'eter Kruit wacht niet op een telefoontje Nergens zo veel respect voor de referee Barendse aan kop Sport UIT DE DEKKING Smits topscorer Pacers IDAG 12 FEBRUARI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 'idenaar wil 'iets neerzettenbij Quick Boys motor van Peter Kruit komt langzaam op toeren. De dse spits van Quick Boys miste de eerste zes wedstrij- i van het seizoen door een hamstringblessure, maar Ie in de laatste zes wedstrijden vier keer. De Kat- club kan zijn dadendrang goed gebruiken, want florissant staan de blauwwitten er niet voor in de ofdklasse A. Quick Boys is het aan zijn stand verplicht i bovenin mee te draaien, maar voorlopig maakt het i op de plaats. Volgens Kruit is het een kwestie van „Sommige spelers missen nog de ervaring om weke- sgoed te spelen", zegt Kruit. kon ik me volledig op het voet ballen bij ADO Den Haag rich- «GERTJAN VAN GEEN terugkeer van de 25-jarige Kruit op Nieuw-Zuid am als geroepen. Quick Boys afscheid genomen van de talenten Dirk Kuijt en ndnk van Beelen en de man twee jaar als semi-prof bij 0 Den Haag fungeerde, was welkome aanvulling op de gedunde selectie. Bovendien Kruit een bekend gezicht. succesvolle seizoenen lelde de ex-Roodenburger in van Quick Boys toen iner Mark Wotte hem naar Hofstad haalde, ruit was voorbestemd om mooie toekomst tegemoet gaan. Dat terwijl de Leide- ir zelf bij zijn overstap naar ick Boys nog de indruk had t klaar te zijn voor het grote irk op het hoogste amateur- «au. „Ik was pas 19 en de ge- iddelde leeftijd was 25. Ik rht niet dat ik er gelijk zou ian, maar ik kreeg meteen het roei dat ik het niveau aan n." Daar dachten de betaaldvoet- ldubs hetzelfde over. Excelsi- en Sparta toonden interesse, aar Kruit hield de boot af. „Ik niet van plan om zes keer week heen en weer te rei en er geld op toe te leg- Een jaar later nam hij het nbod van ADO Den Haag wel beide handen aan. Kruit bij de groengelen ook als liner aan de slag in het kader zijn stage voor het CIOS. lijn diploma was het belang- kste. Pas in het tweede jaar ten." Bij de eerstedivisionist speel de hij de meeste tijd in het tweede. Zware concurrentie van onder anderen Groente man, Boussabon en Iliohan en kleine blessures stonden een doorbraak in de weg. Verder dan wat invalbeurten in het eerste en een paar doelpunten kwam hij niet. Zijn contract werd niet verlengd. ,,De selectie werd ingekrompen van 30 naar 22 man. De echte reden dat ik weg moest, weet ik niet. Maar voor mij was geen ontslagaan vraag nodig. Ik heb het gewoon niet gehaald, dat is het enige wat ik weet. Maar het was aan trekkelijk om in de keuken te kijken. Achteraf is het allemaal heel leerzaam geweest." Kruit hoefde niet te twijfelen bij het kiezen van een nieuwe club. Hij wilde ook niet koste wat kost in het betaald voetbal blijven. „Ik ben geen topper, dat weet ik Ik heb snelheid en een beetje techniek. Maar ik weet dat ik het niveau van bij voorbeeld Haarlem, Telstar, Dordrecht, Excelsior aan kan. Ik wil alleen ook voor veel publiek spelen, dat geeft een kick. Bij Den Haag zat het altijd vol en bij Haarlem zitten hooguit 500 man. Dan speellk net zo lief bij de amateurs. Het is voor mij nooit een must geweest om in de eerste divisie te voetballen." Met Quick Boys hield hij al tijd een band. De Leidenaar liet zijn gezicht regelmatig zien en merkte steeds dat de mensen Leidenaar Peter Kruit, linkshalf in het eerste, trainer van de A-junioren en van D6. hem niet waren vergeten. „Ik had het hier twee jaar naar mijn zin gehad. Waarom zou ik dan moeilijk doen als het makkelijk kan. De club trekt me, de men taliteit die er heerst, het totale plaatje." Kruit, in het bezit van het di ploma oefenmeester I, is ook op Nieuw-Zuid als trainer ac tief. Hij heeft tweemaal per week de Al onder zijn hoede en de D6. Werken met kinderen gaat hem toch al goed af. Na zijn studie heeft hij een deel tijdbaan gevonden bij de Leidse Welzijns Organisatie (LWO). „Ik organiseer sportactiviteiten in buurthuizen in Leiden-Noord. Jongeren die zich vervelen op straat, worden beziggehouden. Op dinsdag- en donderdagmid dagen houd ik sportinstuiven. Het is geheel vrijblijvend, maar als er kwaliteit tussen zit, kan ik ze doorverwijzen naar vereni gingen. En als ze dat niet kun nen betalen, is er altijd wel een financiële oplossing te vinden." Peter Kruit is flexibel wat zijn plaats in het veld betreft. De linkshalfpositie is tegenwoordig voor hem weggelegd. Een vreemde plek voor iemand die het grootste deel van zijn voet balleven als (rechter)vleugel- spits heeft geopereerd. „Het driespitsensysteem liep niet, dus zijn we omgeschakeld naar 4-4-2. De drang naar voren blijft, dus soms lijkt het of we met vier spitsen spelen. Ik loop met Hans van der Plas de hele linkerkant aan gort." De hoge verwachtingen aan het begin van het seizoen maakt Quick Boys nog niet waar. De Katwijkers moeten zelfs met lichte angst naar de rode streep kijken. Slechts twee punten scheiden de ploeg van de gevarenzone. „Het zit dicht bij elkaar. We hebben wedstrij den verloren, terwijl we beter waren, het veldspel is leuk om te zien, maar we geven te ge makkelijk doelpunten weg. Niets ten nadele van de jonge gasten in de ploeg, maar ze Naam: Helen van Goozen. Geboren: 25 december 1980 te: Leiderdorp. Woonplaats: Hoogmade. Clubs: Hoogmade, IJVL, IHCL. Broers/zussen: Twee broers. Mijn oudere broer Dick schaatst in het gewest en mijn broertje Mark bij Hoogmade. Opleiding: Ik doe dit jaar eind examen Havo. Wat ik daarna ga doen weet ik nog niet, het moet wel iets zijn dat met het schaatsen te combineren is, die sport beheerst toch al zo'n tien jaar mijn leven. Lengte: 1.80 meter. Ik heb vrij lange benen, dat is wel een voordeel bij het schaatsen. Gewicht: 62 kg. Titels: Vier nationale titels, bij de C- en B-junioren, en vorig weekeinde nationaal kampioe ne all-round bij de A-junioren. Het ging wel goed, maar het ijs was niet zo best, dus heb ik geen pr's gereden. Twee jaar geleden was mijn eerste inter nationale wedstrijd, de jeugdo- lympiade in Zweden. Daar werd ik eerste op de 1000 me ter en tweede op de 500. Hoeveel tijd kost het schaat sen: Ik ben er-per dag mini maal twee uur mee bezig, nog afgezien van de wedstrij den. De twin tig uur per week haal ik wel. Trainers: Dick de Bles, bij jong- Oranje Jan de Kok, maar het meeste heb ik toch geleerd van mijn vader. Hoogtepunt: Het afgelopen NK èn die 1000 meter in Zwe den, omdat dat mijn eerste buitenlandse trip was. En ik won 'm zomaar. Dieptepunt: Heel het vorig sei zoen. Het ging niet best, ieder een ging veel sneller vooruit dan ik. Ik ben ook in één jaar nog nooit zo vaak gevallen. Sterke punt: De 1000 en 1500 meter. De 500, de échte sprint, gaat ook nog wel komen. En op de langere afstanden heb ik ook niet veel problemen, ik ben een echte all-rounder. Zwakke punt: Ik kan wel wat meer kracht in mijn benen ge bruiken. Hobby's: Schaatsen en moun- tainbiken. Shorttrackschaatsen vond ik altijd heel leuk, maar de trainer wilde dat ik stopte, omdat ik op de lange baan meer moge lijkheden had. Short track is veel spectaculair der, met zijn vieren in de baan. Dan ben je echt tegen el kaar aan het racen. Eten: Pasta's en lasagna. Als je veel traint heb je die koolhy draten nodig, gelukkig vind ik het nog lekker ook. Drinken: 7-up. Buiten het schaatsseizoen drink ik wel eens wat sterkers, maar 's win ters kan ik dat beter niet doen. Respect voor: Eerlijke mensen. Hekel aan: Achterbaksheid en mensen die naast hun schoe nen gaan lopen. Schaatsen op tv: Op het mo ment hebben we niet te klagen, maar shorttrack blijft te veel een ondergeschoven kindje. Dat verdient wel wat meer aandacht, de mooiste ritten zie je daar. Vakantie: Warme landen, met zon en zee. Portugal is heel mooi. Ik hoef echt niet het hele jaar vrieskou te hebben. Geloof: Katholiek. Niet echt in tensief. Het WK voor junioren, dit weekeinde in Noorwegen: Ik probeer goed te presteren na tuurlijk, maar ik doe voor het eerst mee. Dit jaar eens kijken hoe het gaat, volgend jaar mag ik weer meedoen en dan weet ik alvast hoe het is. Ids Postma: Het is allemaal te veel gelazer. Hij had vorige week ook niet naar Ham ar moeten gaan. In Amerika rij den ze trialwedstrijden, ook al ben je de beste, als je valt word je geen eerste. Zo simpel is het. Je moet goed rijden en daar hoort vallen niet bij. Maar ver der vechten ze het maar uit, ik ga me er niet druk over maken. Toekomst: De komende twee jaar probeer ik aansluiting met de nationale top te krijgen. Tot nu toe hoorde ik steeds binnen mijn leeftijdscategorie bij de besten, maar de concurrentie wordt steeds groter. Als het op de lange baan zo goed blijft gaan, ga ik in ieder geval voor lopig niet meer shorttracken. TEKST ANTON DIEDRICH FOTO «ENGEL LAMEUER SASSENHEIM LOMAN LEEFMANS scheids!! is een rubriek arbiters. In de derde afle vering: de ervaring van rugby- scheidsrechter Sjaak de Jong uit Sassenheim. Hij gaat door voor een van de beste rugby-arbiters yan Nederland en is ook buiten de landsgrenzen een vaak gevraagde leidsman. Sassenheimer Sjaak de Jong (54) fluit al een tijdje geen officiële wed strijden meer, maar heeft zijn agenda vol staan met oefenpotjes en toernooien in binnen- en bui tenland. Hij vindt het lastig om nee te zeggen, want rugby is door de bank genomen goed voor zijn referees. „Bij geen enkele sport heerst zo veel respect voor de scheidsrechter als bij rugby. Maar het gaat niet vanzelf, je moet het afdwingen." Rugby is ook een van de weinige sporten waarbij commentaar op de leiding wordt bestraft. Een grote mond aan het adres van de scheidsrechter en de desbetreffende partij moet tien meter naar achteren. „Dat is een regel waar het voetbal van zou opknappen", meent De Jong. Toch past de Sassenheimer deze methode zelf alleen in het ui terste geval toe. „Ze mogen mij best om uitleg vragen over een bepaalde beslissing. Twee keer zelfs, maar de derde keer gaan ze onherroepelijk achteruit. Dat maak ik vooraf bekend, dus ze we ten wat ze aan me hebben. Want net als bij veel andere sporten is consequent zijn het allerbelang rijkste." Sport en fysieke inspanning nemen in het leven van De Jong en voorname plaats is. Hij was com mando, speelde in het eerste van Ter Leede en bij honk- en softbalclub Flex. Omdat hij werkzaam is in de bouw, beschikt hij nog altijd over een goede 'natuurlijke conditie', zoals hij het zelf omschrijft. Met rugby kwam hij in aanraking door zijn twee zoons die vlak na de oprichting van The Bassets lid werden. „Je weet hoe dat gaat, eerst natuurlijk halen en brengen, dan is er altijd een tekort aan kader, dus voor je het weet ben je jeugdvoorzitter en fluit je af en toe een potje." Dat laatste had verstrekkende gevolgen. De Jong kreeg er lol in en deed er vervolgens alles aan om zich als rugbyreferee te bekwamen. Hij volgde niet alleen cursussen van de bond maar reisde op eigen initiatief naar Groot Brittanië om er de kunst af te kijken. „Dan gaan ze je op een gegeven moment een goeie vinden, wordt je beoordeling steeds beter en je indeling hoger. In Nederland gaat de beoordeling via captains, coaches en een panel van oud-topspelers. Door een gigantisch te kort aan scheidsrechters, stijg je snel. Daar zijn er helaas ook een hoop op afgeknapt. Die zijn te vroeg gebracht. Rugby is een sociale sport en het fluiten is heel intensief. Zo ben je na afloop min of meer verplicht met de coaches en de spelers te gaan praten. En als het een keer wat minder was, kreeg je heus je vet wel." Daar kreeg De Jong ook wel eens mee te maken maar hij liet zich er niet door uit het veld slaan. „De acceptatie is ogenschijnlijk veel groter dan bij voetbal. Dat heeft volgens mij te maken met de manier waarop er met de jeugd wordt omge sprongen. Schreeuwende ouders langs de lijn, dat kom je bij rugby niet tegen. En een speler die door commentaar te leveren een penalty veroorzaakt, krijgt wel even wat van zijn eigen teamgenoten te horen. Zo ontstaat discipline die bij een fysieke sport onontbeerlijk is." De Jong heeft het maximale uit zijn scheidsrech- tersloopbaan gehaald. Hij floot de nationale top, ontelbare interlands, countywedstrijden in Enge land en leidde diverse grote toernooien. De Sas senheimer werd een vooraanstaand lid van de in ternationale rugbyfamilie. „Als arbiter word je in het buitenland helemaal in de watten gelegd en je maakt er vrienden voor het leven. Ik ben bijvoor beeld al vier keer naar Wales geweest voor een be grafenis. Je hoort bij de familie maar het kan er ook keihard aan toegaan. Zo is het in Groot Britta nië een goede gewoonte om de scheidsrechter na afloop een clubdas aan te bieden. Maar als je er niets van bakt, geven ze die demonstratief aan de terreinknecht." Eigenlijk is het enige dat nog op zijn conduitestaat ontbreekt een echte A-interland, een duel tussen de nationale selecties van de be$te rugbynaties. „Dat kan ook niet want een scheidsrechter uit een B-land mag domweg geen A-landen fluiten. Ver der zou ik dat ook alleen maar hebben aangekund als ik op mijn twintigste was begonnen en nog veel meer ervaring had opgedaan." De Jong heeft in ieder geval voldoende kennis en ervaring om zich een mening te vormen over de staat van het rugby in Nederland. „Het is onzin om te denken dat op internationaal vlak niets kan worden bereikt omdat het een kleine sport is. Fiji en Samoa hebben nog minder spelers dan wij en staan wel aan de top. Wij hebben de laatste tien jaar gewoon te weinig aan professionalisering ge daan. Natuurlijk is het ook een kwestie van geld. Maar struin in landen als Zuid-Affika, Nieuw Zee land en Australië naar wat oudere subtoppers met Nederlandse voorouders en je krijgt een team dat op wereldniveau meekan. En dan natuurlijk van die jongens eisen dat ze ook hier in de competitie komen spelen. Niet alleen om het niveau op te krikken, maar vooral om ervaring door te geven. In Italië hebben ze dat zo gedaan. Tien jaar gele den wonnen ze ternauwernood van Nederland en nu zijn ze toegevoegd aan het Vijflandentoernooi. Voor scheidsrechters geldt min of meer hetzelfde. Niet alleen rapporteren maar ook begeleiden, is mijn devies. Niet klagen dat het niveau zo matig is, maar ze op stage sturen naar Zuid Frankrijk of zo. Dat is in ieders belang." Klassement Topscorers Alex Barendse (RCL) voert sinds enkele weken het top scorersklassement van het Leidsch Dagblad aan. Ook de ze week voegde hij een treffer toe aan zijn totaal. Ben Kot- tenhagen (Meerburg) blijft stijgen en bezet nu de tweede plaats. De doelpunten die in de wintermaanden december, ja nuari en februari zijn ge scoord worden voor de maandprijs, een paar voetbal schoenen van Sporthuis Wout Bergers, bij elkaar geteld. Ook in dat tussenklassement leidt Barendse. Het klassement ziet er als volgt uit: 1. Alex Barendse (RCL) 16, Ben Kottenhagen (Meerburg) 13.50, Marcel de Bruin (Lei den) 13, Peter Zirkzee (RCL) 13, Peter Zaalberg (VCL) 12.75, Yachya Farhane (UDWS) 12, Michel Turk (Meerburg) 12, Maarten Smakman (Ter Leede) 11, Barry Dubbelde- man (Voorschoten'97) 11, Duncan de Groot (Foreholte) 10. VANCOUVER EFE Rik Smits mocht zich gisteren opnieuw topscorer van de Indiana' Pacers noemen. In tegenstelling tot woensdag (100-92 nederlaag- tegen de Trailblazers), leidde de lange Brabander zijn ploeg nu met 24 punten wel naar de overwinning. De Pacers versloegen de Vancouver Grizzlies met 101-97. Shareef Abdur Rahim van de thuisploeg overtrof Smits met 32 punten. In Chicago verloren de Bulls voor eigen publiek met 73-68 van de New York Knicks. Pa trick Ewing was topscorer bij de winnende ploeg met 18 punten. SCOREBORD FOTO DICK HOGEWONINC moeten nog veel leren. Door het gebrek aan ervaring zijn de prestaties te golvend. Jurgen Faerber is gelukkig weer terug van een blessure en Leonard Pluimgraaf is weer gaan spelen. Het was een noodzaak om hem terug te halen." Hij ziet zichzelf nog jaren bij Quick Boys voetballen. „Ik zit niet bij de telefoon te wachten of er weer een club uit het be taald voetbal belt. Ik speel graag met Quick Boys op het hoogste amateumiveau. Ik wil hier iets neerzetten. Ik heb van het be gin af aan gezegd dat er hier een hoop van te maken is. Quick Boys heeft de middelen en de kwaliteit." Lucky 10, donderdag 11 februari 2-3-8-9-12-14-17-18-21-22- 23 - 29 - 30 - 34 - 35 - 37 - 49 - 53 - 55 - Kingston. Vriendschappelijke wedstrijd: Jamaica - Costa Rica 1-1 (0-1). 35. Drum mond 0-1, 80. Burton 1-1. Toeschouwers. 16.000. BADMINTON La Chaux-de-Fonds. Internationaal toer nooi, kwalificatie. Mannen, enkelspel, eerste ronde Pang (Ned) - Unternehrer (Oos) 15-8 15-7. Mas sing (Ned) - Spitko (Dui) 15-10 15-8. Tweede ronde: Vetters (Dui) - Pang 15-7 11-15 17-15, Joppien (Dui) - Massing 15- 7 15-2. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: De Wit (Ned) - Pang (Zwi) 11-3 11-2. Tweede ron de: De Wit - Todorova (Bul) walk over. BASKETBAL 118. Woosnam (GBr), Ballesteros (Spa) 78. Welkom. Zuid-Afrikaanse Masters, na eer ste ronde: 1. Hobday (ZAf) 61, 2. Botes (ZAf), Johns tone (Zim) 65, 4. Liddie (ZAfT, Bilöö (VSt), Terblanche (ZAf) 66. (Bel/2) 6-4 2-6 5-2 opgave, Nemeckov»; (Tsj) - Rittner (Dui) 5-7 6-1 6-4, Co-- cheteux (Fra) - Studenikova (Slw) w.o. Kwartfinale: Farina (lta/3) - Dechy (Fra/8£ 6-4 6-1. Dubai. Mannen, 2,2 miljoen gulden. Tweede ronde: Golmard (Fra) - Kucera' (Slw/5) 7-6 6-1, Kuerten (Bra/8) - Vari> Herck (Bel) 6-3 6-2, Henman (GBr/3) - Björkman (Zwe) 6-3 7-6, Mie (Aus) - Korda> (Tsj) 6-1 6-3. Kwartfinales: llie - Kuerten, Clavet - Kie-.- fer, Golmard - Henman, Mantilla - Moya Wolfsburg. Mannen, Challenger. Tweede ronde: Bastl (Zwi) - Kempes (Ned/5) 6-4 6-2. San Jose (Californië). Mannen, 600.000 Eerste ronde: Delgado (Par/8) - Steven (NZe) 5-7 6-4 7-5, Rodriguez (Arg) - Her nandez (Mex) 6-4 6-7 6-3 Tweede ronde: Karbacher (Dui) - Lareau (Can) 6-3 6-7 6-3, Ruud (Noo) - Goldstein (VSt) 6-1 7-6. Mamnt (VSt) - Agassi (VSt/2) 0-6 6-6 diskwalificatie. Chang (VSt/4) - Squillari (Arg) 6-4 7-6. VOLLEYBAL Cupwinners Cup mannen, groep A, vijfde ronde: SV Wuppertal (Dui) - San Jose Soria (Spa) 2-3 (25-20 22-25 25-23 23-25 12-15), IT Remote/Zwolle (Ned) - NJ Budejovic (Tsj) 0-3, Cuneo (Ita) - Matador Puchov (Slw) 3-0. AS Connes (Fra) - Zonhoven (Bel) 3-1 Stand: 1 Budejovice 5-8 (14-3), 2 Cuneo 5-8 (12-4). 3. Cannes 5-8(12-4). 4. Wup pertal 5-6 (11-7), 5. Puchov 5-4 (6-11). 6. Sona 5-4 (6-11). 7 Zwolle 5-2 (4-12), 8. Zonhoven 5-0 (2-15). Bordeaux. CSI. Springconcours: 1. Navet (Fra) Alligator Fontaine 0-20,37, 2. Angot (Fra) Ulior des Isles 0-21,28, 3. Navet/Dollar du Murier 0-22,19, 4. Geerink (Ned) DBH Damiro 0- 22,29, 5. Nicolas (Fra) Vondeen 0-22,47, 8. Lansink/Nissan ZandorZ 0-23,17. SKI Vail. WK. Vrouwen, reuzenslalom: 1. Meissnitzer (Oos) 2.08,54 (1.01,93-1.06,61), 2. Flemmen (Noo) 2.08,84 (1,02,27- 1.06,57), 3. Wachter (Oos) 2.09,13 (1.01,72-1.07,41), 4. Wiberg (Zwe) 2.09,27, 5. Ertl (Dui) 2.09,46, 6. Rey- Bellet (Zwi) 2.09,52, 7. Compagnom (Ita) 2.09,90, 8. Pretnar (Slv) 2.09,98, 9. Pic- card (Fra) 2.10,18, 10. Ottosson (Zwe) 2.10,30. TENNIS Sint Petersburg. Mannen, 700.000 gul- Tweede ronde: Siemerink (Ned/1) - Jons- son (Zwe) 7-6 6-2, Hrbaty (Slw/6) - Cle ment (Fra) 6-2 6-3, Rosset (Zwi/2) - Gros- jean (Fra) 6-2 7-6, Raoux (Fra) - Knippschild (Dui) 6-3 7-6, Safin (Rus/4) - Tillström (Zwe) 6-3 6-4, Prinosil (Dui) - Gustafsson (Zwe/3) 4-6 6-3 6-4. Kwartfinales: Siemerink - Kornienko, Pri nosil - Raoux, Hrbaty - Safin, PaVel - Ros set. WIELRENNEN Ronde van Mallorca. PAARDENSPORT Vijfde etappe, Palmanova - Palmanova: 1 Cabello (Spa) 141,7 km in 3.47.26, 2. Dekker (Ned) 0.02, 3. Caucchioli (Ita) 0.03, 4. El li (Ita), 5. Mancebo (Spa). 6. Nederlanders: 21. Pronk 0.56, 23. E 28 Van Kessel, 29. Voskamp. 30. Den Bakker, 36 Hoffman. 42 Knaven, 49. Kroon 4.09. 62. Vries. 70. Talen 9.31. 71. Jeurissen, 72. Cerneus, 82. Reinermk, 86. Hiemstra, 95. Van Steen, 118. Hordijk 17.54. Eindklassement: 1. Rebollo 17.36.47, 2. Cabello 0.26, 3. Moller (Den) 0.48, 4. Pascual (Spa) 0.50, 5. Unai (Spa), 6. Gon zalez (Spa), 7. Farazijn, 8. Casas, 9. Boven 1.43, 10. Pronk 1.58, 19. Vries 10.02, 20. Dekker 10 08. 23. Kroon 10.59. 29. Jeurissen 21 38. 30 Reinerink 23.38, 32. Heimstra 24.52. 34. Ypenburg 25.31, 37 Talen 30.12. Ronde van de Middellandse Zee. Tweede etappe, La Seyne-sur-Mer - Lan- con de Provence 1. Kirsipuu (Est) 110,5 km in 3.08.55, 2. Sweet (Aus), 3. Capelle (Fra), 4. Baldato (Ita), 5. Hauptman (Slv), 6. Piziks (Let), 7. Zandarin (Ita), 8. Kivilev (Kaz), 9. Assez (Bel). 10. Spruch (Pol). Algemeen klassement: 1. Rebellin (Ita)- 7.00 48, 2. Belli (Ita) 0.05, 3 Moncoutié (Fra) 0.07, 4.- Boogerd (Ned) 0.16, 5. Manzatti (Ita) 0.25, 6. Jonker (Ned) 0.26, 7. Beat Zberg (Zwi), 8. Merckx (Bel) 0.32, 9. Celestino (Ita) 0.37, 10. Ledanois (Fra) 0 46. Sjaak de Jong: „Consequent zijn is het belangrijkste." foto loekzuyderduiN

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23