Kafelnikov naar finale loeg Priem zien ze voorlopig niet in Frankrijk Kasparov-Anand eindigt in anti-climax Sport lit ai Teylingen weigert te spelen tegen Postalia Petr Korda krijgt vandaag uitsluitsel Grieken willen Spelen permanent in eigen land )AG 29 JANUARI 1999 A SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET V lH]rCd°na niet meer in oranje tenue k weer uit de Het eer in gemee leiding id allo angemiii msors ofdma j ip van elona Barcelona zal vanaf volgend seizoen in een andere yetenue spelen. Naast het traditionele 'blau-grana', speelt ub regelmatig in een oranje uitrusting. Maar vanwege de erlandse enclave bij de club is Barcelona bevreesd voor ne- ive reacties van pers en publiek als Barca in het oranje lt. In het oranje tenue veroverde Barcelona met Johan jff als trainer ten koste van Sampdoria de Europa Cup I, j.ij een prachtige vrije trap van Ronald Koeman. „We zijn voor misplaatste grappen als de ploeg in het oranje lt", verklaarde een woordvoerder. verloti. ;n. Va| innen, :heide tine. otie, e jaret period t; comp beeft rit eer nj%i n ied( bij on we g zeker isoluu t* I ll! al Madrid zwijgt tegen pers De voetballers van Real Madrid praten voorlopig niet met de media. De spelersgroep van trainer Guus Hiddink jisteren in een open brief weten de buik vol te hebben van ;spectloze en foutieve berichtgeving van journalisten'. De leiding accepteert de persboycot.'Real Madrid verloor afge- n weekeinde met 4-0 van Deportivo La Coruna. Internatio- llarence Seedorf en zijn ploeggenoten bezetten de zesde ie op de ranglijst. iansfer Ferguson van de baan I erdam De transfer van Darren Ferguson van het Engelse zerhampton Wanderers naar Sparta is van de baan. De 26- e Schotse voetballer, die woensdag na een verblijf van een dagen in Rotterdam en een medische keuring weer huis- ts keerde, kon geen overstemming bereiken met de Rotter- se club. De duur van het contract en zijn salariseisen waren Struikelblok. Ferguson was slechts genegen om een over- :omst tot aan het einde van het seizoen te ondertekenen. :a wilde de ex-speler van Manchester United langer aan binden. in der Wiel klopt Van den Doel aan zee John van der Wiel heeft in de achtste ronde van de itmeestergroep B van het Hoogovens Schaaktoernooi ge nen van Erik van den Doel. Van den Doel ging op de 38ste het duel tussen de twee Leidenaars door z'n vlag. Van der staat nu tweede met 1,5 punt achterstand op koploper lian. Van den Doel zakte naar de laatste plaats, die hij deelt Bosch en Janssen. Dennis de Vreugt moest na twee opeen- ende zeges weer een stapje terug doen. De 18-jarige Lisse- verloor met wit van Ionov. iristie opnieuw aan de start iij het 3-AfrNLinford Christie loopt morgen de 60 meter tijdens de J3-U) u indoorkampioenschappen in Birmingham. De 38-jarige -ru% heeft de smaak weer te pakken na zijn opzienbarende 1 m ree a^8e!°Pen zondag in Karlsruhe. De olympisch kampioen Mai jgg2 op de 100 meter nam anderhalf jaar geleden officieel j heid, maar vierde zijn terugkeer in Karlsruhe met de tweede op de 60 meter (6,57), achter de Duitser Mare Blume (6,54). matte jstje heeft nu een groep sprinters onder zijn hoede, onder lewei Campbell, Europees kampioen op de 100 meter. 'n ;ens de Brit hebben zijn pupillen hem uitgedaagd om in Bir- vv gham te lopen. n schadevergoeding voor Zijlstra isfoortDe Nederlandse schaatsbond (KNSB) dient stayer a Zijlstra een schadevergoeding van 100.000 gulden te beta- Dat heeft de geschillencommissie van de KNSB na drie zit- gameen in deze kwestie bepaald. Het bedrag moet voor het einde deze maand zijn betaald. Zijlstra (28) werd voor dit seizoen le kernploeg gezet. Een conflict met bondscoach Sijtje van Lende was de aanleiding voor de maatregel. Door de ge- mgen degradatie naar het gewest halveerde de KNSB de fi- ciële basisvergoeding van Zijlstra. n he|, :e vei drie ebbe: igoedin verdedigt titel met succes 'scl dat Alexej Jagoedin heeft gisteravond bij de EK kunstrijden raag zijn titel met succes verdedigd. De Rus, die ook rege- 1 wereldkampioen is, bleef in de eindrangschikking zijn 16- ;e landgenoot Evgeni Ploesjenko, de nationale titelhouder, ge nuAlexej Oermanov, de winnaar van het olympisch goud bij m8en Winterspelen van Lillehammer (1994), completeerde de Rus- ïe hegemonie bij de mannen. Ook bij het ijsdansen lijkt het d voorbestemd voor een Russisch paar. Na het originele |Y jramma, de wals, leiden Anjelika Krylova en Oleg Ovsianni- 'souverein. rempionier Armbrust overleden istede In zijn woonplaat? Heemstede is kunstzwempionier Armbrust overleden. Hij was 90 jaar. Armbrust heeft zich na iorlog verdienstelijk gemaakt bij de ontwikkeling van deze van de zwemsport in Nederland. Hij trad bij tal van evene- ïten op als ploegleider van de Nederlandse delegatie. willem spierduk/loman leefmans Teylingen weigert komende zondag de wedstrijd bij en te gen Postalia af te maken. De Sassenheimse club wil dat eerst het beroep wordt behan deld, dat de club indiende te gen het in mindering brengen van twee punten. Teylingen weigerde vorig jaar verder te spelen tegen Postalia nadat een speler in de rust door een te genstander werd neergeslagen. Voorzitter Langeslag denkt dat van een beroepsprocedure schorsende werking uitgaat. „Iemand die tot de doodstraf wordt veroordeeld en in be- roep gaat, wordt ook niet ge- executeerd voor z'n zaak is be handeld." Teylingen wil eigenlijk dat het duel op neutraal terrein wordt afgewerkt. Verder eist de club dat Postalia schriftelijke garanties geeft over de veilig heid van spelers en supporters. Teylingen is nogal geschrokken van uitlatingen in deze krant van de voorzitter van Postalia, die zei dat hij dat niet voor 100 procent kan garanderen. Het bestuur van Teylingen heeft de kwestie uiteraard ook met de spelers besproken. „Die staan hier helemaal achter", al dus Langelag, „zeker nadat ze afgelopen zondag van dezelfde tegenstander (Teylingen speel de toen thuis tegen Postalia, red.) weer allerlei verwensin gen en bedreigingen naar hun hoofd kregen." Gisteravond heeft het bestuur van Teylin gen overleg gevoerd met verte genwoordigers van de KNVB. „Dat is op hun initiatief ge beurd. Zij zoeken uit of eerst de beroepsprocedure kan plaats hebben." Postalia-voorzitter Fred Bar- endse zit met het hele geval in zijn maag. „Ik weet dat in 'het Leidse' alle Haagse ploegen verdacht zijn, maar ik blijf het niet terecht vinden dat Postalia de Zwarte Piet krijgt toege speeld. Ik zit nu vijftien jaar bij die club en in die periode is er nooit iets van deze aard voor gevallen. Eén speler van ons laat zich gaan en opeens is de opvatting in Leiden en omstre ken dat er van Postalia hele maal niets meer deugt. Dat is niet eerlijk. Vergeet niet, dat de scheidsrechter in de eerste wedstrijd, tegen Teylingen ge woon wilde doorspelen." „En die jongen van Teylin gen die tegen de muur is ge duwd is niet per ambulance af gevoerd, hij is door het ambu lance-personeel behandeld. Het is allemaal van één kant belicht. Dat een speler van ons afgelopen zondag geblesseerd uitviel na een charge van een Teylingen-speler, en zijn been had gebroken, lees ik nergens terug." Over het garanderen van de veiligheid voor spelers en bege leiders van Teylingen - mocht komende zondag het duel tus sen beide doorgaan - is Bar- endse duidelijk. „Wij zullen er voor waken dat er niets gebeurt en dat alles ordentelijk ver loopt. Daar dragen wij de ver antwoordelijkheid voor. Hon derd procent garantie kunnen we nooit geven, maar afgelo pen zondag is er toch niets ge beurd. Ik zie niet in waarom het komende zondag anders gaat. Maar goed, we kunnen ze niet dwingen te komen." Rus slaat droom Haas aan diggelen Hij won in zijn loopbaan al zeventien titels, met de zege op Roland Garros in 1996 als absolute hoogtepunt tot nu toe. De achttiende lonkt na de winst in de halve finale van de Australian Open op Thomas Haas. Yevgeny Kafel nikov ziet de eindstrijd echter vol twijfels tegemoet. melbourne" rtr/anp Zijn tegenstander in de finale, Thomas Enqvist, staat zondag voor het eerst in de eindstrijd van een Grand Slam. Boven dien is Kafelnikov de enige ge plaatste speler die de eindstrijd bereikte. „Maar Enqvist is dè favoriet", oreeerde de Rus. Kafelnikov sloeg vandaag in drie sets (6-3 6-4 7-5) en na am per twee uur de droom van Haas aan diggelen. „De druk was groot, als geplaatste speler lette iedereen op mij", ver zuchtte hij na afloop. „Dit is het toernooi van de waanzin. Juist als iemand favoriet is, vliegt hij eruit. Ik had daarom vóór de halve finale iets van: het zal mij niet gebeuren, dat ik met de fi nale in zicht word uitgescha keld. Gelukkig is het afgelopen. Voor mij werd het ook wel weer eens tijd dat ik de finale haalde van een Grand Slam. Hiermee ben ik al heel blij." Kafelnikov speelde in de eer ste twee sets soms tennis van een andere planeet. Vooral in de derde set grossierde hij ech ter in fouten. „Dit was dan ook een van mijn mindere wedstrij den", erkende hij ruiterlijk. Maar op het juiste moment sloeg hij toe. In een fase waarin zijn opponent beter was en een vierde set leek af te dwingen, brak Kafelnikov in de elfde game de service van de revela tie van het toernooi. Hij behield vervolgens zijn eigen service. De baltovenaar met de happy feet maakte bij vlagen een af wezige en warrige indruk, maar profiteerde in de eerste twee sets optimaal van de fouten van de zenuwachtige en geïrriteerde Haas en legde daarmee de basis voor zijn overwinning. Met zijn opslag was hij succesvol, getui ge de zestien ac'es. Kafelnikov heeft veel te win nen op Melbourne Park. Hij kan zijn topjaar 1996 evenaren. Op 4 november van dat jaar stond hij derde op de wereld ranglijst. Bij winst op Enqvist is hij opnieuw derde. Toch vindt de Rus dat hij de underdog is in de finale. „Omdat Thomas zó makkelijk speelt en zijn partijen wint. Het zegt helemaal niets hoe hoog iemand staat op de wereldranglijst, dat heeft ieder een tijdens dit toernooi kunnen zien." Als de pas twintigjarige en nummer 33 van de wereld Haas had gewonnen, had hij historie geschreven. Voor zichzelf deed hij dat al door voor het eerst in een ATP-ternooi vijf duels op rij te winnen. Maar bij winst van de Hamburger was de finale in Melbourne een strijd geworden tussen twee ongeplaatste spe lers. De Zweed Thomas Enq vist, die gisteren de finale haal de door Nicolas Lapentti te ver slaan, was als nummer 21 van de plaatsingslijst naar Australië gekomen. Hij kan na Mats Wi- lander (1988) de eerste Zweed worden die de Australian Open wint. „De finale zal een slijtageslag worden", profeteerde Kafelni kov. „We willen en zullen bei den pijn lijden. Zowel voor Thomas als voor mij is het een speciale finale, met grote belan gen. Daarom zal het zondag ook een grootste wedstrijd wor den. Voor het publiek is het denk ik ook leuker twee spelers te zien die nog zoveel hebben te winnen." Haas, Boem Boem Haas ge noemd als opvolger van Boris Becker, won in Melbourne ruim twee ton aan prijzengeld een 335 wereldranglijstpunten. Waarmee de pupil van Nick Bollettierri (die hem My Kid noemt) maandag de top-25 zal binnenstormen. Gezien zijn spel in Melbourne zal hij ver volgens nog verder stijgen. Hij zal zijn emoties wel beter onder controle moeten houden, bleek tegen Kafelnikov. Bij het minste of geringste smeet hij zijn rac- londen rtr Petr Korda verneemt vandaag van rechter Justice Lightman voor het Hooggerechtshof in Londen of de Internationale Tennis Federatie alsnog mag proberen hem te schorsen. De Tsjech reageerde positief op een dopingcontrole tijdens het toernooi van Wimbledon vorig jaar. De strafcommissie van de ITF bepaalde in december dat Kor da alleen zijn ranglijstpunten en prijzengeld, verdiend op Wimbledon, moest inleveren. Het bestuur van de federatie liet daarop weten een schorsing van de 31-jarige Korda, vorig jaar open Australisch titelhou der, te overwegen omdat de commissie de dopingregels niet juist zou hebben geïnterpre teerd. Daarvoor zou de onaf hankelijke arbitragecommissie (CAS) voor de sport in Lausan ne worden ingeschakeld. De Tsjech besloot vervolgens de rechtbank in Londen, waar het hoofdkwartier van de ITF is gevestigd, in te schakelen. Zijn advocaat Charles Flint betoog de dat het oordeel van de straf commissie volgens de regels bindend is en dat de ITF niet het recht heeft een beslissing van een eigen commissie aan te vechten. De ITF staat op het standpunt dat een uitspraak pas bindend is als er geen be roep wordt aangetekend. „De spelers zijn verantwoor delijk voor elke substantie die in hun lichamen wordt aange troffen", voerde Robert Reid namens de bond aan. Hij voeg de er aan toe zeker te weten dat Korda ook in beroep was ge gaan als hij meteen zou zijn ge schorst. Na het horen van de standpunten van de partijen besloot rechter Lightman dat hij vandaag uitspraak doet. athene rtr ket tegen de grond, waardoor hij op sommige momenten te gen zichzelf speelde. De Spice Girls Martina Hingis en Anna Koernikova verover den de titel bij het damesdub- bel. De youngsters, 18 en 17 jaar, versloegen Lindsay Daven port en Natasja Zvereva in twee sets, 7-5 6-3. Zvereva maaakte naar faam als beste dubbel- speelster ter wereld niet waar. Voor Hingis was het de derde dubbelspeltitel op rij, twee jaar terug won ze nog mét Zvereva. Haar florissante spel moet de Zwitserse vertrouwen geven voor de finale van vrijdagnacht tegen de Franse hardhitter Amelie Mauresmo. Voor diva en aankomend Hollywood-sterretje Koernikova was het de eerste Grand Slam- titel. „Dit is de eerste, ik voel dat ik steeds beter word", sprak mooie Anna, die in het enkel spel in de achtste finales strandde. Koernikova speelde een prachtige partij en demon streerde met fabuleuze passeer- slagen haar klasse als tennis ster. De laatste Nederlandse deel neemster bij de Australian Open is uitgeschakeld. Manon Bollegraf was met haar Argen tijnse partner Albano in de hal ve finale van het gemengd dub belspel niet opgewassen tegen het Wit-Russische/Amerikaanse duo Mimyi/Sema Williams. Ze gingen in twee sets tenonder, 6- 4 6-4. Mimyi en Williams komen in de finale uit tegen het Zuid- Afrikaanse duo Adams/De Swardt. Zij waren te sterk voor het Zuid- Afrikaanse/Amerikaanse koppel Ferreira Graham. Tien Griekse europarlementari ërs hebben het idee geopperd om de Olympische Zomerspe len voortaan permanent in Griekenland, de bakermat van de olympische gedachte, te houden. Het voorstel, dat al eens eerder is geopperd, kreeg opnieuw gestalte na de recente schandalen binnen het Interna tionale Olympische Comité. De Spelen van 2004 zijn al aan Athene toegewezen. Peking, dat tevergeefs pro beerde de Spelen van 2000 bin nen te halen, zal niet aandrin gen op een herstemming, nu de keuze van Sydney wegens fi nanciële steun aan Afrika in een kwaad daglicht is komen te staan. Peking kwam in 1993 twee stemmen te kort om Syd ney te verslaan. Niet alle Chine zen zijn dezelfde mening toege daan. Zo vindt IOC-lid He Zhenliang dat Sydney het recht om de Spelen te herbergen ei genlijk heeft verspeeld. „De Au straliërs hebben de olympische gedachte besmeurd met hun onrechtmatige betalingen. "In Atlanta gaf Billy Payne, voorzit ter van het organisatiecomité van de Spelen in 1996, toe dat er bij het verkrijgen van de toe wijzing diverse vriendschapsge baren waren gemaakt. Zo werd het IOC-lid David Sibandze uit Swaziland, die zondag opstap te, op kosten van Atlanta aan zijn hart geopereerd. Ook kreeg de zoon van het Russische IOC- lid Vitaly Smimov, tegen wie nog een onderzoek loopt, een studiebeurs. Volgens Payne valt Atlanta verder niets te verwijten: „We hebben geen geld betaald, niets illegaals gedaan. We zijn bereid te bewijzen dat de Olympische Spelen ook te verdienen zijn met vriendschappelijke geba ren en het stipt opvolgen van de regels." ihoorn rene banierink Priem en zijn TVM-ploeg voorlopig niet in Frank- iet te zien zijn. Parijs-Rou- op 11 april, is in principe old ,rste Wedstrijd. Maar dan log alleen als hij antwoord op zijn vragen. Van wat ïag en wat niet. „Ik heb en in die onzekerheid ge- Dat wil ik niemand meer wuk aan zee andré hoogeboom/gpd De voorpret was groot en daarom ook de anti-climax. Viswanathan An and en Gari Kasparov waren gisteren in het Hoogovens schaaktoernooi na een uur al klaar: remise. Dat viel de in groten getale aanwe zige toeschouwers vies tegen. En het leek allemaal zo mooi: de beste twee spelers van de wereld, Kasparov, volgens Elo- rating nummer een, op de voet gevolgd door Anand, Indiër. Ook in het toernooi staan de heren een en twee. Toch had Kasparov niet zo bijster veel te vrezen. Hij speelde met wit, had het initiatief en wist ook dat zwart, Anand, over het al gemeen niet met veel risico speelt. De partij ontwikkelde zich in het voordeel van Kas parov, maar het overwicht was niet beslissend. Wit had meer stukken ontwikkeld, maar dat was, zo legde analyticus Gert Ligterink uit, een tijdelijk voor deel. Kasparov moest initiatief nemen, er iets mee doen. Maar dat gebeurde niet. Er was geen brille in de partij te zien. Anand had zich, zo vertelde hij na afloop, verrekend en kwam daar vlak voor de aanvang van het duel achter. Anand be landde in een stelling die hij niet kon winnen. Kasparov on dernam ook geen grote inge wikkelde pogingen om de nummer twee van de wereld en mogelijk zijn toekomstige rivaal voor de wereldtitel op de knieën te krijgen. Na het ont hutsende verlies van dinsdag tegen Sokolov speelde 'de gro te K' (Karpov is de kleine...) op safe. Bovendien gloort de toer nooiwinst aan de einder en die is Kasparov nu heilig. Zijn ren tree beginnen met een zege in een van de sterkste toernooien ter wereld zal zijn enigszins aangetaste reputatie geheel herstellen. SCOREBORD Jeroen Blijlevens bij de presentatie van zijn TVM-wielerploeg meld en geaccepteerd wordt. Maar dan moet hij wel meteen over die dagen belasting beta len. Want dan wordt hij als Fransman gezien. Maar dat zal er een op de honderd zijn", is Priem stellig. Het kan nog gek ker. „Zoals het nu is mag je zelfs geen eten uit eigen land meenemen." De Zeeuw wil geen risico's lopen. „Ik weet te veel van wat er kan gebeuren. Vorig jaar dacht ik ook dat zo iets nooit kon en het gebeurde toch." Daarom ook hebben alle be trokkenen bij de ploeg een setje huisregels gekregen. Op papier. Wat wel en niet mag. Ook hele simpele dingen, die nauwelijks met doping te maken hebben. Overtreding betekent einde ver haal: ontslag. „We hadden wel regels, maar ze stonden nooit op papier. Het moet blijkbaar." De ploeg schudde afgelopen jaar op haar grondvesten en de sponsors knoopten er pas op het laatste moment .dit jaar aan vast. Aan een algehele instor ting heeft Priem nooit gedacht. „Ik heb in de bouw gezeten en dan weet ik dat het fundament goed moet zijn. Dat fundament is goed, want het staat er nog." Met uithangbord Jeroen Blijle vens, die lang twijfelde of hij wel zou bijtekenen voor dat voorlopig ene jaar. FOTO GPD/ROLAND DE BRUIN Maar hij vond dat hij het niet kon maken zijn makkers in de steek te laten. „Het is vooral een gevoelskwestie geweest", zo gaf de sprinter, vorig jaar goed voor 14 zeges, eerlijk toe. Blijlevens zegt geen reden te hebben om aan ploegarts Mi- chailov te twijfelen. „Ik heb vijf jaar onder zijn hoede gereden, ben twintig keer per jaar op do ping gecontroleerd. Zonder problemen." SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking van donderdag 28 ja nuari. 1 - 6 - 12 - 14 - 20 - 21 - 22 - 28 - 29 - 33 - 37 - 45 - 47 - 55 - 56 - 57 - 58 - 67 - 70 - 71(onder voorbehoud). VOETBAL Cyprus. Oefenwedstrijd: Apollon Limassol - Willem II 2-3 (1-1). Doelpunten Willem II: Hyypia, Arts (strafschop) en Schulp. Alkmaar. Oefenwedstrijd. AZ - Holland 1- 1. Doelpunt AZ: Obiku. Italiaanse beker, kwartfinale, tweede wed strijd. Fiorentina - Atalanta 1-0. Eerste duel 2-3, Fiorentina geplaatst voor de hal ve finale tegen Bologna. De andere halve finale is Parma - Inter. Maracaibo. Oefenwedstrijd. Venezuela - Denemarken 1-1 (0-0). 56. Frederiksen 0- 1, 65. Rey 1-1. San José. Oefenwedstrijd. Costa Rica - Ecuador 0-0. BASKETBAL Mannen. Eredivisie. Elite A/B. Astronauts - Zwolle 96-69. Prisma - Rotterdam76-57. GOLF Heineken Classic Europese Tour. Perth (Australië). Stand na 1ste dag: 1. Sandelin (Zwe) 64 (-8), 2. Winchester (Eng), Els (Zaf) 65, 4. Coltart (Sch), Kerry (Vst) 66, 6. Spence (Aus), Hainline (Vst) 67 26. Derksen (Ned) 79, 70. Muntz (Ned) 72. KUNSTRIJDEN Praag. EK. Mannen, eindstand na vrije kür: 1. Jagoedin (Rus) 3, 4. 2. Ploesjenko (Rus) 4,2. 3. Oermanov (Rus) 4,4. 4. Vlas- cenko (Dui) 8,4. 5. Tobel (Fra) 10,8. IJsdansen, tussenstand na verplichte kür (wals): 1. Krylova/Ovsiannikov (Rus) 1,0. 2. Anissina/Peizerat (Fra) 2,0. 3. Lobatsje- 5,0. Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Groot- meester^roep A, tiende ronde- Kramnik (Rus) - Timman (Ned) 1-0, Reinderman (Ned) - Piket (Ned) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Sokolov (Bos) 0-1, Ivarftsjoek (Oek) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) - Anand (Ina) 1/2-1/2, Yermolinsky (VSt) - Kasimdzjanov (Oez) 1/2-1/2, Topalov (Bul) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 8 punten, 2. Anand 7, 3. Kramnik 6 1/2, 4. Svidler, Ivantsjoek 5 1/2, 6. Topalov, Sjirov, Piket, Sokolov 5, 10. Timman 4 1/2, 11. Van Wely 4, 12. Yermolinsky, Kasimdzjanov 3 1/2, 14. Reinderman 2. SQUASH Mannen, eredivisie: C3 Sports/Haagsche SRC - Questor/lmpuls 3-2; Meersquash Hoofddorp - Victoria Squash 4-1; Brunei ITA/an der Pluijm - Delta Lloyd Bank uitge steld, Van der Linden Zwolle - Squash Ede Stand: Delta Lloyd 11-42, Brunei IT 11- 37, Victoria 12-34, 03 Sports 12-31, Questor/I. 12-25, Squash Ede 12-24, Meersquash 12-24, V.d Linden 12-18 Landelijke tweede divisie D: Steijn Sports Voorschoten - Meersquash 3 4-1, De Diep- put Den Haag - ESA/Estec 2-3; SRC Al phen - Dickysquash 2 5-0. Inhaalwedstrij den: ESA/Estec - Dickysquash 2 3-2; ES A/Estec - SRC Alphen 3-2. Regio 6, promotieklasse: De Sluipers Reeuwijk - Dekker Squash 4-1. 1B: Sport City Leiden - Squash Delft 3 1-4. Vrouwen eredivisie: Dickysquash Amster dam - Squash Beverwijk 5-0; The Bridge Zwijndrecht - C3 Sports/HSRC 0-5; Ortho- lob/Center Court - Molenaar&Lokl/MSQ 4- 1; Amstelpark Squash - De Diepput 5-0. SCHAKEN Stand.Forum/DS 12-47, C3 Sports 12-42, Mol.&Lok 12-36, Amstelpark 12-36, Or- tholab 12-31, De Diepput 12-22, Bever wijk 12-16, The Bridge 12-10 Landelijk divisie 1B: SRC Alphen - Squash Delft 0-5. TENNIS Melbourne. Australian Open, 14 miljoen gulden. Mannen. Halve finale: Kafelnikov (Rus) - Haas (Dui) 6-3 6-4 7-5. Vrouwen. Dubbelspel, finale: Hingis/Koernikova (Zwi/Rus) - Davenport/Svereva (VSt/WRu) 7-5 6-3. Gemengd dubbel, halve finale: Adams/De Swardt (ZAf) - Ferreira/Graham (ZAf/VSt) 2-6 6-2 6-1, Mirnyi/S. Williams (WRuA/St) - Albano/Bollegraf (Arg/Ned) 6-4 6-4 WIELRENNEN Zesdaagse Stuttgart. Eindklassement. 1 Kappes/Baffi (Dui/lta) 498 punten, 2. Madsen/Braikia (Den) 454, op 1 ronde: 3. Martinello/Villa (Ita) 297, op 2 ronden: 4. Dorich/Wolf (Dui) 271, 5. De Wilde/Pol- lack (Bel/Dui) 223. ZEILEN Miami. Olympische regatta. Star, na drie races: 1. Reynolds/Liljedahl (VSt) 9, 2. Pickel/Auracher (Dui) 11, 3. Beashel/Gile (Aus) 13; 11 Neeleman/Schrier (Ned) 32, 16. Gerhard Potma/Hettinga (Ned) 51. Mistral, na drie races; 1 Gephardt (VSt) 6, 2. Corba (Ned) 12, 3, Bolduc (Can) 15; 12. Van Geemen (Ned) 44, 14. Willems (Ned)47

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25