Versteeg voelt zich miskend Sport Mau-Asam wint NK Doelman houdt De Zijl/LGB in de race LZ laat hoofd hangen oossens, ouglas en fan Balkom deuren' NK Goud voor Bekkenk maskeert slechte prestaties regio-atleten Maase en Boonstra tiende in Luxemburg chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 071-5356463 Van Meggelen verschalkt het peloton in eindsprint haarlem De strijd om UNOX-Cup wordt meer en meer een psycho logische oorlogsvoering tussen leider Henk Angenent en Rob van Meggelen. Met de winst van de zestiende KNSB-wedstrijd heeft Van Meggelen een gevoelige tik uitgedeeld. In Haarlem had de 34- jarige Amsterdammer een verwoestende spurt in de benen en won de massasprint. Van Meggelen is verlost van zijn ontzag voor ras sprinters als Jan Maarten Heideman, René Ruitenberg en KC Boutie- tte, die tweede werd. Met nog drie wedstrijden voor de boeg be draagt het verschil tussen Angenent en Van Meggelen slechts twee punten. „Ik heb er vertrouwen in dat het goed komt. Ik word niet ze nuwachtig. Ik ken mijn krachten. Ik ben nog steeds lijstaanvoerder", zei Angenent. Waarop Van Meggelen reageerde: „Ik voel me nog sterker. Ik weet nu wat sprinten is. Angenent is bang voor mij. Hij heeft me vandaag alleen maar geschaduwd." foto anp ne Versteeg is een shorttracker vol twijfels. Hij voelt miskend door de schaatsbond en dat zit hem dwars, ontbrak de Lissenaar na het mislukte EK aan moti- ie om zich op te laden voor de dagelijkse trainingen, aangepast schema bracht de lol weer enigszins te- maar het was niet voldoende om met overmacht de ionale titel voor zich op te kunnen eisen. Pas op de v iuitende drie kilometer rekende de torenhoge favoriet leren in Heerenveen af met Alex Velzeboer. nl enveen peter v Ia|r zijn gevoel kon Versteeg >nlijk alleen maar verliezen, ^sik het NK niet had gewon- dan was ik ook niet naar WK gegaan", verkondigde ijder achteraf, erlies van zijn nationale titel Versteeg mentaal hebben roken. „Voor mij hing hier veel vanaf. Op het EK zat al tegen. Ik heb daarna, in rleg met bondscoach Wilf eilly bij de training mijn ei- ideeën gevolgd. Ik heb er duurwerk gedaan. de motivatie verbeterde. Nederland ben ik veruit de ie. maar als alles tegen gaat Oen, dan krijg je er op een ge en moment de balen van." [enveen peter van der hulst et overmacht heeft de Woubrugse shorttrackster Mau-Asam jj steren de nationale titel bij de meisjes B veroverd. De rijdster I n het Leidse IHCL wees haar concurrenten op alle afstanden 1 DO, 1000 en 1500 meter) resoluut terug. Clubgenote Sylvana ,|J ikkinga werd in de jongere categorie meisjes C vierde. Op de 0 meter eiste de Hoogmadese het brons voor zich op. lei Bij de jongens B was Robbert Kees Boer van de Indoor Hardrij hj ub Leiden succesvol. De Woubruggenaar eindigde in de eind- Qgschikking als derde achter Benny Bruggemans en Ids Dijk- 02 a" Versteeg, die al de nodige moeite ondervindt om zich in het na-olympische jaar op te peppen, is ontevreden over de wijze waarop de KNSB met hem omgaat. Tot nu pleit hij te vergeefs voor een vast contract bij de bond. „Als dat niet veran dert weet ik niet of ik nog ver der ga. Het shorttrack zal dan in ieder geval niet meer op het eerste plan staan", aldus Ver steeg. De rijder moet het voor lopig nog doen met een jaarlijk se bondsbijdrage van 1500 gul den. ..Ik hoopte aan het begin van dit seizoen al een contract te krijgen. Nu ben ik steeds ver plicht om te laten zien wat ik waard ben. Dat werkt niet. Je moet ook een keer ontspannen kunnen rijden." Het steekt Versteeg dat hij aan het begin van het jaar zelf de kosten moest ophoesten voor een trainingskamp in het buitenland. „Het budget is dit jaar verminderd, maar ze ver wachten ondertussen wel dat je op eenzelfde niveau presteert, of beter", aldus Versteeg. Voor de zoveelste keer pro beerde Versteeg in Heerenveen de bond nog maar eens te over tuigen van zijn kunnen, maar gemakkelijk ging het allemaal niet. Op de 1000 meter werd de Lissenaar op de streep geklopt door streekgenoot Alex Velze boer. De Noordwijker nam daardoor verrassend de leiding in het klassement. Op de drie kilometer moest Versteeg dus bij de eerste drie eindigen en voor Velzeboer blijven. Het luk te Versteeg om zijn rivaal enke le ronden voor het einde te pas seren, maar om elk risico op een val te mijden, liet hij de ze ge aan Cees Juffermans. De Stompwijker, die een tegenval lend toernooi reed (diskwalifi catie op de 500 meter en val op de 1500 meter) legde daardoor alsnog beslag op de derde plaats in het eindklassement. Dankzij zijn zilveren medaille verzekerde Velzeboer zich - naast Versteeg - van deelname aan het WK, dat komende maand in Sofia wordt gehou den. „Ik wil proberen om daar een derde startplaats voor Ne derland te verdienen", aldus Velzeboer, die het vooral van de kortere afstanden moet heb ben. „Bij de World Cup's heb ik al enkele malen een halve finale gehaald. Lukt dat tijdens het WK, dan zit je al gauw bij de eerste twaalf of vijftien van het klassement. En als ik zo'n goed weekeinde heb als hier in Hee renveen kan er van alles gebeu- Bij de vrouwen liet Maureen de Lange geen twijfel bestaan over haar WK-kandidatuur. Met haar zus Melanie, die de drie ki lometer op haar naam schreef, verdeelde ze alle eerste plaatsen tijdens het NK. De zege op de 1000 meter was zonder twijfel het zwaarst bevochten. Bij het inrijden kwam Maureen de Lange ten val en liep daarbij een liesblessure op. Ze kon daardoor nauwelijks haar lin kerbeen optillen om de be schermers van haar schaatsen te verwijderen. „Het gekke is, dat ik door die blessure eigen lijk niets kon behalve schaat sen." Ze wist in de finale van de kilometer haar zus Melanie dan ook achter zich te houden. „Ik ben dit jaar vooral men taal veel sterker geworden", noemt Maureen de Lange als belangrijkste oorzaak voor haar progressie. „Qua vechtlust, durf en lef ben ik er enorm op voor uit gegaan. Voorheen reed ik al leen mee." Herhaaldelijk hield bondscoach Wilf O'Reilly haar voor dat ze op het ijs veel te lief was. „Zelf had ik ook zoiets van; ik train niet zo hard om alleen mee te kunnen rijden. Op een bepaald moment heb ik de knop omgedraaid." Op het EK kwam, ook voor haarzelf, de be vestiging van haar talent. Ze werd in Oberstdorf derde. „Dat toernooi is het keerpunt ge weest." Tijdens het WK krijgt Maur een de Lange opnieuw de kans zich te bewijzen. Of ze dan ook kan rekenen op de steun van haar zus, tweede op het NK, is nog maar de vraag. Pas op 13 maart beslist de bond wie de nog vacante WK-plek inneemt: Melanie of Danielle Molendijk. De in Gent woonachtige short trackster liet het NK vanwege oververmoeidheid aan zich voorbij gaan. De finale van de 1000 meter bij de mannen werd een prooi voor Alex Velzeboer (51). In de eindrangschikking werd hij tweede achter C steeg (52). ei e Zijl/LGB blijft in het spoor I n koploper PSV. De Leide- le sars wonnen de lastige uit- edstrijd bij Donk met 7-11. i ploeg van Jacob Spijker poot de eerste periode win- e. ind af (3-4) maar had opval- nd veel moeite met het spel va n de middenmoter uit Gou- 8 l Pas in de tweede periode II ierp De Zijl/LGB alle 01 Itroom van zich af. Door fou- 311 n in de verdediging van Donk itstond een 3-7 voorsprong. f i Leidse ploeg werd daarbij holpen door doelman Robert 1 n Berkel die een strafworp 1 jpte. Voor de Zijl/LGB scoor- n Rob Dubbeldeman (3), Bas Meegdes (2), Robert Kleywegt (1), Twan Martijn (1), johan Kluivers (1), Micha Prins (1), Jeroen Sprinkhuizen (1) en Martijn Busscher (1). Eersteklasser Vivax won met 11-6 van de Gouwestaete. De zege kwam niet in gevaar tegen de hard spelende Waddinxve- ners. Vooral Serge Dietz was op dreef in Poelmeer. De midvoor scoorde zaterdag zesmaal. An dere doelpunten kwamen op naam van Roel Beugelsdijk (3), Ivo Dietz (1) en Rutger Versluis (1). Domper op de vreugde was de schorsing van Sjors Verburg. Naar aanleiding van een inci dent tegen Alliance is de top scorer uitgesloten voor zes duels. Katwijk speelde een sterke wedstrijd tegen het in degrada tienood verkerende NVA/HHC. De Katwijkers sloegen hun slag in de derde periode. Katwijk liep uit van 4-4 naar 8-4. De eindstand was bij 10-7. Voor Katwijk scoorden Kjeld Boon stoppel (4), Dirk Haasnoot (3), Wim Schaap (1), Alex Sieval (1) en Pieter van Duyvenbode (1). Sassenheim won met 5-2 van de Wiekslag. De doelpun ten kwamen op naam van Aar jan Meirink (2), Jerry Leepel (1), Arjan Odems (1) en Peter Bijman (1). Koudekerk versloeg De Woelwaters met 14-4. Voor het verstrijken van de eerste perio de stelde Koudekerk orde op zaken (3-1). Via de periode standen 7-2 en 9-4 kwam de derdeklasser uit op 14-4. Voor Koudekerk scoorden Werner Stolk (5), Rob Westgeest (3), Lars Bergsma (2), Jorrit Wulf- fers (2), Rene Overes en Sander Fillipo. NZPC uit Noordwijk was niet opgewassen tegen Het Y uit Amsterdam. De voormalige hoofdklasser was met 11-6 te sterk voor het op de laatste plaats geposteerde NZPC. Al kemade kwam niet tot grote daden tegen Aquafit. De derde klasser verloor met 5-3. Vrouwen De wouwen van LZ 1886 drei gen af te dalen naar de tweede klasse. De eersteklasser verloor met 10-6 van de reserves van Polar Bears en is door de ne derlaag de degradatieplaatsen dicht genaderd. De wouwen van De Zijl/LGB kwamen tot een 2-2 gelijkspel tegen het sterke DAW. De start van de Leidsen was niet voort varend (0-2) maar een sterke laatste periode leverde toch nog een punt op. Voor De Zijl/LGB scoorden Ingrid van Veen en Wendy van Berkel. Alkemade leverde een prima prestatie door in Zaandam middenmoter Alliance met 6-0 te verslaan. Vooral in verdedi gend opzicht had de ploeg van Wilco van der Zeeuw de zaak jes prima voor elkaar. Voor Al kemade scoorden Tilia van Ruiten (2), Bernadette Roelofs (2), Heieen Schoo (1) en Heidi Elstgeest(l). AZC was veel te sterk voor HZ- /Zian uit Den Haag; de 12-4 uit slag spreekt voor zich. LZ 1886 had na het fraaie gelijkspel te gen AZC (10-10) hoop op een goed resultaat tegen Polar Bears, maar de Edenaren waren met 12-5 oppermachtig. AZC was in eerste instantie niet bij de les. Veel te slap kwa men de Alphenaren uit de start blokken. HZ/Zian profiteerde optimaal en wist in drie minu ten tijd een 0-3 voorsprong te bemachtigen. Hierna werd AZC wakker. HZ/Zian werd door de stevige pressing achteruit ge drongen en wist in de resteren de tijd nog maar één keer te scoren. Nog voor het verstrijken van de eerste periode had AZC de Hagenaars achterhaald. In de volgende drie perioden was het AZC wat de klok sloeg. HZ- /Zian kwam niet meer aan de bak en zag de Alphenaren snel uitlopen. Zone of press, AZC was veel te sterk. De jeugd kreeg opnieuw veel speeltijd, maar ook dat hielp HZ/Zian niet aan een betere uitslag. Bij 12-4 kwam het eind signaal. Niels Zuidweg had geen moment getwijfeld aan de overwinning. „Voor iedere wedstrijd wordt gezegd: start fel. Maar het is nu eenmaal geen topploeg en dan beginnen we onbewust toch te gemakke lijk. Na die 0-3 hadden ze niets meer te vertellen." Topscorer bij AZC: Niels Zuidweg 3. LZ 1886 speelde een slechte wedstrijd tegen Polar Bears. In Ede groeit iets moois. De Beren, dit seizoen onder leiding van oud-bondscoach Hans van Zeeland, zijn in de huidige competitie steeds beter gaan spelen. Wist LZ vorig seizoen nog drie punten aan de onder linge duels over te houden, dit jaar werd twee keer kansloos verloren. Hoewel LZ veel paal en lat raakte en arbiter Joop van den Heuvel weer een truc in petto had, was op de Edese overwinning weinig af te din gen. Na 1-0 en 1-1 stuurde Van den Heuvel - naar later bleek - Mathieu Spros uit het water, terwijl iedereen dacht dat Mar tijn Laurense het slachtoffer was. Martijn moest naar de kant en Mathieu speelde door. Het gevolg was een strafworp en een extra persoonlijke fout voor Mathieu. De eerlijkheid gebiet te zeggen dat Polar Bears ook zonder dit incident onge twijfeld gewonnen had. De sterk acterende ploeg van Hans van Zeeland profiteerde opti maal van het slordige spel van LZ 1886. De counters na Leids balverlies waren messcherp en leverden veel goals op. Al snel had LZ 1886 geen uitzicht op een goed resultaat. Na 4-1 liet de ploeg het hoofd hangen. De eindstand werd bepaald op 12- 5. Goals LZ 1886: lan Langer- horst 2, Ben Olde Olthof, Rem- co Singeling en Mathieu Spros allen een. HAAG GPD mmige blik, vlammende n. Ester Goossens, Patrick i Balkom en Troy Douglas gden twee opwindende ele- nten toe aan een hoofdzake- sfeerloos en voorspelbaar atletiek: vuur en dynamiek, c. i trio wilde er iets moois van in ten en onttrok zich met die n lelling aan de plichtmatig- di J, die het NK al jaren uit- S alt. I Dit wordt mijn feestje", t nste Goossens, die haar te verjaardag vierde met ti- i op de 400 en 800 meter en er op de 200 meter. „Het NK ii leuk, spannend", overdreef L sprinter Troy Douglas. De i j de meester' had het publiek frdag wakker geschud met i explosieve 60 meter (6.70 onden). En in al zijn theatra- titbundigheid deed hij dat na race nog eens ongewild dun- i jes over. Hij gooide zijn ikbus richting tribunes. ar tot grote hilariteit van de schouwers spatte het projec- voortijdig uiteen op .een van pilaren en bezorgde daar- I ir sommigen een nat pak. 'e clown van goud bracht r t die ludieke actie tenminste I leven in de atletiekarena utrust. P lok Utrechter Patrick van n kom haalde het onderste uit II kan. Hij verbeterde met c 39 seconden op de 200 zijn e fn Nederlands record en alificeerde zich meteen ook P >r de WK-indoor. „Mijn hele l{ oorseizoen is opgebouwd D iting WK. Bij het NK wilde ik 54 limiet verpulveren en dat is 1 ma gelukt. De vorm komt er- 'e Vorig jaar leefde ik nog van I thieters. Dit seizoen werk ik 'consistentie. In Japan moet mg een-, tweetiende vanaf." D ster Goossens loopt ook l' oit met de handrem op. „Ik II geen tegenstand op de 400 'er, maar pep me wel op "lat ik hard wil gaan", zegt Patrick van Balkom 'vliegt' over de 200 meter naar een nieuw record. FOTO ANP Goossens, die met 52.19 secon den de vijfde tijd op de seizoen wereldranglijst noteerde. Ze be drijft topsport op haar manier. „Het is mijn lijf, mijn sport, mijn leven. Ik hoef geen spon sors, want anders voel ik me verplicht om me waar te ma ken. En die druk wil ik juist niet. Ik hoef aan de sport geen huis over te houden. Veel mensen vinden dat stom. Maar zo zit ik nu eenmaal in mekaar." Gisteren gaf ze nog even gas op de 200 en 800 meter. „Ik kon het toch niet laten." Drie starts, drie plakken. „Het is toch niet helemaal mijn dag geworden. De kleur van de 200-meterme- daille was toch verkeerd", aldus Goossens die het op die afstand moest afleggen tegen Lotte Vis- schers. Stella Jongmans had op haar beurt op de 800 meter geen schijn van kans. Ze stelde met pijn en moeite de tweede plaats veilig. Voor de rest was het NK wei nig sprankelend. Voor enige opwinding zorgden enkel nog Corrie de Bruin met de kogel (18.44 meter, tevens olympi sche kandidatuur) en Robin Korving op de 60 meter horden (7.69 seconden). De series hor den liepen nog bijna uit op een heuse rel. Starter De Jong no teerde een recordaantal valse starts. Drie adeten werden weg gestuurd (tweemaal vals), waar onder James Sharpe, die speci aal vanuit Boedapest was over gevlogen. „Dit was een wed strijd letterlijk verknallen", foe terde Sharpe. Hij zat in de tweede serie, die liefst zeven maal moest worden terugge schoten. Eerste seniorentitel voor 22-jarige Leidenaar Het handjevol atleten dat er was, kwam goed voor de dag. Los van het drietal Ramses Bekkenk, Nicole van Grieken en Femke Rietveld sloeg de regionale atletiek echter een modderfiguur tij dens de nationale atletiekkampioenschappen in Den Haag. Ramses Bekkenk bezorgde Leiden At letiek nog het goud, maar was meteen de enige deelnemer van de op acht na grootste vereniging van Nederland. De Spartaan en AAV '36 vaardig den ook één atlete af, waarbij Nicole van Grieken het namens Lisse beter deed dan de Alphense Femke Rietveld. Oegstgeestenaar Christoph Kempen had nog voor een uitschietertje kunnen zorgen, maar na zijn zevende plaats op de zestig meter (6.90) moest hij zich geblesseerd afmelden voor zijn favoriete 200 meter. Bekkenk nam bij afwezigheid van Kamiel Maa se (crossend in Diekirch) en Joost la Lau (gebles seerd) de Leidse honneurs met verve waar. Subtopper Stan Rijken leek in de matig bezette wedstrijd zijn grootste concurrent, maar na een overwinning vorig jaar in de Lisser Ter Specke Bokaal kende de student lichamelijke opvoeding voor hem geen angst. „Na een kilometer bleek hij het tempo al niet te kunnen volgen", merkte Bek kenk bovendien op. „Dus heb ik zelf doorgezet." De pupil van Bram Wassenaar werd vervolgens geassisteerd door Ronald van de Blink. De jonge Nijmegenaar gooide zijn eigen glazen in met een demarrage, die Bekkenk in een ideale uitgangs positie bracht. Met een verlengde sprint van ruim 200 meter haalde de 22-jarige atleet zijn eerste seniorentitel binnen. „De tijd van 8.14.45 zegt me niet veel", aldus Bekkenk, die wel sneller liep dan ooit eerder in de hal. „Het moet zeker onder de 8.10 kunnen. Van de zomer wordt dan 8.35 mijn doel, dat is de limiet voor de Universia- de." Van Grieken voldeed met haar vijfde plaats aan de weinig ambitieuze verwachtingen. „Toch een persoonlijk record", klonk het tevreden van de Noordwijkse die met 4.28,30 vijfde werd. Dat was vijf seconden sneller dan in de buitenlucht, in derdaad een flinke verbetering. Rietveld wist zich daarentegen niet te verbeteren, zodat het terecht was dat ze in de tweede tijdserie was geplaatst. Daarin bleek het niet meer mogelijk dan met 2.16,64 als elfde te eindigen. Kortekaas runner-up in modder van Zevenbergen Kamiel Maase en Miranda Boonstra zijn bij een internationale veldloop in Diekirch als tiende ge ëindigd. De Luxemburgse cross telde dit jaar voor het eerst niet mee in de voornaamste IAAF Cross Challenge serie, maar bleek desondanks redelijk bezet. Bij de mannen was Carsten Jör- gensen de snelste over 10,2 kilometer. Maase fi nishte op één minuut en negen seconden. De Leidenaar raakte halverwege de aansluiting met de kopgroep kwijt. „Ik kwam alleen te lopen, met voor me een gat en achter me ook", aldus Maase. „Maar ik had de indruk dat de laatste kilometers weer sterk waren." Opvallender dan de goede klassering van Maa se, was die van Miranda Boonstra. De Duitse Iri- na Mikitenko en de Bulgaarse Milka Michailova namen een ruime voorsprong, maar met 18.13 eindigde de Leidse na 4,8 kilometer op een mi nuut van de Ierse Una English, de nummer vijf tien van de Europese kampioenschappen in Fer- Dichter bij huis kende ook Jan Kortekaas een goede voorbereiding op de Nederlandse cross kampioenschappen die over twee weken worden gehouden in Heerde. Op een loodzwaar modder- parcours in Zevenbergen eindigde de Leiden At leet uit Roelofarendsveen als tweede in de plaat selijke Groene Ster Cross. Na ruim tien kilometer had Kortekaas twee minuten voorsprong op zijn clubgenoot Stefan Hulisz, maar ook een halve minuut achterstand op winnaar Huub Maas. „Ik wil die gouden medaille nog wel een keer heb ben", verwees Kortekaas naar de kansen van zijn club in het teamklassement van het crosskampi oenschap. Tijdens de 84ste Zegerplas heeft Mirjam Beers haar eigen parcoursrecord op de- 5 kilometer scherper gesteld. De atlete bracht onder uitste kende omstandigheden 20.29 op de klokken, 11 tellen sneller dan in november. De best bezette afstand was de tien kilometer, waarop Leidenaar Casper van den Burgh met een tijd van 34.00 de hielen zag van Johan Verwoerd (33.15) en Hendr ik-Jan Harming (33.47)

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25