Wonen in vakantiehuisjes beboet Rijn Veenstreek rganisaties praten over eine criminaliteit jeugd Kleuters van De Torenvalk tekenen de mooiste dieren leevaller Rijnwoude Toekomstig Bentwoud telt nu bijna 56 hectare 81 mss cr CHEF TIM BROUWER DE KONING. 071-5356417. PLV -CHEF MARIETA KROFT. 071-5356411 t over vrouwelijk succes raamden rijn Ter gelegenheid van de Internationale Vrou- |ag organiseert het Vrouwennetwerk Alphen aan den Rijn VNA) op maandagavond 8 maart een debat over de vraag Dt vrouwelijk succes leidt. Vier ondernemende vrouwen uit jullende beroepsgroepen gaan met elkaar in discussie over >n als 'kun je in een spijkerbroek net zo veel succes hebben een mantelpakje?' en 'heb je een grote mond nodig om je de te kunnen houden in een mannenwereld?' Het debat t gehouden in de filmzaal van het Parktheater, Comelis aan 2 in Alphen aan den Rijn. Het debat begint om 20 uur, egang bedraagt 25 gulden, inclusief een hapje en een |cje. Bel voor aanmelding 071 -5130749. Meer informatie het VNA is te krijgen bijj A. Verhaar, tel. 0172-494345. itzegelbeurs in Nabij fiAANden run» Zaterdag 13 februari is in gebouw Nabij in en aan den Rijn de halfjaarlijkse postzegelbeurs. Verzame- kunnen er hun collectie uitbreiden, er zijn een twintigtal lelaren met zegels, poststukken en brieven uit de hele we- 0ok is er een dubbeltjeshoek, waar elke zegel slechts een eitje kost. Elk uur wordt uit de toegangsbewijzen een lot ikken. De beurs in Nabij op het Lauraplein is van 10-17 uur jk door rolstoelgebruikers te bezoeken. itiek café in Alkemade «arfndsveen De politieke partijen in Alkemade organise- rijdag 19 februari een politiek café in restaurant de Fran- Brug in Roelofarendsveen. De onlangs aangetreden ge- jtesecretaris G. Kerkhof leidt de bijeenkomst in. Hierna |t het woord gegeven aan drie kandidaten voor de provinci- taten. De leden van dit panel zijn L. van der Sar (CDA), A. ingof J. Hermans (PvdA) en C. Huigen (WD). Zij discussië- net de aanwezigen over de volgende thema's: woningbouw roene Hart, recreatiebeleid, land en tuinbouw in relatie tot urbeheer en jongeren en ouderenbeleid. De bijeenkomst om 19.45 uur in het restaurant aan het Westeinde. delijke verkeersmaatregelen Hoorn maanden run Van woensdag 17 februari tot 15 maart zijn rkeersmaatregelen op de Hoorn in Alphen aan den Rijn. en de Van Foreestlaan en de Emmalaan wordt het fietspad falteerd, waardoor het gemotoriseerd verkeer moet worden ïleid. Voor verkeer op de Hoorn vanaf de Albert Schweizer- richting de Van Foreesdaan is éénrichtingsverkeer inge- Het verkeer uit de richting Leiden wordt op die plaats om- 1. Het (brom-)fietsverkeer langs de Hoorn tussen de Van estlaan en de Emmalaan moet in beide richtingen gebruik en van de rijbaan. Vermoedelijk duren de werkzaamheden 5 maart. ote postzegelveiling in Alkeburcht ?farendsveen Ruilvereniging Alkemade houdt op vrijdag bruari haar jaarlijkse grote postzegelveiling. In de Alke- :ht aan de Noordhoek in Roelofarendsveen kunnen verza- lars vanaf 19 uur meer dan 200 kavels bezichtigen, die vei- neester Aarts vanaf 20.15 uur veilt. De entree bedraagt één cn voor volwassenen en vijftig cent voor de jeugd. Inlich- ■nover de kavellijst geeft T. Meijer (071-3314706). ider Abdollah bezoekt literair café n aan den run De Iraans-Nederlandse schrijver Kader illah is op woensdag 24 februari te gast in het literair café in en aan den Rijn. Hij studeerde natuurkunde in Teheran en m 10 jaar geleden als politek vluchteling naar Nederland, chrijft nu boeken in het Nederlands. Zijn debuut De Ade- werd in 1993 bekroond met het Gouden Ezelsoor, als best jchte debuut van het jaar. Kaarten 12,50 gulden voor de ïoeting met deze schrijver zijn te koop bij boekhandel beek in de van Mandersloostraat en bij de openbare bi- heek. De avond begint om 20.30 uur in het Parktheater. meenten naar Netelenbos koude/leiderdorp Rijnwoude, Leiderdorp en Jacobswoude i woensdag op uitnodiging van minister Netelenbos naar Haag. Ook de twee waterschappen Wilck en Wiericke en )ude Rijnstromen en het Hoogheemraadschap van Rijnland van de partij. Het onderwerp van gesprek is het plan van elenbos om een goedkopere, verkorte boortunnel aan te leg- De gemeenten zijn tegen een boortunnel van 2,6 kilometer en zuiden van rijksweg 11 in Hazerswoude de grond in zou en en vlak voor de Does bij Hoogmade weer naar boven t komen. Ze houden vast aan het oorspronkelijke plan voor zeven kilometer lange boortunnel. nge verdachten mishandeling gepakt ;naan den run» In het Alphense Bospark zijn twee jongens 13 en 14 jaar oud aangehouden die even daarvoor een 11- e jongen hadden geschopt en zijn keel hadden dichtgekne- Dat incident, met scheldpartijen over en weer, had plaats Sparstraat. De twee jonge Alphenaren zijn aangehouden erdenking van mishandeling en openlijke geweldpleging, 'erhoor zijn ze in vrijheid gesteld. lichting Bovos en de ge- te Rijnwoude nodigen alle lingen en organisaties die net jeugd en jongeren te n hebben, uit voor een in- itie-avond. Het gaat om de e, vertegenwoordigers uit inderwijs, de sportorgani- bureau Halt, het jeugd- ngerenwerk en het kerke- ugdwerk. Het doel van de ikomst is dat de er een ak wordt ontwikkeld om eine criminaliteit onder de ;en te gaan. Iwoude is op 1 december nnen met een project om benemende overlast die il in drie van de vier ker- (Koudekerk aan den Rijn, swoude-Rijndijk en buizen) wordt gesigna- de kop in te drukken. Po- 'ptreden alleen helpt niet 'g' De gemeente heeft de Üng Bovos in de arm ge- OUDE MARIETA KROFT Jacobswoude legt vijftien procent van de koopsom per overnachting op Om permanente bewoning van vakantiehuisjes te voor komen wil Jacobswoude een forse boete instellen. De hoogte van de boete is door de gemeente vastgesteld op 15 procent van de koopsom van de woning. Burgemees ter en wethouders willen deze maatregel laten opnemen in alle toekomstige koopcontracten die worden afgeslo ten voor recreatiewoningen. Gaan kopers hier niet mee akkoord dan kan de gemeente de bouwvergunning voor de huisjes weigeren. men maar zij vreest permanen te bewoning van de huisjes. Het college heeft nu bedacht dat dit mogelijk tegengegaan kan worden met een forse boe te. Toekomstige recreanten worden in het contract gewe zen op de straf die op de over treding staat. Voor de gemeente is sprake van permanente be woning als buiten het zomer- JACOBSWOUDE» MARUN KRAMP Het college doet dit voorstel in zijn nieuwe nota 'recreatiewo ningen in Jacobswoude'. De ge meenteraad had hier om ver zocht naar aanleiding van de recente plannen om meer va kantiehuisjes in de gemeente te bouwen. De raad staat op zich positief tegenover dit voorne seizoen dat van 1 mei tot 1 ok tober loopt meer dan 70 keer in het vakantiehuisje wordt over nacht en de persoon niet kan aantonen dat hij ergens anders een huis heeft. Wethouder J. Haasbroek (ruimtelijke ordening) vindt 15 procent van de koopsom voor elke overnachting boven het toegestane aantal van 70 een 'forse boete'. „Het geeft aan dat het voor ons menens is. Daarbij is het de bedoeling dat het na tuurlijk niet zover komt. Maar mocht het toch gebeuren dat weten de mensen wat ze kun nen verwachten." Als de boete niet het gewen ste effect heeft rest de gemeen te nog een tweede middel; be stuursdwang. Het liefst, zo meldt Haasbroek, wil het colle ge de boete ook laten gelden voor bestaande vakantiehuisjes. „Maar hier zitten juridische ge zien nogal wat haken en ogen aan. Dus zover zijn we nog niet. We gaan dit echter wel onder zoeken." In de nota zijn tevens voor waarden gesteld waaraan de nieuwe recreatiewoningen moeten voldoen. Het vloerop pervlak mag niet groter dan 90 vierkante meter zijn en er moet anderhalve parkeerplek per huisje worden aangelegd. De gemeente geeft de voorkeur aan meer woningen op één terrein binnen de bebouwde kom. Tot nu toe heeft de gemeente drie locaties op het oog waar mogelijk vakantiehuisejs kun nen worden gebouwd. Dit zijn het Van der Vaartterrein in Woubrugge, een stuk grond aan de H.L. Breenkade in Rijnsater- woude en het Elcron-terrein in Leimuiden. De plannen voor het terrein van Van der Vaart aan de Boddens Hosangweg in Woubrugge zijn het verst gevor derd. De gemeenteraad heeft echter nog geen toestemming gegeven voor de bouw van een appartementencomplex omdat zij eerst wilde weten hoe het college permanente bewoning tegen wilde gaan. Het antwoord van het college wordt gegeven in de nota 'recreatiewoningen in Jacobswoude'. Tijdens de commissieverga dering ruimtelijke ordening die plaats heeft op maandag 22 fe bruari wordt de nota behan deld. nomen die twee jaar de tijd krijgt om voor een beter contact tussen de organisaties en de jongeren te zorgen. De ge meente hoopt dat zo vroegtijdig kan worden ingespeeld op hulpvragen en/of knelpunten. Rijnwoude trok hiervoor vorig jaar 130.000 gulden uit, waar van de provincie 80 mille voor haar rekening neemt. Tijdens de vier informatie avonden presenteert de ge meente samen met Bovos het project 'preventief jeugdbeleid'. Ook kunnen vragen worden ge steld en aanbevelingen en wen sen kenbaar worden gemaakt. Het eerste overleg heeft plaats in Benthuizen, op 22 februari in De Tas. Op 25 februari volgt Koudekerk (Vrijetijdscentrum De Ridderhof), op 1 maart Ha- zerswoude-Rijndijk (het ge meentehuis) en ten slotte op 4 maart Hazerswoude-Dorp (Dorpshuis). Aanvang acht uur. Groep 2 van basisschool De Torenvalk uit Leimuiden was bij de kinder-tekenwedstrijd de beste in de categorie groepen. foto annette lameijer JACOBSWOUDE CONSTANTUN HOFFSCHOLTE „Hoera, even juichen voor onszelf', roept juf Anne- lies. De kleuters van groep 2 van basisschool De To renvalk juichen trots mee met hun juffrouw. Ze heb ben een prijs gewonnen, met tekenen, en de bekende tekenaar Dick Bruna heeft zelf gezegd dat zij de beste waren. Hoera! De kleuters van de Leimuidense school horen bij de winnaars van de striptekenwedstrijd voor basisscho len in Jacobswoude, een initiatief van de culturele stichting Cultura. In totaal kreeg de stichting ruim 120 tekeningen binnen, waarvan een selectie van zo'n twintig stuks voor beoordeling naar Dick Bruna ging. De tekenaar van 'Nijntje' wees uiteindelijk de win naars aan, die gisteren uit handen van Thea Kok en Patricia Staats van Cultura hun prijs mochten ontvan gen. De klas van juf Annelies kreeg van Bruna de eerste prijs voor groepen. Volgens hem hadden de kleuters het thema van de wedstrijd, striptekenen en dieren, prima uitgebeeld. Alle vissen, poezen, paarden, koei en en kalfjes vond hij schitterend. Jullie hebben er een heel mooi stripboek van gemaakt", zegt Patricia Staats. Als beloning krijgt de klas een boekenbon en een oorkonde. „En vorig jaar waren we ook al eerste", roept een kleuter. „Stop die zenuwen nou maar gewoon in je broek zak." Juf Lia probeert de leerlingen van basisschool De Kleine Wereld een beetje te kalmeren. Ook bij de buurman van De Torenvalk zijn prijzen gevallen, en het feit dat de uitreikers eraan komen gonst door de klassen. In groep 6 houden twee meisjes eikaars hand vast als de dames van Cultura het woord nemen. Een klasgenootje wipt nerveus op haar stoel heen en weer en blaast zachtjes in haar vuisten. „En de winnaar is... Stephanie Knelange!" Onder luid applaus van de klas haalt Stephanie haar prijs op. Ze tekende de strip 'Hondenleed', volgens Dick Bruna een goed en lekker spannend verhaal. Een beetje verlegen, maar wel blij ontvangt Amanda Möllers de eerste prijs in de categorie groep 7 en 8. Zij maakte het verhaal 'Het konijn dat ontsnapt'. „Origi neel, leuk van begin tot eind en met heel veel aan dacht voor detail", licht Thea Kok toe. Maar de scholen in Leimuiden kaapten niet alle prijzen van de striptekenwedstrijd weg. Winnaar van groep 3 en 4 is Jeroen Petter van van De Kinderkring uit Woubrugge. „Een echt zelfgemaakt stripverhaal", liet Dick Bruna weten en dat vond hij een prijs waard. Naast alle eerste prijzen was er in elke categorie ook een oorkonde met een eervolle vermelding. In de ca tegorie groepen ging deze naar groep 3 en 4 van De Torenvalk. Bij de individuele vermeldingen werden Femke van der Geest, Anne van der Geyn, Irene Bui- kema en Liza van Velzen in het zonnetje gezet. Meer en betere hangplekken Alphense jeugd ALPHEN AAN DEN RUN SASKIA BUITELAAR De eerste nieuwe ontmoetings plek voor Alphense jongeren moet er vóór de zomervakantie staan. Het Europapark in Kerk en Zanen is een goede kans hebber. De wethouders F. Da- les (jongerenbeleid) en H. Groen in 't Wout (wijkbeheer) zetten daarmee een nieuw be leid op de rails. Door met Al phense jongeren en de politie te overleggen moeten er meer en betere voorzieningen ko men, op plekken waar rond hangende jeugd minder over last veroorzaakt. Volgens hem klagen jongeren én buurtbewoners terecht al ja ren over het gebrek aan goede hangplekken. „Er is de afgelo pen jaren op dit onderdeel geen of weinig beleid geweest. We zijn geschrokken van de ernst van de problematiek zegt Da- les acht weken nadat hij de por tefeuille jongerenbeleid van de vertrokken wethouder J. Korver overnam. Een kwestie van prio riteiten stellen, meent de wet houder. „Je kunt alleen maar constateren dat hij andere af wegingen heeft gemaakt", zegt Dales over zijn voorganger. De jongeren moeten uit de woonbuurten naar een mooie, overdekte hangplek worden ge lokt. De voorziening die de wet houders in gedachten hebben kost 20.000 gulden. De eerste, meent Dales, kan er voor de zo mervakantie staan. „Als de ge meenteraad dit een goede fijn vindt, willen we er in de Kader nota mee scoren. We hopen er dan in 2000 een fors bedrag voor uit te trekken." Uit gegevens van jongeren werkers en de politie blijkt dat er zo'n 45 groepen jongeren op verschillende plaatsen in Al phen rondhangen. Er is overleg gaande over waar en hoeveel voorzieningen er in Alphen moeten komen. Met de locaties die daar uit rollen gaan de wet houders naar de jongeren toe. „Die mogen zelf bepalen op welke plek binnen die locatie ze hun voorziening willen heb ben." Dales weet uit gesprekken met jongeren dat de voorzie ningen niet in een woonwijk hoeven te staan. „Als ze weten dat er ergens een goede plek is om vrienden te ontmoeten, zijn ze bereid een stuk te fietsen of op de brommer te gaan." Wel belangrijk is volgens hem, dat de hangplek vlakbij een andere jongerenvoorziening staat. Da- les hoopt in maart een voorstel aan de raad te kunnen doen. Nieuwe Keet kost kleine ton LEIMUIDEN MARUN KRAMP De gemeente heeft kans gezien tienduizenden guldens te be sparen op het nieuwe onderko men voor Leimuidense jonge ren. Het plan kost Jacobswoude nu 91.400 gulden. Daarvoor krijgen de Outsiders een semi permanent gebouw op de plek van de oude Keet aan de Kerk- laan. In het huidige ontwerp gaat de gemeente ervan uit dat de jongeren het pand zelf inrich ten en gereed maken. Hierdoor kunnen de totale kosten onder een ton blijven. Wethouder M. Dambrink (welzijn) wil de Out siders voor eind mei van dit jaar onderdak hebben. Vorig jaar mei werd de oude Keet ge sloopt, omdat hij in bouwvalli ge staat verkeerde. deze anderhalve ton. Voor dins dag moeten ze hebben gerea geerd. Die dag nemen B en W een besluit over een voorstel aan de raad van eind maart. Volgens Boelen is verlaging van de huizenbelasting één van de mogelijkheden. Maar ook kunnen de fracties kiezen voor het bewaren van het geld voor moeilijke tijden of voor nieuwe wensen. De Dienst Landelijk Gebied (DLG) heeft inmiddels 56 hec tare grond verworven voor de aanleg van het duizend hectare grote Bentwoud tussen Rijn woude, Waddinxveen en Zoe- termeer. De grond ligt over twee plekken verspreid op grondgebied van Rijnwoude, ten zuiden van de Hoogeveen- seweg. Dat deelde' projecdeider I. Snelleman van het Bentwoud de politiek in Rijnwoude deze week mee. Vanaf volgende week bena dert de DLG boeren actief met de vraag of ze hun grond willen verkopen. Iedere landeigenaar in het duizend hectare grote toekomstige Bentwoud krijgt een brief in de bus waarin wordt gevraagd of ze hun grond willen verkopen. Niemand ■iiiiiiwiiiiniririfiiwBn ummEmiBmfflmmÊBsmmmsKmmmmmimMmm Legenda naam Multifunctioneel bos met accent recreatie 'm Multifunctioneel bos Natuur kern Van intensief noor extensief Wolerloop V Kreek wordt daartoe gedwongen. Tot eerst de Raad van State een uit- Volgens Snelleman wordt de waarbij ook de bewoners van meente Rijnwoude moet nog nu toe konden boeren die hun spraak over de bezwaren moest eerste boom dit najaar ten Benthuizen worden betrokken. wel een aanplantvergunning af- land wilden verkopen zelf naar doen. De bezwaren werden en- zuid-westen van Benthuizen Daarna komen ook de andere geven, de DLG stappen. De dienst on- kele maanden geleden onge- geplant. De DLG'er beloofde verworven percelen aan de dernam zelf initiatieven omdat grond verklaard. een feestelijke gebeurtenis, beurt voor beplanting. De ge- illustratie pr

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 29