Hiddink mag nog even doormodderen Sport 'IFA geeft Arsenal groen licht Zaalvoetballers openen met verlies Siemerink onderuit tegen Ivanisevic -AJ Habbekrats DAG 23 FEBRUARI 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk, 071-5356463 inieuw remise Piket-Karpov acq De tweede partij in de trainingsmatch Piket-Karpov is ren na 45 zetten in remise geëindigd. De stand na twee van cht partijen is 1-1. De opening was bepaald geen succes I de met zwart spelende Piket. Toen Karpov zijn geofferde i in het middenspel terugwon, leek de winst dichtbij. De FI- wereldkampioen was echter in verschrikkelijke tijdnood. Hij >n onzorgvuldig te spelen en toen de spelers na een specta- ire tijdnoodfase het eindspel hadden bereikt, zat er voor van beiden nog winst in. Op de 45e zet werd tot remise be- n. id-wielerprof geeft doping toe Ü2 De Franse oud-wielerprof Erwann Mentheour heeft igeven gedurende twee jaar systematisch dope te hebben nikt. De 25-jarige Mentheour zegt EPO, groeihormonen, costeroïden, amfetamine en testosteron toegediend te heb- gekregen. „Ik ben in mijn loopbaan ongeveer zeventig keer ntroleerd, maar nooit positief bevonden", vertelt Menthe- n een interview met het Duitse wielerblad Tour. Menthe- vas in 1997, rijdend voor Les Francaises des Jeux, de eerste ler bij wie een te hoge hematocrietwaarde werd geconsta- 1. Daarop werd hij om gezondheidsredenen twee weken ge- irst. Enkele weken later beëindigde hij zijn loopbaan. in den Brom twee weken aan de kant tEMJohn van den Brom zal vrijdag niet in actie kunnen ko- voor Vitesse tegen Cambuur Leeuwarden. De middenvel- heeft zaterdag in het duel met MW een spierscheuring op- ipen in de hamstrings en zal naar verwachting een kleine i e weken buitenspel staan. iibas niet naar Rotterdam doorn Orhan Delibas bokst op 28 maart niet in Rotterdam. 27-jarige Apeldoornse zwaarwelter zou op die datum één de publiekstrekkers zijn op een profgala van promoter Aad 1 rman. „Ik weet niet waar het vandaan komt, maar wij heb- direct 'nee' gezegd toen er een aanvraag binnenkwam", Idt zijn vrouw Jolanda. Delibas kan helemaal niet in Rotter- n in de ring verschijnen, omdat hij op 20 maart een wed- j |d in München vecht. Jolanda Delibas vermoedt dat de orga- ator van het profgala de naam Delibas heeft laten vallen in hoop meer publiciteit te trekken. ude Kamphuis naar Schalke haag» Niels Oude Kamphuis tekent deze week vermoede- een contract bij Schalke '04. Een transfer naar de voetbal- b van Huub Stevens heeft z'n voorkeur boven een overgang ir Ajax. FC Twente en Schalke moeten nog wel overeenstem- ïg bereiken over de transfersom. Deze zou rond de tien mil- n gulden liggen. De voetballer zou tegen een avontuur in isterdam opzien vanwege de 'harde westerse mentaliteit', x zoekt inmiddels verder op de spelersmarkt. lessure Mulder valt mee senkirchen De blessure die Youri Mulder zaterdag tijdens duel van zijn club Schalke 04 tegen VFB Stuttgart opliep, mee. Een diagnose in een Duits ziekenhuis wees uit dat de lisbanden van de Nederlandse aanvaller slechts zijn opge- De clubarts van de ploeg van trainer Huub Stevens sprak elopen weekeinde nog zijn angst over een zware knieblessu- hileens IOC-lid treedt af itiago Het Chileense IOC-lid Sergio Santander dat betrok- zou zijn bij het omkopingsschandaal rond de toewijzing de Winterspelen 2002 aan Salt Lake City is gisteren als voor ter van het Chileense Olympische Comité afgetreden. De 72- ige Santander is een van vijf IOC-functionarissen die in maart arschijnlijk worden geroyeerd. Hij zou van Tom Welch, oud- isident van het comité van Salt Lake City, 4.700 dollar hebben iccepteerd voor een politieke campagne. IFA verdeeld over tweejaarlijks WK iich De speciale commissie die voor de wereldvoetbalbond FA het plan voor een tweejaarlijks wereldkampioenschap be- ideert, is verdeeld. Dat bleek maandag tijdens een bijeen- mst in Ziirich. FIFA-president Sepp Blatter lanceerde het idee rder dit jaar. De commissie van (oud-)spelers, trainers en ar- ers vindt dat bij doorgang van het plan de kalender voor de mende jaren strak moet worden vastgesteld. Zeker tot 2004 oeten de speelprogramma's wereldwijd op elkaar worden af- stemd, zo vindt de commissie, waarin onder anderen Johan iiijff, Franz Beckenbauer en George Weah zitten. Tegenstan- r van een WK om de twee jaar was onder anderen de Engels- in Sir Bobby Charlton. Hij vindt dat een tweejaarlijks toer- loi de waarde van het WK vermindert. De 'voetbalcommissie' eft slechts een adviserende rol binnen de FIFA. Nederlandse trainer zit vanavond op bank bij Real Madrid De Italiaanse trainer Fabio Capello komt voorlopig nog niet naar Madrid. Dat betekent dat Guus Hiddink van avond gewoon op het trainersbankje zit in stadion Ber- nabeu om Real Madrid de halve finale binnen te loodsen van de Copa del Rey, de Spaanse koningsbeker. barcelona henk van den boom correspondent Dat zal hem zonder al te veel moeite lukken, want de ploeg van de zwaar geteisterde Ne derlandse coach won vorige week tot ieders verrassing de eerste wedstrijd tegen Racing de Santander met 2-6. Of de uitslag van vanavond nog enig gewicht in de schaal legt in verband met zijn toekomst bij Real valt ernstig te betwijfelen. Niet alleen de fans en de Madri- leense sportpers, ook de direc tie van de 'Koninklijke' wil Hid dink met onmiddellijke ingang lozen en het liefst vervangen door de Italiaanse trainer Fabio Capello. Maar de Italiaan wil volgens de laatste berichten pas het komende seizoen beginnen bij de Koninklijke. Zoals iedere maandagmorgen trainde Hiddink zijn spelers en hij deelde na afloop mee dat hij nog steeds de trainer van Real Madrid is. „Ik voel me prima. Natuurlijk maak ik me wel zor gen over sommige zaken, maar we gaan door. Ik ga niet met de armen over elkaar zitten wach ten." Ondertussen bezocht Fabio Capello, achtervolgd door de pers, een museum en hij di neerde met zijn vrouw in een bekend Madrileens restaurant. De Italiaan was gisteren toeval lig in Madrid voor een confe rentie over 'tactiek in het voet ballen'. Voozitter Sanz had diverse vergaderingen met zijn techni sche staf. Afgelopen nacht heeft hij op een geheime plaats bui ten Madrid langdurig met Ca pello onderhandeld. Deze heeft echter geen zin om de brokken van dit seizoen nog op te rui men. Madrid wil de trainer al leen hebben als hij met onmid dellijke ingang begint. Capello vreest een fiasco als hij met dit Madrid moet proberen de Champions League te winnen. Voorzitter Sanz zal nu op zoek gaan naar een andere trainer. Overigens is de liefde van de voorzitter voor Capello niet groot. Sanz heeft zich in het verleden bijzonder grimmig over de Italiaan uitgelaten. Die zegde in april 1997 zijn contract van drie jaar met Madrid voor tijdig op vanwege zijn proble men met sommige spelers en ook met Sanz. Onder Capello werd Real Madrid in 1997 landskampioen. Voorzitter Sanz was verbolgen over het vertrek van Capello en beloofde dat de Italiaan er bij hem niet meer inkwam. Bij aankomst op het vliegveld enschede gpd Vaker onder weerstand spelen en meer topwedstrijden. Met die doelen voor ogen heeft de waterpolocommissie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond besloten de hoofd klassen met ingang van volgend seizoen anders op te zetten. De hoogste afdelingen worden ge splitst in twee poules van zes Nu spelen de twaalf clubs nog Nieuwe opzet waterpolocompetitie in één klasse. In de nieuwe op zet spelen de eerste drie uit bei de poules na tien speelronden verder in de kampioensgroep. De overige zes ploegen vallen terug in een degradatiepoule. De kampioenspoule kent weer zijn eigen opzet. Eerst wordt er een reguliere reeks van tien wedstrijden gespeeld, waarna er kruisfinales op het programma staan. Het slot be helst een korte competitie met de drie winnaars uit de kruisfi nales. De nieuwe formule moet meer spanning in de competitie brengen. De huidige topploe- gen nemen de reguliere compe titie niet altijd even serieus, omdat er nog een beslissende enal mag de bekerwedstrijd tegen Sheffield jited overspelen. De club van Bergkamp en irmars kreeg maandag het groene licht van de K. De wereldvoetbalfederatie dreigde eind vo- week de replay strafbaar te stellen, rsenal won de eerste wedstrijd met 2-1, na omstreden winnende treffer van Overmars. het winnende doelpunt werd Kanu van Arse- 'van onsportief gedrag beticht, omdat hij na i 'blessure-inworp' de bal oppikte en de he iende voorzet op Overmars gaf. oach Wenger van Arsenal stelde kort na de Istrijd voor het duel over te spelen. Sheffield United en de Engelse bond gingen daarmee ak koord. De FIFA in eerste instantie ook, maar dreigde later alsnog de sportieve geste te verbie den, omdat er geen regel overtreden zou zijn. Gisteren gaf de FIFA te kennen dat Arsenal en Sheffield United vanavond aan hun replay kun nen beginnen. De FIFA zal de 2-1 van de eerste wedstrijd in de boeken opnemen en beide cubs moeten schrifte lijk de garantie geven dat ze het resultaat van de tweede wedstrijd als beslissend accepteren voor kwalificatie voor de volgende ronde. Bovendien deed de FIFA de aanbeveling dat Arsenal een deel van de recette zal doorsluizen naar een charitatieve instelling. OREBORD PRIJSVRAGEN ty Ten van maandag 22 februari: 1-9- 17-24-28-30-32-33-34-36-39-43- 18-53-64-68-77-80. (onder voorbe- d). 7: Eerste prijs: geen winnaar. Twee- ijs: geen winnaar. Derde prijs: 71 ïaars die elk f. 1000,00 ontvangen, de prijs: 141 winnaars die elk f. 00 ontvangen. Vijfde prijs: 3586 wm- die elk f.25,00 ontvangen. Zesde 4508 winnaars die elk f. 10.00 ont- ;en. Zevende prijs: 62.319 winnaars elk f.5,00 ontvangen. Cijferspel: 6 cij- goed: geen. 5 cijfers: 1 winnaar. 4 ctj- 29 winnaars. 3 cijfers; 287 winnaars, ijfers; 2938 winnaars (onder voorbe- VOETBAL nada, EK zaalvoetbal: Nederland - Spanje 1-3 (0-0), Jtië - Joegoslavië 4-3 Jelgië - Portugal 0-0, Rusland - 3-3. ■divisie: RBC-Emmen 1-1 Los Angeles, Nissan Open: 1. Els (ZAf) 270 slagen (68 66 68 68), 2. Tryba (VSt) 272 (70 69 61 72), Woods (VSt) 272 (69 68 65 70), Love (VSt) 272 (69 65 68 70), 5. Price (Zim) 273 (67 71 67 68), Duval (VSt) 273 (66 71 67 69). 1HANDBAL Monaco, Tweekamp: Karpov (Rus) - Piket (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1-1. Linares, Internationaal toernooi, Tweede ronde: Anand (Ina)-Leko (Hon) 1/2-1/2, Ivantsjoek (Oek)-Kasparov (Rus) 0-1. Stand: 1. Adams, Kasparov 1,5, 3. Anand, Kramnik, Svidler, Topalov 1, 7. Ivantsjoek. Leko 0,5. BASKETBAL t: New York Knicks - Chicago Bulls 79- San Antonio Spurs - Detroit Pistons 64, Washington Wizards - Boston Cel- 86-75, Toronto Raptors - Vancouver tzlies 102-87, Minnesota Timberwolves amento Kings 102-90, Orlando Ma- - Houston Rockets 109-83, Indiana ers - New Jersey Nets 80-79, Seattle cs - Los Angeles Lakers 92-89. GOLF Ramsau (Oos), WK Noordse Vrouwen, 5 km klassiek: 1. Martinsen (Noo) 12.49, 2. Damlova (Rus) 0.12, 3. Neumannova (Tsj) 0.17, 4. Nagejkina (Rus) 0.25, 5. Gavrilioek (Rus) 0.29. Stand werelkbeker na 11 races: 1. Martin- sen punten, 2. Gavriljoek 552, 3. Belmon- do (Ita) 538. Mannen, 10 km klassiek: 1. Myllylö (Fin) 24.19,2, 2. Stadlober (Oos) 0,15, 3. Hjel- meset (Noo) 0,17, 4. Prokoerorov (Rus) 0,18, 5. Daehlie (Noo) 0,27. Stand wereldbeker na 11 races: 1. Daehlie 665 punten. 2 Myllyla 469, 3. Botvmov (Oos) 439. Are (Zwe), Wereldbeker vrouwen: Reuzenslalom: 1. Meissnitzer (Oos) 2.12,97, 2. Wachter (Oos) 2.13,62, 3. Flemmen (Noo) 2.14,80, 4. Nef (Zwi) 2.14,88, 5. Ottoson (Zwe) 2.15,10, 6. Compagnoni (Ita) 2.15,16. Stand wereldbeker reuzenslalom 1 Meis snitzer 620 punten. 2 Wachter 436. 3 Flemmen 378 Stand wereldbeker algemeen 1 Meissnit zer 1430. 2 Gerg (Du.) 980. 3 Ertl (Dui) 944 TENNIS Londen. Mannen. 1.6 miljoen gulden: Eerste ronde: Krajicek (Ned/4) - Tarango (VSt) 6-4 6-2, Ivanisevic (Kro/7) - Sie- merink (Ned) 6-3 0-6 7-6, Enqvist (Zwe/6) - Rosset (Zwi) 6-1 6-3, Prinosil (Dui) - Pa vel (Roe) 7-6 6-3, Arazi (Mar) - Ulihrach (Tsj) 7-5 6-4. Oklahoma City. Vrouwen, 360.000 gul- Eerste ronde. Stevenson (VSt) - De Swardt SKIËN (ZAf/7) 7-5 7-6. Panova (Rus) - Bara- bansjikova (WRu) 3-6 6-1 6-2, Brandi (VSt) - Sanchez-Lorenzo (Spa) 7-6 b-2, Chi (VSt) - Frazier (VSt/6) 3-6 7-6 7-5, Saeki (Jap) - McNeil (VSt) 7-5 6-4, Wagner (Dui) - Nejedly (Can) 6-4 6-2. granada anp ZWEMMEN Rosario (Arg), Wereldbeker lange-afstands- zwemmen, 60 km: Mannen: 1. Meca (Spa) 5 uur en 52 minu ten, 2. Lecat (Fra) 5.53, 3. Majcen (Slv) 5.53. Vrouwen. 1. Büchse (Dui) 6.00 uur. 2. Kamrau (Dui) 6.07, 3. Van Dijk (Ned) 6.10. De zaalvoetballers hebbeji het EK geopend met verlies. In Granada werd gisteravond met 3-1 ver loren van gastheer Spanje. Voor Oranje scoorde Langenhuijsen de gelijkmaker, maar een tijdstraf van Laetemia werd de Nederlandse ploeg fataal. Oranje opende voor 2500 toeschouwers ge durfd. Het creëerde twee prachtige kansen die door Grünholz en Langenhuijsen werden gemist. Daarna nam Spanje het initiatief en ontwückelde het een stevig veldoverwicht. Doelman Wentzel, die aan zijn afscheidstoernooi begon, hield de nul vast in de eerste helft. Na de pauze raakte Oranje verstrikt in de man van Madrid trok Capello dan ook meteen het boetekleed aan. „Ik heb een vergissing gemaakt door weg te gaan bij Madrid." Een ding is zeker, trainer zijn bij Real Madrid is niet gemak kelijk. Een Spaanse krant verge leek de trainersbank bij de Ko ninklijke met de 'electrische stoel'. In de korte periode (drie jaar) dat Sanz de hoofdstedelij ke club dirigeert heeft hij zes trainers versleten. Juup Heync- kes, de voorganger van Hid dink, heeft bij herhaling gezegd dat Real Madrid één van de moeilijkste clubs is om bij te werken. Wanneer Hiddink wordt ontslagen kost dat het armlastige Real Madrid een kleine zeven miljoen gulden. De trainer tekende een contract voor vijf miljoen per jaar. „Ik voel me prima", zei Guus Hid dink gisteren tijdens de perscon- FOTO AP londen anp Richard Krajicek heeft in tegen stelling tot vorig jaar de eerste ronde van het tennistoernooi in Londen overleefd. De als zeven de geplaatste Nederlander ver sloeg maandagavond de Ameri kaan Jeff Tarango in twee sets: 6-4 6-2. In de voorgaande editie vloog Krajicek er in ronde één nog uit tegen de Engelsman Tim Henman. Jan Siemerink leed eerder op de dag zijn zesde nederlaag in dit jaar. Hij verloor in drie sets van de als zevende geplaatste Goran Ivanisevic, 3-6 6-0 6-7. De afsluitende tiebreak ver loor Siemerink met 7-1. De Kro aat had aan één breekpunt vol doende om de eerste set naar zich toe te trekken. De tweede pikte Siemerink in 23 minuten in, 6-0. Ivanisevic werd uit zijn ritme gehaald door het lawaai in de tent in Battersea Park. „Ik dacht dat de dak van de tent zou wegwaaien door de wind." In de derde set verloren beide spelers een keer hun opslag. In de tiebreak werd een mislukte smash Siemerink fataal. Het was de eerste mini-break waar na Ivanisevic doordrukte. De Kroaat was blij na zijn overwin ning. „Van de laatste vier duels verloor ik er vier van Jan." Voor Siemerink, 20e van de wereld, rust er nog geen heil op dit tennisjaar. In Londen werd hij voor de vijfde keer in de eer ste ronde uitgeschakeld. Hij be haalde alleen drie overwinnin gen in Sint-Petersburg waar hij de laatste vier bereikte. Vorig jaar drong Siemerink in Londen door tot de halve finales. In Rotterdam werd hij vorig jaar toernooiwinnaar, daar verloor hij vorige week eveneens in de eerste ronde. Bij aftrek van die punten op de wereldranglijst, over twee weken, duikelt de Rijnsburger uit de top-50. play-off op volgt. „Als bondscoach juich ik dit alleen maar toe", aldus Jan Mensink, coach van het natio nale vrouwenteam. „Des te meer topwedstrijden je hebt, des te beter het is voor het tota le niveau. Alles kwam aan op een paar weken goed presteren. En dat kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn", aldus Mensink. „Ik zie dit als een keuze voor topsport." to-manverdediging van de Spanjaarden. Neder land verdedigde slecht uit en na een blunder gaf Ferreira de Spanjaarden de leiding. Halverwege de tweede helft herstelde Langenhuijsen met een fraai afstandsschot het evenwicht (1-1). Kort daarna liep Laetemia tegen zijn tweede gele kaart aan, waardoor Spanje een numeriek overwicht verwierf. Risqueur buitte dat overwicht uit, 1-2. In de slotfase ging Nederland op jacht naar de gelijkmaker. Lorente sloeg voor Spanje toe in een counter, 1-3. In Poule A is Nederland verder ingedeeld met Joegoslavië en Kroatië. De Kroaten wonnen het onderonsje (4-3). De nummers een en twee van de poule gaan over naar de halve finales. 7 raag willekeurige Nederlan- v ders om eens drie shorttrac kers op te noemen. Negen van hen zullen zwijgend toekijken en nummer tien weet uiteinde lijk een naam te reproduceren. Welke? Die van Lissenaar Da ve Versteeg. Want als er een rij der is die voor de camera's van Studio Sport om een reactie wordt gevraagd, dan is het Versteeg wel. Als er een rijder is aan wie jeugdige fans een handtekening vragen, dan is het Versteeg wel. En als er een rijder is die bijdraagt aan de toenemende populariteit van de sport, dan is het - 't begint bijna vervelend te worden - Versteeg wel. Hij is nu eenmaal het boegbeeld van deze olym pische discipline. De KNSB lijkt grote plannen te hebben met deze jeugdige tak van de schaatssport. Anders stel je geen aansprekende bondscoach aan in de persoon van Wilf O'Reilly, anders deel je de kernploegen nier op nieuw in om de shorttracktop breder te kunnen maken. In vesteringen in de toekomst kosten geld, maar ondertussen lijkt de bond het heden te ver geten. Versteeg, die met aan sprekende resultaten er voor zorgt dat jongeren enthousiast raken voor deze spectaculair ogende sport, is sportief gezien op een dwaalspoor beland. Dat de KNSB in een na-olym- pisch jaar minder uitgeeft aan trainingskampen is logisch, maar dat Versteeg een 1500 gulden kostende stage naar het Italiaanse Bonnio zelf moet betalen, is natuurlijk het an dere uiterste. Om over de ver goeding die de fidl-time spor ter van zijn broodheer ont vangt nog maar te zwijgen. Dat ging dus op aan dat trai ningskamp. Vijftienhonderd gulden. Zou Rintje Ritsma voorzo'n habbe krats de veters van zijn schaat sen aansnoeren?En, hoeveel dagen kan een schaatsbobo met een vergoeding van die omvang in een, pak-'m-beet, Noors hotel verblijven? Twee, goed hooguit drie dagen. Ver steeg moet er een heel seizoen mee doen. Vreemd hè, dat deze olympische sporter zich ach tergesteld voelt als hij leest dat Carla Zijlstra 100.000 gulden van de bond krijgt omdat ze onterecht uit de kernploeg is gezet. Het is niet voor niets dat Versteeg erover denkt om niet meer alles opzij te zetten voor het shorttrack. Natuurlijk vragen mensen zich niet geheel ten onrechte af wat het sliorttrack nou helemaal voorstelt. Op dit moment nog niet al te veel, ook al was Ver steeg tiveede tijdens het EK en werd hij op de Olympische Spelen in Nagano zesde op de 500 meter. De sponsor klaagt dat het shorttrack weinig op televisie komt. Maar staan Jan Nijboer, Marieke Wijsman en Sandra Zwolle - om maar en kele langebaanschaatsen die wel volop uit de KNSB-ruif (lees: Aegon) mee-eten - dan wel zoveel in de picture? En, wie was er nou helemaal in het sprinten geïnteresseerd tot dat Jan Bos en Erben Wenne- mars over de baan begonnen te vliegen?Niemand toch. De populariteit van darts is toch ook alleen maar aan Raymond van Barneveld te danken. Zo heeft het shorttrack, dat een veel bredere internationale top kent dan het langebaan schaatsen, een type als Versteeg nodig. Wil hij echter uitgroeien tot een ware kampioen dan heeft hij wel geld nodig om de zelfde trainingskampen te kunnen volgen als zijn buiten landse concurrenten. Boven dien heeft hij recht op meer soldij. Dan stuurt de KNSB maar wat minder bobo's naar het buitenlarul. PETER VAN DER HULST PS. Op deze plaats werd vorige week gesteld dat de Oegstgeester raadsleden Noort en Van Haaften nooits iets belangwekkends over sport naar voren hebben gebracht. Nader onderzoek van onze archieven leert dat deze stelling onjuist is.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21