De warme hand op de schouder TV WEER Het Gesprek van de Dag "lexwet meer dan welkom Gerstshow Liefdesbrieven Queen Victoria aan jachtopziener gevonden AAANDAG 28 DECEMBER 1998 O E N T A A R ij de uitzendbureaus zullen de champagnekurken dit jaar extra ard knallen. Na een afvlakkende stijging van de omzet dit jaar, Drmt de nieuwe wet op de flexibele arbeid een impuls die de min- ere economische vooruitzichten voor 1999 waarschijnlijk ruim- hoots zal compenseren. Naast de vele flexwerkers zijn vooral de itzendbureaus de grote winnaars van de nieuwe wet Flexibiliteit t Zekerheid. lexibele arbeid is de afgelopen jaren sterk gegroeid. Niet zonder 'den, want het is voor bedrijven aantrekkelijk om rondom een aste kem die voor de continui "teit zorgt, een ring van flexwerkers hebben die op afroep beschikbaar is. Het grote verschil in ■chtspositie tussen die twee groepen werd echter steeds minder rceptabel, vooral omdat flexwerk steeds minder een opstap naar en vaste baan bleek. Toen het paarse kabinet intern te verdeeld leek om tot actie over te gaan, kwamen vakbeweging en werkge- ers in 1996 samen met een regeling die het kabinet uiteindelijk oeddeels heeft overgenomen. •e wet is nog relatief onbekend en dat leidt tot de nodige paniek ij werkgevers die zich nu plotseling moeten verdiepen in nieuwe 'gelgeving. Dat de nieuwe regels veel banen gaan kosten, zoals ?n aantal werkgevers stelt, lijkt voorlopig vooral een standaard- 'actie. In elk geval delen de werkgeversorganisaties die opvatting iet. Wel zullen werkgevers beter moeten opletten om niet onver- oopt mensen in vaste dienst te moeten nemen, oor de flexwerkers zelf betekent de wet een grote vooruitgang, ot nu toe vormen ze een naar Nederlandse begrippen rechteloze roep werknemers. Zolang ze daar zelf voor kiezen is dat geen pro- leem. Zolang het slechts tijdelijk is, is het al evenmin onoverko- telijk. Maar een steeds groter deel van de flexwerker kwam in een tuatie van ongewilde blijvende onzekerheid terecht. 'erkgevers kunnen vanaf 1 januari flexwerkers niet onbeperkt in nzekerheid houden. Het meest voor de hand liggende gevolg is at ze een groter beroep gaan doen op de uitzendbureaus om 'on- elukjes' te voorkomen. Bij die bureaus komen flexibele werkne- ïers straks veel sneller in vaste dienst en krijgen daar veel meer ormale werknemersrechten, zoals doorbetaling als er geen werk en ze bouwen een pensioen op. Dat maakt de flexwerkers duur- er. maar omgekeerd maakt dat het aantrekkelijker om mensen ast aan te nemen. Dat is in elk geval de hoop van de vakbeweging n voorlopig de tendens bij de huidige (tijdelijke) krapte op delen an de arbeidsmarkt. let is duidelijk dat flexibel werk geen tijdelijk verschijnsel is, zoals aak is gedacht. De nieuwe wet beperkt de onzekerheid die daar- ïee gepaard gaat en dicht de onacceptabel grote achterstand die exwerkers daardoor onterecht hebben op werknemers met een ast dienstverband. Dat maakt de Flexwet tot een welkome aan- inst in het Nederlandse arbeidbestel. Wini Cense, een manager met een artsenhart, neemt afscheid van het Rode Kruis Oog in oog met de rokende puinhopen van een platgebombardeerde boerderij in Bosnië kon hij zijn tranen nauwelijks onderdrukken. Bij het zien van ondervoede nierpatienten in een Iraaks ziekenhuis vroeg hij zich - twee jaar ge leden - hardop af of de economische boycot te gen dat land niet moest worden opgeheven. Met 'twee zielen in een borst' stond de Zand- voorter Wim Cense ruim zes jaar lang aan het hoofd van het Nederlandse Rode Kruis. Een manager met een artsenhart. 'roeger ja, vroeger had je nog echte kersthows op televisie. Met warrelende nepsneeuw en zingende presentatoren op een arreslee. 'egenwoordig niet meer. Tegenwoordig is televisie met Kerstmis na- enoeg herzelfde als televisie de rest van het jaar: uitspraken van en twijfelachtig allooi, vuistslagen, copulerende stelletjes en kogels, lat begon op kerstavond al, in Zembla. Dat ging dit keer over het orpje Orania in Zuid-Afrika, waaralleen blanken wonen. Het doel an alle bewoners: een eigen, blanke staat. Want zeg nou eens eer- jk, kakelde een onooglijk mannetje, blanken zijn anders dan ne- ers. Kijk alleen al naar de haren. Die van de blanken zijn steil, die an de kleurlingen gekruld. Als van de dieren in het veld. Ja, op rond van hun haren zou je de negers kunnen indelen bij de scha- en. Weg vredige gedachten! Als kerstsneeuw voor een napalmzon- etje. BS6 zond op eerste kerstdag de film Money Train uit, een film ■aarvan het zich verhaal zich rond de kerstdagen afspeelt. Maar 'at was het dan ook wel Want metro-agent Charlie, gespeeld door Voody Harrelson, berooft liever een trein om zijn gokschulden te unnen betalen dan dat dat hij zijn naaste liefheeft. En hij krijgt ulp zijn stiefbroer, die in de tussentijd overigens wel tussen de la- ens kruipt met de vrouw op wie Charlie verliefd is. We hebben de ele film geen kerstboom gezien, wel een idioot die vrouwen in de :k stak. Daar is geen kerstssneeuw tegen bestand. sjaen dan Sjefvan Oekel. De VPRO zond op eerste kerstdag zijn ■eruchte kersthow van 1974 maar weer eens uit. Met de dronken 'ominee Bongers en de dronken Fred Haché in een kerstmanpak. laar vooral met de dronken Sjefvan Oekel, al kotsend in een fiets- is. Niet een kersthow dus in de ware zin des woords. En RTL5 had 'e horrorfilm Body Snatchers uit de kast gehaald. Met buitenaardse •ezens die de lichamen van mensen leegzogen om er vervolgens zelf ■ezit van te nemen. 'Gelukkig' schoten de menselijke hoofdrolspe- ?rs de vreemdelingen helemaal aan gort, in een vlammenzee van xplosies. j Ve hebben de televisie daarna maar niet meer aangezet. Op tiveede erstdag hebben we met een kaasschaaf het vriesvak van de koel- ast leeggeschaafd, alle flintertjes in de lucht gegooid en 'Jinglebells' I ezongen. Hadden we toch nog een kersthow. Dp de meeste plaatsen droog j )e winter is ver naar het oosten teruggedrongen. Zelfs in Moskou I omt de temperatuur overdag boven nul. Alleen in het uiterste I .oordoosten van Rusland heerst barre kou. Op eerste kerstdag /erd in het oord Chosedachard een temperatuur van -44 graden eregistreerd. )e zeer lage temperaturen op de onherbergzame toendra zijn niet et resultaat van hogedrukgebieden maar meer het gevolg van de fwezigheid van depressies. De komende dagen komt er boven het 'Osten van Europa wel een hogedrukgebied tot ontwikkeling. Het ysteem geeft de kou in het noorden van Rusland de gelegenheid ich uit te breiden maar dat gebeurt niet richting West Europa, lier blijft alles bij het oude, 'dus' bepalen oceaandepressies het eerbeeld. Dankzij het hogedrukgebied boven oostelijk Europa /orden de depressies tijdelijk wat meer op afstand gehou- len zodat het in onze streken een dag of wat droog blijft, iovendien wordt met een naar zuid tot zuidoost krimpen- le stroming minder zachte Jucht aangevoerd. ■ia een nacht met vooral in de kustgebieden een buien- ans (vanavond mogelijk met onweer) blijft het morgen ip de meeste plaatsen droog. Tevens komt de zon nu n dan tevoorschijn. De wind, in de nacht flink in jacht afgenomen, waait uit het zuiden tot zuidoos- en en neemt langs de kust toe tot krachtig, later nogelijk tot hard. De temperaturen komen uit op naximaal zo'n 6 graden. Óp woensdag komt er «ver de Britse eilanden een regenzone dichterbij. "ijdens het kerstweekeinde stond het weer in het te en van wind, periodiek regen en hoge temperatu- en. Vooral op de avond van tweede kerstdag en deels jstemacht was het uitgesproken onrustig met aan de :ust enige tijd stormwinden: in Ierland zelfs wind- racht 12 met uitschieters tot 185 km/uur. De tempera uren bereikten waarden omstreeks 11-12 graden, jisteren overdag nam de wind af en ging de tempera uur naar beneden maar gisteravond arriveerde een rontale storing met regen en opnieuw tot ruim 10 gra- len oplopende temperaturen. Ook tijdens de afgelo- >en nacht bleef het zacht weer. Het was de eerste keer dat zijn lichaam hem in de steek liet. Dat maakte zijn afscheid als al gemeen directeur van het Ne derlandse Rode Kruis des te pijnlijker. Nadat Wim Cense (56) eind 1997 door een kleine hersenbloeding werd getroffen, besloot hij afgelopen zomer - noodgedwongen - het mana gersschap op te geven. Terwijl de door hem ingezette meta morfose bij de Nederlandse af deling van de grootste vrijwilli ge hulporganisatie ter wereld nog niet eens was afgerond. Een groep traag opererende, door de talloze bestuurslagen bijna verstikte volunteers-, zo noemt de Zandvoortse huisarts de 480 in Nederland actieve Ro de Kruis-afdelingen die hij bij zijn aantreden - in april 1992 - aantrof. „Organisaties met vrij willigers hebben altijd iets be houdends. Dat is op zich niet verkeerd, maar we moesten sneller kunnen inspelen op ac tuele gebeurtenissen." Onder leiding van Cense begon een fikse afslankoperatie bij het Nederlandse Rode Kruis, waar bij zo'n twintig van de 270 ar beidsplaatsen werden ingele verd. Tegelijkertijd veranderde de organisatie ook van imago. Met de in 1996 gehouden wer vingscampagne 'Zorg voor el kaar' liet het Rode Kruis open lijker dan voorheen het 'smoel' zien. Cense zelf - die vóór het be- stuurswerk 21 jaar lang een huisartsenpraktijk in Urk had gerund - bracht als algemeen directeur onder meer werkbe zoeken aan Ruanda, Joegoslavië en Irak. Hoewel hij als arts ge wend was professioneel met menselijk leed om te gaan. liet een aantal 'ontmoetingen' hem niet onberoerd. „Bij het zien van ondervoede nierpatiënten in een Iraaks zie kenhuis (twee jaar geleden, red.) werd ik me bewust van de onjuistheid van de economi sche boycot tegen dat land. De bevolking daar verkeert nog steeds in een totaal machteloze positie. Vooral de grootschalig heid van het leed heeft me zeer getroffen. Te meer omdat Irak voorheen een hoge graad van medische verzorging had ge kend. Vóór de Golfoorlog was het een van de best uitgeruste landen in het Midden-Oosten." Eerder, in 1993, aanschouwde Cense met eigen ogen de ver woestingen van de burgeroor log in het voormalige Joegosla vië. „Het leed daar was nog veel tastbaarder dan in Irak. Vanuit Sarajevo reisden we langs tal van platgebombardeerde dorp jes. Bij een van de vluchtelin genkampen stond ik op een ge geven moment naast een Bos nische boer. Hij wees naar de boerderij aan de overkant van de vallei. Het was de zijne. Er restte alleen nog een rokende puinhoop. Bij het bombarde ment was zijn vrouw omgeko men. Ik raakte zeer geëmotio neerd. Dergelijke gebeurtenis sen inspireerden me uiteinde lijk om door te gaan met het bestuurswerk." Daarbij maakte Cense geen on derscheid tussen de (oorlogs- verschrikkingen in het buiten land en de 'rampen op kleinere schaal' in eigen land. „Je kunt de honger en ellende in Ruanda en andere Afrikaanse landen niet vergelijken met de waters nood die we hier hebben ge had. Dan zou je in de verleiding kunnen komen om de situatie in Nederland als 'minder erg' te kwalificeren. Terwijl de mensen die bij de watersnood in Lim burg hun huizen moesten ont ruimen ook hebben geleden." Niet alleen de hulpverlening bij grote tragedies, ook het minder zichtbare Rode Kruiswerk lag Cense na aan het hart.Als scheepsarts reisde ik in de jaren zeventig eens mee op het Rode Kruisschip Henri Dunant. Daarbij ontmoette ik mensen die voor het eerst sinds twintig jaar hun kamer uitkwamen. Zo ontdekte ik ook het belang van dergelijke kleine dingen." Cense zweert - vlak voor zijn of ficiële aftreden op 1 januari 1999 - nog steeds bij de manier waarop het Rode Kniis 'tussen de grote machten en krachten' hulp biedt. „We zijn meegeëvo- lueerd met de internationale politieke ontwikkelingen. Tege lijkertijd hebben we onze on partijdige status kunnen be houden. We zijn nog steeds een hulporganisatie, meer niet. De grootste uitdaging daarbij is, om het vrijwilligersaandeel bij de Nederlandse afdeling op peil te houden. Om de warme hand op de schouder te kunnen blij ven." carlo nuveen ROB HENDRIKS MENSELIJK Koningin Victoria in 1896. De makers van een film over de Britse koningin Victoria hebben een koffer vol liefdesbrieven, souvenirs en foto's gevonden die bevestigen dat de vorstin een intieme vriendschap on derhield met haar jachtopzie ner John Brown. Volgens de krant The Times de den producer Douglas Rae en schrijver Jeremy Brocks hun ontdekking nadat ze een tip hadden gekregen van een Ca nadese vrouw die zei dat ze een nakomeling was van Brown. Rae en Brocks waren toen net begonnen te werken aan het script van de film 'Mrs. Brown' over de raadselachtige relatie van de koningin en de jachtop ziener. De film was gisteren op de Britse tv te zien. De documenten lagen al jaren in een koffer op de zolder van een familielid van de Canadese vrouw in de buurt van de ko ninklijke residentie Balmoral in Schotland. De foto's van de ko ningin en Brown die de filmma kers in de koffer aantroffen zijn gemaakt op Balmoral en op Os borne, het huis van de koningin op het eiland Wight. Brocks en Rae hadden enkele maanden nodig om de authen ticiteit van de vondst vast te stellen. „We hebben alle corres pondentie gelezen tussen Vic toria en Brown en volgens mij bestaat er geen twijfel aan dat ze afkomstig is van twee men sen die elkaar erg na stonden en die een intieme vriendschap hadden", zegt Rae in The Ti mes. Rae en Brocks kregen van de bezitters toestemming de brie ven te gebruiken als achter grondinformatie. Maar ze mochten geen details onthul len. „De familie heeft besloten dat er niets openbaar gemaakt wordt zo lang de huidige leden van de koninklijke familie nog in leven zijn." De Canadese zangeres CÉLINE DION is door het Franse week blad Paris Match uitgeroepen tot vrouw van het jaar. Ze bleef de Franse minister van Werkgele genheid en Solidariteit Martine Aubry en de Amerikaanse first la dy Hillary Clinton ruirn voor. Man van het jaar werd AIMÉ JAC QUET. de bondscoach van de Franse nationale voetbalploeg, die 43 punten achter zijn naam kreeg, vóór Bill Clinton en Zin- edme Zidane, de aanvaller van het Franse voetbalteam dat de wereldbeker veroverde. Het mooiste liefdespaar van 1998 is het Franse acteurskoppel Carole Bouquet en Gérard Depardieu, gevolgd dopr de vroegere Beatle Paul McCartney en zijn in april overleden vrouw Linda. Het meest spraakmakende evene ment dit jaar was volgens Paris Match het behalen van de we reldtitel voetbal door het Franse elftal, gevolgd door de komst van de euro en de bloedbaden in Al gerije. De inmiddels 98-jarige koningin-moeder ELIZABETH heeft er in de Eerste Werëldoorlog met haar oudere zuster Rose voor gezorgd dat een spion voor Duitsland werd gearresteerd. Het ging om een tand arts die zijn patiënten onder het genot van alcoholische dranken mili taire geheimen aftroggelde. De man werd aangehouden, maar kort daarop vrijgelaten zodat hij verkeerde informatie aan de Duitsers kon overbrengen. Elizabeth Bowes-Lyon, dochter van de graaf van Straathmore, wordt beschouwd als het populairste lid van de Britse koninklijke familie. Zij huwde in 1923 de latere koning George VI, die in 1936 de Britse troon besteeg en in 1952 overleed. In de winter van 1917-1918 ver bleef Elizabeth bij haar zuster die tijdelijk met haar man, een mari neman, in de Oost-Engelse havenstad Felixstowe woonde. De tand arts woonde in het huis ernaast. Door de dunne muur hoorden zij en haar zuster hoe de man zeelieden en soldaten uithoorde. Nadat zij op een avond vanuit het struikgewas bij de woning opnieuw zo'n gesprek hadden opgevangen, stapten zij naar admiraal Lord Fischer die de man liet oppakken. Elizabeth en Rose weigerden voor hun daad een medaille van de toenmalige koning, George V, in ontvangst te nemen. Kroniek van een tevreden Luna-gebruiker De krant van wakker Neder land berooft ons daags voorde feestdagen nog maar eens van de illusie dat we allemaal indi viduen zijn. Bij verkiezingen mogen opiniepeilers er geregeld naast kleunen, het voorspellen van hoe we metz'n allen de kerst doorbrengen is een tame lijk exacte wetenschap. Een topper bij de thuisblijvers is dit jaar de hertenbiefstuk, en op tweede kerstdag zijn fondue, gourmet ofsteengrill populair'. Merkwaardig hoe het groot winkelbedrijf in staat is op de trends vooruit te lopen. Een be zoek aan de wild kansels moet de komende maanden ernstig worden ontraden, gelet op het enthousiasme waarmee Albert Heyn het volk dit jaar mas saal aan het wildgebraad bracht. En Philips zorg de er een week voor de kerstdagen voor dat de luxe steengrill 'Luna' mei een aantrekkelij ke korting in de schappen lag. ('Met deze luxe steengrill met gourmet-raclet- te-set (HD 4421J kunt u op een snelle, gezonde en voedzame manier vlees, vis en groenten grillen. Het Magic Light garan - deert een sfeervolle avond!') Het 'Leuk voor de kin deren' is het 'Dan liever de lucht in' van deze tijd. De procedures die Jeltsin moet doorlopen om het complete Russische kernwapena rsenaat te lanceren zijn aanmerkelijk korter dan de lijst met voor schriften die ten grondslag ligt aan een avondje succesvol steengrillen. Maar het zorgvul dig doornemen van gebruiks aanwijzingen is in onze fam ilie geen traditie. Als we, thuisgeko men na een behoorlijk uitgelo pen High Tea bij de schoonfa milie, de 'Luna' uit de verpak king halen en constateren dat er een snoer en een enkele aan- /uit-schakelaar aan zit, lijkt er geen vuiltje aan de lucht. Van enig onbehagen is pas sprake als na enkele minuten een stevige rookontwikkeling de huiskamer-in-kerstsfeer veran dert in een Italiaans voetbalsta dion voorafgaande aan een be laden derby. (Wanneer u het apparaat voor de eerste keer ge bruikt, kan er wat geur en rook vrijkomen.Als na een kwar tier de damp alleen maar zwar ter wordt, ga ik toch maar even op onderzoek uit. Er zit nog een sticker op het venvarmingsele- m'ent, laat ik mijn echtgenote weten als ze net de tweede 1 van 1-1-2 heeft ingetoetst. De kinderen die met hun favoriete knuffels buiten in de regen staan, mogen weer binnenko men. •Na een halfuur is de steen zo danig opgewarmd dat her deel van de vaderlandse (pluim- veestapel dat in afgepaste reepjes op bereiding ligt te wachten, op de gloeiende plaat kan worden uitgestald. Maar wat erop ligt, moet er ook weer af. En dan blijkt dat kipfilet de onvermoede eigenschap heeft om zich spontaan vacuüm te trekken op de ondergrond. COm vastplakken te voorko men, laat u het vlees of de vis even goed dichtschroeien voor dat u het omkeert, j Restanten van de eerste baksels verkolen het daarop volgende half uur tot de kankerverwekkende koolstof waarmee in het oost- blok de schoorsteenwanden van elektriciteitscentrales zijn bekleed. COm de kans op aan bakken te verkleinen kunt u de steen voor het gebruik met een beetje zout bestrooien. Maak tijdens het gebruik de grillsteen van tijd tot tijd schoon met een houten spatel'). De fijne vetregen blijft bij het grillen van stukjes kogelbief stuk en varkenshaas beperkt tot een halve meter rondom het apparaat. Dat kersttafelkleed was toch voor eenmalig gebruik en behangen en witten staan voor over anderhalfjaar op het programma. Pas bij de mini- hamburgers en cle partyworst jes lijkt het alsof er een fakkel in een doos met illegaal Bel gisch vu urwerk wordt gegooid. ('Grill geen al te vette vleessoor ten. Het vet zou verbranden en over de rand van de steen kun nen lopen. Pas op voor vetspat- ten bij het grillen van ver vlees en worstjes. Prik vooraf een paar gaatjes in de worstjes.) Dat een lasbril geen overbodige luxe is. blijkt als een vetspetter mijn oogbol raakt, ik in een re flex mijn lichaam naar achte ren werp en er pijnlijk aan her innerd word dat ik met mijn stoel vlak voor de post van de keukendeur zit. Als ik onderuit glijd, probeer ik me vast te pak ken aan het eerste het beste voorwerp dat binnen bereik is CLaat de steen voldoende af koelen - tot handwarm - voor dat u deze gaat afwassen Een gezwollen oog, een bult op het achterhoofd en blaren op acht van de tien vingers lijken voor de noodlijdende afdeling consumentenelektronica van Philips geen slechte score. Maar als ik met deze verwondingen dooreen willekeurige passant in Hoek van Holland was aan getroffen, ben ik toch benieuwd hoe Cor Boonstra zich daar had uitgekletst. Het Britse ministerie van Defen sie overweegt alle militairen een mobiele telefoon te schenken, zodat die meer contact kunnen onderhouden met hun partner. Het ministerie zou de kosten van de aanschaf en het abonnement op zich nemen, de militair moet zelf de tikken betalen. Minister DOUG HENDERSON van Defen sie heeft volgens het zondags blad The Sunday Telegraph een werkgroep ingesteld die de pro blemen van militairen en hun ge zinnen moet onderzoeken. Vol gens de bewindsman is een van de belangrijkste klachten die hij te horen krijgt dat er zo weinig gelegenheid is naar huis te bel- Justitie in Duitsland heeft het onderzoek naar het vermeende 'lief desverdrag' tussen topmodel CLAUDIA SCHIFFER en illusionist DA VID COPPERFIELD gestaakt. Schiffer diende anderhalf jaar geleden een klacht in nadat er documenten waren opgedoken die suggereer den dat Copperfield het model betaalt om te doen alsof ze een ro mance hebben. Volgens justitie kan de schrijver van de documenten niet achterhaald worden. De advocaat van Schiffer is desondanks te vreden, omdat volgens hem uit het onderzoeksrapport duidelijk blijkt dat de papieren vervalsingen zijn. Onder meer het Franse blad Paris Match publiceerde het verhaal over de 'betaalde' verhouding. Cop perfield sleepte het blad daarop voor de rechter en eiste tientallen miljoenen guldens schadevergoeding. Paris Match had geschreven dat Schiffer betaald werd om zich voor te doen als „vriendin, verloof de en vertrouweling". Doel van het plan was om Copperfield in Duits land beroemd te maken, zo suggereerde het blad. len. Vele militairen op oefening of op een verafgelegen post, zo als Bosnië, voelen zich daardoor van hun partners „afgesneden". Het aantal echtscheidingen in gezinnen van militairen is hoog. Een Britse soldaat in Bosnië rea geert opgetogen. „Het zou abso luut fantastisch zijn, als wij een mobiele telefoon kregen. Je kunt niet.in tien minuten per week een vader voor je kinderen zijn. Je werkt toe naar het telefoonge sprek en vaak voel je je daarna slechter dan voordien, omdat je het verkeerde hebt gezegd of niet voldoende tijd had om goed te praten." DICK VAN DER PLAS De Britse koninklijke familie heeft dit jaar opnieuw de herto gin van York, SARAH FERGU SON, buiten de gezamenlijke kerstviering weten weg te hou den. Dit meldden de Britse bou levardbladen zaterdag. De Mirror bracht onder de kop „Helemaal Alleen" een foto van de hertogin terwijl zij in haar eentje wandel de. Haar dochters Beatrice en Eugenie waren op dat moment met de familie bij een kerkdienst ter gelegenheid van Kerstmis. Volgens de krant wordt Fergie ge weerd van de kerkdienst en de gezamenlijke lunch sinds zij en prins Andrew zeven jaar geleden uit elkaar gingen. De Mirror zegt dat het prins Philip is, de echt genoot van Koningin Elizabeth, die de hertogin blijft boycotten. Hij zou zich nog altijd verzetten tegen pogingen van de koningin om de relaties aan te halen.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 2