Kraak vecht ontslag aan bij rechter Mooi voo; \s°% Minder Rijn Veenstreek Combibus Alkemade heeft de ;erste kilometers erop zitten \w\rvtev sal£ SALE S M# winter winter Eis: jaar cel voor poging tot wurgen echtgenote Rechter geeft gluurder en begluurde allebei een boete winter korting ENSDAG 6 JANUARI 1999 CHEF TIM BROUWER DE KONING. 071 -5356417. PLV -CHEF MARIETAKROFT. 071-5356411 rste klant wordt vrijdag vervoerd progrc ervan estatij vredqE WETERING MARC VLEK zeel In r in di is niet druk op de eerste ve sch, dat nieuwe combibus ïmade zijn officiële ronde ikt. ,,Het nieuws moet nog 0 de ronde doen. Veel men neten nog van niets", zegt jan Huigsloot (58). de coördi- j.waspr van de nieuwe service. brengen het eten van Ta- je Dekje rond en we vervoe- Yvon°uderen die niet meer voor theatn vervoer kunnen zorgen." 'ichaje nieuwe combibus is een Dfyan de lions en rotary clubs Alkcmade. „Het is de be- zij?in8 dat zij de bus vijf jaar 2. Aipg onderhouden. Daarna et hij zichzelf kunnen be ipen." Een aantal bedrijven Jdkemade sponsort de bus. Mee kunnen hem bij Wijsman laten wassen en garage Tektathof doet het onderhoud." 1g upt een mobiele telefoon be- jtraatlrt tot de uitrusting. „Ca- jntje van de Speedshop." lm kwart voor twaalf ver- ewisdcen Huigsloot en Kees van iSi'jtsMeer (65), één van de zes- gorSL_ ve bro stera tien chauffeurs die bij toer beurt het busje besturen. Van der Meer meldde zich aan toen hij na zijn pensioen weinig om handen had. De bestemming is cafetaria Cozijn, waar Huig sloot en Van der Meer zestien maaltijden ophalen. „Die bren gen we naar wooncentrum De Arendshorst en naar Rijpwete- ring", licht Huigsloot toe. „In Rijpwetering brengt een parti culier ze bij de mensen thuis. Bij De Arendshorst hebben we gemiddeld acht vaste klanten, maar in onze doelgroep valt er nog wel eens één af." Tijdens de rit moeten Kees van der Meer en Kees Huig sloot nog wel even wennen aan alle nieuwigheden van de Ford Transit. Als de voorruit plotse ling beslaat is het even zoeken naar de juiste knop. „Hoe zijn die maaltijden eigenlijk ver pakt", vraagt Van der Meer, als de bus met iets te veel snelheid over een verkeersdrempel dreunt. „Dichtgesealed", stelt Huigsloot hem gerust. De vraag brengt hem op een anekdote. „Op 24 december reden we bij wijze van proefrit salades rond. Het was mooi weer en we had den grote schik. Valt er plotse ling een salade op de grond. Helemaal verspreid. Jo van der Meer, de andere coördinator, probeerde er nog iets van te maken maar dat lukte niet meer. Gelukkig kregen we bij Cozijn meteen een nieuwe." Op een parkeerterreintje in Rijpwetering gaan de maaltij den voor Rijpwetering en Oud Ade over op mevrouw A. van Benten, die het eten bij de mensen thuis brengt. „Het maakt voor mij niet uit of de combibus nu wel of niet rijdt, ik moet toch het zelfde aantal kilometers maken." Eerste klant Maar hoe zit het met het oude renvervoer? Huigsloot: „Aan staande vrijdag krijgen we onze eerste klant. Een mevrouw uit Rijpwetering." Huigsloot kijkt er al naar uit: „Misschien is het leuk om een bloemetje voor haar te kopen. Als ze dat door vertelt gaat de tam-tam pas goed werken. Voor het geld hoef je het niet te laten. Een ritje kost slechts 1,50 gulden, maar dan moet je wel donateur worden van de Stichting Com bibus voor 12,50 gulden per jaar." Het einde van de rit is in zicht. Behoedzaam draait Van der Meer het busje de parkeer plaats voor Huize Jacobus op. „Ik hoop dat we hier binnen kort een eigen parkeerplaats krijgen." Huigsloot zucht: „Bij de gemeente werkt het echter niet zo snel." Bij het uitstappen neemt Van der Meer de kilometerstand op: „Dertien kilometer, dat is alvast een begin." De combibus is bedoeld voor 55+ers uit Alkemade. De bus rijdt in deze gemeente van maandag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 11.45 en van 12.45 tot 17.30. Informatie en reserveringen via de infolijn: 071 -3317967 Kees van der Meer, achter het stuur van de nieuwe combibus, en Kees Huigsloot nemen de route van de eerste rit door. FOTO LOEK ZUYDERDUIN HAAG/ALPHEN IVO POMMEREL el geëist tegen verkrachter 38-jarige Burundese man, n i3hd gisteren in Den Haag te lt voor verkrachting en ïeidsberoving. De man is :hteling en woont in Al- dan. Officier van justitie ltenfisser verdenkt hem ervan Burundese ex-vriendin in huis te hebben vastge- den en te hebben ver- :ht. De man ontkende dat. officier eiste anderhalf jaar oorwaardelijke gevange- traf. rijnsp oktober vorig jaar ver- kundfafte hjj zjch toegang tot de ^met 'ing van he vrouw. Zij is, nals de echtgenoot van de lachte, ook vluchteling. De 2,Aundees zou al minstens e jaar een verhouding met slachtoffer hebben, met gek leweten van zijn vrouw, pjwachtte de vrouw op in de iren ruziën om breiding huis n de Plantage badkamer. Vervolgens zou hij haar daar hebben opgesloten, waarna hij haar zou hebben verkracht. De volgende ochtend kwam zijn 'vrouw aan de deur, op zoek naar haar man. Zij trof hem met de vrouw in bed aan. Na een flinke woordenwisse ling zou hij haar geslagen heb ben en gedreigd hebben uit het raam te gooien. Deze ver klaring trok de echtgenote tij dens de zitting gisteren echter weer in. In zijn weerwoord beweerde de man "dat er sprake was van een complot tussen beide vrouwen. Voordat hij hier ver der op kon ingaan, sneed rechter L. van Zaltbommel hem de pas af. De advocaat van de Burundees pleitte voor vrijspraak. Van Zaltbommel doet op 19 januari uitspraak. Oud-wethouder Ter Aar: 'Motie van wantrouwen op leugens gebaseerd' Oud-wethouder E. Kraak van Ter Aar vindt dat de ge meenteraad haar op 12 november op oneigenlijke gron den heeft ontslagen. De argumenten die de raad gebruik te om een motie van wantrouwen tegen haar in te die nen, zijn volgens Kraak leugens en leidden niet tot de conclusie dat de gemeenteraad geen vertrouwen meer in haar had. Kraak vocht daarom gisteren haar ontslag aan bij bestuursrechter C. Dedel van Walbeek in Den Haag. wijzingen van het provinciaal bestuur heeft gebruikt voor haar heenzending. „Als ze nou had den gezegd 'mens je kop staat me niet aan, je moet oprotten', dan was ik niet in beroep ge DEN HAAG/TER AAR MARIETA KROFT Kraak meent dat de raad, met uitzondering van haar eigen fractie (Progressief Akkoord), verkeerd geïnterpreteerde aan gaan", lichtte ze haar beroep toe. „Dan had ik geen poot om op te staan, omdat het in dat geval wel duidelijk was dat er geen vertrouwen was." Een meerderheid van de raad besloot op 27 oktober een motie van wantrouwen tegen de wet houders I. Riedel (WD) en Kraak in te dienen. Het tweetal weigerde uit eigen beweging op te stappen. De derde wethouder J. Born kondigde in het begin van die vergadering wel zijn af treden aan. Hij behield daarmee het vertrouwen van de gemeen teraad en is uiteindelijk op nieuw wethouder geworden. De raadsleden gebruikten als argument om Kraak en Riedel weg te sturen, dat het een ver zoek was van de provincie Zuid- Holland om een nieuw college te vormen. De raad hoopte daarmee de provincie gunstig te stemmen en zo een laatste stro halm te grijpen om Ter Aar zelf standig te houden. Volgens Kraak is het niet waar dat de provincie adviseerde om het hele college te vervangen. Ze wilde dan ook alleen opstap pen als de commissaris van de koningin verzekerde dat Ter Aar daardoor zelfstandig blijft. Kraak vond geen gehoor bij de raad die haar op 12 november ontsloeg. Riedel weigerde aan vankelijk ook op te stappen, maar deed dat enkele dagen voordat ze anders eveneens haar ontslag zou hebben gekre gen. Kraak, die nu fractievoorzitter van het PAK is, wil van de rech ter weten of het opzeggen van vertrouwen kan gebeuren met overwegingen die deels 'gejokt' zijn. „Ik hoop dat daarmee dui delijk wordt hoe onjuist de ge meenteraad heeft gehandeld. Waarnemend-burgemeester L. Lyklema die het besluit van de raad verdedigde, was kort in zijn verweer. „Er is voldaan aan de vereisten in de gemeentewet. Wat ten grondslag ligt aan een motie van wantrouwen, doet niet ter zake." De rechter gaf Kraak weinig kans de zaak te winnen. Hij ver wees naar de jurisprudentie die hierover is bij de Raad van Sta te. „Het opzeggen van vertrou wen is-een feit." Niettemin doet hij dinsdag 12 januari pas offi cieel uitspraak. buren aan de Plantage in Wetering hebben onenig- over de uitbreiding van luis. De familie Kraan wil antzetting van de buren woning uitbreiden op de de ine grond. De familie Juray abidift dat haar huis, dat een twintig meter verderop ligt, Breraarde vermindert door de ouw van de buren. Zij l gisteren tevergeefs aan de van de commissie ruimte ordening om daarom niet ord te gaan met de uitbrei- iplannen. buren hebben het stuk 14 d waarop de uitbreiding is and anderhalf jaar geleden >cht aan de familie Kraan. Ie akte van levering aan Leln is op uitdrukkelijk ver van de verkopers de passa- loor koper te gebruiken als opgenomen. Deze over- "1',!:omst wordt nu geschon- j meent de familie Juray. In ziet zich echter genood- 3obtt om een aanbouw te ma- omdat zijn vrouw reuma wegft. Volgens de advocaat van in is de passage in de akte levering overigens niet ^itsgeldig, maar slechts een fgave van het gebruik van grond op het moment van loop. De commissieleden i het met deze zienswijze 5. Zij vonden de belangen erjde familie Juray niet zwaar- jend genoeg om de bouw- inen tegen te houden. De ilie Juray overweegt juridi- i stappen. esloten beraad Ier Plan 2000 fï Plan 2000 blijft de gemoe- n in Jacobswoude bezig den. De gemeenteraad ver- ;rt op 19 januari achter ge- ;n deuren over de vastgelo- 3 plannen om een multifunc- 0) ele accommodatie voor balvereniging Woubrugge idlde biljartvereniging en de gebruikers van vereni- m sgebouw De Wijk te bou- De fractie van Gemeente- ng wijdt haar open huis op' anuari aan Plan 2000. Die enkomst om 20.00 uur in de i enzaal van Thuisweide. Tot 30 januari maken wij ruimte voor de nieuwe montuur collectie 1999 Dal is pas een prettig begin van het riieuwe jaar. Maar liefst 50% korting op de speciale "Mooi-voor-Minder"-collectie. Met prachtige monturen van bekende modemerken en monturen uit de Collectie van Het Huis! Gaat uw voorkeur uit naar een montuur dat buiten de "Mooi-voor-Minder"-collectie valt? Dan geven wij u toch graag 10% korting tijdens de opruimingsmaand tot 30 januari. Kies ook voor een mooie start van het nieuwe jaar en kom snel langs bij Het Huis Opticiens. zien zonder zorgen HET HUIS Rinck, LEIDEN, Breestraat 121, (071) 5125036 Alcohol oorzaak triest familiedrama ALPHEN AAN DEN RUN/DEN HAAG MARIETA KROFT Voor de poging zijn vrouw van het leven te beroven, is tegen een 33-jarige Alphenaar giste ren bij de Haagse rechtbank an derhalf jaar celstraf geëist. Daarvan is een half jaar voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij zich verplicht laten behandelen om van de alcohol af te komen. „Een triest familiedrama", merkte officier van justitie M. Horstman op. „Oorzaak: al cohol. Dat maakt meer kapot dan je lief is." De Alphenaar wordt ervan verdacht op 27 september vorig jaar tijdens een ruzie te hebben geprobeerd zijn vrouw te wur gen. „Ben je nu nog niet dood", zou hij haar in beschonken toe stand hebben gezegd. „Dan maak ik je wel even dood." Door op hem in te praten en zich te verzetten, kon de vrouw zich losrukken. Volkomen over stuur vluchtte ze naar de buren. De verdachte ontkent dat hij zijn vrouw wilde doden. „Er werd een knop in mijn hoofd omgedraaid, waardoor ik het niet meer zag. Ik had een aardig slokkie op. Maar ik houd van haar en ik wil haar echt niet om het leven brengen." De man, vader van twee kinderen, be weerde dat hij haar alleen maar bang wilde maken omdat ze van hem wil scheiden en hij dat niet wil. De Alphenaar toonde berouw. Af en toe pinkte hij tij dens de zitting een traantje weg en regelmatig keek hij om naar zijn vrouw die achterin de zaal de zitting bijwoonde. Het liefst zou hij opgenomen willen worden in een kliniek om daar van zijn alcoholprobleem af te komen. Zijn advocaat R. de Vries verzocht rechter L. van Zaltbommel hem die gelegen heid te geven en de zaak een jaar aan te houden. De rechter wees dat verzoek echter af om dat daarvoor de afgelopen jaren te veel is gebeurd. Zo werdde Alphenaar in 1993 ook al voor mishandeling veroordeeld tot een werkstraf. De rechter doet op 19 januari uitspraak. Alphenaren schoppen en steken op elkaar in DEN HAAG/ALPHEN MARIETA KROFT Het begluren van een vrijend stelletje in een auto is een 45-ja- rige Alphenaar duur komen te staan. Politierechter C. Ie Clerq veroordeelde hem gisteren tot 400 gulden boete en 435 gulden schadevergoeding. De rechter achtte bewezen dat hij tijdens de vechtpartij die ontstond tus sen hem en de 21-jarige betrap te Alphenaar, zijn mes trok en gericht stak. Maar ook de 21-ja rige moet flink in de beurs tasten. Hij kreeg eveneens een boete van 400 gulden en moet bovendien opdraaien voor de schade van ruim 1100 gulden die hij aan de auto van de gluurder heeft toegebracht. De Alphenaar en zijn 21-jari ge vriendin verbleven op de avond van 5 november 1997 in hun auto op parkeerplaats De Bijlen toen ze plotseling in de gaten kregen dat ze werden be spied. De man werd zo kwaad dat hij naar de auto van de gluurder liep en de voorruit aan diggelen sloeg. Daarna reed het verliefde stel weg. Toen de twee op de Kennedylaan stopten om de passagiersstoel goed te zet ten. bleek dat de gluurder hen volgde en stopte. Er ontstond een vechtpartij waarbij de 45- jarige zijn mes tevoorschijn haalde. Dat mes draagt hij altijd bij zich om een appel te kunnen schillen. De 21-jarige man liep zes centimeter diepe steekwon den en een gescheurde lip op en moest een nacht in het zie kenhuis blijven. De 21-jarige zei geslagen, ge schopt en vernield te hebben omdat hij zich bedreigd voelde en was geschrokken. De 45-jari- ge zei dat hij had gestoken om dat hij in paniek raakte en geen andere kans zag om zich te ver dedigen. Zijn advocaat D. de Loor deed een beroep op nood weer, in de hoop dat de straf daardoor lager zou uitvallen. Officier van justitie C. de Groot sprak beide verdachten in de twee afzonderlijke zittingen bestraffend toe. „Het is een vreemde zaak", merkte ze op. „Het doet me denken aan het script van een B-film: een me neer die als hobby heeft om naar vrijende stelletjes te glu ren." Ze kon begrijpen dat de betrapte man zich daarover op wond. „Maar de reactie is fout." Ze eiste bij de 21-jarige 500 gul den boete en vergoeding van de autoschade. Minder mild was ze voor de 'gluurder'. De officier wees het beroep op noodweer af. „U heeft zelf de confrontatie ge zocht door te gluren en door het stel vervolgens te achtervolgen. U had ook het kenteken kunnen noteren en naar de politie kun nen gaan." Ze eiste zes weken celstraf waarvan drie weken voorwaardelijk. Ook rechter Le Clercq wees het beroep op noodweer af, maar maakte van de geëiste celstraf een geldboe-

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17