De doodstraf is middeleeuws TV WEER Bijlmertrauma Risico blikseminslag in de winter groter Na 12 jaar weer bhaloes geboren in Aitis DONDERDAG 18 FEBRUARI 1999 COMMENTAAR Bart Stapert, advocaat van terdoodveroordeelden in de VS Twee weken geleden was Nederland in rep en roer. Met veel ge voel voor drama maakte M. Augusteijn van de parlementaire en quêtecommissie bekend dat het toestel dat ruim zes jaar geleden op de Bijlmer neerstortte explosieven, giffen en gassen aan boord had. Dat was duidelijk geworden uit een telefoongesprek dat op de avond van de ramp was opgenomen. Bijlmerbewoners en hulpverleners die altijd al hadden beweerd dat de lading niet in orde was, kregen eindelijk hun gelijk. Rode Kruis, politie, brandweer kondigden direct gezondheidsonderzoe ken aan onder hun medewerkers. Het stadsdeelkantoor in de Bijl mermeer stroomde met vol ongeruste bewoners. Bijlmer-advo caat" Van der Goen werd overstelpt met nieuwe klanten. Gisteren kwam dan de anti-climax. H. Aaij, die 's ochtends voor de commissie getuigde, bleek de El Al-medewerker te zijn die destijds de alarmerende mededeling doorbelde. Hij bleek de verkeerde vrachtbrieven te hebben voorgelezen. De 'giffen, gassen en explo sieven' waarover Augusteijn repte, waren al in Amsterdam uitgela den. zo bleek uit een reconstructie. Al eerder hadden getuigen de juistheid van de voorgelezen vrachtbrieven in twijfel getrokken, maar niet eerder gebeurde dat zo overtuigend. Het is vreemd dat de commissie zo lang heeft gewacht met deze nieuwe onthulling. Of sterker nog: het is onbegrijpelijk dat er twee weken overheen moesten eer Aaij aan de beurt was om te getui gen. Dat het nieuws van twee weken geleden zou inslaan als een bom wist de commissie maar al te goed gezien de onrust onder hulpverleners en bewoners over de aard van de lading. En nog steeds is niet duidelijk wat er precies aan boord heeft gezeten. De enquêtecommissie heeft zich tot taak gesteld de waarheid om trent de Bijlmerramp te achterhalen. Zij trekt geen conclusies voordat alle verhoren zijn afgerond en dat is terecht. Maar de com missie weet ook dat alle ogen op haar zijn gericht. Elk verhoor is rechtstreeks op de televisie te zien. Nooit eerder waren burgers zo nauw betrokken bij een parlementaire enquête. De commissie heeft reeds haar nut bewezen door het functioneren van het overheidsapparaat aan de kaak te stellen. Zo blijft het be sluit van ambtenaren om bepaalde zaken 'onder de pet te houden' onvergeeflijk. Desondanks blijft het, gezien het nationale trauma dat de Bijlmerramp zo langzamerhand is, ongepast burgers node loos ongeruster te maken dan zij al zijn. Wat een treurig leven! Alfred is handig. Alfred heeft een lastig haartje verwijderd uit de beugel van de buurjongen. Meteen punttangetje. Hij is er nogal trots op. Zijn vrouw Fran^oise vertelt dat Alfred maar het liefst op zichzelf is. Berry werkt in een winkel waar auto-onderdelen worden verkocht. Hij kent ze allemaal. Hij kan ze althans allemaal in een boekje op zoeken. Monteren kan hij niks. Maar dat kunnen de klanten wel. Berry neemt overdreven afscheid van zijn collega's, schudt ze uitge breid de hand en wenst ze stuk voor stuk een fijn weekend. Hij doet dat niet voor niks. Er loopt iemand meteen camera achter hem aan en wat die opneemt komt op de televisie. Berry trekt zijn jas aan en zegt: „Het is kwart over vijf, dus ik mag wel weg nu.En ik schiet in een depressie. Wat hebben sommige mensen een treurig leven! Het is de democratisering van de televisie en het heet Voorplecht'. RTL4 zendt het uit en in de programmabladen heet het een real life soap. Drie kleurloze families uit een kleurloze nieuwbouwwijk in Amstelveen worden gevolgd in hun dagelijks leven. Alfred sleept zijn puberdochter mee naar tweedehands autoverko pers in de hoop een NSU op de kop te tikken. Het kind verveelt zich. Jenny zet koffie voor haar man Barney. Vandaag een keertje geen 'oplos', want het is weekend. Berry en zijn kinderen worden doorzijn vrouw meegesleept naar hetAllard Piersonmuseum om een expositie over de Kopten te zien. De kinderen hadden duidelijk andere plannen. Als troost mogen ze in een speelgoedwinkel in een gruwelijk modem winkelcentrum in Amstelveen iets uitzoeken. Berry beschrijft zijn zaterdag:Beetje rondlopen, beetje sjoppen, beetje kijken. Hebben we in ieder geval wat te doen. Het gaat drie kwartier lang helemaal nergens over. Geen verhaal, geen dialogen, geen spanning, geen vondsten, geen mooie beelden. Helemaal niks. Drie kwartier geestloze armoe. Maar drie gezinnen in Amstelveen kunnen voortaan tegen familie en vrienden zeggen: „Ik maak van m 'n leven nooit wat mee, maar ben wel mooi elke week op teevee. Aan het eind van het programma tettert iemand: „Wat maken deze gezinnen nog meer mee in het weekend? Kijk volgende week weer naar Voorplecht." Maar ik weetal wat ze meemaken. En ik kijk niet. Zacht en wisselvallig Er komen steeds meer bewijzen dat de temperatuursprong die zich na 1987 heeft voltrokken invloed heeft op het reilen en zeilen van de le vende natuur. Klimaatanalist Bart van Mourik uit De Bilt stelde een onderzoek in naar het groeiseizoen en ontdekte dat de groeiperiode van 1971 tot 1990 met 17 dagen is verlengd ten opzichte van het tijdvak 1901-1970. Curieus is echter dat er al van een verlenging sprake was voor 1987. Van Mourik wijt dit aan de warme herfsten gedurende die jaren. Re centelijk, in de periode 1988-1997, is het seizoen nog drie dagen langer geworden en deze verlenging heeft vooral te maken met het vroeger inzetten van het voorjaar. De gemiddelde eerste datum waarop het groeiseizoen in De Bilt thans van start gaat is 3 maart en het sei zoen eindigt op 'gemiddeld' 18 november ofwel 261 dagen. Het groei seizoen begint als de gemiddelde temperatuur in het voorjaar is opge lopen tot 5 graden en eindigt als de temperatuur weer tot onder de 5 graden daalt. Na de winterse buien van gisteren wordt het de komende dagen zacht in ons land. Morgenmiddag komt de temperatuur uit op maximaal 10 graden. Wel veroorzaken fronten morgen meestentijds veel bewolking en perioden met regen. De wind waait uit het zuidwesten en neemt aan de kust toe tot krachtig. In de nacht van vrijdag op zaterdag dringt weer wat minder zachte lucht tot Nederland door. Daarin daalt de temperatuur tot dichtbij het vriespunt maar zaterdagmiddag wordt het maximaal 8 graden. De west tot zuidwestenwind neemt weer toe ('s avonds tot hard) en in de loop van zaterdag wordt het buiig. Op zondag veroorzaakt een randstoring veel regen en mogelijk ook veel wind. Na het weekein de wordt het minder zacht maar het wisselvallige weer houdt Voor wat betreft de zeer hoge windsnelheden die op Vlieland zijn gemeten heeft het KNMI enkele correcties uitgevoerd. De windstoot van 140 kilometer is niet om 04,30 uur maar even na middernacht geregistreerd en gemiddeld was het niet korte tijd kracht 12 maar kracht 10. Gisteren bij ons winterse buien afgewisseld door felle opklaringen. De tempe raturen stegen tot maximaal bijna 5 graden (Valkenburg 4,7 graad). JAN VISSER Hij strijdt al meer dan tien jaar voor terdood veroordeelden in Amerika. Vanuit zijn woonplaats New Or leans heeft de Neder landse advocaat Bart Stapert (34) al vijf mensen van de dood straf gered. 'Roeien te gen de stroom in', zo karakteriseert de jurist zijn werk. „In Amerika draait de executiema chine op volle toeren. In een land waar vrij heid zo belangrijk wordt geacht, krijgen mensen snel zware straffen opgelegd. De wraakgedachte is wijd verspreid." De advocaat maakt weken van meer dan negentig uur. Niet voor het geld, want het werk van de Nederlander wordt vol ledig uit giften betaald. Idealis me is de drijfveer van Stapert in zijn moeilijke strijd tegen de doodstraf. Tachtig procent van de bevolking is voor deze zwaarst mogelijke sanctie. Sta pert: „De Verenigde Staten wijst altijd met een vingertje naar de rest van de wereld wat betreft de mensenrechten. Maar in het eigen achtertuintje zit het ook niet goed. Daarom ben ik naar Amerika gegaan.'' Vanaf zijn twaalfde wist Stapert al dat hij advocaat wilde wor den. Op de middelbare school hield hij zich actief bezig met Amnesty International, iets dat hij tijdens zijn rechtenstudie in Groningen bleef doen. Via Am nesty kwam de advocaat in contact met Amerikaanse anti- doodstrafgroepen, waaronder de "Virginian Coalition on Jails Bart Stapert „Nooit een duurbetaalde advocaat." foto united photos de boer ron pichel and Prisons'. In 1989 vertrok hij naar de Verenigde Staten om voor deze organisatie te gaan werken. Waar zijn aversie tegen de doodstraf vandaan komt, weet Stapert niet precies. De dood van een vriend heeft er wel aan bijgedragen. „Toen ik twintig was, overleed een goede vriend van mij aan leukemie. Ik heb hem zien knokken voor zijn le ven. In het ziekenhuis probeer den ze hem zo lang mogelijk in leven te houden. Het idee dat mensen aan de ene kant hon derdduizenden guldens voor een leven over hebben en aan de andere kant iemand moed willig dood maken, kan ik niet begrijpen." Stapert kon in Amerika niet me teen aan het werk als advocaat. Eerst moest hij Amerikaans recht studeren. In de tussentijd werkte de Nederlander als on derzoeker. Goed onderzoek kan volgens hem in een doodstraf zaak de redding voor een ver dachte betekenen, maar het kost veel tijd en geld. „Ik reis stad en land af om verzachten de omstandigheden voor mijn cliënt te vinden. Soms ga je in een onderzoek zelfs terug tot de zwangerschap van de moeder. Als zij bijvoorbeeld veel alcohol of drugs heeft gebruikt, kan dit gevolgen hebben voor het kind. De ervaring leert dat terdood veroordeelden vaak een slechte jeugd hebben gehad." Voor de meeste terdoodveroor deelden wordt geen onderzoek gedaan. Zij kunnen geen goede advocaat betalen. „Op zich kan het Amerikaanse rechtssysteem goed functioneren, maar het gaat er alleen wel vanuit dat ie mand zich goed kan verdedi gen. In de praktijk is dit vaak niet het geval. In veel gevallen ziet de cliënt de toegewezen ad vocaat pas tijdens de zitting voor het eerst. De raadsman heeft vaak nog 300 andere cli ënten en kan geen onderzoek doen", aldus Stapert. De Nederlander, die nu werk zaam is als zelfstandig advo caat, heeft zeventig doodstraf- zaken behandeld. Zeven van zijn cliënten zijn geëxecuteerd, voor de meeste anderen is hij nog bezig in het land waar in de dodencellen in totaal meer dan 3400 terdoodveroordeelden op hun executie wachten. Stapert begrijpt niet dat in deze tijd nog mensen de doodstraf krijgen opgelegd. „De doodstraf is middeleeuws", zegt hij. „Te genwoordig hebben we betere manieren om iemand te straf fen. Eerst moet je proberen mensen te veranderen, ze de kans op rehabilitatie geven. Als dat niet lukt, heb je als samen leving het recht om je te be schermen. Dan nog heb je niet het recht een ander te vermoor den. Dat geldt natuurlijk voor mijn cliënten, maar ook voor de maatschappij. Die moet een passende straf zoeken." Stapert heeft vijf verdachten van de doodstraf gered. Een daarvan was een biker die tien jaar in een dodencel had geze ten. De man werd onschuldig bevonden en vrijgelaten. De ad vocaat werkte toen nog in een onderzoeksteam. „Het was een fantastisch moment. Vlak voor dat hij zou worden geëxecu teerd, oordeelde de jury not- guilty. We stonden hem met het hele team buiten de gevangenis op te wachten. Er was een bro ther van hem meegekomen. Het eerste dat hij toen deed was zijn vriend een beerhuggeven. Daarna hebben we in een mo telkamer pizza gegeten en bier gedronken. Zoiets is heele tioneel. Het zijn de momei waarvoor je het doet." In de meeste zaken is vrijsp niet mogelijk. Het beste wj Stapert dan op kan rekenen een levenslange straf in plaj van een doodsvonnis. Del) mentaliteit van Amerikane werkt hem tegen. „Voorali Texas krijgen mensen hele re straffen opgelegd. Een 21 rige cliënt van mij die heroi bij zich had, werd veroorde tot levenslang. Dat schietje toch niks mee op? Het veij gen van een gevangene kos jaar 25.000 dollar. Dit wasj mand zonder een achtergn van geweldsdelicten. Je kat hem beter begeleiden en baantje geven. Dan kost hij belastingbetaler geen 25,0(1 dollar per jaar, maar betaal zelf belasting." Het rechtssysteem in Amer mag dan niet volmaakt zijn Stapert vindt het wel pretij met een jury te werken. Hi staat liever voor twaalf juni den dan voor één rechter j meeste rechters zijn 'politij gekleurd' en dat werkt vaal in het voordeel van de advo caat. „Voor een jury moetjj veel overtuigingskracht hel Dat is ook een uitdaging,» je moet die ene snaar proh te raken." Hoe lang de Nederlanden werk in de VS nog blijft da weet hij niet. Maar hij zien zelf niet nog eens tien jaar doorgaan. „Als je te langbS hangen, raak je verbitterd! dat geef je terug aan je cliè Dan kun je niet meer effea werken. Óp dit moment h het idee dat ik nog effectief Wanneer dat niet meer zo; zijn, ga ik wat anders doen Misschien iets in de politici elk geval word ik geen duw taalde advocaat." PLOF VAN JOOLEN RIANNE MARUS Bart Stapert neemt vanam om 20.30 uur deel aan eem Amnesty International geoi niseerde discussie over dei straf, gehouden in het Mon Café in Haarlem. De entree draagt 2,50 gulden. Bij heftige onweersbuien in de winter is de kans op inslag groter dan bij zomerse bliksem. De on weersbuien bevinden zich nu op een veel geringe re hoogte dan in de zomer, meldt het KNMI. De stroomsterkte van de bliksem is ook veel groter dan in de warmere maanden. De heftige donder die met winteronweer gepaard gaat, heeft te ma ken met de stroomsterkte van de bliksem. De klap is het gevolg van 'ontploffende' lucht rond het bliksemkanaal dat zich tussen de wolk en het aardopppervlak vormt. Hoe groter de stroom sterkte is hoe meer lucht wordt verhit en explosief uitzet. Doorgaans onweert het in de wintermaanden veel minder vaak dan in de zomer. De buien ontstaan door botsende lagen koude en warme lucht. In de herfst ontstaat onweer doordat de zee nog relatief warm is en er al koude poollucht over het water aangevoerd wordt. Gemiddeld onweert het in ok tober en november aan de kust op twee of drie da gen. In het binnenland is het veel minder. In de winterperiode komt onweer gemiddeld een dag per maand voor. Opvallend is dat winteronweer vaak in de vroege ochtend plaatsvindt. In de zo mer komen de buien vooral in de middag of de avond voor. Groot onderhoud Prinses Christina viert morgen haar verjaardag. Ze wordt 52 jaar. archieffoto capital photos wfa Voor het eerst sinds 12 jaar zijn er in de dierentuin Artis in Amsterdam weer twee lippenbeertjes, of bhaloes, ge boren. Lippenberen zijn in de Europese dierentuinen zeldzaam geworden. Behalve in Amsterdam zijn ze al leen nog in Leipzig, Frankfurt en Londen te zien. In het wild leven er in totaal nog maar 10.000, voornamelijk in India en Nepal. De bekendste lippenbeer is ongetwijfeld de beer Baloe, de grote vriend van Mowgli uit het bekende Jungle Book van de Britse schrijver Rudyard Kipling. Bhaloes hebben een ruige zwarte vacht en een lange snuit die ze bij voorkeur in een termietenheuvel steken om vervolgens met grote kracht de bewoners op smakelijke wijze naar binnen te zuigen. De bhaloe-tweeling werd al op 30 januari geboren, maar Artis maakte het nieuws pas gisteren bekend. In het ver leden werden borelingen vaak in paniek gedood en op gegeten door de moeder. Volgens Artis komt dat ver moedelijk voort uit een soort paniekreactie van de moe der die schrikt van het verkeer of een overvliegend vlieg tuig. De tweeling blijft de komende drie maanden bij moeder Sonja in het stille, donkere kraamhok. Een volwassen bhaloe wordt ongeveer zo groot als een ijsbeer. Als hij op de achterpoten staat, meet hij circa drie meter. Een lippenbeer kan 40 jaar oud worden. De eerste veertig jaar van je leven krijg je het allemaal cadeau, maar daarna moet je er moeite voorgaan doen. Conditie, uiterlijk en gezond heid worden veeleisende metgezel len die je met veel egards moet gaan omringen. Ooit hoorde ik een Duitse actrice in een interview voor de radio zeggen: Mijn restauratie 's morgens duurt steeds langer'. Zo erg is het nog niet, maar on langs heb ik besloten tot ingrijpen de veranderingen: een nieuwe kap per. een andere tandarts en de aan melding voor fitness. Een keer in de week onderwerp ik mij nu aan de ze vrijwillige vierendeling. Leuk vind ik het niet, maar na afloop is er de beloning voor al die mo dieuze ontbering: ik voel mij enorm lekker. Beweging schijnt allerlei endorfines in je li chaam aan te maken waar door je je een beetje roezig gaat voelen. Maar behalve dat, heb ik ook het gevoel dat ik van tevoren be stond uit een verzameling losse of slecht in elkaar ge schroefde onderdelen en nu weer één soepel geheel ben geworden. Lang heb ik mij comfortabel en tijdloos in de luwte van de veertig opgehouden, maar sinds ik vijftig ben ge worden, kijk ik oplettender HELEEN CRUL en met grotere argwaan naar mij zelf en ook in de spiegel, op zoek naar sporen van sputterende hor monen, slinkende botmassa en een hangende halshuid. Zie ik zilverd raden door mijn haar of andere ui terlijke onraad? Verkreukelen of niet verkreukelen, dat wordt de kurestie. Natuurlijk zijn er wervende voor beelden: vrouwelijke generatie-ico nen vooral in Amerika met steeds nieuwe minnaars en een lichaam van staaldraad en toch al midden vijftig zelfs begin zestig. Maar de lichamelijke koopkracht van Hilla ry Clinton, Cher, Jane Fonda en Barbara Streisand - om maar eens wat te noemen - onderhoudt een duidelijke relatie met de hoogte van hun banksaldi, die ingrijpende onderhoudsbeurten door een plas tisch chirurg of frequente bezoeken aan gerenommeerde exterieurver- zorgers mogelijk maken. Maar los daarvan wil ik geen fulltime baan hebben aan het bestrijden van mijn leeftijd. Nee, dan klamp ik mij liever vast aan de wederwaardigheden van de Amerikaanse religieuze Marion Ir vine. Toen zij tegen de vijftig liep en bevangen werd door de schadu wen van de midlife besloot zij iets te gaart doen met haar lichaam dat te lang onbeweeglijk verpakt was geweest in kloosterkleding. Ze be- ?on met hardlopen en is nu een be- end marathonloopster en houd ster van talrijke records. Haar goede voorbeeld heeft in Amerika veel anderen op de been geholpen. Zoals Charlie Garfield, hoogleraar psychologie aan de uni versiteit van Californië in San Francisco. Meer beweging dan het beklimmen van het spreekgestoelte had hij op zijn 45ste nietAls hij ronddraaide was dat in het circuit van VIPS. Tijdens een korte vakan tie aan het strand merkte hij plot seling hoe erbarmelijk zijn licha melijke conditie was. Hij had er tien jaar niets meer aan gedaan. Getroffen dooreen foto van de ma- rathonlopende non die op dat mo ment al veertien jaar ouder was dan hij. kwam hij op het idee dat hardlopen misschien de oplossing zou zijn voor het uitgebluste gevoel dat hem koloniseerde. Tussen de 35 en 50 vergeten wij de mogelijkhe den van ons lichaam, laat Garfield nu de wereld weten. 'Juist de mid lifecrisis is een goede aanleiding om dat lichaam opnieuw te ont dekken. Het heeft enorme reserves. Het opvoeren van je conditie is vreugdevol en zeer bevredigend. In beweging komen heeft Garfields leven ingrijpend veranderd, vertel de hij in het tijdschrift 'Psychology Today'. Hij deed ook onderzoek naar het gedrag van meer dan vijf tienhonderd succesvolle mensen die ondanks het ouder worden nog steeds vernieuwend bezig zijn op uiteenlopende gebieden als schrij ven, muziek, wetenschap of zaken. 'Creativiteit en vitaliteit zijn sterk verlxmden met je houding in het leven en die houding kan beïnvloed worden door lichamelijke training', meent Garfield. Zijn credo is 'je li chaam is de motor waarmee posi tieve psychische processen in gang kunnen worden gezet'. Hetgeen ook opgaat voor de bestrijding van de pressiviteit. Bewegingstherapie blijkt een heel probaat middel. Zelf voel ik mij niet geroepen om hard te gaan lopen, hoewel je daar tot op hoge leeftijd mee door schijnt te kunnen gaan. Juist om dat ik al zo'n rennerig bestaan heb, zoek ik mijn dagelijkse portie be weging in een uurtje zwemmen, fit ness of fietsen, terwijl daar vanaf maart ook weer het tidnieren bij komt. In de strijd tegen veroude ring ben je als mens op de lange duur een geheide verliezer, maar hoe je verliest, dat kun je zelf voor een deel bepalen. Elegant en soepel ouder worden heeft veel te maken met in beweging blijven, lichame lijk en geestelijk. En dat is niet de verdienste van een plastisch chi rurg. MENSELIJK Nadat JOHN PICKETT uit de Engelses Leeds zich had laten steriliseren, werd vader van een dochter. Een tweede st? satie was ook niet afdoende: hij kreeg: een dochter, waardoor het aantal kinde van het echtpaar Pickett tot zes steeg, John en zijn vrouw Pauline hebben het Jamesziekenhuis in Leeds voor de recht gedaagd om een schadevergoeding tet gen. Op de eerste dag van de rechtsza zei een medisch deskundige dat hij na nooit had gehoord van een man die na twee sterilisaties nog een kind had ve' wekt. Een arts van het ziekenhuis heeft zegd dat elke patiënt die zich laat stent! ren, moet weten dat er altijd een kans(| een mislukking blijft bestaan. De adva ten zeggen dat Pickett daarvan nooitgo op de hoogte is gesteld. Als hij had ge* ten dat hij ook na de tweede sterilisatie nog kinderen kon verwekken, haddenfc en zijn vrouw maatregelen genomen. Supermodel KATE MOSS heeft in eenir view met het Britse magazine The Facet gegeven dat ze de afgelopen tien jaarna nuchter op de catwalk heeft gestaan. Ml heeft net een ontwenningskuur achterti rug en bezoekt regelmatig de Anonieme coholisten. ,,lk sta nu droog", zei zegi ren. De 25-jarige Moss, ex-vriendin van lywood-ster Johnny Depp, begon te drinl op haar twaalfde. Op het dieptepunt van haar verslaving dronk de topmannequm' morgens vroeg champagne en ging zede deur niet uit zonder een (volle) fles wo4 Ook rookte ze regelmatig softdrugs. „Hé liep uit de hand", vertelde Moss aanïï* Face. ,,Zo gaat dat. Je drinkt altijd cham pagne voor een show, altijd. Zelfs om tic uur 's ochtends. Het kwam zelfs zo verd zonder champagne niet meer wegging.^ schrikkelijk." Nu, na vijf weken afkicken een Londense kliniek, zegt Kate Mossdd zich nog nooit zo goed gevoeld heeft: ben nuchter. Ik ben single. Ik heb fijne vrienden. Ik hou van mijn werk. En ik beft niet gek." De Israëlische winnares van het Eurovisie, Songfestival van vorig jaar DANA INTERN TIONAL, krijgt bij de editie van dit jaaro: 29 mei in Jeruzalem een eigen actvancft veer zeven minuten. Ze zal optreden de liedjes van de kandidaten en de punt* telling. Dana is in haar eigen land omstfr den, omdat ze van een man in een vroifl veranderde. Er is lang over haar bijdrage' het songfestival in haar vaderland vange dachten gewisseld, maar nu is de beslis1 dan toch gevallen. Dana vertelde datgtf ren in Almere aan medewerkers van Ivo" he Producties. Het liedje dat ze in Jeruf lem gaat brengen, is nog een verrassing Niehe interviewde de zangeres in Almeff voor zijn TV Show van vanavond. De Isré1 sche diva ontmoet in dat programma ooi haar Nederlandse collega Karin Bloemen Niehe ontvangt verder de beroemde BBC programmamaker Sir David Attenborou^ De TV Show wordt uitgezonden via TV2,ft 21.17 uur.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2