Fra) - Parma (Ita) 2-1 (2-0). 39. Micoud 1-0, 45. Wiltord 2-0, 84. Cres- po 2-1. Scheidsrechter: Pereira (Por). Toeschouwers: 35.000. Rode kaart: 81. Benarrivo (Parma). Gele kaarten: Stanic, Cannavaro, Buffon (Parma) Atlético Madrid (Spa) - AS Roma (Ita) 2-1 (1-0). 13. Romero 1-0, 48. Roberto 2-0, 74. Di Bagio 2-1, Scheidsrechter: Sars (Fra). Toeschouwers: 50.000. Olympique Marseille (Fra) - Celta de Vigo (Spa) 2-1 (1-0). 33. Maurice 1-0. 64. Mostovoi 1- 1. 68. Maurice 2-1. Scheidsrechter Jol (Ned). Toeschouwers: 60.000. Returns: 16 maart. Ajax neemt genoegen met een belang van dertig procent in de Belgische club Germinal Beer schot. Gisteren is daarover in Amsterdam een akkoord be reikt. De Amsterdammers wa ren lange tijd uit op een meer derheidsbelang in de nagel- nieuwe fusieclub. Daar bleek in Antwerpen te veel weerstand tegen. De Antwerpse politiek was pertinent tegen een te grote zeggenschap van een Neder landse club in een Belgische. Oud-speler van NAC Martien Vreyssen is technisch directeur bij de club, de omstreden ex- makelaar Louis de Vries is alge meen directeur. Volgens Frank Kales, direc teur van Ajax, zal zijn club zich vooral bezighouden met de jeugd, de begeleiding en ont wikkeling van de opleiding in Antwerpen. Er zal in het gere noveerde Veltwijckparkstadion een model verrijzen van Ajax' jeugdcomplex De Toekomst. Ajax heeft nu belangen in twee buitenlandse clubs. Eer der werd een meerderheidsbe lang genomen in Ajax Cape Town, Zuid-Afrika. In Afrika, maar ook in Noord-Europa, wordt verder gespeurd naar nieuwe 'overnames'. Harry Kip, de zaakwaarne mer van Niels Oude Kamphuis, heeft met verbazing kennis ge nomen van de uitlatingen van AZ-voorzitter Dirk Scheringa en training Wim van Hanegem. Zowel Scheringa als Van Hane gem liet weten dat Oude Kamp huis al een akkoord had bereikt met AZ, voordat Schalke 04 op de proppen kwam. Kip: „Sche ringa heeft geroepen dat het bod van AZ veel hoger lag dan van Ajax. Maar dat is een gigan tische leugen. AZ heeft welge teld 2,5 miljoen gulden voor Niels geboden en voor dat be drag wilde Twente niet eens gaan praten. Twente wilde ab soluut niet dat hij naar een an dere subtopper zou gaan." „AZ wilde Niels per direct overne men en aangezien Twente geen interesse had, zou dat dus bete kenen dat er voor de eerste vrij dag van maart een arbitrage zaak had moeten komen. Maar dat wilde Niels niet." Op de uit latingen van Ajax-trainer Jan Wouters, die de mentaliteit van de speler van Twente hekelde toen diens keuze in het nadeel van Ajax uitviel, wil Kip niet reageren. „Want ik ben bij de gesprekken met Wouters ge weest en die waren zeer posi tief. Daarom kan ik het me ook haast niet voorstellen dat hij dit heeft gezegd." Bologna staat met één been in de halve finale van de strijd om de UEFA Be ker. Dat is een verrassing, omdat de club zich nota bene via het Intertoto- toernooi plaatste voor de UEFA Cup. De nummer negen van de Serie A ver sloeg in het eigen stadion Renato Dall'Ara voor 38.000 toeschouwers de Franse ploeg Olympique Lyon met 3-0. Ex-Italiaans international Guiseppe Signori scoorde twee keer. RUSWUK ANP Bordeaux deed het beter dan Lyon, hoewel de Fransen alles behalve zeker zijn van een plaats bij de laatste vier. De ploeg won thuis voor 35.000 toeschouwers met 2-1 van Par ma, maar de Italianen hebben bij de return op 16 maart aan één treffer genoeg om de halve finale te bereiken. Micoud en Wiltord scoorden voor Bor deaux. Crespo maakte in de slotfase 2-1. Benarrivo (Parma) moest na twee keer geel het veld verlaten. Olympique Marseille won ook met slechts 2-1, van het Spaanse Celta de Vigo. Voor 60.000 bezoekers in het Stade Velodrome scoorde Fiorina Maurice tweemaal. Door een blunder van doelman Porato kwam Celta echter terug. Mos- tovoi profiteerde dankbaar, 2-1. Jordi Cruijff speelde niet mee bij Celta. Bologna was oppermachtig, Signori briljant. De oud-spits van Lazio Roma opende de sco re met een fantastische vollley. Met een loepzuiver schot van 15 meter maakte hij 2-0. Binot- AS Romaspeler Delvecchio is de bal helemaal kwijt. Jugovic van Atletico Madrid heeft er nog zicht op. foto ap to maakte er nog 3-0 van. Atletico Madrid won ook met 2-1, thuis van AS Roma. De Spanjaarden kwamen op 2-0, dankzij Romero en Roberto, maar diep in de tweede helft kwam Roma op 2-1 via een prachtige vrije trap van Di Ba gio. Tussen de vierdeklassers SJZ uit Zoeterwoude en Kickers '69 uit Leimuiden komt het voorlo pig niet meer goed. Een incident in de wedstrijd tussen de eerste elftallen op 13 december van het vorig jaar (en de straf die de KNVB daarop uit deelde) heeft er toe geleid dat de besturen van beide clubs elkaar nu bestoken met onvriendelij ke briefjes. In dat gewraakte duel in Leimuiden kreeg een speler van SJZ, die vlak voor tijd een bal bij de boarding achter het doel wilde oprapen, een op- lawapper van een toeschouwer. Tumult, politie erbij, een afkoelingsperiode en uiteindelijk het besluit van de SJZ-eff om niet meer het veld op te komen, maar huiswaarts te keren. De beslissing om niet meer verder te spelen, kwam de Zoeterwoudse hekkensluiter duur te staan. Drie punten in mindering en tweehonderd gulden boete, zo oordeelde de KNVB. „Dat is behoorlijk aan de hoge kant", vindt zelfs Kickers-voorzitter De Graaf. Bij SJZ vonden ze dat natuurlijk ook en de club ging tegen de uitspraak in beroep. Het onbegrip over de beslissing van de tuchtcommissie sloeg echter bij voorzitter Leo van de Geest om in boosheid op Kickers toen hij de verklaringen las waarin de Leimuidenaren hun visie op het inci dent gaven. „Ze hadden het voor ons echt niet hoeven opne men, als ze maar de waarheid schreven. Maar Kickers heeft er een andere draai aan gegeven. Dat neem ik ze kwalijk en daarover ben ik zeer teleur gesteld", zegt Van der Geest. De preses vervolgt over wat hij in de verklaring van Kickers las: „De 'supporter' waar het allemaal om draait, is nu plotseling iemand die slechtziend is. Hij zou zijn geschrokken van de plotselinge aanwezigheid van onze speler zo vlak bij hem dat hij een 'afiue- rend gebaar' zou hebben gemaakt. Afiverend ge baar Ja, zo lust ik er nog wel een paar. En dat is niet het enige wat Van der Geest dwars zit: Kickers stelt dat het hele voorval achteraf eigen lijk niet zo veel voorstelde. Dat zou blijken uit het feit dat de bewuste speler van ons uiteindelijk toch geen aangifte bij de politie heeft gedaan. Dat is zeker niet waar. Er is geen aangifte gedaan om het allemaal niet nog erger te maken. Dat is we zenlijk iets anders. Waarom het bestuur van Kickers de zaken plot seling anders voorstelt, dat laat zich volgens Van der Geest raden: „Ze zijn als kampioenskandidaat natuurlijk als de dood dat zij ook een sanctie krijgen. Van der Geests Leimuidense collega De Graaf is zich echter van geen kwaad bewust: „We hebben de gebeurtenis naar eer en geweten proberen weer te geven aan de KNVB. Onze ver klaring is gebaseerd op ooggetuigen die we met het bestuur hebben gehoord. Wij hebben hélemaal geen angst voor een sanctie want het is toch dui delijk dat SJZ niet meer door wilde spelen. Op het boze briefje dat we van Van der Geest hebben ge had, heb ik een brief teruggeschreven waarin on der meer wordt voorgesteld om onze verklaring toe te lichten. Waarom zijn ze dan bij SJZ zo boos? „De emoties hebben de waarheid vertroebeld. Waarschijnlijk ook bij Van der Geest", eindigt De Graaf. De beroepscommissie van de KNVB doet bin nenkort uitspraak in deze zaak. Een ding hebben SJZ en Kickers in ieder geval samen voor elkaar gekregen. Bij het eerstvolgende treffen tussen beide clubs zal - afgaande op wat zich eerder dit seizoen bij soortgelijke probleemgevallen voor deed - een zware delegatie van de KNVB 'toeval lig' aanwezig zijn. En al is het veld volledig onbe speelbaar en door de consul afgekeurd, gespeeld zal er worden. Met bijdragen van Loman Leefmans Boys Boys! leuk kunnen zijn ïlectie van LSVV. ld Sibon zou vorige l zijn opwachting t Universitair n aan de Einstein- er de training van dentenvoetballers misschien zelfs n het ?en balletje mee er waa ijs \vo letbal^pkomst, nooit het irstlnlvan de studenten, ongekend groot, l hoogtepuntje had len, liep uit op een tie. Er bleek geen Jaar. En hoe kan je it soort tegenslag ■-oWerken? Precies, lÉWjd te verleggen =afg. Me't Sibon wel 0 Knollema vierde ïg en hij had zijn 1 dvriend Sibon jenodigd. fï min of meer een 'je, anders hadden wel meegedeeld gg-gf' gelijke media", uvel ermee speelt, ïnt dat je eens wat geveer de rode draad die door de 29-jarige historie van van LSW '70 heenloopt. Zo was er in het verleden was er wel eens geen scheidsrechter, of er wa ren geen comervlaggen of niet genoeg spelers en nog steeds geen hekwerk. En vorige week dinsdag dus geen veld. „Ons trainingsveld was afge keurd. Normaal gesproken is dat niet zo'n probleem. Dan ver huizen we gewoon naar het kunstgrasveld daarnaast, maar dat was net die avond verhuurd aan UDO om er een oefenwed strijd op te spelen. Dus bleef er niets anders over dan maar met z'n allen de stad in te gaan", vertelt Knollema. Het geheel moet Sibon toch een o, zo treffend beeld van het Leidse studentenvoetbal heb ben opgeleverd. Gisteren werd bekend dat de spits, die door Ajax eerder op de transferlijst was geplaatst, van trainer Jan Wouters voorlopig toch mag blijven bij de Amsterdamse middenmoter. Maar dat wist hij noch zijn Leidse gevolg. Heb ben ze het nog gehad over wel ke andere club zijn voorkeur geniet? Nou niet LSW, grinnikt Knol lema. „Al hadden wij hem best kunnen gebnuken". Gerald Sibon, hier in duel met Leidenaar Jeffrey van As, blijft bij Ajax al hadden ze hem bij LSW best kun nen gebruiken. archieffoto anp

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25