Ids Postma vliegt uit de binnenbocht tf Tonny de Jong begint weer in iets moois te geloven Nederlandse ploeg loopt schade op Sport Frank Kales nieuwe directeur bij Ajax Top organisatiecomité Salt Lake City treedt af TERDAG 9 JANUAR11999 'enipelaar nog een jaar bij Quick Boys tv/ijk Quick Boys heeft het contract met trainer Cees Tempe- iburkrmêt een jaar verlend. De Hagenaar is aan zijn tweede sei- e rijen bezig op Nieuw Zuid. „Tempelaar heeft op een goede ma- fer jeugd ingepast en ook de selectie is tevreden over hem", al ls waarnemend-voorzitter Kees de Best. n vc| iap van der Kooy gestrand P Jaap van der Kooy is er weer niet in geslaagd de finish te Ben in de Dakar Rally. De Hazerswoudenaar moest opgegeven >rdfcdat zijn motor zwaar was beschadigd. Van der Kooy is zelfs jderhalve dag 'zoek' geweest. Tijdens de zesde etappe ver- aaide de horeca-ondernemer. Van der Kooy deed voor de ze- _jde keer mee aan de rally. kwf :uud de Groot blijft bij WSB ifd.i irowijkerhout» Ruud de Groot blijft ook volgend seizoen trai- p van WSB. De Leidse trainer verlengde zijn contract met een WSB staat op dit moment bovenaan de tweede klasse van ito tzondagcompetitie. tellil pajasketballer Serge Zwikker naar Italië Basketbal-international Serge Zwikker speelt de rest het seizoen voor de Italiaanse club Carigo Gorizia. De 2.20 iter lange center wilde dolgraag weg bij Ceramica Taugres in anje. Hij kon daar in het geheel niet overweg met zijn coach, Italiaan Scariolo. Zwikker speelde slechts in tien wedstrijden invaller een paar minuten. Behalve Gorizia (een plaats aan de ins met Slovenië) was ook Lineltex Triëste uit de tweede divi- in Italië in de markt voor Zwikker, die na zijn collegeperiode q b North Carolina een jaar onder contract stond bij de Houston ■-kets in de NBA. Daar kwam hij ook al niet aan spelen toe. °oc,iranje speelt in Gelredome n.ii^NHEM» Het Nederlands voetbalelftal speelt de oefenwedstrijd oon#en Marokko op 28 april in het Arnhemse Gelredome. De let °°k september nog een oefenwedstrijd van Oranje Jn stadion van Vitesse toewijzen. Onbekend is nog wie dan de de genstander van het Nederlands elftal zal zijn. Vorig jaar wer- '•onfcn al oefenduels tegen Kameroen en Ghana in Arnhem ge- ookleeld. Het Gelredome is ook een van de stadions die tijdens het otivt2000 zal worden gebruikt, nde' 'KC overtuigend naar finale 'en, 4ag» Met overtuigende cijfers heeft het korfbalteam van PKC vestèh gisteren in Praag geplaatst voor de finale van het toernooi mde Europacup voor landskampioenen. De Nederlandse beg won de tweede wedstrijd met 31-12 van de Poolse titel- praluder AWF Warsala. Ook de derde en laatse groepswedstrijd We ferde een dikke zege op: 28-16 tegen Gruppo DBDD uit Por- lantial. Leon Simons was in beide wedstrijden de beste schutter n wï* PKC- Tegen de Polen scoorde hij zes keer, tegen de Portuge- rtijkhfï.rïjf maal- PKC speelt vandaag in de finale tegen de Belgische eiei TTsjechische kampioen, nagel ,afebi er wint in Zuid-Afrika iek| hannesburg» Na een moeilijk eerste jaar als professional heeft Ifer Maarten Lafeber door het winnen Van het kwalifïcatie- emooi van de Zuid-Afrikaanse PGA bewezen op de weg terug zijn. De 24-jarige Eindhovenaar kwam na een score van 67 in laatste ronde op de baan van Crown Mines op een totaal van slagen (-15) uit. Dat was het laagste totaal dat hij ooit in een ïn holes-wedstrijd liet noteren. Lafeber had een voorsprong van m w ee slagen op Uli van de Berg. De Zuid-Afrikaan had met nog f holes te spelen een voorsprong van een slag op Maarten La- f ter. 5ling; (iprichter tafeltennisbond overleden etebmeer Henk Kappelhoff, medeoprichter van de tafeltennis- oori -j; >nd (NTTB), is woensdag in zijn woonplaats Amsterdam op leeftijd overleden. Op 23 juni 1935 richtte hij samen nan et Anton Glas de NTTB op. Eerder waren zij de initiatiefhe ers van de Amsterdamse Ping Pong Bond. later omgedoopt tot Amsterdamse tafeltennisbond (ATTB). De eerste voorzitter n de NTTB kwam achttien keer uit voor het nationaal team en im deel aan de wereldkampioenschappen in Londen, Parijs en aag. Kappelhoff was tevens zeer actief in de voetballerij. In de 5 gg. riode 1956-1972 fungeerde hij als voorzitter van de Amster- mse amateurclub AFC. Bij die vereniging was hij zowel erelid orsI erevoorzitter. irsenal contracteert 15-jarige >nden Arsenal heeft de 15-jarige Jermaine Pennant overgeno- en van Notts County. Hij wordt het grootste talent van Enge- nd genoemd. De Londense wergever van Bergkamp en Over- ars betaalde naar verluidt twee miljoen pond 'compensatie' he. >or de scholier, 6,3 miljoen gulden. Pennant deed vorige week s invaller mee in de bekerwedstrijd van Notts County tegen leffield United (1-1). Hij was daarmee de op een na jongste leler ooit in de FA Cup. Het talent debuteert waarschijnlijk indaag al in het elftal onder 17 jaar. Oud-international Liam ady is er tegenwoordig verantwoordelijk voor de jeugdoplei- =r lederlaag zaalvoetballers Simeco iden. In de eerste divisie van de zaalvoetbalcompetitie heeft u meco gisteren een 5-1 nederlaag geleden tegen Drift Boys. In eerste helft hield de Leidse ploeg de koploper uit Amsterdam Dg goed bij. Na de wisseling scoorden de Amsterdammers vijf pun 'er- Simeco stelde daar alleen een doelpunt van Pascal Lind- )ut tegenover: 5-1. chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef janet van dijk. 071-5356463 heerenveen peter van der hulst De gedachten van Tonny de Jong gaan nog niet terug naar de EK-zege van 1997, maar lang kan dat niet meer duren. De Friezin, opgebloeid onder de fa natieke leiding van Peter Muel ler, lijkt opnieuw in staat een greep te doen naar de Europese schaatstitel. In een kolkend Thi- alf bewees De Jong dat zij veel heeft geleerd van haar coach. Van de toprijdsters reed zij als enige een indrukwekkend per soonlijk record op de 500 meter (39.50). Samen met Annamarie Thomas - tweede in 39.62 - sloeg De Jong zo een fors gat met de Duitse concurrentie. Barbara de Loor, dertiende in een persoonlijke recordtijd van 41.20, en Renate Groenwold, negentiende in 42.09, moesten het nodige toegeven. Het enthousiasme van Peter Mueller heeft De Jong geïnspi reerd. „Maar met fanatisme al leen kom je er niet. Je moet ook technisch goed rijden om een persoonlijk record te kunnen breken. Ze heeft veel geleerd", reageerde de coach tevreden. Mueller hield zijn volgelingen voor een solide rit te rijden en onnodige risico's te mijden. „Op de eerste afstand van het EK kun je alleen maar verliezen, niet winnen." Wat dat betreft hoefde de Amerikaan alleen maar naar de val van Ids Post- ma te verwijzen. De Jong reisde gisteren ge spannen naar Thiaif af, maar eenmaal op het ijs was daar weinig meer van te merken. „Het is toch weer het eerste gro te toernooi, en je weet dat er wat moois uit kan voortko men." De Friezin reed vorig jaar sporadisch een goede sprint. Toch besefte ze dat op het snel le ijs een tijd van in de 39 tot de mogelijkheden behoorde. „Het ging ontzettend snel. De ope ning en het rechte eind waren goed. De laatste buitenbocht kwam ik echter te wijd uit en ik vergat mijn arm op mijn rug te doen." Ze dook uiteindelijk twaalf honderdsten onder de tijd van teamgenote Thomas. „Ik baal er wel van dat Tonny nog harder reed, maar de rest zit gelukkig ver achter ons", constateerde zij. Ondanks enkele foutjes op de eerste honderd meter open de Thomas met 10.8 seconden redelijk. Uiteindelijk bleef de rijdster uit Bantega, die sinds drie weken verlost is van de pijn in haar rug, ruim eentiende van haar beste tijd verwijderd. „De rottigste afstanden moeten voor mij échter nog komen. Toch is Thomas voor Mueller en De Jong een van de troeven die zich kunnen mengen in de strijd om het goud. „Onder schat haar niet. Ze is goed op de 1500 meter en reed onlangs een sterke drie kilometer", zei de coach. Buiten het Nederlandse kamp zijn de ogen nog slechts gericht op Claudia Pechstein (zesde in 40.16) en Gunda Niemann-Stir- nemann (twaalfde in 41.16). Ook al moet Niemann op de 1500 meter bijna vijf seconden goed maken op De Jong, af schrijven wil de ploeg van Mueller haar allerminst. „Ze is altijd zo beresterk", meent De Jong. „Met 41 laag kan Nie mann nog heel veel doen", is de overtuiging van de coach. De Duitse, die eerder in het seizoen een trainingsachter stand opliep na een verkoud heid, gelooft er zelf al lang niet meer in. „Op dit snelle ijs zie je wat er aan je techniek man keert. De vorm is niet goed en dat manifesteert zich in de bochten." Titelfavoriet verspeelt kansen door val Henk Gemser aait Ids Postma over de bol na diens val op de 500 meter. Ids Postma is geen tobber en zeker geen prater. Zijn val op de 500 meter tijdens de Europese kampioenschappen allround verwerkte de 25-jarige Fries op zijn eigen ma nier. Postma sloeg eerst met zijn vuisten op zijn hoofd. Om vervolgens met zijn coach Henk Gemser in een paar zinnen van niet meer dan drie of vier woorden de zware tegenslag te overwinnen. „Jammer. Het is niet anders", zei Postma tegen zijn coach. krachtig 'aanvallen' maar gleed tot zijn ontzetting onderuit. De verklaring moest volgens Gemser echter niet in de ldap- schaats of een moeizame boch tentechniek van Postma wor den gezocht. Drie andere facto ren waren volgens de coach in het nadeel van zijn pupil. In de Italiaanse boswachter Roberto Sighel trof hij een 'langzame te genstander', de laatste binnen bocht was 'niet gunstig' voor Postma en, curieus maar waar, hij had op het rechte stuk sim pelweg te veel snelheid ontwik keld. „Deze 500 meter ging zo hard, dat het misschien beter was geweest om alleen maar pootje over te gaan", analyseer de Gemser. „Dan maar geen stuwing in de bocht en meer ze kerheid. Het is technisch heel moeilijk om na het rechte stuk ineens vijftig meter de andere kant op te schaatsen. Je moet in de bocht die kogel ombuigen. Het is geen excuus, maar je moet er wel mee om kunnen gaan." Omdat Postma in de buiten bocht moest starten, reed hij op het rechte stuk achter Sighel. Bij het ingaan van de tweede bocht was de Italiaanse veteraan niet op tijd naar buiten geweken waardoor Postma werd ge dwongen met piepende rem men de bocht in te duiken. heerenveen gus van oosten gpd-verslaggever Postma nam de val quasi-luch- tig op, enerzijds om zijn gevoe lens te verbergen, anderzijds omdat hij later op de avond ook nog een vijf kilometer moest rij den. Via een goede prestatie op die afstand zou hij nog een start op de tien kilometer van mor gen kunnen afdwingen. Maar ook die opzet mislukte: Postma werd slechts vijftiende op de 5000 meter (6.47.05) en daar mee is zijn rol op het EK volle dig uitgespeeld. „Na 300 meter was mijn toer nooi weg", vatte Postma zijn persoonlijke sportieve drama samen. „Ik dacht dat ik wel weer op scherp stond voor de vijf kilometer, maar het ging niet. Waarschijnlijk heeft dat toch te maken met die val. Ik moest steeds corrigeren om mijn lichaam recht boven mijn schaats te houden." Stuwing Op de kortste afstand van de vierkamp legde Postma in de voorgaande twee seizoenen driemaal de basis voor de zege op een EK en WK. Het enige kernploeglid dat aan het EK deelneemt, was gisteren moge lijk op weg naar een fabuleuze tijd onder de 36 seconden. Hij wilde in de laatste binnenbocht Postma moest op het mo ment waarop de bocht moest worden aangesneden omscha kelen en zette zijn rechter- schaats naast in plaats van over zijn linkerschaats. Door deze verstoring in combinatie met de hoge snelheid kwam de rege rend wereldkampioen ten val. Gemser hield zich groot: „We weten nu weer wat verliezen is." Dossier Het is niet voor het eerst dat Postma problemen heeft met de binnenbocht op de korte num mers. De boer uit Deersum bouwt wat dat betreft al een aardig dossier op. Vorig jaar op de Ohmpische Spelen in Naga no viel hij - na tien winters zon der val - op de 500 meter. Een paar dagen later verspeelde hij het goud op de 1500 meter aan Adne Sondral als gevolg van een misslag in de laatste bocht. Af gelopen zaterdag ging het tij dens een trainingswedstrijd in Inzeil ook al mis met Postma. En gistermiddag volgde dus de glijpartij in Thiaif. Voorafhad Postma gesproken over een 'waardeloze loting'. Op de 500 meter wordt een start in de binnenbaan van een steeds groter belang. Er zijn twee grote voordelen aan verbonden. Want komend vanuit de binnenbocht ligt het rechte stuk vrij en kan bovendien de laatste bocht ruim en makkelijker op volle snelheid worden genomen. De suggestie dat de ongunstige lo ting Postma mogelijk in men taal opzicht in de weg had geze ten, wees Gemser niet bij voor baat van de hand. „Dat is wel licht mogelijk. Maar dat zal ik alleen met hem analyseren." heerenveen gpd Hoewel Rintje Ritsma de Eu ropese titel haast niet meer kan ontgaan, gaat het niet goed met de Nederlandse schaatsen op het internationale toneel. Het is niet onwaarschijnlijk dat de nationale mannenselectie volgende maand op het we reldkampioenschap allround in Hamar uit slechts twee leden bestaat. Nederland dreigt tijdens het EK twee van de vier startplaat sen voor het WK verspelen als na Ids Postma ook Gianni Romme er niet in slaagt bij de eerste twaalf in het eindklasse ment te eindigen. Postma is al uitgeschakeld door een val op de 500 meter en Gianni Rom me staat voor de zware opgave Verlies van startplaatsen op WK dreigt op z'n minst een derde start- plek te veroveren. Aan de hand van het aantal schaatsers bij de eerste twaalf verdient ieder land hetzelfde aantal start plaatsen voor het WK. Romme staat na de 500 me ter en de 5000 meter op een veertiende plaats. Met de zes tiende tijd (38.68) op de sprint hield de stayer zich redelijk staande, maar ronduit teleur stellend was de twaalfde positie van de olympisch kampioen op de 5000 meter (6.41.83). Het doorgaans optimistische pu bliek in Thiaif keerde zich zelfs even tegen Romme, van wie op zijn eerste internationale all- roundtoemooi veel meer was verwacht. Romme moet vanmiddag op de voor hem bepaald niet favo riete 1500 meter zijn positie in het algemeen klassement con solideren om vervolgens mor gen via een scherpe tijd op de tien kilometer een sprong naar de top twaalf te maken. In het geval dat Romme slecht pres teert op 1500 meter hangt de dreiging in de lucht dat de Bra bander niet zal mogen starten op de 10.000 meter. Als Nederland met slechts twee mannen mag deelnemen aan de WK in Hamar, zal onge twijfeld een felle discussie ont staan over wie naast Ritsma zal worden aangewezen. Postma lijkt vanwege zijn allroundkwa liteiten een logische kandidaat, maar ook Martin Hersman heeft mogelijk enig recht van spreken. De Sassenheimer, sinds 1996 weer deelnemer aan een EK, is derde in het klassement na twee afstanden. De 500 meter reed Hersman in 37.32 secon den. Op de 5000 meter verbe terde de ploeggenoot van Rits ma zijn persoonlijke record met zeven seconden: 6.40.23. In het klassement heeft de jon ge Duitser Christian Breuer, van origine een sprinter, zich op een tweede plaats tussen de twee Sanex-rijders ingenesteld. Ritsma kan de titel normali ter niet meer ontgaan en zal vandaag en morgen kunnen volstaan met veredelde ere rondjes. Ritsma won de 500 meter in een persoonlijk record (36.74) en zette daarmee de concurrentie op een schier on overbrugbare achterstand. De overwinning op de 5000 meter moest hij aan het Noorse talent Eskil Ervik laten. Ritsma eindig de op de vijf kilometer als der de. Hij betreurde het wegvallen van zijn voornaamste concur rent. „Ik vind het jammer dat Ids door die val is uitgescha keld. Het is slecht voor de com petitie." ihansson dreigt boycot WK FA-voorzitter Lennart Jo: isson heeft gedreigd met een fcot van het WK voetbal. De 'opese preses is fel gekant te- het voorstel van zijn collega eph Blatter van de FIFA om wereldtitelstrijd elke twee tte organiseren. I Blatter kan met zijn plannen r. orgaan, maar daarbij riskeert dat Europa zal ontbreken", Johansson tegen Engelse analisten. „Een ander risico lat de Europese clubs zeggen 1 ze dit niet kunnen accepte rs! 1 Volgens de artsen is dit niet "'fantwoord. De voorzitters van medische commissie van de O !FA en de FIFA zijn ook van ening dat het niet kan. Blatter deed aanvankelijk het m >rstel het WK ieder even jaar pL organiseren. In overleg met >rzitter Antiono Samaranch JBIS 1 het Internationaal Olym- ro(^ch Comité (IOC) wijzigde hij idee in de oneven jaren om !t de Olymische Spelen te ideren. Jan Pruijn manager jeugdopleiding SCOREBORD Lucky 10, vrijdag 8 januari 1-9-10-18-19-27-30-32-37-40-43-48- 49-52-55-57-67-69-70-74 (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN tweede dag Groep A, tweede speelronde: PKC (Ned) AWF Warsawa (Pol) 31-12 (15-5). Topsco rers PKC: Leon Simons, Enk Simons b. Mitcham (GBr) - Gruppo DBDD (Por) 17- amsterdam Oud-basketbalinternational Frank Kales treedt toe tot de di rectie van Ajax. De 56-jarige Haarlemmer fungeert per 1 fe bruari 1999 als algemeen direc teur bij de Amsterdamse top club. Hij is de opvolger van Maarten Oldenhof, die na een dienstverband van 7,5 jaar naar de RAI Groep vertrekt. Kales is afkomstig van IBM, waar hij sinds 1965 in dienst was. De laatste dertien jaar was hij op directieniveau werkzaam in ver schillende functies in de Vere nigde Staten, Frankrijk en Bel gië. In zijn actieve basketbalcar rière was Kales aanvoerder van Levi's Flamingo's en van het na tionale team. Hij speelde ruim honderd interlands. Kales won met Flamingo's vier landstitels en vijf nationale bekers. Ook was hij drie jaar als coach be trokken bij het nationale bas ketbal en fungeerde hij als be stuurslid van de topsportliga van de Nederlandse basketbal- bond. Voetbaltrainer Jan Pruijn treedt als manager jeugdoplei dingen buitenland in dienst van Ajax. De veertigjarige Gelderlan der heeft een contract voor on bepaalde tijd getekend. Hans Westerhof, hoofd opleidingen van Ajax, is de directe baas van de nieuwkomer bij de Amster damse topclub. Pruijn is in het bezit van het ClOS-diploma. In 1990 haalde hij het KNVB-diploma coach betaald voetbal. Als trainer was Pruijn onder meer werkzaam bij De Treffers, NEC, Helmond Sport en Al Ain (Verenigde Ara bische Emiraten). AUTO-/MOTORSPORT Rally Granada - Dakar. Achtste etappe, van Nioro (Mal) naar Bobo Dioulasso(BFa). Auto's: 1 Prieto (Spa) Mitsubishi 1000 km, waarvan 460 klassementsproef in 4.56.34, 2. De Lavergne (Fra) Nissan 0.37, 3 Fontenay (Fra) Mitsubishi 2.09. 4 Kleinschmidt (Dui) Mitsubishi 8 26, 5. Peterhansel (Fra) Nissan 17.28. Klassement: 1. Schlesser (Fra) Schlesser 33.58.59,2 Prieto 2.10, 3 Kleinschmidt 5.40, 4. Shinozuka (Jap) Mitsubishi 2.02 15, 5. De Lavergne 2.38 08. Motoren: Etappe geneutraliseerd door het grote aantal rijders dat donderdagnacht de vorige etappe nog niet had voltooid. BILJARTEN Barendrecht. GP driebanden (UMB/BWA). Eerste ronde: Burgman (Ned) - Gouds waard (Ned) 3-0 (15-2 15-1 15-4/2,142- 0,368), Ohagen (Dui) - Verkijk (Ned) 3-2 (15-5 15-8 14-15 11-15 15-10/1.060- 0,815), Blomdahl (Zwe) - Galla (Dui) 3-0 (15-8 15-8 15-11/1 666-1,038), Caudron (Bel) - Roux (Fra) 3-1 (15-9 15-2 10-15 15-7/1,571-0,970), Rudolph (Dui) - Horn (Dui) 3-2 (15-11 13-15 8-15 15-14 15- 5/1,222-1,132). KORFBAL 14 derde speelronde: PKC - Gruppo DBDD 28- 16 (20-10). Topscorer PKC: Leon Simons 5; Mitcham - AWF Warsawa (Pol) 24-16. Eindstand: 1 PKC 3-6, 2. Mitcham 3-4, 3. AWF 3-2, 4 Gruppo DBDD 3-0 PKC naar SCHAKEN Hastings. Internationaal toernooi, eind stand: 1. Sokolov (Ned) 7, 2. Sadler (Eng), Emms (Eng), Speelman (Eng), Ponomariov (Oek), Shipov (Rus) 5, 7. Plaskett (Eng), Fressinet (Fra), Miles (Eng) 3 1/2, 10. Al- tajev (Oez) 2 1/2. SCHAATSEN Praag. Europa Cup landskampioenen. Heerenveen. EK. Mannen, 500 meter: 1 Ritsma (Ned) 36,74, 2. Breuer (Dui) 36,89, 3. Hersman (Ned) 37,32, 4. Sjepel (Rus) 37,52, 5 Kuentz (Fra) 37,60. 6. Sighel (Ita) 37,64, 14. Veldkamp (Bel) en Ervik (Noo) 38,53, 16. Romme (Ned) 38,68, 17. Ten Korte- naar (Oos) 38.73, 22. Rykkje (Noo) 39,27, 26 Postma (Ned) 54,43 (val). Fomin (Oek) gevallen, Sondral (Noo) gediskwalifi- 5000 meter: 1 Ervik 6.32,55. 2. Veld kamp 6 35,43. 3 Ritsma 6 36.33. 4. Stö- relid 6.37,72, 5. Sajoetin 6.37,94, 6. Dit- trich 6 38,27, 7 Sighel 6.39,57, 8. Sje pel 6 39,68 9 Rvkkje 6 39.69, 10. Hers man 6.40.23. 11 Ten Kortenaar 6 41.29. 12. Romme 6.41,83, Klassement na 2 afstanden: 1 Ritsma 76.373 punten, 2 Breuer 77.235. 3. Her sman 77,343. 4. Sjepel 77.488. 5 Sighel 77,597. 6. Ervik 77.785, 7. Sajoetin 77.874, 8. Veldkamp 78.073, 9. Dona- grandi 78.421. 10. DeMonte 78,460, 11 Dittrich 78,647, 12. Störelid 78,822, 13. Ten Kortenaar 78,859. 14 Romme 78.863. 15. Küntz 79.083. 16 Rykkje 79.239, 17 Zygmunt 79,4b0, 18. Novits- jenko 80,047, 19. Falk 80,233. 20. Diak- ov 80.403, 21 Michaud 80.793. 22. Ro- sendahl 81,114, 23. Lechner 82.196, 24 Holoubek 83,202, 25. Postma 95,135 Vrouwen, 500 meter: 1 De Jong (Ned) 39,50, 2. Thomas (Ned) 39,62, 3 Hu- nyady (Oos) 39,96, 4. Kotoega (WRu) 40,09, 5 Pechstein (Dui) 40,16, 6. Po- lozkova (Rus) 40,25, 7. Barisjeva (Rus) 40,38, 8. Saveljeva (Rus) 40,68, 9 Lie (Noo) 40,72, 10. Egyed (Hon) 40,96, 11. Dörfler-Antal (Oos) 41,04, 12. Niemann (Dui) 41.16, 13 De Loor (Ned) 41,20, 19. Groenewold (Ned) 42,09. TENNIS Doha. Mannen, 2 miljoen gulden. Kwartfinales: Henman (GBr/1) - Tarango (VSt) 6-4 6-7 (13-15) 6-4, Schuttler (Dui) - Ivanisevic (Kro/4) 6-2 6-7 6-2, Alami (Mai) Aran (Mar) 6-1 6-7 6-4. Auckland. Vrouwen. 220.000 gulden. Halve finales: Van Roost (Bel/1) - Schett (Aus/4) 3-6 6-1 6-0. Halard-Decugis (Fra/3)-Farina (lta/2) 7-6 6-1. Hope Island. Vrouwen, 220.000 gulden. Halve finales: Pierce (Fra/1) - Spirlea (Roe/3) 4-6 6-4 6-1, Schnyder (Zwi/2) - Sugiyama (Jap) 6-2 7-6. salt lake city rtr/sid De corruptie rond de toewijzing van de Olympische Winterspe len in 2002 heeft zijn eerste tol geëist. De top van het organisa tiecomité van de Spelen in Salt Lake City. het SLOC, is afgetre den. Voorzitter Frank Joklik en vice-voorzitter Dave Johnson stappen met onmiddellijke in gang op. Dat maakte het Inter nationaal Olympisch Comité (IOC) bekend. Joklik reageerde iets later op een persconferen tie. De kandidaatstellingscom missie van Salt Lake City heeft enkele jaren geleden gepro beerd de stem van verscheiden de IOC-leden te kopen. Joklik gaf directe betalingen aan IOC- leden of hun familie toe. Het ging daarbij om forse bedragen, in één geval zelfs om 140.000 gulden. Joklik meldde dat uitge zocht wordt of de betalingen le gaal waren. De lijst van cadeaus aan IOC-leden is vrij lang, ver klaarde Joklik. „Ik weet nu dat de kandidaat stellingscommissie betaalt heeft voor onderdak, reizen en scho ling van familie van IOC-leden. Ik weet nu dat de commissie dure cadeaus aan IOC-leden gaf. Ik weet nu dat de commis sie gratis medische hulp aan IOC-leden en hun familie gaf zei Joklik. Meerdere IOC-leden zouden op die manier inderdaad hun stem hebben 'verkocht', be weert IOC'er Mare Hodler. Vol gens het Duitse blad Der Spie gel was ook de Nederlander An ton Geesink betrokken bij de Amerikaanse omkopingzaak. Joklik weet niet of die zienswijze klopt. „Ik geloof niet dat ie mand ons een stem heeft be loofd in ruil voor de giften, of dat onze acties de uitkomst van de toewijzing hebben beïn vloed. Maar sommige IOC-le den blijken ernstig misbruik te hebben gemaakt van onze ge nereuze gebaren en ontvingen meer dan ze zouden hebben moeten krijgen."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25