onafhankelijkheid EU doof voor boerenprotest Arafat wil uitstel Boeren belegeren Brussel Buitenland Situatie in Alpen kritiek door nieuw pak sneeuw Groep Turkse advocaten wil Öcalan verdedigen Serviërs en Albanese rebellen bereiden zich voor op oorlog iDAG 23 FEBRUARI 1999 iropese steun voor Indonesië emburg Indonesië krijgt 15,4 miljoen gulden Europese in voor de organisatie van de verkiezingen op 7 juni. De mi- I ters van buitenlandse zaken hebben gisteren het bedrag, dat Europese Commissie had voorgesteld, meer dan verdrievou- d. Gezien de kritische opstelling van de unie tegenover de itieke en mensenrechtensituatie in Indonesië is een substan- e bijdrage aan de verkiezingen en het democrateringsproces isch, aldus de ministers. De EU steunt de plannen van presi- it Habibi voor Oost-Timor, die zelfs bereid is de onafhanke- tieid van de voormalige Portugese kolonie te accepteren. ritse arts verdacht van meer moorden ichester Een huisarts in Manchester is gisteren beschuldigd inog eens zeven moorden. De arts moet nu terechtstaan ir zeker vijftien moorden, maar de politie vreest dat er meer iënten om het leven zijn gebracht. Shipman zou tussen art 1995 en februari vorig jaar vijftien, meest oudere vrou- hebben vermoord. De zaak kwam in juni 1998 aan het rol- na de dood van de 91-jarige Kathleen Grundy. Haar dochter trouwde het niet. Haar moeder was hoogbejaard maar ge- 3t een goede gezondheid. Na haar plotselinge overlijden 1 ek dat ze haar testament ten gunste van de huisarts had ge- zigd en hem een miljoen gulden naliet. son Soeharto aangeklaagd ftRTAHutomo Mandala Putra, beter bekend als Tommy Soe- to, de zoon van de Indonesische ex-president Soeharto, is ïgeklaagd wegens corruptie. De aanklagers hebben zeven da- i de tijd om te beslissen of ze genoeg bewijzen hebben om eharto samen met een voormalige hoge functionaris en een ;enman verder te vervolgen. De zoon van Soeharto is de eer van zijn familie die wordt aangeklaagd. Hij ontkent misstap- q te hebben begaan. Tegen ex-president Soeharto loopt een rechtelijk onderzoek wegens vermeende corruptie. ustralië schuldig aan volkenmoord hberra Australië heeft op ten minste drie manieren genocide gevoerd op autochtone Aboriginals. Dat heeft professor Colin tz, directeur van het centrum voor vergelijkend genocide-on- rzoek van de Macquarie Universiteit, gisteren gezegd. Nadat inke pioniers in 1788 aankwamen in Australië doodden zij le- n van de autochtone bevolking. Vanaf 1910 tot in de jaren ze- ntig werden zo'n 100.000 kinderen van hun families geschei- fi en onder toezicht van de overheid geplaatst. Ook probeer de politie halfbloed-Aboriginals uit te roeien. De Australische gering vindt niet dat er sprake was van genocide. Onlusten neergeslagen in Irak i ieran-londenBij onlusten in sjiietische wijken van Bagdad I in het zuiden van Irak zijn mogelijk 300 doden gevallen. De Iran gevestigde Opperste Raad voor de Islamitische Revolutie eft dit bericht. Bagdad ontkent dat er onrust heerst, maar van rschillende zijden wordt gemeld dat het Iraake regime van ddam Hussein in delen van het land hevige onlusten heeft i lergeslagen. Die zijn in het weekeinde begonnen na de moord de hoogste sjiietische geestelijke leider in Irak, ayatollah Mo- med Sadeq al-Sadr, en twee van zijn zoons. igerianen twijfelen aan uitslag s jERiANigeriaanse waarnemers hebben gisteren hun twijfel uit over de betrouwbaarheid van de uitslagen van de parle- entsverkiezingen. „In bepaalde delen van het land was de op- imst niet hoger dan 20 procent, terwijl kandidaten veel meer ïmmen claimden", aldus een verklaring van de waarnemers. e veel internationale waarnemers waren echter redelijk tevre- a :n. De parlements- en presidentsverkiezingen moeten de iergang vormen naar een democratisch controleerbaar bur- irbewind. leer arrestaties in Omagh-zaak least-Washington De Ierse en Noord-Ierse politie hebben gis- ren weer vier mensen opgepakt in verband met de aanslag in - magh, vorig jaar augustus. Van de zeven mensen die zondag erden gearresteerd, zijn er inmiddels twee vrijgelaten. Bij de itobomexplosie kwamen 29 mensen om het leven en vielen leer dan tweehonderd gewonden. Volgens een woordvoerder in de politie is één van de arrestanten een leider van de Real IA. Deze van het Ierse Republikeinse Leger IRA afgescheiden ilintergroep eiste de aanslag in Omagh op. Uankervrije sigaret ontwikkeld usbaneEen Australisch bedrijf heeft een sigaret ontwikkeld 1 ie niet rookt en die niet kankerverwekkend is. Met de nieuwe garet, die niet wordt aangestoken, kan de roker nicotine inha- ren zonder te worden blootgesteld aan de kankerverwekkers f ie in gewone sigaretten zitten. „Nicotine is zelf geen kanker- erwekkende stof. Boosdoeners zoals teer komen pas vrij bij i erbranding", verklaart Robert Voges, hoofd marketing bij Va- otronics, die de sigaret op de markt brengt. De sigaret heeft en speciaal filter gemaakt van hard plastic of keramiek. LBC zendt interview met Lewinsky uit i ew york De Amerikaanse tv-omroep ABCzendt op 3 maart en interview uit met Monica Lewinsky, de Witte-Huisstagiaire ie een affaire had met president Bill Clinton. De interviewster, 0 e bekende journaliste Barbara Walters zei dat Lewinsky in het 1 wee uur durende interview, dat zaterdag plaatshad in New ork, 'zeer volledig en open' is over haar gevoelens voor Clin- e in. Lewinsky is achtervolgd door interviewers die haar veel eld boden als zij met hen wilde samenwerken. ABC zei dat niet I' oor het interview is betaald. Lewinsky zei dat zij Walters had ekozen omdat zij voelde dat die haar de beste garantie bood eloofwaardig over te komen. i sraëliërs gedood in Zuid-Libanon i 'arjayoun Drie Israëlische militairen zijn in afgelopen nacht i het zuiden van Libanon omgekomen bij gevechten met de iro-Iraanse Hezbollah. Vijf andere soldaten raakten gewond. )e gevechten hadden plaats in Birkit Jabbour, in het niemands- and die de door Israël bezette zone in het zuiden van Libanon cheidt van de Bekaa-vallei. Enkele uren later vuurden Israëli- ii che gevechtsvliegtuigen twee raketten af op stellingen van lezbollah bij het dorp Yohmor in het zuiden van de vallei. De Irie zijn de eerste Israëlische militairen die dit jaar in gevechten net de Hezbollah om het leven zijn gekomen. Negen soldaten li ijn in diezelfde periode gewond geraakt. Ook helikopters moeten aan de grond blijven Een lawine in de Zwitserse Alpen. FOTO EPA FABRICE COFFRINI BERN-ZURICH DPA-AFP-ANP In Zwitserland is de penibele si tuatie door de sneeuwoverlast er voor veel Zwitsers en duizen den wintersporters niet beter op geworden. Afgelopen nacht viel opnieuw een dik pak sneeuw van 50 centimeter. Het lawinegevaar blijft onveranderd groot. Reddingswerkers zoeken nog altijd naar de acht mensen die gisteren vermist raakten na een lawine bij het dorp Evolène, waarbij in elk geval twee men sen omkwamen. Maar ook voor het leven van de andere acht is weinig hoop meer. Bij een lawi ne vanochtend in het Val d'Aos- te in het noordwesten van Italië kwam een vrouw om en raak ten drie mensen gewond. Er zouden ook 40 mensen onder de sneeuw liggen. Bij een sneeuwverschuiving in Oosten rijk in het zuiden van het bondsland Vorlarlberg kwamen twee mensen om. In praktisch alle dalen van Valais zijn gisteren lawines ge weest. Ongeveer veertig secun daire wegen zijn afgesloten. Veel plaatsen zijn door de aan houdende sneeuwstormen ook per helikopter niet meer bereik baar. De sneeuw zorgt voor steeds meer verkeersproble men. De Sint Gotthardpas blijft zeker tot donderdag gesloten. De spoorlijn Lausanne - Bern is afgesneden. In veel Zwitserse skigebieden krijgt men de raad huizen of hotels niet meer te verlaten. Een reddingsploeg in de Franse Alpen moest gisteren de poging staken om dne wande laars te redden. Die raakten in het weekeinde ingesloten door de sneeuw. Het laatste contact met de drie verkleumde slacht offers was via hun mobiele tele foon op zondagmiddag. Een la wine heeft de weg naar de ver maarde Franse skioorden Tig- nes en Val-d'Isère maandag ochtend afgesneden. De kans dat meer sneeuwmassa's naar beneden storten, is groot. De toegang tot de Mont-Blanctun- nel is vandaag voor vrachtwa gens afgesloten aan de Franse kant. Aan de Italiaanse kant mag geen enkele voertuig de tunnel nog in. Verdeeldheid over toekomstig landbouwbeleid Onhaalbare zaak door impasse in vredesproces brussel marc peeperkorn correspondent De Europese Unie houdt zich doof voor de jammerklacht die dertigduizend boeren gisteren in Brussel aanhieven. De ge wraakte prijsverlagingen voor granen, zuivel en vlees worden door het Duitse EU-voorzitter schap nauwelijks gewijzigd. Sa men met de Europese Commis sie het dagelijks bestuur van de EU boden de Duitsers de boeren tweehonderd miljoen gulden extra per jaar aan, nog geen half promille van het tota le landbouwbudget. Het 'aanbod' was vervat in een compromisvoorstel dat de Commissie en het voorzitter schap presenteerden om de EU-landbouwministers op één lijn te brengen bij het besluit over het toekomstige land bouwbeleid. Die poging mis lukte. De Nederlandse minister Apotheker schoot het compro mis af als 'onvoldoende aan on ze wensen tegemoet komend'. Ook bij de overige EU-lidstaten viel nauwelijks enig enthousias me te bespeuren. Het Duitse voorzitterschap en de Commissie laten de oor spronkelijke voorstellen nage noeg intact. Die gaan uit van een prijsverlaging voor vlees (- 30 procent), graan (-20 procent) en zuivel (-15 procent). De sub sidiedaling wordt maar gedeel telijk gecompenseerd, waar door de landbouwers duizen den guldens aan inkomen ver liezen. De landbouwministers zitten nog minstens tot donderdag bij elkaar in een poging de ver deeldheid te overbruggen. Yasser Arafat zal het uitroepen van een onafhankelijke Palestijnse staat waarschijnlijk uitstellen. Hij was aan vankelijk van plan deze stap op 4 mei van dit jaar te zet ten, als de looptijd van de Oslo-akkoorden verstrijkt. Arafat zou deze stap zonder gezichtsverlies kunnen zet ten als een internationale conferentie de looptijd van de overeenkomst verlengt. duidelijker dat zo'n stap een onhaalbare zaak zou zijn. Geen enkel westers land is bereid een eenzijdig uitgeroepen Palestijn se staat te erkennen als er niet een redelijke periode van over leg met Israël aan vooraf is ge- brussel paul koopman correspondent Negen lichtgewonden, veertien aanhoudingen en voor zo'n drie ton aan schade is de balans van een van de grootste boe- renbetogingen die ooit in Brus sel werd gehouden. Ruim der tigduizend agrariërs uit alle hoeken van Europa belegerden gisteren de Belgische hoofdstad uit onvrede over een nieuwe ronde van landbouwhervor mingen. Maar Brussel was op het ergste voorbereid. Ironisch genoeg zorgden niet de boeren zelf, maar de autoriteiten voor het meeste ongemak. Uit vrees voor ongeregeldheden was de Europese wijk van Brus sel al 's ochtends vijf uur voor alle verkeer afgesloten. Spoor- en metrostations gingen dicht. De 626 Europarlementariërs en hun medewerkers kregen een dag vrijaf. Bijna vijfduizend agenten werden op de been ge bracht die op strategische pun ten prikkeldraadversperringen aanlegden en waterkanonnen parkeerden. Scholen en winkels werden eveneens gesloten. De Europe se vlag was zorgvuldig uit het straatbeeld verwijderd. Elk Eu ropees symbool, zo meende de politie, zou de demonstranten kunnen provoceren. Om dezelf de reden werd Eurocraten aan geraden hun auto's met EU- nummerborden een dagje in hun garages te laten. De Euro pese ministers van buitenland se zaken weken voor hun maandelijkse vergadering uit naar Luxemburg. Hun land- bouwcollega's gingen wel in Brussel aan tafel, maar rond hun marathonberaad werd een waar politiecordon gelegd. TEL AVIV AD BLOEMENDAAL CORRESPONDENT De Noorse premier Kjell Magne Bondevik wil de Palestijnse lei der helpen. Dat zou kunnen ge beuren door landen die be hulpzaam zijn geweest bij het bereiken van de Oslo-akkoor den, bijeen te roepen in de Noorse hoofdstad. Daar zouden ze dan de looptijd officieel kun nen verlengen. Arafat heeft lange tijd tijd ge zegd dat hij in mei van dit jaar 'een Palestijnse staat met Jeru zalem als hoofdstad' zou uit roepen. Maar naarmate de im passe in het vredesproces lan ger duurde, werd het steeds Daar komt bij dat volgens opinie-onderzoeken de Palestij- nen zelf ook niet onverdeeld geestdriftig zijn over de uitroe ping van onafhankelijkheid voor ze beschikken over meer bewegingsvrijheid en vooral meer grondgebied. Israël en de Palestijnen heb ben nog steeds niet serieus on derhandeld over een definitieve regeling van hun geschillen, terwijl volgens het Oslo-schema daarover in mei overeenstem ming moet zijn bereikt. De on derhandelingen kunnen pas in ernst beginnen als er na de Is raëlische verkiezingen, op 17 mei en 1 juni, een nieuwe rege ring is gevormd. Nu duidelijk is geworden dat de Palestijnse staat er op 4 mei niet komt, rest de vraag met welke termijn de looptijd van de Oslo-akkoorden moet wor den verlengd. Volgens prof. Shai Feldman, hoofd van het Centrum voor Strategische Stu dies van de Universiteit van Tel Aviv moet dat met zeker meer dan een jaar zijn. .Afgaande op de recente geschiedenis, dat wil zeggen de onderhandelings- duur voor het tweede Hebron- akkoord en de Wye-overeen komst, zeg ik dat het volstrekt onrealistisch is om te praten over een periode van minder van een jaar". Een boer en een politieman kijken elkaar in de ogen terwijl de politie de boer wegduwt. Zo'n 30.000 boeren demonstreerden gisteren in Brussel tegen de voorgenomen bezuinigingen van de Europese Unie. FOTO REUTERS YVES HERMAN „Wat heb je er aan de boel kort en klein te slaan. Daarmee ver speel je het laatste krediet bij de bevolking", zegt Willy Rödel, een kleine melkveehouder uit het Beierse Bamberg. Maar hij vindt het onverteerbaar dat de uitbreiding van de Europese Unie met nieuwe lidstaten in zijn ogen op de hard werkende boer wordt afgewenteld. „Van wege die uitbreiding gaan de garantieprijzen op graan, melk en rundvlees omlaag. Maar wij verdienen al geen droog brood meer. De Europese ambtenaren verlagen hun salaris toch ook niet tot het Roemeense of Hon gaarse niveau"? Als rond elf uur 's ochtends de eerste demonstranten in het Ju belpark arriveren, blijken die voorzorgsmaatregelen groten deels overbodig. De sfeer is al lesbehalve grimmig, al zorgen voetzoekers, vuurpijlen en schoten met alarmpistolen voor een onheilspellend geluidsde cor. Bij de 'Spaanse ruiters' die de politie voor het gebouw van de Europese Commissie heeft neergezet, vliegen wat traan gasgranaten en lege bierflesjes over en weer. Maar de levens gevaarlijke kasseien die in het Jubelpark uit het wegdek zijn gepeuterd, blijven vrijwel alle maal liggen. ISTANBUL-BRUSSEL-DIYARBAKIR Een groep Turkse advocaten heeft gisteren een verzoek bij justitie ingediend om de gevan gen genomen leider van de Koerdische Arbeiderspartij PKK Abdullah öcalan te mogen bij staan. Dit is gebeurd op verzoek van de familie van öcalan, zo heeft één van hen laten weten. öcalan komt vandaag voor het eerst sinds zijn ontvoering uit Kenya, vorige week dinsdag, voor een Turkse rechter. Vol gens de Turkse wet moet een verdachte binnen zeven dagen na zijn arrestatie officieel wor den aangeklaagd. Verder dient dinsdag in Straatsburg voor het Europese Hof voor de Rechten van de Mens de behandeling van de klacht die öcalan tegen Turkije heeft ingediend. Het Turkse ministerie van buitenlandse zaken reageerde gisteren afwijzend op de eis van de Europese Unie dat Ankara internationale waarnemers bij het proces tegen öcalan moet toelaten. De EU had ook bena drukt dat de Koerdische leider niet ter dood moet worden ge bracht. De PKK heeft gisteren Turkse artsen gewaarschuwd de ge zondheid van hun gevangen leider öcalan geen schade te berokkenen. „Als men onze president maar één haar krenkt en niet ophoudt hem kalme rende middelen toe te dienen, zal iedere Turk in brand wor den gestoken", zegt de ERNK, de politieke vleugel van de PKK, in een communiqué. Het Turkse leger heeft veer tien rebellen van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK) gedood bij gevechten in het zuidoosten van het land. De gevechten hadden gisteren en vandaag plaats in de provincies Siirt en Sirnak, waar Ankara regeert vol gens noodwetten. Sinds de arrestatie van PKK- leider Abdullah öcalan is Tur kije bezig met een fanatieke jacht op Koerdische rebellen en onderdrukt het Koerdische na tionalistische politici. Pasgeboren kameel heet Rambouillet BELGRADO DPA e Een kameel die zaterdag in de dierentuin van Belgrado geboren, heeft de naam Rambouillet gekregen. Rambouillet is het Franse kasteel waar momenteel over vrede in Kosovo wordt onderhandeld. Dit heeft de e directeur van de dieren tuin, Vuk Bojovic, gisteren x meegedeeld. De dierentuin Dl van Belgrado is ook in het bezit van twee giftige slan gen met de namen Made leine Albright en Warren Christopher, de huidige Amerikaanse minister van buitenlandse zaken en haar Voorganger. VUCltERN HARALD DOORNBOS CORRESPONDENT Brahim Ibrahim, een etnische Albanees in Kosovo, hoopte op vrede en rust, maar hij kreeg granaten en kogels. En dus sjokt hij door de modder, sa men met z'n vrouw, z'n kinde ren en tientallen andere bewo ners uit het dorpje Pantina. Ie dereen is op de vlucht voor Ser vische beschietingen. „Ik dacht dat het wel rustig zou blijven zolang ze nog in Parijs aan het onderhandelen zijn", zegt Brahim Ibrahim, terwijl hij kort even halt houdt. „Maar de Serviërs trekken zich nergens wat van aan. Vanochtend wer den ons dorp en nog drie ande re beschoten. Er zat niets an ders op dan te vertrekken". Aan de vooravond van het aflo pen van het NAVO-ultimatum voor Kosovo, was het gisteren de gehele dag zeer onrustig in deze provincie die officieel nog altijd behoort tot Servië, maar waar een grote meerderheid van de uit etnische Albanezen bestaande bevolking streeft naar onafhankelijkheid. Servi sche ordetroepen en rebellen van het Kosovo Bevrijdings Le ger UQK raakten vroeg in de morgen slaags in het noorden van Kosovo nabij Vucitem, op dertig kilometer gelegen van de hoofdstad Pristina. Vier dorpen, waaronder Ibrahims' Panina, werden langdurig beschoten door de Servische artillerie. De Serviërs zeggen dat dit een bestraffing was vanwege een eerder die ochtend uitgevoerde aanval op een politiekonvooi door het U£K. De Albanezen beweren juist dat de Serviërs begonnen zijn. „Hier hadden we helemaal geen rekening mee gehouden", zegt Ibrahim. „Een uur lang hebben we dek king gezocht in ons dorp in de hoop dat het zou ophouden. Maar toen bleek dat ze gewoon doorgingen met het afschieten van granaten en enkele huizen al geraakt werden, zijn we met z'n allen gevlucht". In totaal vluchtten vierduizend bewoners uit de vier dorpen richting de verderop gelegen heuvels. Niet alleen waren ze bang voor de granaten. Tevens bestond er grote angst onder de bevolking dat de Servische poli tie de dorpen zou binnen vallen en etnische Albanezen zou ver moorden, zoals dit recentelijk nog gebeurde in Racak en Rog- ovo. Een woordvoerder van de inter nationale waarnemersmissie in Kosovo meldde dat de bewo ners in het dorpje Okrastica te laat op de vlucht waren gesla gen en door de Servische politie werden omsingeld. „De man nen werden van de vrouwen gescheiden. Dat is een zeer slecht teken", aldus de woord voerder. Het bleek onmogelijk om dit bericht bevestigd te krij gen. Als de sfeer onder de onder handelaars in Rambouillet net zo slecht is als die hier in Koso vo, dan valt er weinig goeds te verwachten. Alle partijen, Ser viërs en Albanese rebellen, be reiden zich voor op oorlog. Overal heeft de Servische poli tie wegblokkades opgezet. Niet alleen is een ieder zichtbaar nerveus, de sfeer bij deze blok kades is tevens vrij grimmig. De wegversperringen worden ook steeds vaker bemand door sol daten van het Joegoslavische le ger. Zeer regelmatig zijn jeeps zichtbaar met daarin speciale Servische politie en elite-een heden van het leger. Tanks en pantserwagens rijden af en aan. Veel Servische jonge mannen zijn opgeroepen om zich te melden bij hun onderdelen. Zij moeten eventueel de strijd te gen NAVO-troepen voeren in het geval het Westers bondge nootschap besluit dat geweld het enige middel is waar het Servische regime in Belgrado naar luistert. Ook de rebellen van het U£K tonen zich weinig vredelievend. De beste eenheden worden richting de frontlinies gestuurd; klaar voor de confrontatie met de Serviërs wanneer Rambouil let niets oplevert. „Wij hoorden via een walkie-talkie dat er een Servisch politiekonvooi onder weg was", zegt commandant Nicky, die de aanval uitvoerde die volgens de Serviër tot de ge vechten van gisteren leidde. „Toen we wisten dat ze er aan kwamen, hebben wij ons in een haag opgesteld. Daarna open den we het vuur op hen. Je kon zien dat ze volledig verrast wa ren. Wel, de Serviërs hebben geweten dat ze verkeerd zaten", zegt Nicky. Ook de internationale waarne mers en journalisten in Kosovo worden steeds nerveuzer. Nie mand weet wat er precies gaat gebeuren, onzekerheid en angst regeren. Zo werden twee waar nemers op zondag nog uit hun auto gesleurd door Servische politieagenten en in elkaar ge slagen. „Ik hoop dat het met een sisser afloopt", aldus een waarnemer, „Maar ik heb er geen goed gevoel over". Cresson weer in opspraak door vriendjespolitiek DEN HAAG PAUL KOOPMAN CORRESPONDENT Premier Wim Kok moet drin gend het functioneren van Europees commissaris Edith Cresson (onderwijs en we tenschap) bij zijn Europese collega's aan de kaak stellen. Dat vraagt GroenLinks-frac- tievoorzitter Paul Rosenmöl- ler, nu de Franse ex-premier opnieuw wegens verdenking van vriendjespolitiek in op spraak is gekomen. Europese ambtenaren hebben onlangs tegenover een speciale onderzoeks commissie verklaard dat Cresson tussenbeide is geko men om te verhinderen dat de Europese Commissie geld zou terugvorderen van een met haar bevriende tandarts. De tandarts, René Berthelot, verrichtte in 1997 formeel onderzoek naar de versprei ding van aids. De fraude dienst Uclaf wilde de wedde van ruim 12.000 gulden maandelijks terugclaimen, omdat Berthelot onvoldoen de gekwalificeerd was en nauwelijks werkzaamheden had verricht. Maar Cresson verklaarde dat de man uit stekend werk leverde. Volgens Rosenmöller, die zich baseert op een uitzen ding van het actualiteiten programma Netiuerk, is de positie van Cresson niet lan ger houdbaar. Ook WD-Eu- roparlementariër Jan Mulder vindt dat Cresson moet op stappen. EP'er Hedy d'Anco- na (PvdA) schort haar oor deel op tot de onlangs be noemde 'commissie van vijf wijze mannen' in maart zijn rapport over eventuele mis standen bij de Europese Commissie publiceert. De dienst van Cresson voert overigens aan dat het terug vorderen van salaris bij Berthelot niet billijk zou zijn geweest, omdat de man we gens een hartinfarct enige tijd was uitgeschakeld.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 7