Blatter wil elke twee jaar een WK De Graafschap blaast komst Rijsbergen af Toekomst Scholten wordt lepaald door Embassy' Sport Krajicek wil meer details zaak-Korda luijt blijft twee jaar anger bij FC Utrecht Boertjes willen deze maand duidelijkheid over toekomst Goede voornemens 5DAG 5 JANUAR11999 19 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef janet van dijk. 071 -5356463 lenn Helder uit selectie NAC gezet 2Ai Ronald Spelbos heeft vijf spelers uit de selectie van NAC wijderd. Het bekendste slachtoffer werd Glenn Helder. De Vin er is ontevreden over de inzet van de vijf. Met Helder wer- McDonald en de Brazilianen Zefilho, Sergio en Christiano ^Wiggezet naar de selectie van het tweede elftal. Verdediger At- ^^dikoro kreeg van Spelbos vooralsnog het voordeel van de "jfel. Spelbos volgde half oktober Neumann op als trainer van C. Tot de winterstop inventariseerde hij de spelersgroep. Bij vatting van de training na de feestdagen greep hij in. Maan- i vertrekt NAC voor een trainingskamp naar Cadiz. Spelbos V wacht dat de Belg Paas tegen die tijd deel zal uitmaken van «electie. De aanvaller van Vitoria Guimaraes is persoonlijk 5 niet rond met de club. )stma mist NK sprint ïrsfoort Ids Postma neemt niet deel aan de Nederlandse npioenschappen op de sprint op 16 en 17 januari in Gronin- L i. Het toernooi past niet in het programma dat hij in de aan- -A) naar het WK allround begin februari in Hamar heeft uitge- -jpeld. De Fries geeft de voorkeur aan een trainingskamp in vos. „In dit drukke programma moeten we keuzes maken", mteftopsportcoördinator Ab Krook. fron emerink begint jaar in mineur >dru^A» Het jaar is voor de Nederlandse tennissers Jan Siemerink Sjeng Schalken in mineur begonnen. De twee streken voor edrun eerste toernooi in 1999 neer in Doha (Qatar), maar kunnen itdruDa één partijtje hun koffers pakken. Siemerink verloor in de to paeningsronde van de Amerikaan JeffTarango (6-3 6-3). Schal- 1 legde het af tegen de Brit Tim Henman (6-2 6-3). uick Boys vergadert 5 februari wuk« Quick Boys houdt op 5 februari een ledenvergadering. bijeenkomst is noodzakelijk om een nieuwe voorzitter te zen. Vorige maand trad de toenmalige preses Arie Guyt af idat hij de kritiek vanuit de vereniging zat was. Zijn terugkeer ■rdt uitgesloten. Waarschijnlijk schuift het bestuur een kandi- at naar voren. Mogelijk is dat de huidige vice-voorzitter Kees Best. btoorzitter FA treedt af wden Keith Wiseman is gisteren afgetreden als voorzitter van Engelse voetbalbond. In een verklaring zei hij niet over vol- lende steun in het bestuur te beschikken. Wiseman kwam in spraak door de lening van tien miljoen gulden aan de voetbal- nd van Wales. Die was verstrekt door directeur Graham Kelly, j na het uitlekken zijn functie direct neerlegde. Met dat geld opte Kelly Wiseman als vice-voorzitter in het FIFA-bestuur te igen, waarmee de kans op een succesvolle campagne voor het 2006 in Engeland aanzienlijk zou stijgen. do pEOortbestaan wielerronde bedreigd ?en Het bestuur van de Stichting Ronde van Nederland »est dat de bezuinigingen bij het Korps Landelijke Politie ensten (KLPD) op de begeleiding van wielerwedstrijden deze ïerdaagse koers op lange termijn in gevaar brengt. De organi se meent dat er een beleid is ingezet, waarbij de continuïteit »t meer te waarborgen is. Gezien de voorgenomen uitbreiding tl de politie en de mededeling dat de werktijdverkorting van y uur niet zal leiden tot verminderde inzet, vindt de stichting t de aangekondigde bezuinigingen heroverwogen moeten ncje)rden. Het bestuur zal er op aandringen met spoed met be- ighebbenden en betrokkenen over de situatie te overleggen. 1 Ronde van Nederland wordt dit jaar van 24 tot en met 28 au- Stus gehouden. geneve. anp/afp/rtr Sepp Blatter heeft zijn plannen aangepast. Hij wil vanaf 2008 een WK voetbal om de twee jaar. Dat heeft de voor zitter van de FIFA gisteren in een officiële verklaring laten weten. Op 11 en 12 maart buigt het voltallige bestuur van de FIFA zich over zijn voorstellen. deelname aan het WK. De klei nere landen krijgen via de plaat - singstoernooien voor de eind ronde van het EK kans door te dringen tot het WK. Met zijn herstructurering van het wereldvoetbal botst Blatter frontaal met de UEFA, Europese voetbalbond. Voorzitter Johans son zegt overvallen te zijn door het voorstel van Blatter. „In 2004 bestaat de UEFA vijftig jaar", reageert hij. „Binnenkort maken wij de organisator be kend van het EK in dat jaar, het eerst daaropvolgende EK is in 2008." De Zweed is vierkant te- Ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de FIFA had Blatter in 2004 een WK wil len inlassen maar onder druk van de continentale bonden ziet hij daar van af. In dat jaar zal de FIFA een groot internationaal toernooi organiseren dat even wel niet de status krijgt van een WK. In de plannen van Blatter ver vallen vanaf 2008 de WK-kwali- ficatieronden. De eindstand van de continentale toernooien zoals het EK is bepalend voor genstander van twee grote toer nooien in één jaar. Blatter zegt daar al rekening mee te houden. De 62-jarige Zwitser die vorig jaar na harde strijd met Johansson de Brazi liaan Havelange opvolgde als voorzitter van de FIFA, wil de oneven jaren reserveren voor de continentale kampioenschap pen en de even jaren voor het WK. Dat wil zeggen dat vanaf 2007 het EK eveneens om de twee jaar kan worden gehou den. In dat geval wordt in de ogen van Johansson de eindronde van het EK gedegradeerd tot een soort super-kwalificatie- toernooi voor het WK. „De UEFA is niet door Blatter gecon sulteerd", zegt hij in een reactie. „De andere continentale bon den evenmin." Ook daar heeft Blatter een antwoord op. „De landen staan in de rij om een WK te mogen organiseren." Met zijn halvering komt hij daaraan tegemoet. „Boven dien", aldus de preses, „moet de FIFA rekening houden met de rotatie van de continenten bij de toewijzing van de organi saties van het WK. Bij een twee jaarlijks strijd om de wereldbe ker is dat systeem simpeler uit voerbaar en halen we veel frus traties bij kandidaat-organisato ren weg." Jeu Sprengers is van oordeel dat Blatter zeer voortvarend te werk gaat. „Wij kennen Sepp Blatter als een ambitieus man", aldus de voorzitter van de KNVB, „maar hij heeft een bal lonnetje opgelaten, dat door zijn bestuur doorgeprikt zal worden. In Europa en Zuid- Amerika zal zijn plan op grote weerstan4 stuiten, kan ik u ver zekeren." De Limburger meent dat de grote clubs niet op een WK om de twee jaar zitten te wachten. „De kalender is overvol. Het was al razend moeilijk een nieu we Champions League op te zetten. Daar hebben we vier maanden intensief overleg moeten voeren met de clubs. Het lijkt me onuitvoerbaar daaraan elke twee jaar nog een WK aan toe te voegen." Met zijn revolutionaire sug gestie roept Blatter ook de woe de van het IOC over zich af. In 2008 staan olympische zomer spelen op de kalender. Blatter wil aan die agenda een WK voetbal toevoegen. Het toeval wil dat Blatter morgen in Zürich een ontmoeting heeft met IOC- Trainer en zaakwaarnemer verrast door besluit doetinchem gpd Wim Rijsbergen wordt niet de nieuwe trainer van De Graaf schap. De spelers en technische staf van de Doetinchemse club kregen dat gisteren voor de eer ste training te horen. De Leidse oefenmeester zelf wist gisteren nog van niets. De clubleiding wilde niet langer wachten op Rijsbergen, die eerst een aan bieding van het Chileense Uni- versidad Catolica wilde afwach ten. „Eens houdt het op", aldus algemeen manager Jos Tiemes- sen van De Graafschap. Rijsbergen, die na het ontslag van Fritz Korbach (14 decem ber) door voorzitter Hylke Enze- rink van De Graafschap bena derd werd, is verrast dat hij geen kandidaat meer is bij De Graafschap. „Ik weet van niets", zegt de voormalig trainer van FC Volendam, NAC en FC Gro ningen. „Mijn zaakwaarnemer Ger Lagendijk heeft met Hylke Enzerink gesproken en vanmor gen zou er uitsluitsel worden gegeven. Ik wilde wachten op het definitieve voorstel uit Chili. Maar misschien heeft De Graaf schap het geduld verloren en hebben ze geen zin meer nog langer te wachten. Ik vind het niet raar dat ikzelf van niets weet. Niets is namelijk meer raar in de voetballerij. Ik zag net nog oude beelden op de tv en daar zei Arie van Os van Ajax dat Morten Olsen het seizoen zeker zou afmaken. Twee dagen later was hij ontslagen. „Ik had gedacht dat De Graaf schap nog wel iets langer kon wachten", vervolgt Rijsbergen, die herstellende is van een en keloperatie. „Het was bekend dat Hans van Doorneveld en Jurrie Koolhof deze week de trainingen zouden leiden. De voorzitter van De Graafschap komt half januari ook pas weer terug uit Australië en voorzitters zijn toch meestal de mensen die beslissen wat er gebeurt. Ik wacht nu maar af, want ik weet niets meer dan twee weken ge leden." Ger Lagendijk, zaakwaarne mer van Wim Rijsbergen. zegt ook van niets te weten. „Pas woensdag wordt er een beslis sing genomen, eerder niet." Algemeen manager Jos Tie- messen van De Graafschap is echter heel duidelijk. „Rijsber gen wordt niet onze nieuwe trainer. Het heeft al dusdanig lang geduurd dat we duidelijk heid wilden scheppen. Rijsber gen is door ons gepolst, maar onderhandeld is er nooit. We wilden nu niet meer langer wachten. We beraden ons nu hoe verder te handelen. Deze week trainen Hans van Doorne veld en Jurrie de selectie en die is dus in prima handen. Het is nog onduidelijk of er een nieuwe trainer komt of dat Van Doorneveld en Koolhof het seizoen afmaken. Van Doorne veld had gistermiddag een ge sprek met de spelersraad. De aanwezige spelers gaven in dat onderhoud aan niet onwelwil lend tegenover een verdere sa menwerking met de IJmuide- naar te staan. „Ik weet nog niets", zegt Van Doorneveld. „Het bestuur heeft gezegd dat het de handen voorlopig nog vrij wil houden. Er is maar één ding zeker en dat is dat Rijsber gen niet komt." baas Samaranch. Punten van bespreking zijn de Medical Code van het IOC over doping en de renovatie van het olympisch voetbaltoernooi. Daaraan zal de halvering van de cyclus van het WK zonder twij fel toegevoegd worden. Bij doorgang van het plan van Blat ter zal het IOC het voetbal van het olympisch programma schrappen, wordt in kringen uit Lausanne vernomen. ZURICH (DPA) - Acht lan den hebben zich bij de wereld voetbalbond aangemeld als kandidaat voor de organisatie van de eindronde van het WK voetbal in 2006. Pal voor kerst heeft Nigeria zich als achtste kandidaat aangesloten bij Brazi lië, Duitsland, Egypte, Enge land, Ghana, Marokko en Zuid- Afrika. SYDNEY RTR Richard Krajicek wil de details weten van de dopingzaak rond Petr Korda. De Hagenaar vindt dat hij en zijn collega's zich sterk moeten maken voor de bekendmaking van de gegevens over de positieve test. Korda werd vorig jaar bij Wimbledon betrapt op het ge bruik van het verboden middel nandrolone. Tegenover de In ternationale Tennis Federatie (ITF) liet de Tsjech weten dat hij geen idee heeft hoe de stof in zijn lichaam is gekomen. De bond geloofde hem en legde hem geen schorsing op. Korda moest zijn prijzengeld en pun ten inleveren. Volgens Krajicek moet de ITF uitleg geven over de gang van zaken. „De tijd is nu aangebro ken dat wij als spelers duidelijk heid moeten vragen over wat er precies is gebeurd", aldus Kraji cek bij het tennistoernooi in Sydney. „Het is een gevoelig on derwerp maar nu begrijp ik er niets meer van. Je bent postief of je bent het niet. Mensen moet weten hoe het is gegaan." n< .ley green gpd e day after the night before, and Scholten ontspant zich de golfbaan, vlakbij de plek ir fój deze dagen voor de 3e keer een poging doet zich aten kronen tot King of the q bassy. In het gezelschap van tl\ persoonlijke sponsors en vriend Toby van Laarhoven kt hij met de clubs minder cesvol dan met de dartpijl- Hij verliest, i lat kan hij, zoals het een top- I rter betaamt, slecht hebben, ar hij houdt zich goed in de enschap dat golf voor hem ander doel dient. Even bij ten met de mensen die be- grijk voor hem zijn. „Het zijn msors van het eerste uur. i die reden beschouw ik ze als echte vrienden. Maar 1 grootste sponsors en m'n ^)tste vrienden zijn m'n va- en moeder. Die hebben me Pger in de gelegenheid ge- d veel te oefenen en veel Tnooien af te lopen. Vooral Br hen ben ik in deze ellende Bcht gekomen." Geintje natuurlijk, zoals Scholten (maandag wordt hij 34) vrijwel altijd wel een kwink slag paraat heeft. Hij is echter bloedserieus als hij opmerkt dat dit de week van de waarheid is. Als hij nu niet de wereldtitel wint, zal hij met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid z'n status als profdarter inwisse len voor een andere job. Darts zal dan naar het tweede plan verhuizen. .Alleen de eefste plaats verschaft me het prijzen geld, 42.000 pond, dat ik nodig heb om het nog een jaartje als fullprof uit te kunnen zingen. De tweede plek levert 'slechts' de helft op en dat is gewoon te weinig. Ik kan me hier niet toe leggen op het demonstratie-cir cuit. Ik spreek weliswaar bijna perfect Engels, maar bijna is niet goed genoeg. Bepaalde uit drukkingen of spreekwoorden ben ik nog niet machtig. En het werkt natuurlijk niet als je moet uitleggen dat je net een ontzet tend grappige opmerking hebt gemaakt." „Ik heb er overigens geen en kel probleem mee om ik het profbestaan vaarwel te zeggen. Al moet ik ergens aan de slag als schoonmaker, ik ben niet vies van een gewone baan. Ik red me wel. Ik heb alle horeca-papieren en een middenstandsdiploma. Onlangs heb ik nog een aanbod gehad van een groot hotel om daar als barkeeper aan de te gaan. Heb ik nee tegen ge zegd. Ik heb nog altijd de hoop om de Embassy te winnen en nog een paar jaar als echte prof door te kunnen gaan." Het is onmiskenbaar dat de enkele honderden Nederlandse fans in de Lakeside Country Club meer en harder juichen voor Raymond van Barneveld en Co Stompé dan voor Schol ten. De voormalige Hagenaar weet het, maar heeft er geen moeite mee. „Ik ben getrouwd met een Engelse, ben anderhalf jaar geleden op haar verzoek verhuisd naar Engeland en dus beschouwen de mensen me, zwaar uitgedrukt, als een verra der, een wegloper." De meeste fans zullen mor genavond dan ook niet op de hand zijn van Scholten als hij in gouda anp Emotioneel probleem voor internationals lefoontjes. Dat heeft de twee' heel erg aangegrepen. Ajax en Barcelona kunnen het niet eens worden over de trans- ferprijs. Barcelona schijnt 20 miljoen dollar voor de twee te willen betalen, voor Ajax is dat bod onbespreekbaar laag. „Over bedragen mag en wil ik niet praten, maar er bestaat een gat", geeft Jansen toe. „De twee willen evenwel één ding: uit sluitsel over hun toekomst vóór februari." Ronald en Frank de Boer willen voor het einde van de winter stop duidelijkheid over hun toe komst. „Daarover bestaat met Ajax een gentlemen's agree ment", aldus zaakwaarnemer Rob Jansen gisteren. Volgens Jansen bestaat er nog steeds contact tussen Ajax en Barcelona. „De twee clubs pra ten nog steeds maar slagen er schijnbaar niet in een akkoord te bereiken", zegt Jansen. Volgens de spelersmakelaar komt er een emotioneel pro bleem bij voor de twee interna tionals. „Het publiek reageert vijandig. Ze worden uitgefloten. Thuis krijgen ze vervelende te- Roland Scholten: „Ik heb nog altijd d door te kunnen gaan." de tweede ronde uitkomt tegen Co Stompé. „Ik zal er weinig van merken en als het goed is Co ook niet. Darts is een con centratiespelletje. Als je je laat afleiden door wat de mensen achter je doen of roepen, gaat je nekkie eraf. Laat al die mensen maar in de waan dat Co gaat winnen. Ik weet wel beter. Vorig jaar klopte ik hem hier ook. Maar goed, ik kan ook moeilijk zeggen dat ik eens een heerlijk potje ga verliezen. Kan ik beter thuis blijven. En thuis is en blijft Engeland. Althans voorlopig, want je weet maar nooit wat de dag van morgen brengt. k Kuijt heeft zijn lopende -itract met FC Utrecht tus- itijds met twee jaar verlengd. 18-jarige Katwijker tekende medio 2002 bij. Kuijt speelde vorig seizoen bij de ama- is van Quick Boys. Juijt werd in eerste instantie ïgetrokken voor het 'challen- '-project van FC Utrecht, dat ge talenten de kans geeft h te ontwikkelen. Al snel J "relde hij zich echter in de kij- waardoor hij een plaats in A-selectie afdwong. De Kat- ker scoorde tot nu toe al drie ïr voor de club uit de mstad. Toch was Kuijt ver- t dat FC Utrecht al zo snel -ten wilde doen. „Ze wilden _iag dat ik bijtekende", aldus jjSjt. „En ik vind het zelf ook y leuk. Ik kon het zelf niet geloven. Het is zo snel ge- S"" Utrecht wilde mede haast maken vanwege de flex-wet die per 1 januari van kracht is. Spe lers die na I januari tekenen zijn daardoor na drie jaar so wieso transfervrij. Voor Kuijt was het geen reden om te wachten met het zetten van zijn handtekening. Hij tekende voor de peildatum. „Ik vind dat Utrecht het wel verdient. Overigens maakte Michael Mols gisteren bekend dat hij de club aan het einde van dit sei zoen zeker gaat verlaten. De spits bekende in te gaan op een aanbieding van Ajax, Feyenoord of PSV. Kuijt betreurt de beslis sing van Mols, ook al wordt de concurrentie voor een plaats in de spits daardoor kleiner. „Het zou in mijn voordeel zijn als hij blijft. Van zo n superspeler kan ik veel leren." Ook het aantrek ken van de Fransman Didier Martel kan hem niet verontrus ten. „Ik ga uit van mijn eigen kracht en ik wil zo een vaste plaats in het elftal afdwingen", aldus Kuijt. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van maandag 4 januari: 2-6-7 -8 - 9- 10- 11 - 17 - 25- 27 - 32 -37 - 38-40-42-60-62-67-75-78. (onder voorbehoud). Lotto 53. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 100.000,00; derde prijs. 29 winnaars, elk f. 1000,00; vierde prijs 88 winnaars, elk f. 250.00, vijfde prijs- 1864 winnaars, elk f. 25,00; zesde prijs: 3441 winnaars, elk f. 10,00; zevende prijs: 40.236 winnaars, elk t. 5.00. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen winnaar: vijf cijfers goed; 2 winnaars; vier cijfers goed. 29 win naars, drie cijfers goed: 296 winnaars; twee cijfers goed: 3037 winnaars. BUITENLANDS VOETBAL Engeland, FA cup, derde ronde: Preston - Dirk Kuijt: „Ik vind dat Utrecht het wel verdient." ARCHIEFFOTO UNITED PHOTOS DE BOER MOTORSPORT Dakar Rally. Vierde etappe Tan Tan (Mar) - Bir Morgrein (Mau). Motoren: 1. Gallardo (Spa) BMW 515 km met 451 km klassementsproef in 4.31.10, 2. Meom (Ita) KTM op 2.49, 3. Sainct (Fra) BMW 4.40, 4. Sotelo (Spa) Yamaha 5.43, 5. Cox (ZAf) KTM 10.00, 25. Ver hoef 42 40. 32. Knuiman 51 40, 33 Hut ten 52.57, 45 Vercoelen 1.04.17, 98. Coers 2 04.28, 105. Blom 2.11.33, 109. Van der Kooy2.17.04. Klassement: 1. Gallardo 8.15 04. 2. Sainct op 1 56. 3 Cox 3.29, 4. Meom 3.47, 5. Roma (Spa) KTM 5.19, 23 Ver hoef 1.04.17, 28. Knu.man 1.13.17, 35. Hutten 1 36.00, 52 Vercoelen 2.02.30, 83 Coers 2.51 57, 93 Blom 3 06.32, 108. Van der Kooy 3 58.29. TENNIS Perth. Hopman Cup, 1,1 miljoen gulden. Groep A: Frankrijk - Spanje 2-1. Testud - Sanchez-Vicario 6-1 6-3, Raoux - Moya 6- 7 6-2 3-6, RaouxTTestud - Moya/Sanchez- Vicario 7-5 7-5. Groep B: Zweden - Verenigde Staten 2-1. Carlsson - Davenport 2-6 0-6. 8jorkman (Zwe) - Gambill (VSt) 6-2 6-4, Biorkman- /Carlsson - Gambill/Davenport 7-6 6-4 Doha. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Tarango (VSt) - Siemerink (Ned) 6-3 b-3, Henman (GBr/'l) - Schalken (Ned) 6-2 6-3. Ivanisevic (Kro/4) - Clavet (Spa) 6-3 6-7 6-4. Vacek (Tsj) - Johansson (Zwe/6) 6-1 6-2. Pioline (Fra'7) - Marm (CRi) 6-3 6-1, El Aynaoui (Mar) - Santoro (Fra) 6-4 6-1. Adelaide. Mannen, 650.000 gulden. Eerste ronde: Enqvist (Zwe/2) - Woodforde (Aus) 0-6 6-4 6-4. Kuerten (Bra/3) - Gol- mard (Fra) 7-5 6-1. Stoltenberg (Aus/4) - Di Pasquale (Fra) 6-1 b-4. Hewitt (Aus) - Kiefer (Dui/7) 7-5 6-4. Tebbutt (Aus) - La- reau (Can) 6-3 3-6 6-1. Draper (Aus) - Gi- melstob (VSt) 3-6 7-6 6-3. Hrbaty (Slw) - Puerta (Arg) 4-6 6-1 7-5 Auckland/Vrouwen, 220.000 gulden. Eerste ronde: Farina (lta/2) - Glass (Dui) 6- 4 7-5. Halard-Decugis (Fra-'3) - Nejedly (Can) 6-3 6-3, Schett (Oos/4) - Wagner (Dui) 6-1 6-0, Vento (Ven/8) - Weingartner (Dui) 5-7 6-0 6-0, Labat (Arg) - Hudson (NZe) 6-3 6-2, Shaughnessy (VSt) - Golar- sa (Ita) 6-1 6-4, Lorenzo (Spa) - Kremer (Lux) 3-6 6-3 6-4 Hope Island. Vrouwen, 210.000 gulden. Eerste ronde: Sugiyama (Jap-4) - Morariu (VSt) 6-2 6-7 6-3, Pitkowski (Fra) - Molik (Aus) 6-3 6-2, Dragomir (Roe) - Taitarkova (Oek) 6-1 6-3, Shi-ting (Tai) - Plischke (Oos) b-4 7-6, Serna (Spa) - Appelmans (Bel) 6-2 3-6 6-3, Likhovtseva (Rus) - Pratt (Aus) 6-2 6-1, Dechy (Fra) - Panova (Rus) 6-1 2-6 6-2. Op de sportredactie hebben we de eerste vergadering van het nieuwe jaar achter de rug. Tal van goede voornemens passeerden de revue. Bijvoor beeld: dat we de Leidse Sport Federa tie voortaan een heel actieve club vinden: dat we Jan Sieme rink eens een keer kritisch be naderen: dat we niet hopen dat er een speler van Quick Boys naar Katwijk gaat. of omge keerd: dat we Noordwijk-trai- ner Ruud Bröringeen tactisch brein vinden; Dat we vaker sponsornamen gaan vermelden; dat we niks lelijks meer schrijven over het Nederlands elftal: dat we niet meer zullen grijnzen als Bar celona verliest: dat we net gaan doen alsof Leiden een wethou der voor sportzaken heeft dat we zullen verhullen dat onze sympathie bij Roodenburg ligt; dat we de andere kant opkij ken wanneer RCL-spelers el kaar verrot schelden: dat we Jeffrey Talan de beste rechts buiten van de wereld gaan vin den; Dat we net doen alsof er nie mand doping gebruikt; dat we begrip hebben voorspelers die nare overtredingen maken; dat we netzo hard juichen als ARC kampioen wordt; dat we de namen van spelers vermelden die op vrijdagavond stiekem zaalvoetballen; dat we gewoon in de krant zetten hoeveel die drie Feyenoorders van Quick Boys nu precies in hun handen kregen gedrukt; dat we niet onthullen welke rol de sponsor van Kativijk speelt bij het weg sturen van trainer Bob Koot wijk; dat we niets naars meer schrijven over de lubberende korfbalkleding van Sporting Trigon; dat we geen spelers een '4'geven in het Voetballer van her Jaar-klassement; dat we net doen alsof UV5 en Lugdunum ambitieuze vereni gingen zijn. Kortom, dat we er alles, maar dan ook alles aan doen dat er niemand meer boos op ons wordt. Dat waren onze goede voorne mens. Weg ermee. WILLEM SPIERDUK

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19