Kornejev krijgt applaus van Beenhakker a ►ubbele titel Steijn Sports Ajax heeft vooral 'meer tijd' nodig Feyenoord ontvangt Vitesse Sport Electrolux RUIGROK Meerburg loot Alphense Boys ersman schaatst voor zichzelf IIJDAG 5 FEBRUARI 1999 L.J. SPORT ING Jfe)BANK Voor ondernemende mei meerburg bv Woning- en Utiliteitsbouw Verbouw en Onderhoud Makelaardij en Taxaties Verzekeringen HEKWERK BV KATWIJK Lageweg 34 Postbus 3000 2220 CA Katwijk (ZH) Telefoon 071 -4057777 Fax 071 -4031531 Leidsch Dagblad Trasshoppers heeft niets in te brengen !mhelder» De basketbalsters van het Katwijkse Grasshoppers Ikbben weinig plezier beleefd aan het uitduel met Den Helder, i de marineplaats werd het team van coach Martin Hoekstra jnpel aan de kant gezet, eindstand 74-41. Bij rust stond Grass hoppers al met 44-17 achter. Hoekstra was vooral ontevreden \er de schotkracht van zijn ploeg. Marloes Driessen en Barba- Nieuwenhuys kwamen niet verder dan 3 en 2 punten, terwijl j gemiddeld i4 en 16 punten per duel scoren. Irotest van Leiderdorp afgewezen {rrergen De basketbalsters van Leiderdorp moeten genoegen jjmen met de verliespartij tegen Jolly Jumpers. De basketbal- •jnd heeft het protest van de Leiderdorpse vrouwen afgewe- in. Leiderdorp wilde de wedstrijd overspelen, omdat de ploeg Je speelsters en de coach miste, die op weg naar Tubbergen en in Duitsland betrokken raakten bij een auto- De vijf speelsters die aan de wedstrijd begonnen, wis- niet wat de rest van hun team was overkomen. Leiderdorp |rloor nipt van Jolly Jumpers. iian Meggelen wint massasprint Marathonschaatser Rob van Meggelen heeft zijn idende positie in de Ronde van Oostenrijk met succes verde- gd. De Amsterdammer die woensdag de tijdrit won, sloeg gis pen andermaal toe. Van Meggelen won de massasprint van >j|t peloton, dat een criterium van 40 kilometer aflegde. Henk Jgenent werd tweede, Jan-Maarten Heideman derde. Bij de ubuwen behaalde Jenita Huizebosch-Smit de zege. ieerenveen meldt zich voor Intertoto fRENVEENHeerenveen heeft zich als enige Nederlandse voet- aangemeld voor de Intertoto Cup. De KNVB mag twee gjibs inschrijven voor deze Europese zomercompetitie waar- inschrijving voor het UEFA-cuptoernooiis te verdienen. de minimale belangstelling kreeg de bond van de UEFA Bstemming om clubs in te schrijven die straks lager dan de jfaalfde plaats in de KPN Telecompetitie eindigen. Ondanks versoepeling van de regels bleef Heerenveen de enige kandi- tj'Hooghe: 'Epo speelde mee bij WK' ussel Michel d'Hooghe is ervan overtuigd dat sommige spe c's bij het WK in Franlaijk hun toevlucht hebben gezocht bij ythropoietine, het hormoon dat de aanmaak van rode bloed den bevordert. De voorzitter van de Belgische voetbalbond jdat in een interview met het dagblad De Morgen. ,^Alle re- ltaten van de dopingcontroles bij het WK waren negatief. Dus xémand had anabole steroïden gebruikt. Maar bepaalde spe- s kunnen zich dus best hebben bediend van producten die de dopingtest niet te vinden zijn, zoals epo. Ik ben er heilig overtuigd dat epo heeft meegespeeld bij het WK", zei looghe, tevens voorzitter van de medische commissie van de Rebelse Rus schiet Feyenoord naar laatste acht in bekertoernooi Een beroving in Turkije, supportersrellen als een uit slaande brand in Duitsland met verstrekkende gevolgen en een rechtszaak in Utrecht die moest bepalen of het bekerduel tegen FC Utrecht wel doorgang kon vinden. Was er nog meer denkbaar om Feyenoord in de lange winterpauze uit balans te brengen? Nauwelijks, maar niets bracht de Rotterdammers bij het eerste optreden sinds december uit balans. In de Galgenwaard pakte Feyenoord de draad van voor de winterstop weer vrolijk op en knokte het zich naar de laatste acht van het beker toernooi: 1-2. Dat het elftal van Leo Beenhak ker een paar ijzervreters in huis heeft en mentaal wel een stoot je kan hebben, was in de eerste helft van de competitie al ge bleken. Maar de coach weet ook dat zijn basisteam maar liefst acht spelers telt die nog nooit een prijs hebben gewon nen en dat de druk op de ploeg nu pas echt gaat toenemen. Heel Nederland spreekt schan de van het gedrag van de Rot terdamse aanhang, waardoor de club veel goodwill heeft ver speeld. Aan de spelers de taak om daarvan op het veld weer iets terug te winnen. Met vier maanden voor de boeg, waarin ook nog eens een stevige aanval op de koppositie zal komen, moet het voor de leiding van Feyenoord een pret tige gedachte zijn dat de ploeg stevig in zijn schoenen staat. Amper 24 uur voor de bekerkra ker met FC Utrecht werd de Stadionclub ook nog eens ge confronteerd met het afhaken van Julio Cruz, die door griep is geveld. ,,Op het laatste moment moesten we een beetje bijstu ren", zei Beenhakker, die er in de winterstop nooit op had ge rekend dat de Argentijn de eer ste serieuze partij op Neder landse bodem zou moeten mis- lel het eerste mannen- als 2 eerste vrouwenteam van i jn Sports werd kampioen in I klasse van de landelijke #shcompetitie. De Voor- nse formaties sloten gis- de reeks van veertien :r strijden af met een duidelij- 0 zege. De mannen, die in tweede divisie uitkomen, loegen regiogenoot SRC Al- de vrouwen (spelend in 6, eerste klasse) waren klaar met Nationale Neder- n, dat in vier partijen 17 punten verzamelde. eijn Sports zit duidelijk in De nog jonge club in :schoten creëerde in haar shaven een plezierige sfeer, n ook prestatiesquash tot zijn recht komt. Voor co Wiesehahn, de kopman het vlaggenschip, was drie geleden de overstap van de ivisie bij Papendrecht naar twee divisies lager spelende n Sports dan ook niet zo [lijk. 25-jarige kopman, die in jeugdjaren veel scherpe uitvocht met de Alphense nationaal jeugdkampioen Pe- ter-Paul Scheerder, had heel wat minder problemen met de huidige eerste man van SRC Al phen. Ferdi Captein slikte een 3-0 nederlaag. Wiesehahns teamgenoten de den niet voor hem onder. Veer tiger Arthur Smit op twee de monstreerde een betere tech niek dan Alphenaar Ron Prins, die dan ook maar weinig pun ten bij elkaar kon sprokkelen. Mark Huyer scoorde 3-0 tegen Ralf Rademakers. Marco van den Berg is net als Smit veerti ger, squashtrainer, maar bo venal fysiek nauwelijks te ver slaan. De vierde man in het kampioensteam hoefde aan Rien van Gemert evenmin een game af te staan. Steijn Sports wordt volgend seizoen de hoogst spelende ploeg uit de Leidse regio. „We kunnen ons met dit team in de eerste divisie handhaven", vindt Wiesehahn. „Maar met een man erbij kunnen we zelfs een belangrijke rol in die klasse spelen", beamen ook Smit, Huyer en Van den Berg. SRC Al phen daalde een divisie af. Het eerste Voorschotense vrouwenteam sloot de competi- in een bouwmarkt werd Martin Hersman een wildvreemde man aangesproken met raag of hij het 'WK zou rijden'. De brede [schappelijke discussie om titelverdediger toch in plaats van Hersman aan de te krijgen, heeft hem niet onverschillig gela- Je bent er mee bezig, iedereen heeft er een over en dat kost energie." (jersman zou er liever over zwijgen, omdat 'het iprobleem niet is'. Het is een misverstand, Hersman, dat hij in de plaats van Ids Postma het wereldkampioenschap allround in Ha- deelneemt. Immers, hij heeft aan de selec- orm voldaan en Postma niet. „Waarom zou i lijn plek beschikbaar stellen? Wat kunnen sen van mij verwachten? We praten over port, ik schaats voor mezelf." e weken heeft Her'sman, bijna trainingskamp in het Zuid-Duitse Inzeil de 'relatieve rust' opgezocht. Met zijn :h Geert Kuiper en zijn ploeggenoten van Sa werd dagelijks de kwestie besproken die door ma aan de geschillencommissie van de l atsbond KNSB was voorgelegd. „Nadat er meteen een uitspraak was, dacht ik even dat 'oor mij ongunstig kon uitpakken." sen. Hij loste het verlies van de Zuid-Amerikaan op door de 'hangende' Igor Kornejev in het centrum te posteren en Bona- venture Kalou voor het eerst in maanden een basisplaats te ge ven. Dat betekende dat hij el ders moest snijden in zijn elftal. Tininho kwam op de bank te recht en Patrick Paauwe werd een 'veredelde' linksback. Het pakte allemaal prima uit. Paauwe bemoeide zich nog re gelmatig met het aanvallende werk en schoot Feyenoord hal verwege het eerste bedrijf met een snoeihard schot op voor sprong: 0-1. Tien minuten voor rust kwam FC Utrecht weer langszij, toen Paauwe een strafschop veroor zaakte. Nou ja, veroorzaakte. Het acteertalent van de Frans man Didier Martel moet hij hebben afgekeken bij de straat artiesten in Parijs en die had scheidsrechter Ruud Bossen kennelijk nog nooit aan het werk gezien. De 'schwalbe' werd echter vorstelijk beloond; Reinier Robbemond klaarde de klus vanaf elf meter: 1 -1 Zelfs die tegenslag kon Feye noord niet deren. Vier minuten later sloegen de in de eerste helft degelijke Rotterdammers al keihard terug. De door Peter van Vossen op links bediende Igor Kornejev vierde zijn ren Patrick Paauwe in duel met Didier Martel. De Feyenoorder scoorde tegen FC Utrecht, maar veroorzaakte ook een penalty. tree in de basis met een magni fieke goal. Maanden voelde hij zich op een zijspoor staan, maar op het moment dat Been hakker hem weer nodig had stond hij er weer. De kleine Rus kroonde zichzelf tot matchwin naar en kreeg van zijn coach na een uur spontaan applaus toen hij werd gewisseld. FC Utrecht gaf zich niet zo maar gewonnen. De nummer tien van de eredivisie, strijdend zonder Michael Mols, legde Feyenoord in het tweede bedrijf het vuur na aan de schenen. Met het schuim op de mond streed de 'FC' voor elke meter zand en klei in de Galgenwaard, waar goed voetbal onmogelijk was. De dit seizoen aange brachte grasmat lijkt een twee dehandsje uit de Arena. „It was like playing on the beach," zei Igor Kornejev na afloop sma lend. Het strijdperk paste aardig bij het vechtvoetbal van de thuis club, die grossierde in overtre dingen. Feyenoord leek er door geïntimideerd en liet zich on nodig terugdrukken in het ei gen strafschopgebied. Jurek Dudek groeide in die fase i^t tot de beste man van Feyenoord. De door de Poolse bondscoach begeerde international verricht te fabelachtige reddingen, on der meer bij een vrije trap van Alphons Groenendijk en twee 'honderd procent' kansen van John de Jong. Feyenoord zocht aan de an dere kant naar kleine counter mogelijkheden en had het duel via Kalou kunnen beslissen. De Afrikaan liet dingen zien die ie dere voetballiefhebber doet smullen, maar op het moment dat hij zijn briljante acties moest afmaken dreef hij de Feyenoord-bank tot wanhoop. it een straat lengte voorsprong af. Kopvrou- we Annelie Wisse kwam dit sei zoen de ploeg, die al drie jaar in deze samenstelling speelt, ver sterken. Maar ook Patricia Keehnen, Jacqueline Louwers- heimer, Brussee, Ineke Lussi en Carine Frederichts pakten met grote regelmaat de winstpun ten. De mannen van ESA/Estec sloten de competitie af met een nederlaag. HSRC 3 klopte de Noordwijkse 'internationals' met 4-1. Sport City boekte zo wel met de mannen (3-2) als de vrouwen (4-1) winst. Rob Vre- ken en Theo .Genee, de invaller voor kopman Marcus van Duin, wonnen beiden met 3-0 en stel den daarmee het bonuspunt te gen Tick in the Nick veilig. Ger ry Corino en Patrick Naessens, invaller voor tweede man Mark Minnee, gaven het punt af. Bij de vrouwen scoorden In- grid Meulenbelt, Natasja Bovee en Marjolein Pronk en moest Ingrid Rijkers haar tegenstan der van Dickysquash 3 felicite ren. De vrouwen van SRC Al phen degradeerden. De Al- phensen verloren met 5-0 van Haarsche SRC 2. De clubs verdwijnen in de bokaal voor de loting. 1 rancune ga ik niet harder rijden Ritsma is de grote favoriet, Hersman, die vorig jaar de kernploeg verliet, streeft naar een plaats bij de eerste acht. In 1996, voordat hij zich toe legde op de 1500 meter, werd hij zesde op de WK allround. „Het veld achter de absolute top is dicht naar elkaar toegegroeid", zegt Hersman. „Sighel, Bouttiete, Noake, Shepel, Sajoetin en Ervik strij den met mij om een podiumplaats. Het is heel moeilijk om over plaatsen te praten. Je moet op de 500 meter een 36'er rijden anders tel je al niet Zijn coach Kuiper zou, in de positie van Hers man, 'heel gedreven aan de start komen'. ,Als mij zoiets zou overkomen, dan zouden ze aan mij een kwaaie hebben gehad. Het is de kunst om uit een negatieve ervaring positieve energie te halen. Maar ik heb gemerkt dat Martin zo niet in elkaar zit. Hij is een ander persoon. Zoiets is voor een coach moeilijk te sturen." Het conflictmodel is niet van toepassing op Hersman. De student logistieke economie uit Sassenheim zegt dat hij zich bij voorkeur in een ontspannen sfeer voorbereidt. „Uit rancune zal ik nooit harder gaan rijden. Ik merk dat vooral vrouwen die eigenschap hebben om uit negati visme positieve energie te halen. Een conflict als bron van motivatie. Zo werkt dat bij mij niet." De enig overgebleven vijfdeklasser, Meerburg, heeft in de achtste finales van het toernooi om de Leidsch Dagbladcup geloot tegen Alphense Boys. De Zoeterwoudse club, die in de vorige ronde Lugdunum bedwong, speelt op donderdag 8 april thuis. Gerard van Dijk, de vice-voorzitter van district West III, en Leidsch Dagbladmedewerkster Caro- la Rappard zorgden ervoor dat er in elk geval één ploeg van UVS in de kwartfinale staat. Het twee tal koppelde de zaterdag- en de zondagafdeling aan elkaar. Absolute topper in de achtste finales is ARC - Quick Boys. De twee zaterdaghoofdklasser ont moeten elkaar in Alphen aan den Rijn. Vierde klasser UDWS moet het thuis opnemen tegen de het duel tussen Rijnsburgse Boys en SJC. Derdeklasser Alkmania kan gaan proberen voor een stunt te zorgen tegen Noordwijk. Op de lotingsavond in het kantoor van het Leidsch Dagblad werd ook geloot voor de zes tiende finales om de Amstel Cup. Meest opmer kelijk in dit toernooi is de wedstrijd tussen de koplopers in de hoofdklasse A Scheveningen en Noordwijk. De wedstrijden om deze beker wor den op dinsdagavond 9 maart gespeeld. Loting LD-Cup UDWS - Rijnsb.Boys/SIClzo); Li burg - Alph. Boys. Leiden/WSB Loting Anistel Cup SJC(zo)/DSO(zo) - VUC: GDA (zo) - Blauw Zwart (zo) - ARC; Scheveningen (za) - Noordwijk; Quick Boys - Haag; FC Lisse (za) - Lugdunum (zo); Rijnsb.Boys - Tonegido - Ter Leed wijk; DWO (zo) -Wil burg - Velo Izo); RVC/Rijswijk (zo) -RCL; -KMD; HM" rotterdam gpd Feyenoord moet het in de kwartfinales van de Amstel Cup opnemen tegen Vitesse. De wedstrijd is op 10 maart in de Rotterdamse Kuip. Eindho ven treft grote broer PSV in een heuse stadsder by, FC Zwolle maakt zich op voor de topper te gen Ajax en Fortuna ontmoet Emmen. Leo Beenhakker zegt geen onderscheid te wil len maken tussen de twee hoofdprijzen, die Fey enoord dit seizoen kan winnen. „Waarom zou ik? Ik heb geen zin om met de handrem op te spelen omdat we in de competitie aardig bezig zijn. Het maakt niet uit of we nu 34 of 38 serieuze partijen afwerken. De beker is een prijs die ik met deze ploeg net zo graag wil winnen als het landskam pioenschap." Feyenoord schakelde gistermiddag in een uit verkochte Galgenwaard FC Utrecht uit. Beenhak ker vond het jammer dat er 12.500 toeschouwers op het duel waren afgekomen. „Ja, heel jammer. Nu gaat de KNVB nog denken dat het goed is om in Nederland op een donderdagmiddag te laten voetballen. Straks staat onze volgende bekerwed strijd gepland op maandagmorgen tien uur. Het is pure minachting van het publiek om wedstrij den in het betaalde voetbal op dergelijke tijdstip pen vast te stellen. Ik vind het echt belachelijk. Maar het is me nu wel duidelijk geworden dat we in Nederland heel flexibele werktijden hebben of dat we barsten van de atv-dagen, want anders zit het stadion niet vol." kerkrade ype minkema gpd-verslaggever Jan Wouters heeft heel veel plannen met Ajax. Voor alles wil hij de Amsterdammers weer dat eigen(wijze) gezicht geven. Maar het 'anti-voetbal' van zijn ploeg in Kerkrade zal de coach pijn hebben gedaan, ook al kwam de kritiek in dit beker duel van de Roda-fans. Vooral omdat het bittere verwijt voor een belangrijk deel ook nog eens klopte. Ajax won van Ro- da, met 0-3. Door twee coun ters. Anti-voetbal, geen Ajax- voetbal. Jan Wouters kreeg een mooi trainingskamp onder een mooi zomerzonnetje in Zuid-Afrika aangeboden. Hij kon de gelede ren sluiten na de transfer van de Boertjes, hij kreeg de kans om te kopen wie hij wilde. Mag de nieuwe trainer van Ajax dan al worden afgerekend op de nieuwe start van zijn nieuwe elftal? Een vraag met een dub bel antwoord: ja en nee. Dat vond Wouters zelf eigenlijk ook. Het zag er, had hij gezien, alle maal wat angstig uit. En het juiste antwoord kwam ook: „Ik zal er nog veel tijd en aandacht moeten besteden." Dat ging over de opbouw, gister avond onthutsend zwak ver zorgd. De hand van Wouters. De jeugd krijgt een echte kans, be loofde hij. De coach hield - wie had anders verwacht? - woord. Uit de bus rolden gisteravond in Kerkrade Kofi Mensah, van 8-3-78, Richard^ Knopper, van 29-8-79, Raphael Supusepa, van 2-10-78, Andy van der Meyde, van 30-9-79, en Quido Lanzaat, heel toevallig ook van 30-9-79. De eerste twee ston den in de basis. Maar Wouters is ook ont hand, door de blessures van Blind, het gebrek aan ritme bij Arveladze en Litmanen. De trai ner stuurde in de tweede helft eerst Arveladze en later ook Lit manen het veld in. Vanaf nu moet het aanvallend ook weer beter gaan. Het was in die laat ste fase direct al te merken. Met een handvol simpele tikjes te rug en opzij bracht de Fin in eens zo veel rust in het elftal dat er zelfs sprake was van een overwicht. Maar op dat mo ment stond Ajax wél met 0-2 voor. En Arveladze zette ook zijn handtekening onder het duel. Met een prachtige lob (0- 3). Interessant was echter te zien hoe de gedragslijnen liepen in het Amsterdamse elftal. Wie is er - na het vertrek van de 'Boer tjes' - de baas? Wie zet 'de lij nen uit'? Wouters zal die vraag ook niet kunnen beantwoor den. Er was geen baas, er liepen geen lijnen, behalve die van kalk op het veld. Dat de Ajacie- den soms moeite hebben hun medespelers te herkennen, is begrijpelijk. Er zijn ook zo veel nieuwelingen. Maar de tegen stander moet toch te onder scheiden zijn aan dat andere shirt in die andere kleur. Toch schoven de Ajacieden de bal voortdurend in de voeten van de tegenstander. Vooral de ver dedigers leken niet te weten wat er met de bal moest gebeu ren. Aanvallend had Ajax in de eerste helft niets te brengen. Bovendien, wat hadden Wam- berto (1.68 klein) en Babangida (1.69) in te brengen tegen de reuzen Vrede (twee meter pre cies) en Nygaard? Het moet een bewuste zet zijn geweest van Wouters, de koppeling van de kleinste aan de grootste speler van de eredivisie. Zoals de Ajax- coach ook met Melchiot contra de lange Peeters een bedoeling had. Wouters had het gelijk van de winnende coach. Voor Pee ters lijkt zijn lengte slechts een handicap; de Belg is allesbehal ve kopsterk. Dat geldt ook voor Wamberto. Maar de Braziliaan is weer in het voordeel in de 'kleine ruimte', zeker tegenover Regillio Vrede. Wamberto scoorde ook, van dicht bij. Ajax had nog niet één knappe aanval neergelegd, de tegenstander had al een stuk of vijf niet te missen kansen gemist. In de tweede helft zat er iets van structuur in het elftal. Was het de hand van Wouters die de duidelijkheid schiep? Er vielen zelfs nog twee goals. Zodat de nieuwe start van Ajax aan de hand van Jan Wouters iets nieuws bracht: een overwin ning. De laatste dateerde alweer van 22 november 1998; 0-1 bij RKC Waalwijk.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23