Milosevic blijft komst vredesmacht weigeren Buitenland Vier maanden na Mitch Chaotisch verkiezingsfeest Israëlische Arbeiderspartij Meerderheid in Ulster is voor samenwerking President Oezbekistan overleeft bomaanslag Chinezen in Jakarta vieren nieuwjaar ingetogen DPA Deutsche I «Ihuiscrisis treft Canadezen Canada kampt met een ziekenhuiscrisis. Klinieken [patiënten moeten in gangen en linnenkamers [vertrekken omdat er geen bedden beschikbaar zijn. nian die al lange tijd wachtte op donorlongen niet loipen toen er twee geschikte longen voor transplan- kbaar kwamen, omdat er geen bed vrij was. Ook de afdelingen kunnen de toeloop niet aan. Het gezond- dreigt onderuit te gaan door drastische bezuinigin- is politici is de leiding van de ziekenhuizen verant- voor de crisis, en is de druk op de eerste hulp onver- gegroeid. De bonden houden het op personeelste- nijzen op de 'vlucht' van artsen naar beter betalende en in de Verenigde Staten. politie rolt pedo-netwerk op [oorse politie heeft een pedofielennetwerk opgerold, luitde Filipijnen naar Noorwegen bracht. Leer- m basisscholen zouden de jongens hebben gebruikt espeeltjes'. Twee leerkrachten, een kinderpsycho- ischooltandarts, allen ouder dan 50 jaar, werden earresteerd op beschuldiging van seksueel misbruik ■n gedurende meer dan twintig jaar. De mannen Het netwerk kon worden opgespoord door tips van ester Shay Cullen op de Filipijnen. Hij zei dat enkele eid waren gevonden om te getuigen, nadat ze vele ■ngezwegen. ,,Ik denk dat de politie en het OM op iun verhalen genoeg materiaal hadden om tot arres- 1", aldus Cullen. e wanbetaler raakt auto kwijt De Spaanse fiscus heeft wanbetalers in de ziel ge- ze na herhaalde aanmaningen het verschuldigde be- agnog niet hebben overgemaakt, wordt hun auto in imen. Ze krijgen dan nog één keer de gelegenheid plichten te vervullen. Als dat dan nog niet gebeurt, ito bij opbod verkocht. De opbrengst gaat naar de Is het voertuig meer opbrengt dan het bedrag van de ji de eigenaar de meerwaarde terug. Een kleine ijaarden zijn inmiddels al aan het wandelen gesla pt'wrede' fiscale optreden. Eenzelfde aantal staat lominatie. De organisatie van belastingadviseurs 1 van de belastingdienst 'erger dan de kwaal'. i roept hulp Gerechtshof in iritrea heeft bij het Internationaal Gerechtshof van Ie Naties in Den Haag geklaagd over Ethiopië, waar- imenteel een grensconflict uitvecht. Het Hof wil zich net de zaak inlaten als Addis Abeba daarmee in- ea beschuldigt het buurland ervan zijn ambassade in ibezet te houden en het personeel en de zaakgelas- elen. Ethiopië heeft bovendien de diplomatieke im- de Eritrese vertegenwoordiger geschonden door week tot ongewenst vreemdeling te verklaren. De iaarop direct het land verlaten. Volgens de regels igste juridische orgaan van de Verenigde Naties de landen instemmen met zijn rechtspraak, waarna bindend is. cht van Netanyahu haalt uit - Eén van de lijfwachten van de Israëlische premier heeft gisteren een man bewusteloos geslagen toen e minister waarschijnlijk een hand wilde geven. De men luisteren naar een verkiezingstoespraak van Or Yehuda, even buiten Tel Aviv. Na afloop itanyahu enkele handen van mensen in het publiek. Israëlische radio had één van de agenten gezien dat fereen opgerold stuk papier vasthield, en vermoed- man een pistool verborgen hield. Getuigen zeiden tegen de grond werd geslagen en vervolgens over ïaam werd geschopt door de veiligheidsagenten. mds voor dwangarbeiders WK» Grote Duitse ondernemingen gaan gezamenlijk pzetten voor schadevergoeding aan dwangarbeiders Ie Tweede Wereldoorlog te werk waren gesteld in eken. Twaalf ondernemingen, waaronder BASF, ens, Volkswagen en Daimler Chrysler, hebben dit endgemaakt na overleg met bondskanselier Schrö- émemingen stellen dat zij 'morele verantwoorde- lgen voor het gebruik van dwangarbeiders'en de van joods bezit. Het is nog niet bekend hoeveel Et fonds wordt gestort. De Duitse media noemden intussen de 3 en 3,5 miljard gulden. Het Joods We- (JWC) in New York heeft de Duitse stappen toege- ilaanse kannibaal aangehouden eVenezolaanse politie heeft een man aangehouden mensen heeft opgegeten. De man vermoordde zijn sneed ze in stukken en at die vervolgens op. Do- as Gómez werd het afgelopen weekeinde opgepakt obal. De politie kwam de man op het spoor, nadat het afval bij zijn huis handen en voeten hadden ge- ;man kookte het vlees en de inwendige organen van ffers en at ze op, maar de hoofden, voeten en han- zijn tuin begraven, omdat hij ze 'moeilijk verteer- Vargas Gómez zei tijdens een verhoor dat hij alleen omdat die beter zouden smaken dan vrouwen. De de tuin op zoek naar sporen van meer slachtoffers. offensief rebellen in Congo Bü De rebellen die in Congo tegen het bewind van aurent-Désiré Kabila strijden, voeren een groot of- is zegslieden rukken ze op drie fronten op. De en van de president hebben de aanvallen bevestigd, izouden met 60.000 man Gbadolite in het noorden, i in het midden en Kamin en Lubumbashi in het zui- lland willen veroveren. De tegenstand is op veel trassend zwak, aldus een rebellenwoordvoerder. Het Kabila werd in augustus vorig jaar nog gered door Benkomst van vooral Angola en Zimbabwe. Angola oepen nu thuis nodig en in Zimbabwe bestaat veel de inmenging. ratie na moord op Steve Biko Vier politiemannen die betrokken waren bij het fan de zwarte activist Steve Biko in 1977, hebben gis- arnnestie gekregen van de Zuid-Afrikaanse Waar- Bsie. De commissie vond dat de vier agenten uit fdi niet in aanmerking kwamen voor amnestie om tollen toegeven een misdaad te hebben begaan en ogen over de toedracht van de moord. De vier agen- iSnyman, Daniel Siebert, Jacobus Beneke en Rubin en ongeveer dezelfde verklaringen af als een vijfde en Nieuwoudt, aan wie eerder amnestie werd gewei- foudt staat wegens zijn rol bij de moord waarschijn- ees te wachten. Snyman is inmiddels overleden. 'erscherpt straffen drastisch 'ba heeft zijn strafwetten drastisch aangescherpt om Ne criminaliteit het hoofd te bieden. In een bui- zitting besloot het parlement gisteren dat de dood- to vaker moet worden opgelegd. De volksvertegen- fan de socialistische staat reageerde op een oproep "t Fidel Castro, die bij de afkondiging van de maat- toezig was. De doodstraf geldt voortaan voor drugs- f handel in internationaal verband, of voor drugs- functionarissen of officieren. De doodstraf komt Jtosbruik van minderjarigen. Tot nu toe werd de 1,1 Cuba voltrokken door executie met de kogel, al- ^st op moordenaars. Cuba gaat ook de straffen ver- 'Politieke dissidenten en onafhankelijke journalisten fsch opstellen. De Grave overweegt Duits-Nederlandse artilleriebijdrage De Joegoslavische president Milosevic blijft de NAVO trotseren, en weigert in te stemmen met de stationering van buitenlandse eenheden in Kosovo die een eventueel akkoord militair moeten dekken. Dat zei hij gisteravond na een onderhoud met de Amerikaanse afgezant Hill. In zet van een NAVO-macht in Kosovo wordt gezien als één van de belangrijkste voorwaarden voor een akkoord. De Servische weigering is de belangrijkste reden voor het vastlopen van de onderhandelingen over Kosovo in het Franse Rambouillet. BELGRADO-SARAJEVO AP-ANP De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Albright zei gisteren in Washington dat de Serviërs geen keus hebben, en met de stationering moeten in stemmen. „Als de impasse blijft bestaan, wordt die gevolgd door bombardementen van de NAVO", zei ze. Hill heeft die Ed van Thijn: Racisme neemt toe in Europa BRUSSEL ANP Racisme en vreemdelingenhaat nemen toe in de Europese Unie. Onder 41 procent van de Europese bevolldng leeft dit soort gevoelens. Bovendien ver mindert de aandacht voor het probleem drastisch. Politici moeten het voortouw nemen om deze gevaarlijke trend te ke ren. Die waarschuwing komt van oud-minister Ed van Thijn en andere racisme-bestrijders. Uit vergelijkingsonderzoek van het Europees racisme-ob- servatorium in Wenen blijkt dat steeds meer Europeanen nega tief staan tegenover buitenlan ders, van 37 procent in '89 naar 41 procent in '97. Volgens directeur Beate Winkler van het observatorium is het verontrustend dat nog maar 22 procent van de EU- burgers vreemdelingenhaat als een belangrijk probleem er vaart. In 1989 was dat nog 36 procent. Winkler noemt dat een gevaarlijke ontwikkeling, vooral omdat jongeren erg gevoelig blijken voor de simpele bood schappen van extreem-rechts. Om een sterke verdediging op te werpen tegen extreem rechtse bewegingen en hun in vloeden, wil een comité Euro pese politieke partijen een charter voor een niet-racisti- sche samenleving laten onder schrijven. In het Europees par lement, Nederland, België, Fin land en Luxemburg wordt het breed onderschreven. Maar in veel EU-lidstaten zijn er aarze lingen. Van Thijn, voorzitter van het charter-comité, noem de met name Italië en Zweden. In Oostenrijk, Duitsland, Frank rijk, Denemarken, Ierland, Grie kenland en Groot-Brittannië is er slechts een handjevol onder tekenaars. Politie Roemenië pakt voorman mijnwerkers op BOEKAREST AFP Miron Cozma, de leider van de protesterende Roemeense mijnwerkers, is vanmorgen door de politie gearresteerd. Sa men met twee andere leiders van de mijnwerkersvakbond werd hij opgepakt in Slatina, ten zuidwesten van Boekarest, en per helikopter overgebracht naar de hoofdstad. Dit meldt zijn advocaat. Cozma stond aan het hoofd van een groep van enkele dui zenden kompels uit de Jiu-val- lei, die naar Boekarest wilde optrekken. De mijnwerkers protesteren tegen de veroorde ling van Cozma voor zijn rol bij gewelddadige mijn werker srel- len in 1991. Toen vielen in Boe karest twee doden en talrijke gewonden. De mijnwerkerslei der kreeg daarvoor deze week achttien jaar cel. Eerder vanmorgen raakten protesterende mijnwerkers slaags met de politie. Naar schatting 4.000 tot 5.000 kom pels botsten op een politie macht op een brug bij Stoenes- ti. De ordetroepen vuurden traangrasgranaten af om de menigte te verspreiden. Bij een vergelijkbare mars te gen de sluiting van mijnen, vo rige maand, kwamen de kom pels op het laatste moment tot een overeenkomst met de rege ring. Ook toen kwam het enkele keren tot harde botsingen met de politie. harde boodschap vergezeld van een tijdstip aan Milosevic gege ven: als er geen akkoord is vóór zaterdag 12 uur 's middags, zal de NAVO met bombarderen be ginnen. Nederland onderzoekt intus sen of het samen met Duitsland kan deelnemen aan een even tuele vredesmacht voor Kosovo. De voorkeur gaat op dit mo ment uit naar de inzet van de Gele Rijders uit Arnhem, een van de twee artillerie-afdelin gen. De omvang van de een heid is ongeveer 700 man. Dat heeft minister de Grave van de fensie gisteren tijdens zijn reis door Bosnië bekendgemaakt. De bewindsman benadrukt dat het gaat om 'operationele voorbereiding'. Het politieke besluitvormingsproces moet nog beginnen. Het wachten is op de uitkomst van de onder handelingen in Rambouillet. Volgens de minister is de NAVO inmiddels wel begonnen met de planning. Nederland heeft zich tot nu toe altijd bereid ge toond mee te helpen aan het bereiken van een oplossing in de Balkan. „Daarom willen wij ook nu niet weglopen als de in ternationale gemeenschap een beroep op ons doet." In het kader van deze opera tionele planning is Nederland al door België en het Verenigd Koninkrijk benaderd voor een samenwerkingsverband. Met de Britten hebben de Nederlandse militairen inmiddels goede er varingen via de gecombineerde vredesmissies in Bosnië en Cy prus. Dat deze keer de voorkeur wordt gegeven aan Duitsland, heeft te maken met de keuze van een artillerie-eenheid. De artillerie maakt deel uit van het eerste Duits-Nederlandse Le gerkorps en is al goed op de Duitsers ingèspeeld. Het zou overigens de eerste keer zijn dat Nederland artille rie-eenheden levert voor een vredesmissie, en eveneens de eerste keer dat ons land zou sa menwerken met de Duitsers. san Pedro sula Vier maanden nadat orkaan Mitch zijn vernietigende spoor door Midden-Amerika trok, wonen zo'n 2.000 mensen die hun huis verlo ren nog altijd in het stadion van de Hondurese stad San Pedro Sula. Dit kind en vele lotgenoten werden er meteen na de storm ondergebracht, maar de be doeling was dat ze er slechts tijdelijk zouden ver blijven. De hygiënische omstandigheden zijn in middels ernstig verslechterd, en de enige medische hulp komt van buitenlandse organisaties. TEL AVIV AD BLOEMENDAAL In een poging de chaos te ke ren, kondigde Barak een hertel ling van de stemmen aan. Hij noemde de opwinding het ge volg van de vergaande demo cratie in de partij, die al haar le den in staat stelt de kandida tenlijst voor de Knesset samen te stellen. In feite vormt de lijst een combinatie van gekozen en benoemde kandidaten. De kandidaat met de meeste stemmen bleek gisteravond prof. Shlomo Ben-Ami, die als een van de weinigen in de par tijtop afkomstig is uit Israëls se fardische (Oriëntaalse) ge meenschap. Ben-Ami zal de derde plaats op de lijst bezet ten, na de zonder meer ge plaatste Barak en oud-premier Shimon Peres. Vierde is oud- minister Yossi Beilin, een van de architecten van het Oslo proces. Het is mogelijk dat de volgorde in de komende weken nog wijzigingen ondergaat. Ba rak is van plan onder de naam 'Eén Israël' een brede lijst te vormen. Premier en Likud-leider Benja min Netanyahu noemde de kandidaten van de Arbeiders partij gisteravond het meest linkse gezelschap dat de soci aal-democraten het Israëlische volk ooit hebben aangeboden. Baraks campagne is er juist op gericht de Arbeiderspartij te verlossen van haar linkse ima go. Zijn grote voorbeelden zijn Tony Blair en Gerhard Schro der. Maar de grote winnaar van gisteravond, Ben-Ami, maakte onmiddellijk duidelijk dat hij niet van plan is zijn politieke ideeën te verdonkeremanen. „Links is mooi", riep hij na zijn zege. „Links betekent vrede. Rechts is confrontatie. Links wil zeggen: goede betrekkingen met de Verenigde Staten. Rechts heeft die relatie verpest. Links investeert in onderwijs, rechts niet. Dus wat is er zo aantrekkelijk aan rechts?" CORRESPONDENT De presentatie van het 'win nende verkiezingsteam' van de Israëlische Arbeiderspartij had een indrukwekkend vertoon van eensgezindheid moeten worden. Maar toen gisteravond in Tel Aviv de blauwe en witte ballonnen neerdaalden en uit de luidsprekers het verkiezings lied weerklonk, brak een totale chaos los. „Jullie zijn allemaal racisten'!, schreeuwde het Ethi opische Knessetlid Adisu Mas sala naar het podium, waar de partij de kandidaten voor de verkiezingen van 17 mei had opgesteld. Ordebewakers probeerden uit alle macht te voorkomen dat Massala met zijn aanhangers naar voren zou stormen. Even later riep de Arabische kandida te Nadia Hilu dat het verkie zingssysteem 'een grap' was en dat de partij vrouwen en Ara bieren discrimineert. De Israëli sche televisiekijkers genoten rechtstreeks mee van het pan demonium in Tel Aviv, en de verkiezingsstaf van het regeren de Likud-blok moet zich heb ben verkneukeld. Partijleider Ehud Barak had zijn toespraak gepland voor het tijd stip waarop de Israëlische tele visie het belangrijkste journaal uitzendt. Maar in plaats van een opzwepende verkiezings- speech zagen de kijkers aan vankelijk alleen maar chaoti sche beelden van schreeuwen de en gebarende zwarte partij leden. „Dit zal ik de Arbeiders partij nooit vergeven", schreeuwde Massala, die in de interne verkiezingen zijn voor immigranten ingeruimde plaats was kwijtgeraakt aan de Russi sche Sofa Landver. Hij kondig de op luide toon aan advocaten te zullen inschakelen, omdat hij slachtoffer zou zijn geworden van een 'politieke moord'. BELFAST AFP-DPA-Rtr Een meerderheid in het Noord- Ierse parlement heeft zich uit gesproken vóór samenwerking tussen protestanten en katho lieken in een gezamenlijke, re gionale regering. Vóór de con crete uitwerking van de vorig jaar afgesproken samenwerking stemden 77 parlementsleden, tegen waren 29 mensen. De uitslag van de stemming wordt gezien als overwinning van de protestantse kandidaat- premier David Trimble. Het plan van Trimble en zijn katho lieke plaatsvervanger Seamus Mallon voorziet in de oprich ting van tien ministeries en zes commissies, waarin de Noord- Ierse regionale regering in de toekomst samenwerkt met de Ierse Republiek. Katholieken zien dit als eerste stap naar een verenigd Ierland. Overigens be tekent de stemming van giste ren nog geen doorbraak in het conflict over de invulling van de ministersposten in de nieuwe regering. Trimble's partij UUP weigert akkoord te gaan met twee posten voor de Republi keinen van Sinn Féin, zo lang het Ierse Republikeinse Leger (IRA) niet met ontwapenen is begonnen. De regering moet op 10 maart rond zijn. FOTO EPA ORLANDO SIERRA MOSKOU HANS HOOGENDUK CORRESPONDENT Bij bomaanslagen in de Oez- beekse hoofdstad Tasjkent zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen en 128 mensen raakten volgens persbureau In terfax gewond. President Kari- mov heeft op de televisie ver klaard dat het ging om een aan slag op zijn leven, gepleegd door 'duistere krachten'. Niemand heeft tot nu toe de aanslagen opgeëist, maar Kari- movs verklaring was een verwij zing naar extremistische mos lims die al tijden proberen zijn bewind omver te werpen. Gis teren ontplofte een hele serie zware bommen toen Karimovs colonne vlakbij het regeringsge bouw in de hoofdstad Tasjkent was. Tot anderhalve kilometer in de omtrek sneuvelden de ruiten. Volgens onbevestigde berichten is een aantal arresta ties verricht. Waarnemers in Oezbekistan sluiten niet uit dat de aanslag het werk was van aanhangers van het Wahabisme. de conser vatieve tak van de islamitische Soennieten. Karimov heeft al jaren geleden deze door Saoe- die-Arabië gesteunde fanatieke islamieten de oorlog verklaard. Karimov heerst sinds 1990 als een despoot over de 22 miljoen merendeels islamitische Oezbe- ken. Hij heeft zijn buurlanden Pakistan, Afghanistan en Tadji kistan er regelmatig van be schuldigd radicale Oezbeken op te leiden voor terreuracties. Chinese Indonesiërs hebben het Chinese nieuwjaar giste ren bescheiden gevierd. Dat gebeurde voornamelijk door bezoek aan tempels en kerken. De Chinese gemeenschap in Glodok, het Chinatown van de Indonesische hoofdstad Jakar ta, heeft er geen behoefte aan zich te profileren. De rampza lige meidagen van vorig jaar liggen nog te vers in het ge heugen. „De regering praat mooi, maar we moeten maar afwachten of het echt beter wordt." jakarta theo haerkens CORRESPONDENT „Aaah." Zichtbaar teleurgesteld raapt een man in de Dharma Jaya-tempel de twee stukjes hout op die hij eerder met eer biedige gebaren in de lucht gooide. Ze zijn niet goed geval len, en nu moet hij een groter offer brengen om voorspoed af te smeken voor het Chinese jaar van het konijn dat gisteren be gon. De tweede keer dat de stukken met een droge tik op de grond terechtkomen, bevalt de man een stuk beter. Hij staat op, offert nog wat wierook, steekt symbolisch bankbiljetten in brand, werpt die in een oven en vertrekt. De Chinese gemeenschap in In donesië heeft alle reden om voor het komend jaar geluk af te smeken bij de goden. Het af gelopen jaar was voor velen rampzalig. De rellen in mei vo rig jaar, die een eind maakten aan dertig jaar Soeharto-be- wind, kostten 1.200 mensen het leven. Daarbij gingen in Jakarta honderden winkels en waren huizen van Chinese onderne mers in vlammen op en werden tientallen Chinese vrouwen ver kracht. De sporen van het geweld zijn nog lang niet uitgewist. De han delaren in groenten, fruit en elektronica runnen hun stalle tjes aan de voet van een volko men uitgebrand warenhuis van vijf verdiepingen. De tropische plensbuien zijn er niet in ge slaagd het roet weg te spoelen. Maar het'leven gaat door: Chi nese wonderdokters brengen geheimzinnige zalfjes aan de man en verkopen gedroogde zeepaardjes, schorpioenen of kruiden. Veel gewone winkels zijn echter dicht. „Die mensen zijn vertrokken. Ze vieren het nieuwjaar in China of Singapo re", weet een van de buren. „Overal wordt Chinees Nieuw jaar uitbundig gevierd. Maar hier durven we dat niet. Het is nog veel te gevaarlijk." Toch heeft de regering-Habibie een aantal maatregelen geno men om een eind te maken aan de discriminatie. De speciale stempels op de Chinese identi teitskaart zijn verdwenen, en officieel wordt geen verschil meer gemaakt tussen pribumi - autochtone Indonesiërs - en niet-pribumi, waarmee de Chi nezen werden aangeduid. Ook is de procedure om een pas poort te krijgen vereenvoudigd. President Habibie weet dat het onmogelijk is de economische crisis te boven te komen zonder de Chinese gemeenschap. Die is met drie procent van de be volking niet groot, maar heeft het leeuwendeel van de econo mie in handen. Rijke Chinezen wachten echter elders betere tijden af. Hoewel leiders van de Chinese gemeenschap positief zijn over de maatregelen, blijft de gewo ne man voorzichtig. „Ze praten mooi, maar ik moet nog zien wat ze werkelijk doen", zegt een oudere wouw, die een dro gisterij runt en in de meidagen acht elektronicazaken verloor. Op een huisaltaar branden rode lichtjes voor een boeddhabeeld, vanaf een stalletje waait opge wekte Chinese muziek haar winkel in. Ze is niet van plan zich 's avonds te laten zien. laat staan dat ze buiten vuurwerk afsteekt. Wel komen haar kin deren op bezoek om goede wensen uit te wisselen. Dan zal zij hen de traditionele rode en veloppen met geld schenken. Verder houdt ze het sober. Een arts, die evenmin als de on derneemster met haar naam in de krant wil, meent dat de situ atie wel wat is verbeterd. „Maar ik durf nog steeds geen dure kleren of sieraden te dragen, uit angst voor overvallers." Ook is ze doodsbenauwd als bedelaars zich bij het stoplicht opdringen. „Je bent zo de spiegels van je auto kwijt en wie weet wat er dan verder nog gebeurt." De grote Dharma Bhakti-tèm- pel, even verderop m de wijk met zijn smalle, groezelige straatjes, wordt door een tiental militairen bewaakt. De lucht staat blauw van de wierook, kaarsen en olie. Bellen rinkelen en trommels roffelen. Met bos sen tegelijk offeren de gelovigen wierookstokken, en de knalrode kaarsen zijn nauwelijks aan te slepen. „Toch was het vorig jaar een stuk drukker", menen twee dames die de voorraad offer- randen op peil houden. „De mensen zijn voorzichtig, zo ko men hier nu liever niet." en len in lopen leider otere .ppen i lijkt :t uur erder h In- rdam .Er is :n tot at dit niets 3 zijn op- onge- stelijk ruim ;e de •uits- olitie 3veer hen 10 ac reken :1 Eu- e Ar- lizen- aan- *ank- ;n or- het imen, van urkije >enen 1995 lering disch chap, .1 be- h de Euro- -vige erlo- land ;n ze iepen .tit op 'aties ende ieuw- ?estal iciële staan >cem- it rerf- uit- and ling aan Hij een eurt i de den hter ko maan and van als rkije hap de I oeg

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 7