Wisselvallig LZ houdt AZC in bedwar Tafeltennisser Lfatmi de held van Scylla Jeugdkampioen Wim van Beelen is klasse apart Basketballers MSV houden zicht op hoge klassering Sport De Zijl/LGB neemt revanche op Rapido MAANDAG 8 FEBRUARI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 07 WATERPOLO DIRK KLOOS De waterpoloërs van De Zijl/LGB hebben een lastig obstakel omzeild. Rapido dat in Haarlem nog te sterk was, werd met 9-4 verslagen. Een goede wedstrijd vond coach Jacob Spijker. ..Onze pressing werkte prima. Rapido kwam er niet door. Vooral in tweede periode waren we opper machtig.'' In die tweede pe riode liep De Zijl/LGB onder leiding van de aanvallend ster ke Twan Martijn en Joachim de Ruyscher naar 5-1 en was de strijd beslist. De derde en vierde periode brachten De Zijl/LGB niet meer in gevaar. Opmerkelijk was dat Robert van Berkel in de derde partij op rij een strafworp stopte. Topscorers De Zijl/LGB: Joa chim de Ruyscher 3, Twan Martijn 2, Rob Dubbledeman 2 en Robert Kleyweg 2. Vivax verloor van Flevo met 12-10. In eerste instantie leek het met slechts acht spelers afgereisde Vivax op een zege af te gaan. Halverwege stond het 4-6 in Oegstgeests voor deel. De derde periode verliep echter een stuk minder. Flevo kwam op 10-6. Nog gaf Vivax zich niet gewonnen. Bij 10-10 was er weer van alles mogelijk. Mak voor tijd dacht Sjors Ver burg 11-11 te scoren en Vivax aan een verdiend punt te hel pen. De arbiter, die alleen stond in zijn beslissing, keur de de treffer af wegens twee meter. Vivax gaf zich daarop gewonnen. Flevo kon de eind stand bepalen op 12-10. Topscorers Vivax: Serge Dietz 4. Sjors Verburg 3 en Niels Plasmeijer 2. Katwijk speelde wel een goede wedstrijd, maar het le verde geen punten op. De eer ste periode nam Katwijk een ruime 4-1 voorsprong. Snelle breaks van vooral Kjeld Boon stoppel waren voor WVZ een probleem. WVZ hanteerde een betere pressing in de tweede periode waardoor het spel- beeld volledig veranderde. Ge volg, een 5-5 tussenstand. Hierna ging de strijd gelijkop met WVZ als wat gelukkige winnaar. De eindstand werd bepaald op 8-9. Topscorers Katwijk: Kjeld Boonstoppel 4 en Alex Sieval 4. Sassenheim won overtui gend met 3-10 bij NVA/HHC. De ploeg van Leo van Pelt deelde in de tweede periode de genadeklap uit. Met goed uitgespeelde aanvallen liep Sassenheim uit naar 1-7. Een marge die groot genoeg was om de tweede wedstrijdhelft rustig uit te spelen. Topscorers Sassenheim: Er- win de Bruin 3. Arjen Odems 2, Paul Geurds 2 en Jarry Leepel. Koudekerk blijft op het goede spoor. Runner up Woerden werd in eigen huis met 3-8 verslagen. Alexander van der Schalk noemde het 'de beste uitwedstrijd van het seizoen'. „Zij speelden zone, voor ons normaal gesproken een moeilijk te bestrijden sys teem. Nu waren onze eerste twee aanvallen raak. Een lek ker begin." Woerden kwam nog wel op 3-2, maar daama was Koudekerk op alle fronten de betere. Topscorers Koudekerk: Rob Westgeest 3, Sander Emeijs 2 en Rene Overes 2. Alkemade won dik. Triton Weesp werd met 12-4 aan de zegekar gebonden. NZPC uit Noordwijk leed opnieuw een nederlaag. Koploper De Futen was met 16-5 te sterk. Bij de vrouwen vielen louter nederlagen te noteren. LZ 1886 verloor twee keer. Mer- wede was met 7-9 te sterk en Otters/Het Gooi won met 12- 9. De Zijl/LGB dolf met 3-5 het onderspit tegen Rapido en Alkemade leed een 2-4 neder laag tegen DAW. Alphenareu sterk in overtalsitiiaties Op LZ 1886 valt geen peil te trekken. De Leidse wa- terpoloploeg is de laatste twee jaar uitgegroeid tot een vaste waarde in de hoofdklasse maar ziet vooralsnog geen kans aan sluiting te bewerkstelligen met de top vier van Neder land. Wisselvalligheid speelt LZ 1886 in dat stre ven teveel parten. LEIDEN WIM SIERA De jongens van Hans Parrel verloren vorige week na een 3-5 voorsprong vrij knullig van De Ham, zaterdag kwam de 113-ja- rige heel wat slagvaardiger voor de dag. In het eigen Vijf Meibad revancheerde LZ 1886 zich van het debacle in Wormerveer door van AZC/Alphen een punt af te snoepen. Beide ploegen kwamen na een uurtje harts tochtelijk waterpolo een 10-10 remise overeen. Dezelfde eind stand verscheen in de vorige editie van de streekderby ook al op het scorebord. De vergelij king gaat verder niet op. Een klein jaar geleden profi teerde LZ 1886 optimaal van de onvrede binnen de AZC-equi- pe. De Leidse trainer Jacob Spijker was net opgestapt en het ontbrak bovendien aan vol doende motivatie bij de Alphe- naren. AZC is nu in een rustiger vaarwater terecht gekomen. In ternational Joeri Stoffels heeft na de winterstop de draad weer opgepikt, terwijl ploeggenoot Bob Brebde na zijn handbles sure zich weer nadrukkelijk aan het front meldde. Trainer Ron de Vogel is erin geslaagd een team op de been te brengen dat in de nacompe- titie de rol van outsider prima kan vervullen. Dan moet AZC zich wel bij de laatste vier van Nederland voegen. De als derde genoteerde ploeg heeft nog wel vier punten voorpsprong op De LZ 1886 speler Ronald Heemrood (lichte cap) vocht menig duel uit met AZC'er Joeri Stoffels (donkere cap). AZC kwam niet verder dan 10-10 te gen streekgenoot LZ 1886. foto loek zuyderduin Robben, maar het in Alphense ogen onnodige puntverlies in Leiden moet de puike stem ming behoorlijk hebben getem perd. AZC stuitte in de Sleutelstad op een tegenstander die zich bij voorbaat niet wenste neer te leggen bij een nederlaag. De start van de Leidenaars was dan ook veelbelovend. LZ 1886 was niet bevreesd voor de reputatie van de Alphenaren en nam in de tweede periode een verras sende 5-2 voorsprong. De 4-2, een inzwem- en afstopactie van Tjerk Kramer, was van hoge kwaliteit. Het vijfde doelpunt kwam op naam van Mathieu Spros die doelman Wim Ver meulen verschalkte met een schot in de korte hoek. De Lei denaars moesten vervolgens pas op de plaats maken. AZC drong aan en LZ wist zich nauwelijks te ontworstelen aan de Alphense druk. Nog voor het verstrijken van de tweede rondgang had AZC de Leidenaars in het zicht (7-6). Een hoofdrol was weggelegd voor Joeri Stoffels, bij wie een gebrek aan wedstrijdritme niet zichtbaar was. Hij vormde een welkome versterking voor het keurkorps van Ron de Vogel en luidde zaterdag het herstel van de Alphenaren in. De Alphense aanjager nam na de Leidse de marrage het voortouw en spoorde zijn ploeggent meer daden aan. Stoffe stander van 'schoon y lo', vocht zaterdag o menig verbeten duel uil Leidse midvoors. Voora ker Ronald Heemrood zwaar te verduren. De inbreng van Stoff ook in cijfers uitgedi nam drie treffers voor z ning en versierde met gelmaat een 'mannetj voor AZC. De overtal werden door de Alphen in de perfectie uitg Maar liefst tien van keer werd dat voordf een doelpunt omgezet, nationaal niveau een hi centage. Daarmee is gi het zwakke punt blo van AZC dat er zaterda slaagde een 'velddoelj fabriceren. AZC/Alphi schikt over een hecht i maar ontbeert individi sieke kwaliteit om in om de titel potten te Het sterke punt, het hi dement bij de overtals bracht AZC in de derde op een 8-7 voosprong. LZ 1886 was moeg en leek rijp voor de slai Zover kwam het niet. F van de vertrekkende Hans Parrel rechtte n maal de rug en kon AZC in de laatste aanspraak maken op Marco Kerkvliet schot laatste minuut bij stand in het voordeel Leidenaars op de bin van de paal, terwijl na maker van Niels Zuidi 10) zich tal van hachelij ties voor het doel van A nik afspeelden. LZ 1886 - AZC 10-10. Perio 4-2, 3-4, 2-3 en 1-1. Doelp kers LZ 1886 Ben Olde Oth nald Heemrood (2). Tjerk K Jan Langerhorst (2). Marco (1) en Mathieu Spros 1Dc makers AZC loeri Stoffels I Thomas (2). Niels Joor (2). weg (1). Bob Brebde (1) Boom (1). ZWEMMEN JACCO SCHAAP In Katwijk hebben ze nu al een opvolger gevonden voor Jeffey Tameling. De jon ge Wim van Beelen doet qua talent niet veel onder voor zijn plaatsgenoot, die vorige week drievoudig Nederlands jeugdkampioen werd. Van Beelen kwam op de 100 rug in 1.19.39 ruim elf secon den eerder aan dan nummer twee, Jef frey Stam (De Zwetter). Ook op de vrij was Van Beelen een klasse appart: in 1.08.85 had hij geen last van Stam, die ook hier ruim tien seconden moest toe geven. Nico Ammerlaan (De Zijl/LGB) tikte ais derde aan. Bij LZ heet het opkomende talent Arien Dilanchian. Hij haalde op de 50 vlinder zes seconden van zijn pr af. Dit resulteerde in een winnende tijd van 43.06. Op gepaste afstand kwamen zijn clubgenoten Michiel Ruhaak en Peter van Amsterdam binnen. Van Amsterdam was sneller op de 100 rug, die hij in 1.35.97 afsloot, voor Dilan chian (1.37.12) en de voor Sassenheim zwemmende Eikelenboom (1.37.72). Ook bij de meisjes beschikt LZ over een sterke troef, en wel in de persoon van Daphne van Iterson. Zij won de 100 rugslag en de 50 vlinder voor Carola Bremmer (NZ&PC). Minou Smid (Vivax) was op deze laatste afstand derde. Op de 100 school bij meisjes '87 was Toesja Klein verreweg de beste. Zij tikte ruim voor Michelle Bizo (NZ&PC) aan. Derde werden Marloes van der Wal (De Zwetter) en Corinne van Amsterdam (LZ). Ook de 100 vlinderslag werd een gemakkelijke prooi voor Klein, die fi nishte met elf seconden voorsprong op Van Amsterdam en ruim dertien secon den op Colette Bergman van De Zwetter. Het duel tussen Stefan den Haan (Kat wijk) en Nick Driebergen (LZ) bleef deze week onbeslist. Den Haan won de 100 schoolslag (1.30.88), voor Driebergen (1.32.28) en Vivax-zwemmer Rik van der Putte (1.36.63). Driebergen was sneller op de 100 vlinderslag (1.21.20), waar hij won voor Den Haan (1.25.54) en Gideon de Mooy ((NZ&PC) 1.30.68). Robin Sprinkhuizen (De Zijl/LGB) had een druk weekeinde; vrijdag zwom de beste zwemmer van Leiden en omstre ken een lange-afstandswedstrijd, de vol gende dag werd hij verwacht bij het Na tionaal Circuit Topzwemmen. Vrijdag werd hij op de 2000 vrije slag tweede in een tijd van 22.44.89, waarmee hij zijn tweede plaats in het algemeen klasse ment verstevigde. Zaterdag zwom hij in het zwembad van sportmekka Papendal de 200 en 50 vlinder en de 100 meter rug. De vermoeidheid van de vorige dag was nog niet helemaal verdwenen. De 200 vlinder zwom hij in 2.12.99, wat een zevende plaats opleverde. Op de 100 rug resulteerde zijn 1.01.01 in een vierde plaats en zijn 27.23 op de 50 vlinder was goed voor de achtste plek. Sprinkhuizen heeft na afgelopen weekeinde nog uitzicht op een plaats bij de eerste vijf in het rugslagklassement. Op de vlinderslag lijkt een plek bij de eerste tien het hoogst haalbare. LEIDEN RON HOOCENDAM Bader Lfatmi spoelde in een week tijd de bittere nasmaak van een smadelijke nederlaag weg. Vorige week miste het 16- jarige talent van Scylla vijf matchpoints tegen Nermin Smajic, waardoor de Leidse ploeg de partij tegen landskam pioen FVT met 4-3 verloor. Af gelopen zaterdag, op de derde speeldag van de lentecompeti tie maakte Lfatmi alles weer goed. Uiterst koel en geconcen treerd bezorgde hij Scylla, na een fantastische winst op Jan Tammenga, de 4-3 zege op herfstkampioen Ankerstars. „Het was een vreemd potje", zei Ankerstars-coach Anne Vlieg. „Ik had op een gegeven moment het gevoel dat we met 5-2 konden winnen, maar ook met dezelfde cijfers konden verliezen. Uiteindelijk zijn we toch tevreden. Laten Scylla en Ankerstars maar in de finale ko men voor de lentetitel." Vlieg wil dan het liefst beide duels in Groningen afwerken. In het plaatsje Middelstum ge niet het publiek (gemiddeld 150 man) nog van het pingpongen, of het nou een duel tegen de landskampioen is of tegen de drie krasse veteranen van Do- cos. Het Leidse publiek liet het zaterdag massaal afweten aan de Brahmslaan. Slechts een tiental mensen waren afgeko men op de topper in de vader landse tafeltennniscompetitie. De eerste twee potten kon den net zo goed schriftelijk af gedaan worden. Scylla-kopman Gerard (Piet) Bakker won met twee vingers in zijn neus van Dennis Post en Wu Bin was veel te sterk voor Bader Liatmi. Pe ter Paul de Vrind voerde in de derde partij tegen Jan Tam menga de amusementswaarde op, zonder dat het een hoog staande partij werd. Na een klinkende 21-14 liet De Vrind de partij via 22-24 en 18-21 toch onnodig uit zijn handen glip pen. Samen met Bakker trok De Piet Bakker won in zijn openingspartij simpel van Dennis Post. Vrind in de dubbel de stand weer gelijk: 2-2. Na de pauze leek Bakker ju nior in twee games af te reke nen met Bin, maar de Leidse kopman 'gunde' de bijkans on verslaanbare Chinees een derde game. Daarin speelde de ge huurde Aziaat zeer gedreven: 7- 21. „Bij 19-18 in de tweede game maakte ik twee trainings- fouten. Ik sloeg een foute eerste bal", verklaarde Bakker zijn ver lies. Voor de Vrind was het vervol gens een koud kunstje (21-14 en 21-8) om via Post de 3-3 aan te tekenen. In de slotpartij be wees Lfatmi zijn ploeg een zeer goede dienst door Tammenga te bedwingen. Met een vooral zeer snelle en soepele back hand maakte hij in twee games 'korte metten' met de Gronin ger. Lfatmi maakt zoveel pro gressie dat Scylla, waar Martin van Rijn ook weer lonkt naar een plek in het eerste, moeilijk om de jonge speler heen kan. De reserves van eerstedivisio- nist Pecos, spelend voor lijfsbe houd, waren in Amstelveen met 8-2 een maatje te groot voor de gelijknamige ploeg. De verlies- partijen van routiniers Friso Reitsma en Ron Schipaan- foto loek zuyderduin boord, tegen respectievelijk Maaten en Visser, werden ge compenseerd door Remco van der Does, die met drie zeges een sterke dag kende. Na de ruime overwinning van Pecos lijken Amstelveen en De Tref- hoek uit Almelo de voornaam ste degradatiekandidaten. Pecos 3 deed het in de twee de divisie groep 2 goed door met 6-4 van 't Zand 2 te win nen. Velema en Visser, die bei den tweemaal wonnen, en Massink staan met 14 punten op een keurige derde plaats. De Treffers uit Roelofarendsveen, uitkomend in dezelfde poule, verloor met 6-4, maar dat ge beurde wel tegen koploper Red Stars. De gebroeders Rico en Ron van Veen en Huub Smit moeten ondanks de gedeelde laatste plaats ('t Zand 2) een te vreden gevoel hebben overge houden aan de ontmoeting met de Brabanders. Derdedivisionist Rijnsoever verstevigde zijn koppositie door Belcrum 2 met 7-3 te verslaan. In Katwijk handhaafde Marco Cecchi zijn ongeslagen positie. Ook Marcel Warmerdam was met twee zeges in vorm. Thijs Groeneveld won een partij. Play Fair, dat eerder in de week met 6-4 van koploper Rega 2 verloor, had het afgelopen weekeinde weinig in te brengen in en tegen het sterke Almere: 8-2 verlies. Bjom van der Voort en Fred Mollers konden voor de Leimuidenaren de schade nog enigszins beperken. Voor Dick Hoogendam ('Het is een zeer sterke poule') was er weinig eer te behalen, al had de Leiderdor per winstkansen tegen kopman Buseé. Vrouwen De vrouwen van Rijnsoever hadden vorige week tegen BA- D/ONI een off-day (6-4 verlies), zaterdag werd die slechte pres tatie weggepoetst met een maximale 10-0 triomf tegen de- gradatiekandiaat Spaame. Het leverde de Katwijkse vrouwen een gedeelde eerste plek op met Fl'TC dat niet verder kwam dan een 'krappe' 7-3 winst tegen Swift. José Cecchi, Miranda de Haas en Mariska Duivenvoor den waren snel klaar met de ver de weggezakte ploeg uit Haar lem. Docos deed in de derde divi sie opnieuw goede zaken. Aan de Hoge Morsweg werd met duidelijke cijfers (8-2) gewon nen van De Salamanders. Om dat JCV met maar 7-3 won van Hercules staat het Leidse drietal Duyn, Slagter, Wu op een ge deelde eerste plaats met de Vughtse ploeg. Blitz maakt er een potje van LEIDEN PIETER VAN DER VLIET In Noordwijk won MSV met 75-64 van Sharks. Door deze overwinning behouden de Noordwijkers binding met de kop van de ranglijst in de pro motiedivisie. Sharks was naar Noordwijk afgereisd met drie spelers en een coach die er bij de vorige ontmoeting nog niet bij waren. Het duel was pittig en MSV- coach Burhan Alibegovic, on der de indruk van de tegen stander, had moeite om zijn team in het juiste spoor te krij gen. De verschillen bleven klein en bij de rust stond MSV met 36-40 achter. Door een valse start in de tweede rondgang liep het ver schil op naar negen punten. In de time-out legde Alibegovic nog eens de nadruk op een strakkere verdediging. De te genstander mocht minder ruimte krijgen onder het bord. De Noordwijkse spelers volg den zijn raad op en konden uiüopen naar een 75-64 over winning. „Een compliment aan de ploeg is op z'n plaats", zei Alibegovic na afloop. „Met de juiste instelling hebben ze de wedstrijd uiteindelijk ge wonnen." De scores van MSV: J. Koek 20, Steenvoorden 19, B. Koek 16, Van Leeuwen 10. „Een wedstrijd om snel te vergeten." Zo omschreef Blitz- speler/coach Sid Bruinsma het met 76-69 verloren duel tegen Cady. „Het was om te huilen vervolgde Bruinsma. „Er zijn van die dagen waarop spelers niet lekker in de wedstrijd zit ten en dit was zo'n dag." Doordat PSV verloor bij Jum pers blijven de Voorschotena ren mede-koploper, maar Ca dy is de leiders tot op twee punten genaderd. Wat Blitz in Capelle aan de IJssel ook probeerde, niets luk te. Tot overmaat van ramp moest routinier Richard den Os voor het einde van de eer ste helft met een rugblessure naar de kant. Dat scheelde vol gens Bruinsma behoorlijk. De druk kwam nu onder meer op de schouder van Mare Knij- nenburg te liggen, die, net als vorige week, een prima wed strijd speelde. In de tweede helft kwamen de punten van Cady hoofdzakelijk vanaf de vrije-worplijn. Toen ook Knij- nenburg met vijf fouten vroeg tijdig naar de kant moest, was het voor Blitz over en uit. De Voorschotenaren verloren met 76-69. De scores van Blitz: Vegter 17, Bruinsma 16. BS Leiden won met 79-54 de thuiswedstrijd van het Haar lemse Onze Gezellen. Eindelijk zag het publiek in de Vijf Mei hal weer een goede wedstrijd. De strakke Leidse verdediging bezorgde de Haarlemmers veel problemen bij het opzetten van de aanvallen. Hierdoor liep Leiden uit naar 42-19 met nog drie minuten op de klok. Slordigheden en concentratie verslapping gaven Onze Gezel len de ruimte om iets aan die achterstand te doen en zij be reikten de rust met 44-30. In het vervolg hervond Leiden zich en de thuisploeg speelde vrijuit naar een grote overwin ning. De opvallendste Leidse speler was Arjen Severijn. Hij is terug van weggeweest en liet onmiddellijk zijn waarde voor BS Leiden zien. Leiden won met 79-54. De scores van BS Leiden: Martinez 25, Severijn 18, Ver stegen 13. De junioren van Blitz verlo ren in Voorschoten met 44-60 van Den Helder. Slechts een paar Voorschotense spelers haalden hun niveau, de ande ren waren te veel onder de in druk van de tegenstander. Bes te Voorschotenaar was Lars van Haasteren, met 15 punten en 10 rebounds. Vrouwen In Katwijk won Grasshoppers met 79-59 van Prisma College. Veel reden tot juichen hadden de Katwijksen niet, want spel- verdeelster Marlous Driessen is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld met een kuit beenblessure. Dat betekent dat de Grasshoppersselectie van coach Martin Hoekstra door het vele blessureleed is uitge dund tot slechts vijf speelsters. Eerder al moesten Annet van der Plas, Krista Skrede en Su zanne van Kooten met ernstige blessures afhaken. „Het is niet anders", zei Hoekstra na af loop. „Driessen heeft haar blessure vorige week opgelo pen en onderzoek heeft uitge wezen dat ze niet meer mag spelen. Ik ben nu aangewezen op junioren, die zelf ook een zware competitie hebben." Door veelvuldig te wisselen haalde Grasshoppers de snel heid uit de wedstrijd en zo konden de Katwijksen het zwalkende Prisma College makkelijk bijhouden. Corinda Guyt debuteerde als point- guard en deed dat niet slecht. Barbara Nieuwenhuys zat in de eerste helft niet in de wed strijd, maar speelde na de pau ze als vanouds onder de bor den. Grasshoppers won een voudig met 79-59. De scores van Grasshoppers: Nieuwenhuys 22, Hart G. Versteeg 10. Hoofddorp werd d( Leiderdorp met 94-37 derd. „Het was niet mi een trainingspartijtje", lachte Mariska van Zegi afloop. De Leiderdorpse was goed voor 10 reb maar was daarmee di de mindere van haar p note Lonneke Bransz, 25 punten en 23 rebou ster van de avond werd Leiderdorp speelde M; Schuit haar laatste thi strijd, zij gaat met zv schapverlof. Zij wordt, door routinier Simoi Meurs, die de rest van zoen voor de Leiden speelt. De ploeg van coach Feitsma liet geen spaa van de ontredderde No( landse formatie, die t kwartier spelen al tegi 37-3 achterstand aanket in de tweede helft ken derdorp geen genadet der al te veel tegenstand de Leiderdorpsen uit n; 94-37 overwinning. De scores van BV Leidt Bransz 25, Gosschalk der Voort 18, Schuit 12. Lisse liet zich niet o| verrassen, maar gem kwam de overwinning II uit Stadskanaal n stand. „We hebben ni gespeeld", oordeelde Hans van Vegten na d overwinning. „In aan opzicht werd er onvol ruimte gecreëerd, tervvi de tweede helft vergatt te drukken." Van Vegt zijn ploeg de achterli maand ijzersterke duf matige afleveringen zag selen, moest vaststelb zijn ploeg de knop moei kan zetten als de daarom vraagt. „Te vaal we tegen onszelf te Uitblinkster aan Lissezi) routinier Joke van der I die haar ploeg in de helft op sleeptouw m was het ook, die de te# der aan flarden schoo de bezoekers op een z< dediging overschakelde! De scores van Lisse:1 Heuvel 22, Hemmin Koolhof 13. De meisjes van Grassh werden in de thuisvv tegen koploper Shootf 42-79 van het veld g Ik heb geen enkel excu coach Rick Driessen na We werden door Shot alle fronten afgetroefd De scores van Grasshi Van de Burg 13, Parlevü

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20