HRC laat DIOK volkomen kansloos BS Leiden geeft broodnodige winst uit handen Te gretige Ungerer loopt blessure op RVV moet tegen hekkensluiter ves punten incasseri; Sport Liefers mist record Kulker Leython is na weel- alweer koploper af 5 Vlasveld wint wintertriatlon MAANDAG 25 JANUARI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK.C Haagse ploeg op jacht naar landstitel De Haagse Rugby Club heeft in Leiden zijn visite kaartje afgegeven en dui delijk gemaakt dat het de landstitel na tien jaar van DIOK wil overnemen. De Leidenaars verloren kans loos met 14-44. Beide ploe gen ontmoeten elkaar nog vier keer om uit te maken wie kampioen wordt. RUGBY PIETER VAN DER VLIET Door een opeenstapeling van fouten maakte de ploeg van speler/ coach lan Krvsztofiak het zichzelf schier onmogelijk er een echte wedstrijd van te ma ken. Vooral in de eerste helft liet DIOK het verdedigend volledig afweten. De Leidenaars leken totaal verlamd en lieten zich door het beter spelende Den Haag de les lezen. „Dit is niet te geloven", stamelde Krysztofiak na een klein kwartier. „Ik be grijp niet waar die jongens mee bezig zijn. Ie ziet dat spelers nu al hun taken laten versloffen." Krvsztofiak liep hoofdschud dend langs de achterlijn en pro beerde met een harde stem zijn spelers aan te sporen tot meer actie. „Je mag best wat harder lopen. hoor", snauwde hij enke le van zijn spelers toe. De En gelsman. gehuld in trainings pak. was in zijn hoofd al bezig met het toepassen van enkele wissels, want hij wilde zich nog niet bij een nederlaag neerleg gen, al stond DIOK na een half uur al twintig punten achter (7- 27). DIOK speelde zonder de aan zijn ribben geblesseerde Yves Kummer en vooral bij de spel hervattingen vanaf de zijlijn werd de Amsterdamse routinier node gemist. Zijn taken werden door de onervaren Nick van Rens overgenomen, die de bal niet op de juiste manier in het spel kon brengen. Alleen al in de eerste helft resulteerde dat in zeven keer balverlies. Den Haag maakte er handig gebruik van door veelvuldig het ovaal diago naal over de zijlijn te schoppen om vervolgens het leer uit de 'li ne-out' te roven en op jacht te gaan naar de trylijn. De vervangingen kwamen tij dens de helftwisseling. Peter Neuteboom verving Frank Beers, terwijl Kryzstofiak voor MSV krikt zelfvertrouwen op BASKETBAL PIETER VAN DER VLIET Met een 81-69 overwinning op ASVU. krikte MSV Noordwijk het zelfvertrouwen weer op. Dat kreeg vorige week een deuk na het onnodige verlies bij Early Bird. ASVU, tweede op de rang lijst in de promotiedivisie, was met een sterke formatie naar Noordwijk gekomen. Maar MSV bouwde een kleine voorsprong op. De Noordwijkers probeer den met snel samenspel de Am sterdammers op de knieën te krijgen. Bij rust was de stand 31-33. Daarna kwam MSV pas goed in het ritme en ging de bal keer op keer feilloos door de ring. Verdedigend ging het wat minder, want er werden nog te veel rebounds bij ASVU ingele verd. Gelukkig liet de fastbreak MSV niet in de steek en zo bouwden de Noordwijkers aan een welkome 81-69 overwin ning. De scores van MSV: B. Koek 21, Van Leeuwen 17, Steenvoor den 15, J. Koek 11 (9 reb.), Driessen 10. Hard werken werd in de Leid- se Vijf Meihal niet beloond. BS Leiden had de punten broodno dig maar verloor in de eerste di visie B de thuiswedstrijd tegen koploper BCA met 45-49. In de verdediging werd hard gewerkt om het de lijstaanvoerder uit Apeldoorn lastig te maken. BS Leiden leidde de wedstrijd van af het begin en een sensatie hing in de lucht. Bij rust stond Leiden op- 29-21. Maar later ontbrak het de Leidenaars aan geluk bij het afronden. Een mi nuut voor tijd stond de thuis ploeg nog met 45-43 voor, maar die voorsprong werd toch nog uit handen gegeven: 45-49. De scores van BS Leiden: De Jong 14. Met drie overwinningen op rij sinds de winterstop nestelt Blitz zich steeds duidelijker in de kop van de ranglijst in de eerste di visie A. Dir keer werd Attacus met 78-74 verslagen. Daar had de ploeg van coach Sid Bruin- sma wel een verlenging voor nodig, want na de reguliere speeltijd stond de teller op 66- 66, toen Bruinsma een misser alsnog door de ring tikte. In de verlenging speelde Blitz zonder de centers Bob Vegter en Cees Aanhaanen, die beiden met vijf fouten op de bank za ten. Met agressie in de verdedi ging en slim aanvalsspel pakte Blitz uiteindelijk een belangrijke 78-74 overwinning. „Bij de rust stonden we met 33-21 achter", vertelde Bruin sma. „Het enige wat ik mijn spelers kon zeggen was dat ze aanvallend meer rust moesten bewaren en de rebounds beter moesten verzorgen en dat heeft geholpen." De scores van Blitz: Aan haanen 23, Vegter 18, Den Os 13. De junioren van Blitz wonnen met 65-57 van Donar uit Gro ningen. Met nog tien minuten te spelen mochten de bankspe- lers het karwei af maken. Blitz speelde zonder de geblesseerde Rolf van Riet. De scores van Blitz: Aan haanen 18. In Groningen speelde Grasshoppers misschien wel de slechtste wedstrijd van dit sei zoen. Tegen Celeritudo verloor de ploeg van coach Martin Hoekstra met 59-47. Daardoor raken de Katwijksen weer ach terop bij concurrent Leiderdorp. Hoekstra gebruikte de woorden 'triest' en 'bedroevend' om het beeld van de voor Grasshoppers verloren wedstrijd te beschrij ven. De Katwijksen waren niet vooruit te branden. Hoewel Ce leritudo daar nauwelijks gebruik van maakte, was Grasshoppers niet in staat zich in de wedstrijd te spelen. Bij rust stonden de Katwijk sen slechts twee punten achter (30-28) maar zij konden zich in het vervolg niet verbeteren. Spelverdeelster Marloes Driessen werd door de Groning se verdediging aan banden ge legd, waarmee direct het gevaar voor Celeritudo was' geweken. Ook de debuterende Nike Hart- lief kon niet voor de ommekeer zorgen. De scores van Grasshoppers: Nieuwenhuijs 19 (12 reb.), Driessen 11. In Leiderdorp had koploper Den Helder de moeilijkste avond van het seizoen. In sport zaal Op Dreef verloor BV Lei derdorp slechts met 66-73. Lei derdorp speelde collectief sterk en bracht onder de borden de 'twintowers' Mariska van Zeg veld en Lonneke Bransz in stel ling, die samen goed waren voor 21 rebounds. Met Renate Sluijs als drijvende kracht bij het opzetten van de aanvallen kreeg Leiderdorp extra impul sen en sloot bij rust af met 33- 32. In het vervolg bleef het span nend, totdat Den Helder in twee Renate Sluijs, met negentien punten topscorer van BV Leiderdorp is in de wedstrijd tegen Den Helder op weg naar de ring. foto loekzuyderduin minuten van onoplettendheid een kleine voorsprong kon ne men. Daarmee was de toon ge zet, want in de rest van de wed strijd kwam Leiderdorp niet meer in de buurt van de bezoe kers. De scores van Leiderdorp: Sluijs 19, Bransz 12 (11 reb.), Gosschalk 11. In de eerste divisie won BV Lisse na verlenging van de on geslagen koploper Den Helder met 76-70. Zeker in de eerste helft zag het er niet naar uit dat de thuisclub zou winnen. De verdediging moest de tegen stander schrik aanjagen, maar dat gebeurde niet. Na een 23-31 ruststand werd alles op alles ge zet om terug te komen in de wedstrijd, maar bij 41-53 ge- Gideon Devilee in het veld kwam. HRC bleef veel balbezit houden, maar de Haagse aan valsdrift werd wel gestopt. Voor al de Haagse scrumhalf Marcel Eman speelde het spel slim. Hij liet met goed geplaatste kicks DIOK achteruit lopen om ver volgens de druk weer op de op bouw te zetten. Na twintig mi nuten was het Eman zelf die de volgende vijfpunter voor Den Haag liet noteren. DIOK had niet veel geleerd van de slechte eerste helft en verviel in oude fouten. Balver lies werd door de hardwerkende Hagenaars onmiddelijk afge straft. Martijn Nagtegaal en Ruud Verdaasdonk scoorden voor Den Haag en Ewoud Chaudron schopte met zijn conversie voor DIOK de eind stand op 14-44. „Zolang ze niet beseffen dat ze van deze tegenstander kun nen winnen, lukt het ook niet", analyseerde assistent-coach Mare Michelsen na afloop. „De tweede helft was dan wel beter, maar we maakten de kansen niet af. Vooral de diep geschop te ballen van Den Haag waren gevaarlijk. We hebben nu een week om orde op zaken te stel len, want volgende week moe ten wij naar Den Haag toe." In Sassenheim wonnen de Bassets nipt met 8-0 van 't Gooi. In een wedstrijd die ont aardde in een foutenfestival kwam alleen 'good-old' Ruud Vos tot een vijfpunter. Bassets ontsnapte aan een nederlaag, doordat Rob van der Heiden een score van de gasten met een noodgreep wist te verijde len, waarna hij met een penalty kick zijn club de 8-0 zege schonk. „Laat dit een waarschu wing zijn voor de rest van de competitiezei coach Marco van der Heiden. „Misschien kwam deze wedstrijd voor ons wel op het juiste moment, want het was een ramp.". DEN HAAG/ZUIDBROEK WILMAR KORTLEEVER Een veelbelovend winterseizoen in de adetiek is dit weekeinde losgebarsten. Sprintgeweld op vijf verschillende indoorbanen zorgde voor een nu al aanspre kende nationale ranglijst 60 me ter. Op die lijst staat Martijn Ungerer genoteerd op plaats ze ven. De Alphenaar kwam giste ren in Cheney in de serie tot 6,84. In de finale liep hij een verrekking op aan de ham strings. Ungerer traint aan de Univer sity of Idaho samen met diverse andere veelbelovende sprinters. De zware belasting zorgde za terdag voor een Heine terug slag. „Ik voelde het al voor de race, het was allemaal een beetje gespannen", aldus Unge rer. „Ik was'niet slim genoeg om te zeggen 'ik ga niet verder'. De Alphenaar denkt niet al te veel schade opgelopen te heb ben. .Als ik zie hoe ik vorige week 6,85 liep, denk ik dat het dit seizoen nog heel hard kan." Eerste doel is dan de Antilliaan Nathanaël Esprit, die met zijn 6,74 in Houston (Texas) natio naal ranglijstaanvoerder is. Na de Assense bobsleër Timothy Beck (6,77 gisteren in Zuid- broek) zijn de Amsterdammer Miguel Janssen en Pally de Leuw uit Tilburg gedeeld derde met 6,80. Janssen, koud terug uit Australië waar hij als fysiek begeleider van tennisser Ri- ATLETIEK ANP loofde niemand meer in een goede afloop. Na een inhaalrace stopte de klok bij een stand van 66-66 en dus moest er velengd worden. In de extra speeltijd werd Den Helder aan banden gelegd en zag Lisse de verras- senae 76-70 overwinning niet meer in gevaar komen. De sco res van BV Lisse: Van der Heu vel 22, M. Droogh 19, Hemmin- ga 13, E. Droogh 12. De junioren van BV Leider dorp verloren hun thuiswed strijd van Grasshoppers met 64-56. In de tweede helft zakte het Katwijlcse spel in, maar Lei derdorp kwam tijd tekort om langszij te komen. De scores van Grasshoppers: Parlevliet 19, Versteeg 15 (12 reb.). LEIDEN ANP Marianne Vlasveld heeft in het Zwitserse Schwartzsee de eerste wintertriatlon van het Europese circuit gewonnen. De duursportster van Leiden Atle tiek leidde van start tot finish de wedstrijd die voerde van over 'We wilden wat uitproberen' tlisee U-jan VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN chard Krajicek optrad, won gis teren in een sprintfestival in het Haagse Houtrust Sport. Bij de \Touwen was Ester Goossens de sterkste met onder meer pr's op de vijftig (6,71) en zestig meter (7,69). Leidenaar Niels Gelderblom scherpte met 7,26 op de 60 me ter zijn pr aanzienlijk aan en kwam dicht in de buurt van de limiet voor de NK (20 en 21 fe bruari). Martyn de Lange zat met 7,30 net achter hem. De Al- phense junior Mark van Kints was ook goed op dreef met een winnende sprong van 6,64. Een dag eerder organiseerden de nationale bondscoaches in Den Haag voor het eerst de zo genaamde Indoor Trials. De wedstrijd was een succes met toptijden op de 800 meter van Michiel Loeschner (1.48,32) en Bram Som (1.48,39). Som ver beterde het nationaal junioren record van Gert-Jan Liefers. Van de regionale atleten was Ram ses Bekkenk zonder enige twij fel de beste. De steeple chaser van Leiden Atletiek hield een hoog tempo als enige lang vast en won de 3000 meter in 8.18,78. Nicole van Grieken liep haar eerste 1500 meter in 4.37,88, een alleszins accepta bele tijd. Vooruitgang boekte ook de Donna DeWitt, maar dan zaterdag in het Duitse Dortmund. Twee clubgenoten van Huizing - Martijn Scheffers en Michiel Molevelt - liepen twee 400 meters meter in res pectievelijk 52,7 en 53,4. De vrouwen van Gemini/ Kan- geroes en het mannenteam van NOVO moesten het afge lopen weekeinde de eer aan hun tegenstander laten. Voor WO/Aspasia en de twee ploe gen van RW was een overwin ning weggelegd. Vooral de winst van WO/Aspasia op Bouwmarkt Schoonhoven- /DOS was een surprise. De mannen van RW had den weinig moeite met het on- deraanstaande Tonegido/Voorburg 2. Toch maakte de hekkensluiter nog opvallend veel punten: 15-7, 15-10 en 15-10. Ronald Ver- heij, spelverdeler van RW: „Dat kwam omdat ook wij slecht speelden. We wilden in de aanval wat dingetjes uit proberen, maar dat lukte niet. Toch is de overwinning geen moment in gevaar geweest. Daarvoor maakte Tonegido te veel fouten. Vooral bij de op slag ging het vaak mis. In de aanval werden regelmatig bal len uitgeslagen en ook met de opvang van onze service had Tonegido problemen." Omdat Erwin de Groot absent was, fungeerde de geblesseerde Taman Saab aan Rijnsburgse kant als coach. Arnoud van Zuylen en Jeroen Bol waren weer beschikbaar voor het RW-team. NOVO kon in Nieuwegein geen vuist maken tegen Vre- vok 3. De formatie uit Noord wijk verloor de wedstrijd met 3-1 en is daardoor nadrukke lijk in de gevarenzone terecht gekomen. NOVO-coach Frans van der Berg: „Toch zie ik de toekomst niet somber in. NO VO heeft kwaliteit genoeg om hoger op de ranglijst te staan. Gelukkig was deze wedstrijd alweer iets beter dan de partij tegen Verkerk/Boll van een week eerder. Als de trainings opkomst nog wat beter wordt, gaan we zeker punten pak ken." In het duel met Vrevok kon Van der Berg geen beroep doen op spelverdeler Tim Oortwijn. Met Kees Ouwehand als vormgever was NOVO al leen in de tweede set succes vol (14-16). In de andere spel- delen liet Vrevok zich niet ver rassen: 15-11,15-12 en 15-9. WO/Aspasia viel op met een 3-1 overwinning op Bouw markt Schoonhoven/DOS. De ploeg uit Schoonhoven had een week eerder opzien ge baard met een 3-2 zege op koploper Delta. Tegen de fu sieclub uit Rijnwoude kwam DOS er echter niet aan te pas. i de a ui uit Vooral in de eerste set WO/Aspasia het op zijnj \euze en. Alles lukte, met een of lid score als resultaat. In dei irts in de reeks verscheen DOSi sterkste opstelling, j vilve i doordat de service bij W| team pasia haperde, konden d istrijc zoekers dit speldeel in omzetten (8-15). Ookjzorge derde set leek DOS opaenstt naar de overwinning. Bij grijk vond WO/Aspasia heti aar/* genoeg. Ineens speelde estie i team weer met passie, een 15-13 score als belt Wat DOS daarna ook pro de, het kon het ontkei WO/Aspasia niet de baa Vrouwen Gemini/Kangeroes reisde slechts zes speelsters Zeeland om de strijd a binden met Morres Huls beth van der Berg, Lucii Luinen en Anne van ontbraken in het team trainer/coach Reno Toch speelde Gemini/K roes een verdienstelijke strijd. Met name in dei set was de ploeg uitstek» dreef. Die set won het tea Voorschoten dan ook F ruim verschil (8-15). Dei de reeks was, mede do bij Gemini/Kangeroes di iwe( vicedruk wegviel, voor N bjj Hulst. In het derde bedrij de spanning te snijden punten gingen uiteim naar de thuisclub (17-13 M„s tegenvaller die Gemini/Kangeroes hard kwam. De ploeg startte s in de vierde set, vocht nog knap terug, maar koi lies (15-12) niet meer vo men. RW handhaafden zie de derde plaats van de lijst door in een uitwed Delta te bedwingen. Dal een goede prestatie, ware nieuw moest trainer/c Lieuwe van der Meulen beroep doen op een aantal invalsters. M< Zeilmaker, Jeanette Ve Florijn de Mare en Caret Hollander waren aan dei tie toegevoegd. Van dit kwam alleen de laatste ni actie in Delft. Van der M< „We hebben geconcent gespeeld. Alleen in de tv set haperde onze opslag hebben toen veel ballen in het net geslagen." B loor deze set met 15-1 overige episodes waren di len omgekeerd: 9-15, 10-. 11-15. In de vierde reeksd de RW wel een 7-0 ad stand weg te werken. iha !C "m' dali Topper tegen Delta gaat met 3-1 verion W_. %J iml DELFT CHRIS HARTMAN Gert-Jan Liefers en Robin Korving hebben het aantal Nederlandse kandidaten voor de WK indooratietiek (5-7 maart in het Japanse Maebashi) afgelopen weekeinde op drie gebracht. Vrijdag al kwali ficeerde de polsstokhoogspringster Monique de Wilt zich, die haar eigen nationaal record met acht centimeter verbeterde tot 4,20 me ter. Gisteren in het Duitse Karlsruhe plaatste zich ook Robin Korving met een nationaal record. In Duitsland werd de Amsterdammer vierde op 0,18 seconde van de Brit Colin Jackson, maar hij was met 7,65 wel één honderste van een seconde sneller dan vorig jaar in Den Haag. De jonge Liefers kwam op de 1500 meter dicht in de buurt van het Nederlands record, dat sinds 1989 met 3.38,37 op naam staat van Han Kulker. Op het veldloopfront behaalde Kamiel Maase in Belfast een goede negende plaats in een wedstrijd voor de IAAF World Challenge. Hij bleef met 25.29 over 8 km slechts 23 seconden achter op de Zuid- Afrikaanse winnaar Ramaala. acht kilometer lopen, zeventien kilometer fietsen op de ATB en 12,6 kilometer langlaufen. Met 1.53.03 had Vlasveld ruim drie ënhalve minuut voorsprong op de thuisfavoirete Chantale Lang. De Duitse Sigrid Lang werd derde en de tweede Ne derlandse Karin Klaver zesde. De volleyballers van Leython hebben maar een week van hun (met Delta gedeelde) koppositie kunnen genieten. Zaterdag was de dag van de waarheid. De confrontatie met Delta uit Delft stond op het programma. In de ze wedstrijd toonde het team uit Leiderdorp zich minder sta biel dan zijn opponent, die na de 3-1 zege voorlopig weer al leenheerser is in de derde divi sie van de regio Mid-West. „Dit was de eerste wedstrijd van het seizoen die we verdiend verloren hebben," meende Ley- thon-coach John Groen. „Delta speelde constanter dan wij. Vooraf wist ik dat zoiets kon ge beuren. De wedstrijd in Leider dorp hadden wij met 3-2 ge wonnen, dus je kon een gemoti veerd Delta verwachten. Opval lend bij ons was het grote aantal persoonlijke fouten dat ge maakt werd. Niet door een of twee man, maar door bijna de hele ploeg. In zo'n geval is een team ook heel moeilijk te coachen." Groen schonk in eerste in stantie het vertrouwen aan Bas Donkers, Rob van Daalen, Hen drik Jan de Jong, Dirk Kwestro en Erik Opgelder. Al in de eerste set mochten de bankzitters Paul de Winter, Florus van der Gies- sen, Marcle Boere en Mark Schrijver hun opwachting ma ken. Veel hielp het niet. Een 11- 8 achterstand bracht Leython nog terug tot 12-12, maar de volgende drie punten waren voor de Delftenaren (15-12). Ook in de drie sets die volgden, trachtte Groen door veelvuldig te wisselen zijn team te inspire ren. Groens collega bij Delta han teerde een andere strijdwijze. K)f( De enige wisselspeler t bank mocht de hele wei ie 1 zijn trainingspak aanhoud VS de tweede set werd opninc duidelijk dat hoofdaan Hendrik Jan de Jong en; spelverdeler Bas Donkerst eti moment niet in goeden zijn. De eerste mist vormi J. tweede speelt zonder 2 ?ii trouwen. Tot 6-6 bleef del <ijc i evenwicht, daarna sloeg irfc ta een gat van zeven p oej (13-6). Leython kreeg op de middenaanval va Delftenaren en vond zeil w een gesloten blok tegen Ito zich (15-8). Ot In de derde reeks bied n. ook Delta kwetsbaar is. Na m blokkeeracties van thon raakte de ploeg hets volkomen bijster. Van 8-6 oi het 8-8 en vervolgens 13/1 Ook in het vierde bedrijf w U thuisclub een tijdje de kwijt. Door fout op fout tl pelen, liet Leython zijn stander in eerste instantie w lopen naar 9-1. Bij die stare nl Groen De Jong en Donke; jo rugkeren in het Leiderdo nj team. Merkwaardig genoej if'j het na hun komst Delta d missers grossierde. Het Delftse team leek voor de slacht, ook al omd|fl spelers elkaar verwijten b nen te maken. Maar bij kantelde de wedstrijd. I pakte gelukkig een puntji >1 geloofde er ineens weer ré i Leython verdween de inspi 'l even snel als zij gekomen ie waarna het voor de thuis een koud kunstje was de p haar voordeel te besfeffc 15-8. Groen: „Dit is eenti valler, maar beslist is er na' 'I lijk nog niets. De competü i nog lang. We zijn echt nogi uitgeschakeld voor de titel Op de grond legt John Stadhouder (DIOK) de bal terug in de hoop op versterking. Drie Haagse spelers zijn op jacht naar het ovaal, foto dickho- gewoning

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24