Levi Strauss haalt de broekriem aan Economie VVV wil nieuwe woonwijk torzien van aardwarmte Mega-overname Olivetti in Italië lijkt van de baan Unilever goed voor aandeelhouders Bij Akzo draait het voorlopig alleen om geld jJLl éaX Ms* Reders verschepen miljoenen containers metlucht )AG 23 FEBRUARI 1999 tobrandstoffen morgen duurder rdam De prijzen van de diverse soorten benzine en diesel morgen omhoog. Dat blijkt uit de bekendmaking van s ive adviesprijzen door marktleider Shell. Ongelode euro- ine gaat bij veel pompen één cent per liter omhoog naar Superbenzine met loodvervanger en ongelode superbenzi- ian ook een cent meer kosten per liter. Die prijzen worden ctievelijk 2,20 en 2,14. Bij dieselolie gaat de literprijs van ent naar 140,2 cent. nden informeren bouw over impasse De vakbonden in de bouw gaan de komende dagen pamfletten de werkplaatsen langs om hun leden te infor- »n over de vastgelopen onderhandelingen over een nieuwe Het inlichten van de leden is een eerste stap om de druk t werkgevers op te voeren. Dat hebben de betrokken bon van CNV en FNV gisteren verklaard. In een gezamenlijk leg is over een verder optreden van de vakbeweging nog besluit genomen. „Eerst maken we onze leden duidelijk edoor de werkgevers niet serieus worden genomen", aldus ikvan de Hout- en Bouwbond CNV. Hij sluit acties niet uit. lerknemersorganisaties denken dat de werkgevers de CAO i, fillen kleden ten aanzien van bepaalde verworven rechten, i ier willen werkgevers niet meer dan drie procent loon ge- de bonden houden vast aan 3,5 procent. Ita Lloyd wil bedrijven overnemen j [rdam Overnames zijn belangrijk voor verzekeraar Delta De Amsterdamse dochter van de Britse verzekeraar Com- i dal Union wil 'parels rijgen', ofwel gezonde bedrijven over- 1 en. Overnames zijn nodig om de winst sneller te laten stij- j dan het marktgemiddelde, zo verklaart de verzekeraar in i jsteren gepubliceerde jaarverslag. In 1998 steeg de netto- ;t met ruim negen procent tot 503 miljoen. De groei was ens verwachting. De omzet klom met liefst veertig procent 1,12 miljard gulden, mede door de overname van een Duitse 1 ekeraar in de zomer van 1998. ilage van dagbladen daalt iets rdam De totale oplage van de Nederlandse dagbladen is [jaar een fractie gedaald. Via abonnementen en losse ver- 3 p werden over geheel 1998 per dag 4.517.229 kranten ver- it. Dat zijn 5.724 exemplaren minder dan in de periode juli -juni 1998, meldt marketingorganisatie Cebuco. De cijfers 2 effen zowel abonnementen als de losse verkoop. Vooral re- 3 iale kranten verloren terrein. De landelijke dagbladen ver- 1 iten juist meer exemplaren. De grootste, De Telegraaf, was bsolute aantallen ook de grootste groeier met 5.000 exem- en naar 807.500 (+0,6 procent). In percentages sprong Het 2 incieele Dagblad daar boven uit met bijna vijf procent. De gestijging van het Financieele Dagblad, met zo'n 2.700 naar 1 00, noemt Cebuco-directeur F. Kuhlman 'exceptioneel'. island beperkt export staal naar VS g6 wngtonRusland gaat zijn export van staal naar de VS met 2 eveer zeventig procent beperken. De uitvoer van warmge- 1 it staal, een basisproduct voor industriële concerns, wordt ggebracht naar het niveau van 1996. Andere staalproducten 2 ;en de exportomvang van 1997 niet overschrijden. De Ame- 5 mse minister van handel W. Daley heeft het voorlopige ak- rd, dat voor zes maanden geldt, bekendgemaakt. In ruil voor trekken de VS een klacht tegen Rusland bij de wereld- delsorganisatie WTO terug. In het akkoord zijn ook mini- [i nprijzen voor warmgewalst staal opgenomen. De exportbe langen zijn het gevolg van klachten van de Amerikaanse ilindustrie. Zij vindt dat landen, zoals Rusland, Japan en Bra- hun staal te goedkoop op de Amerikaanse markt dumpen. j lezichthouder bij keten Zeeman fN aan den run Met het opstappen van oprichter en eige- J. Zeeman gaat ook het toezicht op de textielketen Zeeman inderen. Het bedrijf krijgt een onafhankelijke raad van com- sarissen. Zeeman is een besloten vennootschap waar tot nu de oprichter de scepter heeft gezwaaid. Volgens een woord- rster is al eerder over een club toezichthouders gedacht, opstappen van Zeeman op 1 maart is een aanleiding om - itap te zetten." De nieuwe directeur van de keten voor goed- le textiel wordt P. Schouwenaar. Die is op 1 november in ïst getreden om zich in te werken. Schouwenaar is afkom- van Vendex-dochter Kijkshop. ilvo breekt fusieoverleg met Scania af ckholm Voertuigfabrikant AB Volvo heeft gisteren meege- Id dat de fusiebesprekingen met de belangrijkste aandeel- ider van zijn Zweedse rivaal Scania, Investor AB, zijn afge- 2 ken. Volvo zei in een verklaring daartoe te hebben besloten dat 'de omstandigheden om overeenstemming te bereiken 5 dit moment niet bestaan'. Volvo-topman L. Johansson wilde 1 niet uitlaten over eventuele voortzetting van het overleg in loekomst, „maar wij hebben geen haast", voegde hij er aan Volvo maakte in januari bekend een belang van 13 procent icania te hebben verworven. Investor AB bezit 45,5 procent ide aandelen van de vrachtwagen- en autobussenfabrikant. curitas grootste beveiliger ter wereld :kholm Het Zweedse beveiligingsconcem Securitas neemt Amerikaanse bedrijf Pinkerton over voor 384 miljoen dollar j1 0 miljoen gulden) en wordt daardoor in de branche de otste ter wereld. Er ontstaat een groep met een jaaromzet 1 omgerekend bijna 7 miljard en 114.000 werknemers. Secu- i s was al de grootste in Europa met een marktaandeel van i ;en procent. Midden vorig jaar kocht het concern de Franse •eiliger Proteg en het Duitse Raab Karcher Sicherheit. Securi- is actief in zestien Europese landen en heeft 66.000 mensen üenst. Pinkerton had vorig jaar een omzet van 1 miljard dol- (2 miljard). Het in 1850 opgerichte bedrijf heeft 250 kantoren 48.000 werknemers verspreid over de Verenigde Staten, Ca- 'j Ja, Mexico, Europa en Azië. a 'aar a nieuwbouwwijk in Hoorn mogelijk gebruik maken aardwarmte. Energiebedrijf rgie Noord West (ENW) on- Mekt de mogelijkheden en de laatste hand aan een vse van kosten en baten, die gunstig uit, dan gaat 'over tot proefboringen, jens hoofd Energiesyste- Weda van ENW wordt in Ierland nog geen gebruik laakt van aardwarmte. In ïkrijk en Duitsland gebeurt wel. Slechts een keer eerder ten behoeve van een 8 mwijk onderzoek naar ver in Heerenveen. Daar ble- de kosten te hoog. In n zijn de geologische om- idigheden gunstiger: de Haag is poreuzer. toekomstige Hoornse «wbouwwijk krijgt 3.500 wo- jen. Volgens Weda is mi- 5 technisch gezien sprake van prachtige oplossing. Nu wordt vanuit Groningen aangevoerd naar Noord- land, dat vervolgens wordt gebruikt om woningen te ver warmen. „Het zou fantastisch zijn als we in staat zouden blij ken water met een temperatuur van 70 tot 80 graden uit de grond te halen." Aardwarmte kan worden be nut door via een buis water in de aarde te pompen, het te la ten opwarmen en vervolgens naar het aardoppervlak te transporteren. Het is vergelijk baar met de geisertechniek zo als die op IJsland wordt toege past, zegt Weda. „Daar ligt aardwarmte letterlijk voor het oprapen. De waterlagen zijn daar zelfs al opgewarmd. Hier moeten we eerst water de aarde inpompen. Maar het principe is hetzelfde." Volgens Weda moet ENW bij Hoorn vermoedelijk zo'n twee kilometer de grond in om een geschikte aardlaag te treffen. De kosten zijn - globaal - een mil joen gulden per kilometer. „Twee kilometer de grond in en weer terug betekent voor ons een investering van vier miljoen gulden. We gaan dus voorzich tig tewerk." Jeansgigant ontslaat 5.900 man in Noord-Amerika De Amerikaanse jeansfabrikant Levi Strauss sluit in Noord-Amerika 11 van de 22 fabrieken. Daardoor ko men 5.900 werknemers op straat te staan, zo heeft een woordvoerder van het hoofdkantoor in San Francisco gisteren laten weten. Dat komt overeen met dertig pro cent van het Noord-Amerikaanse werknemersbestand. SAN FRANCISCO Rtr-ANP Volgens Levi, een van de groot ste fabrikanten van merkkle ding ter wereld, is de sanering noodzakelijk geworden na de tegenvallende resultaten van vorig jaar. De jeansfabrikant moest een week geleden met de billen bloot: in 1998 werd der tien procent minder omzet be haald. Dat was vooral het ge volg van de mindere verkoop van zijn eens zo populaire 501- en Dockers-spijkerbroeken. Het familiebedrijf heeft de af gelopen jaren vooral concur rentie gekregen van Sears en Wal-Mart, grote detailhandels concerns die goedkope spijker broeken aanbieden. Bovendien zijn er nieuwe merken (Tommy Hilfiger, The Gap en Old Navy) op de markt gekomen. Die vin den meer aftrek bij de Ameri kaanse jeugd. Levi kondigde daarom aan dat het in de VS meer gaat doen aan marketing. Dat moet weer een deel van de verloren positie terugwinnen. De productie van de elf te sluiten Noord-Ameri- dat twee jaar geleden zelf nog op de rand van bankroet zweef- China is een belangrijke groeimarkt voor Unilever. Er worden twintig bekende merken op de markt gebracht waaronder ook het waspoeder Omo. foto pr rotterdam anp Om de aandeelhouders te belo nen keert Unilever een superdi vidend van 16 miljard uit. Dat komt overeen met ongeveer 14,50 per aandeel. Het concern heeft door de verkopen van de chemiebedrijven en een zaad- bedrijf een overvolle oorlogs kas. Grote overnames heeft het nog niet kunnen doen en het concern had beloofd bij uitblij ven van overnames het aan aandeelhouders terug te geven. Het concern wist de bruto marge te vergroten naar 10,6 procent, wat netto uitkomt op zeven procent. Bestuursvoorzit ter M. Tabaksblat stelde dat de onderliggende bedrijfsprestatie de afgelopen jaren duurzaam is. „Dus kunnen we redelijker wijs verdere margeverbeterin gen verwachten." Lagere ijsver koop en de verkoop van bedrij ven drukte in Europa, de groot ste markt voor het concern, de omzet met vier procent. De groei in Oost-Europa werd de groei afgeremd door de proble men in Rusland. Op de Noord-Amerikaanse markt, in omvang de tweede, groeide de omzet twee procent. In Zuidoost-Azië heeft Unilever het marktaandeel weten te be houden. Door prijsverhogingen groeide de omzet er vijftien procent. Als gevolg van devalu atie van lokale munten daalde de winst er met tien procent. In Latijns-Amerika groeide de omzet zes procent voorname lijk doordat de aankoop van ijs- bedrijf Kibon in de cijfers werd opgenomen. In Afrika en het Midden-Oosten steeg die met elf procent. De uitkering van het speciale dividend wordt 14,50 per ge woon aandeel van de twee houdstermaatschappijen Uni lever NV en de Britse Unilever PLC. Unilever stelt voor elke 112 bestaande aandelen om te wisselen in honderd nieuwe stukken. Volgens Unilever leidt het speciale dividend tot lagere kapitaalkosten en een efficiën tere financiële structuur. rome hans geleunse correspondent De miljarden-overname van communicatiegigant Telecom Italië door het veel kleinere Oli vetti is althans voorlopig ge strand. Gisteravond werd be kendgemaakt dat de toezicht houder op het Italiaanse beurs- wezen, Consob, nee zegt tegen het vijandige overnamebod van 115 miljard gulden. Volgens Consob had Olivetti in zijn afgelopen zaterdag geda ne aanbieding onvolledige in formatie verstrekt. Eerder al was kritiek geleverd dat aan deelhouders in januari op het verkeerde been waren gezet door hardnekkige ontkennin gen van de Olivetti-directie van overnameplannen. Dit werd als misleidend beschouwd. Tele com Italia had onmiddellijk na het officiële bod afgelopen za terdag een protest bij Consob ingediend. Dat de toezichthouder zo snel een stokje zou steken voor een van de grootste financiële operaties in de Europese ge schiedenis, kwam als een ver rassing. In Italië's financiële wereld bestonden gisteren ove rigens al de nodige twijfels over de kans op succes van Olivetti, de. Onbevestigde geruchten wil len dat Olivetti met een extra aandelenuitgifte zou komen om gaten in de financiering van de overname af te dichten. Vol gens fondsbeheerders moet het voormalige typemachinecon cern zeker 70 miljard gulden met bankleningen financieren. De Milanese beurs toonde gisteren al weinig vertrouwen in hef project door met een lichte daling voor het aandeel Olivetti af te sluiten. Eerder op de dag had premier Massimo d'Alema uitdrukkelijk verklaard dat zijn regering niet van plan is in te grijpen in de vijandige ovemamepoging. De Italiaanse staat heeft met een 'gouden aandeel' van 3,4 procent in de geprivatiseerde staatstelefonie- gigant een vetorecht. Olivetti gaf gisteren nog geen commentaar op het besluit van Consob. Het bedrijf stuit nu echter op een wirwar van juri dische problemen als het bij zijn huidige bod blijft. De Con- sob-manoeuvre levert daarmee ook groot tijdsverlies op en dat biedt Telecom Italia de kans om een hechte verdediging tegen de overname op te bouwen. arnhem peet vogels nieuwsanalyse De aankoop van de Britse vezel en verfondememing Court- aulds heeft Akzo Nobel tot nu toe alleen maar geld gekost. Daardoor liep de winst terug en de kosten op bij het lakken, chemie en farmaceutisch be drijf. De nettowinst over het afgelo pen jaar kwam zoals gisteren gemeld weliswaar één procent hoger uit op 1,63 miljard gul den, maar dat was te danken aan de sterke éerste helft van het jaar. De omzet ging met veertien procent omhoog tot 27,5 miljard gulden, voorname lijk door de aankoop van Court- aulds. Eind 1997 had Akzo zoveel geld in kas dat het meer op een bank dan een industrieel bedrijf leek. Topman Van Lede klaagde al dat hij niet wist hoe hij het geld op een verantwoorde wijze uit moest geven. Eind 1998 heeft de aankoop van Courtaulds zo veel geld gekost dat Van Lede al aankondigde dat versterking van de vermogenspositie een van de belangrijkste prioriteiten wordt. Het eigen vermogen is geslonken tot 4,4 miljard gul den, oftewel zestien procent van het balanstotaal. De terug gang ligt voornamelijk aan de afgeboekte goodwill voor Courtaulds van 5,28 miljard gulden. Courtaulds was een dure aan koop, waar Akzo nog geen ple zier van heeft gehad. De 6,3 miljard gulden die het bedrijf kostte heeft Akzo geleend, waardoor de rentelasten met bijna 200 miljoen gulden oplie pen tot 456 miljoen gulden. Bo vendien leed Courtaulds een verlies van 55 miljoen gulden over het afgelopen jaar. Volgens Van Lede kwam dat vooral door de instortende markt voor ve zels. Van dat probleem is Akzo No bel volgend jaar verlost. De ve- zelgroep, inmiddels omgedoopt tot Acordis, zal nog dit jaar een zelfstandige beursnotering krij gen, zo is althans het voorne men. Akzo Nobel begon de mondiale economische crisis het afgelo pen jaar overigens goed te mer ken. In het eerste kwartaal van 1998 steeg de winst nog met 21 procent en in het tweede kwar taal met vijf procent. Het derde kaanse fabrieken wordt ver plaatst naar lage-lonenlanden. Voor de ontslagen werknemers is een sociaal plan opgesteld. Het is niet de eerste keer dat de jeansfabrikant in Noord- Amerika ingrijpt. Eind 1997 werden ook elf fabrieken geslo ten. In de zomer van vorig jaar kwamen daar nog eens vier bij. Daardoor gingen 8.400 arbeids plaatsen verloren. Door alle sa neringen blijven in de VS tien fabrieken open en in Canada één. Ook in Europa vielen al klap pen. In september vorig jaar werd bekend dat Levi van vier van de elf Europese fabrieken afwil. Ongeveer 1.500 van de 7.500 Europese werknemers gaan dan hun baan verliezen. Dat leidde tot felle protesten in Brussel, waar het Europese hoofdkantoor is gehuisvest. Nederland trekt recordaantal vakantiegangers leidschendam anp Nederland was vorig jaar de va kantiebestemming voor bijna 9,1 miljoen buitenlanders. Dat betekende opnieuw een record na het hoogtepunt van 7,9 mil joen in het jaar ervoor. Uit Eu ropa en Noord-Amerika kwa men meer bezoekers. Uit Azië deden duidelijk minder toeris ten ons land aan. De buitenlandse vakantie gangers gaven in 1998 geza menlijk 13,4 miljard gulden uit, tegen 12,3 miljard in 1997. Het aantal overnachtingen groeide van 21,4 miljoen naar 24,9 mil joen. Dat blijkt uit de vandaag bekendgemaakte cijfers van het Nederlands Bureau voor Toe risme (NBT). De cijfers staan in schril con trast met de gegevens die de Wereldorganisatie voor Toeris me in Madrid vorige maand naar buiten bracht. Die gaven een vermindering van het aan tal buitenlandse vakantiegan gers met meer dan zeven pro cent te zien. „De cijfers voor ons land zijn niet gecontro leerd. Die zijn onjuist", aldus het NBT. Nederland kreeg het grootste aantal bezoekers uit Duitsland. Uit de Bondsrepubliek kwamen vorig jaar bijna 2,7 miljoen va kantiegangers naar ons land te gen 2,4 miljoen in het voor gaande jaar. Ook bij de Britten, Belgen, Fransen, Noord-Ameri kanen en Canadezen bleek Ne derland weer populair. Uit Azië kwamen duidelijk minder toeristen. Reisden in 1997 nog 215.000 Japanners naar ons land, in 1998 was dat afgenomen tot 200.000. Uit de rest van dat werelddeel, waar tal van landen met een diepe fi nanciële crisis te kampen had den, nam het aantal af van 450.000 tot 370.000. Hotel mag geen fooienkorting Akzo-topman mr. CJ.A. van Lede tijdens de persconferentie. en het vierde kwartaal liep de winst terug met respectievelijk vijf en veertien procent. „Bo vendien is de vezelmarkt inge stort, maar dat is een normaal cyclisch verschijnsel. Alleen hadden we het nu nog niet ver wacht", aldus Van Lede. Toch steeg het bedrijfsresultaat van de divisie nog wel met 52 pro cent tot 141 miljoen gulden, maar het laatste kwartaal daal de het bedrijfsresultaat al met 32 procent. Akzo Nobel heeft met de farma- divisie echter een meer dan so lide winstmaker in huis. Het af gelopen jaar kwam het bedrijfs resultaat uit op iets meer dan één miljard gulden, veertien procent meer dan en jaar eer der. De omzet steeg met elf procent tot 5,1 miljard gulden. Ook de verven- en lakkendivisie deed het goed. Met de onder delen van Courtaulds erbij is foto anp koen suyk Akzo nu de grootste lakkenpro- ducent ter wereld. De omzet steeg met 25 procent tot 10,5 miljard gulden en het bedrijfs resultaat met achttien procent tot 883 miljoen gulden. Akzo verwacht dat de winst over de eerste zes maanden la ger zal zijn dan in de eerste zes maanden van 1998. Voor de tweede helft van het jaar durft het bedrijf geen uitspraak te doen. toepassen rotterdam anp rotterdam alexander bakker Eigenaren van containers moeten alle zeilen bijzetten om met name in het Verre Oosten voldoende lege containers beschikbaar te hebben. In grote hoe veelheden worden containers met niets anders dan lucht over de wereldzeeën verscheept. Veel reders zijn de grootste klanten van zichzelf. In het kielzog van 'Azië' volgt Zuid-Ame- rika als probleemgebied en ook de han del met de voormalige Sovjet-staten is allerminst in evenwicht. Bij gebrek aan retourladingen moeten ook naar deze gebieden grote hoeveelheden lege con tainers worden getransporteerd. Een zekere onbalans is er altijd, op alle handelsroutes. Immers, wie bijvoor beeld chemicaliën naar het Verre Oos ten exporteert, ziet zelden kans om voor de gebruikte tankcontainer een import lading te vinden. Toen begin vorig jaar als gevolg van de Aziëcrisis de prijzen in het Verre Oosten kelderden waren onder meer Neder landse warenhuizen er als de kippen bij om containers vol goedkope goederen te importeren. De arme Aziaten hebben echter geen rooie cent om goederen te rug te halen en dus stapelen de lege containers zich in de 'rijke' gebieden op. De aanhoudende lage prijzen in het Ver re Oosten zijn zelfs vandaag de dag nog interessant voor Westerse importeurs. Maar zeker vanaf het begin van de vori ge zomer ontstond het in Azië een tekort aan containers, terwijl op plaatsen waar de importeurs zich bevinden de lege containers zich in de depots torenhoog opstapelden. Wereldwijd rouleren ongeveer achten- eenhalf miljoen containers. De laatste jaren is het assortiment behoorlijk uitge breid. Het gaat al lang niet meer om de standaard container van twintig voet en het grotere broertje, de veertig-voeter'. De containers zijn eigendom van rede rijen of van verhuurbedrijven. De Rotterdamse haven wordt gezien als een belangrijke draaischijf in het inter nationale containerverkeer. Ruwweg wordt gesteld dat, in goede tijden, van alle honderd containers die hier worden behandeld, er twintig zijn gevuld met niets anders dan lucht. Midden vorig jaar is de stroom lege con tainers verdubbeld. In Indonesië', hard getroffen door de financiële crisis, viel de import acuut stil, maar koopjesjagers sloegen er hun slag. Honderd containers met speelgoed en rotan meubelen wer den geëxporteerd. Na Indonesië' volg den andere landen. Eerst in Singapore en later in Hongkong en Zuidkorea kon men al snel de lege containers niet meer aangesleept krijgen. Een voor de hand liggende mogelijkheid is containers leeg te verschepen. Maar reders moeten dan veel kosten maken. Niet zelden komt zo'n container op de plaats van bestem ming te laat beschikbaar. In de loop van vorig jaar heeft de onba lans in het containervervoer van en naar Azië een hoogtepunt bereikt. In die da gen heeft bijvoorbeeld P&O Nedlloyd wekelijks zo'n tienduizend TEU, onge veer zevenduizend containers, leeg van uit alle hoeken en gaten naar het Verre Oosten gebracht. Dat is meer dan twee tot drie keer zo veel als normaal. De helft van dat aantal met lucht gevulde containers werd in Europa op de boot gezet. „Wij hebben geluk gehad," zegt A. Uy- tendaal van transporteur P&O Ned- lloyds. „De problemen begonnen op een moment dat wij na de fusie net de nieuwe organisatie klaar hadden. Bo vendien zijn wij als rederij niet afhanke lijk van één specifieke handelsroute, maar kennen wij een gevarieerd aanbod. Toch ben ik door al het geschuif met le ge containers vorig jaar de grootste klant van mijn baas geworden. Mijn doel is de kleinste klant te zijn." De fooi mag geen onderdeel uitmaken van het loon. Dit be paalde de rechtbank in Rotter dam in het hoger beroep van Hotel New York tegen een eer dere, voorlopige uitspraak van de kantonrechter. Het hotel trekt enkele guldens aan fooien af van het uursalaris van het be dienend personeel. De kantonrechter stelde vorig jaar april dat zo'n fooienkorting niet is toegstaan. De Horeca- bond FNV had erover geklaagd. Het salaris van de circa twee honderd werknemers komt vol gens de bond door de fooienaf trek per saldo vijftien tot twintig procent lager uit. De rechter in Rotterdam heeft de zaak gisteren terugver wezen naar de kantonrechter. De Horecabond hoopt dat deze zo snel mogelijk een definitieve uitspraak doet. „Dit komt na melijk zowel bij kleinere als grotere horecabedrijven voor. En ook taxibedrijven en kap pers kijken naar deze zaak", zegt bestuurder D. Koerselman. Als de definitieve uitspraak er is, wil de Horecabond met de werkgevers gaan praten over te rugbetaling van het ingehou den geld. „Dat moet per werk nemer, maar we hopen dat het hotel een gemeenschappelijk regeling wil treffen", aldus Koerselman. Hotel New York was niet bereikbaar voor com-

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 9