Sport 'rigon verspeelt voorsprong na ze§e Tempo op Fiks Onderscheiding nks voor Theo Engel schakers van LSG hebben ïijnbaar geen concurrentie HOOFDTRAINER Blauw Zwart verliest van FC Utrecht UVS moet ook in Amstel Cup nederlaag slikken idag 11 januar11999 995 21 -j dijk! chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv -chef janet van dijk, 071 -5356463 Tit/; Peter Schattenberg woedend over gelijkspel tegen Fortuna Pernix neemt de kop over (opS-hoofdklasser Sporting Trigon doorbrak gister- k'o i de reeks van drie verloren wedstrijden met een >el tegen mede-debutant Fortuna (22-22), maar Peter Schallenberg was na afloop van de thuiswed- ledij bsoluut niet te pruimen. ,,Het is ongelooflijk. We om zomaar een punt weg. Juist in de laatste minuut kjde opdracht die ik geef, niet uitgevoerd", mopper en door dat onverwachte succes waren de korfballers zichzelf niet meer. „Door die goede start kregen we misschien te veel zelfvertrouwen. Iedereen wilde graag, te graag scoren, dus ie dereen begon maar te gooien. Wij zijn een echt collectief, zon der spelers die erboven uitste ken. En we moeten ook spelen als een collectief. Dat is vandaag gelukkig gebeurd. We zijn weer de oude, voor de wedstrijd was er ook minder spanning. In het tweede kwartier van het eerste deel miste Trigon te veel kansen en werd de bal veel te gemakkelijk weggegeven. Fortuna kreeg alle ruimte, durf de bijna niet te schieten, maar Sporting Trigon was dusdanig aan het tobben, dat de tegen stander toch op gelijke hoogte kon komen. Bij rust was het 10- 10. Daarna ging de strijd behoor lijk gelijk op. De Leidse ploeg kwam met 15-13 voor en zag vervolgens de Delftenaren langszij en voorbij komen tot 16-18. Sporting Trigon zette de zaak weer recht dankzij Chantal van Duijn (uit een vrije worp) en Johan ter Hofte, die met wis selend succes de aan zijn enkel geblesseerde Amoud Lambooy verving. Trigon kwam terug tot 18-18, tot 19-19, tot 20-20 en toen werd het 22-20, met nog vijf mi nuten op het scorebord. Fortu- na-aanvoerder Gaby Kool miste en uit de kluts pikte Tim van der Horst de bal op. Bianca Joustra en Chantal van Duijn schoten mis, Ter Hofte ving goed af, maar vervolgens ver speelde Van Duijn de bal nogal knullig. De Delftse ploeg kreeg kans na kans om te schieten, miste alles, maar pakte ook alle rebounds. Uiteindelijk wist An drea Woltman de bal door de mand te werpen: 22-21. Er was nog anderhalve mi nuut te spelen. Bianca Joustra schoot wederom mis en de bal Vis tand de atste fase van de wed- 5101 af de thuisploeg een jng van 22-20 uit han- e ba jet zinde de coach hele- sele >t dat zijn beste reboun- Met der de Haas, had gepro- ïet een ver schot de be- e te forceren. Tegenstan- 'n ro una. dat al op 22-21 was 'rieP|n, kwam daarna in bal- rdai aanvoerder Gaby Kool de winst van Sporting an flarden. als Sander die bal erin hij de grote man", rela- Alfred y de situatie. De boos- i zijn trainer kon hij wel trol n, 'omdat we twee pun- inin stonden'. „Daardoor is ke spel meer een ver- dan een winstpunt. Cjpt is toch wel een mooi ;sfas t." 'ePU tknoping was tekenend hele wedstrijd, waarin Trigon steeds goede [arci|chte momenten afwis- n betere en meer erva- in d^nstander had geduren- zwakke periodes waar- k korte metten gemaakt Leidenaars, maar de debutant kwam daar- iliteit tekort, nkelijk leek Sporting vrij eenvoudig de win- worden van het debu- il in de opnieuw volle Bial. Maar halverwege de elft, bij de stand van 8-3, Ie doelpuntenmachine, rting Trigon na weken weer goed op gang had n. Dat kwam door het >rdeel, was de verklaring dlenberg. Lambooy was het met ich eens, maar volgens ,n to leelt ook een rol dat d e Trigon na een eufori- ■riode weer met beide ncfaP &ond staat. Na mü ir wedstrijden voerden e lenaars zelfs even de aan in de hoofdklasse is te ijn KORFBAL MICHEL VAN GENT Alle tweedeklassers in de Leidse regio zijn volop betrokken in de strijd om promotie. Pernix nam in 2E de koppositie in handen door de 19-17 winst op ONDO(G) en de 18-19 nederlaag van Fiks tegen Tempo. Komende zaterdag staan Per nix en Tempo tegenover elkaar. De Danaïden staat in 2F fier en ongeslagen op kop na de 15-14 winst op Trekvogels. Madjoe leed in de derde klasse zijn eerste nederlaag, uitgerekend in de topper tegen De Dijkvogels. Gezien het spelverloop kon TOP niet helemaal tevreden zijn met het 14-14 gelijkspel tegen Koog Zaandijk. Het achttal van Hugo van den Haak leek immers geruime tijd op weg naar een ruime overwinning. Steven Baart (4), Jeroen van der Wolf (3), Petra van Niekerk en Stanley Lardé (2) zorgden voor een maximale voorsprong van vijf punten (6-1, 7-2 en 11-6). De Sassenheimers kon den deze lijn niet vasthouden en verloren aan tempo en scherpte. In acht minuten tijd was de wedstrijd weer helemaal open (12-10). Deze ont wikkeling was funest voor het zelfvertrouwen, blijkens gemiste strafworpen op 12-11 en 13-13. De bezoekers maakten zelfs 13-14, maar in de laatste minuut redde Peter Boeren tenminste een punt. Crescendo was wat felheid en schotkracht aan gaat duidelijk niet opgewassen tegen Excelsior. Gertjan Hensing (2), Saskia Baak, Wijnand Al berts en René van der Vooren hielden na 2-0 de achterstand tot 7-5 nog beperkt, hierna niet meer (10-6). Twee minuten na rust viel Hensing uit, omdat zijn oude enkelblessure weer opspeelde. Zijn vervanger Arno Kooloos en Carmen Zitman maakten nog 10-8, maar daama viel het doek. De Leidenaars scoorden zeventien minuten niet en zagen hun opponenten naar 15-8 uitlopen, ge noeg voor een 16-9 eindstand. In de strijd om promotie raakte Fiks dure pun ten kwijt door met 18-19 te verliezen van Tempo. De Oegstgeestenaren begonnen goed en toonden zich beduidend alerter in de paalzone dan hun Alphense tegenstanders. Theo Vreekeg (5), Hen- rik Hooimeijer (2), Carola van Tol en Matthijs de Visser bouwden dan ook via 6-1 een 9-4 voor sprong op. In het tweede kwartier diende de ken tering zich al aan (12-9 rust). Coach Bob Bergs - hoeff van Tempo voerde in de pauze twee defen sieve wisselingen door. Hij droeg de bewaking van Carola van Tol en Theo Vreeken op aan Joke Boot en Edwin Visser. Dezen deden hun 'scha duwwerk' naar behoren, want de beginaanval vein Fiks kwam in vier beurten niet verder meer dan één goal. Marcel Hanegraaff (3), Margriet Lemkes, Lydia Vonk en Ronald Drieduite profi teerden op 13-11, 15-13 en 16-16 van dit sterke verdedigen, zodat het 16-18 werd. Deze voor sprong werd in de laatste negen minuten niet meer uit handen gegeven. Direct na rust raakte Pernix door individuele fouten zijn 10-6 voorsprong op ONDO(G) kwijt (10-10). De formatie van Peter Kuipers had voor dien 2-4 nog omgezet in 10-5. Zij had aanvallend behoorlijk veel hinder van de drie lange vrouwen bij de tegenstander. Het zegt genoeg dat alleen Karen Arnoldus (2) en Lian Olsthoom tot scoren kwamen. Robin Amoldus maakte in een tijdsbe stek van tien minuten 14-13 en 15-13. Deze mar ge werd bekwaam vastgehouden, mede door twee treffers van invaller Jeroen Wayenberg: 19- 17 winst. Sjoerd van der Kooij ontbrak door een enkelblessure. Of hij meedoet tegen Tempo, is dan ook onzeker. Koploper De Danaïden deed goede zaken door naaste achtervolger Trekvogels met 15-14 terug te wijzen. Dat gebeurde niet met oogstrelend spel. De aanvallers twijfelden wel eens over hun loop acties, zodat er nogal wat plaatsfouten werden gemaakt. Dit resulteerde in achterstanden van 3- 1 en 6-3. Martijn van der Meer (2), Barbro Heij- man en Heiko Locher herstelden dit al voor rust (7-7). Naderhand namen de blauw-witten het ini tiatief in de score over zonder ver weg te lopen (10-12 en 11-13). Arne Heijman werd matchwin naar met zijn doelpunt drie minuten voor tijd. Zijn zus Barbro onderscheidde zich door vijf strafworpen te verzilveren. Madjoe zag de achterstand op lijstaanvoerder De Dijkvogels tot drie punten oplopen als gevolg van de 15-13 nederlaag in de onderlinge kracht meting. De Rijnsburgers hadden in de nieuwe sporthal eerst moeite met het diffuse licht en de harde manden (7-1). Remco van de Meeberg (2), Elize Blankert, Marloes Schoneveld, Marco Ra- vensbergen en Peter Star brachten de marge te rug tot drie punten tussen 7-4 en 10-7. Deze in spanningen werden ontkracht door een doel puntloze periode van bijna een kwartier (15-7). In de resterende dertien minuten zat de verdediging potdicht, maar de eerste nederlaag kon niet meer worden vermeden. Voor Velocitas is de ergste degradatiekoude uit de lucht na de 18-12 overwinning op Rapid. De Leiderdorpers bouwden in twintig minuten een 6-1 voorsprong op zonder bepaald groots te korf ballen. Hun tegenstanders hadden intussen al drie strafworpen gemist, zij zouden er nadien nog eens drie vergooien. Na 7-5 stelden Iris Janssen, Elsbeth de Mooij, Arjen Bakker en Emanuel Vlagsma orde op zaken met 11-5. Paul Meerburg deed mee voor Arjen Kwestro die vanwege een vingerblessure zeker een maand uit de roulatie is. kwam bij Sander de Haas, die over schoot. De bal was voor Fortuna, de gelijkmaker viel, en coach Peter Schallenberg ont stak in woede. „We hadden al veilig kunnen zijn", bromde de Sporting Trigon-Fortuna 22-22 (ïo- trainer, die volgende week met i0)' Scheidsrechten Van Lendennk. ...2 Toeschouwers: 500 Sporting Tngon: zijn ploeg AkC ontvangt, dat Van Düijn 3 j0Ustra 2, Bei] 2. Van en van de penalty-wedstrijden om de Ad Dusee-bokaal. De on--' derscheiding werd uitgereikt door het Lissese gemeente raadslid Johan van Zoest, tot voor kort bestuurslid van de KNVB en de KSF en ook al jaren betrokken bij de organisatie van de sportinstuif in de Groen- oordhallen. Theo Engel uit Zoeterwoude- Dorp is zaterdag onderscheiden met de gouden medaille van de Nederlandse Katholieke Sport federatie. De 65-jarige Engel kreeg de medaille met oorkonde tijdens het mede door hem ge organiseerde zaalvoetbaltoer nooi in de Groenoordhallen, waaraan 72 jeugdteams van ka tholieke verenigingen deelna men. Het toernooi werd voor de 30ste keer georganiseerd en En gel, lid van SJZ, is er vanaf het begin bij betrokken. Daarnaast is de Zoeterwoudenaar een van de organisatoren van de voor- jaarstoemooien van de federatie d eidsch Schaakgenoot- •nOfêaat na de vijfde ronde le fe n de leiding in de eerste an de KNSB-competitie, n et aar was wel een Houdi- 13 v lapping voor nodig. De onderschatten tegen- Unitas uit Groningen elijk en alleen door een aan koelbloedigheid van een kwaliteit die LSG Iinde - werd alsnog de ehaald. Dankzij de con- ie, die alleen oog voor ïeeft, staat LSG nu vier lunten los aan de leiding het schijnbaar zonder ïswaardige oppositie Meesterklasse. van Haastert gaf nog goede voorbeeld door in vervalste Siciliaanse par- lange en korte rochade twintig zetten voorbe- op het bord te toveren, t hij zijn tegenstander -nrP1 mocht zetten. Maar na van Michiel Bos- ;en Whee Ky Ma begon- spelers enigszins onrus- te lopen. En dat terwijl aan elk bord een rating- lit van honderd punten 3s noteren. Een aantal par- erzandde angstvallig in Good-old 'RAG' de nacht LSG weer aan de (3,5-2,5), maar helemaal "f |ing het niet. Toen Eelco ?ftc '°Pereindspel met ha rïjpiön won kwam er en gezonde kleur op de ïer> LSG'ers. De overi ge partijen werden vervolgens snel remise gegeven (6-4). In de tweede klasse zat bij Oegstgeest'80 grootmeester Ge- nna Sosonko weer achter het bord. Met het talentvolle jeugd gedeelte - Straver, Reedijk en Willemze wonnen ook hun par tij - zorgde dat voor een ruime winst bij Euwe II. Hierdoor heeft Oegstgeest'80 weer goede vooruitzichten op het kam pioenschap. Koploper Lange Rochade - een ploeg die al eens geklaagd heeft bij de competi tieleider over de grootmeester- lijke inbreng van Oegstgeest - staat immers nog op het pro gramma. Aan motivatie is dus geen gebrek. De LSG-reserves wonnen het belangrijke duel van De Ooie vaar en behouden ook hun kop positie. Na een gelijkopgaande strijd (3-3) resteerden er twee elementaire eindspelletjes voor LSG, van Frank Erwich en Chris Roosendaal, waaruit 1,5 punt moest komen. De centrale jeugdtraining wierp zijn vruch ten af (4,5-3,5). Ook AAS heeft promotiekan sen. want na de winst op Unitas II gaan zij in klasse 2A met TAL aan de leiding. Winstpartijen van onder anderen Harmen Jonkman (goede voorbereiding) en een fijnzinnige eindspeltech niek van Ad van den Berg (vol gens teamleider De Leur 'een lust voor het oog') zorgden voor een ruime winst (5,5-2,5). Philidor Leiden versloeg in de derde klasse de reserves van Oegstgeest'80 met 4,5-3,5. Nico s.v. R.O.A.C. '79 e ju omend in de zondag vierde klasse van de KNVB is voor het tn 1999/2000 op zoek naar een enthousiaste voor de training en begeleiding van de A-selectie en het elftal onder de 21 jaar. schriftelijke reactie kunt u sturen naar: kol LC '79, p/a Pastoor Görtzstraat 9, 2374 BG Oud Ade. Kuyf dacht dat hij niet hoefde te spelen, want Fred Slingerland was - na een lange afwezigheid - weer van de partij. Er was ech ter wel op Kuyf gerekend. De aanval van Fred Slingerland zag er goed uit, maar belandde in een ontsnappingsluik van te genstander Jacquet door eeuwig schaak. Herman van Halderen won in een onnavolgbare stijl van Harro Weiland. Het vierde team van LSG won van de Alphense Schaak Club met 4,5-3,5. Na wat omzettin gen in de samenstelling - Onno van Dijk bleek te ziek om te spelen - ging de voorbereiding van ASC de mist in, Martin van Gils won nog wel in gambietstijl van Folkert Geertsema. maar met bijvoorbeeld Dennis Hel- vensteijn ging het tegen Jan- Aart van der Steen mis. Helven- steijn verwisselde (nota bene in de tijdnood van de LSG'er) twee zetten en moest zijn gewonnen stelling remise geven. Het derde team van LSG wan delde over KTV heen met 7-1. De cijfers spreken voor zich, maar een leuk detail van deze wedstrijd is de stelling van Theunis Stelling: l.c4! en wint. De partij die daar bijhoort. stond inderdaad reeds na vijf zetten gewonnen. Het vijfde LSG-team bleek net te zwak voor het HWP uit Haarlem (3- 5). Katwijk stond snel 0-3 ach ter, doordat Gert Koelewijn ge heel tegen de regel in toch op b2 nam en de dame niet meer zag thuiskomen. Guido van der Bent deed een stuk in de aan bieding en Henk van Duyven- bode kan in de KNSB maar geen winnende voortzetting vinden. Men wist nog terug te komen tot 3-4 door winst van Gijs Haasnoot en Ben de Vries. Toen Arno Sprinkhuizen zijn partij moest forceren, werd er alsnog verloren. Voorschoten had een off-day en verloor roemloos van de re serves van Charlois/Europoort. Aan de eerste rijf borden wer den halverwege de wedstrijd goede stellingen om onverklaar bare redenen volledig om zeep geholpen (6-2). Coach Erik Bon- gers stelde strafmaatregelen in het vooruitzicht. wassenaar Blauw Zwart ontving afgelopen zaterdag op sportpark de Schulpwei eredivisionist FC Utrecht. Het werd 4-1 voor de Utrechtenaren. Toch namen de Wassenaarders voor 1000 man publiek door Maurice Fransen brutaal de leiding. Nadat de vermoeidheid bij de gastheren in de benen sloeg, was het Utrecht dat hard toesloeg. Reinier Robbemond, Srjdan Obradovic, Leon Kantelberg en Michael Mols zorgden voor de overwinning. Na rust kwam het tweede (met Dirk Kuyt) van Utrecht in het veld. Hans van Breukelen, technisch manager van de eredivisionist, bekeek het geheel met volle aandacht. foto loek zuyderduin Hillegom houdt tweede plek vast zondag vierde klasse d TYBB - Hillegom 0-1 (0-1) Vanaf het begin leken de Haar lemmers, derde op de ranglijst, kansloos tegen de bezoekers uit Hillegom, die tweede staan ach ter DIOS. Dat het duel slechts nipt verloren ging was verras send. TYBB bleef tot het einde toe knokken en wist nog bijna een punt te redden. In de eerste helft was het ver schil in kwaliteit duidelijk te zien. Hillegom wist telkens de vrije man te vinden en contro leerde het spel. Maar met stevig ingrijpen kon de Haarlemse verdediging toch standhouden. Alleen bij een hpge voorzet van Hanjo Koordes ging de defensie in de fout. Ramon Högeman kon uithalen en keeper Tom van Schaik dook over de bal heen. Concordia - RKAV4-2 (2-2) Concordia toonde veerkracht, nadat RKAV nog voor de rust een 2-0 achterstand (Raamsveld en Buys scoorden) had goedge maakt. In de tweede helft brachten opnieuw Buys en Brouwer de overwinning bin nen. Van Nispen - BSM 2-0 (1-0) Hoewel Van Nispen een aantal basisspelers moest missen, bleek het team nauwelijks ver zwakt. Alleen op de afwerking was iets aan te merken. Alleen Jansen en Erik Meiland wisten twee van de vele kansen te be nutten. Koploper SIZO wint weer zaterdag vierde klasse LEIDEN KARIM IDRISSI en AAD SIERA ADO Den Haag - UVS 2-1 (1-1) UVS heeft de tweede ronde in de strijd om de Amstelbe- ker niet overleefd. In het Haagse Zuiderpark bleken de Leidenaars niet opgewassen tegen eersteklasser ADO Den Haag (2-1). Voor rüst bepaSde UVS lange tijd het spel zonder grote kansen te creëren. ADO deed dit ook niet. maar de thuisploeg sprong wel efficiënt om met de schaarse doelkansen. Martin Kuiper bracht de gasthe ren na een half uur spelen op een 1-0 voorsprong. UVS kwam echter snel terug van die tegenslag. Mario van Heiningen zag dat doelman Sebastiaan van der Einde te ver voor zijn doel stond en scoorde met een keurig lobje (1-1). In de tweede helft leken beide teams op een straf - schoppenserie af te stevenen, totdat Frans Danen met een fraaie lob over keeper Dave de Heiden de wedstrijd besliste. Docos-GDA 4-5 (2-4) Docos stelde teleur door met 5-4 te verliezen van vier deklasser GDA. Het Leidse team dat ijlings uit een trai ningskamp in Limburg overkwam, zag Herman van Marwijk al snel in eigen doel scoren (0-1). Hans van Marwijk zette zijn ploeg vervolgens weer op 1-1. Slor digheden in de Leidse verdediging betekende bij rust een 4-2 achterstand voor de Leidse tweedeklasser. Edwin Verhoogt was verantwoordelijk voor het tweede doelpunt. Na rust was een Leidse offensief niet genoeg voor een overwinning. Verder dan eigen doelpunt van een Hagenaar en Dennis Stuifzand kwam het niet. SIZO-NFC 3-2(1-1) Pas na de pauze liet SIZO zien waarom het zo hoog op de ranglijst staat. Minder lange ballen dan in de eerste helft en betere combinaties brachten de ploeg de overwinning. Het 18-jarige talent Peter Hoogkamer scoorde tweemaal. Hans van Marsber gen. de andere SlZO-spits, kreeg even later zelfs een levensgrote kans op 4-1. Hij had de bal voor het intikken, maar miste. Eerder had Van Marsber gen wel bewezen een goaltjesdief te zijn. Vlak voor de rust scoorde hij uit de 'rebound', nadat een vrije trap van Peter Hey de lat had geraakt. NFC had de score al vroeg in de wedstrijd geopend, maar moest tot de blessuretijd op het tweede doelpunt wach ten. Toen was het al te laat om nog een punt mee naar huis te nemen.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21