Ajax ontkent akkoord Glenn Helder kan weer genieten rouwer rukt op ij WK Europe Sport Leiderdorp is dicht bij promotie QENSDAG 13 JANUAR11999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071 -5356463 /an der Zwaan gaat UVS trainen en. Paul van der Zwaan is volgend seizoen de nieuwe trai- van UVS. De trainer van RCL volgt in de Kikkerpolder Wim j! Zwam die naar Katwijk vertrekt. Van der Zwaan (42) tekende n contract voor een jaar. Van der Zwaan is momenteel aan n eerste seizoen bezig bij RCL, dat in de derde klasse van de lerdagcompetitie speelt. RCL wilde de trainer graag nog langer stleggen. „Het is jammer voor RCL, maar ik heb voor mezelf ikozenreageert Van der Zwaan. „Het is altijd mijn ambitie weest om op het hoogste amateurniveau training te geven, nkans krijg je natuurlijk niet zo vaak.'' De Leiderdorper heeft [ei liet bestuur van UVS nog niet over de sportieve doelstellin- n gesproken. Wel is er gesproken over de mogelijkheden om selectie te versterken. /jjf miljoen homerunbal McGwire m york De bal waarmee de Amerikaanse honkballer Mark cGwire vorig jaar zijn zeventigste homerun in een seizoen heeft op een veilingruim 5,1 miljoen gulden opgebracht. cGwire's gouden bal werd op 27 september gevangen door n 26-jarige wetenschappelijk onderzoeker uit St. Louis. De op- fengst gaat voor een deel naar goede doelen. (NSB reageert op contractbreuk kwuk De KNSB heeft de schaatsers Rintje Ritsma, Martin ersman (beiden Sanex) en Gianni Romme (SpaarSelect) giste- neen reactie gestuurd op hun presentatie tijdens de perscon- rentie van vorige week woensdag. Het drietal verscheen op de jeenkomst voor het EK allround tegen de afspraak in in kle- ngvan de eigen sponsors. De drie zijn op de vingers getikt. Brother' let op Spaanse fans ibcelona De Spaanse voetbalsupporter kan vanaf komend eekeinde zijn neus niet meer snuiten of het wordt opgemerkt jor de politie. In één grote controlekamer in Madrid komen de selden binnen van 4.500 camera's, die het supportersgedrag in le 42 stadions van de clubs in de eerste en tweede divisie door- fven. Niet bij alle clubs is 'big brother' met open armen ont- ingen. Omdat de camera's ook de toegangen bewaken is het jvoorbeeld mogelijk te controleren of een club de juiste aantal- n bezoekers opgeeft in verband met de fiscus. (ort geding tegen FC Utrecht [recht» Het kort geding van de ondernemersvereniging 'Her- iles' gaat door. De 24 bedrijven die gevestigd zijn in stadion algenwaard verzetten zich tegen de op donderdagmiddag 4 fe- ruari (14.00 uur) vastgestelde bekerwedstrijd FC Utrecht - evenoord. Bedrijven in het stadion ondervonden al eerder fchade bij het bekerduel FC Utrecht - NEC. dat eveneens in de middaguren werd gespeeld, omdat ze onbereikbaar waren. Wanneer het kort geding dient is nog niet bekend. piemerink uitgeschakeld ïdney Jan Siemerink is in de eerste ronde van het ATP-toer- 001 in Sydney uitgeschakeld. De Rijnsburger ging in twee sets 2 en 6-4) onderuit tegen de Argentijn Puerta. Richard Krajicek erliet het toernooi in de tweede ronde. Hij verloor van jason loltenberg: 6-3 6-4. Miriam Oremans verloor in de eerste ronde an het toernooi in Hobart, dat net als het toernooi in Sydney eldt als voorbereiding op de Australian Open. Oremans was ansloos tegen de Fran^aise Dechy, 6-4 6-0. uhelsea wil De Bilde ndhoven Chelsea wil spits Gilles de Bilde van PSV overne- ïen. De koploper van de Engelse Premier League en club van oelman Ed de Goey wil de Belg per onmiddellijke ingang aan e selectie toevoegen. De Bilde heeft in Eindhoven nog een con- act van 2,5 jaar. PSV-manager Frank Arnesen heeft nog niet iet Chelsea gesproken. IVK-organisatie maakt veel winst wjs» De organisatie van het WK voetbal, afgelopen zomer in rankrijk, heeft ruim 170 miljoen gulden winst gemaakt. Michel latini, voorzitter van het organisatiecomité, maakte dat gisteren ekend. Van het bedrag is overigens nog geen belasting inge- ouden. Haier wint reuzenslalom &BELBQDENHermann 'Herminator' Maier heeft gisteren de reu- senslalom in Abelboden gewonnen. De Oostenrijker, tevens lei der in het wereldbekerklassement, moest in de eerste run zijn andgenoot Raich nog voor laten gaan, maar stelde in de tweede nanche orde op zaken en won in 2.12,66. De Noor Aamodt werd eede, na een indrukwekkende afdaling in de tweede manche. foto reuters olijn Brouwer is bezig aan opmars tijdens het WK zei- Melbourne. De Voorhout- voer vandaag een tweede en plaats bij elkaar en staat op een zesde plaats. De vloot Europe-klasse mocht een 'de resultaat aftrekken, door Brouwer nog slechts punten achterstaat op kop- pster Sari Multala uit Fin- Margriet Matthijsse neemt tweede plaats in. prestaties van Brouwer en mede knap te noemen, dat het weer slecht was tij de races in Australië. De erend wereldkampioene be- tot de lichtgewichten. De bereikte snelheden tussen I en 25 knopen, iets wat rgaans in het voordeel van Vrij Nederland: Leidenaar deed zelfmoordpoging DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag oolc 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl de zwaardere zeilsters werkt. „Het was niet aangenaam. Het was zwoegen om te overleven tegen de zwaardere tantes", al dus Brouwer, die vanmorgen zelf nog onwetend was van haar precieze klassering. „De uitsla gen en standen staan eerder op internet, dan dat ze aan ons worden doorgegeven, hoe gek dat ook klinkt. Maar de '70- plussers' staan bovenaan in het klassement." De weersverwachtingen zijn gunstig voor Brouwer. De lucht klaart op en de windsnelheden nemen af. De 25-jarige Voor- houtse, vorig jaar uitgeroepen tot zeilster van het jaar. is een all-rounder die het best gedijt in wisselende omstandigheden. Morgen is een rustdag, vrijdag gaan de finaleraces van start met een 'gold-fleet' van dertig boten. LEIDEN» JANET VAN PUK Glenn Helder zat bijna zes maanden geleden zo in de pro blemen, dat hij probeerde met een overdosis slaapmiddelen een einde aan zijn leven te ma ken. De Leidse profvoetballer werd net op tijd gevonden in zijn auto op een parkeerterrein langs de A4. Dat meldt vandaag weekblad Vrij Nederland. Helder, onlangs bij NAC te ruggezet naar het tweede elftal, kwam in de problemen door gokverslaving, geldgebrek en een slepende enkelblessure. „Nu gaat het wel weer, ik kan weer genieten van mooie din gen, muziek vooral, maar ik heb zó diep in de problemen geze ten", zei Helder tegen VN-re- dacteur Jaap Visser. „Toen ik geen vrede met mezelf had, wil de ik eruit stappen. Die zwarte periode is voorbij. Ik denk nog weieens aan zelfmoord, maar de neiging om het ook te doen, komt gelukkig niet meer op", aldus Helder, die tegenover Vis ser 'bezweert' dat hij niet meer gokt Maar de Leidenaar moet er rekening mee houden dat zijn profcarrière aan het einde van dit seizoen afgelopen kan zijn, zegt zijn manager Frans Stouten in het artikel in Vrij Nederland. „Daarom probeer ik voortdu rend in zijn kop te rammen dat er nog iets anders dan voetbal is. Als die enkel niet beter wordt, moet hij er na dit sei zoen maar mee kappen. Dan gaan we iets in de muziek of in de mode doen", aldus Zoeter- woudenaar Stouten. De kwetsuur ontstond, zo vertelt de linksbuiten, tijdens een partijtje op de training bij Benfica, de Portugese club aan wie Helder was uitgeleend door Glenn Helder: „Toen ik geen vrede met mezelf had, wilde ik eruit stappen.' Arsenal. Een medespeler gaf hem per ongeluk een stoot met zijn elleboog. Helder nam wraak en gaf zijn ploeggenoot 'zo'n teringschop dat ze hem moesten wegdragen'. „Ik raakte hem met een lowkick op zijn scheenbeen. Dat had ik geleerd met kickboksen. Maar omdat ik mijn been niet goed strak hield, blesseerde ik ook mezelf. Ik had een waas voor mijn ogen", al dus de 30-jarige Leidenaar, die nog altijd pillen slikt tegen de pijn aan zijn enkel. In het VN-artikel zegt hij dat zijn problemen ontstonden door de gokverslaving en door dat hij geen 'nee' kan zeggen. „Er zijn zeker twintig vrienden met geldproblemen bij me ge weest. Sommigen heb ik wel dertigduizend gulden gegeven." Helder ontkent het gerucht dat in Leiden de ronde doet dat hij enorme schulden heeft en daar om 'voortdurend met een pistool op zak op de vlucht is'. Ook Stouten ontkent dat, maar, zegt de manager: „Ik heb een paar zaken voor hem moeten oplossen, dat wel. Helder voetbalde in Leiden bij Oranje Groen, UVS en Roodenburg. Van UVS ging hij naar Ajax, waar hij zich niet kon handhaven. Via Roodenburg- trainer Wim Rijsbergen kwam hij bij Sparta terecht. Na vier seizoen volgde Vitesse, daarna foto kees van hoocdalem maakte hij de overstap naar Ar senal, dat hem na een tegenval lend seizoen verhuurde aan Benfica en hem later verkocht aan NAC. Vorige week werd Helder door NAC-trainer Spel- bcs teruggezet naar het tweede elftal vanwege een gebrek aan conditie. Helder probeerde steeds weer terug te komen („Maar het gaat niet. Die enkel zit me dwars. Elke keer als ik denk dat het over is, trap ik in de grond of zo.") en wil de moed nog niet opgeven, zo blijkt uit het interview in Vrij Nederland: „Ik heb een hoop verknald, maar ik leef wel voor het voetbal." En: „Voetballen is het mooiste wat er is." Frank de Boer is 'bijna voor 99 procent zeker' van overgang naar Barcelona Ajax-verdediger Frank de Boer vertrekt nog deze week naar F.C. Barcelona. ,,Het is zo goed als zeker", aldus De Boer gisteren over zijn transfer. ,,De zaak is, denk ik, beklonken. Ik moet het nog officieel ho ren maar het is bijna voor 99 procent zeker." BARCELONA GPD De Boer zal mogelijk nog van daag uit Zuid Afrika vertrekken waar de Ajax-selectie verblijft. Hij hoopt zich dan nog deze week in Barcelona te melden. De Spaanse transfermarkt sluit vrijdag aanstaande. Bij F.C. Bar celona en Ajax werd een deal gisteravond officieel nog ont kend. De vice-voorzitter van Barcelona, Gaspart, zou de ad vocaat van De Boer mr. Knijff gisteren echter onderhands hebben laten weten dat er een akkoord was. Knijff liet ook we ten faxen, die F.C. Barcelona en Ajax nog deze week wisselden, in zijn bezit te hebben die zijn beweringen staven. Het nieuws over de deal werd bekend gemaakt door Rob Co- hen, schoonvader van Ronald de Boer. Volgens Cohen is Bar celona bereid het door Ajax voor Frank de Boer gevraagde bedrag te betalen. Ronald de Boer blijft dit seizoen nog bij Ajax. Hij gaat zeker niet naar Barcelona. Komende zomer hoopt hij wel een andere top club te vinden. Frank de Boer traint hier nog met Ajax ter voorbereiding op de hervat ting van de competitie. foto anp Formeel ontkende het be stuur van F.C. Barcelona giste ren dat er een overeenkomst was tussen Ajax en de Barcelo- nese club over de transfer van Frank de Boer. Bij Ajax wilde penningmeester Arie van Os niet inhoudelijk reageren. „Wat meneer Cohen zegt is voor zijn rekening." Volgens Van Os be staat er tussen Ajax en Barcelo na nog steeds een verschil van mening over de te betalen transfersom. Ajax zou onlangs nog een bod van Barcelona hebben afgewezen. „Daarna hebben wij niets meer verno men. Wij geven verder geen commentaar." Vanuit Zuid Afrika, waar de Ajax-selectie vertoeft, liet zegs man David Endt het volgende weten: „Als een club als Bar celona officieel ontkent dat er een overeenkomst is, moet dat toch voldoende zeggen. Dat is duidelijk. Het is bekend dat de heer Cohen wel meer te pas en te onpas dingen in de publici teit brengt. Ajax weet van niets. Bij ons is niets bekend." Barcelona erkende dat men eerder elf miljoen dollar (20,8 miljoen gulden) voor Frank de Boer heeft geboden maar dat dit bod door Ajax is afgewezen omdat het niet hoog genoeg zou zijn. „Er is niets veranderd sinds een paar dagen geleden", aldus een bestuurslid van F. C. Barcelona gisteravond voor een regionale Spaanse zender. Hij sloot echter niet uit dat er de komende dagen beweging in de zaak zou komen. In Barija-kringen hebben de uitspraken van Cohen tot de nodige commotie geleid. Eerder op de dag was namelijk het be richt verspreid dat het 'De Boer tjes-avontuur' definitief van de baan was. Barcelona zou nu al les in het werk stellen om met ingang van komend seizoen Jari Litmanen, wiens contract bij Ajax afloopt, en de Franse ver dediger Dehu (RC Lens) als al ternatief voor het tweetal Aja- cieden binnen te halen. De laatste weken is er druk gespe culeerd over de toekomst van de broertjes De Boer. Ajax zou voor het tweetal 60 miljoen gul den willen ontvangen. Barcelo na wilde niet verder gaan dan 40 miljoen gulden. Vorige week liet Cohen nog weten dat de transfer van het tweetal naar de club van Louis van Gaal daarom van de baan was. In de Spaanse media werden tegelijkertijd an ti-De Boer-verhalen afgedrukt. Alexander van Beelen is van daag in het gemeentehuis van Noordwijk door wethouder Theo Sweets gehuldigd. De 18- jarige Van Beelen is kampioen van Nederland fïetscross in de 19+ klasse geworden Aart Vierhouten wordt eind deze week of begin volgende week in het Eemlandziekenhuis geope reerd. De wielrenner van Swift, die in Spanje zwaar ten val kwam, moet eerst enkele dagen in quarantaine In navolging van het Sportcafé Leiden gaat nu ook Sportcafé Den Haag op lokatie. Men hoopt op die ma nier meer sporters naar het maandelijkse evenement te trekken. Leiden doet dit al 5 jaar tot tevredenheid van bezoekers en Leidse sportclubs Het con tract met voetbaltrainer Jan Wouters (Altior) is met een jaar verlengd. Jeugdtrainer John Cu- velier blijft eveneens bij de Lan- geraarse derdeklasser. Piet Va- lent (B-trainer) vertrekt na 6 jaar bij Altior Nico van der Salm blijft bij UDO. Hij begint over enige maanden aan zijn zesde seizoen bij de derdeldas- ser. Een clubrecord. De huidige JAC-trainer Jan Linkerhof wordt de opvolger van Wim Meutstege bij eersteklasser VCS. Job Dragtsma blijft nog een seizoen bij hoofdklasser AFC'34. Heer- jansdam heeft Pieter de Jong (VRC Veenendaal) als vervanger van Jos Houweling (naar Strij- en) vastgelegd. Ook SC Feye- noord heeft in Steef Buys (RWH) een nieuwe technische man. TOGR gaat de twee ko mende competities verder met John van Diggele Goed voor de sfeer. Moppentapper, tv-pre- sentator en doelman Jeroen Smits (Aalsmeer) zoekt een voetbalclub in de Bollenstreek Het beroep van de tweedeklas sers ONA en VIOS, naar aanlei ding van de straf (beide teams drie punten in de mindering) tijdens de onderlinge competi tiewedstrijd, is door de tucht- commissie afgewezen. Het res tant van het gestaakte duel wordt uitgespeeld John Griin- holz heeft het bezwaar tegen het ontslag bij ADO Den Haag ingetrokken. Hij krijgt nu toe stemming om overschrijving te wagen naar amateurclub Kra nenburg Voorzitter John Bra- venboer van zaterdaghoofdklas ser Hoek heeft om gezond heidsredenen zijn vertrek bij de club aangekondigd Herman van Marwijk (Bax) staat met 13 doelpunten als achtste op de landelijke topscorerslijst zaal voetbal. Edwin Grünholz leidt met 28 goals Oefenwedstrij den zaterdag 16 januari: FC Lis- se-Leiden, Lugdunum (za)-Fo rum Sport en WOR-Voorscho- ten'97. Een dag later: Voorscho- ten'97-Vredenburch en West- landia - Lugdunum De KNVB wil de serie A en B in de vijfde klasse op 7 februari 1999 begin nen. 84 clubs uit West III en IV worden ingedeeld in 12 poules van 7 clubs. Er wordt een dub bele competitie afgewerkt. De nummers 1 en 2 promoveren naar de vierde klasse. De perio dekampioenen spelen met de kampioenen uit de B-serie om nog eens twee plaatsen in de vierde klasse Frans Biemond (Oude Wetering) lijkt niet de stoppen in de Haarlemse schaatsmarathoncompetitie. Hij boekte zijn tweede dagzege en vergrootte zijn voorsprong in het klassement op Voorhouter Rob Bisschops. Mart van der Vlugt, eveneens uit Voorhout staat derde. Leidenaar Menno Barends van de Saton-ploeg heeft zich geplaatst voor het NK sprint en NK langebaan voor ju nioren. Ook De broers Marco, Ronald en Dennis van den Ing uit Roelofarendsveen nemen de komende weken deel aan diver se Nederlandse kampioen schappen (sprint en allround). Sander Delfos (IJVL) won in de ijshal in Leiden een nieuwjaars wedstrijd bij de A-junioren Cyclo-crosser Wobbe van den Kieboom (Leiden) kwam als 19de over de eindstreep bij het Nederlands kampioenschap in Heerlen. Heerko Gorter was de snelste bij een veldrit in Leiden. Rijnsburger Piet Kr alt werd tweede. Jean Paul Brunsveld (Wassenaar) werd winnaar in Berkel en Rodenrijs Trimloop N.L....M.L. houdt op zondag 17 januari de traditionele trimloop in park Cronesteijn Korfbal vereniging Tempo uit Alphen aan den Rijn houdt op zaterdag 23 januari een Open dag in sporthal Arena Edwin van der Sar reikt op vrijdag 12 februari bij Brasserie Bon Bon enkele prijzen uit van de Noordwijkse sportverkiezing Warmonder Rolf van den Wall Bake is tot voorzitter gekozen van hockey club LOHC. SAN ANTONIO/SALT LAKE CITY Spelen gewoon in Salt Lake City „Uit ons onderzoek blijkt dat er gevallen zijn van misbruik van privileges door IOC-leden waarbij aftreden niet kan uit blijven", zei Anita DeFrantz, lid van het uitvoerend comité van het IOC in de krant The San An tonio Express News. De Amerikaanse justitie is be zig met een onderzoek naar de belastingfraude waarvan het or ganisatiecomité van de Winter spelen in Salt Lake City in 2002 wordt beschuldigd. De organi satie zou bovendien steekpen ningen hebben aangenomen. RTR/DPA/ANP De Winterspelen in 2002 gaan ondanks alle schandalen rond vermeende omkooppraktijken en smeergelden gewoon door in Salt Lake City. Woordvoerster Michele Verdier van het IOC meldde dat gisteren in een reac tie op alle geruchten. Het lo pende onderzoek naar corruptie kan leiden tot het aftreden van maximaal twaalf leden van het Internationaal Olympisch Co mité (IOC). BWONOOnDV»UKE<m°UT VOETBAL VERENIGING SINT S is voor het seizoen 1999-2000 op zoek naar 2 GEDIPLOMEERDE JEUGDTRAINERS voor de B D junioren Schriftelijke reacties kunt u richten aan: secretariaat v.v. V.V.S.B. Postbus 25, 2210 AA Noordwijkerhout, t.a.v. de heer Th. Nulkes. SCOREBORD SCHAKEN.JAN BEY Het ziet er naar uit dat, naast De Zwarte Pion uit Lisse, ook de schakers van Leiderdorp zich mo gen gaan opmaken voor promotie naar de lande lijke schaakcompetitie. In de promotieklasse van de Leidse Schaakbond rekende Leiderdorp zelf af met Oegstgeest III (6-2) en zag het de concurren tie, Voorschoten II tegen AAS II, niet verder ko men dan een 4-4 gelijkspel. Het Leidse Leithen won een vierpuntenduel van Utile Dulci (3-5) en De Zwarte Pion drukte hekkensluiter Daniel No- teboom met 2,5-5,5 steviger op de laatste plaats. Leiderdorp is de verrassing van het Leidse schaakseizoen. Met een team wat alleen aan de top enige versterking heeft gekregen, is het op merkelijk sterk bezig tegen de geroutineerde teams van Oegstgeest en Voorschoten. Na in de vorige ronde Voorschoten een gevoelig lesje te hebben geleerd, werd er nu betrekkelijk eenvou dig met de Oegstgeestse routine afgerekend. Hoewel Leiderdorper Eddy de Beule - na een on geslagen status van drie seizoenen - tegen Wim Jongeneel zijn eerste nederlaag incasseerde, bleef dit, naast de twee remises van Wagemans en Van Drunick, het enige wapenfeit van Oegstgeest. De reserves van Voorschoten en AAS moesten gaan uitmaken wie er in de markt bleef voor een promotieplaats. Daarbij toonde Voorschoten lan ge tijd de beste papieren. Negentig procent van de speeltijd waren de Voorschotenaren opper machtig, wat resulteerde in een riante 4-1 voor sprong door winstpartijen van Chris Gerritsen, Jan Bey. Charles van der Ven en Rijk Verstraten. Tussendoor had Ben de Leur Voorschotenaar Hans Lindeboom (met een kwaliteit meer) weten te flessen. Zoals eerder in de competitie kwam het tijdnoodduiveltje zich ten gunste van AAS melden. Twee fraai staande partijen, van Geert Sluiter en Ruurd de Boer, alsmede een potremi- separtij van André de Boer, gingen onnodig door een chronisch gebrek aan bedenktijd verloren. Het motto voor Leithen was om. na het zware openingsprogramma, de wedstrijden tegen de gradatiekandidaten te winnen. Dit keer had Leithen voor een enigszins normale opstelling ge kozen, maar de Veners niet. Kopman Jan Borst zat nu op het derde bord en werd door Leithe- naar Jerry Bey Jr. in twintig zetten volledig van het bord gespeeld. Op het eerste bord had Mark Thiele reeds voor een verdere uitbouw gezorgd van de, in twee vooruitgespeelde partijen, geno men voorsprong. Bij een veilige 0,5-4,5 stand nam Leithen enig gas terug en liet Rob Hak zich - in fraaie stelling met een stuk meer - door Saba- nagic beschwindelen. Hak was hier zo gepikeerd over, dat hij de gebruikelijke sportieve handdruk tot overgave achterwege liet. De Zwarte Pion had geen enkele moeite met rode-lantaarndrager Daniel Noteboom. Teamlei der Arjan Plug, van Daniel Noteboom. vertelde' vooraf al geen illusies te hebben gehad op een gunstig resultaat. Na een rustige start van 1-1, lie pen de Lissenaren via kwaliteits- en pionwinsten eenvoudig weg naar 1-5. De Noordwijkers deden nog iets terug door een remise van Henk Sieders en winst van Cees Scherpenisse, die Joost van Hal in zijn gebruikelijke tijdnood wist te verschalken. Lucky Ten van dinsdag 12 januari: 5 - 10 - 11 - 14 - 15-21 - 22- 25 - 26 - 28 - 33 - 43 - 47 - 49 - 53 - 57 - 62 - 64 - 67 - 77. (on der voorbehoud) VOETBAL Eindhoven. Internationaal indoortoernooi Groep A: MW - Eindho ven 6-0. PSV - MW 3-6. PSV - Eindhoven 7-3 Eindstand: 1MW 2-6, 2 PSV 2-3, 3. Eindhoven 2-0 Groep B: Roda JC - RKC 2-5. 1860 München (Dui) - Roda JC 1-1. 1860 München - RKC 2-2. 1860 München - RKC 2-2 Eindstand: 1. RKC 2-4, 2 1860 Mün chen 2-2, 3 Roda 2-1. Kruisfinales vandaag PSV-RKC, MW- 1860 München. AUTOSPORT Rally Granada - Dakar. Elfde etappe, van Timbouctou naar Nema Auto's:! Shinozuka (Jap) Mitsubishi 539 km m 6.05.31. 2 Ser- via (Spa) Schlesser 8.07. 3. Schlesser (Fra) Schlesser 8.14 Klas sement: 1. Schlesser 48 18.11, 2. Prieto (Spa) Mitsunishi 8 57, 3 Kleinschmidt 45.24 Motoren: 1. Cox (ZAf) KTM 6 04.56. 2. Tianen (Fin) KTM 3.16. 3. Magnaldi (Fra) KTM 5.30. 14. Verhoef 42.34, 15. Hutten 42.36, 16 Knuiman 48 58. 43 Vercoelen 2.04.19 Klassement: 1. Sainct 38.28 06. 2 Magnaldi 2 01, 3. Meom 16 13. 15 Knuiman 6 06.29. 16. Verhoef 6.07 25. 17. Hutten 6 12 38 BASKETBAL Mannen. Eredivisie. BS Weert - Donar 59-57, Virtus - Almere 96- 101, Cobra's-Prisma 96-80 HOCKEY Santiago, oefenwedstrijd: Chili - Nederland 1-12 (0-6). Doelpun ten Teun de Nooijer 4. Jacques Brinkman en Remco van Wijk 2, Tycho van Meer, Marten Eikelboom. Piet Hein Geeris en Wouter SCHAKEN Competitie Leidse Schaakbond. Promotieklasse 4e ronde: Utile Dulci - Leithen 3-5. Spruit - Thiele 0-1. Sabanagic - Hak 1- 0, Borst - Bey jr 0-1: Bakker - v Houwehnge 0-1: Hogeboom - Schrijvers rem Rodewijk - Brandt 0-1: v. Leur - v. Duijn rem Bouwmeester - Nienkemper 1-0 Daniel Noteboom-De Zwarte Pion 2,5-5,5 Vd Berg - Bakker 0-1 Scherpenisse - v. Hal 1-0: Plug - v. Dijk 0-1: Hoogeboom - Kamps 0-1. Remkes - v d Poel 0-1: Turk - v Randen 0-1; Lindhout - v.d Weijden 1-0; Sieders - Rosdorff rem. Voorschoten II- AAS II 4-4 Gerritsen - Macias 1-0: v.d. Ven - H;b- ma 1-0; de Boer, A - Noordhoek 0-1; Bey - Beqe 1-0; de Boer, R - de Jong 0-1; Lindeboom - de Leur 0-1Verstraten - Feis 1-0; Slui ter-Spaargaren 0-1. PRIJSVRAGEN Oegstgeest III- Leiderdorp 2-6: v.'t Hof - Talsma 0-1, Jongeneel - de Beule 1-0; Noordijk - Goeman 0-1; v Drunick - Verbaken rem Wagemans - de Jeu remise; Evers - Timmerman 0-1, v.d Maat - Roozendaal 0-1Rams - Smit 0-1 Stand. 1. Leiderdorp 8-21,5, 2 De Zwarte Pion 8-21; 3 AAS II 5- 17; 4. Voorschoten II 5-15; 5. Oegstgeest III 4-16,5; 6. Leithen 2-15; 7 Utile Dulci 0-11,5, 8. Daniel Noteboom 0-10,5 SKI\ Adelboden. Wereldbeker reuzenslalom, mannen. 1. Maier (Oos) 2.12,66, 2. Aamodt (Noo) 2.12,94, 3. Raich (Oos) 2.13.48. 4 Nyberg (Zwe) 2.13,51, 5. Schifferer (Oos) 2 13,87,6 VonGrüm- gen (Zwi) 2 13,96 Stand WB reuzenslalom: 1 Von Grünigen 323, 2. Maier 321, 3 Aamodt 274, 4. Mayer (Oos) 261, 5. Eberharter (Oos) 260. Stand WB algemeen: 1. Maier 911, 2 Aamodt 683, 3. Eberharter 593, 4 Kjus (Noo) 592, 5. Mayer 553. TENNIS Auckland. Mannen, 700.000 gulden Tweede ronde: Schalken - Vacek (Tsj) 6-4 6-4, Hrbaty (Slv) - Me- ligeni (Bra) 7-6 7-5, Pavel (Roe) - Vicente (Spa) 6-3 6-4. Mantilla (Spa) - Voinea (Roe) 1-6 6-1 6-4 Sydney Mannen, 600.000 gulden tweede ronde: Stoltenberg (Aus) - Krajicek (Ned/6) 6-3 6-4. Kuer- ten (Bra) - Woodbridge (Aus) 6-4 6-0, Hewitt (Aus) - Kiefer (Dui) 6-4 6-2. Sydney. Vrouwen, 750.000 gulden tweede ronde: Venus Will ams (VSt/4) - Coetzer (ZAf) 7-6 6-2, Sanchez-Vicario (Spa/3) - Huber (Dui) 2-6 6-3 6-2 VOLLEYBAL ZEILEN Melbourne. WK. Vrouwen. Europe. Stand na zes races: 1. Multala (Fin) 8, 2 Matthi|sse 9, 3. Mason (Nzl) 12. 4 Robertson (Gbr) 13, 5 Dennison (Aus) 13, 6 Brouwer 14 470. Na drie races: 1. Kedmy/Fabrikant (Isr) 13. 2. Birkner/Buelle (Dui), Ward,"Ward (Den) 14. 7. Westerhof,'Verbeek 25 Mannen. 49-er, na negen races: 1. Nicholson/Smyth (Aus) 13. 2. Bruni/Bruni (Ita) McKee'McKee (Vst) 14. 36. Paardekooper'Groth 58. Finn, na zes races: 1. Kusznierewicz (Pol) 25, 2 Kuret (Kro) 18. 3. Percy (GBr) 36, 6 Van Muyden 42, 39. Blees 157 Soling, na vier races: 1. Westergaard MolierAVestergaard De 17, 2 Schumann/Bahr/'Borkowski (Dui) 18, 3 Walker'Drennan- /Jackson (Aus) 37, 12 Heiner/Van Niekerk/De Ridder 59, 34. Donker/Murray/De Jong 120. Laser, na tien races: 1. Ainslie (GBr) 20, 2. Scheidt (Bra) 34, 3. Suneson (Zwe) 37. 23. Kats 139, 39 Lantermans 121.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23