Met het Leidsch Dagblad hardlopen in Leiden Weekeinde vol zessen en zeve Irma Heeren neemt uitdaging aan Sport Rentree Hooman op A CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN D|j Een team trainers staat klaar om u optimaal voor te bereiden op de 10 en 21 kilometer bij de Leidse marathon. Neem een kijkje in de wereld van het hardlopen en kom aan de start bij de Leidse marathon. Het Leidsch Dag blad biedt lezers de mogelijkheid te trainen voor 'mara- thondag' en op 13 juni goed voorbereid deel te nemen aan de 10 kilometer of de halve marathon. Tijdens zes sessies bereiden deskundige trainers het 'Leidsch Dag blad hardloopteam' voor; ze geven trainingen, voorzien de lopers van adviezen en geven schema's mee, die de deelnemers zelf moeten afwerken. Want het komt wel op zelfwerkzaamheid aan! Vul de bon op deze pagina in en wordt lid van het 'Leidsch Dagblad hardloopteam'. ,,In Leiden lopen is een feest." Alfons Groenendijk had er vorig jaar alles voor over om de start van de Leidse marathon te ha len. De beroepsvoetballer keer de pas op de wedstrijddag terug van een vakantie op het zonnd-- ge eiland Mallorca. Tegen twaalven sprong hij op Schip hol bij zijn schoonvader in de auto om in gezwinde spoed richting Groenoordhallen te gaan. Een race tegen de klok die hij verloor, maar de Leidse prof wilde hoe dan ook aan zijn tocht door Leiden beginnen. „Dat ik me vanmorgen zo heb moeten haasten vond ik achter af ook wel leuk, ik houd er na melijk van om mezelf een beet je pijn te doen", reageerde na 21 kilometer rennen door de Leidse binnenstad. In een tijd van 1.27.50 kwam hij nog mon ter over de finish. Dat is niet zo vreemd voor een profvoetballer, zult u denken. "Voor een beginnende loper is zo'n wedstrijd niets', luidt dan al snel de conclusie. Maar, daarmee wordt een grote ver gissing begaan, want de onder begeleiding van de 'Leidsch Dagblad marathongroep' moet het zelfs voor ongeoefende lo pers mogelijk zijn om op zon dag 13 juni aanstaande met een uiterst voldaan gevoel de halve marathon af te sluiten. Leide- naar Han Kulker - zesde op de 1500 meter tijdens de Olympi sche Spelen van Seoel - Frans Kortekaas, Tim Brouwer de Ko ning en tal van andere trainers staan paraat om u in de ko mende maanden klaar te sto men A/oor -de ''21 kilometer van Leiden'. En wie dat te ver vindt, kan zich uiteraard ook richten op de 10 kilometer. In vijf of zes clinics krijgen de deelnemers van de 'Leidsch Dagblad mara thongroep' alle vaardigheden bijgebracht die nodig zijn om de tocht te volbrengen. „Iedereen kan het", zegt Tim Brouwer de Koning, zelf een zeer verdienstelijke marathon loper. In zes bijeenkomsten op zaterdagochtend neemt hij met zijn collega-trainers de deelne mers van de 'Leidsch Dagblad marathongroep' de komende periode onder handen. De eer ste clinic is op zaterdag 13 maart. „De eerste bijeenkomst is vooral bedoeld om mensen kennis met elkaar te laten ma ken. Ze krijgen dan ook een test, want we willen weten wat voor vlees we in de kuip heb ben." Daarmee willen de trai ners voorkomen dat lopers in een te snelle of te langzame groep terecht komen, want ple zier moet natuurlijk wel voorop staan. De clinics beginnen met een korte toelichting. „In een half uurtje wordt een bepaald facet van de marathonsport belicht, zoals gezondheid, schoeisel, voeding. Dat mag niet te lang duren, want we verwachten dat de meeste mensen staan te po pelen om aan de slag te gaan. Tijdens een trainingssessie van anderhalf uur krijgen de deel nemers na een goede warming- up loopscholing en staat er duurwerk op het programma." Vooral van Han Kulker ver wacht Tim Brouwer de Koning veel. „Ik denk dat Kulker, die ook de hockeyvrouwen van Amsterdam traint, voor leuke dingen kan zorgen. Niet die oe feningen die je anders ook al doet." De bijeenkomsten zijn vooral bedoeld om te kijken of de lo pers goede progressie maken en hen eventueel te helpen bij het oplossen van moeilijkhe den. „Want er komt heel veel op zelfwerkzaamheid aan." Tij dens de eerste bijeenkomst krijgt iedereen een op maat ge schreven trainingsschema mee, waarmee op verantwoorde wij ze naar zondag de 13de juni wordt toegewerkt. In een speci aal gemaakt 'logboekje' moet elke loper zijn trainingen bij houden en aantekeningen ma ken over de fysieke gesteldheid. „Bij elke clinic kunnen ze dan hun vorderingen laten zien. En een volgend jaar is het altijd leuk om eens terug te kijken hoe je het in het begin deed. In theorie is het mogelijk om men sen die geen conditie hebben voor te bereiden op de halve marathon, maar dan zullen ze wel concessies moeten doen. Het tempo zal dan lager liggen, maar je hebt dan wel iets groots gepresteerd." En wie dat te hoog gegrepen vindt kan zich richten op de 10 kilomter. „Want ik zie liever dat mensen harder gaan op de 10 kilometer dan dat ze een deel van de 21 kilometer wandelend afleggen. Het gaat toch per slot van reke ning om een hardloopwed strijd." De Singelloop op 23 april dient als testcase. „Iedereen kan die loop van 6,1 kilometer halen", klinkt Tim Brouwer de Koning zeer overtuigend. Voor de toeschouwers zijn de deel nemers van de 'Leidsch Dag blad marathongroep' dan goed herkenbaar. Bij het inschrijfgeld voor de clinics (85 gulden) zijn twee T-shirts inbegrepen. „De mensen krijgen een trainings shirt en een singlet." Ook het inschrijfgeld voor de Leidse marathon en de Singelloop is daarmee voldaan. Bovendien kunnen de lopers tijdens de oe fensessies op zaterdagochtend een beroep doen op aanwezige masseurs of een fysiotherapeut. „En natuurlijk komt men in aanraking met lotgenoten. De lopers kunnen dan met elkaar afspreken zodat ze doorde weeks niet alleen hoeven te trainen." De Leidse hardloopvereni ging Road Runners stelt het clubgebouw beschikbaar voor de serie clinics. Lezers die mee willen doen aan de 'Leidsch Dagblad marathongroep' kun nen zich aanmelden door de bon op deze pagina in te vullen. Zij zijn dan zeker van deelna me. Ook is het nog mogelijk om zich tijdens de eerste oefenses sie (voor 09.30 uur) in te schrij ven. „Maar we hebben dat lie ver niet, omdat we toch graag van tevoren willen weten hoe veel mensen we kunnen ver wachten", zegt Tim Brouwer de Koning. Hij raadt lopers daar naast aan om te wachten met de aanschaf van nieuw schoei sel. „Zo'n aanschaf kunnen ze beter uitstellen tot na de eerste clinic. Wij kunnen belangstel- Irma Heeren heeft besloten op 18 april in Rotterdam haar eerste wedstrijdmarathon te lopen. De 31-jarige wereldkampioene run-bike-run houdt nog een kleine slag om de arm. ,Als het zo blijft gaan als nu, ga ik de uit daging aan", zei ze gisteren bij de presenta tie van de Nederlandse toppers die in de 19de editie van de Generale Bank Mara thon Rotterdam aan de start verschijnen. Bij de mannen zijn nationaal kampioen Luc Krotwaar, Bert van Vlaanderen en Greg van Hest gecontracteerd. Van het interna tionale veld zijn officieel alleen de namen van de winnaars van vorig jaar, de Span jaard Fabian Roncero en de Keniaanse Te- gla Loroupe (vorig jaar in Rotterdam goed voor de beste wereldtijd van 2.20.47) en haar landgenote Susan Chepkemei bekend. Al een jaar of zes wordt Heeren gecon fronteerd met de vraag wanneer ze nu eens een echte wedstrijd over 42 kilometer en 195 meter ging lopen. „Ik heb de boot altijd afgehouden, omdat ik het veel te leuk vond aan triatlons en duatlons deel te nemen. Nu moet het maar eens gebeuren. Ik ben er aan toe en ik hou van uitdagingen." „Het ging de laatste tijd zo goed, dat ik er steeds meer toe begon te neigen meteen maar te gaan voor de hele marathon." Tests tijdens de halve marathon van Eg- mond aan Zee (1.10.03), de Asselronde van Apeldoorn (27,5 km in 1.34.35) en de 30 km van Schoorl (1.46.26) verliepen steeds naar wens. In het achterhoofd heeft Heeren het vi zier gericht op deelneming aan de olympi sche marathon van Sydney in 2000. Daar voor moet ze een richttijd van 2.31.30 lo pen. Heeren, die in de toekomst duatlons blijft doen, gaat in de weken voor Rotter dam vrijwel geen wedstrijd uit de weg. Zo start ze zondag in de NK cross in Heerde en heeft ze voorts de Twintig van Alphen, de 30 km van Spaarnwoude, de NK halve ma rathon in Den Haag en een week voor Rot terdam nog de NK 10 km op de weg in Brunssum op haar lijstje staan. Heeren laat zich in Rotterdam hazen door Cees Kraayeveld en Michel de Maat. Sinds de prestatie van Loroupe vorig jaar in Rotterdam is er internationaal veel discus sie over het haaswerk van mannen voor vrouwen ontstaan. Zo erkent de organisatie van de mara thon van Londen, op dezelfde dag als Rot terdam, de tijd van de Keniaanse niet en staat er een bonus op het overtreffen van de 2.21.46, die de Japanse Takahashi eind vorig jaar op eigen kracht in Bangkok liep. „Ik vind dat eigenlijk onzin", aldus Hee ren. „Ook met hazen kun je instorten. Het enige is dat ze je een beetje uit de wind houden en drinkbekers aangeven." SCOREBORD. PRIJSVRAGEN Lucky 10 van dinsdag 2 maart. 2 - 4 - 7 - 8 - 13 - 16 - 17 - 24 - Z1 - 39 - 44 - 46 - 48 - 49 - 56 - 57 - 69 - 70 - 72 - 78. (onder voorbehoud). Toto 8. Eerste prijs: 8 winnaars, elk bru to f. 1424,20. Tweede prijs: 160 winnaars, elk f. 47,40. Derde prijs.- 1766 winnaars, elk f. 10,70. BASKETBAL Wizards - Atlanta Hawks 97-77, Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 116-99. Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 94-86, Miami Heat - New York Knicks 85-84 na verlenging, Minne sota Timberwolves - Golden State Warriors 89-78, Detroit Pistons - Chicago Bulls 108-78, Dallas Mavericks - LA Clip pers 112-99, San Antonio Spurs - Houston Rockets 99-82, Portland Trailblazers - Utah Jazz 102-100 na verlenging, Sa- TENNIS Kopenhagen. Mannen, 430.000 gulden. Eerste ronde: Gus- tafsson (Zwe) - Carlsen (Den) 7-5 7-5, Mirnyi (WRu) - Kohl- mann (Dui) 7-6 7-6, Koubek (Oos) - Clement (Fra) 7-5 6-2, Karbacher (Dui) - Kroslak (Slw) 6-2 6-7 6-1, Sanguinetti (Ita) - Landsberg (Zwe) 6-2 6-7 6-1, Pozzi (Ita) - Tillström (Zwe) 4-6 7-5 6-2, Black (Zim) - Ketola (Fin) 5-7 6-3 6-0. Scottsdale. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Gumy (Arg) - Schalken (Ned) 3-6 7-5 6-1, Pioline (Fra) - Puerta (Arg) 7-6, 6-2, Hewitt (Aus) - Norman (Zwe) 6-3 7-5. ZWEMMEN Galway (ler). Internationale wedstrijden, 25-meterbaan. Vrouwen. 50 vrij: 1. Van Hofwegen (Ned) 25,85, 6. Wiel- draayer (Ned) 27,09. 50 rug: 2. Fortes (Ned) 30,50 50 school: 2. Bosma (Ned) 34,26. 50 vlinder: 1. Van Hofwegen 27,99, 2. Postma (Ned) 28,01, 6. Fortes 29,91. 100 rug: 2. Postma 1.05,69, 3. Fortes 1.06,35, 4. Joling (Ned) 1.06,65. 100 vrij: 1. Van Hofwegen 55,82, 5. Wieldraayer 58,37. 100 vlinder: 1. Van Hofwegen 1.02,01, 2. Fortes 1.04,43. 200 rug: 2. Joling 2.20,99, 4. Fortes 2.22,64. 200 vrij: 3. Van Hofwegen 2.03,03, 5. Kouwenberg (Ned) 2.07,78, 6. Wieldraayer 58,37. 200 vlinder- 3. Fortes 2.20,54, 200 wissel: 2. Joling 2.21,58, 3. Kouwenberg 2.21,96, 4. Bosma 2.22,28. 400 wissel: 2. Bosma 4.57,61. 400 vrij: 2 Kouwenberg 4.21,74. 800 vrij: 1. Kouwenberg 8.55,08, 6. Wieldraayer 9.39,49. DUIVENTIL Postcode:woonplaats Telefoonnr.: Leeftijd:man/vrouw Neemt de uitdaging aan en gaat meetrainen voor de halve marathon of 10 km om tenslotte op zondag 13 juni mee te lopen met de Leidse marathon De kosten - inclusief startbewijs voor Singelloop en Marathon - bedragen f 85,- Maat t-shirt [HSU] fËTl* Maat singlet [s] [m] [T] |xl Juiste maat aankruisen De volledig ingevulde bon vóór 8 maart a.s. toesturen naar: Sportredactie Leidsch Dagblad t.a.v. het marathonteam Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden (een postzegel is niet nodig) Of faxen naar 071 - 532 14 29 Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivejj gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 07I;S< E-mail: redactie.ldA damiate.hdc.nl 5D Alphenaar Joop Lankhaar is vorige week in het Rotter damse Dijkzigt Ziekenhuis ge opereerd aan zijn linkerknie. De verdediger van Dor- drecht'90, die vorig jaar een zelfde operatie onderging, heeft al een paar maanden last van het gewricht en zal waarschijn lijk dit voetbalseizoen niet meer in actie komen Het botert niet zo best tussen Beveren-trainer Gzil en Remco Torken. De ex- Leidenaar heeft volgens de trai ner een te grote mond. Torken is gisteren naar China vertrok ken om in Peking een testwed strijd te spelen Omdat ex-prof Gijs Bos aan kan tonen dat hij weer in Bunschoten woont, mag hij toch voor zaterdag hoofdklasser IJsselmeervogels uitkomen Vierdeklasser Nico- laas Boys heeft in de derde ron de van de districtsbeker hoofd klasser Zwart Wit'28 uitgescha keld. Martijn Verhaar en Adrie Vooren waren de doelpunten makers. De club uit Nieuwveen heeft in Jos Rump, nu nog Con cordia Hillegom, een nieuwe trainer gevonden Silvio Dili- .berto wordt aan het einde van het seizoen voetbaltrainer van Hermes DVS. Diliberto speelt nu nog American Football bij de Amsterdam Admirals De reden van de vorige week ge staakte hoofdklassewedstrijd AFC'34-FC Hilversum (na 46 minuten) was niet de gesteld heid van het veld, maar het uit vallen van de lichtinstallatie Hulptrainer Arie van Duijn heeft bij Quick Boys zijn con tract verlengd. Jeugdtrainer Fred Kanbier (BI) gaat het nieuwe seizoen de Al trainen. De jeugdspelers Jan Houwaard en Marcel van der Horst van Quick Boys hebben een uitno diging ontvangen voor een trai ningsstage bij Feyenoord. De laatste staat ook in de belang stelling bij Heerenveen Op roep voor oud-eerste-elftalspe- lers van Leidse voetbalclubs. Aanstaande vrijdag 5 maart om 18.00 uur wordt in de kantine van tennisclub Stevenshof een bijeenkomst gehouden om te komen tot de vorming van een vernieuwd Old Starsteam. In- lichtingen:071 -5220163 of 06- 22978933 Bij een rit van de re gionale wielercompetitie in Rotterdam heeft Leidenaar Wemer Altewischer de eerste plaats voor zich opg^d door schreef de neodt tevens de eindzege <be naam. Bij openings\\l in Gouda behaaldeitd ten driemaal een twpj Vooral de prestatie komer Thijs ZonnevT wijkerhout) was eeip Zijn Bollenstreekclubr Jan van der Tang (veoi junior Matthijs Wasfe kwamen ook op hete c In Lisse was Ronald et Tang de snelste. De liet Kees Vernooy en achter zich Weer p, Casper van der Mee inwoner van Roelofoli reed tijdens een trailer een auto op en is vo st geschakeld. Twee jacc kwam Van der Meergk val tijdens de afdalirh Kemmelberg in de I>a van De Panne Winva (Zevenhoven) stelt zra baar als bondsvoorz KNSB. De vergaderikj mei op de kalender gaat morgenavond \ax schaatsen op De Uitel Wassenaarse duursp r nodigt sportievelingoij hem mee te rijden. hij morgen om 8.00 uui startschot Training^ Centrum Richard va is een nieuwe naami I sportwereld. De ex-cD ker geeft in NieuwvetiE zen over schaatsen, (li en skeeleren. Ook vcic< sportkleding kan mem Kempen terecht Asve Vliet is voor Njord e*n the winnaar gewordjtu Zijlhead, een openirte strijd voor Leidse cliud jeugdige Leidse korij en Didi Scheffer spejj, maart met hun clubr' Delft de finale van hjut kampioenschap. Degri wordt in Franeker geh Het Nederlands sch? ei oenschap wordt dit jde mei tot en met 10 juite terdam afgewerkt. Vde toernooi hebben Jahly Loek van Wely en rej Jeroen Piket, ivan Sew dag Nikolic en Erik \r Doel zich al geplaag I gfootballclub Lightiive is de oefenreeks goetbc nen. Amsterdam Cnjoi werd met 12-6 version ijn Het NK tafeltennis dat zaterdag en zondag te Utrecht houden, kan rustig betiteld worden als een spel zon4n Naast de inbreng de Nederlandse toppers, komen ook[ja landers die in de Nederlandse competitie uitkomen acl^e Bij de mannen zijn dat er twee: de Chinezen Wu Bin eye De buitenlandse inbreng van de vrouwen komt vanu€ Dong Li, de Japanse Masako Nagashima en de Bulgaar^ Vl mitrova. Opvallend is de deelname Mirjam Hooman. temational maakt haar rentree in het vrouwendubbel.j Gerdie Keen is ze als eerste geplaatst. Naam: zendkoppige publiek. Zodat ie dereen na afloop van 'mara thondag' de woorden van Alf ons Groenendijk kan beamen. Lopen in Leiden is een feest. Hans van der Plas, die zijn 350ste wedstrijd voor Quick Boys zaterdag bekroonde met drie doelpunten, ontving voor zijn optreden tegen Rozenburg (9-0) een '9'. Van der Plas, in het wedstrijdverslag abusieve lijk als inwoner van Rijnsburg opgevoerd, was de enige speler die dit cijfer het afgelopen weekeinde haalde. Door de ma tige prestaties van de regionale hoofdklassers was ook het aan tal achten laag. Maurice B alk hoven van ARC was een van de zeven spelers die een 'goed' be haalde. Balkhoven maakte daardoor zijn entree in de top tien. Jerrel Linger van FC Lisse, de winnaar van vorig jaar, dui kelde door zijn '6' uit de top van de ranglijst. ik train mee met het marathonteam van het Leidsch Dagblad lenden dan eerst advies geven over goed schoeisel." Want lek ker lopende stappers zijn nu eenmaal onontbeerlijk voor een succesvolle loop langs het dui- Quick Boys-aanvoerder Hans van der Plas, hier omarmd door ploegge noot Martin van Beelen, werd beloond met een 'negen', foto kees van hoogdalem Katwijk: B.ouwmeester 74. Lentz Robbers Van der Meer Kwestro Pronk Argon - UVS 3-2 D. de Heiden Buys Parrel Akerboom 63. Borst Van Heiningen Klassement (Individueel) 1. Flaton (Quick Boys) 2. Van Dam (Noordwijk) 3. Boulayoune (Rijnsb Boys; 4. Slingerland (Rijnsb Boys! 5. Charite (UVS) Van Kins (Noordwijk) 7. Van der Niet (Quick BoysV" 8.Balkhoven (ARC) i De Jong (Noordwijk) T' Korff (Noordwijk) de mi De "Voetballer van het Peri een reischeque ter waa gulden. Deze prijs wol op het Eleven Voetbalgjpi juni wordt gehouden Üf trum Leeuwenhorst in'va hout. Pnl

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24