'Ik ben gebruikt om een bepaald doel te bereiken' Sport Van Ede en Utrecht overwegen beroep DONDERDAG 25 FEBRUARI 1999 Jan-Willem van Ede voelt zich slachtoffer in 'zaak-Hoekman Jan-Willem van Ede is verbitterd. Twaalf jaar nadat hij als doelman van FC Utrecht Danny Hoekman dusdanig ernstig blesseerde dat deze nooit meer zijn oude niveau zou halen, heeft de rechter aan de hand van een rapport van een speciale onderzoekscommissie Van Ede schul dig verklaard. ,,Dat ze er zolang over hebben gedaan om de bewijsvoering rond te krijgen, zegt genoeg.'' Vanaf april 1987, toen het incident gebeurde, zweeg Jan-Wil lem van Ede. Nu spreekt hij. „Wat je straks gaat krijgen, is claim op claim." MONTFOORT CPD De telefoon rinkelt. Erwin van de Looi aan de andere kant van de lijn. De verdediger van NAC wil bij Jan-Willem van Ede. die namens een bekend merk voet balschoenen aan de man brengt, een bestellinkje plaat sen. ..Ik zou geen schoenen met noppen nemen. Te gevaarlijk. Straks klagen ze je aan." repli ceert de Montfoorter. Van zijn lach druipt de ironie af. Voortdurend, vanaf het mo ment van binnenkomst, maakt hij grapjes, tegen het sarcasti sche aan. Zo in de trant van: 'Kijk uit dat je niet struikelt, voordat je het weet kan ik weer betalen ..Cynisme houdt me op de been. deze periode. Ik meen het." Natuurlijk is het lachen Jan- Willem van Ede al lang vergaan. Hij houdt zich flink, maar van binnen kookt de huidige doel man van Haarlem overduide lijk. „Ze zijn al zolang aan het zoeken naar een manier om aanvallers meer te beschermen, mijn geval was een mooie gele genheid om een daad te stellen. Ik ben gebruikt om een bepaald doel te bereiken. Wat ik deed bij Hoekman was grensoverschrij dend, zeggen ze. Maar wat is grensoverschrijdend? Wat je nu gaat krijgen, is dat iedereen die straks letsel op een voetbalveld oploopt een schadevergoeding gaat eisen. Niet alleen de profs, ook de amateurs. Dit betekent het begin van het einde voor li chamelijk contact in het voet bal, vrees ik" Terug naar die natte april - avond in 1987, in Kerkrade. Hoekman dendert namens Ro- da JC op Van Ede af, die op zijn beurt weer in sneltreinvaart richting de kleine aanvaller stoomt. Een knal, een botsing. Dat is zeker. Maar verder? Arbi ter Bep Thomas fluit niet, laat staan dat-ie een kaart trekt. Is hier sprake van een onschuldig ongeluk of boze opzet? Het eer ste, aldus Van Ede. Dat meende hij toen, dat meent hij nu. „Hoewel niet de meest elegante actie uit mijn carrière, blijf ik erbij dat ik Hoekman niet met opzet heb geraakt." Drie deskundigen denken er anders over. Jan Mulder, Keje Molenaar en Leo van der Kroft - twee oud-voetballers en een voormalig scheidsrechter - krij gen in 1997 opdracht om te be oordelen of en in hoeverre Van Ede iets te verwijten is. Hun be vindingen blijken negatief voor de sluitpost, de rechter neemt de uitkomst van de commissie over. Volgens Van Ede barst het rapport van de onderzoeks commissie van de onzin. „Er wordt met termen gegooid, dat wil je niet weten. Onrechtmati ge daad, een aanslag, onbe suisd. Ik voel me een misdadi ger van het ergste soort. Mole naar zegt nota bene letterlijk: Wij zijn geen keepers.' Maar mijn lot ligt al die tijd wél in hun handen. Volgens de heren had ik gewoon moeten doorlo pen, zoals Toni Schumacher ooit deed bij Battiston in de halve finale van het WK. Ik had een bodvcheck moeten gebrui ken. Een bodycheck, dan denk ik aan ijshockey, ja. Man. schei toch uit! Zulke mensen noemen zich deskundig." Tien jaar lang maakte Van Ede zich geen zorgen over de afloop van de affaire-Hoekman. Pas toen de voornoemde com missie om de hoek kwam kij ken, voelde hij nattigheid. „De hele samenstelling van die commissie deugde van geen kant. Er zaten twee man in die Hoekman had voorgedragen, Mulder en Molenaar. Mijn ad vocaat, Eric Vllé, en ik wilden op zijn minst één keeper erbij, maar dat mocht niet. Zo onlo gisch allemaal. We hebben nog protest aangetekend. Tever geefs." Daar, bij het vormen van de commissie, is het fout gegaan, meent Van Ede. „Een dag nadat Mulder, Molenaar en Van der Kroft waren gekozen, brandt Jan Mulder me in de Volkskrant helemaal af. Hij zegt in dat arti kel dat hij Hoekman zijn mede leven heeft betuigd en dat er sprake is van een aanslag op zijn gezondheid. Als je zoiets beweert voordat het onderzoek ook maar is gestart, kun je toch niet meer objectief oordelen- Triest dat een man als Mulder het in Nederland voor het zeg gen heeft." Op dat moment wist Van Ede zeker: hij zou de zaak verliezen. „Mijn doodvonnis was gete kend." Fouten heeft hij niet ge maakt, vindt hij. „Hooguit ben ik ietwat naïef geweest. Ik heb al die jaren dat hele proces, die hele zaak nooit serieus geno men." Hij zegt het niet met zoveel woorden, maar uit z'n antwoor den valt op te maken dat Van Ede zich wellicht wat harder had moeten opstellen. „Hoek man heeft het spelletje slim ge speeld, dat moet ik hem nage ven. Hij heeft meteen de pers opgezocht, dat had ik mis schien ook moeten doen. Al die tijd heeft Hoekman geroepen dat hij nooit meer zijn oude ni veau heeft gehaald door mijn actie. Maar wie bewijst dat? Laat hem dat dan hard maken. Het kan toch een andere oor zaak hebben dat hij niet meer de oude Hoekman is gewor den? Misschien is er wel iets fout gegaan tijdens de revalida tie, weet ik veel. Het is zo ge makkelijk te roepen dat het door mij zover is gekomen." „Twee jaar geleden is Hoek man zelfs nog naar Bep Tho mas gestapt met een videoband van de wedstrijd én een verkla ring van zijn advocaat. Of hij even wilde tekenen dat hij des tijds een fout had gemaakt. Thomas tekent nog ook. Als hij een echte kerel was geweest, had hij direct, in '87 dus, moe ten zeggen dat hij het verkeerd had gezien. Niet tien jaar later." De verbittering valt in zijn ogen te lezen. Van Ede is teleur gesteld, boos. Of hij Hoekman iets kwalijk neemt? „Ja, hij be weert telkens dat het hem niet om het geld te doen is. Als dat zo is, waarom spant hij dan pas vier jaar na de botsing een pro ces tegen mij aan? Hoekman is er natuurlijk pas later achter ge komen dat er bij de verzekering iets te halen viel. Ach, dat zijn advocaat en de deskundigen er zolang over hebben gedaan om de bewijsvoering rond te krij gen, zegt genoeg." Een zucht. Een wanhoopsge baar. De wereld snapt hij al lang niet meer. „Had hij me in 1987 maar direct bij de politie aangegeven wegens zware mis handeling, dan zou de hele pro cedure waarschijnlijk nooit zo lang hebben geduurd. Weet je, we praten nou wel de hele tijd over het Bosman-arrest en de KNVB verwacht geen verstrekkende gevolgen De uitspraak van de rechtbank in de zaak Dan ny Hoekman-Jan-Willem van Ede heeft op de burelen van de KNVB in Zeist 'niet voor een golf van paniek' gezorgd. „We verwachten niet", zegt woordvoerder Rob de Leede, „dat het in eens zal wemelen van voetballers die menen geld te kunnen claimen." De KNVB zegt niet bang te zijn voor prece dentwerking, nu de rechtbank Hoekman in het gelijk heeft gesteld. De Leede: „We verwachten voor het betaalde voetbal noch de amateur sport verstrekkende gevolgen. Want elke over treding zal apart moeten worden behandeld. Hoe bewijs je of iemand roekeloos heeft gehan deld. Voetbal is een contactsport, waarbij je ri sico loopt." Bij de KNVB zijn twee gevallen bekend, beide in het amateurvoetbal, die de affaire Hoekman vooraf zijn gegaan. In 1996 zag de arbitrage commissie van de KNVB af van een schadeloos stelling, omdat niet kon worden bewezen dat er sprake was van een onrechtmatige daad. Vier jaar daarvoor besliste de Hoge Raad dat een speler een schadeloosstelling moest krijgen, na dat hij door een zware blessure zijn beroep niet meer kon uitoefenen. De Leede. „Toen is de toon gezet." De Leede erkent wel dat voetballers inmid dels weten wat hun juridische mogelijkheden zijn. „Een slachtoffer kan een dader daardoor altijd aansprakelijk stellen voor zware blessures. Maar dat gebeurt weinig, omdat rechtszaken veel tijd in beslag nemen. De zaak Hoekman heeft twaalf jaar geduurd. Je moet dan als slachtoffer wel over uithoudingsvermogen be schikken en lange tijd in het ongewisse verke ren. De spelers die vinden dat ze echt de dupe zijn geworden van een overtreding, overwegen een rechtszaak. Meer echter niet Jan Willem van Ede: „Ik heb al die jaren de hele zaak nooit serieus genomen." Flex-wet, maar de uitspraak van dan wel om? Geld, financieel ding. Het eind is zoek." de rechter in 'mijn zaak' heeft gewin. Wat ik daarnet al aangaf: Van Ede probeert positief te grote gevolgen. Groter dan het straks krijg je claim op claim, denken. „Geluk bij een ongeluk Bosman-arrest. Het gaat al lang eist een voetballer bij de klein- is dat het hier om een civiele niet meer om voetbal. Waar ste blessure een schadevergoe- procedure gaat. Als dit een FOTO UNITED PHOTOS l strafrechtelijke zaak wa weest, had ik vijf jaar ce tbs gekregen. Wat ik van les heb geleerd? Dat het krom kan zijn." UTRECHT GPD Het is allerminst uitgesloten dat FC Utrecht en oud-doelman Jan Willem van Ede in beroep gaan tegen de veroordeling van de Utrechtse rechtbank, die voetballer Danny Hoekman in zijn zaak tegen Van Ede in het gelijk stelde. Dat laten de raads lieden van de club en de speler weten. De uitspraak kan vergaande consequenties hebben voor alle voetballers, stelled juristen en deskundigen. Maar de verdedi ging heeft zijn twijfels of de uit spraak in beroep standhoudt. De rechtbank kende ex-voet baller Danny Hoekman gisteren het recht toe een schadeclaim te eisen van Van Ede en de voetbalclub FC Utrecht. Met zijn harde charge op de toen malige voetballer van Roda JC heeft Van Ede volgens de recht bank een moedwillige overtre ding begaan, die de grens over schreed. De rechtbank verlaat zich in zijn oordeel hoofdzakelijk op het advies van een commissie van deskundigen. Daarin had den de oud-voetballers Jan Mulder en Keje Molenaar en voormalig scheidsrechter Leo van der Kroft zitting. Volgens advocaat M. van Hall, die het woord voert namens Van Edes raadsman E. Vilé, is de doelman het altijd oneens geweest met de aanwijzing van de commis sie. Vilé liet al eerder doorsche meren dat het instellen van ho ger beroep waarschijnlijk is, omdat het gerechtshof op aan drang van Van Ede nieuwe des kundigen kan aanstellen. In het beraad over een even tueel beroep, waarvoor Utrecht en Van Ede drie maanden de tijd krijgen, heeft verzekerings maatschappij Delta Lloyd een doorslaggevende stem. Zowel Van Ede als Utrecht is door de uitspraak aansprakelijk gesteld, maar de club zal voor de scha declaim moeten opdraaien. FC Utrecht, met verzekeraar AMEV als shirtsponsor, heeft zijn spe lers verzekerd bij Delta Lloyd, dat nog niet heeft gereageerd. „De verzekeringsmaatschappij gaat over de centen. Het kan immers ook nogal wat beteke nen voor verzekeringspremies." Van Hall wijst met het oog op een eventueel beroep op het bijzonder principiële karakter van de zaak die verstrekkende consequenties kan hebben voor alle voetballers. .Als dit gel dend recht wordt, moeten voet ballers heel erg gaan oppas sen." Als deze uitspraak stand houdt, is hij volgens Van Hall niet zomaar automatisch op al le vergelijkbare overtredingen van toepassing. „Gedup voetballers zullen voor elk vidueel geval opnieuw na rechter moeten. Dat is n met elke overtreding in wone maatschappij." In het oordeel maken d kundigen volgens Van Ha onderscheid tussen pro amateursport. „Ze zegge genlijk dat van profvoetb mag worden verwacht d zich beter weten te behe dan amateurs. In het pro bal mag je dit soort abno overtredingen niet ven ten." In een aparte procedure Hoekman de hoogte va schadeclaim laten bepalen heeft al eerder laten wete hij zich niet kan vinden wijze waarop advocaat Brunet de Rochebrunt hoogte van Hoekmans s< wil vaststellen. De raad wil dat onder meer bepale de hand van carrières Iers, met wie Hoekman in Oranje speelde. Overigen! het volgens Van Hall ooi tot een schikking komen. SPORT SPEL Onder redactie SPORTAGENDA J7 Truus van der Spek en Bep Vriend zijn vierde ge worden in de Damespa- rencompetitie bondsklas- se A De bridgers uit Oegstgeest en Amstelveen sloten de zaterdag van het laatste speelweekeinde af als vijfde, maar klommen op zondag nog een plaats. Zij werden daar mee het beste regionale paar, want Ingrid Nijhout en Ans Schutte zakten op de slot dag af van de derde naar de elfde plaats. Het tweetal uit Leiden en Leiderdorp haal de zaterdag nog 52.20 procent, maar ein digden met een score onder de vijftig. Daarmee handhaafden debutanten Nijhout en Schutte zich ternauwernood in deze topklasse van veertien paren, waarvan de laatste drie afdaalden naar de bondsklasse B. Pauline Doedens (Den Haag) en Anke Wijma (Delft) werden op overtuigende wij ze kampioen. Zij leidden van begin tot ein de. Huub Bertens/Bart Nab behoren tot het Nederlandse team, dat van 15 t/m 20 maart deelneemt aan de EK Open Paren in War schau. De beide spelers van Crash (Leiden) worden aangevuld door de koppels Doe- dens/Wijma, Debets/Speelman. Verbeek- /Van Zwol, Maas/Ramondt en Ramer/Pau- lissen. BOWLING Eindstand Bondsklasse A: I. Doedens/Wijma 56.01 procent, 2. Van Eijck/Hoogweg 54.27 procent, 3. Bak/Chorus 52.51 j.. ^pek/Vriend fOegstgec '- Lardinois' Van Winkel 4930 procent. 9. Busken< 49 13. 10 Beelen'Houben 49.12 procent. 11. Nijhout/Schut (Leiden/Leiderdorp) 48.63 procent. Verboon Versservice speelt komende zondag in Leiderdorp de vijfde speeldag van de nationale vijfmansleague. De Leide- naars bezetten een ge deelde tweede plaats, waarmee zij voorlopig ge plaatst zijn voor de play offs voor het kampioenschap. Voor deze nacompetite komen de nummers één tot en met vier van de eindstand in aanmer king. Stand Hoofdklasse 1:1. GWK 12-27 pnt, 2. Borchland 12-21. 3. Verboon Versservice (Leiden) 12-21, 4. Pro Shop 12-20, 5. Vechtsebanen 12-19, 6. Alpha Advies 12-13.5, 7. Landwer Oene 12-12.5 pnt, 8. Westerpark 12-10. MSG/Worldwide Express heeft in de thuiswedstrijd tegen Eksakt Victoria een afgetekende 6-2 overwin ning behaald. De bewo ners van speellokaal De Voscuyl misten kopman Martin van Leeuwen we gens toemooiverplichtin- gen, maar dit bleek tegen de opponent uit Zeist geen bezwaar. Herman van Daalen, Leo de Meijer en Rob Scholtes wonnen vrij overtuigend met 45-38, 45-42 en 45-37. De laatstgenoemde speler had met acht pun ten op rij de hoogste serie van de wedstrijd. Alleen Peter van Mierlo had weinig kans en verloor met 25-45. De driebanders uit Oegstgeest hopen deze lijn zaterdag door te trekken tegen hekkensluiter Pannenhuis, want zij hebben in hun strijd om handha ving in de eerste divisie alle punten nodig. Jos Kerkman van 't Soldaatje (Sassen- heim) en Erik van Dijk van De Engel (Lisse) doen komend weekeinde mee aan de ge westelijke finale fibre klein Hoofdklasse in Heerhugowaard. Zij plaatsten zich voor dit evenement door als eerste en tweede te eindigen op het districtskampioenschap van de Bollenstreek. groot: Spon 12- f-:B\ .1 I <»r: i I rri'.'Lhop 'i 7-0. Spon 14 - Sport 5 0-7, Travelshop 2 - Fort 8 4-3. Stand: 1. Tra velshop 2 20-95, 2. Fort 1 21-91, 3. Fort 8 20-87. I. Sport 12 21- 82, 5. Luto 19-72, 6. Taveerne 3 18-69, 7 Travelshop 9 20-68, 8. Sport 5 19-65, 9. RBV 11 21-65, 10. RBV 4 19-59, 11. Mono- pole 19-57,12. Taveerne 10 20-50, 13. Sport 14 21-41 District Veen-en Rijnstreek, driebanden-klein, klasse BI: R.a.veen 12 - R a.veen 11 2-5. Vergulde Vos 13 - lacobswoude 4-3. RBV 14 - Scheepje 2-5, Schelp - Sport 8 5-2, Fort 1 - RBV 5 4-3, Plas - Schelp 1-6. Raveen 2 - Vergulde Vos 4 4-3. R.a- veen 18 - R.a.veen 3 4-3. Fort 16 - Fort 7 0-7 Stand aan kop: 1. Fort 1 22-105. 2. RBV 5 22-102. 3 Schelp 15 22-99. 4. Vergul de Vos 4 22-97, 5. R.a.veen 11 22-90, 6. Fort 7 22-88. 7. Schelp 6 22-86, 8. R.a.veen 12 22-85, 9. Vergulde Vos 13 22-82, 10. R.a.veen 2 22-80, 11 lacobswoude 22-77, 12. Fort 16 22-73. Ubre Cl: Sport 13 - Plas 10 6-1, Jacobswoude 14 - Sport 9 7-0, RBV 16 - Band 2-5, Aalsmeer - lacobswoude 4 2-5, Rijnstreek - Sport 2 2-5, Plas 12 - R.a.veen 4-3, lacobswoude 15 - Scheepje 6-1, Rijnegom - Plas 1 0-7. Fort 17 - Fort 6 2-5. Schelp - RBV 5 0-7 Stand aan kop: 1 RBV 5 22-110. 2. lacobswoude 22-95. 3 Sport 13 22-93. 4. Band 22-91. 3 Rijnegom 22-87. 6. Plas 10 22-87, 7 Rijnstreek 22-84, 8 Schelp 22-83. District Bollenstreek, driebanden-klein, klasse BI: Spon - Sportrust 4-3. Stand: I Sportrust 15-63, 2. Sport 16-60. 3. Royal Sport 15-59, 4. Klipper 14-26. B2: Vuurschip 10 - Sport 5 7-0, Spon I Travelshop 2 5-2, Sportrust - Vuurschip 9 2-5, 'gen - Klipper 9 6-1, Hoofddorp 1 - Concordia 2-5, 7 - Centraal 5-2. Klipper 8 - Doofpot 2-5, Bull's Inn - BSM 4-3 Stand aan kop: 1 Vuurschip 8 15-70, 2 Welgelegen 15-66. 3. Klipper 8 16-64. 4 Bull's Inn 15-62, 5. Centraal 15-62. 6. Travelshop 16-61. 7 Hoofddorp 1 16-61. 8. Vuurschip 9 17- 61. 9 Nortgno 2 14-58, 10. Kleine Engel 15-56, 11. Sportrust 16-53, 12. Sport 4 14-52 Libre Cl: Sportrust 1 - Sportrust 2 2-3. Sportrust 2 - Soldaatje I 4-3. Welgelegen - Soldaatje 1 2-5. Stand: 1. Soldaatje 1 16- 73. 2. Welgelegen 16-66. 3. Soldaatje 2 15-60, 4. Sportnisl 1 15- 15-49, 6. Royal Sport 15-47, 7. Sportrust 2 16-47. 8, The Pocket en The Pocket Wokkei Warriors zijn als enige clubs uit de Leidse regio nog betrokken in het nationale bekertoernooi. Beide poolteams uit Kat wijk eindigden in hun pou les bij de eerste twee, wat voldoende was om door te gaan naar de derde ronde. Deze wordt op 14 maart afge werkt. Dijkje's Breakers (Leiden) werd laat ste in zijn poule en plaatsgenoot The Church Snorkels kwam niet opdagen, zodat hun bekeravontuur een roemloos einde kreeg. In de competitie liet The Church Snor kels in positieve zin van zich spreken. De ploeg klom in de tweede divisie (West 2) dankzij 8-1 overwinningen op Hague Five en Hague Five 4 naar de vijfde plaats. Dijk je's Breakers raakte ietwat aangeslagen door de 7-2 nederlaag tegen Rumor's. De Leidenaars moesten tegen Franse Bulldog en Biljartpaleis immers instemmen met een puntendeling (4-4), terwijl beide tegen standers bescheiden zijn geklasseerd. Tweede divisie (West 2): 1. Dijkje's Outsiders 15-97, 2. Natu ral Bom Killers 14-94, 3 Rumor s 13-75. 4 Hague Five 14-73, 5. The Church Snorkels (Leiden) 16-72. 6. The Pocket (Kat- ijk) 13-65. 7. Dijkje s Duinzigt 2 13-64, 8. ViUeneuve 15-54,9. Bulldog 14-41,11. Klei 14-29. Rogier van de Kamp en Alphons van Bergehene- gouw hebben het tweede koppeltoemooi van de Ho ge woerd/Snookerij gewon nen. Zij zegevierden in de finale met 2-1 over John van de Zwart en Hans Wolvers. Beide kop pels waren een combinatie van eerste- en derde divisiespelers van de Snookerij. Het toernooi was een groot succes, want er de den 29 koppels mee. Zondag wordt bij Jumbo (Warmond) het zesde toernooi van de Rijnlandbokaal afge werkt. Deze competitie bestaat uit negen toernooien. Momenteel bezet John van de Zwart in het tussenklassement de eerste plaats: hij won één toernooi en was twee keer verliezend finalist. Tussenstand Rijnlandbokaal: 1. lohn van de Zwart 15 pnt, 2. André Hozee 10 pnt, 3. Frans Sebrechts 9 pnl, 4. Johan Do men 8 pnt, 5. Peter Bosman 7 pnt, 6. Harry van F.xler en laco van Duyn 6 pnt, 8. Marko Reyers en Nico Seisveld 5 pnl, 10, Huib Kuilboer, Johan Keizer en Paula Bruinsma 4 pnt. BETAALD VOETBAL Zaterdag Eredivisie: NEC - MW, Roda JC - AZ, Wil lem II-FC Utrecht, PSV-NAC. Eerste divisie: Telstar - FC Den Bosch, He racles - Veendam, Emmen - Haarlem, TOP Oss - RBC, Dordrecht'90 - Helmond Sport Zondag Ajax - Sparta. Feyenoord - SC AMATEURVOETBAL Zaterdag Hoofdklasse A: Rtjnsburgse Boys-Capelle. Noordwijk-Katwijk, Excelsior M-ARC, Ba- rendrecht-Zwart Wit'28, Marken-Scheve- ntngen, Quick Boys-Rozenburg, SHO-FC Lisse Eerste Klasse B: TOGR-Strijen, Excelsior P-Zwaluwen V, WOR-KRV, 's-Gravenzand- se SV-Delta Sport. Ter Leede-RWH, Spij- kenisse-DOTO. Tweede Klasse C: DSVP-Leiden, Monster- Forum Sport, PEC Den Haag-Honselers- dijk, Voorschoten'97-KMD, HVO-JAC, Hoofddorp-LYRA. Derde Klasse A: Hazerswoudse Boys-Duin oord. Kagia-Oegstgeest, LFC-Lugdunum, UVS-Valken'68, Alphia-RCL. TAW-DSO. Vierde Klasse A: Koudekerk-MVKV. SVOW- BSC'68, SV'35-SJC, Sleutels-Moerkapel- le, Blauw Zwart-Nootdorp, Woubrugge-LS- W'70. Vijfde Klasse A: Zoetermeer-KSD, VCL-Ar- chipel/Ornas, GWS-de Jagers, DoCoS-Fore- holte, Roodenburg-DWO, Marine-Abbenes Reserve Hoofdklasse A: Quick Boys 2-Ter Leede 2, Excelsior M 2-Strijen 2. Scheve- ningen 2-ARC 2. Katwijk 2-Zwart Wit'28 2. Spijkemsse 2-Rijnsburgse Boys 2, Noordwijk 2-FC Lisse 2. Zondag Hoofdklasse A: Elinkwijk-Sporting Flevo land, Argon-UVS, Hollandia-Holland, AD0'20-sc Feyenoord, DHC-AFC'34, T0- NEGIDO-FC Hilversum, DWV-Nijenrodes. Eerste Klasse B: SW/SMC-HMSH. Neptu- nus-Quick H, sc Gastel-Wilhelmus, Lugdu- num-Nieuwenhoorn. ADO Den Haag-Pa- pendrecht, VCS-Leonidas. Tweede Klasse C: Kranenburg-SJC, ONA- DoCoS. DSO-VIOS, Blauw Zwart-DWO, Al- phense Boys-RKAVV, VVSB-Olympia Derde Klasse A: Altior-Alkmania, FC Lisse- Voorschoten'97, Scheveningen-VUC, UDO-Foreholte, RVC/Rijswijk-HBS, DOSR- Kon HVV. Vierde Klasse A: Floreant-Alphen. MM0- Groeneweg, Soccer Boys-Bernardus, Kic- kers'69-WSE. Nicolaas Boys-NSV'46, R0- AC'79-SJZ. Vierde Klasse B: FC Rijnland-Azzurri, LFC- Vredenburch, Warmunda-Roodenburg, Wassenaar-ODB, Forum Sport-sv Duin dorp, 0SC-UDWS Vijfde Klasse Al: Oranjeplein - Meerburg. A2: Willem ll/VAC - Teylingeri BI: ASC - Jai Hanuman, B3: Vogekl '/NA. B4: Tau rus - VCL. Reserve Hoofdklasse A: Nieuwenhoorn 2- Westlandia 2. Olympia 2-DHC 2. Hekelin gen 2-T0NEGID0 2, UVS 2-ADO Den Haag 2, Wilhelmus 2-Slikkeveer 2, Quick H 2-sc Feyenoord 2. Vrouwenvoetbal Hoofdklasse: Reiger Boys Velocitas (14.30); ZwartWit'28 Buitenveldert (14.30); Stedoco - ODC (14.30); Wartbur- gia - Puck Deventer (14.30); Saestum - Ter Leede (14.30); Braakhuizen - WFC; (14.30) Zaterdag Tweede klasse: Botlek Quick Boys (12.30), EB0H - Ter Leede 2 14 30); Derde klasse: Excelsior Oegstgeest (11.00) Zondag Tweede klasse A: Alkmania - DWO (11.30); DEH - Sleutels (12.00); Nieuw koop - SJC (11.00); RVC'33 - UVS (12.00) Derde Klasse A: Blauw Zwart - SJC 2 (13.00), Westlandia - UD0 (14.00) Derde Klasse B: Bernardus - Nieuwerkerk (14.00) JEUGDVOETBAL A-junioren Eerste divisie: Dordrecht-Quick Boys 14.30 uur. Tweede divisie A: Lisse-DEM 14 30 uur Tweede divisie B: Katwijk-Westlandia 14.30 uur, Spartaan 20-UVS 14.30 uur. Derde divisie: Noordwijk-Olympia 14.30 uur, ARC-Alphense Boys 15.00 uur. DW0- Voorschoten 14.30 uur. ONA-Rijnsburgse Boys 14.30 uur. DHC-SJC 14 30 uur. B-junioren Eerste divisie: Quick Boys-Twente 14.00 Tweede divisie: UVS-RCS 12.00 uur. Mannen Eerste divisie: DWS-Saturnus Derde divisie Saturnus 2- Ventura, (11.30.U., Vijf Meihal.) Rijnstreek-Velo, 14.10 u., Alphen, rijnstreekhal.) Vrouwen divisie: Foreholte_Fortissimo, Voorhout, de Gaasbak.) sie: Oase-Ehc, (13.00.u Twee Cosmos-Stompwijk/fairplay Eerste klasse F: Futura - Crescendo Tweede klasse E: Pernix - De Vinken (za. 19.45 uur Vijf Methal)..Fiks - DKV(IJ) (za 16.30 uur Apollohal). Atlantis - Tempo F: Oosterkwartier - De Danaïden Derde klasse K: Velocitas - VZ0D (za. 17.00 uur De Does), ZKC'31 - Madjoe, L: KZ Leiden - De Bermen (zo. 15 45 Meihal) Rijndelfland: All Ready - Fluks Vijf Eerste klasse: Dwingelo - Bassets (zo. i RUGBY TAFELTENNIS dag BASKETBAL Mannen Promotie divisie: MSV - Amsterdam (zo. 16.00 uur) Eerste divisie A: Blitz - Hoofddorp (zo 16.00 uur) Eerste divisie B: Jugglers - BS Leiden Junioren: Blitz - Hoofddorp (za. 20.30 uur) Vrouwen: Eredivisie: Grasshoppers - Lieshout (za. 19 30 uur), Celeritudo - BV Leiderdorp. Junioren: Grasshoppers - Orca's (za. 14.45 uur), Sharks - BV Leiderdorp. HANDBAL Mannen Eredivisie: Amsterdam Un - Ankerstars, Scylla - Cosmos (16.00, Brahmslaan) Kluis - 't Zand, FVT - Docos, Cosmos - 't Zand (zo.) Eerste divisie: 1 De Korenbeurs - Pecos 2: De Salamanders - Pecos 2 Tweede divisie: 2; Pecos 3 - Westa 2. 3 Scylla 2 - Avanti Derde divisie: 5: Good Luck - Rijnsoever Vrouwen Eerste divisie: Pecos - Swift Derde divisie: 1 FTTC - Rijnsoever WATERPOLO Mannen Hoofdklasse: ZWV/Nereus-De Ham, Ra- vijn-AZC (20.00 uur), HZ/Zian-HZC/de Robben, LZ 1886-BZPC (20.00 uur) ZPB AZPC, Brandenburg-Polar Bears Eerste klasse: Zijl/LGB-UZSC (19.30 uur), WSV-Vivax (20.00 uur) Tweede klasse: Katwijk-Sassenheim (19.30 uur) Derde klasse C: Alkemade-Otters/Gooi (19.50 uur). Dolfijn-NZPC Derde klasse D: Lansingh-Koudekerk (zo Vrouwen Eerste klasse: LZ 1886-Heidelberg (19.00 Coach Lake ontslagen INGLEWOOD RTR De Los Angeles Lakers he coach Del Harris ontslagei club nam het besluit na opeenvolgende nederlagen vertrek van de trainer kom nadat aanwinst Di Rodman officieel zijn ha kening zette onder een coi met de Lakers. Assistent-coach Kurt Ra zal de taken van Harris t schijnlijk overnemen. „He tijd voor verandering", li voorzitter Jerry West het on toe. De Lakers golden met spelers als Shaquille O'Ne Kobe Bryant als één va kanshebbers voor de titel zes overwinningen e derlagen kan het team de wachtingen vooralsnog waarmaken. Rik Smits mocht zich ren weer eens topscorer va Indiana Pacers noemea ploeg van de Brabander sloeg voor eigen publiek dl ronto Raptors met Smits maakte 22 puntel pakte acht rebounds. U3A0.U Derde div (13 lO.u., capelle ad. ijssel. de schenkel Hoofdklasse A: DK0D - AKC, Oost Arnhem - PKC, Sporting Trigon - DOS'46 (zo. 14 30 uur Vijf Meihal), Groen Geel - Fortu- Hoofdklasse B: HKV/Ons Eibernest DVO. Oranje Wit - Blauw Wit. Deetos - Die Ha- ghe, Rohda - Nic Overgangsklasse B: KVS - Koog Zaandijk. TOP - SCO (za. 19.30 uur Wasbeek), Ro denburg - WI0N, Achilles - Wordt Kwiek ROCKVILLE RTR Vijfentwintig dagen eenzam opsluiting voor Mike Tyson maart mag hij geen bezoek vangen. Tyson smeet zaterdag een televisie, waarna de pel van eenzame opsluiting be Volgens zijn echtgenote ra de bokser over zijn toered dat een gevangenisarts heni gebruik van een middel o depressies had ontzegd. De bestrafte hem zo voor zijn' gering een reeks psychiatrl tests te ondergaan. Voormalig wereldkampioen in het zwaargewicht Mike Tyson moet 25 dagen in eenzame op sluiting doorbrengen als straf voor het verlies van zijn zelfbe heersing afgelopen zaterdag. De tuchtcommissie van de gevangenis van Montgomery heeft hem zijn telefoon en tele visie afgenomen. Tot midden

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 28