'Meer handen aan het bed nodig' VERBIJSTEREND' Schoorvoetend fiat voor groene golf Engelendaal Door rood in een straat zonder stoplichten •Iht liljoenentekort Poelgeest teen groot probleem' Regio PW en VVD zijn overtuigd van noodzaak supermarkt Warmond GERECHT JAC 2 MAART 1999 d Julianafonds voor ouderenwerk jrp» Het ouderenwerk in Leiderdorp krijgt 1500 gulden t Juliana Welzijn Fonds voor het organiseren van een se- nbeurs. De Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Leider- houdt deze beurs op 30 oktober. Het Julianafonds onder- 'met 'projecten die mensen bij hun omgeving betrekken", en 'zijn geld onder andere uit de BankGiroLoterij en Kraslo- n, z nep UsdsLcb&~ Fa badschuim In 6 heerlijke geuren, dus keuze genoeg. Flacon 500 ml Met Klantenkaart 50% korting 4.99 jfoiusjc, c(JL cljX/j maarten keulemans Ijoenentekort van de jouwwijk Poelgeest mag h verdubbeld - een groot ;m is het niet. Als de huizen worden opgele- het exploitatietekort van est geheel weggewerkt, gt wethouder G. van El- eactie op het nieuws dat iloitatietekort van Poel- it jaar weer oploopt, tot 15 miljoen gulden. De :n jaren slonk het gat weg van 36 naar 8,6 mil- Iden. oot het tekort dit jaar wordt, kan Van Eisen •HiEiet zeggen. ,,Dat bedrag ftien miljoen gulden is lart nar een eerste prognose, jril Iniet uit dat het uiteinde- i vijpeld er wat anders uit- natidiet tekort is gegroeid rijgeide wijk een aantal extra foonvoor de kiezen krijgt. Zo de aan te leggen roton de Abtspoelweg, de FAILLISSEMENTEN EN SURSEANCES „en JE ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE DEN HAAG 3rwa:A'LLISSEMENT UITGESPROKEN „el.J.D. 24 FEBRUARI 1999 and99/46 I. BAKKER e/v KRUIJSHEER, geb. te Amsterdam i orgp 7 juni 1945, won. te 2161 JC Lisse, Kanaalstraat 61. ner \.C.: mr. G. Tangenberg; Cur.: mr. L. de Wit, Heereweg 139, len.nei BA Lisse. tel. 0252-419121. iltijd intefAILLISSEMENT OPGEHEVEN derv3U GEBREK AAN BATEN D.D. 24 FEBRUARI 1999 Jeels'.95/460 C.C.A. CARAVAN CENTRUM ALPHEN BV. ten tijde dn.d. faill.verkl. gev. en kanth. te 2408 AM Alphen aan den Rijn, trtne^. van Leeuwenhoekweg 16, KvK Rijnland nr. 52540. !t- P£ur. was: mr. L.H. van der Schaaf, Prins Bernhardlaan 10-28, *(400 AH Alphen aan den Rijn, Postbus 335, ,'404 NB Alphen aan den Rijn, tel. 0172-475677. VOORTZETTING CREDITEURENVERGADERING EN BEHANDELING VAN HET AANGEBODEN AKKOORD 98/33 SLUITER SCHILDERWERKEN BV, stat. gev O e Leiderdorp, kanth. te 2313 BG Leiden, Leliestraat 22C, CvK Rijnland nr. 28049857 De voortzetting van de crediteuren- •ergadering en de behandeling van het aangeboden akkoord uilen plaatsvinden in een der zalen van het Paleis van Justitie, 23 5Q8ïr'ns Clauslaan 60 te Den Haag op 17 maart 1999 -5317e 14.30 uur. Bewv.: mr. M.G. Evers, Boerhaavelaan 11, '334 EB Leiden, tel. 071-5153778 CHEF ERNA STRAATSMA, 071-5356437,PLV.-CHEF JUDY NIHOF, 071-5356416 school in Poelgeest en de tun nel naar de Merenwijk ten laste van de begroting van de nieuw bouwwijk. Daarnaast heeft de toename een boekhoudtechni- sche reden: Oegstgeest heeft besloten de belastingopbrengst van de wijk over te hevelen van uit het huishoudboekje van Poelgeest naar de gemeentebe groting. Die inkomsten worden geschat op twee miljoen gulden voor de komende vier jaar. Van Eisen wijst erop dat Oegstgeest wellicht nog een flinke zak rijkssubsidie krijgt. „We blijken meer kwijt te zijn aan de sanering van de wijk dan aanvankelijk werd gedacht. We verwachten nog wat sane ringssubsidie." De rest is een kwestie van tijd, zegt de wet houder. „Het was te voorzien dat het tekort wat zou oplopen, dus ik schrik hier niet van. We zitten pas op eenderde van de bouwplannen. Mijn prognose is dat we gewoon bij nul eindi gen." Verpleeghuizen reageren geschrokken op uitspraken Zuydtwijck (Vervolg voorpagina) Andere verpleeghuizen in de regio onderschrijven de relatie gebrek aan zorg-eu- thanasie niet. Directeur H. de Kleine van Leythenrode in Leiderdorp: „Bij ons is dat niet aan de orde. Maar we constateren wel dat het steeds moeilijker wordt om personeel te krijgen en dat de zorg ook steeds com plexer wordt. We hebben meer handen aan het bed nodig." De verpleeghuizen reageren geschrokken op de uitspraken van het hoofd zorg in Zuydtwijck. Dit Leidse verpleeghuis constateert een stijging in het aantal verzoeken om euthanasie, vanwege de slechte zorg. ZOFTERWOUDE De meeste verpleeghuizen wer ken vanwege hun christelijke achtergrond niet mee aan even tuele euthanasie-verzoeken van bewoners. En bewoners vragen daar ook niet of nauwelijks om: ze zijn op de hoogte van het be leid van het huis. Maar dat de werkdruk vaak onmenselijk hoog is en dat het steeds moei lijker wordt om goede zorg te verlenen, geven de directeuren grif toe. „Je moet keuzes ma ken, die je niet wilt maken", zegt directeur J. de Vries van St. Bernardus in Sassenheim. „Ik kom nu net uit een verga dering van het managements- team. We hebben het vooral ge had over de krappe bezetting en het ziekteverzuim. We staan slecht vandaag' is het zin netje dat je telkens maar weer hoort. Dat betekent dat je de ochtend begint met minder Jan Marijnissen bracht gisteren onder meer een bezoek aan Swetterhage in Zoeterwoude. personeel dan je nodig hebt om het goed te doen. Dan moet je kiezen: we halen eerst iedereen uit bed. Dat kost al snel een half uur per bewoner. Dan komt het voor dat mensen moeten wach ten op hun ontbijt." Zijn collega, directeur H. van Mierlo van De Wilbert in Kat wijk, maakt zich eveneens grote zorgen over de krappe bezet ting in verpleeghuizen. „Met name in de grote steden wordt het nijpend. Wij hebben er ook last van maar gelukkig zijn Kat wijk, Rijnsburg en Valkenburg - waar onze mensen vandaan ko men - nog echte gemeenschap pen. Hier werken veel mensen die in De Wilbert ook familie hebben liggen. Maar de krappe bezetting blijft een groot punt van zorg." Marijnissen bezocht gisteren ook de Zoeterwoudse woon- en leefgemeenschap voor verstan delijk gehandicapten Swetter hage. Daar kreeg hij te horen dat er sprake is van 'schreeu wend tekort' aan personeel. Woordvoerder A. de Jong ver telde dat gehandicapten met ernstige gedragsproblemen soms moeten worden vastge bonden 's nachts. „We hebben FOTO ANP die mogelijkheid volgens de wet, maar we moeten ervoor waken dat dit toeneemt als ge volg van gebrek aan personeel." De groepsleiders: „We trekken het niet meer. Het komt te vaak voor dat we mensen op hun vrije dagen moeten terugroe pen. Ook de dagbesteding moet meer geld krijgen. Nu zitten mensen maar wat voor zich uit te staren." Gedupeerden A4 mogen niet speculeren met nieuwe huizen afke van dertoolen De Leiderdorpers die weg moeten vanwege de bredere A4 of de HSL, en daarom voorrang krijgen voor een huis in de Leyhof, mogen tien jaar lang niet zonder goede reden vertrekken. In het koopcontract komt een clausule om te voorkomen dat ze binnen een paar jaar hun huis met de nodige winst verkopen. D66 had lie ver gezien dat die periode tot vijf jaar beperkt blijft. Projectontwikkelaar Noor- lander bouwt 20 huizen in de Leyhof, en de zogeheten A4- en HSL-gedupeerden krijgen daarbij voorrang. In de raadsvergadering gisteravond kwam de vraag op of het wel terecht is om deze mensen tien jaar lang aan hun nieu we huis te binden. „Ze moe ten al gedwongen verhuizen, en dan zet je ze op zo'n ma nier nog een knip op de neus ook", zei A. Roeberding van de AOV/Unie 55+. Ook D66- voorman E. Grootaarts vond tien jaar op een mensenleven wel een hele lange tijd. „Stel je krijgt die baan in Friesland, en je zit dan met dat huis." Hij pleitte voor halvering van de periode. Fractievoorzitter H. Zilver- entant van de WD nam een onverwachte stelling in. „Normaal zijn wij niet zo voor een anti-speculatiebe- ding, maar dit geval is toch bijzonder. Er is namelijk al die drietrap van voorrang, schadevergoeding, en ver- huisvergoeding. Geen maat regel tegen speculatie is dan wel wat veel van het goede." Wethouder V. Molkenboer kon melden dat er anders dan in andere gevallen een hardheidsclausule is opgeno men. Dat betekent dat in ge vallen als het voorbeeld van Grootaarts het anti-specula- tiebeding vervalt. warmond erna straatsma Progressief Warmond (PW) en de WD zijn er nu ook van over tuigd dat er een supermarkt moet komen in Warmond. Gis teravond schaarden de fracties zich achter het voornemen van het college om een nieuw on derzoek te houden naar de meeste geschikte plek voor een supermarkt. Tijdenlang twijfelde PW aan het nut en de noodzaak van een supermarkt, maar de partij lijkt nu definitief om. Tijdens de commissie middelen stemde H. Goudsmit (PW) in met het voorstel om het externe advies bureau DHV nader onderzoek te laten doen naar de vestiging van een supermarkt in het dorp. Volgens het college van PW en de WD is er in War mond 'dringend behoefte aan de vestiging van een (volwaar dige) supermarkt in de kern van het dorp'. De WD, die in het verleden ook lichte twijfel had over de bouw van een super markt, is daarvan nu ook over tuigd. Voor het onderzoek van DHV stelt de gemeente 20.000 gulden beschikbaar en dat is volgens burgemeester I. van der Wel een 'voorzichtig krediet'. Ze ziet het geld als een eerste aanbeta ling aan het bureau, dat de 're vitalisering van het centrumge bied' gaat onderzoeken. „Voor dat bedrag kunnen we eigenlijk alleen een gesprek aangaan en een opzet maken", aldus Van der Wel. De vestiging van een super markt is slechts één onderdeel van het onderzoek van DHV. Het bureau kijkt verder naar mogelijk nieuwe bestemmin gen voor de Dekkersgaard en 't Meerpunt. Beide gebouwen staan op de nominatie voor sloop. Ook de herbestemming van de oude gymzaal, die leeg komt als de openbare biblio theek naar het sociaal-cultureel centrum verhuist, neemt het bureau onder de loep. Het is volstrekt onduidelijk hoeveel alle inspanningen van DHV de gemeente gaan kosten en dat baart de fracties wel zor gen. „Laten we nu alsjeblieft aan de slag gaan en onszelf niet financieel leegdiscussiëren", zei J. Kwestro (VVD) met enig voor behoud over het nieuwe onder zoek. Ook het CDA had die re serve. „Het hoeft niet van avond, maar we moeten wel in zicht krijgen waar het met de fi nanciën naartoe gaat", aldus CDA-fractievoorzitter A. Lem mers. De diverse burgerleden in de raadscommissie waren een stuk sceptischer over de onder zoeksplannen. „Ik heb het idee dat het hele spel weer van vo ren af aan gaat beginnen", zei K. Bonnet, verwijzend naar een reeks plannen die de afgelopen jaren zijn gemaakt om het dor- spcentrum een economische impuls te geven. Die plannen konden tot nu toe weining ge nade vinden in de ogen van PW en de WD. K. van der Zalm zette vraagte kens bij de term 'volwaardige supermarkt'. „Ik ben een beetje bang dat u op zoek gaat naar een supermarkt die het net niet is, want een echt grote super markt krijg je hier toch niet." De burgemeester kon zich de kritiek wel voorstellen, want ook zij ziet de toekomst van de Warmondse middenstand wei nig rooskleurig, ook al komt er een supermarkt. „De komst van een supermarkt is bedoeld om te houden wat je hebt en daar na eventueel te kijken of je ook klanten terug kunt halen naar Warmond." Een ruime meer derheid van de Warmonders gaat voor de dagelijkse bood schappen naar supermarkten in Sassenheim en Oegstgeest. AFKE VAN DERTOOLEN Verkeerswethouder V. Mol kenboer heeft de buit eindelijk binnen: de - voorlopige - groe ne golf op de Engelendaal komt er. Erg enthousiast stem de de raad gisteravond niet met zijn voorstel in. Herhaal delijk kwam de vraag naar vo ren of er geen sprake is van weggegooid geld, met het oog op het komende verkeerscir culatieplan (VCP). Oppositiepartijen Groen links, BBL en AOV/Unie 55+ spraken ronduit van kapitaal vernietiging. De collegepartij en draaiden iets voorzichtiger om de hete brij heen. „De kos ten bedragen zo'n tonnetje of. vier, als ik het allemaal goed heb begrepen. Dat is zonde toch, gezien de soberheid die we nastreven", aldus WD'er P. Kanters. Alles goed en wel, maar we hebben de hele VCP- discussie opgestart, en zien tot ons genoegen dat dat aanslaat bij de Leiderdorpse bevol king." Hij wilde daarom de verzekering dat de groene golf nu zonodig kan worden terug- het VCP daarom Molkenboer kon Kanters meteen geruststellen. „In het VCP kunnen allerlei andere oplossingen ter tafel komen: rotondes, wegversmalling, busbanen, of toch de comple te groene golf met uitvoegstro- ken. Is deze groene golf dan de moeite waard voor die perio de? Ja, dat is het, want de uit voering van het VCP zal nog een aantal jaren duren." Ook de andere twee college partijen reageerden op z'n zachtst gezegd lauw. Het CDA sprak van 'een half, en mis schien zelfs maar een kwart ei'. G. Hogervorst: „Het resul taat: een groene golf met veel ergernis en zeker geen veilig heid. Dé oplossing voor de En gelendaal is een optimale groene golf met uitvoegstro- ken." Hij besloot met de con clusie dat ook een half ei beter is dan helemaal niets. Ook PvdA'er R. Thunnissen kwam niet verder dan: „We moeten dit toch maar doen."' Ook al kon hij wel begrijpen dat de oppositie het woord ka pitaalvernietiging in de mond nam. Maar: „De uitkomst van het VCP zal toch wel zijn dat de Engelendaal geen woonerf wordt." Corbuloweg in Leiden ;en inrijverbod en er een verkeerslichten. Dus ;r je een bon krijgt voor itiging \eren van het inrijverbod ïvanhdjoor rood rijden op die- n9en Corbuloweg, dan heeft per point iets zitten verzinnen, (f post (tonnen bekeuringen entoeslhiet te betalen. Daar te- ll|n a9'[ewoon beroep tegen kom je terecht bij lezen,inistratieve zitting van kantongerecht. Dan "3' bemaal wel goed tte bese'ht in ieder geval de Lei- die vorig jaar zijn be- n Lectur eens heel goed bestu- orbehc ^aar t0C^ °P e° j Danlst een vormfout te pak- zoals iedereen weet i grootste moordenaars •dealers vrijuit wanneer jieen vormfout maakt. )est een brave borst als Z I vrij uit kunnen gaan n kleine verkeersover- Een verkeersovertre- zondé hij bovendien hele- et had gepleegd. nst >or de mensen die de in Leiden niet helemaal hoofd hebben. De Cor- g is het doodlopende weggetje achter het flatgebouw aan het Lammenschansplein waarin op de begane grond hy potheken en waterbedden wor den verkocht. De winkels heb ben een adres aan het Lam menschansplein, de woningen erboven staan op papier aan de Corbuloweg. Het stukje Lam menschansplein kent wel een inrijverbod en een verkeers licht. De agent die 's morgens bonnen stond te schrijven was gewoon een beetje in de war. „De straatnaam is de vorige keer al gewijzigd door de offi cier van justitie", hield rechter J. van Ek de Leidenaar voor. „Ja, er zijn zo veel stoplichten, dan kun je alles wel wijzigen", rea geerde de verdachte. „En ook de tijd dat ik daar gereden zou hebben, die klopt gewoon niet. Ik zou daar voor achten ge weest zijn, en ga altijd pas tus sen kwart over acht en half ne gen de deur uit. En ik ben daar ook niet geweest. Het is een ab solute leugen." Een boude bewering, die roept om tegengas van de verbalisant. Maar eerst stelt Van Ek nog een vraag. „Wat voor reden zou een opsporingsambtenaar nu heb- ben om dat te doen?" Daarop maakte de man duidelijk dat hij met 'leugen' eigenlijk 'vergis sing' bedoelde. „Hij kan een cij fer of letter verkeerd hebben geschreven..." Had de verbalisant zich niet al leen in de straatnaam, maar ook in het nummerbord ver gist? De agent die speciaal voor de gelegenheid was opgeroe pen, groef diep in zijn geheu gen. „Reed u in een bestelwa gen?" Mis, het was een gewone personenauto. „Een witte?" Nee, een grijze. Dat schept duidelijkheid. Offi cier en rechter zijn het roerend met elkaar eens dat de straat naam de vorige keer terecht is gewijzigd, en dat een proces verbaal dat door een beëdigd verbalisant is opgemaakt ge woon geldig is. „Ik acht uw be roep ongegrond. U hebt zes we ken de tijd om bij de Hoge Raad in cassatie te gaan", beëindigt Van Ek de zitting. Zeker weten Nog een stoplicht, maar dan één op een weg waar wel dege lijk verkeerslichten staan, de Van den Endelaan ip Hillegom. Een vrouw uit het bollendorp reed vorig jaar door een stop licht dat volgens de waarne ming van een politieman al twee seconden op rood stond. Maar ook deze agent moet even hebben staan slapen. Mevrouw rijdt namelijk nooit door rood. „Dat doe ik niet, dat is gewoon mijn principe." Ook in deze zaak is natuurlijk de grote vraag: waarom zou oom agent de kluit proberen te belazeren? De vrouw had geen idee. „Maar ik heb het echt niet gedaan. Ik heb het thuis ook aan iedereen nagevraagd, en ze zeggen: je rijdt nooit door rood. Waarom nu wel?" De officier had de indruk dat de vrouw de boete wat al te per soonlijk opvatte. „Het kan in een onbewaakt ogenblik gebeu ren..." probeerde hij de Hil- legomse gerust te stellen. De stellige ontkenning was voor hem verder geen reden om af te zien van een boete. En daar was de edelachtbare het ook dit keer mee eens. Betalen dus, honderdentachtig Hollandse guldens. Dat vond de altijd brave auto mobiliste echt te grijs. „Ik kan niet geloven dat er vier mensen hier voor zitten. Dat mijn belas tingcenten hiernaar toe gaan. Ik vind het echt belachelijk." Ter wijl ze al in het gat van de deur staat, haalt ze nog één keer haar gelijk. „En ik ben niet door rood gereden. Dat weet ik zeker!" ^méjLinari Bank Quadra, leertype 'Kahos', in diverse kleuren, 3-zitter (220 cm) van 5076,- voor 3999,- Ook verkrijgbaar in 2 (170 cm) en 2,5 zits (200 cm) De Bijenkorf zet de toon. de Bijenkorf

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 15