Feyenoord moet Korneev dankbaar zijn Sport Basketballers terug bij af Zelfs lessen Van Hooijdonk helpen behoeftig nac niet Krajicek naar kwartfinale NDERDAG 25 FEBRUARI 1999 29 arcelona uitgeschakeld voor beker ■Encia Barcelona kan dit seizoen twee hoofdprijzen in Span- vergeten. De trotse koploper in de hoogste voetbaldivisie kon t in de kwartfinales van het bekertoernooi niet bolwerken te- Valencia. Ondanks een treffer van Frank de Boer verloor rcelona in Valencia met 3-4. De eerste wedstrijd in Nou mp ging ook al mis. Valencia was toen met 3-2 te sterk, on- nks een treffer van Kluivert. Atletico Madrid bereikte de halve ales wel. De ploeg won in Barcelona met 4-1 van Espanyol. heenwedstrijd in Madrid was 2-1. Deportivo won thuis nipt ;t 1-0 van Real Mallorca, genoeg om verder te gaan na de 1-1 het eerste duel. oshack naar Real drip Real Madrid heeft John Toshack als nieuwe trainer be emd. Dat maakte de Spaanse club gisteravond bekend. De ■jarige Welshman volgt de Nederlander Guus Hiddink op. die de nacht van dinsdag op woensdag werd ontslagen. Toshack, in dienst was van het Turkse Besiktas, bereikte 's middags i akkoord met de Madrilenen en tekende een contract tot ?dio 2000. Real zal hem vandaag aan de pers presenteren. To- ack. oud-speler van Liverpool, was eerder al trainer in Ma id. In 1990 behaalde hij met Real de Spaanse titel, niet veel la- werd hij ontslagen, na conflicten met de spelers Emilio itragueno en Manoio Sanchis. ngenent verstevigt leiding tECHTBertjan van der Veen heeft gisteren in Utrecht de ze ndende marathon in de cyclus om de KNSB-beker gewon- n. De schaatser uit Joure versloeg in de eindsprint van een pgroep leider in de stand Henk Angenent. Derde werd Jan- aarten Heideman. Angenent verstevigde de leiding in het issement. ecker dubbelt voor Duitsland nn Boris Becker komt zeker voor Duitsland in actie tijdens t eerste ronde-duel met Rusland in de Davis Cup, 2-4 april in ankfurt. Teamcaptain Carl-Uwe Steeb wü de 31-jarige Becker. ;enwoordig parttime tennisser, met David Prinosil inzetten in t dubbelspel. Tommy Haas en Nicolas Kiefer moeten de en- Ispelen afwerken. abel wint tweede etappe Valencia erto de sagunto Erik Zabel heeft de tweede etappe van de >nde van Valencia gewonnen. De Duitse wegkampioen was de eiste in de sprint van een omvangrijke kopgroep aan het ein- van een rit over over 174 kilometer met twee beklimmingen ssen Villareal en Puerto de Sagunto. De Italianen Gian Matteo gnini en Stefano Zanini eindigden op de ereplaatsen. Hun idgenoot Massimiliano Gentili, die als achtste over de eind- eep kwam, veroverde de leiderstrui. foto AP IEFA roept Blatter halt toe. neve Sepp Blatter, voorzitter van de wereldvoetbalbond FA, moet pas op de plaats maken. De Europese bond UEFA ;eft na overleg afgedwongen dat Blatter zijn plan om het WK letbal om de twee jaar te organiseren intrekt. Beide partijen ggen dat uitstel niet tot afstel hoeft te leiden. ,,We hebben tien ar om over dit idee te discussiëren. Voor die tijd zal het niet tueel zijn", zei UEFA-preses Lennart Johansson, fel tegen- ander van het plan. „Blatter zal zijn voorstel bij de FIFA niet in emming brengen, ook al weet hij dat hij er een meerderheid tor zou kunnen vinden. Hij luisterde naar onze argumenten i begrijpt ze. Dat wil niet zeggen dat hij zijn plan laat varen, aar we zijn het erover eens dat we eerst de internationale ka nder moeten harmoniseren." langa verweert zich tegen uitsluiting ounde Jean-Claude Canga laat zich niet zonder meer uit het ternationaal Olympisch Comité verwijderen. De Congolees ?eft voor deze week een vergadering ingelast van de gezamen- ke Afrikaanse olympische comités. Hij beweert dat de infor- atie over omkoping in de Verenigde Staten gemanipuleerd is. et een bedrag van 216.000 dollar (vier ton in guldens) is Canga et afstand koploper in de smeergeldzaak die de olympische ereld al twee maanden in een greep houdt. In totaal zijn er erentwintig verdachten ieslaagde tests voor Verstappen verstone Autocoureur Jos Verstappen heeft drie geslaagde stdagen op het circuit van Silverstone (Engeland) achter de ig. De 26-jarige Limburger, goed voor 57 Formule I Grand Prix, it in zijn Honda alle dagen bij de beste drie rijders. Verstappen ;t gisteren op de kletsnatte baan de tweede tijd noteren achter id-wereldkampioen Damon Hill van renstal Jordan. Hij bleef lureurs als Fisichella en Wurz (Benetton), Villeneuve en Zonta 1AR) en Zanardi (Williams) voor. Een dag eerder was de Ne- erlander derde achter de Benetton-rijders in 1.26,91. Honda il vandaag ook testen op het Engelse circuit. De Japanners ïtwikkelen met testrijder Verstappen de auto om in het sei- >en 2000 Grand Prix te gaan rijden. [aartje Holyfield - Lewis: 7000 gulden w york De kaartjes voor de partij tussen de Amerikaan Evan- er Holyfield en de Brit Lennox Lewis op 13 maart in New York jn zeer in trek. Op de zwarte markt bieden geïnteresseerden )or de wedstrijd om de wereldtitel in het zwaargewicht in de (BA, WBC en IBF-versie omgerekend 7000 gulden. Dat is drie ïer zoveel als de officiële verkoopprijs van de tickets. oorzitter benoemt 18-jarige zoon vitavecchia Het nietige Civitavecchia uit de Italiaanse vierde visie heeft voor opmerkelijk voetbalnieuws gezorgd. Voorzit- r Mario Auriemma stapte gisteren op en benoemde zijn 18-ja- ge zoon als opvolger. Deze Raffaele krijgt nu bij de club een ubbele functie, preses en talentvol speler in de Serie D. Vader uriemma legde de voorzittershamer neer om zich volledig te linnen richten op zijn kruistocht tegen doping en corruptie in et voetbal. Hij haalde in het verleden herhaaldelijk uit over mkoping en drugsgebruik. [oudekerk is kampioen Oudekerk De zaalvoetballers van Koudekerk zijn gisteravond impioen geworden van de hoofdklasse. De Koudekerkers onnen in Den Haag met 6-5 van HMSH. Koudekerk promo- eert voor het eerst in haar bestaan naar de eerste divisie. Twee lar geleden promoveerde het eerste team naar de hoofdklasse, orig jaar eindigde het team als tweede. De Koudekerkers kwa len gisteravond snel met 3-0 voor, maar beleefden nog span ende laatste minuten, omdat de thuisploeg terug was geko- ïen tot 6-5. Een bus vol supporters reisde met het team mee aar Den Haag. Koploper prutst drie dagen na PSV tegen RKC (1-0) Feyenoord bracht gisteren een moeilijke avond alsnog tot een goed einde. Met de grootst mogelijke moeite zegevierde de koploper in de eigen Kuip over hek kensluiter RKC (1-0). Groot was het respect van Been hakker voor het tactisch verweer van collega Jol. rotterdam gpp Of het nou tegen een topper (PSV) is of tegen de hekkenslui ter (RKC), op zondagmiddag of op woensdagavond: Feyenoord wint tegenwoordig altijd en overal. De wijze waarop dat gis teren gebeurde, deed er niet toe. Het enthousiasme onder de 25.000 supporters was er niet minder om. Moeizaam en bescheiden schudde de nummer één in de Kuip de nummer achttien van zich af, met 1-0. De bevrijdende treffer viel pas in de 75ste mi nuut en de man die voor de op luchting zorgde was een inval ler, de Rus Komeev. In de twee de helft was hij de onfortuinlij ke Tomasson komen vervan gen. „Die wissel was nodig", gaf trainer Beenhakker later onom wonden toe. „Ik vind Tomas son een fantastische voetballer, maar het moest er een keer van komen. Achteraf heb ik met de ze maatregel natuurlijk een tikje gelijk gehad." Feyenoord mag Komeev dankbaar zijn de laatste tijd. Het was gisteren voor de twee de keer in korte tijd dat de re serve de Rotterdammers te hulp moest schieten. Twee we ken geleden had hij dat al ge daan in de Galgenwaard, in het bekerduel tegen FC Utrecht. Ook toen tekende hij voor het winnende doelpunt. Korneev was dit seizoen al leen de eerste vier wedstrijden zeker van een basisplaats, enkel niet anders dan blij zijn dat we deze moeilijke wedstrijd alsnog tot een goed einde hebben ge bracht." Feyenoord is na gisteren weer een stapje dichter bij de titel ge komen, RKC bij degradatie. Hoewel trainer Jol er de man niet naar is om van een hopelo ze situatie te spreken, zeker niet na de nieuwe nederlaag van concurrent NAC. RKC boog in de Kuip, net als afgelopen zaterdag in Alkmaar, pas in de slotfase voor de te genstander. Jol: „Het heeft weer niet mogen baten. De overwin ning van Feyenoord is niet on verdiend, maar het was wel op het randje. We hadden gehoopt op een gelijkspel, en misschien zelfs op meer." De Waalwijkse hoop op een succesje is gevestigd op Hoog- endorp. De spits deed braaf z'n best, maar kreeg weinig kans bij Konterman. Jol: „Als Hoogen- dorp het niet doet, dan doet niemand het bij ons. Toch ben ik trots op mijn ploeg, waarin ik noodgedwongen iemand moest opstellen, Van der Leegte, die door een zware ziekte tien we ken niet had gespeeld. Op voorbeeldige wijze bleef RKC in de Kuip op de been. Van de trainer werd veel improvisa tie-vermogen vereist, van de spelers veel inzet. Routinier Van Wanrooy, die door een zware blessure is uitgeschakeld, werd in het centrum van de verdedi ging bij gebrek aan beter ver vangen door de Joegoslaaf Govedarica. Tomasson gunde hij nauwelijks een kans. Diens vervanger na mst, Korneev, evenmin. Op één moment na. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel. Kon terman, Van Wonderen en Tininho (46. Kalou); Bosvelt, Van Gastel, To masson (46. Kornejev) en Paauwe; Cruz en Van Vossen. RKC: Van Dijk; Cornelisse, Nascimen- to, Govedarica en De Graef; Van Aerde (76. Van der Pennen), Schops, Van de Leegte en Dos Santos (73. Petiovi, Hoogendorp en Echteld (71. Van Feyenoorder Peter van Vossen kan en alleen omdat Cruz was ge schorst. Daarna raakte hij op het tweede plan, een situatie waarin hij zich maar moeilijk kon schikken. In november ver bande Beenhakker de Rus uit de selectie, samen met Picun en Sanchez, twee andere dwarsliggers. In de winterstop, tijdens het trainingskamp in Turkije, sloten de speler en de trainer weer vrede. De vijftiende competitie overwinning kwam Feyenoord iet geloven dat hij deze kans heeft toe op basis van een groot veld- overwicht, niet op grond van de kwaliteit van het vertoonde spel. Dat was zelden van een niveau een toekomstig kampi oen waardig, de eerste twintig minuten daargelaten. Alleen in de openingsfase, met een soms ongrijpbare Van Vossen, riep de koploper herinneringen op aan het elftal dat drie dagen eerder tegen PSV nog zo veel indruk had gemaakt. PSV-coach Robson zei het gemist. zondag nog: „Feyenoord kan het kampioenschap alleen nog missen als ze het zelf verspelen. Maar ik denk niet dat dat ge beurt." Gisteravond overkwam het Feyenoord bijna. Beenhak ker: „Het was een moeilijke avond die we de rest van dit seizoen ongetwijfeld nog wel meer zullen krijgen." Van onderschatting was vol gens de Feyenoord-trainer geen sprake geweest. „Iedereen wil de winnen. Het probleem was dat het eerste doelpunt zo laat viel, waardoor we niet alleen te gen onszelf maar gaandeweg ook steeds meer tegen de klok gingen spelen." Respect toonde Beenhakker voor de wijze waarop de de nummer laatst in de KPN Tele- competitie zich verweerde, met name na rust. „Dat we een las tige tweede helft speelden, was vooral de verdienste van RKC. Zoals die ploeg het tactisch had neergezet, was perfect. Ik kan almere anp Halverwege een ambitieus drie jarenplan is de nationale bas- ketbalploeg terug bij af. Door een genante nederlaag gister avond in Almere tegen Estland (80-104) degradeerde Oranje vrijwel zeker naar de C-poule in het Europese basketbal. De opzet van het meerjaren plan waarin het NOCNSF en sponsor IDM een paar ton stak, was kwalificatie voor het EK 1999, de Olympische Spelen van Sydney 2000, het EK in 2001 en de Zomerspelen van Athene 20Ö4. Het EK 1999 en Sydney verdwenen al na vier EK-kwalificatiewedstrijden uit beeld, voor het EK in 2001 moet de nationale ploeg helemaal onderaan beginnen, in de kel der van Europa. Het duel tegen Estland was van cruciaal belang in het be houd van de plaats in de B- poule. In Tallinn had Oranje een buffer geslagen van negen punten (99-90). Geert Ham- mink was in de Estlandse hoofdstad de gevierde man met dertig punten en tien rebounds. Diezelfde Hammink werd in Almere de zondebok. Welis waar scoorde hij negentien punten ep plukte hij tien re bounds, hij verloor op kritieke momenten de bal of beging een onbezonnen daad. Zo opende de center het duel met een driepuntspoging en verloor hij binnen dertig seconden twee keer de bal. Estland, zonder hun beste schutter Müürsepp die van zijn Griekse club Aris geen vrij kreeg, bestond uit een kleine, snelle ploeg met gevaarlijke af- standschutters. Het nam een voorsprong van 9-0 en bouwde die in de eerste helft door acht rake driepunters uit tot 55-37. Na de pauze maakte Oranje gebruik van het lengteover- wicht. In de luchtmacht ont brak Mike Nahar die in de war ming up wegviel met een kuit blessure. Maar Huybens, 21 punten, en Hammink zouden het karwei klaren. Van 37-57 perste Oranje er een offensief uit dat de ploeg terugbracht op drie punten, 70-73. Onderweg liep de Estlandse sterspeler Kuusma, topscorer met 27 punten, op 63-73 tegen zijn tweede technische fout op. t)at betekende rood in het bas ketbal maar de jury had er geen oog in. Coach Van Kersschaever nam zijn pet af voor twee spelers: Huybens en Bennes. „Die gin gen tot op de bodem van hyn fysieke mogelijkheden." Dat waren uitgerekend de twee semiprofs in het Oranje team. De profs faalden. Vooral Hammink die op 70-73 het sein gaf tot een soort run-and-gun basketbal terwijl rust en geduld het over zijn toeren geraakte Estland op de knieën had ge dwongen. „De ploeg sloeg op hol op het moment dat we de wedstrijd weer in handen hadden. We misten intellect", aldus Van Kersschaever. Vooral Hammink die op 72-80 zijn heil zocht in een driepunter en de misser af- breda anp Zelfs een demonstratie van Pierre van Hooijdonk mocht niet ba ten. De oud-spits van NAC schoot gisteren in de rust een paar keer raak, tot vreugde van de Brabantse fans. Meer te juichen viel er voor hen niet. De Graafschap versloeg NAC met 1-0. De zorgen van trainer Spelbos nemen met de week toe. De eerste helft was zelfs dramatisch. NAC kon niet, De Graaf schap, gekomen voor een punt, hoefde en wilde niet. NAC kwam niet veel verder dan een schot van Arveladze, technisch goed maar niet geschikt voor degradatievoetbal, en een poging van de opge rukte linkerverdediger Gudelj. Een gelijkspel was niet genoeg voor NAC, dat de veilige vijftiende plaats uit het oog dreigt te verliezen en nog moet oppassen voor hekkensluiter RKC. De Bredanaars stonden uiteindelijk zelfs met lege handen. Godee, ingevallen voor Eman, maakte twintig minu ten voor tijd het winnende doelpunt. Marcel Huybens op weg naar een score voor Nederland. foto anp reageerde in een technische een overwinning op Kroatië, za- fout. De conclusie was hard terdag in Rijeka, kan de ploeg maar realistisch. Het nationale redden van degradatie. „Maar", basketbal donderde in een lan- wist Van Kersschaever, „dan ge rush uit de B-poule. Slechts hebben we een wonder nodig." londen anp Richard Krajicek strooide royaal met aces maar hij had weinig tijd over voor zijn tegenstander Nicolas Kiefer. De Haagse top- tennisser zegevierde in de twee de ronde van het Londen In- door Tournament met 6-3 en 6- 4 en nam grote passen naar de kwartfinale. Boris Becker bedankte voor zijn eerste ronde tegen de Slo- waak Karol Kucera wegens maagklachten. De drievoudige Wimbledonkampioen hoeft in de toekomst niet meer te reke nen op een wildcard. Krajicek en zijn Tsjechische collega Bohdan Ulihrach heb ben zich overigens afgemeld voor het WK landenteams in mei in Düsseldorf. Dit betekent dat Nederland en Tsjechië niet mogen meedoen. Goran Ivanisevic was de eer ste geplaatste speler die er in Londen uitvloog. De Kroaat verloor van de stijlvolle Marok kaan Hicham Arazi: 6-3 3-6 4-6. Niet veel later dan Ivanisevic kwam de uitschakeling van pu bliekslieveling Tim Henman. De verliezend finalist in Rotter dam was pas aan zijn eerste beurt toe in 'eigen huis'. Hen man ging in drie sets onderuit tegen de Slowaak Jan Kroslak die vorige week niet kon win nen van Edwin Kempes: 6-2 6-7 4-6. Henman was tweede ge plaatst. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky ten van woensdag 24 februari. 2-7-8-12-14-21 -22-28-32-39-47-50-52- 59-60-67-73-74-78-79. (onder voorbehoud) VOETBAL Eredivisie Feyenoord - RKC 1-0 (0-0). 75. Kornejev 1-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou wers: 25.000 Gele kaart. Cruz (Feye noord). Hoogendorp. Van de Leegte, Ech teld, Govedarica. De Graef (RKC). NAC - De Graafschap 0-1 (0-0) 71. Godee 0-1 Scheidsrechter. Braamhaar Toe schouwers 12.731 Gele kaart Viscaal, Te Braak (De Graafschap), Sjoekov (NAC) NAC Karelse; Zwijnenberg, Van As Schreuder en Gudelj; Stewart. Versteeg. Hansen (80. Milicic) en Sjoekov; Arveladze en Thompson (46. Van der Weert). De Graafschap: Olyslager, Nok, De Jong, Vreman, Frankel; Te Braak (90. Turpijn), Eman (65. Godee), Den Turk, en Rzasa, Viscaal (76 Roelofsen) en Tumba. Toto divisie ADO Den .Haag - Heracles 0-2 (0-0). 73. Klaver 0-1. 84 Van de Mije 0-2. Scheids rechter Vink Toeschouwers 2313. Rode kaart: 80 Kahya (Den Haag. 2x geel). Gele kaart: Faerber, Lambooy (ADO), Van der Mije, Kolmschot (Heracles). Helmond Sport - Volendam 0-1 (0-1) 8. Bartele 0-1. Scheidsrechter. Suiting Toechouwers. 2350. Rode kaart 45 Boogers (Volendam, 2x geel). Gele kaart. Streppel, De Wolf (Helmond Sport), Inia, Binken (Volendam). Eindhoven - Groningen 4-5 (2-4). 11. Van Tuinen 1-0, 22. Zuurman 2-0, 32. Rorije 2-1, 34 Atteveld 2-2, 37. Atteveld (straf schop) 2-3, 40. Van Gessel 2-4, 77. Vroo- mans (strafschop) 3-4, 90 Huizingh 3-5, 90. Zuurman 4-5. Scheidsrechter: Van der Pas Toeschouwers 1850 Gele kaart: Da- Costa Santos, Van der Borght. Thijssens, Laponder, Santegoeds (Eindhoven), Atte veld (Groningen). FC Zwolle - Dordrecht'90 1-0 (0-0). 61 Abbenhues 1-0 Scheidsrechter Kooij. Toeschouwers: 2750 Gele kaart Boekweg (Zwolle), Sandvliet (Dordrecht). WV - Veendam 1-1 (0-0). 47. Pieren 1-0, 54. Oosting 1-1. Scheidsrechter: Karre- mans. Toeschouwers- 1650. TOP Oss - Go Ahead Eagles 1-2 (1-1). 16. Jansen 1-0, 35. B Marbus 1-1, 75. Peelen 1-2 Scheidsrechter. Sterk Toe schouwers; 2119 Gele kaart. Van Schijn- del (TOP). Langenberg, Wiggers, Krom kamp (Go Ahead). Spanje, beker, kwartfinale, 2e wedstrijd Espanyol - Atl.Madrid 1 - 4, Deportivo - Mallorca 1 - 0, Valencia - Barcelona 4 - 3 Jeruzalem. Oefeninterland. Israël - Letland 2-0 (2-0). Doelpunten: Re- vivo, Harazi. ATLETIEK Athene. Indoorwedstrijden. Mannen. 1500 meter: 1 Diaz (Spa) 3.33,32 (Europees record). 60 m horden 1. Hawkins (VSt) 7,51. Hinkstapsprong 1. Friedek (DuO 17,13. Kogel. 1 Milnevich (Oek) 19,87 Vrouwen 60 m: 1 Ottey (Jam) 7,04. 200 m 1. Gonsjarenko (Rus) 22,73 1500 m: 1. Szekely (Roe) 4 05,08. 60 m horden: 1. Boekovec (Slw) 7,90. ver 1 Xanthou (Gri) 6,80. Hink stapsprong 1 Marinova (Bul) 14,76. Pols- hoog. 1. Ellisdoter (IJs) 4,30. BADMINTON Brunei. World Grand Prix Finales. Mannen, poulewedstrijd: Kin (Mal) - Van Dijk (Ned) 15-7 15-3 Gemengddubbel. poulewedstrijd Moon/Ra (ZKo) - Van Daim/Van Hooren (Ned) 15-11 15-5. BASKETBAL Almere. EK-kwalificatie mannen. Poule D, negende wedstrijd Nederland - Estland 80-104 (37-55). Scheidsrechters Johansson (Zwe), De Keyser (Bel). Toe schouwers: 1200. Scores Nederland- Krie- ger 6, Heinen 8, Bennes 6, Van der Sluis 10. Huijbens 21, Hammink 19, Triemstra 10. Scores Estland: Kuusmaa 27, Metstak 11. Parn 13, Rumna 3, Noormets 14. Kul- lamae 16. Pehka 20 Stand: 1. Bosme 8-15, 2. Litouwen 8-14. 3. Kroatië 8-14, 4. Estland 9-12, 5. Ne derland 9-11,6. IJsland 8-8. GOLF Carlsbad. WK Golf. Matchplay, eerste ronde: Price (Zim) ver slaat Minoza (Fil) 4 en 3, Maggert (VSt) verslaat Funk (VSt) 2 up, Leonard (VSt) verslaat Jimenez (Spa) 4 en 3, Maruyama (Jap) verslaat Strieker (VSt) .3 en 2, Micke- Ison (VSt) verslaat Naomici Ozaki (Jap) 3 en 2, Janzen (VSt) verslaat Day (VSt) 3 en 2, Sjóland (Zwe) verslaat Furyk (VSt) 5 en PAARDENSPORT Nootdorp. Eerste koers. 2000 m 1 Laamira Randa lis (R L Pools) 1.21,7, 2. My Yankee. 3 Lowbudget Brasil. Toto: winnend 3,60; plaats 1,70 4,40 2,00, koppel 57,90, trio 506,70. Tweede koers, 1640 m: 1 Letty Victory (Mw S. Winkelman) 1.21,6, 2. Maiden Ri der, 3. Lefkas Oldeson.' Niet gestart: Mar- rakesh Toto: winnend 8,10; plaats 2,40 2,30 2,60, koppel 17,10; trio 275,90, dubbel winnend 19,80 Derde koers, 2000 m: 1Milton Scot (A H Suykerbuyk) 1.22,0, 2. Melissa Boko. 3 Mario Faune. Toto winnend 2.90, plaats 1.20 1 40 1,20; koppel 12,40; trio 53,00. Vierde koers, 2000 m: 1 Maldini Boko IH.W. Langeweg) 1.21.4, 2. Ludwig Transs R, 3 Little miss Abba. Toto: win nend 3,70; plaats 2,30 3,20 6,60; koppel 14,30; trio 576,40. Vijfde koers, 2000 m: 1. Kembely Bayka (J. de Leeuw jr.) 1.21,3, 2 Kanouk D, 3 Me Yankee. Niet gestart: Kick Alki Toto. winnend 3,50; plaats 1,30 1,30 1,20; koppel 3.90, trio 14,80. Zesde koers, 2000 m: 1 Koss van Zuilen (Mw. D. Post) 1.21,6. 2. Linda Wielinga. 3. Jugarbowl Faune. Toto: winnend 2.30; plaats 1,20 1,30 1,90; koppel 4.30, trio 45,30. Zevende koers, 2000 nv 1. Jadino (J H M. v d Pijl) 1.21,1. 2. Idas Loo. 3. Kid of Flo ra. Toto. winnend 1,60; plaats 1,50 9,20 2,30; koppel 32,60; trio 172,70 Achtste koers, 2000 m: 1. Kosar Boko (H.W. Langeweg) 1,19,9, 2. Leen Wielin ga, 3. Lace Vryenesse, 4. Kim Rainbow. Toto: winnend 2,50; plaats 1,20 1,30 2,60-, koppel 2,60; kwartet 815.70 Negende koers, 2000 m 1 KLM Dakota (J H.M. v.d. Pijl) 1 19,7, 2 llorin. 3 Ka- tuscha. Toto winnend 15,20; plaats 3.60 9,30 3,00, koppel 46,20; trio 673,30. Totalisatoromzet 144192. SKIËN Are (Zwe). WB reuzenslalom: 1. Wachter •(Oos) 2.16,36 (1.09,08 1 07,28), 2. Flemmen (Noo) 2 16.42 (1 08,96 1.07,46), 3. Nef (Zwi) 2.16,73 (1.09.22 1.07,51), 4. Paerson (Zwe) 2 17,23, 5. Ottoson (Zwe) 2.17,72, 6. Nowen (Zwe) 2 17,77, 7 Heeb (Lie) 2.17,78, 8. Pic- card (Fra) 2 17,92, 9. Rey Bellet (Zwi) 2.18,13, 10. Ertl (Dui) 2.18,20. Stand WB reuzenslalom 1. Meissnitzer (Oos) 620 punten. 2. Wachter 536. 3. Flemmen 458 Stand WB algemeen 1 Meissnitzer 1430. 2. Gerg(Dui) 1001. 3 Ertl 981 SCHAATSEN Utrecht. Marathon, KNSB-beker. Mannen, 17e wedstrijd: 1 Van der Veen (Joure), 2 Angenent (Woubrugge), 3. Hei deman (Oldebroek), 4 Kramer (Oude- schoot), 5. Rozendaal (Warmenhuizen), 6 Poelstra (Hijum), 7. Borst (Leiderdorp), 8 Lankhaar (Babiloniënbroëk), 9. Krivosjejev (Rus), 10. Schmitz (Alkmaar). Stand: 1 Angenent 271 punten, 2 Heide man 250,3, 3. Van Meggelen (Amsterdam) 250.1,4 Borst 231.5 Poelstra 227. Vrouwen, 11e wedstrijd: 1 Zonderland (Sint Nicolaasga). 2 Seinstra (Sint Johan- nesga). 3. De Ronde (Amsterdam). 4. Hul- zebosch-Smit (Gramsbergen), 5. Ten Kor- tenaar (Zoetermeer) Stand: 1 Seinstra 215,5. 2 De Ronde 205,1, 3. Huizebosch-Smit 182,2. TENNIS Londen Indoor. Mannen, 1,6 miljoen gul- Eerste ronde: Kroslak (Slw) - Henman (GBr/2) 2-b 7-6 6-4 Sanguinetti (Ita) - Gambill (VSt) 6-4 6-4 Tweede ronde Kra jicek (Ned/4) - Kiefer (Dui) 6-3 6-4, Arazi (Mar) - Ivanisevic (Kro 7) 3-b 6-3 6-4, En- qvist (Zwe/6) - Prinosil (Dui) 6-4 7-5. Oklahoma City. Vrouwen, 360.000 gul- Eerste ronde: Po (VSt) - Boogert (Ned) 6-4 6-2, Rubin (VSt/5) - Smith (GBr) 6-3 7-6. Black (Zim) - Snyder (VSt/8) 6-3 b-2. De- chaume-Balleret (Fra) - Kremer (Lux) 7-5 6-4, Washington (VSt) - Cristea (Roe) 7-6 6-4, Pratt (Oos) - Shaughnessy (VSt) 6-3 7-6, Coetzer (ZAf) - Miyagi (Jap) 4-6 7-6 6-4, Osterloh (VSt) - Raymond (VSt) 2-6 6- 2 6-2. Parijs. Vrouwen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde. Lichovtjseva (Rus/8) - Appel mans (Bel) 7-6 6-3. Majoli (Kro) - Tatarko- va (Oek) 7-5 6-2, Ruano-Pascual (Spa) - Sugiyama (Jap) 6-1 3-6 6-1. Habsudova (Slw) - Loit (Fra) 3-6 6-4 6-1. Kleinova (Tsj) - Fusai (Fra) 6-2 2-6 6-0, Mauresmo (Fra/6) - Andretto (Fra) 6-2 7-5. Tweede ronde: H mgis (Zwi/1) - Nacuk (Joe) 6-16-1, Serena Williams (VSt) - Tau- ziat (Fra/2) 6-1 6-4 VOLLEYBAL Champions League, mannen. 7e ronde: Poule A Olympiakos Piraeus (Gri) - VC Nesselande (Ned) 3-1 (25-23 25-18 18- 25 25-19) WIELRENNEN Ronde van Valencia. Tweede etappe Vila- real - Puerto de Sagunto. 1 Zabel (Dui) 175 km 4.37 16, 2. Fagnini (Ita), 3. Zanini (Ita), 4. Hincapie (VSt), 5. Verheyen (Bel). 6. Galvan (Spa), 7. Vos kamp (Ned), 8. Gentili (Ita), 9 Hamburger (Den), 10. Pena (Col), 21. Boogerd (Ned), 32. Jonker (Ned), 70. Kroon (Ned). 75 Lotz (Ned) 27. 88 Moerenhout (Ned) 1.40, 110 Van Steen (Ned), Blijlevens (Ned). 115 Van Kessel (Ned) Klassement. 1 Gentili 8 33.39. 2 Zanini. 3. Zberg (Zwi). 4. Ferreira (Por), 5 Ham burger, 6. Pena (Col). 7. Rodriguez (Spa). 8. Vinokojoerov (Kaz). 9 Uriarte (Spa). 10. Fagnim, 17 Jonker, 24. Kroon, 28. Vos kamp 0.13, 38. Boogerd 0.20, 81. Lotz 1.40, 85 Moerenhout 1.53, 99. Van Kes sel 2.00, 145. Van Steen 5.47. 146. Blij levens. IJSHOCKEY Eredivisie, play off's. Heerenveen - Nijmegen 3 - 8. Stand best of seven 1-3.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 29