DIOK laat zich van beste kant zier De Danaïden pakt promotie Foreholte blijft kalm in keiharde confrontatie Sport Groen Geel maatje te groot voor Triigc Alecto lijkt wakker geschud Moeizame zege Noordwij MAANDAG 22 FEBRUARI 1999 a spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk, 07]. Forse winst junioren Blitz leiden In de landelijke competitie (junioren) wonnen de jon gens van Blitz met 71-41 van het Amsterdamse Canadians. De afgelopen week waren de Voorschotense basketballers ook al te sterk voor Voorburg. ..Laten we het er op houden dat Canadians een mindere dag had en wij goed gespeeld hebben", was de verklaring van coach Sid Bruinsma na afloop. Door een hoog tempo wist Blitz de wedstrijd snel naar z'n hand te zetten, waar bij Ralph van Riet (14 rebounds) het meest opviel. Gemini/K verslaat Odulphus voorschoten De vollevbalsters van Gemini/Kangeroes heb ben zaterdag het inhaalduel met Odulphus met 3-1 gewonnen. Door die zege klom de ploeg uit Voorschoten naar de vierde plaats in de tweede divisie C. Desondanks was coach Reno Jagt- man niet te spreken over het niveau: „Wij speelden slecht, maar gelukkig was Odulphus nog slechter." Plav Fair verpulvert Woerden leimuiden De tafeltennissers van Play Fair kwamen in eigen zaal tegen degradatiekandidaat Woerden sterk voor de dag. De Leimuidense vierdedivisionist boekte een 9-1 overwinning en koestert vooralsnog met 15 punten uit vier duels een veilige, vierde plek. In 't Spant bleven Björn van der Voort en Dick Hoogendam in al hun partijen aan de goede kant van de score, Fred Mollers moest één tegenstander voorlaten. Duitse kampioen met 25-5 onderuit aan de Smaragdlaan DIOK heeft de Euro Cup-wedstrijd tegen het Duitse Victoria Linden gewonnen met 25-5. De Leidenaars lieten zich weer eens van hun beste kant zien en de overtuigen de winst kwam geen enkel moment in ge vaar Tom Suring groeide uit tot man van de wedstrijd. leiden pieter van der vliet DIOK heeft het weer eens aan de stok met de Ne derlandse Rugby Bond. Ondanks afspraken tus sen de drie nationale bonden van Nederland. België en Duitsland over het speelschema van de Euro Cup. bleek de NRB-competitieleider kenne lijk niet op de hoogte van dat programma. Hij plande afgelopen weekeinde de eerste van een serie van drie wedstrijden tussen DIOK en Den Haag voor het kampioenschap van Nederland en dat terwijl afgelopen weekend toch echt als Euro Cup-inhaalvveekend te boek stond. Pas eind vori ge week kwam het bericht van de Euro Cup ver plichtingen voor DIOK en HRC. „Ze begrijpen er niets van daar", reageerde scheidend DIOK-preses Bert van Veen. „De af spraken zijn helder en al in een vroeg stadium gemaakt en dan krijgen we dit soort acties. Op het bondsbureau in Amsterdam en in de officiële bondsmededelingen werd verkeerde informatie gegeven, die niet op tijd hersteld kon worden. Hierdoor wist bijna niemand dat we tegen Victo ria Linden speelden". In het clubhuis en langs het veld stond slechts een handjevol toeschouwers. „Dit is toch te gek voor woorden", voegde Van Veen toe. Ondanks deze perikelen werd het handjevol getrakteerd op een attractief duel..DIOK zocht de aanval en pinde de tegenstander vast op eigen helft. De beloning werd een penaltytry. toege kend wegens opzettelijk obstructie bij een doel- rijpe kans. Ewoud Chaudron converteerde: 7-0. De Leidenaars haalden met een vijfpunter van Pierce Tolson en een strafkick van Chaudron met 15-0 de rust. In het vervolg scoorde Suring twee try's, terwijl Stefan Kotte de enige try van Victoria Linden neerdmkte. Eindstand: 25-5. „Je kon zien dat we een tijdje geen competitie wedstrijden hebben gespeeld", zei Suring na af loop. „De combinaties liepen niet soepel en er werden te veel kleine foutjes gemaakt waardoor we balverlies leden. Maar over inzet was niet te klagen. Die was er bij iedereen". De 29-jarige koffieverkoper stak met kop en schouders boven de rest van het veld uit. Zijn in breng vormde vaak de basis waarop DIOK kon bouwen aan een aanval. „Ik heb nooit het gevoel gehad dat we dit zouden verliezen, alleen door die foutjes werd het rommelig. In de tweede helft hebben we dat hersteld en hebben we veel meer vanuit de ruck het spel gemaakt." Na afloop informeerde de aanwezige bonds coach Geoff Old bij Suring naar zijn beslissing om niet meer voor Oranje uit te komen. „Ik heb er gewoon geen tijd meer voor. Het Nederlands team heeft met Old een zeer goede coach, die precies weet waar hij mee bezig is. Maar de WK- voorbereiding vraagt te veel tijd. Ik kan dat niet meer opbrengen." In Hannover won titelverdediger Den t met 23-5 van de plaatselijke DRC. In een j, zware wedstrijd werd international Obbel topscorer met 11 punten. Bassets In Sassenheim won Bassets met 21-17 lastige Amstelveen. In een aantrelücelijke strijd opende Bassets met twee driepunt Marco van der Heiden de score. Gijis Ovei deed daar met een try nog eens vijf punt Vlak voor rust scoorde André de Haas zijn try voor de thuisclub en hij bracht de sta 16-5. Direct na de hervatting maakte Perry Not meer 21-5, maar deze try werkte voor Amsl als een rode lap op een stier. Vanaf dat mj speelden de gasten alles of niets en 'alles' st te lukken. Bassets wist zich geen raad en kn punten tegen. Dankzij een tien minuten blokkade tot slot hield Bassets de 21-17 o\ï ning in eigen huis. korfbal michel van gent De Danaïden is na twee jaar af wezigheid terug in de eerste klasse. De Leidse ploeg verze kerde zich van promotie via de 20-15 winst op ALO. Zij heeft nog één punt nodig om de kroon op haar werk zetten met een kampioenschap. Ook Per- nix blijft in de race voor bevor dering na de overwinning op Oranje Nassau(A). alleen heeft hij de kansen op de eerste plaats niet meer in eigen hand. Crescendo en KZ Leiden blijven daarentegen in degradatie nood. Vlak na rust raakte TOP in ze ven minuten tijd de aansluiting kwijt met Wordt Kwiek, dat van 11-12 (rust) naar 16-13 uitliep. De Sassenheimers hadden in deze fase alle moeite met het harde spel van de degradant, waarvan met name Steven Baart de dupe werd. Hij kreeg dan ook opdracht om niet meer in de punt te spelen, maar zijn vakgenoten te ondersteunen. Deze omschakeling had succes, want Marion Broekhuijzen en Jeroen van der Wolf namen het scoren moeiteloos over. Zij brachten njet Petra van Nie- kerk, Stanley Lardé en Peter Boeren hun club op 16-19. Dat werd de basis voor de 24-22 overwinning. Crescendo zette aan het ein de van de eerste helft tegen LU- TO een 6-5 achterstand om in een 9-7 voorsprong. De Leide naars konden deze goede lijn in het derde kwartier niet door trekken, integendeel zelfs. Zij moesten machteloos toezien hoe hun opponenten zowat elk schot door hun mand gooiden (14-9). Gertjan Hensing (3). Bet- tina Buikstra. Wijnand Alberts (2), Debbv Blogg en Carmen Zitman zetten nog een achter volging in, resulterend in 19-18. Daar bleef het bij, omdat een doorloopbal van René van der Vooren in de slotseconden uit de korf tolde. Voor Pernix was Oranje Nas- sau(A) de ideale tegenstander om zich te herstellen van de ne derlaag tegen DKV(IJ). De for matie van Peter Kuipers werd niet achterverdedigd, zodat het aanvalsspel volop tot ontplooi ing kon worden gebracht. Ro bin Amoldus (4). Sjoerd van der Kooij (2), Karen Amoldus, Lian Tieleman, Raymond Boerman en Bert Vanhaelen bouwden al gauw een geruststellende 10-3 voorsprong op. Na mst (11-6) raakte de aanval zijn concentra tie en zuiverheid kwijt, anders was het verschil vast nog groter geworden dan elf punten: 21- 10. Fiks beleefde een goede ge nerale voor de ontmoeting met leider DKV(IJ) door een 21-17 zege op De Vinken. De Oegst- geestenaren hadden veertien goede minuten, waarin zij aan vallend met veel schot, afvang en vaart acteerden. Dit resul teerde in twee treffers van res pectievelijk Marleen Boom gaard. Henrik Hooimeijer, Mat- thijs de Visser en Theo Vreeken. Zij vergrootten de voorsprong van 4-5 tot 4-13, hetgeen vol doende was voor de winst. Het lukte Tempo net niet om DKV(IJ) voor de tweede keer dit seizoen op een nederlaag te tracteren. De geelhemden stom den van 0-2 tot 14-15 aan de leiding, met name via doelpun ten van Edwin Visser (4), Mar cel Hanegraaff (3) en Erik Hol- thausen (2). Deze inspanning bleek zoveel kracht gekost te hebben, dat het schot in de laatste elf minuten helemaal wegviel: 17-15 verlies. Halverwege de tweede helft waande De Danaïden zich al zeker van de overwinning op ALO en de bijbehorende pro motie. De formatie van Aart van der Werf liet op 9-13 de teugels wel heel erg vieren (14-13). Twee goals van topscorer Heiko Locher (6x) leverden een nieu we voorsprong op (14-16), die ditmaal wel behouden bleef. De vrouwen gaven de doorslag, want Nienke Feenstra (3), Bar- bro Heijman en Sandra Kalthoff (2) maakten zeven treffers en lieten er slechts twee door in de 20-15 winst. Madjoe was zuiver genoeg te gen degradatiekandidaat MIK. maar eindigde toch aan de ver keerde kant van de score: 28-26. De Rijnsburgers moesten wel goed schieten, omdat de heren van de thuisclub bijna alle af ketsende schoten afvingen door hun lengte. F.lize Blankert en Remco van de Meeberg, goed voqr zeven en zes doelpunten, Janneke de Mooy en Peter Star probeerden in de laatste negen minuten tevergeefs een 27-21 achterstand weg te werken. Poulegenoot Velocitas reken de door een 20-16 zege af met het idee dat Valto een 'angstte genstander' was. De Leiderdor pers dankten deze triomf aan een tussenspurt in het tweede kwartier. Paul-Robert Nugteren (3), Arjen Bakker (2). Joyce Spek en Arnold van der Water zorg den na 7-7 voor een 14-9 rust stand. Na de pauze hield Spek met een hattrick zowat in haar eentje de voorsprong in stand. Het was niet te merken dat bij Sperwers - KZ Leiden een ti tel- en een degradatiekandidaat tegenover elkaar stonden. Mark Zierikzee (4), Arwin Akse (3) en Jolanda de Boer hielden hun club namelijk tot 7-4 aan de lei ding, maar vijf afstandsschoten op rij betekenden 9-7. Daarna joegen de rood-blauwen ver geefs achter een gelijkmaker aan: 15-14. Petra Both van Fluks ziet de weg naar de paal afgeschermd door haar verdedigster van Vriendenschaar^). foto dick hocewoning Fluks noch Vriendenschaar zowel voor als na rust (6-6) een (B) schoten iets op met hun 12- achterstand van drie punten 12 puntendeling, want zij raak- wegwerken (2-5 en 6-9), terwijl ten nu allebei verder achter op zij eigenlijk het beste van het DES. De Noordwijkers moesten spel hadden. Dat leek ook in de score tot uitdrukking te komen, toen Petra Both uit een straf- worp 12-11 maakte. De bezoe kers maakten in de voorlaatste minuut alsnog gelijk. leiden michel v Zelfs de doorgaans nadrukkelijk aanwezige supporters van Sporting Trigon waren in de tweede helft tegen Groen Geel stilgevallen. Dat had tot gevolg dat de publiekswissel voor Pur- merender Ferry Haak in de voorlaatste minuut vrijwel on opgemerkt bleef. Alleen de re serves van Groen Geel applau disseerden voor de beste man van het veld, die met zijn negen treffers in belangrijke mate ver antwoordelijk was voor de 19- 26 eindstand. Trigon mag zich vroegtijdig in de hoofdldasse hebben ge handhaafd, dat wil niet zeggen dat de ploeg tegen echte top pers kan stunten. Dat werd te gen Groen Geel nog eens dui delijk. De Leidenaars speelden met Johan ter Hofte en Maarten van Vliet voor Tim van der Horst en Arnoud Lamboov. Coach Peter Schallenberg, ook op de tribune vanwege een gele kaart, had weer gekozen voor achterverdedigen om de tegen stander in toom te houden. De ze tactiek had in de eerste helft behoorlijk succes, want Spor ting Trigon hield in deze fase gelijke tred met de ploeg uit Purmerend, resulterend in een 10-10 ruststand. Het was echter een veeg te ken dat Alfred Lambooy al na negentien minuten bij een 5-6 tussenstand opdracht kreeg om wel vol op Ferry Haak te verde digen, omdat de aanvaller in middels zijn zuiverheid met vier doelpunten had aange toond. Ook in het vervolg bleef Haak de uitblinker in de vijan delijke aanval, resulterend in nog eens vijf goals voor zijn erewissel. „Dat overkomt ons nu elke keer: weten schutter uit te sci ïakelet zijn vakgenoot ineens alle schieten. Chris Kaper mt drie of zo, maar dun krijgi het op zijn heupen", mop Lambooy achteraf. Tod het niet alleen Haak dieh schil uitmaakte in het du sen debutant en titelp dent, maar het aantal set in beide ploegen. De beslissing viel imme sen de 32ste en 44ste ra waarin Groen Geel van naar 11-18 uitliep met goj Haak. Kaper (2). De Boet tema, Looy en Rep. Nie van Sporting Trigon had ze fase de nodige z.uiverh hadden Chantal van Dui Maarten van Vliet zeker met hun schoten die i mand sprongen. Daarme de strijd vroegtijdig be die tenslotte in 19-26 eind „Je speelt de eerste hel fect en vervolgens; is de strijd in een mum van slist, zo'n scenario1 verwa niet", blikte Schallenberg „Maar als je in veertien ten maar twee kee-r scoo je het niet op dit niveaj word je gewoon afgeschol mag van ons ook niet alli wachten: wij komen net in de hoofdklasse. Nati hoop je op meer. maar clubs als Groen Geel kora gewoon nog tekort." Sporting Trigon - Groen Geel (10-10). Scheidsrecht ei Komduur Toeschouwers: 600 punten: AJfrcd Lambooy van Duijn (3), Diana Be-ij. Wen Hoovcn. Sander de Haas. lok Hofte (2). Bianca Jousir. van Vliet. Satiinius kansloos tegen Groene Ster: 27-18 handbal frank bonte In de eerste divisie verloren de mannen van Satumus in Zevenbergen na een er barmelijk slechte tweede helft kansloos van Groene Ster, 27-18, mst 11-10. De vrouwen van Foreholte bleven in een keiharde wedstrijd met 29-27, mst 19-13 verdiend overeind tegen Ventura. In de derde divisie wonnen de reser ves van Satumus royaal van DIOS, 18- 25, mst 12-12. Rijnstreek had geen pro bleem met Walburg, 23-29, mst 9-14. Bij de vrouwen bleef Stompwijk/Fairplay tegen HVL steken op 16-18, mst 5-13. Oase eindigde in Rotterdam tegen Ato- mium '61 op 18-16, mst 10-8. Geen goed woord had trainer-coach Peter Barreveld over voor de verrichtin gen van Saturnus tegen Groene Ster. De ruststand zou doen denken dat er ten minste in de eerste helft nog redelijk weerwerk is geboden, maar ook toen leek het defensief nergens naar. aldus Barreveld. Groene Ster verzuimde echter in de eerste helft gebmik te maken van de kansen. Dat veranderde na mst. De ploeg uit Zevenbergen heeft de punten hard nodig en wierp zich vol overgave in de strijd. Bij Satumus bleef het defensief huilen met de pet op en het resultaat was er dan ook naar. Alleen Nico Mooren verdiende een pluim omdat hij niet bij de pakken ging neerzitten, maar bij elke kans voluit ging en scoorde. Aan zijn productie van tien treffers kon bij het zwalkende Satumus niemand tippen. De vrouwen van Foreholte speelden een grandioze eerste helft tegen Ventura dat met een 13-9 achterstand bij mst al kansloos leek. Maar dat veranderde na de hervatting door het keiharde tegen spel dat de ploeg uit Schiedam de pupil len van trainer-coach Rinus Rondberg bood. „Indringen, aan shirts trekken, duwen, alles mocht", aldus Rondberg. Elly van Leeuwen kreeg rood omdat zij in een breakout de bal op haar tegen standster smeet, die haar tegen de grond Een verbeten Kim Geerlings legt aan. foto dick hogewo- ning probeerde te werken. Het aantal tijd- straffen dat Foreholte incasseerde was niet op de vingers van een hand te tel len. Maar de thuisploeg bleef, zelfs in ondertal van vier tegen zes, overeind. Onder hoogspanning werd het 24-23. De slotfase was voor Elly Spreeuw (ne gen treffers) en Kim Geerlings (vijf). Ventura kon de wilskracht van Fore holte niet breken. Met nog twee minu ten te gaan leidde de ploeg uit Voorhout met 28-24 en die marge kon Ventura wel verkleinen, maar niet meer ongedaan maken, 29-27. Plezierig voor Rondberg was dat de jeugdige speelsters Patty Warmerdam. Peggy van Drongelen en Mariska van Steyn niet ten onder gingen in het geweld van de ploeg uit Schie dam. De reserves van Saturnus hielden Den Hoom tot na de rust bij, mede dankzij een aantal prima reddingen van de jon ge doelverdediger Marijn van de Sterre. DIOS moest zich gewonnen geven door een serie gave breakouts van Saturnus: 18-25. Topscorer bij Saturnus was André van Es met 7 treffers, gevolgd door Jip Olieroock met 5 treffers. Rijnstreek heeft in Remco Pabst een doelpuntenmaker die niet is af te stop pen. Althans niet op het niveau van de derde divisie. Na vijf treffers kreeg hij een persoonlijke dekking maar dat deer de hem niet. In Ronald Harms had hij een schotvaardige assistent (zes tref fers). Paul Timmermans trok op de lin kerhoek met drie treffers eveneens veel aandacht van de Walburg-defensie. De 23-29 score was een rhagere afspiegeling van het Alphense overwicht. De vrouwen van Stompwijk/Fairplay verdienden meer voor hun verzet tegen de nummer twee van de ranglijst, FfVL. Ze verloren met 18-16. Een ronduit slechte eerste helft waarbij de Stomp- wijkse defensie veel te afwachtend op trad, werd gevolgd door een agressieve tweede helft. HVL wankelde, 16-17, en zou waarschijnlijk onderuit zijn gegaan als Stompwijk het vizier bij vier vrije schotkansen scherper had gesteld. Nu bleven die kansen onbenut en kon HVL de dans ontspringen. Oase verloor in Rotterdam na een ge- lijkopgaande wedstrijd nipt van Atomi- um'61 dat de scoringsmogelijkheden beter benutte, 18-16, rust 10-8. Trainer- coach Paul 't Mannetje was na afloop weinig gelukkig met de arbitrage die het harde spel van Atomium'61 onbestraft liet. Gelukkig was hij wel met de beheer sing die zijn speelsters toonden bij de charges die zij moesten verduren. An ders had de wedstrijd best eens kunnen ontaarden in een ordinaire gooi- en smijtpartij. Uitblinkster bij Oase was schutter Diana van Rooden met zeven treffers. Twee overwinningen in twee dagen hockey ronno broekhof Twee overwinningen tegen Warande (3-1) en Rapidity (2-0) in twee dagen. De vrou wen van Alecto behaalden zo zes punten en zijn ineens mid denmoter geworden. Alecto deed voor de winterstop nog niet erg van zich spreken. De Leiderdorpsen stonden derde van onderen. Maar Alecto is fris uit de winterslaap ont waakt. Zaterdag werd hekken sluiter Warande met 3-1 ver slagen en een dag later het ho ger geklasseerde Rapidity uit Oss. Tegen Warande kwam Alecto eerst op achterstand. Antoinette Kuijlaars, Eugénie Westerduin en Willemijn Jan sen tekenden toch voor de meer dan verdiende winst. Tegen Rapidity speelde Alec to sterk. De Ossenaren, waar de keepster een hoofdrol ver vulde, kwamen eigenlijk niet in het stuk voor. De enige kritiek die coach Han Kolleman uitte was dat zijn speelsters niet meer scoorden. Antoinette Kuijlaars en Willemijn Jansen verzorgden de eindstand, 2-0. In de eerste klasse A behaal de Forescate een punt. Tegen de nummer drie Victoria werd aan de Kralingseweg doelpunt loos gelijkgespeeld. In Schiedam won Catwyck knap van Spirit met 0-2. Drie minuten voor tijd stelde San dra van Dijk met haar tweede doelpunt de Katwijkse over winning veilig. Leidse Studenten speelde in Den Haag het restant uit van de door de regen gestaakte wedstrijd tegen Houdt Dapper Stand. De Leidsen startten met de eerder behaalde 0-3 voor sprong. Jessie van de Bomen breidde die voorsprong voor de rust nog uit tot 0-4. Of schoon de Leidse Studenten conditioneel aan het eind wat in de problemen kwamen, scoorde HDS slechts één keer. Jessica Jonker bepaalde met twee treffers de eindstand, 1-6. Alphen was veel te voor opponent Reeuwijk. duel in de derde klasï.e ein de na een 2-0 ruststand in klinkende 6-0 zege voor dé phense vrouwen. Hester SI ben, Fleur van Geest en fi Kuyt doelpuntten ieder n keer. Bij vierdeklasser Hiisalis is conditie nog niet op peil I duel tegen WaddinxVeenj met 1-6 verloren. Gelijkspel mannen Alecto hockey ronno broekhof De mannen van Alecto deel den op eigen terrein de pun ten met Myra (1-1). In de tweede helft kwamen de Lei derdorpers op voorsprong. Na de treffer verslapte even de aandacht. Myra profiteerde binnen een minuut. De Leidse Studenten had den bij de hervatting van de competitie slechts twee trai ningen, maar een veelvoud aan feesten in de benen. Aan vankelijk leek dat een goede voorbereiding. Raymond Ceu- lemans bracht de Leidenaars aan de leiding. Keeper Barend Mees had daarna geen ant woord op een klutsbal, 1-1. Martijn Obermann bracht 'de studs' opnieuw aan de leiding. Een tweetal defensieve blun ders bepaalde de j uststi 3-2. Na de pauze werd erd met name goed werk van twee keepers niet meer scoord. Noordwijk trad op sp park Van Tuyl aan tegen u lantaarndrager Zoetend Bernard Jan Holsboer bfi Noordwijk nog wel «tan de ding, maar daarna had ploeg geen antwoord op snelle aanvallen vaji Zo« meer. Het leverde tien dn doelpunten op, 3-1. Not wijk drukte Zoeter meer volgens terug en isoleerde wel de spitsen van de tef partij. Eric Verdoom en I ven de Bruyne zetten No< wijk weer naast Zoeten^ 3-3. In de tweede helft Joost Govaert mat chwiflj voor Noordwijk.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24