Romme en Ritsma halen uit naar bond onde van Zuid-Holland wijkt uit naar Noordwijk Cees Juffermans debuteert op EK Sport iorentina blijft op titelkoers 'Zonder CAO leidt de flexwet tot ontslaggolf DERDAG 7 JANUAR11999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071 -5 lolten naar kwartfinales WK darts ian ofv green Na titelverdediger Raymond van Barneveld heeft :en vajtoland Scholten zich geplaatst voor de kwartfinales van het iarts in Frimley Green. De in Engeland woonachtige Hage- - 36ifwas g'steravond met 3-2 te sterk voor landgenoot Co Stom- itompé had de winst voor het grijpen. Hij leidde met 2-0 in gn met 2-0 in games. Op dat moment blokkeerde de Neder- l|ssmse kampioen. Scholten, als zevende geplaatst, gooide daar- d'erwP &ootse wedstrijd uit. ichzd ufjnaranch schond regels niet z |n \nne IOC-voorzitter Samaranch heeft toegegeven een Spui md voor de toewijzing van de winterspelen van 2002 twee [geweren cadeau te hebben gekregen van de nominatie missie van Salt Lake City. Maar hij bezweert de regels van enigjOC niet geschonden te hebben. De cadeauregels gelden na- e en |k niet voor Samaranch.Leden van de toewijzingscommis- dstriinnen het IOC mogen geen cadeaus accepteren die duurder ud' ^an 150 dollar", zegt de voorzitter in een interview met het ■st 33^1ad 24 heures. „Maar die regels gelden niet voor mij als res.litter, omdat ik geen stem heb bij de toewijzing." pt p iesekoop overweegt deelname top 12 jlger|rdam» Als nummer tien van Europa is tafeltennisster Betti- ^g^nësëkoop geïnviteerd voor de Europese Top Twaalf, half fe- id ve^ri in Split. Hoewel de tweevoudig winnares van dat evene- our iijt al diverse malen afscheid nam van het internationale po tt, overweegt ze serieus op de uitnodiging in te gaan. „Eerlijk euwegd streelt het me wel dat ik nog altijd tot de beste twaalf be- jen dat ik zelf kan zeggen of ik meedoe of niet. Ik vind het [e vroeg om een beslissing te nemen. Ik moet eerst weer in 5u-jqing en dan gaat het erom hoe ik me straks voel." an Ja tien en WK niet in zelfde jaar |h. Ook in de toekomst zal het WK voetbal niet in hetzelfde en Yftls de Olympische Spelen worden gehouden. Dit verklaar den tiJOC-president Juan Antonio Samaranch (78) en FIFA-presi- 15 llc:Joseph Blatter (62) gisteren. Blatter onderstreepte echter ^maals het WK om de twee jaar te willen houden. Dat zou be- z^jn'^en dat de mondiale voetbalstrijd in de toekomst op oneven Lear) wordt gehouden. pee baanrecords voor Bos de drL Jan Bos heeft bij wedstrijden in Inzeil twee baanrecords g^gnjescherpt. De Nederlandse schaatssprinter kwam op de 500 jm7 ifr tot een tijd van 35,97, de snelste ooit op een buitenbaan, iwingprbeterde hiermee het oude record van de Japanner Miyabe 0,52 seconden. Op de 1000 meter nam Bos met een tijd van 1sestr$4 het baanrecord over van Erben Wennemars (1.12,09). amejderzoek KNVB naar Jansen loopt Gregi De KNVB onderzoekt de financiële bemoeienis van spe- lievepakelaar Rob Jansen met ADO Den Haag. De bond geeft l0nst*iee gehoor aan een verzoek van de FIFA. Rob Jansen is te- makelaar van ruim zestig topvoetballers. De FIFA meent Be jeide functies niet met elkaar zijn te combineren. Als Jansen 1 afstand doet van ADO Den Haag zou hij zijn licentie kwijt ien raken, n' dof )e ba? pgis te sterk voor Davenport h Zwitserland heeft de Verenigde Staten verslagen in groep a de Hopman Cup. Martina Hingis en Ivo Heuberger won- ramatandaag met 2-1 van Lindsay Davenport en Jan-Michael dierlbill. Door de nederlaag zijn de als tweede geplaatste Ameri- -ht^'In uitgeschakeld voor een plaats in de finale. De Zwitsers muzfen met Zweden strijden voor een plek in de eindstrijd. In wordt ontmoetten Davenport en Hingis elkaar voor het eerst dit ,De partij tussen de nummers één en twee van de wereld ne zaakgde in een overwinning voor de Zwitserse: 6-3 5-7 6-2. perger verloor met 6-4 6-4 van Gambill. In het dubbel met fis aan zijn zijde wist Heuberger wel een overwinning te be- sn gr|i; 6-3 6-3. in tktl KtMperpool geïnteresseerd in Meijer w^|°ol Liverpool heeft interesse in Erik Meijer. De verbinte- lj3n Mn Meijer met Bayer Leverkusen loopt aan het einde van jeizoen af. Voor zijn overgang naar Duitsland speelde Meijer IPSV en MW. 'KNSB voert anti-beleid tegen de commerciële teams' Gianni Romme en Rintje Ritsma hebben gistermiddag de persconferentie voorafgaande aan het Europese Kam pioenschap allround, dat morgen in Heerenveen begint, aangegrepen om de relatie met de schaatsbond KNSB andermaal op scherp te zetten. De twee schaatsers van respectievelijk de ploegen Spaarselect en Sanex beweren dat de KNSB een 'anti-beleid tegen de commerciële teams voert'. KNSB-voorzitter Wim Schenk kwalificeert hun uitlatingen als 'absoluut gelul'. heerenveen gijs van oosten De kwestie spitste zich toe op de positie van Romme's privé- coach Ingrid Haringa, de basis vergoedingen voor het EK en de bondskleding. Romme, die ko mende weekeinde zijn eerste EK rijdt, was het minst fijnzin nig in zijn woordkeuze. Naast hem hoorde bondscoach Henk Gemser de woede-uitbarsting tandenknarsend aan. Romme: „Het is een grote vage bende. Daar schijt ik gewoon een beetje van. Waar is de KNSB mee bezig? Het lijkt op een kin derachtig spel om mij uit mijn concentratie te halen. Hierdoor wordt mijn voorbereiding op het EK verstoord, want zonder coach kan ik niet presteren." Haringa werd in de zomer aangesteld als coach van de Spaarselect-ploeg. De oud-wiel- renster beschikte nog niet over de vereiste diploma's om Rom me tijdens wedstrijden te coachen. De KNSB stelde dat Haringa ten minste het diploma B moest bezitten, maar dat zo dra zij met de cursus zou begin nen ze in aanmerking zou ko men voor dispensatie. Als gevolg van een verschil van interpretatie tusSen het da gelijks bestuur van de KNSB en de commissie opleidingen KNSB werd Haringa op dinsdag die vrijstelling geweigerd. Om dat de commissie haar echter bepaalde toezeggingen had ge daan, besloot het dagelijks be stuur gisteren haar besluit te heroverwegen. Haringa is als nog dispensatie verleend. Romme vroeg zich gistermid dag hardop af of hij als twee voudig olympisch kampioen wel serieus wordt genomen door de KNSB. „Ik voel me steeds weer het knulletje dat wordt teruggestuurd naar de kleuterklas", gaf de Brabander zijn gevoelens weer. Ritsma, die zijn Europese titel verdedigt, zei dat hij momenteel minder ple zier aan het schaatsen beleeft: „Ik heb niet het gevoel dat ik voor Nederland uitkom. Op de ze manier is het niet leuk meer." BiscHOFSHOFENZonder dagzege heeft de Fin Janne Ahonen gisteren de 47ste editie van de Vierschansentoemee op zijn naam geschre ven. De 21 -jarige Scandinaviër eindigde in Bischofshofen tijdens de vierde en laatste we reldbekerwedstrijd van de korte cyclus op de tweede plaats. Dat was voldoende voor de eindzege in het klassement van het vierluik. Ahonen, die met grote voorsprong leidt in de strijd om de wereldbeker, reikte in Oostenrijk tot een afstand van 124,5 en 126 meter. Hij kwam daarmee uit op een puntentotaal van 255,9. Ahonen is de eerste Finse winnaar van het vierschansencircuit sinds Toni Nieminen in 1992. De dagzege in Bischofshofen ging naar de Oostenrijker Andreas Widhölzl. Hij kwam met afstanden van 126,5 en 128,5 tot 263,3 punten. De Duitse favoriet Martin Schmitt stelde teleur. De winnaar van twee wedstrij den moest in Oostenrijk genoegen nemen met de veertiende plaats (222,80). Daarmee zakte hij naar de vierde plaats in het eindklas sement. FOTO EPA jag gpd .eideif te Ronde van Zuid-Holland wordt dit jaar gereden. Op zaterdag 13 maart is Noordwijk en finishplaats van de jaarlijkse wielerklas- j, die opnieuw de openingskoers is van de grachflandse topcompetitie. Onder begeleiding le motorrijders van het regionale politie- Hollands Midden legt het peloton een ruim ttlometer lang parcours af door de bollen- ,;at en het 'groene hart' van de provincie. is de organisatoren gelukt om een alterna- route uit te zetten, waarbij het gebied waar- Jitie Haaglanden de verkeersveiligheid moet y (deren bijna wordt gemeden. Dat regiokorps nerikairt, omdat het de ervoor vereiste kennis en |ng mist, om een wielerkaravaan door de ;e randstad te loodsen. Zuid-Holland, dat ja- :entlhg kon rekenen op de daarvoor speciaal op- Ie motorbrigade van het Korps Landelijke conce Diensten (KLPD), moest ditmaal een be- tloen op Haaglanden. De KLPD zag het aan tal voor wielerwedstrijden beschikbare uren te ruggebracht van 9000 tot 7500. In overleg met de Wielrenuriie is besloten dat dit ten koste van twee Zuid-Hollandse koersen zou gaan. „Voor de Omloop van de Glazen Stad was er geen oplossing te vinden. En ook Zuid-Holland wordt natuurlijk niet de ronde zoals wij die al ja ren kennen. Geen slijtageslag tussen de kassen en op de Maasdijk", geeft Hans de Jong, sponsor (Het Witte Kruis) en penningmeester van de or ganisatie (S.O.S.), toe. „Het belangrijkste was echter nu om te overleven. Als een wedstrijd een maal van de kalender is verdwenen, keert'ie vrij wel nooit meer terug. S.O.S. en de .vereniging Tri as hebben hun wortels is Den Haag. Daar hoort in de toekomst ook weer de uitvalsbasis van de wedstrijd te zijn. Dit is een dus noodoplossing, maar het is zeker geen slechte. En de financiële gevolgen zijn te overzien. S.O.S. zal dan ook van avond vrijwel zeker een positieve belissing ne men over het doorgaan van de ronde." Het alternatief heeft de instemming van de po litie Hollands Midden. Korpscoördinator ver- keersinzet André Honkoop investeerde de afgelo pen jaren in de begeleiding van wielerkoersen. Officieel moet het verzoek van de Ronde van Zuid-Holland nog worden behandeld, maar in principe verleent Honkoop graag z'n medewer king. Na de Omloop van de Krimpenerwaard en IJssel en Lek, die al eerder verdwenen, doet ook de Holland Ladies Tour (vorig jaar twee dagen in Ter Aar) ditmaal geen beroep op zijn motorrij ders. Naast de Waterschapsronde (op 20 juni voor clubteams vanuit Zoeterwoude) en de Luba Classic (met voor de dames op 16 juni ook Noordwijk als uitvalsbasis) heeft Hollands Mid den ruimte voor nog zeker een wielerwedstrijd in dat gebied. Samen met consul Wim van Duivenbode voeg de S.O.S. de 'lus' van Zuid-Holland vanaf Leiden over Woubrugge, Alphen, Boskoop, Waddinx- veen, Moerkapelle, Zoetermeer en Zoeterwoude, daarom samen met een deel van het traject van de Luba Classic. De eerste aanloop naar Leiden gaat via de Katwijkse boulevard, Valkenburg en Oegstgeest. Bij de tweede doortocht van de Sleu telstad koerst de karavaan van jonge amateurs (tot 25 jaar) opnieuw richting Woubrugge en - via een stukje Noord-Holland in de Haarlemmer meer - door Hillegom, Lisse, Voorhout, Warmond en Noordwijkerhout naar Noordwijk. Na de eer ste passage van de finish op de Koningin Wilhel- minaboulevard volgt nog een lastige lokale ronde van ruim 17 kilometer door het duingebied. „Een uiterst selectief parcours", weet ook KN- WU-hoofdbestuurslid Hans van Beek. „In een de cor met drie boulevards, prachtige lange wegen door een landschap waar nauwelijks bescher ming is te vinden tegen het te verwachten voor jaarsweer en ook nog wat hoogteverschil in de fi nale door de duinen. Dat is een wedstrijd met zo veel historie waardig. Ook de accommodaties die in Noordwijk zijn gevonden, hebben het niveau van de topcompetitie. Voor de organisatie is de verplaatsing dan wel niet ideaal, maar sportief bekeken is het zeker geen slechte zaak." e Italiaanse Serie A blijft ;ntina op titelkoers. De oper won gistermiddag 1-0 van Sampdoria. Het punt kwam op naam van ortugees Rui Costa. Fio na behield een voor- ng van drie punten op na. De nummer twee ver- 11 Inter Milan eveneens met International Fuser maak- de 54ste minuut het doel- uit een vrije trap. Roberto (io miste daarna namens een strafschop. voormalige vedette ht aanleggen nadat Ronal- het strafschopgebied was "soerd. Invaller Baggio, am- vijf minuten in het veld, 'ot van elf meter naast. Vo- eizoen trof hij nog elf keer uit evenzoveel strafschop- dgar Davids speelde met ntus gelijk tegen zijn oude AC Milan: 1-1. De Urugu- ayaan Fonseca redde de 'Oude Dame'. Hij scoorde zes minu ten voor tijd. Milan was voor 81.000 getrouwen na een klein half uur op voorsprong geko men door Albertini. Die benut te een strafschop, gekregen wegens het vloeren van George Weahdoor Tudor. De Kroaat leek zich vier mi nuten later te revancheren met een rake kopbal. De scheids rechter floot hem echter terug. Hij had, als enige, een overtre ding geconstateerd. Juventus speelde het laatste half uur met tien man. Montero kreeg voor het tweede achtereenvolgende duel rood, nu wegens opzette lijk hands. Weah (Milan) volg de hem zes minuten later naar de kleedkamer na een onbe suisde actie tegen Birindelli. Lazio kon eindelijk weer eens genieten van de kwalitei ten van Vieri. De Italiaanse spits speelde zijn eerste com petitiewedstrijd in vier maan den. Hij scoorde meteen. Zijn doelpunt was genoeg voor de zege op Bologna (1-0). Daar mee bleef Lazio enigszins in het spoor van de toonaange vende teams. Het duel tussen Venezia en Empoli haalde het eindsignaal niet. Wegens opkomende mist moest de scheidsrechter de wedstrijd na een uur staken. Real Madrid is lijstaanvoer der Real Mallorca, komend weekeinde rechtstreeks tegen stander, tot op één punt gena derd door de inhaalwedstrijd tegen Salamanca te winnen. De ploeg van trainer Guus Hid- dink zegevierde met 3-1. De 50.000 toeschouwers be jubelden twee doelpunten van uitblinker Davor Suker, die op een zijspoor leek beland. Sala manca was in Bemabeu overi gens brutaal op voorsprong ge komen door een treffer van Casartelli na een half uur. Raul maakte even later met een kopbal gelijk. SCOREBORD Lucky 10, woensdag 6 januari: 5-6-8-9 - 10 - 11 - 18 - 22 - 24 - 25 - 34 - 40 - 46 -48-50-55-73-74-75-78. Belgische midweeklotto: 12 - 15 - 18- 29-32 -33. Reservegetal. 25. Joker: 16 08532. Duitse lotto. Trekking A: 3 - 13 - 18 - 26 - 27 - 44. Re servegetal: 46. Trekking B: 8 - 14-24-29 - 41 - 45 Reservegetal: 35 Supergetal: 3/0. Spel 77: 4004031. Super 6: 255386. (onder voorbehoud) BUITENLANDS VOETBAL Italië: Bari - Perugia 2-1, Bologna - Lazio 0-1, Fiorentina - Sampdoria 1-0, AC Milan - Juventus 1-1, Parma - Inter 1-0, Roma - Piacenza 2-2, Salernit - Cagliari 1-3, Udi- nese - Vicenza 2-1, Venezia - Empoli 0-0 gest Stand: Fiorentina 15-32, Parma 15-29, Lazio 15-26, AC Milan 15-26, Roma 15- 24, Inter 15-24, Juventus 15-22, Bologna 15-21, Bari 15-21, Perugia 15-19, Udine- se 15-19, Cagliari 15-17, Piacenza 15-17, Sampdoria 15-14, Empoli 14-12, Vicenza 15-12, Salernit. 15-12, Venezia 14-11, Empoli 2 punten in mindering Spanje: Real Madrid - Salamanca 3-1 Stand: Mallorca 16-29, Celta 16-28, R. Madrid 16-28, Valencia 16-28, Atl.Madrid 16-26, Bilbao 16-26, Barcelona 16-25, Deportivo 16-24, Zaragoza 16-24, Oviedo 16-24, Sociedad 16-22, Betis 16-22, Espanyol 16-20, Villarreal 16-19, Santan der 16-18, Valladolid 16-18, Salamanca 16-15, Alavés 16-15, Extremad. 16-15, Tenerife 16-13 BASKETBAL Eredivisie: Zwolle - Rotterdam 79-59 Pamplona. Internationaal toernooi (catego- rie-13). Eindstand: 1. Morozevich (Rus) 8, 2. Kra- senkov (Pol) 6, 3. Van Wely (Ned) 5, 4. II- lescas (Spa), Sutovsky (Isr) 4 1/2, 6. De la Villa Garcia (Spa), Xielun (Chn) 4, 8. Val- lejo (Spa), Comas (Spa), De la Riva Aguado (Spa) 3. SKI Kranjska Gora. Wereldbeker mannen. Slalom: 1 Kosir (Slo) 1.37,22, 2. Stan- gassinger (Oos) 1.37,48, 3. Raich (Oos) 1.37,79. Stand wereldbeker slalom: 1. Stangassin- ger 296 punten, 2. Jagge 231, 3. Kosir 206. Stand wereldbeker algemeen: 1. Maier (Oos) 651, 2. Kjus (Noo) 592, 3. Mayer (Oos) 542. Bischofshofen. Vierschansentoemee Eindstand: 1. Widhölzl (Oos) 263,3 pun ten, 2. Ahonen (Fin) 255,9, 3. Miyahira (Jap) 251,1, 4. Kasai (Jap) 247,9, 5. Funaki (Jap) 247,7, 6. Yoshioka (Jap) 240,3. Eindstand toernee: 1 Ahonen 960,6 pun ten, 2. Kasai 953,0, 3. Miyahira 916,8. WB-stand: 1. Ahonen 893, 2. Schmitt (Dui) 778, 3. Kasai 582. TENNIS Adelaide. Mannen, 650.000 gulden. Tweede ronde: Tebbutt (Aus) - Kuerten (Bra/3) 6-7 7-6 7-6, Enqvist (Zwe/2) - Pn- nosil (Dui) 6-2 6-3, Hrbaty (Slo) - Gross (Dui) wo, opgave Gross, Scott Draper (Aus) -Chang(VSt/6) 6-3 7-6. Perth. Hopman Cup, 1,1 miljoen gulden. Groep A: Australië - Spanje 3-0. Dokic - Sanchez-Vicario 6-3 6-2, Philippoussis - Moya 6-4 7-6, Dokic/Philippoussis - San- Romme en Ritsma beklaag den zich tevens over de gehan teerde basisvergoedingen voor het EK. Het eendrachtig strij dende duo beweert dat het uit gekeerde bedrag voor dit week einde veertig procent lager ligt dan vorig jaar. Romme, Ritsma en de eveneens aan het EK deelnemende Martin Hersman moeten de komende drie dagen 15.000 gulden (exclusief pre mies) verdelen. Ritsma ontving vorig jaar voor het rijden van een EK alleen al 10.000 gulden. Schenk zegt dat het vergoe dingensysteem sinds 1996 niet meer is gewijzigd. „De com merciële schaatsers verdienen hun basisloon bij hun werkge vers. Als lid van de nationale se lectie krijgen zij een vergoeding die gerelateerd is aan die van een kernploeglid. In de vergoe ding worden ook de prestaties van het vorige seizoen verre kend. Vandaar waarschijnlijk het verschil." Alleen kemploeglid Ids Post- ma verscheen gisteren tijdens de persconferentie in Heeren veen in de kleding van bonds- sponsor Aegon. Om hun onge noegen te uiten hulden de drie commerciële schaatsers zich in het trainingspak van hun privé- sponsors. Topsportcoördinator Ab Krook wees hen op het feit dat ze contractbreuk pleegden. Wat precies de gevolgen zijn, is niet duidelijk. Schenk: „Dat zul len we binnen het bestuur be spreken." Banen honderd profvoetballers op de tocht rotterdam anp De wet Flexibiliteit en Zeker heid, kortweg de flexwet, zal volgens Gerard Slager, directeur van de werkgeversorganisatie FBO, voor ongeveer honderd profvoetballers leiden tot ont slag. Als er tenminste geen CAO komt. De FBO heeft niettemin goede hoop dat er na maanden soebatten alsnog een collectieve arbeidsovereenkomst komt. De FBO kwam gisteravond tot die conclusie na urenlange on derhandelingen met de spelers vakbond WCS. Na een mislukte onderhandelingsronde op 17 december zei WCS-voorzitter Theo van Seggelen dat een CAO van de baan is. Maar Wil Dols, die namens de FBO de gesprek ken met de spelersvakbond voerde, is positief gestemd. „We hebben zeer constructief ge sproken en een grote grote sprong voorwaarts gemaakt. Beide partijen gaan zich nu be raden en volgende week vrijdag onderhandelen we verder. Via een CAO kunnen de (negatieve) gevolgen van de flexwet, die sinds 1 januari van kracht is, worden beperkt. Door de wet, die spelers de mogelijk heid biedt na een dienstver band van drie jaar met een op zegtermijn van een maand zon der afkoopsom te vertrekken, zal er volgens de WCS een uit tocht van spelers naar het bui tenland plaatshebben en zullen de salarissen explosief stijgen. „Want als je spelers meer geld biedt, stappen ze niet snel op", meent Van Seggelen. De wet heeft niettemin ook een groot nadeel voor de spe lers. Volgens de FBO zullen clubs aflopende spelerscontrac ten niet verlengen. „Spelers van wie na dit seizoen het contract afloopt, moeten vrezen voor ontslag", stelt Slager. „Zeker als hun contract niet voor het in gaan van de flexwet is verlengd. Uit een onderzoek van ons blijkt dat het zo'n honderd spe lers betreft die al een derde con tract hebben of drie jaar bij een club spelen en dus van de flex wet gebruik kunnen maken. Waarom zou je als club de con tracten van die spelers verlen gen als je weet dat ze over een tijdje zo maar weg kunnen?" Daarom, meent de FBO, gaan clubs hun geld besteden aan nieuwe spelers, die niet onder de wet vallen. „Maar met een CAO is er weinig aan de hand. Dus zolang we nog in onder handeling zijn, is er geen reden voor paniek", aldus Slager. leiden peter van der hulst Stompwijker Cees Juffermans maakt tijdens de komende Eu ropese Kampioenschappen shorttrack in het Duitse Oberst- dorf zijn debuut op een groot ti- teltoernooi. De 16-jarige rijder is samen met Lissenaar Dave Versteeg - vorig jaar tweede tij dens de EK - verzekerd van een startplek op de individuele nummers. Bij de vrouwen zijn Daniëlle Molendijk en de Lei- derdorpse Maureen de Lange al zeker van hun plaats. Neder land heeft op grond van eerdere resultaten recht op een derde startplek, zowel bij de mannen als bij de vrouwen. De selectie commissie zal later een keuze maken uit de overige EK-gan- gers. Bij de mannen zijn dat Vincent Wolvers (Woubrugge), Benny Bruggemans en Alex Vel- zeboer (Noordwijk). Bij de vrou wen Melanie de Lange (Leider dorp), Ellen Wiegers en Anouk Wiegers. Naast de individuele nummers - 500, 1000, 1500 en 3000 meter - wordt in Oberst- dorf ook de 3 kilometer (vrou wen) en 5 kilometer (heren) re lay gereden. Het toernooi vindt plaats van 22 tot en met 24 ja nuari. Naast de EK is Cees Juffer mans door de KNSB ook voor gedragen voor de Europese Jeugd Olympische Winterdagen die van 6 tot en met 12 maart in Propad-Tatry (Slowakije) wor den gehoudeh. Het evenement is enigszins vergelijkbaar met de Olympische Winterspelen, maar dan voor sporters tot en met 17 jaar. NOC*NSF zal daar om uiteindelijk bepalen welke sporters naar Slowakije mogen afreizen. Naast Juffermans is ook Anouk Wiegers voorgedra gen. SPORTAGENDA chez/Moya wo, opgave Moya. Groep B: Zweden - Slowakije 2-1. Carlsson - Habsudova 3-6 3-6, Bjorkman - Kucera 7-5 6-1, Bjorkman/Carlsson - Kucera/Hab- sudova 6-3 3-6 6-1. Zwitserland - Verenig de Staten 2-1. Hingis - Davenport 6-3 5-7 6-2, Heuberger - Gambill 4-6 4-6, Heuber- ger/Hingis - Gambill/Davenport 6-3 6-3. Auckland. Vrouwen, 220.000 gulden. Tweede ronde: Rubin (VSt/7) - Boogert (Ned) 6-4 7-5, Van Roost (Bel/1) - Baker (NZe) 6-2 6-2, Farina (lta/2) - Shaugnessy (VSt) 6-4 6-2, Halard (Fra/3) - Labat (Arg) 6-0 6-2, Schett (Oos/4) - Cacic (VSt) 6-4 6-2, Raymond (VSt/5) - Saeki (Jap) 6-4 3- 6 6-4, Sanchez Lorenzo (Spa) - Snydèr (VSt/6) 6-0 6-4, Brandi (VSt) - Vento (Ven/8) 4-6 6-3 6-4. Hope Island. Vrouwen, 220.000 gulden. Tweede ronde: Pierce (Fra/1) - Gorrochate- gui (Arg) 6-2 6-2, Schnyder (Zwi/2) - Shi- ting (Tai) 6-3 6-4, Spirlea (Roe/3) - Smashnova (Isr) 6-4 6-1, Sugiyama (Jap/4) - Pitkowski (Fra) 6-4 7-5, Huber (Dui/5) - Sidot (Fra) 6-3 4-6 7-5. Serna (Spa/6) - Dragomir (Roe) 6-3 6-4, Dechy (Fra) - Likhovtseva (Rus/7) 6-4 3-6 7-5, Rippner (VSt) - Hrdlickova (Tsj) 6-2 6-1. Doha. Mannen, 2 miljoen gulden. Tweede ronde: Schüttler (Dui) - Vacek (Tsj) 7-6 6-3, Tarango (VSt) - Vicente (Spa) 6-3 7-5, Ivanisevic (Kro/4) - Van Garsse (Bel) 6-3 6-0, Henman (GBr/1) - El Aynaoui (Mar) 4-6 6-3 6-0. WIELRENNEN AMATEURVOETBAL Zaterdag Oefenduels: Blauw Zwart-FC Utrecht (17.00 uur), FC Lisse - Beursbengels (14.30), De Sleutels-UVS (11.00 uur bij LFC), Noordwijk-RCL( 14.30 uur) Zondag: AMSTEL CUP: ADO Den Haag - UVS, Ver- burch - WSB, DOCOS - GDA en Alkmania - Kranenburg Dinsdag: AMSTEL CUP: SJC - DSO (20.00) BADMINTON Magstadt (Dui). Internationale veldrit. 1Frischknecht (Zwi) 1 00.36, 2. De Cler- cq (Bel) 0.39, 3. Van der Poel (Ned) 1.53, 4. Lukes (Tsj) 2.33, 5. Berden (Bel) 2.39, 6. Blum (Zwi) 2.44. TWEEDE DIVISIE 2: zo. 13.45 uur: Flair Alphen - 'tGein. DERDE DIVISIE 6: za. 14.00 uur- Drop Shot Den Haag - Flair Alphen 2. 7: za. 12.30 uur: SI0 Den Haag 2 - Veglo Leiden. VIERDE DIVISIE 12: za. 12.30 uur: Shutt- lewoude Zoeterwoude - Misser. 13: za. 12.00 uur: Apollo 2 Roelofarendsveen - De Treffers 2. 14: za. 14.00 uur: Drop Shot 2 Den Haag - Veglo Leiden 2. 15: za. 18.30 uur; Zeemacht 2 Den Helder - Veglo Leiden 3; zo. 13.00 uur: DKC Den Haag 5 - Apollo Roelofarendsveen; zo. 13.45 uur. Flair Al phen 3 - Duinwijck 7. 16: zo. 10.00 uur: BC Lisse - BC Wassenaar. VIJFDE DIVISIE 14: zo. 10.00 uur: Heer- hugowaard '69 2 - Flair Alphen 4. 17: vr 19.30 uur. Spotvogels Leiderdorp - DKC Den Haag 6 BASKETBAL Mannen Promotiedivisie: Orca's - MSV. Eerste divi sie A: New Stars - Blitz. Eerste divisie B: BS Leiden - Arnhemia Eagles (20:30 uur). Junioren: Blitz - BS Weert (20:30 uur) Vrouwen Eredivisie: Grasshoppers - BV Leiderdorp (19:30 uur). Junioren: Grasshoppers - Lely (15:00 uur), Hoofddorp - BV Leiderdorp HANDBAL MANNEN: EERSTE DIVISIE: EDH-Saturnus, 14.10.U., Delft, De Buitenhof. DERDE DIVISIE: Saturnus 2-HEC, 11.30.U., 5 Meihal, Rijnstreek-Hellas 3, 14.oo.u-, Rijnstreekhal, Alphen. VROUWEN. Derde divisie: Oase-EMM, 13.u.. De Twee sprong, Roelofarendsveen. Animo-Stompwijk/ Fairplay, 16.5o.u., Ma rimbahal, Rijswijk. KORFBAL HOOFDKLASSE A: Sporting Trigon - Fortu- na (zo. 14.30 uur Vijf Meihal), Groen Geel - DOS'46, Oost Arnhem - AKC HOOFDKLASSE B: Oranje Wit - DV0, Deë- tos - Nic HKV/Ons Eibernest - Blauw Wit, Rohda - Die Haghe OVERGANGSKLASSE B: KVS- SCO,TOP - Koog Zaandijk (za. 19.30 uur Wasbeek), Rodenburg - Wordt Kwiek EERSTE KLASSE F: Excelsior - Crescendo TWEEDE KLASSE E: Fiks - Tempo (za. 16.30 uur Apollohal), Pernix - ONDO(G) (za. 19.30 uur Drie Oktoberhal); F: Trekvo gels-De Danaïden DERDE KLASSE K: De Dijkvogels - Mad- joe, Velocitas - Rapid (za. 17.00 uur De Does) RUGBY Ereklasse, kampioenspoule: Castricum - Den Haag, Rotterdam - DI0K Degradatiepoule: Eemland - Amsterdam, Ascrum - Roosendaal Eerste klasse: Bassets - Hilversum (14:30 WATERPOLO i klasse: LZ 1886-OZPC

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25