Zevenklapper helpt Barcelona niet Sport A Mols vertrekt bij FC Utrecl Vierklau in conflict met Tenerife 'Van der Poel weet niet wat ik doe' MAANDAG 4 JANUARI 199 9 chef willem spierdijk, 071 -5356464. plv -chef janet van dijk. 071 -5| Suker mag weg bij Real Madrid madrid» Davor Suker mag bij Real Madrid vertrekken. Die me dedeling heeft de Kroaat, bij de laatste eindronde om de wereld titel in Frankrijk topscorer, tijdens een gesprek met clubvoorzit ter Lorenzo Sanz gekregen. De 30-jarige Suker kreeg van coach Guus Hiddink al wekenlang geen plaats meer in de basis. Hiddink begint nieuw jaar zonder snor madrid Guus Hiddink is het nieuwe jaar begonnen zonder zijn handelsmerk. De coach van Real Madrid verscheen zaterdag op de training van de 'Koninklijke' zonder zijn snor. Hiddink had vóór de strijd om de wereldbeker voor clubteams tegen Vasco da Gama op 1 december met een journalist gewed dat hij z'n snor zou afscheren als Real het duel zou winnnen. Real won met 2-1 maar Hiddink liet zijn snor staan. ..De verslaggever met wie ik had gewed, kwam ik daarna niet meer tegen. Pas nu werd ik er aan herinnerd. Ach. een nieuwjaar, een nieuw imago. Al is het wel een raar gezicht, want ik heb 25 jaar een snor gehad. Hotdog treft Britse arbiter londen De Britse toparbiter Paul Durkin is zaterdag tijdens de bekerwedstrijd tussen Oldham Athletic en Chelsea getroffen door een hotdog, die van de tribunes was geworpen. Durkin raakte niet gewond. De dader werd gearresteerd. Durkin kreeg het broodje met frankfurter tegen zijn lichaam nadat hij aanvan kelijk een treffer van Chelsea had goedgekeurd maar voor alle zekerheid naar een assistent-arbiter ging om hem te consulte ren. Na het incident keurde Durkin het doelpunt alsnog af. Chel sea zegevierde met 2-0. VPST wacht met juridische stappen haarlem De schaatsers Gianni Romme (Spaar Select), Rintje Ritsma en Martin Hersman (beiden San ex) zullen komend weekeinde op het Europese kampioenschap allround in Heeren veen het vertrouwde bondspak van sponsor Aegon dragen. De Vereniging van Professionele Schaatsteams (VPST) stelt de aan gekondigde juridische procedure over het gebruik van sponsor namen tegen de KNSB uit. De VPST wil eerst de uitspraak van de Nederlandse Mededingingsautoriteit afwachten. Weer baanrecord Timmer in Inzeil inzell Marianne Timmer heeft zaterdag in Inzeil opnieuw het baanrecord op de 500 meter aangescherpt. De tweevoudig olympisch kampioene zegevierde in 39,60 seconden. Dat is vijf honderdsten sneller dan de tijd die zij eerder in de week klokte. Timmer won ook de 1000 meter in 1.20,28. Martin Hersman was in 37,18 de beste sprinter bij de mannen. Koers laat indoorseizoen lopen ruswuk» Marko Koers slaat deze winter het indoor atletieksei- zoen over. De 26-jarige midden-afstandloper heeft hiertoe in overleg met zijn coach Theo Joosten besloten omdat hij enige tijd hinder ondervond van een lichte blessure, die zijn voorbe reiding in de war heeft gestuurd. Kasai profiteert van falen Schmitt innsbruck» Martin Schmitt ging dit weekeinde in Innsbruck aan de druk ten onder. De Duitse skispringer, na twee wedstrijden leider in de Vïerschansentoernee, maakte zaterdag tijdens de training een forse smak. Een dag later werd hij slechts dertiende. Noriaki Kasai profiteerde dankbaar. De Japanner won en nam de leiding in het klassement over. Gullit moet Ferguson lang missen Newcastle Ruud Gullit moet Duncan Ferguson bij Newcastle United twee maanden missen wegens een ernstige liesblessure. Die maakt operatief ingrijpen noodzakelijk. De Nederlandse coach van de Noord-Engelse club kocht de 27-jarige aanvaller in november voor een slordige 25 miljoen gulden van Everton. Leeds United blameert zich tegen Rushden and Diamonds Barcelona is het nieuwe jaar goed begonnen. De club van de geplaagde coach Louis van Gaal ver sloeg op eigen veld Alaves met liefst 7-1. Veel schoot de ploeg er niet mee op. Vrijwel alle hooggeplaatste ploegen in de Primera Di vision wonnen. Real Ma drid deed dat eveneens met grote cijfers: 4-0 tegen Tenerife. barcelona anp Een zege, de tweede op rij, kon Van Gaal nog steeds goed ge bruiken. Iets te vaak werden de laatste weken in Camp Nou de witte zakdoekjes - normaal ge sproken het teken dat een trai ner moet verdwijnen - tevoor schijn gehaald. Gisteren was de stemming goed. De meeste doelpunten vielen na rust: Figo, Rivaldo (2). Luis Enrique (2) en Oscar (2) waren de gelukkigen. Opnieuw werd er met zakdoek jes gezwaaid, ditmaal echter uit vreugde. Bij Barcelona stonden Hesp, Cocu en Reiziger in de basis. Zenden zat op de bank, Kluivert vanwege een schorsing op de tribune. Barcelona kwam door de zege niet veel dichter bij de kopposi tie. Vrijwel alle ploegen uit de hoogste regionen wonnen. Ver rassend was de misstap van koploper Mallorca. De ploeg verloor bij Extremadura met 1- 0. Celta de Vigo, eveneens hoog geklasseerd, klopte op eigen veld mede-subtopper Oviedo met 6-2. Real Madrid, in punten gelijk met Barcelona, drukte Tenerife dieper in de zorgen. De ploeg van Makaay en Vierklau zag op de ranglijst Extremadura langs zij komen en is nu hekkenslui ter. Vierklau ontbrak in Berna- beu. Bij Real Madrid, de club van Guus Hiddink. maakten Hierro, Savio en Raul (2) de doelpunten. Engeland In de derde ronde van de Engel se FA Cup zorgden minor lea gue-club Rushden and Diamonds en First Division- club Portsmouth zaterdag voor daverende verrassingen door respectievelijk met 0-0 gelijk te spelen tegen Premier League club Leeds United en Notting ham Forest met 1-0 te verslaan. De topper in de derde ronde EA/GI FA cup. derde ronde: Aston V Blackburn-Charlton 2-0, Bristol C 0-2, Coventry-Macclesf. 7-0, Leicesj mingham 4-2, Newcastle-Crystal Not.Forest-Portsmouth 0-1, Oldhc sea 0-2, Plymouth-Derby 0-3, Rush! Leeds 0-0, Southampt.-Fulham 1-L tenham-Watford 5-2. West Ham-Si 1-1, Wimbledon-Manch.City 1-0, ted-Middlesb. 3-1, Port Vale-Liverpd Sheff W.-Norwich 4-1 J sell f Doelman Kike Burgos duikt tevergeefs naar de kopbal van Barcelona-speler Rivaldo. tussen Manchester United en Middlesbrough, in '97 nog ver liezend finalist, eindigde in een 3-1 zege voor de Mancunians. Cole, Irwin (penalty) en Giggs scoorden voor United. De Red Devils moeten in de vierde ron de aantreden tegen vijfvoudig bekerwinnaar Liverpool, dat met 3-0 won van Port Vale, dankzij één goal van Owen. In '96 versloeg Manchester United in de finale van de FA Cup Li verpool. Bij Nottingham neemt de on rust almaar toe. Manager Dave Bassett verklaarde zaterdag op te zullen stappen, maar gisteren zei hij dat dat een misverstand was. ,,Ik blijf gewoon, ondanks de slechte resultaten." Leeds heeft bij de return in ei gen stadion nog alle kans zich te revancheren en de vierde ronde te halen. De ploeg van Jerrel Hasselbaink, Robert Mo lenaar en Clyde Wijnhard moest na 75 minuten met tien man verder na de rode kaart voor Woodgate. Derdedivisieclub Swansea speelde met 1-1 gelijk tegen West Ham United, dat in de Premier League uitkomt. Ook Southampton kwam tegen tweede divisionist Fulham niet verder dan 1-1. Aston Villa, koploper in de hoogste divisie, maakte tegen derdedivisieclub Huil City geen fout: 3-0. De finalist van vorig jaar, Ruud Gullits Newcastle United, won moeizaam van First Division-club Crystal Pala ce (2-1), dankzij spits Alan Shearer. Chelsea, tweede in de competitie, versloeg Oldham Athletic (First Division) dankzij twee goals van speler/manager Gianluca Vialli. Arsenal komt vandaag in actie tegen Preston North End. Schotland In de derde Old Firm van dit seizoen en de 247ste sinds de oprichting van beide clubs ein digde het enerverende duel Glasgow Rangers - Celtic in een 2-2 gelijkspel. Rangers leek in de tweede helft te gaan winnen, maar ex-Feyenoorder Henrik Larsson kopte uittredend kam pioen Celtic langszij. Dick Advocaats Rangers ver loor de vorige Old Firm met for se cijfers (5-1), maar was giste ren op het eigen Ibrox Park be ter in vorm. Zonder de gebles seerde Arthur Numan, maar met de spelbepaler Giovanni van Bronckhorst kwam Rangers wel op achterstand via Alan Stubbs. Gabriel Amato maakte de ge lijkmaker op slag van rust en topscorer Rod Wallace scoorde na bijna een uur zijn achttiende en Rangers' tweede goal. Celtic had pech dat de arbiter een overtreding in het strafschopge bied van Rangers niet bestrafte met een penalty. Na 65 minuten bezorgde Larsson zijn ploeg als nog een punt. Rangers, 47-voudig lands kampioen, blijft ondanks het puntenverlies lijstaanvoerder met 44 punten uit 21 duels, vier punten meer dan Kilmarnock en liefst tien meer dan nummer drie Celtic, dat 36 landstitels veroverde. 0, Bilbao-Valladolid 2-1, Barcelorii. 7-1. Celta-Oviedo 6-2, Extremad -Wekkl 1-0, Santander-Atl.Madrid 2-3, R L r-i Tenerife 4-0, Betis-Villarreal 4-1, f1- za-Deportivo 3-1, Salamanca-EspafOOr 3 en. 1 Stand aan kop: Mallorca 16-29 Bilbao ,l n' Celta 16-28 R. Madrid tnv£ Valencia 16-28 Barcelona nr H Atl. Madrid 16-26 Deportivo Longo stopt nu,"™ recordpogingej^, mexico-stad te and Jeannie Longo ondern geen pogingen meer het \6du duurrecord wielrennen o^rei baan scherper te stellen. H1^ cord staat sinds 26 oktober3 op haar naam met een afP-L van 48 kilometer en 159 rr"1 Sinds 6 november vorig heeft Longo in totaal vre keer gepoogd die afstan§el overtreffen. p P en Gunda Niemaiw toch naar EK Gunda Niemann-Stirnei_ heeft besloten toch mee te aan de Europese titel schaatsen volgend weekeir Heerenveen. Een week gel meldde de Duitse zich w»: de naweeën van een gria Niemann wil rijden om zfl kwalificeren voor het WK. Vandalisme inl Griekse volley! In Griekenland is het vanl me nu ook doorgedrongT het volleybal. Volleyball gans vernielden na de conf tiewedstrijd van AEK Olympiakos Piraeus in Glij ruiten van etalages, beself den geparkeerde auto's en den een molotovcocktail. Michael Mols zal zijn medio 2000 aflopende contract met FC Utrecht niet uitdienen. De voet baller verlaat de club vrijwel ze ker aan het eind van het sei zoen. Hoewel de populaire aan valler rond nieuwjaar aangaf deze competitie in elk geval bij FC Utrecht af te maken, meldde Mols tegelijkertijd dat hij 'voor 98 procent' volgend seizoen bij een andere vereniging speelt. Binnen een maand wil de Am sterdammer zijn keuze bekend maken. De aanvankelijke vreugde in het Utrechtse kamp over de be slissing van Mols (28) om niet al in de winterstop te vertrekken, werd dus direct getemperd. „Tegenover ons heeft Michael zich nog niet zo concreet uitge laten", bekende een sombere voorzitter Hans Herremans. „Aan de andere kant hebben we nu wel duidelijkheid. Ik weet liever binnen drie weken waar ik aan toe ben dan over vier maanden tijdens de zomerstop. Dan is misschien de tijd te kort om een adequate vervanger te halen." Mols benadrukt dat de grote publieksactie rond het laatste duel voor de winterstop, FC Utrecht - Sparta, een grote in vloed heeft gehad op zijn beslis sing dit seizoen in stadion Gal genwaard te blijven spelen. „Klopt, in die periode kreeg ik dat idee heel sterk. Maar ook De supportersactie om Mols voor Utrecht te behouden heeft enig nut gehad. foto anp het aanbod van ploeggenoot Henny van Schoonhoven om iedere dag mijn schoenen te poetsen, speelde daarin mee", schertst Mols. Dan serieuzer. „Ik heb ook een gesprek gehad met Alfons Groenendijk. Met de vraag of het wel verstandig zou zijn hal verwege het seizoen naar een andere club over te stappen. Ik denk niet dat dat verstandig is. Niet voor FC Utrecht, niet voor de nieuwe vereniging en voor mezelf." De wens om naar eenl over te stappen die mee| om de prijzen is de belai ste drijfveer om FC Utre<| verlaten, bekent Mols. dien wil ik wel eens weterj me bij een grote club sta kan houden." ipL Voor Mols is de tijd te kol'en de stadionplannen van' Utrecht af te wachten. MPe' verbouw en uitbreidingma Galgenwaard zou de club*d€ inkomsten kunnen verw|d'n waarmee het elftal van tiPp* Mark Wotte versterkt kanf'd den. Eén van de wenseifC) Mols. „Maar dat duurt më"'j maal te lang. Ik ben 28. iets anders wil, moet ik hfon doen." Volgens voorzitter Herre: zit er niets anders op dan tC rusten in de gang van „De kans dal we Mols op a re gedachten kunnen brenil wel heel klein geworden, hoop ik hem nog enkele dl' in het oor te kunnen fluist Als het dan nog niet lukt,— ben we hem kennelijk niet j nen overtuigen." Wat niet wil zeggen d? Utrecht bereid is Mols zC, 5 slag of stoot te laten vertrefr 1 „Hij heeft na dit seizoen e een contract voor een jaa? moeten we niet vergeten' s als aan onze financiële vg gens is voldaan kan Mols.^, een andere club overstappr. Ferdy Vierklau wil niet meer voor Tenerife spelen. De 25-jarige verdediger heeft al maanden een fi nancieel geschil met de club uit de Spaanse Pri mera Division. Sinds zaterdag verblijft de achtvoudig interna tional in Nederland. Zijn manager Henk van Gin- kel en advocaat mr. Eric Vilé zijn druk bezig het conflict op te lossen. „Maar we zijn al op zoek naar een andere club voor Ferdy", zei Van Ginkel gisteravond. Tenerife, waarvoor ook landgenoot Roy Ma kaay uitkomt, staat bekend als een club met een dubieuze reputatie als het om geld gaat. Zo had de club ook problemen met het voldoen van de afkoopsom voor Makaay en Vierklau, die beiden in de zomer van 1997 Vitesse verruilden voor Te- §e nerife. Of Makaay ook problemen heeft, igrc bekend bij Van Ginkel en Vilé. mc Van Ginkel: „Wij zijn druk bezig met Ftjgei probleem. Althans, Vilé, want het is puur eeij (n disch probleem. Een probleem met zijn cori (n Bij zijn overgang zijn er bedragen vastgdhil maar Tenerife komt de betalingsafsprakeijen na. De club schendt al maanden afsprakeipvt danks herhaalde pogingen van ons en de Spard bond." Jer Zowel de Spaanse bond als de wereldboioei FA zijn door Van Ginkel en Vilé ingeschakeld dt Ginkel: „De club is al zo vaak gesommeerd le talen, maar dat doen ze gewoon niet. Dater speelt hij op advies van Vilé niet meer voorIP rife. Hij is trouwens ook geblesseerd. We 20,5 zelfs al op zoek naar een andere club, dat isPh probleem hoor." Ie 1 Vierklau zelf wilde geen commentaar geveiaa Nijland ergert zich aan kritiek In het oude jaar wist de oude meester het nog met stelligheid te verkondigen. In Surhuister- veen verklapte Adri van der Poel waarom de (jonge) fietsende Belgen zo oppermachtig zijn in het veld. „Omdat ze tenminste weten wat je er voor over moet hebben." Een paar dagen in het nieuwe jaar zette een van die jonge Nederlanders, Maarten Nijland, zijn woede over dat soort 'onbenullige' uitspraken om in een veelbelovende we reldbekerwedstrijd in Zeddam. Hij werd achtste, voor bekende namen als Pontoni, Vervecken, Groenendaal en Nijs. „Van der Poel weet helemaal niet wat ik er allemaal voor doe." In een seizoen dat tot nu toe beheerst werd door jonge (Nijs en Wellens) en oude (De Clercq en Janssens) Belgen, was het gisteren in Zeddam tijd voor wat andere gezichten. De Zwit serse mountainbiker Frisch- knecht bewees maar weer eens zijn grote talent door opper machtig te zegevieren in het hondenweer. Wim de Vos, za terdag tweede in het Luxem burgse Kayl, was een week voor het NK opeens de beste Neder lander en de eerste renner on der de 23 heette dit keer eens niet Nijs of Wellens, maar Nij land. Het Oranje-front, hoewel weer niet op het podium, was er voor eigen publiek blij mee. „Het geeft maar aan dat de Bel gen niet onverslaanbaar zijn", stelde bondscoach Snoeijink voorzichtig vast. Voorzichtig. Want zelfs optimist Snoeijink weet dat de barre omstandighe den in het voordeel waren van de Nederlanders. En dat het over een maand bij het WK, op de (vermoedelijk) keiharde ijs- piste van het Slowaakse Poprad, weer een heel ander verhaal kan zijn. Maar voor Maarten Nijland kwam het succesje in ieder ge val mooi op tijd. De 22-jarige Hengeloër trad, na de nationale titel bij de neo's afgelopen jaar, toe tot de profrangen. Het werd het rood van privé-sponsor Rietveld. En dat terwijl hij dat het liefst had gedaan in het oranje van de Rabobank. Maar die koos voor de tweevoudig wereldkampioen Sven Nijs, uit België ook pas 22 lentes. Geen sledite keus, zo bleek al gauw toen het wonderkind uit het ge hucht Baal in het begin van het seizoen iedereen zoek trapte. Volgens Van der Poel. bekend van zijn trainingsijver, omdat zijn jonge ploegmaat er een ou derwetse beroepsemst op na houdt. Waarmee hij impliciet aangaf dat dat er bij onder an deren de jonge Nederlanders aan zou schorten. En dat schoot Maarten Nijland in het verkeer de keelgat, zo gaf de doorgaans bedeesde Tukker gisteren grif toe. „Ik zit de avond na een wedstrijd ook op de rollers. Maar dat ziet meneer Van der Poel niet. Hij praat alleen maar in zijn eigen straatje. Hij wil per slot van rekening nog een jaar tje door, dus is het beter om te zeggen dat de andere Nederlan ders er niet veel van bakken." Nijland laat zich echter niet van zijn stuk brengen, niet meer. „In het begin van het sei zoen was het wel moeilijk. Op eens ben je prof en ga je jezelf ook veel druk opleggen." Maar gaandeweg heeft hij zijn plek bij de beroeps gevonden. Aanvan kelijk constant tussen de tiende en de vijftiende plek, de laatste tijd iets hoger. In de Superpres tige van Surhuisterveen tiende, gisteren achtste in een wereld bekerwedstrijd. Tussendoor boekte hij zaterdag in het Duit se Herford zijn eerste profzege. Allemaal zaken die zijn zelfver trouwen een impuls hebben ge geven. En dat is met name bij zijn starts te zien. „Ikstond van daag op de tweede rij. Maar Pontoni en Vervecken lieten wat ruimte vrij, dus ik heb mijn fiets er tussen gedrukt. Normaal zet ten ze jou wel even terug. Maar ook bij die jongens groeit het respect. In het begin was ik bang dat ik me na een snelle start zou opblazen. Maar in middels weet ik dat ik me des- Maarten Nijland: „Ik zit de avond na een wedstrijd ook op de rollers. Maar dat ziet meneer Van der Poel niet. Hij praat alleen maar in zijn eigen straatje." foto gpd noods maar moet opblazen. Als je er in het begin niet bij zit, kom je nooit meer bij." Zo deed hij het gisteren, ging tot driekwart koers nog mee in de strijd om de tweede plaats en moest toen langzaam terrein prijsgeven. „Maar dat wordt steeds minder en het komt steeds later. Dat ik in de slotfase nog weg kan rijden bij jongens als Groenendaal en Nijs, dat zegt mij veel meer. Daarvoor kon ik alleen aanklampen." Hij wil er maar mee zeggen dat Van der Poel het allemaal overdrijft. ,Als iedereen hem maar naroept dat het zo slecht gaat, dan gaan de mensen het vanzelf geloven. Ik doe er niet aan rnee. Dit is mijn eerste sei zoen als prof en ik het moet het allemaal alleen uitzoeken. Hoe veel trainen, wanneer rusten, het reizen. En ik heb de laatste maanden bij de bond moeten zeuren om mijn bloed gecon troleerd te krijgen. Daar is het een komen en gaan van artsen. Jongens als Nijs en Van der Poel hebben gewoon een arts van de ploeg. Eigenlijk ben ik maar wat aan het aanklooien vergeleken met die jongens. Maar ik zal het toch zelf moeten doen. En dat gaat lukken."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20