Woonzorg wil Vlietwijk opknappen Regio lit maanden cel geëist en charmante insluiper Voorschoten begint met Overdracht Klinkenbergerpias snel rond sanering starrenburg II '£te voor Wassenaarder Gesprekken over hek Warmondse sporthal assenaar-Noord krijgt twee nieuwe speelplaatsen PW en VVD schieten tekort bij planvorming Dorpsstraat Warmond DAG 3 MAART 1999 chef erna straatsma. 071-5356437.plv.-chef judy nihof. 071 -5356416 r borreltje orp Een boete van 700 gulden kreeg een 25-jarige Voor- nse automobilist met een flinke slok op gisteravond op- tijdens een routinecontrole in Leiderdorp. Ook kreeg hij (verbod voor enkele uren. De man reed over de Engelen- eei Leiderdorp toen hij werd aangehouden. tes voor linksaf slaan eest Vijf bekeuringen deelde de politie gistermiddag uit 5 een controle op de Rijnzichtweg in Oegstgeest. De poli- ld het verkeer in de gaten dat vanaf de Rijnzichtweg links- lomeruslaan in reed. Linksaf slaan is op dit punt verbo- Woningbouwvereniging Woonzorg praat op dit moment met de gemeente Voorschoten over een grondige op knapbeurt van de portiekflats in de Vlietwijk. Regioma nager B. Geerink van Woonzorg spreekt van een miljoe neninvestering om het uiterlijk van de woningen en de leefbaarheid van de buurt te verbeteren. De onderhan delingen spitsen zich toe op wie wat moet gaan betalen. voorschoten Woonzorg wil het hele gebied in één keer goed aanpakken. „Het is een van de mindere de- i/ noordwijk/ katwuk van justitie J. Meul- noemde de 51-jarige te die gisteren voor de rechtbank verscheen •terlijk' en 'onverander- ;t strafdossier van de 4e geen vaste woon -of ilaats heeft, puilt uit. Al jaar is hij actief als in- eulmeester eiste acht onvoorwaardelijke jnisstraf voor een reeks gen in Noordwijk en De man zelf was niet jchtszitting aanwezig. ;er noemde de verdach- ider meer in Hotel Zee- in he Noordwijk en Hotel ELCOpe in Katwijk slachtof- akte. een 'charmante in- dela „Hij ziet er op het oog is. Wtrouwbaar uit. In alle mzewaar hij komt voert hij ;t mi hetzelfde toneelstukje ïg bdoet namelijk net alsof 'komin zijn hotelkamer heeft ïovei Maar die vergissing de mij nu al twintig jaar. En liet imaakt hij veel slachtof- ïggeelal toeristen." cennoan is inmiddels voor ing Uijke insluipingen, waar- wdeussen de honderd en de 'n vazend gulden per keer corrakte. veroordeeld in sdkorden, Arnhem, Alkmaar, keeriag en Middelburg. „Hij ;n gt door het hele land en en igeen enkele manier af te en aldus Meulmeester. Dozewel Noordwijk als Kat- wijk heeft de verdachte het ech ter niet alleen bij hotelbezoek- jes gelaten, in Noordwijk is hij Overeenstemmine met provincie vorig jaar mei via een niet arge- 1 sloten garagedeur een woning binnengeslopen en heeft daar bij ruim 1600 gulden, bankaf schriften en pasjes buitge maakt. Uit een school aan de Drieplassenweg in Katwijk ont vreemdde de man 250 gulden. Bovendien 'plunderde' hij in die school de koelkast en deed zich ter plaatse te goed aan het voedsel en drank. De officier van justitie sprak van mogelijke trauma's bij de slachtoffers van de man. „De verdachte beseft gewoon niet wat hij bij zijn prooien aan psy chisch leed aanricht. Slaap stoornissen en gevoelens van onveiligheid zijn veel voorko mende symptomen bij zijn slachtoffers." De advocaat van de insluiper, L. Blok, vond de eis aan de hoge kant. „Mijn cliënt hangt niet al leen in deze zaak een gevange nisstraf boven het hoofd. Hij heeft wat dat betreft nog meer te vrezen. Verder wil ik bena drukken dat hij zijn slachtoffers nooit fysiek heeft bedreigd." Dat hij tegenwoordig zijn prooi geen lichamelijk geweld meer aandoet, noemde officier Meulmeester de 'enige positie ve ontwikkeling' die de man de afgelopen twintig jaar heeft doorgepiaakt. Van je fouten, kun je dus wel degelijk leren. De rechtbank doet uitspraak over twee weken. len van Voorschoten", aldus Geerink. Er zoemen al jarenlang klachten rond over het slechte onderhoud van de flats in de 'professorenbuurt' - omgeving Lorentzlaan, Eykmanhof - van Voorschoten. De regiomanager somt op wat er allemaal aan dacht behoeft: „De portieken en de bergingen, de tuinen. En de afvalcontainers. Daar ligt nog steeds veel rommel." De woningbouwvereniging heeft deze week vastgesteld dat er geen sprake is van betonrot in de luifels van de portiekflats aan de Lorentzlaan. Volgens het buurtcomité Vlietwijk is dat wel het geval. „Het ziet er niet zo mooi uit, daar zijn we het alle maal over eens. Maar er is geen gevaar", zegt Geerink. Noodre- paraties zijn volgens hem dan ook niet nodig: hij wacht liever op het groene licht voor de ech te grote opknapbeurt. Woonzorg is bereid tot een flinke investering, zegt Geerink. Maar dan is er wel de mede werking van de gemeente no dig, ook financieel. Geerink ver wacht een kostenpost van mil joenen. „We zijn daarover druk in overleg met de gemeente. Als we het eens zijn dan kunnen we aanspraak maken op rijkssubsi dies voor herstructurering. Wij hebben al wat plannen klaarlig gen." Een woordvoerster van de gemeente beaamt dat er met Woonzorg nieuwe afspraken in de maak zijn over wie wat be taalt. Wel benadrukt de ge meente dat de verantwoorde lijkheid voor onderhoud en be heer van de woningen op zich bij Woonzorg ligt. Het buurtcomité Vlietwijk dringt al langer aan op een snelle en grondige aanpak van de Vlietwijk, en diende vorige week een klacht in bij Woon zorg over de slechte staat van de betonnen luifels in de Lo rentzlaan. Daarop zei directeur C. van der Meule van Woon zorg in deze krant dat de wo ningbouwvereniging niet ge noeg geld en mankracht heeft 'om alle klachten in Voorscho ten meteen op te knappen'. Zijn regiomanager Geerink zegt nu te verwachten dat er binnen één of twee maanden een over eenkomst is met de gemeente Voorschoten over een miljoe- nenaanpak van de portiekflats. Het hele project gaat volgens hem een paar jaar duren. voorschoten* oegstgeest maarten keulemans De Klinkenbergerpias komt 'vandaag of morgen' in handen van de provincie Zuid-Holland. Dat bevestigt adjunct-directeur T. den Hollander van het Sas- senheimse bedrijf Korswagen BV, dat sinds de jaren tachtig eigenaar is van het recreatiege bied. „We zijn tot overeenstem ming gekomen met de provin cie over de overdracht", zegt Den Hollander. Begin januari meldden pro vincie en Korswagen ook al dat de overdracht nabij was. Wat precies de reden is voor het uit stel, willen de beide partijen niet kwijt. „Dat heeft te maken met de inhoud van het akkoord over de plas", meldt een woordvoerder van de provincie. „En daar kan ik niet over uit weiden." De provincie is overi gens iets minder optimistisch over het tijdstip van de over dracht. „Ik verwacht dat het binnen een paar weken rond Afstanden tellen niet meer. Eyecatcher uit de Collectie van Het Huis: ultifocale glazen voor 450,- per paar. Kras- bestendig en ontspiegeld. Alleen verkrijgbaar bij de Varilux-specialist die zich Het Huis mag noemen. m be en n >or voor kokt s je n wil lijk h ;n. Zi uw in d( eter d/noordwuk* om te b CUIdrank hem stevig in de iberleeft, slaan bij hem de die i door. Dan ondergaat ?en het ware een gedaante- neer tiing Van een rustige men verandert hij in een •eetj^uskruit dat elk moment njjloderen. Maar hij, een er zte Wassenaarder, is in tdt &e zin veranderd, zo liet 'e V(Haagse rechtbank giste- oeteiien. „Sinds de geboorte ijn kind, drink ik écht nog "uppel meer." rege vaderschap heeft van meei»n ander mens gemaakt', 't wei de nacht van 20 op 21 nentjer in 1997 was hij nog ,ok fcder. Die nacht werd hij tas rifcuden voor vernieling arin^ hij compleet door het mrgv/ee agenten waren daar- ;rekó dupe. Hen viel onder operen scheldkannonade ten je tiok werden zij door de >kker»dreigd. Voor die woede- vaalting veroordeelde de po- Met de overdracht zou een eind komen aan tien jaar touw trekkerij tussen de gemeenten Oegstgeest, Warmond en Sas- senheim, de provincie en Kors wagen. De gemeenten - met Oegstgeest voorop - willen de plas weer in eigen handen krij gen, zodat ze het verwaarloosde recreatiegebied kunnen op knappen. De provincie heeft in middels aangekondigd de erg ste gebreken van het gebied zelf op te lossen: zo moeten de st randjes veiliger en moeten er toiletten en horeca rond de plas komen. De provincie wil de plas vóór het zomerseizoen op orde hebben. Oegstgeest, de gemeente waaronder het grootste deel van de plas valt, hoopt daarna alsnog een dikkere vinger in de pap te krijgen.Als de provincie het naar onze wensen opknapt zijn we tevreden", zegt wethou der G. van Eisen (ruimte en groen). „Maar dan zit je nog met het beheer. De provincie heeft al eerder geuit niet geïnte resseerd te zijn in het beheer van dit soort gebieden. En met alle respect: wij zijn ook veel deskundiger als het gaat om be heer en onderhoud van de Klin kenbergerpias." De gemeente Voorschoten is gistermiddag begonnen met de sanering van de grond voor ex tra woningbouw in de wijk Starrenburg II, tussen de Véur- seweg en de Rouwkooplaan. De eerste paal van het nieuwe ge deelte moet eind dit jaar de grond in. Starrenburg kan dan in 2002 helemaal klaar zijn. De grond in Starrenburg II is jarenlang gebruikt voor het storten van slib uit de Haagse grachten. De komende weken wordt een grondlaag van een a twee meter diep afgegraven en aangevuld met schoon zand dat per schip wordt aangevoerd via de Vliet. Na een vertraging van twee jaar breidt de gemeente de nieuwbouwwijk Starrenburg uit met 780 woningen. Het gaat hierbij om zowel huur- als koopwoningen, variërend van twee-onder-een-kapwoningen en rijtjeshuizen tot sociale huurwoningen. Ontworpen zijn de woningen nog niet: Voor schoten buigt zich momenteel nog over een definitief steden bouwkundig ontwerp van de uitbreiding. Als de sanering klaar is, komt er een bouwweg voor vrachtau to's naar het terrein vanaf de Veurseweg, tegenover de Karei Doormanlaan. De gemeente verwacht naast het geluid van graafmachines geen overlast voor omwonenden. De provincie wil de grootste gebreken in het verwaarloosde gebied binnenkort verhelpen. Formeel heeft Oegstgeest sen slaat de ontwikkelingen dan overigens nog niets van de pro- ook met argusogen gade: „Als vinciale onderhandelingen met dit allemaal klopt, ben ik over Korswagen vernomen. Van El- een paar weken een gelukkig foto hielco kuipers mens. Maar aan de andere kant: die onderhandelingen zijn al een jaar warmond maarten keulemans Warmond gaat met basisschool De Alleman om de tafel om te praten over de toegankelijkheid van de vorig jaar geopende sporthal De Geest. Net als ba sisschool Oostergeest wil De Al leman dat de hal een nieuwe ingang krijgt, aan de achterkant van het gebouw. Voor directeur L. Castelein van De Alleman is de veiligheid van de kinderen in het geding: „Die moeten nu via de Heren weg naar de hal lopen. En daar is de rijbaan niet goed geschei den van de stoep. Een kind hoeft maar een stap opzij te zetten, en hij staat op de rij baan." Directeur J. van Rijn heeft vooral klachten over de afstand tussen zijn school en de sporthal. „Het is nu twintig, dertig minuten lopen. Als er een ingang aan de noordkant komt, scheelt dat op z'n minst de helft. En ja: tien minuten minder lopen betekent tien mi nuten minder verkeersgevaar." De gemeente vindt het echter te duur om een ingang aan de achterkant van de sporthal aan te leggen. Er moet dan een nieuw hek en een voetpad ko men. Een operatie, die duizen den guldens kost. „De kosten hebben we afgezet tegen het belang van de scholen die nu moeten omlopen", zegt G. Kleijheeg van de gemeente. „En we heben het verzoek afge wezen, omdat het ons toch een geringe inspanning lijkt." De Alleman heeft inmiddels bezwaar aangetekend tegen de afwijzing. „Voor zover ik weet heeft de gemeente nog niet de mogelijkheid onderzocht om het hek in zijn geheel te laten vervallen", zegt Castelein. „Dat lijkt ons een oplossing die veel goedkoper is." Van Rijn hoopt intussen dat de gemeente een fietspad wil aanleggen tussen de sporthal en de begraafplaats. „Dat zou alle problemen wat ons betreft oplossen." Eindelijk op rozen c™MARWIJK ^"Partners PENSIOENEN Bel Kees vd Kommer 071 516 24 62 litierechter de Wassenaarder gisteren tot een geldboete van 500 gulden. De agenten hadden de woe de-aanval van de man buiten gewoon bedreigend gevonden. De verdachte had tegen de poli- tie-agenten gezegd dat hij ze 'een 9 millimeter (een pistool schot, red.) door hun kop zou jagen.' De vrouwelijke agent had hij bovendien uitgemaakt voor 'vuile hóer'. Officier van justitie F. de Groot nam de zaak daarom hoog op. „De politie heeft het de laatste jaren onder meer door types zoals u zwaar te ver duren. Dit volstrekt onwenselij ke en ontoelaatbare gedrag te gen hen is bovendien een regel rechte bedreiging voor onze rechtsstaat." 'De Wassenaarder zei dat ont kennen 'totaal geen zin had'. „Het is nu eenmaal gebeurd. Ik heb er verschrikkelijk veel spijt van, maar terugdraaien kan ik het helaas niet." voorschoten Waar volgend jaar riante villa's verrijzen, staan nu nog rijtjes gloednieuwe containers te wachten om het huisvuil in de Leidse regio op te halen. De fabriek leverde de containers iets te vroeg -op 12 april is het nieuwe ophaalsysteem pas operatief- en in de regio was nergens een, goedkope, plek te vinden om de bakken voorlopig te stallen. De gemeente Voorschoten bood daarop de voormalige sport velden op het Van der Hoevenpark aan. De sportvelden liggen toch nog braak totdat volgend jaar de bouw van de nieuwe villawijk begint. De containers komen achteraan de nieuwe vuilniswagens te han gen. Op de foto staan de bakken op hun zijkant. foto loek zuyderduin Jan anè^L In in Wassenaar-Noord krijgen straks meer Jiom te spelen. Volgens de gemeente kampt dit lCJnu met een groot tekort aan speelplaatsen. Dat nder meer uit de vele verzoeken van bewoners ands^elvoorzieningen aan te leggen. De gemeente teg^6 plekken op het oog: een deel van het gras- Dartip de Dokter Weederlaan en een plek aan de 's- ibergstraat. ,w j jannen met het grasveld aan de Dokter Weeder- jn sommige bewoners van het wooncomplex wordt gedacht aan een plek in de buurt v •f echter in het verkeerde keelgat geschoten. Ook de gemeente erkent dat het geen 'geen ideale locatie' is. Toch zet zij de aanleg van een speelplek voor kinde ren van 6 tot 12 jaar door. „Binnen het gebied Oostdor- perweg, Van Cranenburchlaan, Starrenburglaan en Hofcampweg zien wij namelijk geen andere geschikte mogelijkheid om een speelplaats aan te leggenaldus de gemeente. Aan de 's-Heerenbergstraat - ter hoogte van de flats aan de Eikensteinstraat - moet een nieuwe speelplek komen voor kinderen tot 6 jaar. De gemeente wil nog wel kijken of er wellicht een geschiktere plek is. Daarbij de nieuw bouwwoningen achter het Esso-station. Een paar bestaande speelplekken in Noord krijgen nieuwe speeltoestellen. De grasstrook aan de Ligne- straat bijvoorbeeld, waai" nog maar een speeltoestel staat. De andere zijn in de loop der jaren weggehaald omdat ze in te slechte staat verkeerden. Ook in het We teringpark en naast het basketbalveld aan de Parklaan komen toestellen. Volgens de gemeente moeten er ook in Wassenaar- Zuid speelplekken bijkomen. De mogelijkheden daar zijn echter beperkt, constateren burgemeester en wet houders. De enige plek die in aanmerking komt is het terrein van hockeyvereniging HCG. Daar moet een speelplaats komen voor kinderen tot 10 jaar. warmond erna straatsma Uitvoerige dicusssies zijn er de laatste jaren in Warmond gevoerd over de herinrichting van de Dorpsstraat. Het CDA wilde daarmee groots uitpak ken, maar Progressief War mond en de WD hadden zo hun twijfels. Beide partijen za gen de noodzaak van een su permarkt, een haven en diver se andere nieuwe voorzienin gen niet zo in. En dus gebeur de er niets. De kwestie liep zo hoog op dat het vorig jaar een breuk veroorzaakte in het college van CDA en de WD. Laatstge noemde partij ging er na de verkiezingen vandoor met PW, in wie de WD een betere bondgenoot zag als het ging om het 'behoud van het dorpscentrum'. De nieuwe co alitiepartners spraken met el kaar af om de door het CDA bedachte plannen nog eens 'kritisch tegen het licht te hou den' en te bezien op welke punten ze aanpassing behoef den. Beide fracties gaven te kennen dat ze het voorzichtig aan wilden doen. Bovendien ontbrak het volgens hen aan een duidelijke visie over de ontwikkeling van het dorps centrum. Pas als die er was zou het college zijn standpunt innemen en een keuze maken. Geschetst tegen die achter grond wekt het verbazing dat zowel PW als de WD deze week ineens instemden met de bouw van een supermarkt. Zonder dat beide fracties op nieuw een inhoudelijke dis cussie hebben gevoerd over de noodzaak van een grootgrutter in Warmond. En zonder een 'visie' op de ont wikkeling van het dorpscen trum. Want die heeft het hui dige college vooralsnog niet. Het enige wat PW en de WD de afgelopen maanden over het dorpscentrum hebben ge zegd is dat ze 'geen haven' in de buurt van de Dorpsstraat willen aanleggen. De keuze voor het bouwen van een supermarkt zat ver pakt in een voorstel om in te stemmen met de uitgave van een 'werkkrediet' voor DHV. Dat is het bureau dat de her inrichting van de Dorpsstraat verder ter hand neemt, in op dracht van de gemeente. 'Daarmee hebben we nog niets besloten', zeiden diverse raadsleden na afloop van de raadscommissie middelen. Maar dat is een wel erg forme le opstelling, want in het raadsvoorstel staat luid en duidelijk vermeld dat de bouw van een 'volwaardige' super markt voor het college 'de hoogste prioriteit' heeft. Dus instemmen met dit voorstel is instemmen met de bouw van een supermarkt. Ook al betwisten sommige raadsleden dat er iets vast ligt, duidelijk is wel dat PW en de WD geen behoefte meer heb ben aan een visie of een uitge breide, nadere beschouwing van de oude plannen. „Laten we alsjeblieft aan de slag gaan en onszelf niet financieel leeg- discussiëren", zei J. Kwestro (WD) maandag tijdens de be wuste vergadering. Een op merking waar het CDA zich uiteraard van harte bij aan sloot. Zij zijn allang blij dat er iets gaat gebeuren dat een su permarkt een stap dichterbij brengt. De terechte kritiek op het gebrek aan inhoudelijke dis cussie kwam maandag uit de monden van diverse burgerle den van de commissie. Zij hadden meer dan gelijk toen ze stelden dat zij verbaasd wa ren over de plotselinge haast van het college. Te meer om dat het verder nog steeds on duidelijk is wat het college nou eigenlijk wil met het dorpshart. Iedereen is nu dan ineens voor de bouw van een supermarkt, maar waar moet die grootgrutter komen? En wat gebeurt er verder met het dorpshart? Het is te hopen dat PW en WD alsnog snel bereid zijn om een goede, openbare dis cussie te voeren over de 'revi talisering van het centrumge bied'. Beide partijen hebben het CDA de afgelopen maan den meermalen een gebrek aan 'visie' verweten, maar la ten het vooral zelf behoorlijk afweten. Per slot van rekening zit het huidige college er nu bijna een jaar. En in die perio de is opvallend weinig ge beurd met de herinrichtings plannen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19