polio-school kan ellicht uitbreiden 5f5 l 'Ik kan makkelijk twee melkbussen met tranen vullen' Plannen weeshuis positief ontvangen Leiden Regio ^dntratuin Werkzaamheden aan het riool lANDELra WANDEL Kostuumverkoper hoopt dat de klant yn vrouw thuislaat Groothandel Sligro stelt verhuizing enkele maanden uit usoyuttr 75 ml m DERDAG 25 FEBRUARI 1999 'houder overweegt aankoop kinderdagcentrum 'De Walnoot' suzanne barbier polio-Montessorischool in Zuid-West groeit zo hard de accommodatie aan het Strausspad 3 niet langer oet. Een oplossing van het ruimtegebrek is volgens schoolbestuur de aankoop van het kinderdagcen- De Walnoot' dat er naast ligt. De Apolloschool ;t nu al met enkele noodlokalen voor haar 312 leer- ?n. Omdat de Montessorischool een openbare iol is, draait de gemeente op voor de kosten. haar ondersteunende personeel geen adequate voorzieningen biedt. De wethouder gaf te ken nen dat de overheid, die in het verleden die extra banen heeft gestimuleerd, ook moet bij springen nu zich problemen voordoen. Het pand waarin 'De Walnoot' is gevestigd, zou kan toorruimte voor de medewer kers van de basisschool kunnen worden. Baaijens uitte nog een andere twijfel over de aankoop. Hij is bang dat andere scholen hierin een reden zien om ook een 'kwaliteitstoevoeging', zoals hij het uitdrukt, van de gemeente te vragen. „We werken volgens het principe 'gelijke monniken, gelijke kappen'."De Appollo- school kan misschien wel een uitzonderingsbepaling krijgen als 'brede school'. Daarin dient het gebouw ook voor buiten- ouder Baaijens van onder iet de onderwijscommissie avond weten dat hij het ■estingsprobleem van de ol erkent en 'de optie van oop zeker aan de orde is', zat hij duidelijk met de kostenpost in zijn maag. en we de gevolgen van dit fieke onderwijs op ons ne- legde hij de raadsleden Wanneer de accommoda- ïamelijk berekend wordt ns de normering van de ine' school, valt het ruim- irek mee. t bijzondere karakter van Montessorischool vereist integen meer ruimte voor ndividuele leerling in de Daar staat tegenover dat beidsinspectie vorig jaar al vastgesteld dat de school De Crassula is een prachtige, makkelijke vetplant. Staat graag op een lichte en zonnige plek in huis en behoeft ook nog eens weinig water. Keuze uit verschillende soorten. Van 8.95 voor schoolse opvang van de buurt. Gemeenteraadslid A. Geertse- ma (WD) die gisterochtend met enkele andere raadsleden de school heeft bezocht maakte duidelijk dat de gemeente snel een oplossing moet zoeken. „Een openbare school mag geen leerlingen weigeren maar deze school houdt in feite de deur gesloten omdat" er nie mand meer bij kan. Computers staan er in dozen omdat ze ner gens kunnen worden neergezet. Voor De Walnoot moet naar nieuwbouw worden uitgeke ken." PvdA'er G. van den Berg vond ook dat zo'n goed lopende school gemeentelijke steun ver dient, mede vanwege de bui tenschoolse functie: „Je moet als een speer in dat gat sprin gen." Directrice W. Laar toonde zich vanmorgen blij verrast met het nieuws dat de gemeente de aankoop overweegt. „Hier wachten we al jaren op. Mo menteel heeft de school een leerlingenstop, maar de wacht lijsten groeien nog steeds. De Walnoot is perfect voor de uit breiding van onderwij sactivitei- Lezing over strandvondsten in Noordwijk Natuurliefhebbers die met name in het zeeleven geïnte resseerd zijn, kunnen mor genavond terecht bij de Ver eniging voor Natuur- en Vo gelbescherming Noordwijk. Deze vereniging organiseert dan een speciale lezing over strandvondsten en het leven in het water. De lezing wordt verzorgd door de duiker Joop Verkuyl. Aanvang 20.00 uur in het Jan Venvey Natuurcentrum aan de Weteringkade 27 in Noordwijk. leiden» Een 'Grand Canyon' in Leiden. De eind- zakt heeft de aannemer stalen damwanden moe datum ligt nog niet vast, maar het werk aan het ri- ten slaan. Het riool ligt zo diep omdat de door ooi onder de Rijnsburgerweg gaat gestaag door. stroming via 'vrij verval' gaat. Hoe dichter bij het De buizen liggen hier een paar meter diep, dus om pompstation, hoe dieper. te voorkomen dat de vijftig meter lange sleuf in- FOTO HENK BOUWMAN RUBRIEK VOOR ZAKELIJK NIEUWS. TELEFOON 071-535 64 26, FAX 071-532 19 21 KORT EN ZAKELIJK Suits Direct aan Breestraat begon simpel met een droomachtig winkeltje op industrieterrein in Almere. liepen mannen in hun on- ;oed door de zaak, pasten :r het genot van een biertje pak en namen- de gekochte ing over de arm mee naar Ongeschreven regels gol- er. Zo was het ongepast om rouw mee te nemen. Deed at toch dan had ze een ver- nde avond, want vrouwlief op de bank geplant en zo mogelijk genegeerd. Dit allig ontstane sfeertje van inen onder elkaar bleek een esvolle formule, want het de heren ging met een de deur uit. Hier werd dan de basis gelegd voor Suits ret, een nieuwe wankel in inkleding aan de Breestraat Leiden, ab Hilgevoord is een van de inen achter de schermen, rnaar of directeur mag je niet noemen. Hij is sim- veg een van de mensen die 'concept' hebben bedacht, idee achter de onderne ming is eenvoudig. Een fabriek in Slovenië maakt de pakken. Omdat Nederlandse mannen niet echt een avontuurlijke smaak hebben leveren de Slo- venen in de standaardkleuren: blauw, zwart of grijs. De pakken gaan voor het grootste deel naar het opslagmagazijn in Al mere. Een deel van de kleding wordt verkocht aan bekende herenmodezaken, de rest wordt geleverd tijdens bedrijfspreseiv taties of gaat naar de winkels in Almere en Leiden. Groepen collega's of vrienden kunnen na werktijd tussen vier en zeven een pak passen. Ook donderdagavond en zaterdag is de winkel open maar dan voor het winkelend publiek. Verder levert Suits Direct de kleding ook op afspraak. „We mikken hier in Leiden op drie groepen: de studenten van het corps die een goedkoop maar kwalitatief goed pak eisen, op bedrijven waar het personeel netjes in de kleren moet zitten en op het winkelend publiek. We willen een ongedwongen sfeer creëren dus heb ik hier een barretje la ten installeren en ligt er een krantje op tafel. In Almere ont vangen we elke avond zeker een mannetje of tien. Zo'n 95 pro cent gaat met een of meer nieu we pakken naar huis." Als het gaat om kleding is de Nederlandse man in tegenstel ling tót bijvoorbeeld zijn Itali aanse collega beslist geen tr endsetter. Ook met de spreek woordelijke zuinigheid van de Nederlander is volgens Hilge voord niets mis. Dus levert hij een beperkt aantal kleuren en moeten de prijzen laag blijven. Direct Suits mikt vooral op klanten uit de bank- en zaken wereld en de IT-branche. Hilgevoord komt er rond voor uit dat hij hoopt dat het ouwe- jongens-krentenbrood-cultuur- tje ook in Leiden ontstaat. Met andere woorden: het zou pret tig zijn als ook de mannen in de Randstad hun vrouw thuislie ten. „Er onstaat een ander sfeertje als mannen hun vrouw meenemen. Mannen gaan er als een klein kind bijstaan en vragen 'Staat dit pak goed?' Een vrouw wil dat haar echtgenoot verschillende pakken uitpro beert en is dan in staat om te zeggen 'laten we nog eens er gens anders kijken'. Mannen zijn meestal snelle beslissers. Ze houden er niet van wanneer ze een hele dag shoppen. 25 winkels afmoeten en dan 2500 gulden 'neertellen voor twee pakken met toebehoren. Als je een groep met vijf vrouwen wilt aankleden bestaat het niet dat ze allemaal met hetzelfde man telpakje de deur uitgaan. Man nen vinden het geen enkel pro bleem om hetzelfde te dragen." leiden dorith ligtvoet roothandel Sligro denkt eind oktober of begin no- mber te kunnen verhuizén naar de Rooseveltstraat het pand waarin Avery was gehuisvest. De winkel, nog gevestigd aan de Rooseveltstraat 4, hoopte invankelijk een paar maanden eerder te kunnen rkassen, maar bouwplannen elders in het land öorkruisten deze plannen. De Sligro wal een pand ouwen dat bijna drie keer zo groot is als het huidige ibouw. Het wordt de grootste zelfbedieningsgroothandel in regio. De Leidse vestiging wil zich straks meer op horeca richten, want sport-, school- en bedrijfs kantines vormen een groeimarkt. In de nieuwe winkel komt onder meer een zogeheten versstraat waarin straks een bakker, een groenteman, een viswinkel en een slagerij zijn gevestigd. „We zijn momenteel bezig met de bouw van een nieuw pand in Amersfoort, in Sittard wordt een vleugel aan het bestaande pand ge bouwd en in Bakkeveen hebben we een winkel over genomen die dit jaar wordt verplaatst naar Drachten. Het is zo druk, dat de bouwplannen in Leiden even moeten wachten", zegt A. de Jong, bedrijfsleider van de Leidse vestiging. De bouwtekeningen liggen nog bij de architect, maar ze gaan binnenkort naar de gemeente. Ook is het bedrijf op zoek naar extra personeel. Vooral men sen met productkennis van de horeca worden ge zocht. „We beginnen daar nu al mee zodat de nieuwe mensen goed zijn ingewerkt na de verhuizing." Voor de Sligro zal de verhuizing geschieden in een superdrukke tijd, zo vlak voor de feestdagen. Toch wil het bedrijf de verhuizing niet nog langer uitstellen. „Al onze klanten kunnen dan direct in de drukke tijd een kijkje nemen in het nieuwe pand. Dat heeft ook zijn voordelen." Het oude pand staat nog steeds te koop. CHEF WIM WEGMAN. 071-5356414. PLV -CHEF HERMAN JOUSTRA. 071-5356430 Oproep Katwijkse leidt tot stroom reacties jan preenen De Katwijkse Ine van der Gug- ten-Maat wordt overstelpt met reacties van mensen die net als zij een familielid hebben dat in de gevangenis zit. „Ik zit con stant aan de telefoon om naar vaders, moeders, broers en zus sen te luisteren die eindelijk van zich durven af te praten. Ik heb zoveel leed gehoord dat ik gemakkelijk twee melkbussen met tranen kan vullen." Van der Gugten heeft kortge leden een advertentie geplaatst. Daarin meldde zij op zoek te zijn naar mensen met een fami lielid in de cel. Afgelopen zater dag lichtte zij haar opvallende initiatief toe in een interview in deze krant. Haar 34-jarige zoon is sinds zijn veertiende al vier keer veroordeeld. Nu zij 'einde lijk de schaamte voorbij is', wil zij in Katwijk en omgeving een gespreksgroep oprichten voor mensen die in dezelfde om standigheden verkeren. Zij wil een afdeling vormen van de Vereniging Relatie van gedeti neerden in Tilburg, waarmee ze op 2 maart overleg pleegt. „Ik had nooit gedacht dat ik zo veel zou losmaken. Uit het hele land komen telefoontjes. Tot nu toe ongeveer zestig. Van mensen die zeggen me te steu nen. Iemand heeft in de kerk een kaarsje voor me opgesto ken. Een ander heeft bloemen gestuurd met daarin een ca deaubon voor de kleinkinderen. Maar de meesten bellen, omdat ze dachten dat ze alles hadden verwerkt, terwijl ze zich nu pas zijn gaan realiseren dat ze hun emotie alleen maar hebben weggestopt. Mensen die me toevertrouwen dat ze denken dat elke sirene die ze horen voor hen bedoeld is. Spontaan beginnen mensen te praten over een familielid dat verslaafd is aan het gokken, aan drugs of aan drank. Een vrouw vertelde me dat zij een zoon heeft die pyromaan is. Ik heb ze gezegd dat het mij niet gaat om het de lict. Dat hoef ik niet te weten. Ik vertel anderen ook niet wat mijn zoon heeft gedaan. Daar gaat het niet om. Het belang rijkste is dat iedereen de moge lijkheid krijgt om de ervaringen met anderen te delen", aldus de Katwijkse. Van der Gugten noemt het opvallend dat zij geen enkele reactie heeft gekregen van ie mand uit haar woonplaats, die ook een familielid in de gevan genis heeft. „Als het zo dichtbij zit, durven mensen er kennelijk niet voor uit te komen, terwijl ook hier velen in dezelfde situa tie verkeren. Het kan natuurlijk ook zijn dat ze een andere plaats hebben opgegeven, maar dat geloof ik niet. Ik heb name lijk van iedereen het telefoon nummer genoteerd en beloofd dat ik zal terugbellen. Maar niet op korte termijn. Ik wil nu eerst alles op een rijtje zetten. Daar na ga ik na hoeveel mensen in een gespreksgroep willen zit ten." Ze hoopt daarbij steun te krij gen van de Vereniging Relatie van gedetineerden. „Ik vind het heel positief dat me door enkele bellers al hulp is toegezegd. Bij voorbeeld door iemand die is verbonden aan de stichting voor christelijke verslavingszorg De Brug in Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg. Ik heb in de loop der jaren wel veel ervaring opgedaan, waardoor ik nu zelf een soort hulpverlener ben ge worden. maar ik ben zeker geen professional." Het Wassenaarse bedrijf Blan- kespoor BV gaat verhuizen van de Oostdorperweg 29a naar in dustrieterrein het Forepark in Leidschendam. Het nieuwe adres is Neckar 1, 2267 DA Leidschendam. Het telefoon nummer wordt 070 - 3575717. Albert Heijn opent zaterdag 27 februari een winkel in het Shell- station Kempeneers aan de Gooimeerlaan in Leiden. Het assortiment omvat meer dan duizend artikelen, waaronder frisdrank, bloemen, brood en groente. Het Shellstation ziet hierin een mogelijkheid om ex tra sendee aan de klanten te bieden. De winkel heeft dezelf de openingstijden als het tank station: maandag tot en met vrijdag van zes uur 's ochtends tot twaalf uur 's nachts en za terdag van zeven uur 's och tends tot twaalf uur 's avonds. Op zondag is de winkel van acht tot twaalf open. Het Chinees-Kantonese res taurant China House in Oegst- geest heeft nu een apart gedeel te voor niet- rokers. De gedeel ten worden aangegeven met kaartjes op tafel. Het restaurant is gevestigd in het winkelcen trum Lange Voort aan het Lan ge Voortplein 24 in Oegstgeest. De Wereldwinkel Leiden staat de komende maand in het te ken van milieuvriendelijke en duurzame producten. Op ver schillende gebieden is steeds meer aandacht voor het milieu vriendelijk maken van grond- stoffenwinning. productie en transport. Vooral voor kleine producenten is milieuvriende lijk fabriceren echter een forse investering. De Wereldwinkel ondersteunt dergelijke produ centen onder meer door het publiek met hun spullen kennis te laten maken. Deze maand zijn er onder meer gerecycled glas uit Bolivia, portemonnees uit Niger en plantaardige oliën en zepen uit Madagaskar. Ver der zijn er ebbenhouten brief openers uit Tanzania in de aan bieding. De Wereldwinkel is 's maandags geopend van 13.00- 18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-18.00 uur en op zaterdag van 10.00-17.00 uur. Verder is de winkel tijdens koopavonden geopend. Pand krijgt economische bestemming leiden en een gesloten culturele func tie. Detailhandel brengt de le vendigheid waar we naar op zoek zijn." Kruijt verwacht dat op korte tennijn in het college een besluit wordt genomen over de bestemming van het weeshuis. De gemeente werkt al samen met de Stichting Stadsimpuls om de looproute tussen de be langrijkste Leidse winkelstraten te verleggen. Met dat doel hield de Stadsimpuls het afgelopen jaar een groot aantal thema- markten op het Hooglandse Kerkplein. Als 'het aan beide partijen ligt is de Hooglandse Kerkgracht tie nieuwe locatie van de themamarkt. De serie markten begint in mei en duurt zestien weken. Op zeer korte termijn vindt er overleg met de omwonenden plaats over de marktplannen. Wethouder H. Kruijt van eco nomische zaken staat in princi pe positief tegenover het plan van ondernemer Frans Horst om het voormalige weeshuis aan de Hooglandse Kerkgracht een 'economische bestemming' te geven. „Ik heb de plannen nog niet op papier gezien maar ik ben wel benieuwd." Volgens Kruijt zit een economische functie voor het historische pand 'in de gedachte'. „Het past in de detailhandelsnota die de gemeente voor dit stadsdeel vorig jaar heeft opgesteld." „De Hooglandse Kerkgracht heeft daarin een rol als verbin dingsgebied tussen Breestraat en Haarlemmerstraat. Het weeshuis kan daar een bijdrage aan leveren. De Hooglandse Kerkgracht heeft nu een woon- hillegom/den haag Celstraf voor drugshandelaren heeft gemaakt met zijn drugs handel. Ook tegen de vrouw had de officier van justitie aan het be gin van deze maand een boete geëist vanwege de vermeende winsten die zij uit de drugshan del had verkregen, maar die werden door rechter F. Quadekker nihil bevonden. Zij hoeft niets te betalen. „Ik moest vaak geld lenen van mijn moeder of vrienden om bood schappen te doen", zei ze toen ze indertijd aan de rechtbank werd voorgeleid. De rechtbank in Den Haag heeft gisteren een 26-jarige Hil- legommer en zijn 23-jarige vriendin wegens handel in xtc en cocaïne veroordeeld tot res pectievelijk twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De vrouw kan haar straf omzetten in 228 uur onbetaald werk. Daar is het voorarrest al in ver rekend. Bovendien moet de man nog een boete van 56 mille betalen omdat hij zo veel winst LLAsi .vÓLcUtAtdjL cLcaJ^ Macleans tandpasta whitening Voor goed verzorgde, witte tanden. Tube 75 ml. Met Klantenkaart 50% kort [lantenkaart /Cf orting^W

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23