Oegstgeest fout bij kap elzenbosje Wethouder vindt zelf een sponsor voor gewichthefster Leiderdorp: steun voor snel treffen verkeersmaatregelen Regio antal Warmonders n nu niet stemmen' Bokalen met Belgisch bier intra Wethouder redt 'vredesverdrag' met jongeren "Ik hou van Robert en heb een zwak voor Le Corbusier" 26 FEBRUARI 1999 CHEF ERNA STRAATSMA. 071-5356437.PLV.-CHEF JUDY NIHOF. 071-5356416 tie over late oproepkaarten I lergh van den Braak uit is boos op de gemeente nd. Door een fout van eente is hij op 3 maart machtigd om te stem- cior zijn vrouw, die in het ndse psychogeriatrisch n Mariënhaven woont, gemeente een fout heeft t, weet Coebergh zeker, it de oproepkaarten voor rinciale statenverkiezin- J woon veel te laat ver- naar Mariënhaven, al- iebergh. De kaarten zijn ii i februari bezorgd, terwijl [i zoek om een machtiging 17 februari had moeten ingediend. Coebergh de zaak zeer hoog op. In t ef aan burgemeester en iders spreekt hij van een lie zeer laakbaar is en die ik openbare strafvervol- erdient'. Want nu 'kan intal inzittenden van uw iüte hun bij de grondwet end stemrecht niet uitoe- c woordvoerder van de ge- e betreurt de gang van zaken, maar volgens hem valt de gemeente niks te verwijten. Volgens de ambtenaar had Coebergh de machtiging weken geleden al kunnen regelen. „In januari heeft op alle gemeente pagina's in de krant gestaan dat een volmacht kon worden aan gevraagd. Je hoeft niet te wach ten tot de oproepkaart binnen is." De ambtenaar erkent wel dat de oproepkaarten lang op zich hebben laten wachten. Maar dat ligt volgens hem niet aan de gemeente. „Ze zijn laat van de drukkerij gekomen: op 9 febru ari. We zitten met een drukkerij in Groningen en die doet War mond als laatste. Daarna zijn ze gelijk naar de post gebracht. Maar bij de PTT is iets niet he lemaal goed gegaan. De op roepkaarten zijn bij de verkeer de stapel beland, waardoor weer vertraging optrad. De PTT heeft daarvoor excuses aange boden." „Het is jammer dat het zo gelopen is", aldus de ambte naar, die verder geen klachten binnen heeft gekregen van mensen die geen machtiging meer kunnen aanvragen. Yvonne van der Stoep kan richting Sydney De Voorschotense wethouder Piet den Hartog (PvdA) is er 'eigenlijk best een beetje trots op' dat hij zijn belofte aan we reldkampioene gewichtheffen Yvonne van der Stoep ook echt is nagekomen. Tijdens de hul diging in augustus vorig jaar stond Den Hartog haar met het geijkte bosje bloemen op te wachten, maar hij deed ook de toezegging dat hij voor Van der Stoep een sponsor zou vin den. Want zij wil dolgraag naar de Olympische Spelen in Syd ney volgend jaar. En dat is duur. Een half jaar lang is het stil rond Van der Stoep, die werkt bij de Voorschotense brand weer. Maar deze week sturen de gewichthefster en haar nieuwe sponsor 0) een persbe richt rond: „Wethouder P. den Hartog heeft zijn woord ge houden een heeft voor Yvonne een sponsqr gevonden", schrijven Van der Stoep en haar nieuwe geldschieter: Ve- gro verpleegartikelen uit Kat wijk, met onder meer een fili aal in Voorschoten. De rollen zijn omgedraaid. Dit keer zet Van der Stoep de wethouder in het zonnetje. „Ja, af en toe kan je eens voor iemand een deur openen. Dat is heel plezierig", reageert Den Hartog. Die trouwens opgelucht is dat hij zijn toezegging heeft kunnen nakomen. „Ja, want je zegt zo'n belofte toch in een vlaag. Zonder dat je er echt bij nadenkt. Normaal gesproken ben ik ook heel spaarzaam met beloftes uitspreken. Ik zet ze liever op een lijstje. En voer ze dan uit. Dat is veiliger." Maar al vrij snel na de belofte wist hij op wie hij af zou stappen. Mevrouw de Groot, die im mers directeur van een bedrijf met hijskranen is. „Dat zware tilwerk, daar past krachtsport wel bij. Daarnaast moest er natuurlijk een 'toevallige' ont moeting tussen de twee partij en plaatsvinden. Je kan na tuurlijk niet zeggen: Ik ben wethouder en ik wil dat u die en die sponsort." Onlangs kwamen de partijen samen en kon de tekst van het persbericht de deur uit. 'Van der Stoep wordt dankzij Vegro Verpleegartikelen geholpen op weg naar Sydney.' „Ja, het bleek dat mevrouw De Groot ook directeur is van Vegro. Maakt niet zoveel uit, denk ik. Belangrijkste is dat Van der Stoep een sponsor heeft", zegt Den Hartog. Ook Van der Stoep zelf is prima te spreken over de ge vonden sponsor. „Ja, joh. Schitterend. Ik ben tien jaar bezig met deze sport en dit contract zie ik toch als een er kenning. En het is een flink contract geworden. De weg naar Sydney is nu zeker inge slagen", zegt ze. Over de rol van Piet den Hartog is Van der Stoep duidelijk: „Toen hij de belofte deed, verwachtte ik niet dat hij ook een sponsor zou vinden. Gewichtheffen is toch een kleine sport." Don derdag 4 maart is Den Hartog uitgenodigd om het tekenen van het sponsorcontract bij te wonen in het hoofdkantoor van de sponsor in Katwijk. le stopt onderzoek postdiefstal pten De politie in Voorschoten is gestopt met het on- 0naar de diefstal van honderden brieven in een paar ;(n tijd. Zes keer in vijf maanden tijd werd vorig jaar de an postbodes leeggeroofd terwijl zij hun ronde deden, een politiewoordvoerder is er echter geen duidelijkheid over de daders. Ook is er geen patroon in de aiefstal- tdekken. Het onderzoek levert 'niet de invalshoek op ehoopt hadden', aldus de woordvoerder. De recher- e het onderzoek leidde, is daar nu van afgehaald. De 1 vee maanden deden zich ook geen nieuwe postdiefstal- lkamers HVV '70 maanden later oten De Voorschotense handbalvereniging HVV '70 :t voor de start van het nieuwe buitenseizoen al nieuwe ners, zoals gisteren ten onrechte in deze krant stond, j ïarde speelveld is wel op tijd klaar, maar omdat het be- j ïgsplan daar niet op is voorbereid moet er eerst een r nlange procedure worden doorlopen. Daardoor komen horende kleedkamers voor HW "70 op zijn vroegst pas mber naast het veld te staan. In de tussentijd kleden de Iers zich om bij de 'buurman': Voetbalvereniging Voor- '97. >te plaats bij NK tuinaanleg st Richard de Koning en Cor-Niels van Duyn van Het Delta College uit Oegstgeest zijn niet in de prijzen ge- ij de Nederlandse kampioenschap tuinaanleg. De tuin luo de afgelopen twee dagen aanlegde, was slechts goed laatste plaats. Winnaar werd het AOC Twente uit En- Vervolging op A4 RP_i Met collega's van het politiekorps Kennemerland agenten uit Leiderdorp vannacht jacht gemaakt op twee s die bij een tankstation in Leiderdorp tankten zonder te J Kort voor de Schipholtunnel konden de mannen, een e Zwijndrechtenaar en een 26-jarige Rotterdammer, lf vier opgepakt worden. De auto waarin zij reden bleek lagen eerder in Zwijndrecht te zijn gestolen. ond na aanrijding oude Een 26-jarige automobiliste uit Capelle aan den gisteravond laat gewond geraakt toen ze met haar auto f urgemeester Smeetsweg in Zoeterwoude-Rijndijk tegen keerslichtinstallatie aan botste. De vrouw, die geen gor- miste om onbekende redenen een bocht naar rechts, tmobiliste is overgebracht naar het Rijnlands ziekenhuis ?rdorp; haar auto is totaal vernield. l ondst Zoeterwoude 'oude Op de parkeerplaats langs de N206 tussen Zoe-' en Stompwijk heeft de politie vijftig liter illegaal ge- afgewerkte olie gevonden. De olie zat verpakt in tien f as. Ook lagen er twee oude autobanden op de parkeer- De politie zoekt mensen die informatie kunfien geven t milieumisdrijf: tel. 5810184. caat wil licht iraakte barak j maarten keulemans raakte studentenbarak lude Rijnsburgerweg in j?st moet zo snel moge- r r worden aangesloten 1 as- water- en elektrici- Dat staat in een brief daag bij de Stichting Studentenhuisvesting de bus valt. De advo- de krakers wijst er in n op dat krakers al vaker :es rechtszaken hebben annen tegen huisbazen geren de nutsvoorzie- een gekraakt pand S voelt er niets voor om 5 leningen aan te sluiten, J'le leidingen verouderd fzijn, en omdat het on- ou zijn tegenover stu die wel 'gewone' huur n barak betalen. De kra- dat anders: „Onze ad- ïeeft de SLS kenbaar ge- i at we de installatie door end bedrijf willen laten uren. En heel veel stu die we hebben gespro- het juist onzin dat der voorzieningen zit- 'e advocaat heeft de SLS d binnen een week met n voord te komen. leiderdorp connie van uffelen Ruim driekwart van de Leider dorpers heeft er 75 gulden voor over om verkeersmaatregelen in hun dorp versneld in te voe ren. Dat concludeerde de ge meente gisteravond tijdens de slotbijeenkomst in de Muzen- hof over het verkeerscirculatie plan (VCP). Het verkeersplan moet leiden tot een verhoogde veiligheid, leefbaarheid en be reikbaarheid in Leiderdorp. Na drie wijkbijeenkomsten met in totaal 280 deelnemers, 60 schriftelijke reacties, 100 knelpunten en 200 oplossingen, mochten gisteravond alle Lei derdorpers stemmen over de belangrijkste verkeersproble men. De opkomst was echter de laagste van alle avonden: slechts 64 inwoners stemden mee. Over een aantal kwesties wa ren zij het duidelijk eens: een extra bijdrage voor versnelde invoering van verkeersmaatre gelen en wel 15 gulden per in woner per jaar gedurende 5 jaar, maximumsnelheden van 30 km/uur binnen wijken, meer en beter openbaar vervoer en een nieuw aan te leggen roton de op de kruising Acacialaan- Ericalaan. „We zijn gek op ro tondes", klonk het in de zaal. Er was echter ook sprake van verwarring. Op de vraag 'Als u met het pistool tegen het hoofd moet kiezen voor bereikbaar heid of leefbaarheid, waar kiest u dan voor?', antwoordde twee derde 'leefbaarheid'. „Dit is wel een erg voorspelbare vraag. Leefbaarheid is altijd een prio riteit. Deze vraag had niet ge steld moeten-worden", klaagde een inwoner. Maar bij de vraag wat nu het belangrijkste ver keersprobleem was, koos de meerderheid voor 'doorstro ming van het verkeer' en niet voor bijvoorbeeld 'veiligheid voor fietsers en voetgangers'. Grote kritiek was er op de for mulering van vragen. Interpre tatie was op vele manieren mo gelijk, waardoor er vaak op nieuw moest worden gestemd. De nieuwe uitslag stond dan weer haaks op de oude. Zo vond in eerste instantie drie kwart van de aanwezigen dat de Achthovenerpolder een lande lijk gebied moet blijven. Toen daarna het alternatief werd be sproken, namelijk een weg van uit de Achthovenerweg door de polder naar de A4, bleek vervol gens ruim de helft vóór een ontsluitingsweg te zijn. Op nieuw stemmen leidde daarom tot zeer grote irritatie, die het duidelijkst werd venvoord door het vriendelijke, doch dringen de verzoek: „Zeg, kunnen we niet effe doorgaan? Ik heb om tien uur een afspraak met mijn hond!" Na afloop uitte een van de bewoners, organisatieadviseur R. Koo, felle kritiek. „Deze stemming is helemaal niet re presentatief! Daarvoor moet je minstens 1000 mensen vragen stellen. En dan mogen die vra gen ook niet voor tweeërlei uit leg vatbaar zijn." Hij hecht daarom meer waarde aan de enquête die nog in het plaatse lijke huis-aan-huisblad ver schijnt. Met de resultaten hier van en die van alle wijkbijeen komsten stelt een verkeersbu reau komende zomer het uit eindelijke VCP op. n 17. Alkmaar-Zuid. Telefoon: 072 5155256 Q Langs de ringweg richting Heiloo. Donderdag k Milieubeweging krijgt gelijk Oegstgeest is anderhalf jaar geleden in de fout gegaan bij de kap van het elzen- en essenbosje op de hoek van het Trekvaartplein in de Broek- en Simontjespolder. De ge meente maakt 25.000 gulden over naar het Leidse 'Bo- menfonds' om de fout weer goed te maken. Ook moet Oegstgeest voor straf zeventien bomen terugplanten, als de tijdelijke bouwbrug naar de wijk in aanbouw Poel geest is weggehaald. Dat staat in een brief van de ge meente Leiden aan de Bomenbond Rijnland. leiden/oegstgeest maarten keulemans In de lente van 1997 was de groenstrook op de hoek van het Trekvaartplein inzet van flinke opschudding, toen de gemeen ten Leiden en Oegstgeest 24 bo men wilden omhalen om ruim te te maken voor een bouw brug. De Vereniging Milieude fensie, de Bomenbond, de Stichting Broek- en Simontjes polder én de bewoners van het woonwagenkamp op het Trek vaartplein verzetten zich hevig tegen de kap. Oegstgeest en Leiden riepen zelfs de hulp van de ME in, nadat een poging om de bomen om te halen op niets uitliep. Daags na de kap ontstak de milieubeweging opnieuw in woede: de Oegstgeestse groen- ambtenaren zouden minstens tien bomen meer hebben om gehaald dan de kapvergunning toestond. In de brief aan de Bomen bond geeft Leiden voor het eerst toe dat de milieubeweging daarin gelijk had. „Er is iets fout gegaan", zegt de Leidse wet houder voor groenzaken J. Lau rier. „Er is van tevoren gekeken welke bomen er noodzakelijk moesten worden gekapt, en bij het werk zijn dat er uiteindelijk meer geworden. Helaas worden er nu eenmaal soms zulke ver gissingen gemaakt." Laurier benadrukt echter dat er geen sprake was van 'verbor gen agenda's of opzet'. „Scha devergoedingen, de herplant plicht en het de strafrechtelijke mogelijkheden maken het ille gaal kappen niet lucratief," schrijft de wethouder aan dë Bomenbond. De Stichting Broek- en Si montjespolder overweegt in middels het veelbesproken stukje grond te kopen. „Ik zou het willen saneren, en het ver der willen laten zoals het is", is het idee van P. de Krom van Milieudefensie en de Stichting Broek- en Simontjespolder. Wel zien de milieu-organisaties af van juridische stappen tegen de Oegstgeestse ambtenaren die de extra bomen per abuis heb ben omgehaald. De Oegstgeestse wethouder voor groenzaken G. van Eisen kan de boete en de herplant plicht bevestigen noch ontken nen. „Ik ben niet met deze brief bekend. Ik denk dat het in amb telijke handen is." zoeterwoude Bokalen vol met gistend Belgisch bier gingen gisteren van hand tot hand in het Zoeterwoudse café De Meester aan de Zuid- buurtseweg. Daar hield de familie Van der Geest een Belgisch bier avond. Naast De Coninck, Chimay en Westmalle konden belangstel lenden kennis maken met minder bekende biersoorten. Ook werd er een bierproefwedstrijd gehouden. 'Bierkoning van Zoeterwoude' werd Zoeterwoudenaar Edwin Berg (foto). Hij won na onverwacht veel bier- rondes. FOTO'DICK HOGEWONING woonkunst Vanaf haar ziekbed heeft de Oegstgeestse wethouder H. Steens op het nippertje een rechtszaak tegen de jongerencontainer in het Irispark voorkomen. Omwonenden van het park dreigden in opstand te komen te gen de 'mobiele hangplek', omdat er rond de container nog niet de beloofde geluids wal, planten en andere voorzieningen zijn aangebracht. Met een ter elfder ure bij de bewoners bezorgde brief wist Steens te voorkomen dat een aantal bewoners van avond zou weigeren het 'vredesverdrag' rond de container te ondertekenen. De opengewerkte zeecontainer werd gis termorgen in het Irispark neergezet. Van avond wordt de hangplek officieel in ge bruik genomen, met de ondertekening van een symbolisch 'verdrag' tussen omwonen den, jongeren, politie en gemeente. Eergis teren dreigde een aantal buurtbewoners de gemeente echter per fax met een rechts zaak. De beloofde aarden wal die tegen de achterkant van de container moet worden opgeworpen zou uit de plannen zijn ver dwenen, zo hadden omwonenden begre pen. In een gistermiddag bezorgde brief herhaalde Steens, die door de griep was ge veld, dat de geluidswal en de andere be loofde 'extra's' er wel degelijk komen. De bewoners zijn opgelucht: „Ondanks het feit dat die container de laatste dagen veel problemen heeft opgeleverd, vind ik het toch heel moedig dat de wethouder dit van de grond probeert te krijgen. Het is een pluim waard dat ze probeert alle partijen tevreden te stellen." De buurt slaat het experiment met argus ogen gade. „We staan zeker niet te jube len", meldt een bewoner van de Aert van Neslaan. „Maar we moeten het maar ge woon proberen. Als we hiermee kunnen bereiken dat die jongeren niet meer in de portieken gaan zitten, best. Maar als het niet goed gaat, moet 'ie gewoon weg. Ook dat is duidelijk met de gemeente afgespro ken." De container mag een halfjaar op proef in het park blijven staan. De eerste evalua tie volgt al over een maand. Met de onder tekening van het 'vredesverdrag' beloven de jongeren zich aan een aantal regels te houden. Zo mag de buitenkant van de con tainer niet met graffiti worden bespoten, mag er in de container geen harde muziek worden gedraaid en mogen de jongeren niet meer rondhangen in de portieken van de-omliggende flats. De jongerencontainer in het Oegstgeestse Irispark: nog zonder geluidswal, maar toch goedgekeurd door de buurt. "Ik heet Manon Broedelet. Samen met Robert, mijn vriend, ga ik zo nu en dan graag eens kijken bij Intra Woonkunst. Nieuwe designtrends •ontdekken. Echt verliefd zijn we geworden op de echte klassiekers: dat Eileen Gray tafeltje, die Chaise Lonque van Le Corbusier en het raffinement van de Eames-collectie. We zijn nu aan 't sparen voor een Wink-stoel van Toshiyuki Kita. Een maffe stoel, dat wel, maar we zijn er helemaal voof gevallen. En als je toch bij Intra bent, kijk dan beslist ook even op de cadeau-afdeling. Altijd raak."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19