Peper wil Europees stadionverbod Catalanen favoriet in klassieker tegen Real Madrid jPernix bijna terug n de eerste klasse Sport Rebollo wint Ronde van Mallorca 'Flesjes kunnen ongemerkt opengemaakt worden rijDAG 12 FEBRUARI 1999 Keegan wil Hoddle niet opvolgen ff ei msford Kevin Keegan, wiens naam onmiddellijk viel als mogelijk Engels bondscoach na het gedwongen vertrek van Glenn Hoddle, ambieert die functie niet. De oud-international gisteren dat hij geen belangstelling heeft. Hij blijft trainer van Fulham. Keegan onderbrak de training voor het bekerduel jet Manchester United even om de verzamelde pers uit te leg- ren dat hij niet in de markt is. „Ik heb bij Fulham nog een con- tract voor anderhalf jaar en wil dat graag uitdienen. En nu con- ie centreer ik me, als jullie het niet erg vinden, op de belangrijke wedstrijd van zondag." Bij de bookmakers was Keegan, die zon dag 48 wordt, de grote favoriet voor de opvolging van Hoddle. Roethof eist schadevergoeding België rriissel De Nederlander voormalige karatekampioen Otto r' Roethof gaat een fikse schadevergoeding eisen van de Belgische Staat. Hij kondigde dat aan nadat het hof van beroep van Ant werpen hem woensdag vrijsprak in een drugszaak. Roethof was met een compaan beschuldigd van de invoer van 100 kilo can- Jf nabis. Het Openbaar Ministerie had vier jaar geëist. Vanwege de zaak zat Roethof in 1992 drie maanden in voorarrest. Hij wil daarvoor genoegdoening, ook gezien de volgens hem onherstel bare schade die zijn naam opliep. Zo zag hij zich verplicht zijn sportcentrum in Heerlen te sluiten, wat hem veel geld kostte. i Zuid-Afrikaanse spits voor NAC gREDANAC heeft zich voor volgend seizoen versterkt met een Zuid-Afrikaanse spits. De 21-jarige Glenn Salmon heeft een contract voor vier jaar getekend bij de Bredase club. Salmon komt nu nog uit voor Super Sport United uit Zuid-Afrika. 11 Noteboomtoernooi sterk bezet ig ieiden Aan het 59ste Daniel Noteboom-schaaktoernooi (LSG) ïW doen komend weekeinde een aantal sterke grootmeesters en vele internationale meesters mee, waaronder Predrag Nikolic, der Wiel en de Leidse sportman van het jaar Erik van den Doel. Het evenement begint vanavond om 19.30 uur in de u: zalen van het Visser 't Hooft Lyceum aan de Kagerstraat te Lei- 'h den, waarna er op zaterdag en zondag nog een vijftal ronden 81 zullen volgen. Natuurlijk zijn er veel sterke KNSB-spelers, die voorde 'meesterlijke bananenschillen' zullen zorgen. Het toer- nooi geldt als een van de oudste van Nederland met in het ver leden winnaars als Euwe, Botwinnik en Timman. De winnaar de 1999-editie zal bij de prijsuitreiking 2500 gulden mee naar huis nemen. Gokschandaal in Engeland ionden De toch al aangeslagen Engelse voetbalwereld heeft gisteren een nieuwe klap te verwerken gekregen met de bekend making van de aanhouding van vier mannen in verband met een vermoedelijk gokschandaal. Daarbij zouden lichtmasten 'oo zijn gesaboteerd zodat de stadionverlichting uitviel en wedstrij- n* den vroegtijdig werden beëindigd. De politie zei woensdag een Brit en drie buitenlanders te hebben aangehouden op verden king van inbraak en poging tot sabotage van de lichtinstallatie van het stadion van Charlton in Zuid-Londen. Het gaat óm vier J& wedstrijden sinds 14 augustus 1997. Volgefts de politie en de FA 4ï zou er een verband kunnen bestaan met grote weddenschap- pen op de uitslag van die wedstrijden. Vermoedelijk gaat het '^dan om goksyndicaten in Azie. In Engeland worden alle wed denschappen ongeldig verklaard als een wedstrijd niet wordt uitgespeeld. In sommige Aziatische landen echter kan de uitslag voor een weddenschap geldig zijn als de tweede helft is begon nen, ook al wordt de wedstrijd later gestaakt. Den Helder dreigt met boycot den helder Piet Meijer, algemeen manager van basketbalkam- pioen Den Helder, vindt dat zijn club de bekerfinale zondag te- gen Amsterdam zou moeten boycotten. De bond heeft de orga nisatie van de finale aan Amsterdam toegewezen. „Snel uitgere kend houdt Amsterdam 23.000 gulden aan de wedstrijd i \Vij drie mille, waar ook nog eens duizend gulden reiskosten af moeten worden getrokken. We kunnen'beter thuis blijven. Dat ons een boete van 250 gulden." Meijer beseft terdege dat mogelijke boycot van de wedstrijd niet in goede aarde zal vallen bij de sponsor. De Finale is namelijk rechtstreeks op de televisie te zien. 'Wij spelen veel te laag leiden gertjan v )e korfballers van Pernix staan "g op het punt terug te keren naar >te klasse van de zaal- ompetitie. De lijstaanvoerder met een punt voorsprong ip DKV IJmuiden morgen- ivond op bezoek bij de concur- itraftent. Thuis verloren de Leide- ïaars door een dubieuze beslis- van de scheidsrechter met een doelpunt verschil. „Er zijn :n iveinig woorden nodig om ons motiveren", zegt speler Ro il Arnoldus. De 29-jarige in- iB Jner van Oegsteest keerde dit va aalseizoen terug in de hoofd macht. „Als je diep in mijn hart kijkt, vind ik dat het niveau waarop we spelen veel te laag", rpi hij stellig. Robin Arnoldus nam vier jaar iet geleden noodgedwongen af- id van het eerste van Per- De geboren Leidenaar, in pe: het dagelijks leven kleurentech- vk nicus bij Sigma coatings, be- 'f. sloot een avondstudie hbo che- ,JJe' mie te volgen. „Met mbo bereik ci" e nou eenmaal niet zo veel." Drie avonden in de week dook hij het klaslokaal in, wat hem geen tijd overliet om te gtrainen. Hij deed een stapje te il': rug en speelde in het derde. Nu de studie tijdelijk is beperkt tot een avond in de week, was trai ner coach Peter Kuipers er als de kippen bij om hem over te ralen terug te keren in de selec te. „Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik in het eerste wilde spelen, mar het was best J lastig. Ik wilde niet dat door mij andere spelers op het tweede plan kwamen. Het is allemaal leuk en aardig, maar ik vond dat hij het eerst met de groep moest overleggen." Het collectief is immers de iet! sterkste kant van Pernix. „Ie- dereen kent elkaar al heel lang. Ik ben een van de acht en vind "iet dat ik een bepalende factor "en. Daar moeten anderen Minister Peper van Binnenlandse Zaken heeft gisteren tijdens overleg met zijn Europese collega's in Berlijn ge pleit voor een Europees stadionverbod. Dit zou voetbal vandalisme bij de Europese kampioenschappen in 2000 kunnen voorkomen. vail» Alexandra Meissnitzer heeft bij de WK ski in Vail haar tweede gouden medaille veroverd. De Oostenrijkse was gisteren ook de beste op de reuzenslalom. Ze had voor de twee manches 2 minuten en 8,54 seconden nodig. Meissnitzer, die eerder de super-G al op haar naam had gebracht, bleef met die tijd de Noorse Andrine Flemmen drietiende van een seconde voor. Het brons ging naar haar landgenote Anita Wachter. foto epa Geschrokken vai beurtenissen in Leverkusen waar Feyenoord-fans zich mis droegen bij een vriendschappe lijke wedstrijd, meent Peper dat extra alertheid noodzakelijk is. Dat geldt ook bij niet-risico- wedstrijden. Waarschijnlijk had niemand erop gerekend dat het bij een vriendschappelijke match zo uit de hand kon lo pen. Ook bij de Europese kampi oenschappen in Nederland en België kunnen onverwachte dingen gebeuren. Door het ver loop van de competitie zullen supporters spontaan naar Ne derland en België reizen. „Een moeilijk beheersbare situatie en een enorme logistieke opgave", verwacht de bewindsman. Mede namens zijn afwezige Belgische collega lichtte Peper gisteren de Europese ministers van Binnenlandse Zaken in over de voorbereidingen van EK 2000. Hij kreeg de volle steun van de partners voor de oproep om zoveel mogelijk informatie uit te wisselen over risicosup porters. De samenwerking tus sen de politiediensten moet worden aangescherpt. Speciale begeleiders dienen te waken over een goed verloop. Peper wil groepen voetbal fans, die van plan zijn rottig heid uit te halen, eventueel door vliegende brigades of aan de grens tegenhouden. Ook zouden ze enkele uren kunnen worden 'opgehouden' in een zaal, waardoor ze wedstrijd mislopen. „We hebben geleerd van het WK in Frankrijk." Het vraagt om politieke crea tiviteit, aldus de bewindsman die met minister Korthals van Justitie aan een regeling werkt. Voorkomen moet worden dal de regering juridisch onderuit gaat, zoals bij het preventief op pakken tijdens de Europese top in Amsterdam. De regeling zal ook moeten worden getoetsi aan het Europees verdrag van de rechten van de mens. meenl Peper. Hiddink: 'Wedstrijd niet beslissend voor titel' gpd-verslaggever Volgens de statistieken maken Guus Hiddink en zijn team wei nig kans om zondag in Camp Nou de noodzakelijke drie pun ten in de wacht te slepen om in de Spaanse Liga op gelijke hoogte te komen met koploper Barcelona. Vijftien jaar geleden versloegen de 'Witten' uit Ma drid de Catalanen voor het laatst in eigen huis. De trainer van Real Madrid ziet de klassie ker van zondag (17.00 uur) dan ook liever in een ander licht. „Een duel Barca-Madrid is net als het toevoegen van peper aan het eten. De punten moet je uit andere wedstrijden halen. De wedstrijd van zondag is niet beslissend voor de Liga." Het is de eerste keer dat de voormalige Nederlandse bondscoach met zijn spelers groep naar Barcelona reist voor de derby in Camp Nou, waar hij wordt opgewacht door zijn landgenoten. „Natuurlijk zal ik hem begroeten", antwoordt Hiddink, doelend op zijn colle ga Louis van Gaal. De Achterhoeker weet iets makkelijker dan zijn Bar^a-col lega om te gaan met dit soort insinuerende vragen door de Spaanse sportpers. Die heeft deze week weer alle registers open getrokken'om de ontmoe ting van zondag tot een ware thriller te maken. Niet alleen voor Hiddink is deze wedstrijd een debuut. Ook voor Frank en Ronald de Boer. „We zullen ze laten zien dat we de betere ploeg zijn", zei Frank gisteren, maar hij gaf ook toe wel wat nerveus te zijn voor de grote ontmoeting. De spelers van Van Gaal zijn zich ervan bewust dat ze ondanks alle sta tistieken moeten voetballen te gen een ploeg die extra gevaar lijk is omdat ze iets goed te ma ken heeft naar de achterban. De supporters van Real zijn niet te spreken over de verrichtingen van hun team en hebben dat de laatste paar wedstrijden door middel van fluitconcerten luid ruchtig gedemonstreerd. Tegenover de vaste wil van de 'Koninklijke' om te revancheren staat een Barcelona, dat mo menteel niet meer stuk lijkt te kunnen. De 'Blaugrana' hebben zeven wedstrijden achtereen gewonnen en staan bovenaan in de Liga, gevolgd door Valen cia, Celta en Madrid, alledrie op drie punten achterstand. De wedstrijd tegen de grote rivaal uit de Spaanse hoofdstad had dus niet op een beter moment kunnen plaatsvinden. Hoewel Van Gaal zichtbaar blaakt van het nieuw verworven zelfver trouwen temperde hij gisteren al te optimistische verwachtin gen door eraan te herinneren dat hetzelfde Barca zeven we ken geleden nog in een zeer diepe crisis verkeerde. Zowel Van Gaal als Hiddink had graag meer tijd gehad om zijn spe lersgroep voor te bereiden op het komende treffen. Maar doordat beide teams deze week drastisch werden uitgedund door de vriendschappelijke wedstrijden van de nationale selecties, kon er vandaag pas weer met de complete groep worden getraind. Aan de verbale oorlog die tra ditioneel aan deze wedstrijd vooraf gaat doen dit keer de spelers van Real Madrid niet mee. Ze hebben twee weken geleden een 'spreekstop' afge kondigd omdat ze boos zijn over de manier waarop de Spaanse media over hen be richten. De aanloop naar 'El Partido', zoals Patrick Kluivert de derby gisteren noemde. De wedstrijd is overigens al leen te zien via een commerci eel televisiekanaal. In Spanje is men algemeen van opvatting dat Bar<;a-Real Madrid eer wedstrijd 'van algemeen be lang' is en derhalve door de pu blieke- zenders moet worder uitgezonden. De Europese Commissie heeft echter geoor deeld dat dit niet het geval is Bijna elke Spaanse politicu; heeft zich openlijk een tegen stander heeft getoond van pav per-view bij dit soort evene menten. Nieuwe wetgeving za van de duels tussen Bar<;a en d< Koninklijke uit Madrid ",ge beurtenissen van nationaal be lang' maken, die op de nationa le tv-zender is te zien. Eei kwart tot een derde van d« Spaanse bevolking zat in he verleden bij deze topwedstrij den aan de buis gekluisterd. maar over oordelen. Iedereen kan scoren bij ons. Er is nie- mand bij die geen schot heeft." Arnoldus kwam via zijn ou dere zus Inger in aanraking met de sport. Zijn anderhalf jaar jongere zus Karen is vakgenoot in het eerste. „Het is leuk om met mijn zusje te spelen. Je zou verwachten dat je eerder ruzie krijgt omdat je makkelijker din gen tegen elkaar zegt. Mijn oudste zus heeft een rotte knie, anders had zij ook wel het nie- vau gehaald", zegt 'De Rat'. Die bijnaam kreeg hij ten tij de van de film Ciske de rat. „Ik had mijn haar net zo als Ciske. Ik heb geprobeerd van die bij naam af te komen, maar dat is onmogelijk. Pernix hangt toch al van bijnamen aan elkaar. Dat heeft zijn charme en het duidt ook vriendschap aan. Ongeacht welke naam ze je geven." Arnoldus stroomde na zijn juniorentijd direct door naar de hoofdmacht, indertijd over gangsklassen Insiders voorspel den een toekomst in de hoofd klasse voor hem. Hij heeft de stap nooit gewaagd. „Stel dat indertijd Sporting Trigon al had bestaan. Dan had ik toch niet overgestapt. Mijn vrienden zit ten toch bij Pernix. En kijk naar de broertjes Alfred en Arnoud Lambooy. Die zijn ook altijd bij De Algemene op een veel te laag niveau blijven spelen. Maar er is wat mij betreft geen sprake van haat en nijd tussen de verenigingen. Ik volg de ver richtingen van andere clubs. Fiks en De Danaïden horen ook in de eerste klasse thuis. En als het even kan ga ik bij Trigon kij ken." De jeugd krijgt veel mogelijk heden bij Pernix. „Er is een goede doorstroming. Er loopt genoeg talent. En het kader is goed verzorgd. De junioren- ploeg van vorig jaar speelt nu allemaal in 1, 2 en 3. Zelf heb ik ook nog training gegeven, maar palma de mallorco De Spanjaard Luis Rebollo heeft de Ronde van Mallorca op zijn naam gebracht. Zijn voor sprong in het algemeen klasse ment kwam in de vijfde en laat ste etappe van 140 kilometer met start en finish in Palmano- va niet meer in gevaar. De dag zege ging naar de Rebollo's landgenoot Francisco Cabello. Hij versloeg Erik Dekker in de sprint. Renger Ypenburg kwam als zevende over de finish. Cabello, nummer twee in het algemeen klassement, deed nog wel een poging zijn achterstand op Rebollo goed te maken. De renner uit de Kelme-ploeg ging in de aanval, won ook de rit, maar kon de achterstand op zijn concurrent van ONCE niet goedmaken. Ook de TVM'ers Hendrik van Dijck en Claus Moller, winnaar van een etappe, waren actief in de afsluitende rit. Van Dijck deed een mislukte poging met de Spanjaard Ochoa en de Duitser Bolts. Moller kreeg bij zijn uitval gezelschap van in to taal achttien medevluchters. Daarbij meldden zich onder anderen Rebollo en zijn ploeg genoot Laurent Jalabert, Cabel lo, Rabo-renner Dekker en Ype nburg van Batavus. Cabello verraste met een ont snapping in de laatste kilome ter, maar die leverde alleen de op. De eindoverwin ning was voor de 26-jarige Re bollo. Na een sprintzege in d' Ronde van Portugal behaald' de Madrileen zijn tweede zeg' als prof. Jan Boven was de best Nederlander in de eindrang schikking op de negende plaat.4 op één minuut en 43 seconden In de Ronde van de Middel landse Zee ging de overwinnin in de tweede etappe naar Jaa: Kirsipuu. Na een rit over 108 ki lometer van La Seyne-sur-Me en Langon-de-Provence ver sloeg de Est uit de Casino-ploe de Australiër Jay Sweet in d sprint. De Italiaan Davide Re bellin blijft leider in het alge meen klassement. k ben ik daarmee pb ook nog een vrouw (ooit speelster bij Fiks red.) thuis zitten die het wel een keer genoeg vindt. Korfbal moet je leven niet gaan beheersen." Doordat hij vier jaar geleden een stap terug deed, kon hij de verrichtingen van een afstandje volgen. „Het eerste jaar had ik het er wel moeilijk mee. Voor de rest viel het wel mee met die jeukende handen. Vorig jaar za ten sommige spelers niet lekker in hun vel, waardoor er een neerwaartse spiraal ontstpnd. Toch was er genoeg potentieel. Ik heb dat ook een keer meege maakt in de overgangsklasse. Het ene jaar werden we tweede en het jaar daarop degradeer den we kansloos, terwijl we te gen dezelfde ploegen speel den." Dit seizoen heeft Pernix de uitgelezen mogelijkheid om ter rein terug te winnen. Hoewel de ploeg in een sterke klasse zit - Fiks en Tempo spelen op het veld in de eerste klasse, terwijl DKV lijstaanvoerder is in de tweede klasse - heeft Pernix de beste papieren. „Wij zijn een technische ploeg ,en dat komt in de zaal beter tot zijn recht. Persoonlijk zegt ik dat we moe ten promoveren. Kampioen worden is een tweede." Oojc de nummer twee promoveert. In de wedstrijd tegen DKV (IJ) kan Pernix de competitie vroegtijdig besslissen. Het gat wordt bij winst drie punten en de Leide- naars hebben een relatief mak kelijker programma. DKV (IJ) moet nog aantreden tegen Fiks Robin Arnoldus: „Wij zijn een technische ploeg en dat komt in de zaal beter tot z'n recht." foto dick hogewoning en Tempo, de nummers drie en vier. Hoewel de ontmoeting met DKV (ID niet van cruciaal belang is Arnoldus er veel aan gelegen revanche te nemen voor de nederlaag eerder dit seizoen. Pernix verloor door een strafworp in de laatste mi nuut. „Bij DKV loopt een voor malig international, Erwin Dik. Die mag alles van de scheids rechters. Hij krijgt elke bal mee. We hebben toen onterecht ver loren al kan je niet alles op de scheidsrechter gooien. Wij heb ben die dag ook een ruime voorsprong weggegeven." De wraak kan zoet zijn mor genavond. Arnoldus: „Er staat nog een rekening open. Als we winnen, kunnen we over twee weken thuis kampioen worden. niet." Advocaat geschorste De Bruin komt met nieuw bewijs Dublin rtrkomt ons natuurlijk goed uit. Het zal onze argv mentatie kracht bijzetten als de zaak voorkon bij het Hof van Arbitrage in Lausanne op 3 mei.' De Ierse zwemster heeft haar onschuld altij volgehouden. In haar urine zijn, behalve alcoho geen verboden prestatiebevorderende middele aangetroffen. Edwards werd in 1994 betrapt op het gebrui van testosteron, wat hem ondanks zijn ontker ning een schorsing voor vier jaar opleverde. H ging daartegen in beroep bij het Hooggerecht: hof in Londen, maar kreeg geen gelijk. Vlak vooi dat zijn uitsluiting erop zat en hij in '97 de con petitie wilde hervatten, bleek de verhouding i de lichaamseigen hormonen testosteron en ep testosteron opnieuw zodanig verstoord dat hij a positief gold. Dat betekende levenslange scho sing. Protesteren hielp opnieuw niet, totd; Brown liet zien hoe de urineflesjes opengemaal kunnen worden. UKA hief de schorsing prompt op. Maar de a letiekbond en de Britse sport zitten nu in een la: tig parket. Vorige maand werd bekend dat sprii ter Doug Walker, de Europese kampioen op c 200 meter, is betrapt op gebruik van een verb< den middel. In afwachting van de hoorzittir blijft de aüeet startgerechtigd. De advocaat van de Ierse zwemster Michelle de Bruin-Smith heeft gisteren bekendgemaakt nieuw bewijs te hebben voor de onschuld van zijn cliënte. De echtgenote van voormalig discus werper Erik de Bruin is voor vier jaar geschorst, omdat ze na een dopingcontrole geknoeid zou hebben met de containertjes urine. Die bleken een verontrustende hoeveelheid alcohol te bevat- Peter Lennon, die De Bruin juridisch bijstaat, zal David Brown in stelling brengen om de naam van de drievoudig olympische kampioene van Aüanta te zuiveren. Deze Britse wetenschapper, die ook de voor het leven uitgesloten kogelstoter Paul Edwards heeft geholpen, kan volgens Len non aantonen dat de gebruikte plastic flesjes on gemerkt kunnen worden geopend. Ze moeten daarvoor alleen even in kokend water worden ge legd. De schorsing van Edwards is woensdag door de Britse bond UK Athletics opgeheven. Hij doet morgen in Crystal Palace voor het eerst in vijf jaar mee aan wedstrijden. „Het materiaal dat bij de dopingtest van Michelle is gebruikt, is precies hetzelfde als in het geval Edwards. Brown heeft aangetoond dat ermee te sjoemelen valt. Dat

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21