'Geen belangstelling? Dan ook niet op kosten van de belastingbetaler' van tilWUSin Binnenland Droge voeten alleen als water ruimte krijgt 'waalfduizend tips, ïen spoor van Sybine 'Zonder ons stond een Leidse bouwlocatie niet op de agenda' LES LITS FRANCAIS VOLGENS VAN TIL RPAG 13 FEBRUARI 1999 ANP Algemeen Nederlands Persbureau CPD Geassocieerde Pers Diensten rknemers Smit gegijzeld in Nigeria mam* Twee werknemers van het bergings- en sleepbedrijf fttëmationale worden sinds afgelopen zondag in Nigeria zeling gehouden. De mannen zijn werkzaam op het schip nit Lloyd 33. Over de identiteit van het tweetal en hun toe lis niets bekend. Smit Internationale in Rotterdam wil in lelang van de onderhandelingen geen verdere mededelin gen over de zaak. Het is niet de eerste keer dat werkne- jvan Smit Internationale in het buitenland in de proble men. Iran hield in 1997 ruim dertig mensen van het be- ,neer dan een maand vast omdat Smit zonder toestemming ïebben geholpen bij de berging van een Amerikaanse heli- er. atrix en Claus in april naar China jAAG» Koningin Beatrix en prins Claus brengen in april een sbezoek aan China. Op uitnodiging van de Chinese presi- Jiang Zemin verblijven Beatrix en Claus van 12 tot en met iril in het Aziatische land. Prins Willem-Alexander maakt deel van het staatsbezoek mee. Het staatsbezoek speelt zich namelijk af in de hoofdstad Peking en de havenstad Shang- Op 19 april volgt een bezoek aan Hong Kong. ouw betaalt andermans energienota iingen Een vrouw uit Hengelo heeft ongemerkt tien jaar de gierekeningen van een haar totaal onbekende vrouw uit lingen betaald. Pas toen haar buurman, die de belasting- ifte voor de Twentse verzorgt, haar wees op de maandelijk- ichrijving van tweehonderd gulden kwam de fraude aan cht. Voor de politierechter in Groningen bekende een 42- e Groningse dat ze in 1987 op het formulier waarmee zij het linger Energiebedrijf machtigde de nota af te schrijven, be- een ander gironummer had ingevuld. Dat deed ze door >erste cijfer te veranderen. Omdat de fraude tot haar eigen azing onopgemerkt bleef, herhaalde ze truc later weer. De bank heeft de vrouw uit Hengelo 2.700 gulden schadever- ling betaald. Volgens de voorwaarden van de bank moeten onrechte afgeschreven bedragen binnen een jaar worden eld. De gedupeerde Twentse heeft daarnaast nog een claim 25.000 gulden op de Groningse. liversiteit weert zendmasten erdam De Vrije Universiteit wil geen zendmasten van mo ttelefoonmaatschappijen op het dak. De VU vreest dat die 'i inderzoek aan de faculteiten kunnen beïnvloeden. Het ho- oofdgebouw in de Amsterdamse wijk Buitenveldert is aan- celijk om er een GSM-steunpunt neer te zetten. Volgens de wegen de voordelen van een betere bereikbaarheid en een Beding van de telefoonmaatschappijen niet op tegen de na- n. Angst voor de volksgezondheid is niet het belangrijkste unent. De mogelijkheid dat gevoelige meetapparatuur dt beïnvloed, is belangrijker. De gemeente Haarlemmer- r sprak zich onlangs uit voor een verbod op de gsm-masten redenen van volksgezondheid. (-op •stuk met carnaval I0SCH Het Openbaar Ministerie in Den Bosch en het poli- irps Brabant-Noord hebben besloten tijdens de komende avalsdagen een lik-op-stukbeleid te voeren. Om dat moge- e maken is 's avonds en 's nachts op het Bossche hoofdbu- van politie een vertegenwoordiger van justitie aanwezig, en die na het plegen van een strafbaar feit zijn aangehou- krijgen te horen of ze ter plaatse een boete kunnen betalen it ze zich voor de rechter moeten verantwoorden. In dat te geval krijgen ze meteen een dagvaarding mee. aarde vrouw verongelukt tLVEEN Een 81-jarige inwoonster van Amstelveen is giste- omgekomen bij een ongeluk op de Handweg in haar woon- ts. Haar 84-jarige echtgenoot en een 30-jarige vrouw raak- gewond. De auto waarin de vrouw zat, die werd bestuurd rhaar man, raakte door onbekende oorzaak een vluchtheu- 3 Hierdoor verloor de man de macht over het stuur. Hij kwam Ie andere weghelft terecht en botste frontaal op de tege nkomende auto van de 30-jarige vrouw. PvdA-econoorn wil overheid laten profiteren van projectontwikkelaars DEN HAAG RIEN POLDERMAN De beste test voor de nood zaak van een nieuwe haven, een vliegveld in zee of een goe- derenspoor is de bereidheid van het bedrijfsleven er geld in te steken. Heeft het die bereid heid niet, dan moet de over heid zich wel drie keer beden ken eer ze er zelf belastinggeld aan uitgeeft. Dan is een pro ject vrijwel zeker onrendabel. Die mening is het PvdA-Ka merlid Wouter Bos toegedaan. Hij schreef erover in het par tijblad Socialisme en Demo cratie. Daarmee wil hij binnen de PvdA een discussie aan zwengelen over zogenoemde publiek-private financiering. Een land waar projectontwikke laars de dienst uit maken, daar moeten 'linkse' mensen door gaans niets van hebben. Nu de regering een deel van de 'harde infrastructuur' (wegen, spoor lijnen, tunnelbuizen, haventer reinen, pijpleidingen, etc.) sa men met het bedrijfsleven wil betalen, groeit bij hen de vrees voor een te grote invloed van particuliere ondernemingen op de openbare inrichting van het land. Want wie betaalt, bepaalt. De Rotterdamse econoom Wouter Bos vindt dat niet erg, zolang de overheid maar pre cies de palen en perken uitzet, waarbinnen de ondernemers hun gang kunnen gaan. Hij keert de stelling om: wie wil be palen wat nodig is, mag ook be talen. Vliegen Als bijvoorbeeld luchtvaart maatschappijen vinden dat groei van het aantal vluchten en passagiers nodig is om eco nomisch te overleven, moeten ze zelf het geld op tafel leggen om dat ruimtelijk mogelijk te maken, vindt Bos. Sommigen (onder wie Bos' partijgenoot en collega-Kamerlid Van Gijzel en het provinciaal bestuur vein Noord-Holland) menen, dat dit het beste op een eiland in de Noordzee zou kunnen, omdat verdere groei van Schiphol bin nen de bebouwde kom van de Randstad met goed fatsoen niet meer mogelijk is. Een eiland in zee is duur. maar dat is de prijs van groei die op land niet meer kan plaatsvinden. Is de luchtvaart sector niet bereid om die prijs te betalen, dan rijst de vraag of de overheid dat wél moet doen met belastinggeld. Bos meent van niet. Hij is er geen voor stander van, om het vliegen nog meer te subsidiëren dan toch al gebeurt. Dat zou trouwens ook het geval zijn, indien Schiphol ondanks alle bezwaren op de huidige plaats zou doorgroeien. Maar dan betalen de omwo nenden de 'subsidie' in de vorm van de overlast die ze on dervinden en het gevaar waar aan zij bloot staan. Het Tweede Kamerlid beseft dat deze stellingname gevoelig ligt in zijn PvdA. Er zijn er ook die de luchtvaart beschouwen als een groot algemeen belang, waarin best wat belastinggeld mag worden gestoken. Ook Bos zelf maakt een onderscheid tus sen openbare werken van alge meen nut, en infrastructuur die louter en alleen voor het be drijfsleven van belang is. De hogesnelheidslijn is een voor beeld van het eerste. De lijn moet onderdeel worden van het gemoderniseerd openbaar spoorwegnet voor reizigersver- voer, en past als zodanig in het politiek verkozen ruimtelijk or deningsbeleid en het milieube leid. De wenselijkheid van de supersnelle spoorlijn is politiek bepaald en hoeft niet te worden bewezen door het bedrijfsleven. Lakmoesproef Anders ligt het bij de Betuwe lijn. Volgens Bos heeft de over heid een fout begaan door zich al heel vroeg voorstander te to nen van de goederenspoorweg door de Betuwe, zonder enige zekerheid dat het bedrijfsleven zou willen meebetalen. De overheid had er verstandiger aan gedaan, af te wachten of de transportbedrijven en de Rot terdamse haven zelf wilden in vesteren in het project. De be reidheid daartoe was een goede graadmeter geweest voor de verwachte rentabiliteit van de goederenlijn. Nu geven de geld- schietsers niet thuis, en profi teert het bedrijfsleven zonder risico van de voorbarige gretig heid van de overheid, aldus Bos. Wat Bos betreft zou deze fi nanciële lakmoesproef ook moeten worden uitgevoerd bij de plannen voor de Tweede Maasvlakte en de Amsterdamse havenplannen. Geen belang stelling? Dan ook niet op kosten van de belastingbetaler, meent de Rotterdamse econoom. Prikkel Er zijn nog meer argumenten om kosten, planning en uitvoe ring van grote infrastructuur bij het bedrijfsleven te leggen. Het werkt veel goedkoper, mits de overheid de betrokken onder nemingen in die projectén een eigen belang toestaat. De erva ring heeft geleerd dat een pro jectontwikkelaar een doeltref fende manier van werken kiest, die wel tien tot veertig procent voordeliger uitpakt, dan de ge bruikelijke werkwijze van de overheid. Budgetoverschrijdin gen, zoals zich hebben voorge daan bij de berucht geworden Stopera in Amsterdam, zul je bij private projectontwikkeling niet aantreffen, aldus Wouter Bos. Hij benadrukt de betekenis van het ondernemersbelang als prikkel om de kosten beperkt te houden. Soms is dat particulie re belang niet mogelijk, omdat een project exclusief een over heidsbelang dient. Het ontbre ken van zo'n ingebouwde sti mulans om het goedkoop te houden, had onmiddellijk ef fect op de prijs van gevangenis sen die onder particulier beheer werden gebouwd, vertelt het Kamerlid. Die bleek veel hoger uit te vallen dan wanneer de overheid de bouw zelf onder haar hoede had gehouden. „De overheid leent nu eenmaal toch het goedkoopst." Amtbtelijke cultuur Tenslotte is het verstandig om bij grote ingewikkelde projec ten ten volle te profiteren van de kundigheid en ervaring van het bedrijfsleven. Stel, er moet bovenop een knooppunt van wegen en spoorwegen bebou wing komen, waarin woningen, kantoren en ook nog een muse um en een theater een plaats moeten krijgen. Zou de over heid zoiets tot stand moeten brengen, dan heb je zeker met vier ministeries te maken (ver keer, economische zaken, volkshuisvesting, cultuur). Dan verzand je, vreest Bos, in een ambtelijke cultuur van langs elkaar heenwerken, met alle verspilling en vertraging die daarbij hoort. Een projectont wikkelaar heeft die handicap niet, en kan vrijelijk slimme op lossingen toepassen om meer doelen tegelijkertijd te verwe zenlijken. Maar natuurlijk doet hij dat alléén, als er een financi ële beloning tegenover staat. Het is, kortom, zeer lonend om de particuliere sector vroeg tijdig en volledig in te schakelen bij de planning, uitvoering en exploitatie van grote infrastruc tuur. De overheid krijgt een be trouwbaar signaal over het ren dement, en lift mee met eigen belang dat het bedrijfsleven heeft bij doelmatigheid en des kundigheid. Zo houdt de over heid meer geld over voor on derwijs, gezondheidszorg en andere dringende noden. Dat zou toch zeker sociaal-demo craten moeten aanspreken, meent de PvdA-econoom. DEN HAAG «HANS JACOBS HAAGS REDACTEUR De strijd tegen het water is zo oud als Nederland zelf. Lange tijd is water alleen gezien als een vijand, op wie het land moest worden veroverd en tegen wie dijken en dammen moesten worden opgewor pen. Maar water is ook le vensgever en vriend, zij het een verwaarloosde. Als het aan het kabinet ligt komt daar snel verandering in. Het 'water' wordt bevrijd uit zijn keurslijf, zo valt op te maken uit de eerder deze week door staatssecretaris De Vries van verkeer èn waterstaat gepre senteerde Vierde Nota water huishouding'. In het beleidsstuk staat een betere omgangsregeling met 'het water'. Niet dat de slui zen bij IJmuiden en de Af sluitdijk nu permanent open worden gezet. Integendeel zelfs, de maalcapaciteit wordt daar juist uitgebreid om snel ler overtollig water af te voe ren, maar toch wordt er meer rekening gehouden met de erfvijand. Dat moet ook wel, constateert het kabinet, want de weersverwachtingen voor de komende eeuw luiden an ders dan die voor het afgelo pen tijdperk. Het klimaat wordt natter. Bovendien is er niet alleen in Nederland maar ook stroom opwaarts driftig geasfalteerd en beton gestort. Waar voor heen de regen in de aardklui ten en begroeiing werd opge nomen, stroomt die nu recht streeks de beken en sloten in. De gevolgen zijn vorig jaar duidelijk geworden. Grote de len van Noord-en Zuid-Hol land en de noordelijke pro vincies kwamen onder water te staan. Op de ministeries van landbouw en financiën hebben ze inmiddels kramp in hun vingers van het optel len van alle schadeclaims. De opname- en afvoercapaciteit moet worden verbeterd en uitgebreid constateert de re gering. De miljarden die nu moeten worden uitgegeven voor schadeloosstellingen kunnen beter worden be steed aan waterbeheer. Voor komen van. de overlast dus. Hoe kwetsbaar Nederland is, bleek irt voorgaande jaren ook door extreem hoge wa terstanden iri 'de grote rivie ren. Die zijn zowel in dit land als in het buitenland, waar Rijn, Schelde en Maas hun oorsprong vinden, in een strak keurslijf gedrongen. Het water is een deel van zijn oor spronkelijke, ruime overloop capaciteit kwijt en protesteert daar de laatste tijd steeds hef-- tiger tegen. Simpel ophogen van de rivierdijken is niet vol doende, als was het alleen maar omdat de grond van Nederland langzaam daalt. Er is een koerswijziging nodig willen we ook in de volgende eeuw droge voeten houden. Het nieuwe beleid zal zeker op weerstand stuiten, maar het is wel noodzakelijk dat het voortvarend wordt opge pakt. De provincies en water schappen hebben daarbij een belangrijke taak. In bestem- mings- en streekplannen moet meer rekening worden gehouden met water. Dat be tekent dat gemeenten de wa terschappen eerder op de hoogte moeten stellen van hun plannen. Radicaler is echter dat uiterwaarden en polders worden aangewezen om in de toekomst als extra boezem voor het water te die nen. De nota spreekt in dat ver band over 'veerkrachtige wa tersystemen'. Het water moet weer de ruimte krijgen, onna tuurlijke obstakels worden opgeruimd, winterbedden verlaagd, dijken verlegd en nevengeulen hersteld. Overi gens niet alleen om overlast te voorkomen, maar ook uit oogpunt van beter natuurbe heer, waterwinning en als maatregel tegen verdroging. In de later nog verschijnen^ de nota over de kust komt die keuze terug. De komende eeuw stijgt de zeespiegel vol gens verwachting met wel zestig centimeter. Dat heeft gevolgen voor de duinen en het strand. In de duinen moet de natuur weer haar gang kunnen gaan zonder dat het achterliggende land in gevaar komt. Bouwen direct langs de kust moet worden voorko men, bouwsels op het strand zijn niet welkom. De hogere zeespiegel heeft ook gevolgen voor de bema ling en het spuien van rivier water op zee. De regering be ziet daarom tevens welke rol het 'Natte Hart' kan spelen: het IJsselmeer, de randmeren en de grote kanalen. Ook daar zou het water meer de ruimte kunnen krijgen. Ne- derland zal uit eigen belang de natte vriend weer een ere plaats in huis moeten geven. ROELAND FRANCK uizend gesprekken met inten, nog eens tweedui- 'met buurtbewoners en itwaalfduizend tips uit het land. Dat is tot nu toe het taat van de inmiddels ruim weken durende speurtocht de 13-jarige Sybine Jan- uit Maarn. Zij verdween '19 januari spoor- op weg van haar middel- school in Doorn naar huis. iu toe is in de bossen bij woonplaats alleen haar met rugzak teruggevon- het verstrijken van de da- worden de kansen op de te- eer van het meisje almaar 'er en lijkt de opsporing een eventuele dader verder dan ooit. Bijna alles is on- ocht en nagenoeg iedereen nde mime omgeving van ne heeft verkeerd, is onder- gd. live dan de oudere dame ort voor de verdwijning het meisje nog op straat in m met haar zou hebben praten en de keurig gekle- esnorde vijftiger die kort ia in de bossen van Maarn iignaleerd. Met 'opspo- berichten' tracht het on- leksteam deze mogelijke 'gen alsnog te vinden, srzoeksleider Sanders er- dat het onderzoek lastig is, volgens hem is het zeker mpeloos. „De gouden tip de oplossing brengt, komt t zelden voor. Meestal gaat om een combinatie van fac- die vreemd zijn en die bij Ier onderzoek nog vreemder n Het bijzondere aan dit erzoek is dat we nog altijd weten wat er is gebeurd," 'Sanders. „In dit geval kun zo twintig scenario's op en." zedendelict is het meest fde hand liggend. Dat kent 'gaans maar één dader. De agis dan hoe deze zijn «offer in bedwang kon 'den en ook de fiets kon ver- 'Pen in de bossen, want die en eind uit de buurt gevon- van Sybines meest waar schijnlijke fietsroute. Als sprake is van meerdere da ders, is een ontvoering waar- - schijnlijker dan een zedende lict, maar volgens Sanders is daarvan nog niets gebleken. Sy bine heeft geen puissant rijke familie die het doelwit kan zijn van cifpersing. De mogelijkheid dat de 13-jarige zelf is weggelo pen, is inmiddels nagenoeg uit gesloten. Het recherchebijstandsteam dat aanvankelijk 150 man telde, is begin deze week ingekrom pen tot negentig mensen. Het grote aantal was volgens San ders vooral nodig om informa tie binnen te halen. Nu het vooral aankomt op de analyse van de gegevens, volstaat een kleiner team. Tot nu toe is onder de 1.175 binnengekomen aanwijzingen van het publiek nog niet de gouden tip ontdekt waar justitie en een anonieme particulier twee weken geleden elk 50.000 gulden voor uitloofden. Al tij dens de uitzending van het te levisieprogramma Opsporing Verzocht kwamen verschillende meldingen binnen van mensen die Sybine gezien meenden te hebben in binnen- en buiten land. Sanders: „We hebben ze allemaal uitgezocht, maar het heeft niks opgeleverd. Ze staan bij ons op het beeldscherm als een blauw stipje op de kaart. Soms staan er een paar stippen bij elkaar, maar blijkt er toch nog vijftig kilometer tussen te zitten." Een dertigtal mensen die zeg gen paranormaal begaafd te zijn, leverden ook aanwijzin gen. De meesten gaven slechts een beeld van wat gebeurd kan zijn. Zij die een mogelijke vind plaats opperden of een zoek richting spraken elkaar flink te gen. Toch zijn ook deze tips al lemaal nagetrokken. „Elke tip waar iets concreets in zat heb ben we onderzocht. Al deze aanwijzingen zijn bovendien voorgelegd aan een weten schapper op het gebied van pa ranormale begaafdheid, maar ook deze heeft er geen lijn in kunnen ontdekken." PvdA-gedeputeerde Wolf: „Voorkomen dat polders zomaar worden volgebouwd." foto mark lamers Een groot aantal militairen deed mee aan de zoektocht naar de 13-jarige Sybine Jansons in de Kaapse Bos sen bij Maarn foto anp aldo alessi Telefoon 072-5112760 Ma-O.-Wo 9.30-17.30 ui Do-Vr 9 30-21 00 uur Za 9 30-17 30 uur Zondags gesioien DESIGNCENTRUM jrxmciAce i of1 o ao eo a <nkSiATEN DEN HAAG «MONICA WESSELING Over dik twee weken, op 3 maart, worden verkiezingen gehouden voor provinciale staten. Vier jaar geleden bleef in Zuid-Holland meer dan de helft van de kiezers thuis. 'Het kan ook wel zonder de provin cie' is een veel gehoorde stel ling. Wat vinden de Zuid-Hol landse gedeputeerden en de commissaris van de koningin daarvan? Aflevering vier: Jaap Wolf (PvdA). Uit de Toekomstverkenning Mi lieu 200Ö-2010 blijkt dat stof en verzuring in Zuid-Holland een enorm probleem blijven. De ge zondheid van mensen die dicht bij autowegen wonen, staat on der druk. Wat kan de provincie meer doen dan mooie rapporren maken en zich zorgen maken? Terugdringen van het vracht verkeer lijkt immers steeds niet te lukken. „Inderdaad. Verminderen van het autoverkeer lukt ons niet als provincie. Dat is ook onze taak niet. Maar we dringen wel bij het rijk aan op strengere regels. Overigens lukt het Nederland als land evenmin om het ver keer echt te minderen: daar heb je Europa voor nodig. Om ge zondheidsproblemen te voor komen zijn we wel bezig met nieuwe regels voor waar mag worden gebouwd. Sterker nog: dezer dagen leiden we minister Pronk rond om hem te laien zien waar er volgens ons geen nieuwe bouwlocaties mogen komen. Zo kan in Overschie niet zomaar worden gebouwd. Wil je daar toch een wijk neer zetten, dan moet die op flinke afstand van de snelweg staan. Er blijft dan weinig ruimte over voor de wijk." „Zuid-Holland telt naar schat ting 150.000 vervuilde locaties. Het rijk geeft niet voldoende geld om alle vervuiling op te ruimen en bepaalt daarmee zo wel het ruimtelijk ordeningsbe leid van de provincie (op ver vuilde plekken kan zonder sa nering immers niet worden ge bouwd) als het milieubeleid van de provincie. Wat doet die pro vincie nou eigenlijk wel? „Mede door ons aandringen is de financiële bijdrage van het rijk fiks verhoogd. Ook is er dankzij ons een nieuwe rege ling waardoor de wijze van sa neren voortaan afhankelijk is van het toekomstig gebruik van de grond. Door die nieuwe me thode kan er met hetzelfde geld meer worden gesaneerd. En we hebben als provincie de hand having van milieuwetten goed in de ringers. De kans op nieu we vervuilingen wordt dus klei ner. Milieucriminaliteit voor kom je niet. Daar kun je alleen maar bovenop gaan zitten, en dat doen we dus ook." De provincie heeft volgens Wolf heel veel in de melk te brokkelen bij de ruimtelijke ordening. Maar hoe kan het dan dat jaren achtereen de provincie roept dat de Leidse regio een eigen bouw locatie moet krijgen zonder dat er iets gebeurd. Dat dat het Pact van Teylingen -de afspraken met de streek over ruimtelijke ordening- niet door de minister worden overgenomen. Is het niet gewoon het rijk dat Nederland intekent? „Leiden heeft inderdaad nog steeds geen eigen bouwlocatie, maar zonder ons zou het rijk ook nog steeds vinden dat Lei den die ook niet nodig heeft In de laatste rijksplannen wordt die noodzaak in elk geval er kend. Ook dankzij de provincie wordt bij nieuwbouwplannen niet de makkelijkste weg -het volbouwen van polders- geko zen. maar worden ook binnen stedelijke locaties gebruikt. Ook als deze vervuild zijn. Allemaal wapenfeiten. En vergeet niet dat wij via streekplannen en be stemmingsplannen alle grond gebruik toetsen." Ja, maar steeds vaker weten te genstanders via de rechter of de Raad van State toch hun zin te krijgen? „Dat ergert me ook mateloos, die juridisering van Neder land." De provincie kan van alles wil len, maar de minister van ruim telijke ordening kan met één pennenstreek de plannen ver nietigen. Dreigt dat niet ook te gebeuren met de bufferzones, de open gebieden tussen de steden, die nu als corridor lijken te wor den ingericht? „Dat is waar, maar het rijk gaat ook over de indeling van het land. Dat schetst de grove.lij nen, wij vullen het in. Zo hoort het ook. En over de bufferzones maak ik me helemaal niet zo'n zorgen. Ik denk dat Pronk ei genlijk hetzelfde wil als wij: de groene ruimte open houden. Wouter Bos: „Het bedrijfsleven profiteert met de Betuwelijn zonder ri sico van de voorbarige gretigheid van de overheid." foto gpd cees zorn t Van het Franse huis Grange heeft Van Til nantische droomkamers waarin u zich vorstelijk kunt verpozen. Want wat dacht u van een sfeervol smeed ijzeren ledikant met houten details? Of slaapt u liever in een eeuwen oud houten ledikant, b.v. stijl Louis-Philippe of Consulat? Grange heeft bijpassende slaapkamermeubelen en accessoires voor alle manieren van slapen. Levert desgewenst complete kastelementen erbij. Van Til zal u de vele mogelijkheden graag laten zien.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 5