KROKUSVOORDEEL Bouw bedrijfspand bij molen gaat door Centrumplan Oegstgeest wordt verder gewijzigd Leiderdorp doet procedure Elckerlyc helemaal opnieuw Engelendaal de grootste Regio truilplan nnelgeld rzelend itvangen Corporatie stopt innen waarborgsom Les van de vuilnisman de Bijenkorf (2^) AG 12 FEBRUARI 1999973 ikke bijeenkomst over verkeerscirculatieplan Leiderdorp Maatregel onvermijdelijk volgens meerderheid Zoeterwoudse raad itengesloten door inbreker jofjD^ Een bewoner van de Lommerlustlaan in Warmond jstëravond zijn huis niet meer in omdat een inbreker de ,n van binnen had vergrendeld. De bewoner moest daarop eg volgen die de dief nam om het huis in en uit te komen: nmend door het bovenlicht. De dader had eerst wel gepro- |de keukendeur te forceren, maar dat was niet gelukt. Het duidelijk dat de inbreker de woning heeft doorzocht, of er iets mist is nog niet bekend. jnken automobilist aangehouden bwoude Een 36-jarige automobilist uit Den Helder werd jicht in Zoeterwoude-Dorp aangehouden omdat hij met te drank op achter het stuur zat. Hij werd omstreeks half twee •Zwaan gecontroleerd door de politie. Een blaastest gaf Jcoholgehalte aan van 1,7 promille: dat is driemaal de toe- ane hoeveelheid. De politie heeft zijn rijbewijs ingevorderd. kiezingsbijeenkomst VVD naar» De Wassenaarse WD houdt dinsdag 16 februari erkiezingsbijeenkomst in cultureel centrum Warenar straat 75). Gastsprekers zijn F. Korthals Altes (voorzitter de Eerste Kamer), prof. H. Dupuis (kandidaat Eerste Kamer wgleraar medische ethiek) en Ch. Aptroot (kandidaat-sta- d en oud-wethouder Wassenaar). Er wordt onder meer ge- ken over gezondheidszorg en onderwijs. De bijeenkomst it om 20.00 uur. leiderdorp afke van dertoolen Ondanks een procedurefout van de gemeente kan Montes sorischool Elckerlyc in Leider dorp dit jaar beginnen met de uitbreiding met vier lokalen. Daar gaat de gemeente van uit. Aanvankelijk dreigde op z'n minst anderhalf jaar vertraging, doordat Leiderdorp had verge ten de bezwaren van omwo nenden tegen de verbouwing correct af te handelen. Het idee is nu om de hele procedure over te doen. De omwonenden zijn echter niet van zins de strijdbijl te begraven. Het groepje bewoners van de Klimopzoom wil de uitbreiding van het schoolgebouw aan hun overkant koste wat kost tegen houden, omdat zij bang zijn voor nog meer verkeer voor hun deur. Ook vrezen ze voor waardevermindering van hun huis en vinden ze het niet klop pen dat zij hun woning niet mogen uitbreiden en de school wél. ,,We gaan daarom door tot het gaatje", aldus een woord voerder van de buurtbewoners in reactie op het nieuwe plan van de gemeente. De vier nieuwe lokalen pas sen niet helemaal in het be stemmingsplan en daarom moest de gemeente dat wijzi gen. In de loop van de procedu re die daarvoor nodig is, werd de fout ten opzichte van de be zwaarmakers gemaakt: ze kre gen niet te horen waarom de gemeente hun bedenkingen opzij schoof. En dat moet wel volgens de wet. De omwonen den haalden daardoor in janua ri een overwinning bij de Raad ven State. In eerste instantie zocht men de oplossing in een aanpassing van het bouwplan, zodat de uit bouw wél binnen de grenzen past die het bestemmingsplan aan het schoolgebouw stelt. Maar de gemeente weet niet helemaal zeker of dat wel kan. Het gewoonweg overdoen van de hele procedure neemt volgens wethouder V. Molken- boer ongeveer een half jaar in beslag, zodat de bouw in au gustus kan beginnen. De pro vincie Zuid-Holland heeft vol gens hem laten weten spoed achter de zaak te willen zetten. De omwonenden krijgen op deze manier wel opnieuw de kans om bezwaar te maken. Maar toen de kwestie in januari voorkwam, liet de staatstraad doorschemeren dat ze op puur inhoudelijke gronden weinig Bewoners van de Klimopzoom willen niet dat Montessorischool Elckerlyc door een uitbreiding nog dichter op hun huizen komt te staan. foto henk bouwman kans maken. „Nou, dat moeten hun woordvoerder nu. „Wij van ons recht om te proteste- we nog maar zien", reageert maken hoe. dan ook gebruik ren." jigelendaal. De doorstro- van het verkeer is pet, de oversteken is een ramp en frachtverkeer dendert om- inden het huis uit. De iten over de weg die Lei- orp in tweeën hakt waren I avond niet van de lucht ns een bijeenkomst in De enhof voor bewoners van noordelijke deel van Lei- orp. Onder de circa tachtig vezigen voerde de haar- grijs de boventoon. lor het organiseren van i vonden, zoals die van gis- il n, hoopt de gemeente beter I te krijgen op de verkeers problemen in het dorp. Dat is nodig om te komen tot een verkeerscirculatieplan (VCP). De kern van het probleem in Leiderdorp-Noord kwam al na een paar reacties uit de zaal bovendrijven: wijken kampen met sluiproutes omdat de hoofdroutes niet voldoen. „De Engelendaal is de grootste boosdoener", stelde een bewo ner van de Wagenmaker vast. En hij kon het weten, want hij had 'de leeftijd om tussen de geraniums door naar de Enge lendaal te kijken', zoals hij dat zelf uitdrukte. Zijn idee is om de Engelendaal onaantrekkelijk te maken als doorgaande route door het instellen van eenrich tingverkeer, rotondes en de aanleg van aparte busstroken. Een bewoner wiens achter tuin grenst aan de Engelen daal, was daar niet zo van ge charmeerd. „Het moet niet zo zijn dat ook Leiderdorpers ge hinderd worden. We moeten niet vergeten dat we zelf ook nog het dorp in en uit moeten. Maar er moet volgens hem wel wat gebeuren. Zelfs op zondag is het volgens hem 'bal'. „Dan dendert het verkeer van het oosten van het land over de Engelendaal naar Noordwijk, naar het strand." Leiderdorper Koeken pleitte voor een structurele oplossing voor de problemen. Volgens hem moet de gemeente niet schromen om 'zeer ingrijpende maatregelen' te nemen en het verkeer buiten het dorp om lei den. „De gemeente moet den ken aan grote oplossingen waar we over 25 jaar ook nog mee uit de voeten kunnen." De Voorhoflaan. Ook zo'n weg die het gisteravond moest ontgelden. „Bedoeld als ont- sluitingsweg, maar nu een sluiproute", aldus een Leider- dorpse. Van haar mag het een 30-kilometerzone worden met brede fietspaden. „Al het ver keer van Amsterdam naar Lei den gebruikt de Voorhoflaan", wist een ander te melden. Vlas kamp-bewoner De Mik sprak van 'een gekke situatie'. „Je hebt uit de wijk voorrang, maar neem het niet, want de men sen op de Voorhoflaan rijden gewoon door." Eén van de weinige jonge aanwezigen hield een vurig pleidooi voor betere voorzie ningen voor fietsers. Met de fiets van nieuwbouwwijk Ley- hof naar de Winkelhof is nu een hachelijke onderneming, aldus de Leiderdorpse. „Dat stimuleert om de auto te pak ken. Met de auto is het veili ger." Ook met het openbaar vervoer van en naar Leyhof is het slecht gesteld, meldde een bewoner van de nieuwbouw wijk. „Er komt één bus en die doet veertig minuten over om naar het station te komen. En op zondagmiddag rijdt-ie niet." in der toolen ympathieke gedachte, die 1 iet de nodige reserve moet K in bekeken. Zo reageert n rdorp op het idee van en- a (amerfracties om een deel iet geld dat kan worden II lard met een kortere HSL- E il te besteden aan een lan- tunnelbak voor de A4. r de oplossing voor de noet wel acceptabel zijn", j; vethouder V. Molkenboer. L' ;ortere geboorde tunnel is liet, maar een gegraven :1 - ook goedkoper - kan em betreft nog net. lister I. Netelenbos wil al maar akkoord gaan met 1 indere opzet van de HSL- 1 )1 als het er niet op uit- t dat de spoorlijn later komt. Maar mocht het zo- 0 omen, dan moet de winst illeen in de zakken van het verdwijnen, zeiden PvdA, en GPV eergisteren tegen 1 „Want Leiderdorp staat i| vel met lege handen. Van- mijn voorstel om een deel t het geld te gebruiken voor 1", aldus RPF-kamerlid D. i ngwerf. b ithouder Molkenboer rea- d zuinig. „Een kortere rtunnel, déarvoor moet je g medewerking niet vra- r En medewerking, dat is U wat de minister nodig i t, wil ze de tunnel op tijd - •05 - klaar hebben. „Maar ig m over de hele lengte in h svan boren is ook een gro- isparing", zegt de wethou- Het CDA \Toeg de minister n steren daar nog eens goed it tekijjken. n ilkenboer ziet wel op tegen e angdurige rotzooi die het :n van een tunnel geeft, I r vindt dat bespreekbaar als betekent dat het A4-pro- r m uit de wereld is. De Lei- frpse Belangenvereniging >L blijft echter bij haar ih c'pes. Hoera, we krijgen de A4 onze zin, maar wor- belazerd met de HSL", vat to z'tter J. Tieken samen. 'k voor GroenLinks-raads- D- Mac Gillavry is het idee - een 'uitruil' tussen de twee iels een gewetensvraag. Een ere tunnel is als het om het eu gaat veel minder ideaal, dat geldt ook voor een ge en tunnel, zegt Mac Gilla- -Er is juist voor een ge- ai rde tunnel gekozen om de m ade voor het milieu te be ken. Ga je graven, dan is die ademaximaal." En dat heeft er effect op de tijd: „Dan '.er natuurlijk allerlei orga ns dwarsliggen." De bouw van een groot kantoorgebouw naast de Meer- burger Molen in Zoeterwoude-Rijndijk is onvermijdelijk. Een meerderheid van de gemeenteraad ging daarom gis teravond akkoord met het plan, dat geld in het laatje moet brengen voor een grootscheepse renovatie van in dustrieterrein Grote Polder. zoeterwoude dimitri walbeek Het CDA probeerde het bouw plan met een motie tegen te houden, maar kreeg de twee andere Zoeterwoudse fracties, WD en Progressief Zoeterwou- de (PZ) niet zover. Wel nam de voltallige gemeenteraad een motie aan om het beoogde be drijfspand zo laag mogelijk te houden. Met die boodschap stappen B en W binnenkort naar de provincie om subsidie voor het opknappen van het verouderde bedrijventerrein aan te vragen. Burgemeester A. Koopman schap drukte het CDA gister avond op het hart dat bebou wing naast de molen onvermij delijk is. Samen met het toe staan van twee andere kantoor panden op de Grote Polder moet de bouw genoeg geld op leveren om de opknapbeurt van het industrieterrein - oplopend tot tien miljoen gulden - te be talen. De twee andere kantoor gebouwen die er moeten ko men - één ter hoogte van de Oranjelaan en de andere tegen over Heineken - leveren daar voor volgens haar niet genoeg geld op. Dat vinden de twee college partijen, WD en PZ, ook. „Maar het bedrijf dat bij de mo len komt, moet iets heel laags zijn", aldus WD-fractievoorzit ter I. Sanders. Toch bleef het CDA in eerste instantie aan dringen op het schrappen van de zogenoemde 'molenlocatie'. „Laten we de molenaar en de inwoners van Zoeterwoude hun geluk gunnen", aldus CDA- fractievoorzitter M. At es. Ook de CDA-suggestie om ondernemers 'baatbelasting' te laten betalen kreeg geen steun van de andere fracties. De on dernemers zouden volgens het CDA moeten meebetalen aan het opknappen van hun omge ving. Het idee van het CDA om het geplande kantoor tegenover Heineken voor meer geld te verkopen of hoger te bouwen, haalde het ook niet. oegstgeest Scholieren van de Oegstgeestse basisschool Gevers Deutz-Terwee kregen gisteren wel een heel opmerkelijke leraar over de vloer: de vuilnisman van de gemeen te. De school besteedt deze week aandacht aan alles wat met afval en vuilverwerking te maken heeft. „Zodat je de kinderen wat beter leert omgaan met de omgeving", aldus een woordvoerster van de school. Behalve les van de vuilnisman kregen de kinderen onder meer diaseries en een excursie naar de ge- meentewerf. Ook de buurt had baat bij de actie. Op het programma stonden ook twee 'vuilprik-acties' rond de Terweeweg. De eer ste rondgang leverde de kinderen 'zakken vol vuilnis' op, volgens de school. foto hielco kuipers wassenaar De Wassenaarse woningbouw vereniging St. Willibrordus brengt nieuwe huurders geen waarborgsom meer in rekening. Zittende huurders krijgen hun waarborgsom met rente terug. De waarborgsom werd ooit in gevoerd om aan het einde van de verhuurperiode mankemen ten in de woning te kunnen verrekenen. Daarnaast gebruik te de corporatie de waarborg som - ter hoogte van een bruto maandhuur - als er huurachter standen waren. De afgelopen jaren is het be stuur van St. Willibrordus ge bleken dat het innen van een waarborgsom veelal overbodig is. „Ik werk hier nu tien jaar en de ervaring leert dat de verreke ningen gering zijn", zegt W. van Dam van St. Willibrordus. Het innen van waarborgsommen is voor huurders bovendien vaak lastig, omdat ze bij het verhui zen naar een nieuwe woning in één keer twee maanden huur moeten betalen. geleden op leek dat het omstreden plan nauwe lijks was aangepast. Na een besloten bijeenkomst over de Lange Voort lieten verschillende gemeen teraadsleden immers weten dat ze maar weinig grote veranderingen in het plan hadden ontdekt. Bovendien heeft het college van B en W de buurt per brief laten weten dat het overleg met de be woners wordt opgeschort. Pas als het college een besluit heeft genomen over de verbouwing, wordt de buurt schriftelijk op de hoogte gesteld, zo schrijven burgemeester en wethouders. De buurt is daar 'verbaasd en verontrust' over. Smitsloo slikte de gewraakte brief gisteravond deels in. De wethouder beloofde dat er een uitge breide inspraakprocedure komt, waarna het plan alsnog kan worden gewijzigd. Wel moet er eerst overeenstemming over de tekeningen zijn in het college, vindt Smitsloo. ,,Als ik iets neerleg, wil ik dat het wordt gedragen door het college en de in vesteerder. Eerder kunnen we er echt niet mee naar buiten." Smitsloo benadrukte dat het centrumplan dat de raadsleden onlangs te zien kregen inmiddels opnieuw wordt gewijzigd. „Ik kan u verzekeren dat op de inspraakavond de meeste, zo niet alle bezwaren worden beantwoord. Of het bevredi gend is. kan ik u nog niet zeggen. Maar gun ons in ieder geval de kans het gewijzigde plan te pre senteren." In de voorjaarsvakantie zijn er in de Bijenkorf volop activiteiten rondom de nieuwste Disney animatiefilm "Een Luizenleven", met o.a. een kleurwedstrijd met prachtige prijzen! Het verbouwingsplan voor de Lange Voort in Oegstgeest wordt verder gewijzigd. Over onge veer twee weken moeten de aangepaste tekenin gen af zijn. Daarna zijn er nog steeds veranderin gen mogelijk, voordat het plan naar de gemeen teraad gaat. Bij de wijzigingen wordt 'met alle be zwaren van omwonenden rekening gehouden', zo beloofde verantwoordelijk wethouder M. Smitsloo gisteravond tijdens een commissie vergadering. „U mag me erop aftekenen als we op uw vragen niet met een antwoord komen." Smitsloo nam gisteravond ruim de tijd om in te gaan op klachten uit de buurt. Vertegenwoordi gers van de Lijtweg, de Lange Voort, de Irislaan, de Papaverlaan, de Aert van Neslaan en de Wijt- tenbachweg hebben de afgelopen dagen twee boze brieven naar het gemeentehuis gestuurd. De boodschap: de gemeente luistert te weinig naar de bewoners en daardoor dreigt het met de verbouwing van de Lange Voort de verkeerde kant op te gaan. In hun brieven herhalen de bewoners dat ze het plan dat Smitsloo in november aan de buurt presenteerde 'in onbalans' vinden met afspraken die zijn gemaakt over de verbouwing. De bewo ners zijn ongerust, omdat het er enkele weken De Bijenkorf zet de toon. Salopet, van 49,95 voor 35,- Bij besteding van 50,- aan kindermode T-shirt, van 25,- voor 15,- in combinatie met Disney artikelen een exclusief funpakket kado met Disney cd-rom en stickervel Op de afdeling 'Kinderwereld' zijn allerlei beestjes uit "Een Luizenleven" verkrijgbaar

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17