Leidsch Dagblad Duizenden vast in de sneeuw 10 YD Boeken Juick Boys met tien nan naar overwinning )oelpalen doorgezaagd op portpark in Sassenheim Vereldrecord Jan Bos ils een prachtige toegift rondpersoneel voelt ich onveilig op Schiphol winterse mm buien Noordwijkers geëvacueerd na windhoos Air Miles TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. Stil protest Alphense Molukkers UN DAG 22 FEBRUARI 1999 OPGERICHT 1 MAART 1860 LOSSE NUMMERS ƒ1,85 ZATERDAG 2,40 Gesprek van de Dag Huisdieren worden als mens behandeld Binnenland Kerk en Samenleving Cultuur en Kunst Rosenmöller wil een akkoord over zorg Kerkjeugd heeft liever sfeer dan de leer Eeef en Coo winnaar van Leids Cabaretfestival >m van der Niet, de keeper van Quick Boys, loopt het veld af na n rode kaart tegen Capelle. De Katwijkers zouden toch met 1-0 rtnen. foto henk bouwman van Scheveningen te winnen. Noordwijk verzuimde te pro fiteren van de nederlaag van concurrent Scheveningen. In Marken verloren de Noord- wijkse elf met 3-2 van Mar ken. pen» uick Boys deed zaterdag lede zaken. Met tien man onnen de Katwijkers met 1- van Capelle. Ze namen zo ts meer afstand van de de- adatieplaatsen. Rijnsburgse >ys zorgde voor een stunt in i hoofdklasse A van het za- rdagvoetbal door met 2-1 Pagina 21: Quick Boys met inzet en geluk naar winst ssenheim p sportpark De Rode Molen Sassenheim zijn in de acht van zaterdag op zon- ag doelpalen doorgezaagd, p elk van de acht velden erd één aluminium doel- aal doorgezaagd, zodat lethallen onmogelijk was. let kunst en vliegwerk werd gisteren het hoofdveld wel speelklaar gemaakt, zodat de wedstrijd van het eerste elftal van Teylingen kon doorgaan. De beide bespelers van het complex. Ter Leede en Tey lingen, hebben geen idee in welke hoek de daders moeten worden gezocht. De schade aan de doelen bedraagt dui zenden guldens. ILGARY et verlies van zijn wereldti- l zat schaatser Jan Bos het fgelopen weekeinde hoog. laar de uitzonderlijke klasse ie zijn opvolger Jeremy Wo- lerspoon zaterdag op het fK sprint etaleerde, maakte pijn draaglijk. Het zilver 5 voor Bos in Calgary het oogst haalbare. Dat hij gis- iren een superdag had met nder meer het wereldrecord p de 1000 meter (1.08,55) was een prachtige toegift. Bos berustte zaterdag al in het onvermijdelijke. Zijn achter stand op Wotherspoon be droeg toen ruim zeventiende punt. Zondag kreeg hij alsnog de voldoening door als eerste Nederlander de 500 meter binnen de 35 seconden te schaatsen, 34,87, gevolgd door zijn supertijd op de 1000 meter. Pagina 17: Wereldrecord troostprijs voor Jan Bos W inventariseert agressie reizigers iten ronald frisart irtig procent van het grond- tsoneel op Schiphol dat con- heeft met reizigers, voelt onveilig op de werkplek, blijkt uit een enquête van CNV Bedrijvenbond. Bonds- tuurder Aarts presenteerde uitkomsten vanochtend in uten. Eerder al sloeg cabine- soneel alarm over toene- ade agressie aan boord van gtuigen. let grondpersoneel op iphol en de vliegvelden van terdam, Beek en Eindhoven ft aan dat de agressie van sagiers de afgelopen twee t sterk is toegenomen. Voor- imerikanen en zakenlui ma- zich eraan schuldig, zo :t uit de antwoorden, legentig procent van de tlnemers aan de peiling zegt 'open jaar met agressie tijn geconfronteerd. De helft de ondervraagden kreeg irmee meer dan drie keer te ken. In 74 procent van de gevallen ging het om schelden en tieren. In 16 procent van de gevallen kwam er ook lichame lijk geweld aan te pas. De meeste ondervraagden zijn in dienst van de KLM. Ver der gaat het om werknemers van Transavia, Martinair, Og- den Aviation, Aero Ground Ser vices en enkele buitenlandse luchtvaartmaatschappijen. Vol gens CNV-bestuurder Aarts schieten deze bedrijven schro melijk tekort in het beschermen van hun grondpersoneel. Aarts wil snel met de werkgevers pra ten over maatregelen. Aarts wees er. vanochtend verder op dat de werkgevers weinig heb ben gedaan met aanbevelingen die de bond anderhalf jaar gele den deed. „Langzamerhand is de zorg voor de klant beter dan die voor het personeel", aldus Aarts. Veel van de agressie tegen grondpersoneel wordt veroor zaakt door annulering en ver traging van vluchten en ver keerde stoelreserveringen. its meer winst voor Akzo Nobel hem/sassenheim anp nettowinst van Akzo Nobel gewone bedrijfsuitoefening vorig jaar uitgekomen op 10 miljoen, iets boven het re- dniveau van 1997. Toen am dit resultaat op 1.613 joen uit. Wel heeft het che- Alpengebied wacht nog meer overlast mieconcern last gehad van een 'verslechterende markt'. „Ge zien de gewijzigde economi sche omstandigheden zijn onze resultaten niet onbevredigend", zei topman C. van Lede in een eerste reactie. De omzet is vorig jaar toegenomen met veertien pfocent tot 27,5 miljard gulden. In het Alpengebied zitten duizenden toeristen, onder wie veel Nederlanders, voor de vijfde achtereenvolgende dag ingesloten door de enorme sneeuwval. Intussen staat de Alpen volgens meteorologen de komende dagen als gevolg van dalende temperaturen een nieuwe lading sneeuw te wachten. Dat kan in de West-Oostenrijkse Al pen wel twee meter worden. sneeuwd in wintersportoorden als Zürs, St. Anton, Ischgl, Gal- tür en Lech. Ook grote Zwitser- wenen/lobith/grenoble In Oostenrijk alleen al gaat het se skiplaatsen als Adelboden en om zo'n 30.000 gedupeerde Grindelwald zijn slechts per he- wintersporters. Ze zitten inge- likopter te bereiken. Door twee lawines in het Zwitserse kanton Wallis zijn gisteravond zeker twee doden gevallen. De sneeuwmassa's sleepten zo'n tien vakantiehui zen mee. Vanmorgen werden nog tien mensen vermist, maar het bergingswerk moest wor den gestaakt wegens gevaar voor nieuwe lawines. Gisteren kostte een lawine ook het leven aan een 25-jarige bergbeklim mer in het Italiaanse Val d'Aos- te. In de Abruzzen werd een skiër zaterdag door een lawine verrast. Een sneeuwstorm heeft van daag de redding van drie wan delaars in de Franse Alpen ver hinderd. Met zicht van nog geen meter konden de redders niets anders doen dan wachten in een berghut. In alle Alpenre gio's geldt de hoogste waar schuwingsfase voor lawines. Een van de toegangswegen tot de bekende oorden Avoriaz en Morzine is inmiddels gesloten, nadat een sneeuwverschuiving de doorgang had versperd. Door smeltende sneeuwmas sa's traden verder noordelijk ri vieren buiten hun oevers. In Frankrijk zorgden vooral de Maas en de Seine voor overlast. Het water in die rivieren daalt inmiddels weer. Het peil van Rijn en Neckar in Duitsland stijgt echter nog steeds, in Zuid-Duitsland vanmorgen tot kritiek peil. Ook Nederland krijgt daardoor mogelijk te ma ken met zeer hoge waterstan den. Volgens het waterbeheers instituut RIZA zal donderdag of vrijdag de hoogste stand wor den bereikt. HET WOORD IS AAN Herman de Coninck Nostalgie is slechts een le lijk woord voor trouw. Britten vrezen luchthaven in Noordzee londen anp De directies van de Londense luchthavens Heathrow en Gat- wick en de British Airport Au thority (BAA), die zeven lucht havens exploiteert, hebben alarm geslagen over de Neder landse plannen voor een vlieg veld in de Noordzee. Zij vrezen dat Heathrow zijn positie als grootste internationale luchtha ven van Europa dan kwijtraakt, zo meldt de Britse krant The Guardian. Op Heathrow stappen jaar lijks 24 miljoen passagiers over. Een flink aantal van hen zou kunnen besluiten via Schiphol te vliegen als er een luchthaven op zee komt. Volgens de BAA kampt Heathrow net als Schip hol met een naar de smaak van de luchthaven veel te trage be sluitvorming rond de uitbrei ding. Er wordt al vier jaar gestu deerd op uitbreiding. Schiphol is volgens de Britten niet de enige bedreiging. Frank furt en Parijs hebben ook plan nen. Agenten gewond bij overval op geldwagen amsterdam anp Twee agenten zijn vanochtend bij een schietpartij in Amster dam gewond geraakt. Het inci dent had plaats tijdens een overval op een geldwagen. De daders zijn nog voortvluchtig. Over de toestand van de slacht offers kon de politie nog niets meedelen. alphen aan den run Zo'n vierhonderd Molukkers uit Alphen aan den Rijn en omgeving trotseerden gisteravond het slechte weer tijdens een stille tocht door het centrum van Alphen. Zij wilden met de tocht de aandacht vestigen op de slechte situatie op de Molukken, waar moslims en christenen elkaar naar het leven staan. Een wit laken, zo lang als de stoet, moest de verbondenheid van de Nederlandse Molukkers met hun moederland symboliseren. Pagina 13: 'Een tocht van bezinning'. foto annette lameijer -^W J „-■pf- V .jt •276° -278° 679° neerslag 30% 40% 60% zonne«K|'n 40% 10% 10% Uitgebreid veeroverzicht op pagina 8 VANDAAG 28 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur .12,27 6,7 Economie Gesprek van de Dag2 Kerk en Samenleving10 Rubrieken14 Regio9,11,13 RTV/programma's15 Sport17 t/m 26 Uitgaan Alex Roeka en Maarten Mourik komen 'Zingen met de ziel' in theater Muzenhof in Leiderdorp, waarvoor een kortingsbon. Martinair-toestel raakt KLM-Boeing schiphol gerard van putten Ter hoogte van pier E-5 heeft vanmorgen rond half elf op Schiphol een MD-11 van Martinair met de lin kervleugeltip de staart van een in bufferpositie staan de lege Boeing 737 van de KLM geraakt. Aan boord van het Martinair-toestel met bestemming San Juan (Puerto Rico) en Domini caanse Republiek bevon den zich 234 passagiers en 11 bemanningsleden. Nie mand van de inzittenden raakte gewond. Wel liepen beide toestellen schade op. De passagiers zijn met bussen overgebracht naar de luchthaven. In de loop van vandaag worden ze alsnog naar hun vakantiebestemming gevlo gen. Dak flatgebouw verandert in 'heuvellandschap noordwuk irene nieuwenhuuse Een windhoos heeft gister avond om acht uur de dakbe dekking van een flatgebouw aan de Zandbank in Noordwijk losgescheurd. Een deel van de ze bitumenlaag is terechtgeko men op een huis aan de Spoel- horen en op enkele geparkeer de auto's. Doordat de dakbe dekking op grote delen van de flat was verdwenen, werden de bewoners van de bovenste ver dieping van de flat geëvacu eerd. Negen families brachten de nacht door bij bekenden. Zes anderen werden in Leeu wenhorst Congres Centrum on dergebracht. Toen de brandweerlieden gisteravond op het dak aankwa men, troffen zij een 'heuvel landschap' van opgerolde en verwaaide dakbedekking aan. Terwijl de wind de spuitgasten teisterde, zaagden zij de dakde len in stukken en voerden ze af. Later op de avond kwamen zes werknemers van aannemersbe drijf Van Rhijn Bouw uit Kat wijk hen assisteren. Rond mid dernacht waren alle losge scheurde stukken dakbedek king verwijderd en was het ge vaar voor omwonenden gewe ken. De beslissing om de vijftien gezinnen te evacueren, werd in de loop van de avond genomen door een crisisteam dat ge vormd werd door J. van Dui- venbode van de politie, G. Smit van de regionale brandweer en Ruil vliegensvlug uw Air Miles in voor een grote keuze aan boeken uit de complete collectie van V&D. Van 22 februari t/m 7 maart zijn 40 Air Miles 10.- waard bij V&D*. Niet in alle vestigingen een boekenafdeling. la, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Postcode: Plaats: - ILv.m. controle bezorging) 1 Delen van de dakbedekking van het gebouw aan de Noordwijkse Zandbank worden met behulp van een shovel weggevoerd. Brandweerlieden en medewerkers van een aannemingsbedrijf waren geruime tijd bezig om de schade provisorisch te herstellen. foto dick hocewoning Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: Permaand Per kwartaal Oautomatisch lï. 96.90) iseh (f. 33,70) Oacceptgiro (f. 97.90) de inmiddels gearriveerde bur gemeester J. van der Sluijs. De bewoners werden gewaar schuwd en geholpen met het afdekken van computer- en vi- deo-apparatuur. Inmiddels wa ren lekten sommige daken al. De windvlaag waarbij de dak bedekking werd vernield, had volgens de brandweer een kracht van elf tot twaalf Beau fort. Bij de Estec, het ruimte vaartcentrum in Noordwijk. zou de kracht van de windhoos zelfs tot dertien zijn opgelopen. Volgens I. van Rhijn van het ge lijknamige Katwijkse bouwbe drijf deugde de dakbedekking niet. Het aannemingsbedrijf verzorgt sinds twee maanden het onderhoud van de twaalf jaar oude huurflats die recent zijn verkocht aan Staal Bankiers in Den Haag. Een woordvoer der verwijst naar een technisch rapport waarin het onderhoud van de flats goed wordt ge noemd. De verzekering dekt volgens de eigenaar de schade. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. ïvelop. zonder postzegel. OF BEL 071-5128 030 8 "712141 "4001 1 4" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 1