Tomasson voelt zich thuis in Rotterdam Dagen van de ClubCard zijn geteld bi™ Sport Blatter wil verbod op boek Titelgevecht voor Westgeest rA|CHTERLIJN Overwinteren leen panieksfeer bij AZ na 8-2 nederlaag ISDAG 2 MAART 1999 Qten assistent van Beenhakker (terdam Mario Been is met ingang van volgend seizoen as- £^tent van trainer Leo Beenhakker bij Feyenoord. De 35-jarige is momenteel werkzaam bij Excelsior, waar hij ver- twoordelijk is voor de amateurs en het tweede elftal. Been, van 1982 tot '88 in het eerste elftal van Feyenoord voetbalde, it samenwerken met John Metgod. Flet bestuur van Feye- brd heeft Geert Meijer, nu nog assistent, aangeboden trainer id u/vorden van het beloftenelftal. et wi g°"^aser kan trainer worden in de Kuip pavtlp-gRDAMFeyenoord wil Flenk Fraser behouden voor de club. skiër Rotterdammers hebben hem het aanbod gedaan om zich te ënteren binnen de jeugdopleiding van Feyenoord, nu afkeu- Verlg dreigt voor het betaalde voetbal. Fraser is bij Feyenoord de itk[er met de langste staat van dienst. Hij heeft sinds het sei- alt> <»n 1990/'91 vier bekers en een landstitel gewonnen, maar vooeft nu grote problemen om zich voor de zoveelste keer terug cnokken na een zware knieblessure. Aan het eind van dit sei- sPor»n loopt bovendien zijn contract af. baan ®eJb°n maakt seizoen af bij Ajax eterdam Gerald Sibon heeft gisteren van trainer Jan Wouters nomen dat hij voorlopig weer tot de eerste selectie van Ajax poort. Daardoor is een tussentijdse overgang van de spits lir AZ vrijwel uitgesloten, zo bevestigde WCS-zaakwaarne- ^r Arend Steunenberg. Waarschijnlijk maakt Sibon het sei- n bij Ajax af. ntf :eegman maakt termijn af als e Jor|r* Leo Steegman hoeft niet direct af te treden als bestuurslid ilen thnische zaken van het sectiebestuur betaald voetbal van de Byg Zijn bestuurstermijn loopt op 1 november af. Daarna zal functie ter beschikking stellen. Steegman werd eind vo- bij Sparta aangesteld als technisch directeur. De Toto stelde daarop dat Steegman zijn functie als sectiebe- JJ^urslid moest opgeven, vanwege belangenverstrengeling, t kijieidse boksers bereiken finale timffEM Twee Leidse boksers hebben in het weltergewicht de fi- bü jje bereikt van het Zuidhollands kampioenschap. Beiden ver- Hip^11 gisteren een Haagse tegenstander. Redoun Bouda won op rPunlen' tegenstander van Bas Lantrok werd in de eerste pYQ6ide te vaak gewaarschuwd voor foute handelingen, waarna obiter be partij stopte. Op 16 maart staan de beide Leide- cur^18 tegenover elkaar in de ring om voor de titel te strijden. )lemi °de "artselite naar Noordwijkerhout 'avo^ENSportcentrum De Schelft in Noordwijkerhout staat ko- u,sjrïdë zondag in het teken van de dartssport. Er worden onge- u^, }r driehonderd deelnemers verwacht bij het zogeheten Open c llenstreek, een groot nationaal rankingtoernooi. Aan dit eve- ^eXptent doet doorgaans de (sub-)top van Nederland mee, aan- rVdd met een fors aantal regionale competitiespelers. Amster- en Vimer Co Stompé, momenteel de nummer één van Neder- aanPd, heeft toegezegd deel te zullen nemen. Wereldkampioen Viond van Barneveld komt waarschijnlijk niet omdat hij an- P'e, commerciële verplichtingen heeft en de derde Nederland prof, Roland Scholten, verblijft in Engeland. In De Schelft rdt een apart toernooi verspeeld voor vrouwen en junioren. jdsket en Karpov weer remise naco Het begint er zo langzamerhand op te lijken dat Je- hen11 Pbcet en Anatoli Karpov geen partij winnen in hun oe- b1 Monaco. Ook de zevende partij eindigde onbe- herf- Beide grootmeesters lieten in een turbulente tijdnoodfase i opgelegde kans op de winst liggen. Vandaag staat de laatste was jtij uit de tweekamp op het programma. FIDE-wereldkampi- weej Karpov, die op de wereldranglijst uit de top-10 dreigt te val- 3e ve, heeft dan wit. De stand is 3,5-3,5. hani1 JeHiji)mmissie wil hervorming IOC ft yqrk Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse ke^pjgp^ comité heeft gisteren een oproep gedaan het IOC P| top tot teen te hervormen. De commissie was ingesteld om 11 zlVuptie rond de toewijzing van de Winterspelen aan Salt Lake y te onderzoeken. Het panel deed een aanbeveling aan het I om de leden te verbieden ook maar iets van enige waarde stltie I kandidaat-organisatoren aan te nemen. Ook moeten vol- 2n 8eis de commissie leden van het IOC voortaan voor een be- everi kte tijd worden gekozen en zou er volstrekte openheid van 8eeislen gegeven moeten worden over de handel en wandel van leden en het bestuur. ieuwe stap in dopingonderzoek Italië (jn Een openbare aanklager in Turijn heeft maandag na [tl zes maanden onderzoek tegen voetballers, functionarissen artsen de eigenaar van een farmaceutisch bedrijf formeel Wittigd dat er een onderzoek tegen hem loopt. Aanklager Faele Guariniello zei dat het bedrijf, waarvan hij weigerde de im te noemen, verdacht wordt van het overtreden van de omdat het zonder vergunning creatine, een spierverster- |d middel, heeft verkocht. Guariniello kondigde aan dat tien en bedrijven zullen volgen. )EN chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk, 071-5356463 De voetbalsupporter weet weer waar hij aan toe is. De clubs mogen weer zelf kaartjes verko pen. Zoals verwacht namen de clubs uit de ere- en eerste divi sie gisteravond in Zeist, tijdens de algemene ledenvergadering betaald voetbal, unaniem de aanbevelingen over van het rapport-Stekelenburg inzake de Persoonsgebonden ClubCard. De PCC als veiligheidsinstru ment is niet meer. „Veiligheid wordt maatwerk, waarin de klant, de supporter, centraal moet staan", zei Johan Steke lenburg. De burgemeester van Tilburg voerde de afgelopen maanden een commissie aan die in opdracht van de KNVB de PCC onderzocht. Het is geen verrassing dat de Feyenoordfans protesteren in Zeist clubs uit de eredivisie en de eerste divisie het advies van de commissie-Stekelenburg met applaus begroetten. Eerder we zen de meeste clubs, de Lande lijke Federatie Supportersver enigingen (FSV) en een meer derheid van de Tweede Kamer de invoering van de PCC als veiligheidsinstrument af. Nu kunnen voetbalfans, ver moedelijk met ingang van vol gend seizoen, weer zonder eni ge belemmering wedstrijden uit het betaalde voetbal bezoeken. Slechts bij risicowedstrijden hebben zij een clubcard nodig om een toegangsbewijs te ko pen. Henk Kesler, voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal: „Als we een reactie van de overheid hebben, zullen we die meteen vertalen naar lokaal niveau. Wellicht is het dan mo gelijk dat de aanbevelingen nog dit seizoen realiteit worden." Voorafgaande aan de verga dering bood een aantal Feye- noordsupporters de KNVB-be- stuurders Wil van Rhee, Mi chael van Praag en Henk Kesler een pamflet aan, waarin zij aandacht vragen voor hun pro blemen. De supporters van Feyenoord zijn het meer dan beu. De beslissing AZ-Feye- noord te verplaatsen van een zondagmiddag naar woensdag middag 24 maart om 14.00 uur was voor het legioen de laatste druppel. De actie in Zeist had de steun van de - niet aanwezi ge - supporters van Ajax, FC Twente en FC Utrecht. In het schrijven dringen de Feyenoord-supporters bij de KNVB aan op een ordentelijk verloop van de competitie, wil len ze tien procent van het aan tal toegangsbewijzen bij uit wedstrijden en verzoeken ze namens de officiële supporters verenigingen nauw betrokken te worden bij de ontwikkeling van het door de voetbalbond gevoerde supportersbeleid. Marcel Winkelman, woord voerder van de Rotterdamse af vaardiging: „Alle supporters van Feyenoord zijn bereid te doen wat de burgemeester van Alkmaar wil. We zijn het zat om op de meest ongebruikelijke tijdstippen een wedstrijd van onze favoriete club te moeten bezoeken. We kunnen niet ac cepteren dat de goeden onder de kwaden moeten lijden." Mocht de missie bij de KNVB niet slagen, dan overwegen de Rotterdamse fans ten tijde van de ontmoeting met AZ in Alk maar over te gaan tot 'ludieke acties'. Een verzoek voor een demonstratievergunning voor en tijdens de competitiewed strijd tegen AZ is inmiddels in gediend. Michael van Praag, bestuurs lid veiligheidszaken van het sectiebestuur, bood namens de KNVB gisteravond al de helpen de hand. „We gaan onderzoe ken in hoeverre de gemeente Alkmaar kan en wil meewer ken." Henk Kesler, voorzitter van het sectiebestuur: „Mis schien is er zelfs een alternatief voor handen. De KNVB begrijpt best dat een doordeweekse middagwedstrijd spot met de voetbalprincipes." 'Julio Cruz en ik lachen ons rot samen, we hebben echt onwijze lol' In het spelershome van Feyenoord hapt Jon Dahl To masson een broodje weg, werpt een blik op de Neder landse kranten en hoort dan uit de verte een spits aan komen die jaren geleden ook de Kuip in vuur en vlam kon zetten en nu behalve jeugdtrainer ook speaker is in Rotterdam-Zuid. „En Feyenoords tweede goal komt we derom op naam van Jooooooon Daaaaaaahl Tomas son", schreeuwt Peter Houtman, met veel gevoel voor theater door de catacomben van het Feyenoord-stadion. was en op andere vormen van oponthoud." Jon Dahl Tomasson kon er na afloop niet mee zitten en nu nog niet. Zijn oude club voelde zich 'genaaid', maar voor de blonde Deen moet in de race naar het kampioenschap alles worden meegenomen dat Feye noord van pas komt. Want laat niemand, zo stelt hij, zeggen dat Feyenoord overwinningen als tegen Heerenveen niet ver dient. De krachtexplosies van de Rotterdammers in de slotfa ses van wedstrijden zijn enorm. Tomasson is net als Peter van Vossen na een wedstrijd 'total- losswat niet verwonderlijk is voor de kilometervreter van 'Zuid'. „Zondag was ik na afloop ka pot, ik kon 's nachts niet sla pen. Maar dat kan ik nooit na een wedstrijd. Dan lig ik klaar wakker in bed. Dat heeft alles te maken met de spanning en de geestelijke belasting. Ik ben naar Feyenoord gekomen om het allerhoogste te bereiken en leef dagen lang naar een wed strijd toe. In deze spelersgroep rotterdam marcel van der kraan Tomasson lacht om de malle act van de ex-international, die meer doelpunten voor de Stadi onclub heeft gemaakt dan de hele voorhoede van het huidige Feyenoord bij elkaar en die hem in de slotfase van het duel met Heerenveen ook kon uit roepen tot Man of the match. „Dat was leuk", zegt Tomasson. Houtman: „Maar weet je dat ik je al als Man of the match had aangewezen voordat je die tweede goal maakte?" Tomas son, met een stalen gezicht: „Dus er was eigenlijk geen re den om nog een keer te scoren? Want het enige dat ik heb be reikt is dat iedereen na afloop boos was..." Houtman: „Riemer van der Velde, de voorzitter, kwam he lemaal naar de catacomben toe en stond tegen Van der Ende te foeteren dat hij tien minuten had bijgeteld. Maar Van der En- de heeft zelf nog de tv-beelden staan bekijken, en kon keurig wijzen op de tijd die het kostte voordat Tevreden van het veld HHH I Jon Dahl Tomasson (rechts) viert samen met maatje Julio Cruz een feestje veen. doet iedereen dat. Maar die de rest van Nederland. Maar nu mentale spanning vraagt enorm heb ik het hartstikke naar mijn veel van je." zin. Ik ben in Kralingen gaan In zijn vrije tijd kuiert hij met wonen en zit in een leuke fami- zijn Deense, in Leiden Neder- liewijk. Ik heb me helemaal lands studerende vriendin door de stad. „Toen ik bij Heeren veen speelde dacht ik dat Rot terdam totaal anders was dan aangepast aan het Nederlandse leven, heb niet eens de moeite genomen om een schotel-an tenne voor de Deense tv te ne- na zijn doelpunt tegen Heeren- FOTO WFA men. Bij ons staat 's avonds ge woon 'Goede Tijden' op." Op die manier is hij zich snel een gelukkig mens gaan voelen in de Kuip. Julio (Cruz) maakt nu hetzelfde mee. Hij zegt dat hij langer bij Feyenoord wü blij ven, dan hij van plan was. Dat begrijp ik wel, want hij heeft het hier net zo naar zijn zin en is net zo ingeburgerd als ik." De Deen en de Argentijn zijn vanaf de eerste dag 'maatjes' in trainingskampen en in hotels. Volgens Leo Beenhakker 'sla pen, eten, lullen en lachen' ze met elkaar. Tomasson: „Het is waar. We lachen ons rot samen. We hebben heel veel lol. Na tuurlijk spreken we allebei een verschillende taal, maar we be grijpen elkaar helemaal. Julio probeert mij Spaans te leren, ik hem Nederlands. En als we er niet uitkomen, gebruiken we handen en voeten. Echt, we be leven hele maffe dingen. Het gekste dat ik met hem heb mee gemaakt? Dat kun jij niet in jouw krant opschrijven..." De doelpunten van Tomas son komen niet op een onge lukkig moment. Eind deze maand staat de EK-kwalificatie- wedstrijd van Denemarken te gen Italië gepland en Tomasson brandt na het gemiste WK van verlangen om zich in de natio nale ploeg te manifesteren. „Die interland is op zaterdag, maar op woensdagmiddag speelt Feyenoord tegen AZ. Ik weet niet of de bondscoach mij vroeg bij de selectie wil hebben, maar AZ wil ik eigenlijk niet missen. Tegelijkertijd is het EK fantastisch om mee te maken. Een EK in Nederland, bij mij voor de deur en de finale in dit stadion. Mooier kan het niet. Maar dat is nog ver weg, met Feyenoord kampioen worden vind ik nu even belangrijker." den haag gpd/anp Sepp Blatter, president van de wereldvoetbalbond (FIFA), heeft de Nederlandse uitgeverij Van Gennep gesommeerd het boek 'De Voetbalmaffia' uit de handel te nemen. De Zwitser acht het door de Britse onder zoeksjournalist David Yallop geschreven werk schadelijk voor zijn reputatie. De Amster damse uitgever Van Gennep heeft het verzoek van Blatter nog in beraad, in afwachting van een juridisch advies. Het boek 'De Voetbalmaffia - de corrupte spelletjes van de FIFA' verscheen eerder al onder de Engelse titel 'How They Sto le The Game'. Yallop stelt daar in de 'corrupte handelwijze' binnen de FIFA aan de kaak. Hij beschrijft vooral de prak tijken tijdens het regime van 'Corruptie tiert welig binnen FIFA Joao Havelange. De Braziliaan zwaaide sinds 1974 de scepter bij de wereldvoetbalbond en werd in 1998 opgevolgd door de Zwitser Sepp Blatter. Volgens Yallop kocht Have lange voor de verkiezing met name Afrikaanse stemgerech tigden om met geld en gratis reizen. Voor de peperdure cam pagne zou hij twaalf miljoen gulden van de Braziliaanse sportfederatie hebben verduis terd, waarvan hij voorzitter was. Eenmaal gekozen tot FIFA- voorzitter sloot hij contracten af met Adidas en Coca-Cola, die grote invloed binnen het voet bal kregen. Marketing- en me- gulden de man. De Argentijnse voetballers versloegen daama Peru met 6-0 en werden later wereldkampioen, door in de fi nale Nederland te verslaan. Yallop schrijft aan het einde diarechten kwamen exclusief van het boek dat de verkiezing terecht bij het bureau ISL en het Japanse reclameconglome raat Dentsu. Yallop ontdekte dat de grote winsten die bij het WK voetbal worden gemaakt sinds de jaren tachtig voorna melijk in de kas van Dentsu vloeien. Omkoping zou Havelange ook toe hebben gestaan. Zo keurde hij goed dat Argentinië tijdens het WK van 1978 tegen stander Peru 'bewerkte' om de finale te halen. De Argentijnse regering schonk Peru destijds 35.000 ton graan en betaalde tenminste drie spelers 40.000 om de opvolging van Havelan ge ook oneerlijk verliep. Blatter versloeg in de strijd om het voorzitterschap de Zweed Len- nart Johansson, de preses van de Europese voetbalbond. Johansson dacht te kunnen rekenen op Afrikaanse steun. Volgens Yallop kocht Blatter de stem van twintig Afrikanen vlak voor de verkiezing. Blatter ver sloeg Johansson met precies twintig stemmen verschil. Eén van Blatters eerste acties als voorzitter was het reserve ren van twaalf miljoen gulden om zijn eigen activiteiten en onkosten te kunnen betalen. Wassenaarder Fred Westgeest bokst op zondag 28 maart om de Nederlandse titel zwaargewicht bij de profs tegen Marco van Spaendonck. Dat gaat gebeuren op een nogal ongebruikelijk tijd stip, 's middags vanaf 14.00 uur in sporthal Schuttersveld in Rot terdam. Aad Veerman is de organisator van het profgala. Hij be sloot het oorspronkelijk voor maandag 29 maart geplande pro gramma een dag te vervroegen omdat er dan geen concurrentie is van voetbal. Die dag komen verder Orhan Delibas, Nordin ben Sa- lah, Hubert Martie en Akaniel Diaz in actie. Nordin verdedigt zijn Benelux-titel in het middengewicht. he?m senaar Barry Opdam: Toch heb ik wel redelijk gespeeld Dud va' xjilersfl Nieuwe hoop voor Volendam volendam anp gerard baas eek an van Hanegem had het dag op de persconferentie Ie onthutsende nederlaag KZ bij Roda JC (8-2) al aan- ;htirr -Ik denk dat ik ze ga trakteren op gebak. 4 ging proef je ook helemaal geen lts weinig ploegen lukt het je drie punten hebt verspeeld. Dat is het en meer niet. Heel vervelend, maar dat was met 2- 1 of 1 -0 net zo geweest. De trai ner zei nog dat het in ons sys teem zit, dat ons dat een keer zou overkomen. In de vererfi- b verdedigen." En inder- I u l gisteren was er na de trai- NrlUop de Alkmaarderhout ge- vooiNiet van de cynische AZ- ijnen, er die ook nog zei dat hij lis vijftiger nog beter zou opers maar van Lissenaar Barry i. lm, die zaterdag 23 jaar Leiderfeworden. 1130 dam, na lange tijd weer in lasis van AZ, maakte een b bij de tweede treffer van imburgers en miste een j«j.»chop. Toch kreeg hij er dUyieijn trainer niet al te hard langs. Van Hanegem had 256-2!namelijk met name geër- i1 laan aanvoerder Peter Wij- jor: ftie voor de wedstrijd tegen dijnen hn had gezegd dat hij hem doorheen zou slepen, zelf bij meerdere tegen- parkd faalde. „Voor mij was het stof prettig dat Peter voor de ce itrijd dat tegen mij zei. Ik een beetje nerveus en hij 22154pedigde me daar mee." (aasmadereen in onze omgeving nu dramatisch, omdat we dikke nederlaag hebben len. Wat blijft staan is dat panieksfeer, gewoon de norma le sfeer die er bij een profclub heerst na een nederlaag." „Zaterdag was een dag waar op Roda, met die luchtmacht van hun, alles lukte en ons niets. Een van de ergste dingen is nog dat je drie uur in de bus terug moet naar huis. Als je met 8-2 op de broek hebt gehad, duurt dat erg lang. Het was het eerste uur akelig stil, een beetje wedstrijdanalyse, meer wordt er niet gezegd. Maar daarna ga je elkaar toch lopen dollen. Met fouten of overtredingen die zijn gemaakt en we bedachten wat voor training we zouden krijgen op maandag. We waren er zeker van dat er gewerkt zou worden aan onze zwakke punten, maar ja, waar haal je zoveel lange mensen vandaan? We hadden Lange Jan van De Efteling op de training verwacht. Maar goed, vandaag zijn we bezig geweest om, zonder straftraining of zo, de draad weer op te pakken voor zaterdag tegen Cambuur." „Het klinkt heel gek en ik schiet er niks mee op, maar ik vind dat ik redelijk heb ge speeld. Bij die 2-0 bleef ik staan Als het aan de twee coalitiepartijen van de gemeente Edam-Vo- lendam ligt, is de eerste-divisieclub Volendam binnenkort uit de financiële problemen. Volendam'80 en het CDA verklaarden het stadion van de club voor 8,5 miljoen gulden te willen kopen. De gemeenteraad moet het voorstel nog goedkeuren. De bedoeling is dat Volendam en de andere gebruikers het stadion van de ge meente gaan huren. Met de 8,5 miljoen gulden kan de club schoon schip maken. Algemeen-manager Cor Veerman van de voetbalclub Volen dam: „De club is gered, we kunnen weer gaan bouwen aan de toekomst. Al zullen we ook het komend seizoen nog moeten sa neren. We spelen niet meer in de eredivisie en zullen onze be groting dus"op de eerste divisie moeten afstellen." SCOREBORD. omdat er voor buitenspel werd gevlagd. Achter mij gebaarde de scheids 'verder spelen' maar dat kon ik niet zien. Die penalty knaagde veel meer aan me. Niemand wilde 'm nemen en omdat ik dat bij Lisse altijd deed, ging ik er maar voor. Ge lukkig heb ik niet de aanslui tingstreffer gemist, want het stond toen al 5-0. Maar een strafschop moet er gewoon in. Ik hoop zo'n afdroogpartij nooit meer mee te maken." Lucky 10, trekking maandag 1 maart: 7 - 8 - 9- 10- 11- 13- 15- 19-21-22-26-27 - 30 - 36 - 47 - 55 - 64 - 66 - 70 - 79 (onder voorbehoud). Lotto 8: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 50.000.00. Derde prijs: 55 winnaars, elk f 1000,00 Vierde prijs: 112 winnaars, elk f. 250,00. Vijfde prijs 3108 winnars. elk t. 25,00. Zesde prijs. 3718 winnaars, elk f. 10,00. Zevende prijs: 55.587 winnaars, elk f. 5.00. Cijferspel: Zes cijfers goed: geen winnaar. Vijf goed: 4 winnaars, elk bruto f. 10.000,00. Vier goed: 34 1000,00. Drie goed: 333 100,00. Twee goed: 3377 10,00. VOETBAL Totodivisie: VW-Eindhoven 8-1 Engeland, Premier League: Leicester City- Leeds Utd 1-2 PRIJSVRAGEN lanta Hawks 70-67, Phoenix Suns - Los An- jeles Lakers 91-97, Sacramento Kings - Seattle Supersonics 102-105. elk f. SCHAKEN Linares, internationaal toernooi. Zevende ronde: Svidler (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 0-1. Topalov (Bul) - Kasparov (Rus) 0- 1. Adams (GBr) - Anand (Ina) 1/2-1/2. Leko (Hon) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2. Stand. 1 Kasparov 5 punten, 2. Anand, Kramnik 4, 4. Adams 3 1/2, 5. Leko, Svidler, Topalov 3, 8. Ivantsjoek 2 1/2. TENNIS Kopenhagen. Mannen, 430.000 gulden. Eerste ronde: Schüttler (Dui) - Tieleman (Ita) 4-6 b-4 6-2, Santoro (Fra/4) - Larsen (Den) 6>3 6-0. Nestor (Can) - Vomea (Roe) 6-3 6- 2. Fetterlein (Den) -Prinosil (Dut/7) 6-1 6-4. Scottsdale. Mannen. 650.000 gulden. Eerste ronde: Vicente (Spa) - Stoltentx (_Aus)_7_-6_7-5._Zabaleta (Arg) - Dosedel (Tsj) New York. NBA: Boston Celtics - New Jersey Nets 97-99, Washington Wizards - Philadel phia 76-ers 91-104, Charlotte Hornets - To ronto Raptors 91-8S, New York Knicks - Cle veland Cavaliers 85-78, Orlando Magic - At- nberg (Arg) - Dosedel (Tsj) 5-7 6-2 6-2. Rafter (Aus/2) - O'Brien (VSt) 6-3 6-4, Ivanisevic (Kro/4) - Draper (Aus) 5- 7 6-4 6-1, Gimelstob (VSt) - Muster (Oos/7) 6-4 7-5, Golmard (Fra) - Kuerten (Bra/8) 6-3 3-6 6-3, Gambill (VSt) - Squillari (Arg) 3-6 6-3 6-4. Clavet (Spa) - Escude (Fra) 6-7 6-1 4-2 afgebroken wegens invallende duister- Toen er nog geen tempobeurs was en het begrip 'eeuwige student' nog bestond, deed ik aan wedstrijdsport. Met ons team trainden we tiuee of drie keer in de week en op zaterdag speelden we een wedstrijd. Er was geen speler die een trai ning oversloeg. Op een dag kwam er een nieu weling bij het team, het zoge naamde jonge talent. Weken lang deed hij goed zijn best om zich aan te passen; een nier te grote mond. op rijd een rondje geven en natuurlijk geen trai ning overslaan. Na een maand of drie gooide de 18-jarige er in de kleedkamer plotseling uit dat hij komende woensdag niet op training zou verschij nen. Onmiddellijk dromde de spelersgroep om hem heen. Hier ging een speler een trai ningmissen. Dat zou voor het eerst in drie jaar zijn. 'Waar om wilden wij natuurlijk van het talent weten. „Mijn moeder is jarig", zei het talent, zich van geen kwaad bewust en nog geen seconde la ter rolden we over de kleedka mervloer van het lachen. Zes tien jaar na dato is deze speler dit voorval niet vergeten, nooit meer zou hij een training over slaan. Zelfs zijn trou werij viel op een dag dat er niet getraind hoefde te worden. Het heeft mij altijd verbaasd dat in de top van het amateur voetbal de trainingsopkomst nog wel eens een punt van dis cussie is. Begin van dit jaar moest Rob Lentz van vv Kat wijk net op een wedstrijddag trouwen en z'n vriendje Nor- bert van Lochem van Rijns- burgse Boys mocht niet ontbre ken. Vincent Bon van vv Kat wijk kon afgelopen weekeinde niet meedoen omdat hij op wintersport was. Ook de trainer van Noordwijk, Ruud Bröring kneep er vorige week een paar dagen tussenuit om op wintersport te gaan. Moet kunnen, 'r is tocli ama teursport, zou je kunnen zeg gen. Maar juist de trainer is degene die geen amateur is. Een trainer in de hoofdklasse van het amateun'oetbal ver dient minstens 60.000 gidden per jaar (je bent een beetje een 'loser'als je op of onder dit mi nimum-loon zit). Zou z 'n club er dan ook op rekenen dat de trainer er op de trainingen is? Je kan als club de mening aan hangen dat het juist goed is dat de trainer er een iveekje uit is, dat-ie geestelijk fit is voorde laatste fase van de competitie. Dat zo'n weekje wintersport een heilzame uitwerking heeft. Als de club aan het einde van de competitie maar niet moet vaststellen dat de riainer beter heeft overwinterd dan her eer ste elftal. WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19