JAARKALENDER SPORT 1999
JANUARI
FEBRUARI
MAART
MEI
JUNI
JULI
APRIL
AUGUSTUS
SEPTEMBER
DECEMBER
OKTOBER
NOVEMBER
5-6 Skiën, Kransjka (Slv) Wereldbeker (m)
7-9 Skiën, Schladming (Oos) Wereldbeker (m)
7-io Tafeltennis, Parijs (Fra) Finale Pro Tour
8-9 Skiën, Berchtesgaden (Dui) Wereldbeker (v)
s-9 Zaalkorfbal, Praag (Tsj) Europacuptoernooi
8-10 Schaatsen, Heerenveen EK allround
8-22 Voetbal, Mexico Confederation Cup
ïo Atletiek. Egmond Halve marathon van Egmond
ïo Skiën, Flachau (Oos) Wereldbeker (m)
12 Zwemmen, Wellington (NZ) Wereldbeker
12 Skiën, Adelboden (Zwi) Wereldbeker (m)
15-31 Schaken, Wijk aan Zee Hoogovens-toernooi
15-17 Skiën, Sankt Anton (Oos) Wereldbeker (v)
16-17 Skiën, Oberhof (Dui)
NK biatlon/schanssprmgen/Noordse combinatie
16—17 Skiën, Wengen (Zwi) Wereldbeker
16-17 Tafeltennis, nnb European Nations Cup
16-17 Schaatsen, Groningen NK sprint
17 Autosport, Parijs (Fra) Finish Parijs-Granada-Dakar
17-22 Skiën, Alten markt (Oos) NK
18-31 Tennis, Melbourne Australian Open
22-24 Skiën, C. d'Ampezzo (Ita) Wereldbeker (v)
22-24 Skiën, Kitzbühel (Oos) Wereldbeker (m)
22-24 Shorttrack, Oberstdorf (Dui) EK
23 Tafeltennis, nnb European Ladies Team Cup
23-24 Schaatsen, Innsbruck (Oos) World Cup allround
24-31 Kunstschaatsen, Praag (Tsj) EK
26-27 Schaatsen, Collalbo (Ita) World Cup sprint
30-31 Schaatsen, Berlijn (Dui) World Cup sprint/allround
30-31 Skiën, Vail-Beever Creek (VS) WK
30 Marathonschaatsen, Plansee (Oos) Open NK
30-31 Wielrennen, Poprad WK
20-21
20-21
20-21
21-28
22-23
23-25
23-27
27-28
27-28
27-28
27-28
3 Voetbal, Diverse plaatsen
Kwartfinale Champions League (le wedstr.)
3-7 Wielrennen, Spanje Ronde van Murcia
5-6 Skiën, St. Moritz (Zwi) Wereldbeker (v)
5-7 Atletiek, Meabashi (Jap) WK indoor
5-7 Shorttrack, St. Louis (VS) WK landenteams
5-7 Schaatsen, Inzeil (Dui) Finale World Cup
5-7 Tafeltennis, Utrecht NK (m/v)
6 Marathonschaatsen, Groningen Finale Unox Cup
6 Handbal, Diverse plaatsen Kwartfinale City Cup (returns, v)
6-7 Skiën, Kvitfjell (Zwe) Wereldbeker (m)
7 Biljarten, Wijchen EK bandstoten
7 Autosport, Melbourne GP van Australië
7-14 Wielrennen, Frankrijk Parijs-N ice
io-i4 Skiën, Sierra Nevada (Spa) Finale wereldbeker
10-17 Wielrennen, Italië Tirreno—Adriatico
12-14 Schaatsen, Heerenveen WK afstanden
13-22 Handbal, Zweden WK (m)
13 Wielrennen, Ronde van Zuid-Holland
13 Atletiek, Twintig van Alphen
13-14 Volleybal, Finale Champions League
15-21 Tennis, Key Biscane (VS) Super Series
16 Schaatsen, Heerenveen IJsgala
17 Voetbal, Diverse plaatsen
Kwartfinale Champions League (returns)
19-21 Shorttrack, Sofia (Bul) WK
20 Wielrennen, Italië Milaan-San Remo
20 Zaalkorfbal, Rotterdam Bekerfinale
21 Wielrennen, Frankrijk GP Cholet
22-26 Wielrennen, Spanje Catalaanse Week
24 Wielrennen, Waregem (Bel) Dwars door België
26-31 Zwemmen, Hongkong (Chn) WK korte baan
27 Wielrennen, Harelbeke (Bel) E3—prijs
27 Atletiek, Den Haag City—Pier—Cityloop
27-28 Atletiek, Belfast (N-ler) WK veldlopen
27-28 Wielrennen, Frankrijk Criterium International
28 Wielrennen, Alsemberg Brabantse Pijl
30-31 Wielrennen, België Driedaagse van De Panne
li Autosport, Sao Paolo GP van Brazilië
13 Basketbal, Zaragoza (Spa) Finale Saporta Cup
14 Wielrennen, België Waalse Pijl
14-18 Wielrennen, Spanje Ronde van Aragon
17-18 Tennis, Nederland Nederland-België (Fed Cup)
17-18 Handbal, Diverse plaatsen Halve finale City Cup (returns, V)
is Atletiek, Rotterdam Rotterdam Marathon
is Wielrennen, België Luik-Bastenaken-Luik
20 Voetbal, Diverse plaatsen Halve Finale Uefa Cup
20 Basketbal, München (Dui) Final Four (m)
21 Voetbal, Diverse plaatsen
Halve finale Champions League (returns)
21 Wielrennen, België Scheldeprijs
22 Wielrennen, Frankrijk GP Denain
24 Wielrennen, Nederland Amstel Gold Race
26-29 Wielrennen, Italië Ronde van Trentino
26-30 Tafeltennis, Belgrado (Joe) WK
Skiën, Vail-Beever Creek (VS) WK
Skiën, Izjevsk (Rus) EK biatlon
Wielrennen, Frankrijk GP La Marseillaise
Marathonschaatsen, Weissensee (Oos) Ronde van Oostenrijk
Wielrennen, Frankrijk Ster van Bessèges
Badminton, Den Bosch NK
Marathonschaatsen, nnb Altern. Elfstedentocht
Schaatsen, Hamar (Noo) WK allround
Tafeltennis, nnb Europese Top-12
Zaalkorfbal, Zutphen Nederland-België
Wielrennen, Spanje Trofeo Challenge
Voetbal, Portugal Portugal-Nederland (v)
Wielrennen, Frankrijk Ronde van de Middellandse Zee
Wielrennen, Spanje Ronde van Andalusië
Wielrennen, Italië Trofeo Laigueglia
Skiën. Ramsau (Oos) WK skispringen/langlaufen
Wielrennen, Frankrijk Ronde van de Haut-Var
Skiën, Garmisch-P. (Dui) Wereldbeker (m)
Schaatsen, Calgary (Can) WK sprint
Atletiek, Den Haag NK indoor
Wielrennen, Spanje Trofeo Luis Puig
Atletiek, Lièvin (Fra) indoormeeting
Kunstschaatsen, Helsinki (Fin) WK
Skiën, Are (Zwe) Wereldbeker (v)
Wielrennen, Italië Giro di Calabria
Wielrennen, Spanje Ronde van Valencia
Basketbal, Nederland Nederland-Estland (EK-kwal., m)
Handbal, België Zeslandentoernooi (m)
Wielrennen, Gent (Bel) Omloop het Volk
Skiën, Are (Zwe) Wereldbeker (v)
Basketbal, Kroatië Kroatië-Nederland (EK-kwal., m)
Skiën, Ofterschwang (Dui) Wereldbeker (m)
Schaatsen, Roseville (VS) World Cup sprint
Schaatsen, Den Haag NK allround
Handbal, Diverse plaatsen Kwartfinale City Cup
(le wedstr., v)
Biljarten, Vierssen (Dui) WK driebanden landenteams
Wielrennen, België Kuurne-Brussel-Kuurne
24-30
24-31
25-31
26
26-31
28-29
28-31
29-30
Tafeltennis, Belgrado (Joe) WK
Wielrennen, Duitsland Rund urn den HenningerTurm
Atletiek, Lisse Ter Specke Bokaal
IJshockey, Noorwegen WK A-poule
Biljarten, Oporto (Por) EK driebanden
Autosport, Imola (Ita) GP van San Marino
Wielrennen, Zwitserland GP Kanton Aargau
Wielrennen, Zwitserland Ronde van Romandië
Wielrennen, Frankrijk Vierdaagse van Duinkerken
Waterpolo, Europacup-finales (v)
Handbal, Finale City Cup (le wedstr., v)
Wielrennen, Spanje Ronde van Asturië
Voetbal, Moskou (Rus) Finale Uefa Cup
Voetbal, Finales LD-Cup
Wielrennen, België GP Wallonië
Atletiek, Doha meeting van Quatar
Wielrennen, Frankrijk Ronde van Oise
Handbal, Finale City Cup (return, v)
Wielrennen, Italië Ronde van Italië
Autosport, Monte Carlo GP van Monaco
Tennis, Düsseldorf (Dui) World Team Championship
Wielrennen, Frankrijk Midi Libre
Voetbal, Birmingham (Eng) Finale Europa Cup II
Judo, Bratislava (Sik) EK
Hockey, Egara (Spa) Europa Cup landskampioenen (m)
Hockey, Wettingen (Zwi) Europa Cup bekerwinnaars (m)
Wielrennen, Nederland Olympia's Ronde
Wielrennen, Zeeland Ronde van Midden-Zeeland
Voetbal, Londen FACup-final
Biljarten, Hengelo Finale EC-driebanden
Badminton, Kopenhagen WK
Atletiek, Nijmegen Zevenheuvelenloop
Waterpolo, Winnipeg, Can FINA World Cup (v)
Tennis, Parijs Roland Garros
Handbal, Egypte WK (m)
Voetbal, Barcelona Finale Champions League
Wielrennen, Spanje Euskal Bizikleta
Triatlon, Rijswijk Double Dutch
Wielrennen, Duitsland Deutschland Tour
Turnen, Roermond Finale B/C en meerlandenwedstrijd
Autosport, Barcelona G P-Span je
Autosport, Indianapolis 500 Mijl
Atletiek, Hengelo Adriaan Paulen Memorial
Wielrennen, Duitsland Deutschland Tour
Handbal, Egypte WK (m)
Tennis, Parijs Roland Garros
Wielrennen, Italië Ronde van Italië
Waterpolo, Europacup-finales (m)
5 Wielrennen, Frankrijk Alpenklassieker
5 Veldkorfbal, Arnhem Finale
5-6 Turnen, Kaatsheuvel NK (m)
6 Wielrennen, VS USPRO Championship
6-13 Wielrennen, Frankrijk Dauphiné Libéré
io-i3 Wielrennen, Luxemburg Ronde van Luxemburg
10-20 Hockey, Brisbane, Aus Champions Trophy (m/v)
Autosport, Le Mans 24 uur
Atletiek, Leiden Gouden Spike
Kanovaren, Amsterdam NK 200-500-1.000 m
Atletiek, 3M Marathon Leiden
Autosport, Montreal GP-Canada
Tennis, Rosmalen ATP-toernooi
Wielrennen, Zwitserland Ronde van Zwitserland
Wielrennen, Noordwijk Luba Classic
Wielrennen, Spanje Ronde van Catalonië
Zwemmen, Amersfoort NK
Turnen, Nijmegen NK-internationaal
Wielrennen, Zoeterwoude Waterschapsronde
Basketbal, Frankrijk EK-landen
Tennis, Londen Wimbledon
25-30 Honkbal, Rotterdam World Port Tournament
26-27 Roeien, Amsterdam Kon. Maas Hollandbeker
26-27 Wielrennen, Gulpen NK
26-27 Atletiek, Apeldoorn NK
26 Motorsport, Assen TT
30 Atletiek, Oslo Golden League
20-24
23-31
23-31
Tennis, Londen Wimbledon
Honkbal, Rotterdam World Port Tournament
Atletiek, Lausanne Golden League
Wielrennen, Frankrijk Tour de France
Atletiek, Tessenderlo Nike Classic
Softbal, Kwalificatie Olympische Spelen
Atletiek, Rome Golden League
Korfbal, Adelaide WK
Autosport, Silverstone GP-Engeland
Volleybal, Argentinië Finale World League (m)
Tennis, div. Daviscup, tweede ronde
Wielrennen, Alkmaar NK-baan
Zwemmen, Istanbul EK langebaan
Honkbal, Italië EK-landenteams
Autosport, Spielberg, Oos GP-Oostenrijk
Wielrennen, Chaam Acht van Chaam.
i Wielrennen, België Driedaagse van De Panne
1-5 Zwemmen, Hongkong (Chn) WK korte baan
2-4 Tennis, Nimes (Fra) Frankrijk-Nederland, (Davis Cup)
2-5 Hockey, Martesama (Ita) Europa Cup landskampioenen (v)
2-5 Hockey, Rome (Ita) Europa Cup bekerwinnaars (v)
3-4 Judo, Den Bosch A-toernooi
4 Wielrennen, België Ronde van Vlaanderen
5-9 Wielrennen, Spanje Ronde van Baskenland
6 Voetbal, Diverse plaatsen Halve finale Uefa Cup (le wedstr
6 Wielrennen,'Frankrijk Parijs-Camembert
7 Voetbal, Diverse plaatsen Halve
finale Champions League (le wedstr.)
7 Wielrennen, België Gent-Wevelgem
9 Wielrennen, België GP Pino Cerami
ïo Handbal, Diverse plaatsen
Halve finale City Cup (le wedstr., v)
li Wielrennen, Frankrijk Parijs-Roubaix
i Zwemmen, Istanbul EK langebaan
Honkbal, Italië EK-landenteams
Autosport, Hockenheim GP-Duitsland
Wielrennen, Italië Trofeo Matteotti
2-8 Tennis, Amsterdam ATP-toernooi
4 Atletiek, Monte Carlo* Golden League
7 Wielrennen, San Sebastian Clasica San Sebastian (WB)
9-13 Wielrennen, Spanje Ronde van Galicië
10-i4 Wielrennen, Denemarken Ronde van Denemarken
ïi Atletiek, Zürich Golden League
n-15 Hockey, Amstelveen Vierlandentoernooi (m)
13-22 Wielrennen, Colombia Clasica RCN
15-29 Boksen, Manilla WK
15 Austosport, Boedapest GP-Hongarije
15 Wielrennen, Hamburg Hew Cyclassic (WB)
16-20 Wielrennen, Spanje Ronde van Burgos
18 Wielrennen, Italië Copa Agostini
Memorabel moment uit de Tour de France van
1998. De renners staken. Ook Marco Pantani,
de latere winnaar, is erbij gaan zitten.
FOTO AP
18-29 Hockey, Duitsland EK-hockey(v)
19-22 Paardensport, Rotterdam CH10
20-29 Atletiek, Sevilla WK
22 Wielrennen, Kamp. van Zürich (WB)
22-29 Roeien, St.Catherines, Can WK
24-28 Wielrennen, Gouda Ronde van Nederland
24-40 Paardensport, Hickstead, Eng EK-springruiters
26-29 Kanovaren, Milaan WK-vlakwater
29 Autosport, FrancorchampsGP-België
29 Wielrennen, Brussel GP-Eddy Merckx
30-31 Tennis, New York US Open
1-13 Tennis, New York US Open
i-23 Dammen, Hoogezand EK-dammen
1-12 Hockey, Padua, Ita EK (m)
2-11 Waterpolo, Firenze, Ita EK
2-n Wielrennen, Tour de l'Avenir
3 Atletiek, Brussel Memorial Van Damme
4-26 Wielrennen, Spanje Ronde van Spanje
5-10 Wielrennen, Holland Ladies Tour
6-12 Volleybal, Wenen EK (m)
8 Atletiek, Berlijn Golden League
li Wielrennen, Parijs Parijs-Brussel
11 Atletiek, Finale Grand Prix
11-12 Badminton, Rotterdam Masters
12 Autosport, Monza GP-ltalië
12 Atletiek, Hilversum Arena Games
18 Wielrennen, Frankrijk Grote Landenprijs
19 Atletiek, Zaandam Dam tot Damloop
20-22 Tennis, div. Daviscup, derde ronde
21-26 Volleybal, Perugia/Rome EK (v)
22-26 Wielrennen, Zwitserland GP-Wilhelm Teil
26 Autosport, Nürburgring, Dui GP-Europa
27-30 Tennis, Grand Slam Cup
28-30 Waterpolo, Sydney WK (m)
29-30 Badminton, Den Bosch Dutch Open
i Tennis, Finale Daviscup >i<
1-2 Volleybal, Japan World Cup (m) g
2-5 Tafeltennis, Patras, Gri Olympische kwal. enkel v
5-19 Handbal, Den/Noor WK (v) ra
7-12 Biljarten, Oosterhout Finale WB-driebanden d<
8-ii Zwemmen, Lissabon EK kortebaan >i'
11-12 Turnen, Almere NK-clubteams i"l
12 Voetbal, Brussel Loting EK 2000 rv
15-19 Handbal, Haarlem Haarlemse Handbalweek it
17-19 Tafeltennis, Rotterdam Olympische kwal. dubbel^
i -3 Waterpolo, Syd ney W K m
1-3 Badminton, Den Bosch Dutch Open
3 Wielrennen, Parijs Parijs - Tours (WB)
3 Wielrennen, Nederland GP-Wielerrevue
5-10 Wielrennen, Verona, Ita WK
7-12 Judo, Birmingham WK individueel
9-16 Turnen, Tianjin, Chi WK (m/v)
13 Wielrennen, Milaan Milaan - Turijn
16 Wielrennen, Italië Ronde van Lombardije
17 Atletiek, Amsterdam Marathon
17 Autosport, Zandvoort Finaleraces NK
17 Autosport, Kuala Lumpur GP-Maleisië
20-24 Handbal, Schiedam Holland-toernooi
20-24 Wielrennen, Berlijn WK-baan
23-28 Judo, Istanbul EK-teams
30 Judo, Den Bosch NK (m)
31 Autosport, Suzuka GP-Japan
2-16 Volleybal, Japan World Cup (v)
6 Rugby, Wales Finale WK
7 Atletiek, New York Marathon
13 Judo, Den Bosch NK (v)
15-21 Tennis, WK-dubbels
18-30 Volleybal, Japan World Cup (m)
22-27 Tennis, Hannover ATP-kampioenschap
27-29 Boksen, Rotterdam Finales NK
29-30 Tennis, Finale Daviscup