Kafelnikov blokkeert in het zicht van de haven Team Heiner mikt op medaille KNVB neemt scheidsrechters in dienst Cambuur brengt Feyenoord dichter bij de Coolsingel Oude Kamphuis verkiest Schalke 04 boven Ajax Sport Piket mist winstkans Oegstgeest'80 bekert verder Erik van den Doel gaat onderuit in oefentweekamp ZATERDAG 27 FEBRUARI 1999 Zaalvoetballers missen EK-flnale granada Het Nederlands zaalvoetbalteam is er gisteren niet in geslaagd de eindstrijd van het EK in Granada te breiken. In de halve finale was Rusland veel te sterk voor Oranje, 9-6. Neder land speelt nu de troostfinale. Oranje kwam al snel met 3-0 ach ter en kreeg verder geen kans meer terug te komen tegen de su perieure Russen. Pascal Langenhuijsen was vier keer trefzeker, Edwin Grünholz twee keer. Real in halve finale tegen Valencia madrid Real Madrid is in de de halve finale van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker gekoppeld aan FC Valencia, de be dwinger van Barcelona. De andere halve eindstrijd gaat tussen Atletico Madrid en Deportivo La Coruna. Pantani beslist pas na Giro madrid» Marco Pantani beslist pas na de Giro d'Italia of hij zijn titel verdedigt in de Tour de France. De Italiaanse klimmer zei dat in een interview met de Spaanse sportkrant 'As'. Als Pantani de Ronde van Frankrijk aan zich voorbij laat gaan, dan start hij in de Vuelta. De specialist van het hooggebergte heeft zich de afgelopen tijd bij herhaling kritisch uitgelaten over het route schema van de Tour. Er zijn volgens hem veel te weinig bergen in opgenomen en veel te veel kilometers individuele tijdrit. Schaakkampioene Roodzant overleden Rotterdam Deze week is in Rotterdam mevrouw Catharina Roodzant-Glimmerveen overleden. Ze werd 102 jaar oud. Me vrouw Roodzant was een markante figuur in de Nederlandse schaakwereld. Ze werd in haar carrière drie maal landskampi oene. Ook nam ze deel aan wereldkampioenschappen en schaakolympiades. Ze schaakte tot op zeer hoge leeftijd, zelfs toen ze de honderd al gepasseerd was. De Goey naar ASC oegstgeest Leen de Goey is met ingang van volgend trainer van ASC. Hij volgt Marco van Lochem op. De Goey was voorheen werkzaam bij onder andere w Oegstgeest. Zeldzame winst Simeko'82 leiden De zaalvoetballers van Simeko'82 hebben in de eerste divisie een zeldzame overwinning geboekt. De hekkensluiter versloeg in de Vijf Mei-hal De Stal uit Spaarndam: 8-6. Bij rust stond het pas 3-2. In de tweede helft toonden de Leidenaars zich uiterst trefzeker. Harm de Vos werd topscorer met vier doelpunten. Raul Wallaart en Hans van As scoorden beiden twee keer. Ook vrouwenkernploeg ontbreekt den haag De rijdsters van de vrouwenkernploeg van bonds coach Sijtje van der Lende hebben zich afgemeld voor de natio nale kampioenschappen schaatsen, die dit weekeinde in Den Haag worden gehouden. Barbara de Loor, Renate Groenewold en Sandra Zwolle volgden het voorbeeld van onder anderen ti telverdedigster Tonny de Jong en AnnamarieThomas, die even min zin hadden in het toernooi op ijsbaan De Uithof. Bij de mannen meldde Martin Hersman zich voor de loting af. Ploeg genoot Rintje Ritsma voelde niets voor de NK allround. Ids Postma start wel, maar bondscoach Henk Gemser heeft al aan gekondigd dat de Fries morgen niet op de 10.000 meter rijdt. Tweede zege Bartoli calpe Michele Bartoli heeft gisteren zijn tweede seizoenszege geboekt. De Italiaanse wielerprof had in de vierde etappe van de Ronde van Valencia, na 182 kilometer van Tavernes de Vall- digna naar Calpe, een beter eindschot dan de Duitser Erik Zabel en de Zwitser Marcus Zberg. Het verschil was ruim een lengte. Sportcafé-speld voor Guldemond leiden De jaarlijkse Gouden Sportcafé Speld is dit jaar toege kend aan Jan Guldemond. De voorzitter van de Gezamenlijke Leidse Gymnastiekverenigingen kreeg het kleinood overhan- Niels Oude Kamphuis speelt de komende drie of vier jaar voor Schalke 04. De Duitse Bundesli- ga-club moet nog wel een ak- koord bereiken met zijn huidige club FC Twente. ..Maar het komt wel rond", meldde de 21- jarige middenvelder. Schalke zal zo n acht miljoen gulden moeten betalen voor de speler, die nog tot juli 2001 on-' der contract staat bij Twente. „De transfer komt wel rond, want Twente staat er niet zo florissant voor." Oude Kamphuis tekent vol- De organisator van het tennistoernooi in Londen, gedot eerd met 1,6 miljoen gulden, heeft tot op heden niets te klagen over de inzet en vorm van Richard Krajicek. De als vierde geplaatste Nederlander veegde gisteren met groot vertoon van macht de Slowaak Karol Kucera opzij (6-1 6-3).'Hij staat nu in de halve finale tegenover de Zweed Thomas Johansson, die de Russische favoriet Jev- geni Kafelnikov verrassend uitschakelde. londen rtr7anp Krajicek deed zijn opponent verbleken, niet alleen door de dertien aces die hij sloeg. Kuce ra stelde er slechts één tegen over, maar had ook op ander gebied niets in te brengen. Voor de Hagenaar, die geen enkel breakpoint toestond, was het weinig meer dat een trainings partijtje. Te danken was dat aan eigen inbreng. Krajicek sloeg liefst 94 procent van zijn eerste services in. Bovendien vond hij feilloos elk gaatje dat zijn Slowaakse te genstander hem liet. „Ik ben aardig tevreden met deze pres tatie", reageerde Krajicek licht onderkoeld. „Ik krijg elke partij het gevoel dat ik die bal weer iets beter raak." Dat belooft dus nog iets voor het weekeinde, te beginnen met de halve eindstrijd. Die gaat op vallend genoeg niet tegen titel verdediger Kafelnikov. De win naar van Ahoy', waar Krajicek zich te vroeg en te weinig gretig naar de zin van toernooidirec teur Buitendijk 'liet' uitslaan, kon de al geruime tijd gebles seerde Pete Sampras gister avond op de wereldranglijst passeren. Nog een winstpartij scheidde hem van dat histori sche feit. Kafelnikov zou, verwachtte iedereen gezien zijn recente prestaties, de vijftiende num mer 1 worden sinds de intro ductie van het fenomeen in 1973 en de eerste Rus. Maar hij faalde, blokkeerde tegen de taaie Johansson. Die won de eerste set overtuigend met 6-2 en sloeg in de volgende de buit binnen in de tiebreak. De Brit Gred Rusedski had lang werk om de halve eind strijd te bereiken. Zijn eveneens Zweedse tegenstander Thomas Enqvist stribbelde heftig tegen en boog pas in de derde set: 7-5 4-6 6-3. Rusedski, derde op de plaatsingslijst, staat zaterdag te genover Hicham Arazi. De Ma rokkaan ontdeed zich zonder veel moeite van de Slowaak Do- minik Hrbaty: 6-4 6-2. Bij het vrouwentoernooi van Parijs nam Amelie Mauresmo wraak op Martina Hingis voor de nederlaag in de finale van het Australian Open. De Fran- <;aise met het zeldzaam krachti ge slagenrepertoire suste de nummer één van de wereld in de eerste set zoetjes in slaap. De Zwitserse favoriete won die met 6-2 en kreeg vervolgens de wind van voren. De ontketende Mauresmo stond in de rest van de partij in totaal nog maar vier games af: 6-1 6-3. In de halve finale treft Mau resmo de Belgische Dominique van Roost. Ze wilde niet voor uitkijken, maar even omzien in verwondering. „Ik heb vandaag de nummer één van de wereld verslagen. Dat is niet iets wat je licht vergeet. In Australië won ik van Lindsay Davenport, toen aanvoerster van de mondiale ranglijst. Dat is dus nogal wat." Hingis, die Mauresmo bij 'wijze van grapje' een 'halve ke rel' noemde, vertelde dat ze goed begon maar gaandeweg de controle helemaal kwijtraak te. „Ik houd van dit type spel, maar vandaag lukte het van geen kant." gende week een contract bij de club, waar ook de Nederlanders Youri Mulder, Johan de Koek, Marco van Hoodalem en René Eijkelkamp spelen. En de club heeft met Huub Stevens en Ed dy Achterberg twee Nederland se trainers in dienst. „Mijn gevoel voor Schalke is beter dan het gevoel voor Ajax", zei Oude Kamphuis. „Echt uit leggen kan ik het niet. Dat ba seer ik op gesprekken met Ste vens en manager Assauer. Het is overigens niet zo dat ik niet tegen die westerse mentaliteit zou kunnen en daarom niet naar Ajax wil." gpd De scheidsrechters in het betaald voetbal treden binnenkort in dienst van de KNVB. De onderhandelingen tussen de voetbal bond en de BSBV, de belangenvereniging van de arbiters, zijn in een vergevorderd stadium. „Er moeten nog enige puntjes op de i worden gezet", zegt KNVB-woordvoer- der Rob de Leede, „maar dat het er van gaat komen is duidelijk." In de huidige situatie ontvangen de scheidsrechters een vergoeding per wed strijd. Arbiters uit de elite-groep ontvangen 2000 gulden, collega's uit de A-groep 1550 gulden en uit de B-groep 1100 gulden. Hun assistenten ontvangen 725 gulden per duel. In totaal zullen straks 30 scheidsrechters en 40 grensrechters de nieuwe arbeidsover eenkomst met de voetbalbond aangaan. Ze zullen op parttime-basis bij de KNVB in dienst treden. De onderhandelingen tussen KNVB-di- recteur Arie van Eijden en de BSBV-afvaar- diging spitsen zich toe op de invulling van de salarisschalen. Rien Koopman, de finan- SCOREBORD 10 van vrijdag 26 februari: 1-3 10 -18 - 23 - 30-31 -32 -35 - 38-43 - "--49- 50- 53-55-57-61 -74-76. Munch 19-35,1 mund 19-29 Frankrijk: Bastia urkije 19 - 32. Dort- Colombia B 2-3 (6-2), 2. Turkije 2-3 (6-3), 3. Egypte 2-0 (1-8). Groep E: Denemarken Stand aan kop: Marseille 25-54, Bordeaux 25-53, Lyon 24-44, Monaco 24-41, Ren- nes 25-40, Nantes 25-39 ken 2-2 (4-5), 3. Mexico 2-1 (5-6). Groep f: België - Ecuador 2-0, België - Italië 1-1 Stand: 1. België 2-3 (7-2), 2. Italië 2-2 (5- 4), 3. Ecuador 2-1 (4-7). Groep G: Oosten- 1 - Japan B 1-1. Stand: 1. Japan B 2-3 2 1/2-2 1/2. Topalov (Bul) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Leko sjoek (Oek) 1-0, Kramnik (INa) 1/2-1/2, Adams (GBr) Stand: 1 Kasparov 3 1/2, 2. I. Stand: De Ron; Elzinga, De V (7-4), 2 Nederland B 2-2 (6-3), 3. Oos tenrijk 2-1 (4-7). Groep H: Spanje - Portu gal 1-1. Stand: 1. Portugal 2-3 (7-2), 2 Spanie 2-3 (6-3), 3. Jordanië 2-0 (0-8). musoglu, 8. Bergt t (46. Loontjes), Dijkhuizi eide en Levtjenko (78. Berghuis); 1.56, 4 Auriol (Fra) Toyota 6.18, 5. Maki- f), Zeman, Goossen en Van Hintum r, Jochemsen, Laros en Fortes (65 c), Machlas (36. Amoah) en Booth. Derde ronde: Woods (VSt/1) wint vai (VSt) met 2 holes en nog 1 te gaan, Langer (Dui) 1 up, buitenlands voetbal 23 - 50, Moeskroen 23 - 43. Gent 23 - 40, St.Truiden 23-39, Anderlecht 22-38, Standard 23-38 Duitsland: Bremen - Bochum 1-1 Kaï- - Stuttgart 1-1 Stand aan kop: Bayern M. 19 - 47, Kaï- Sakkas 11-15 11-15/1,222- Zweden 0-2 Stand: 1. Zweden 2-4 (8-2), 1 up, Pate Couples (VSt) 1 up, Romero n (VSt) 2 en 1. Magee (VSt) 1 up, Maruyama lagee - Maryyama Olazabal - H KNSB Bekercompetitie. VHS - Oegstgeest '80 0,5 - 3.5. A Kalin in - P. Nikolic 0-1; A. Jongsma - N. Nik- olic 0-1; G.J. Wilschut - J. Willemze 0-1; LHdXïc - Panfox 2 - *2 (M'burg w.n.s.). R. Tiggelman - T. Hommeles re mise (snelschaken 1-0); J de Wolf - J. van Mil 1-0 (0-1); C. Jansen - E. Sziva 0-1 (0-1); C. de Wolf - R. Kuyf remise (Kuyf no. 1-0 regl Londen. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Kwartfinales: Krajicek (Ned/4) - Kucera (Slw/5) 6-1 6-3, Rusedski (GBr/3) - Enq vist (Zwe/6) 7-5 4-6 6-3, Arazi (Mar) - Hr baty (Slw) 6-4 6-2, Johansson (Zwe/8) - Ruse Parijs. Vrouwen, 1 miljoen gulden. Kwartfinales: Van Roost (Bel/3) - Licho- vtseva (Rus/8) 7-5 6-0, Dechy (Fra) - Co- cheteux (Fra) 6-1 4-6 6-1. Mauresmo (Fra/6) - Hingis (Zwi/1) 2-6 6-1 6-3. Sere na Williams (VS 2 6-3. z). 8. Mondim (Ita), 9. Millar (GBr). 10. lalve finales: Maure j-Decugis (Fra) 6- 'an Roost. De- Tweede ronde: Venus Williams (VSt/1) - P (VSt) 6-1 7-6, Coetzer (ZAf/3) - Wagne (Dui) 6-1 6-3, Osterloh (VSt) - Saeki (Jap 6-4 6-3, Cara Black (Zim) - Dechaume ski Balleret (Fra) 7-6 7-6. Dahlie, Alsgaard) 0.2. 3. 1. Bartoli (Ita) 182 km in 4.53.33 (38,222 km/uur), 2. Zabel (Dui). 3. Mar cus Zberg (Zwi), 4. Fagnini (Ita), 5 Vino- v (Kaz), 6. Pascual (Spa), 7. Granada. EK zaalvoetb; Halve finales: Ruslanc Italé - Spanje 1-3. monaco anp Jeroen Piket heeft in de vijfde partij van de oefentweekamp tegen Anatoli Karpov een kans je op een doorbraak laten lig gen. De Russische grootmeester hield daardoor een eindspel met ongelijke lopers remise. De stand is nog altijd in evenwicht: 21/2-2 1/2. Er kwam in Monaco opnieuw een Nimzo-Indische opening op het bord. De partij verliep identiek van de derde tot de elf de zet. Toen week Karpov af. Hij koos voor een voortzetting met dame ruil. In het middenspel had Piket het initiatief. Op de 34ste zet, ditmaal zonder tijdnood, speel de de Leiderdorper Lc7 waar a4 kansrijker leek. Karpov ont snapte bekwaam. cieel deskundige namens de BSBV, spreekt van een complexe zaak. „De huidige rege ling kan niet meer, maar aan het in dienst treden bij de KNVB zitten ook veel haken en ogen." De Leede is optimistischer: „De bedoe ling is dat het huidige systeem van vergoe dingen met hogere bedragen wordt overge heveld naar de nieuwe constructie. Maar de situatie verschilt per scheidsrechter. Er zullen nog wat noten moeten worden ge kraakt. Ik ga er echter van uit dat de partij en er over een paar weken uit zijn." ven: o.a. Oetsjakov (Oek), Svorada (Tsj), Cipollini (Ita). 18.05eIl, 2. Pascha"0.03, 3. BeNi Ma)! 4. Botero (Col), 5 Moller (Den) 0.16, 6 Boogerd 0.18. 7. Bartoli 0.31. 8. Millar, 9. Fernandez (Spa) 0.36, 10. Salvodelli (Ita); 26. Voskamp 2.10. 39. Jonker 3.52. 42. Kroon 4.17. 53 Van Kessel 6.17, 61 Lotz 8.31, 88. Moerenhout 13 43, 137. Van Steen 36.08. 138 Blijlevens 36 08. Potchefstroom. Rapport Toer. Proloog in Pretoria: 1 Lange (ZAf) 1,8 km in 2.01, 2. Van Wyk (ZAf) 0 04, 3. Bijnen (Ned) 0.06, 4. Owen (ZAf) 0.10, 5. Peirs- e (ZAf) 187 km in 4.37.15, (az) 0.01, 3. Ordowski (Dui), I) 0.19, 5. Lange. Ook het Verenigd Haarlems Schaakgenootschap heeft de KNSB-bekeraspiraties van Oegstgeest '80 niet kunnen verijdelen. Oegstgeest '80 won het Haarlemse duel met 0,5-3,5. De sterke topborden van VHS, met de Rus Alexander Kalinin en routinier Lex Jongsma, waren niet opgewassen tegen het meester lijke geweld aan Oegstgeester zijde met Predrag Nikolic en broer Nebosja Nikolic. Jeroen Willemze en Joop Piket completeerden dit ambitieuze beker-viertal. Oegstgeest '80 bereikte de laatste vier in hun poule met HWP Zaanstad en de meesterklasseviertallen van Amstelveen en Magnus BSG. Dit weekeinde wordt de loting voor de volgende ronde verricht. De vier poulewinnaars gaan uiteindelijk in mei uitmaken wie zich bekerkampioen van Nederland mag noemen. Europees - en landskampioen Panfox uit Breda zal hierbij niet aanwezig zijn. Panfox ging onderuit tegen tweedeklasser Middelburg. Het Pan fox-team kwam naar Middelburg met de spelers Hommeles, Van Mil, Sziva en Rini Kuyf. Kuyf maakte in slechts vijftien zetten remi se, vertrouwde het openbaar vervoer niet en verliet nerveus de speelzaal richting treinstation. Kuyf hield geen rekening met een eventueel gelijkspel en het daarop volgende snelschaak. De wedstrijd eindigde inderdaad in 2-2 en in het versnelde gedeelte had Middelburg aan een punt ge noeg (Tiggelman won van Hommeles) om Panfox uit de beker competitie te stoten. schaken jan bey zaalvoetbal In het hoofdkantoor van Broek huis Training te Rotterdam speelden deze week de groot meesters Erik van den Doel en Friso Nijboer een trainingst weekamp. Leidse grootmeester Van den Doel met verloor 1,5-2,5. Twee jaar geleden tekenden een aantal talentvolle jeugdspe lers onder wie Dennis de Vreugt, Moosa Azadmanesh en Erik van den Doel een contract, op initiatief van het toenmalige KNSB-bestuurslid topschaak Joop Piket, voor topsportbege- leiding en training. Zij kregen dit aangeboden omdat zij zich als uitzonderlijk schaaktalent faciliteiten, moeten ze een deel van hun prijzengeld afstaan. Onder toezicht van een top sportcoördinator (Herman Grooten) is een jaarprogramma opgesteld, waarin onder andere deze oefentweekamp. De eerste partij eindigde in remise en de partijen twee en drie waren een prooi voor Nij boer. Van den Doel won giste ren de laatste partij met de zwarte stukken. Nijboer lijkt hiermee hersteld van zijn wittebroodsavontuur tijdens het jongste Hoogovens- toernooi. Hij trouwde op een rustdag (hij leerde tien jaar ge leden tijdens dit toernooi zijn bruid kennen) en wist daarna maar moeizaam tot winst te ko- Het zeilteam van Roy Heiner heeft zich gisteren bij de nieu we directie van de zeilrace om de wereld officieel aangemeld als kandidaatdeelnemer. Dat gebeurde in de RAI in Amster dam, aan de vooravond van de jaarlijkse watersporttentoon stelling Hiswa. De start is 23 september 2001, als vanouds in Southampton, dat negen maanden later ook weer als fi- nishplaats fungeert. Heiner, eerder dit jaar bij het WK Soling in Melbourne nog goed voor twee bronzen me dailles, is met een heuse 'stuur groep' al zeven maanden bezig met het nieuwe project. „Voor ons is de wedstrijd eigenlijk al begonnen", liet de 38-jarige profzeiler uit Enkhuizen weten. „We liggen redelijk op sche- De komende maanden zijn van grote betekenis voor Hei ner en zijn staf, die bestaat uit onder anderen een mediaspe- cialist (Cees Wolzak), een eco noom, een jurist, en een mar ketingdeskundige. Eind okto ber moet de financiering min of meer rond zijn. Het gaat om een totaalbedrag van enkele tientallen miljoenen guldens, onder meer bestemd voor de bouw van twee nieuwe boten (zestigvoeters). Heiner trad bij de vorige edi tie van de loodzware zeilrace halverwege de tocht toe tot de bemanning van de Nederland se deelnemer BrunelSunergy. Hij verving schipper Hans Bouscholte, die te weinig resul taten behaalde en bovendien te weinig vertrouwen genoot bij zijn teamgenoten. Onder lei ding van de gedreven Heiner, winnaar van olympisch brons in de Finnklasse in 1996, boek te de Nederlandse ploeg nog een paar verrassende resulta ten. In het klassement speelde de BrunelSunergy, waarbij eerder schipper Arend van Bergeijk al werd afgezet, niet meer dan een bijrol. Dat kwam vooral door het bescheiden budget van amper tien miljoen gulden, verreweg het laagste van alle tien deelnemers. Bij de komende editie, met mogelijk een vloot van vijftien boten, wil Heiner bij de top ho ren, zowel sportief als financi eel. „De prestatie staat voor op", stelde hij. „Ik zeg niet dat we voor de eerste plaats gaan, maar we mikken wel op een medaille. Zeezeilen bestaat voor 30 procent uit tactiek. Daarmee kunnen we ons voor deel doen. Dat heeft de vorige wedstrijd wel bewezen." Heiner wil tijdens zijn race om de wereld zoveel Neder landse zeilers meenemen. Hij heeft al een lijstje in zijn hoofd, maar wilde vrijdag in Amster dam geen namen noemen. Whitbread-routiniers als Mar cel van Triest, Bouwe Bekking, Peter Tans, Gideon Messink en Peter de Ridder kunnen wel licht een telefoontje van Heiner verwachten. Zelf gaat hij ervan uit dat hij weer als schipper dienstdoet. Het team in oprich ting krijgt een Nederlandse thuishaven. Vitesse biedt Feyenoord de kans dit weekeinde nog meer afstand te nemen. De naaste achtervolgers van de Rotter dammers lieten gisteravond op nieuw punten liggen in een uit wedstrijd. Bij Cambuur werd het 2-2. Feyenoord staat vijf punten 'los' van Vitesse en heeft twee twee duels meer te gaan. Dat Cambuur in Leeuwarden moeilijk te verslaan is, was vooraf bekend. Op eigen veld verloor de nieuweling dit sei zoen slechts één keer, van FC Twente. Vitesse daarentegen doet harde pogingen een plaatsje in de Champions Lea gue te verliezen door slecht spel buiten het Gelredome. Elf uit wedstrijden leverden vier ne derlagen en vier gelijke spelen op. Dat is veel te weinig voor een topclub. Na iets meer dan een half uur zette Reuser Vitesse in Leeu warden nog wel op voorsprong. Hij deed dat op aangeven van Machlas. De Griekse topschut ter raakte bij zijn inleiding ge blesseerd en moest uitvallen. De schuldige was Hendriksen, die met een wat harde actie bal verlies van Durmusoglu pro beerde te herstellen. Dat had voor de Arnhemmers al snel z'n consequenties. Nog voor Machlas' vervanger Amoah (Zongo was wegens in terlandverplichtingen niet be schikbaar) in het veld stond was het al 1-1. Nogal vrijstaanc kopte Van der Heide raak ui een hoekschop van Var Utrecht. Nog vóór het rust was leidd( Cambuur. Van Rijswijk profi teerde van een regelrecht* blunder van Vitesses rechtsach ter Veldman. Dat betekende 2-1 voor de thuisclub en het einde van de wedstrijd voor Veldman Coach Neumann verving hen- voor Van der Schaaf. Het gaf meteen aan waar Vi tesses zwakke punt ligt. Aar topaanvallers geen gebrek, aar solide verdedigers wel. De de fensie van Nederlands nummei twee kan het best als chaotisch worden omschreven. Veldman was niet de enige die zich schuldig maakte aan knullige missers. Na ruim een uur bij voorbeeld ging Zeman op vrij wel identieke wijze in de fout. Dijkhuizen, volgend seizoen FC Utrecht, kreeg daardoor een ri ante kans maar verzuimde de wedstrijd in een vroeg stadium te beslissen. Hoewel Cambuur in het tweede deel vaak de betere was, brak het onzorgvuldig afwerken de Friezen op. Zo'n kwartier voor het einde maakte Curovic gelijk. De invaller tikte in na een volstrekt onoverzichtelijke situ atie voor het doel van De Ron. Het was pas de derde seizoens treffer van de Serviër, die door enkele blessures deze competi tie nog weinig aan spelen toe kwam. De winnaar en de verliezer van de dag. Yevgeni Kafelnikov (rechts) kon bij winst in de kwartfinale van het toernooi in Londen tegen Thomas Jo hansson de eerste plaats op de wereldranglijst overnemen. Hij verloor echter. Amelie Mauresmo nam in Parijs wraak op Martina Hingis. De Zwit serse, die Mauresmo in de finale van de Open Australische kampioenschappen nog had verslagen, noemde de Fran^aise indertijd een 'halve man'. fotos ap/afp Krajicek veegt Kucera in Lonclen opzij

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 35