VVD 'O li Garchie' en de PvdA 'O li Dom: Milj oenentekort containerterminal Oude ijsbaan voordeur stadshart Rijn Veenstreek Nieuwkoper aan de bar mishandeld PRINTER MET RECHTERHAND t Leraar Stieltjes eif smartengeld Alph Toerit naar rijksweg 44 Sassenheim tijdelijk die V M Lichtpunt in donkere decemberdagen DINSDAG 22 DECEMBER 1998 chef tim brouwer de koning, 071 -5356417, plv -chef marieta kroft, 07t Snorfietser op motorkap benthuizen Een 17-jarige snorfietser uit Benthuizen is gister middag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. De jon gen sloeg vanaf het Oranje Nassauplantsoen de Prins Claus straat in waar hij op een auto reed. Ambulancepersoneel behan delde hem op de plaats van het ongeval aan zijn verwondingen. Forse buit bij inbraak alphen aan den run» Een videorecorder. een paspoort, twee geld kistjes en een spaarfles met kwartjes en stuivers zijn gisteren ge stolen uit een woning aan de Lissabonstraat. Om binnen te ko men braken de inbrekers de voordeur open. YVoerdenaar belandt in de sloot zwammerdam Een YVoerdenaar (20) is vannacht gewond geraakt toen hij met rijn auto op de Kortsteekterweg in Zwammerdam in een sloot reed. De man raakte bij het passeren van een tegen ligger in de berm en verloor de macht over het stuur. Hij botste tegen een lichtmast en kwam in de sloot terecht. Het slachtoffer is met een hoofdwond overgebracht naar een ziekenhuis. alphen aan den run robbert minkhorst In het Alphense stadskantoor waart al enige maanden het spook van de heer O. li Garchie rond. vertelt PvdA-fractie- voorzitter Leo Kleingeld in zijn column in het kerstnummer van partijblad In de roos. Dat spook, oligarchie betekent letterlijk bestuur door weinigen, slaat alle initiatieven dood en maakt daar mee de wethouders en de partijen ge vangenen van hun eigen college. Je voelt zijn aanwezigheid ook al zie je hem niet. Je merkt zijn invloed ook al lijkt het van niet. Je merkt rijn groei ook al accepteer je het niet. Overdag zie je hem vergaderzalen binnenslui pen; initiatieven dodend, visies buiten de deur zettend. Zorgend dat er vooral niet over de. inhoud wordt gesproken. O li Garchie functioneert als een virus dat steeds verder om zich heen grijpt. In de column geeft Kleingeld zijn kijk op de breuk in de coalitie van eind november. De PvdA stapte op omdat de partij meende dat ze geen ruimte kreeg van de andere drie partijen WD, CDA en D66. Bovendien waren de so ciaal-democraten de aanvallen op de eigen wethouder Joost Korver zat. Alles wordt volgens Kleingeld ver engd tot procedureel geneuzel en tot nieuwe afspraken. Als je iets wilt zeg gen moet je eerst vooroverleg plegen met de betrokken wethouder. Een ini tiatief moet vooraf worden voorgelegd. Schriftelijke vragen kunnen niet. Dat is SP-gedrag. Als je ergens tegen bent. moet dat vooraf worden gladgestreken. Een stukje in de krant mag niet. Bij al die afspraken staat de heer O. li Gar chie tevreden langs de kant. Zo rege ren we elkaar; om de coalitie de eindstreep te laten halen. Alles zit zo vastgeroest. YVe krijgen van met name de WD - sponsor van de heer O. li Garchie - geen centimeter speelruimte. Er moest zelfs een schrif telijke verklaring komen dat we geen afwijkende standpunten of aanvullen de voorstellen mochten innemen en indienen. En we moesten maar een re gendansje uitvoeren, opdat het niet weer zou gebeuren. Dat was de limit. „Het is weer het oude liedje", rea geert WD-fractievoorzitter Dieter van der Schilden. „O. li Dom. Verkeerde informatie geven. Vervolgens aan die verkeerde informatie argumenten ont lenen om te rechtvaardigen, waarom je zo handelt als je handelt. Moderne socialisten hebben allang ontdekt dat dit zo niet meer werkt en dat vroeg of laat de waarheid de misinformatie achterhaalt." Van der Schilden geeft toe dat hij het woord regendansje heeft gebruikt, maar dat was om aan te geven hoe graag alle partijen wilden dat Korver de achterstemden bij welzijn zou inlo pen. In een coalitie zijn zulke presta tie-afspraken heel gewoon, vindt hij. „Vriend Leo heeft van wethouder Die- derik van der Veen Meerstadt elk kwartaal een rapportage geëist. Die heeft dat zonder meer toegezegd. Een zelfde handelwijze wer Korver verlangd, verduidelijkt D'er en de PvdA antwoordde ogen met het persbericht dat de uit de coalitie stapte. „De Pvd zich beraden en het antwooi duidelijk: eerst ging de fax naar en een kleine twee uur later ook nog eens gebeld." Volgens de liberaal was er wel lijk ruimte voor eigen standpi „Maar wel is afgesproken om zul ken in het maandelijkse overlegi coalitiepartijen in te brengen, voorkomen dat een coalitiegent wethouder onverwacht in de men brengt. Zo moeten we niej'^p elkaar omgaan. |aan erbc «irti nze de t; dgu eu| de r nieuwkoop» Een Nieuwkoper (30) is gisternacht mishandeld in een horecagelegenheid aan de Dorpsstraat in Nieuwkoop. De man zat aan de bar toen hij plotseling door een onbekende man van achteren werd aangevallen en op de grond gegooid. De belager schopte en sloeg het hem. Het slachtoffer liep een gebroken neus, een gebroken voortand, een hersenschudding en licht inwendig letsel in de maag op. Hij is voor onderzoek naar het Rijnlandzie kenhuis in Leiderdorp overgebracht. De financiering van een containerterminal in Alphen aan den Rijn is nog lang niet rond. De initiatiefnemers kam pen met een tekort van ongeveer vijftien miljoen gulden. Of doorgang van het project nu in gevaar komt, is ondui delijk. De provincie Zuid-Holland kon vanmorgen nog geen reactie geven. alphen aan den run robbert minkhorst De bouw van een containerha ven ten zuiden van De Schans, langs rijksweg 11 en aan de Gouwe kost in totaal veertig tot vijftig miljoen gulden. De hoge kosten worden veroorzaakt om dat de overslaghaven "in het landschap moet worden inge past'. De gemeente Alphen heeft daar stringente eisen aan verbonden, zegt wethouder ruimtelijke ordening D. van der Veen Meerstadt. In de haven is ruimte voor opslag van maximaal 60.000 containers. Het project was een initatief van de Stichting Govera (Goederenvervoer Randstad), die het vervoer over water wil stimuleren. Bedrijven als Heine- ken in Zoeterwoude en Zeeman in .Alphen rijn ook (zijdelings) bij de plannen betrokken. „Zo dra hij er komt, gaan wij er graag gebruik van maken", zegt Heineken-woordvoerster S. Koenders. Inmiddels heeft Govera het project overgedragen aan de provincie. Verder neemt rijks waterstaat er deel aan. Over de terminal wordt een Milieu Ef fect Rapportage gemaakt. Deze MER-studie moet aangeven welke gevolgen de haven heeft voor de omgeving en hoe hij het best kan worden aangelegd. Niet bekend is of de studie al is afgerond. De gemeente Alphen heeft verklaard dat ze alleen mee werkt als rijksweg 11 wordt vol tooid, er een aparte afslag komt naar de containerterminal en de overslaghaven zo goed wordt ingepast in het open landschap, dat hij amper te zien is. Volgens Van der Veen Meer stadt houdt dat onder meer in dat de haven verdiept wordt aangelegd en wordt 'ingepakt in het groen'. „Zodat je niet drie, vier rijen containers hoog bo ven het landschap uit ziet tore nen. De terminal moet zichzelf kunnen bedruipen, maar door onze stringente eisen moeten nog wel een aantal extra zaken op tafel komen." „Dat betekent dat er nog een tekort is van zo'n vijftien mil joen gulden", vervolgt de wet houder. „De provincie is hier de trekker van. Het tekort houdt in dat hetzij een hogere overheid met meer centjes komt of dat het project niet door kan gaan." Een andere plek is uit den bo ze, aldus Van der Veen Meer stadt. „Er is geen alternatief. De Gnephoek is onbespreekbaar." Ook de Steekterpolder valt af, evenals industrieterrein De Schans en de Rijnhaven (te smalle brug, te lange vaarroute). Bij aanschaf van de HP LaserJet 6P/MP printer krijgt u nu voor HEWLETT maar f99.-de HP LaserJet Companion erbij. Da's een handig appa- PACKARD raatje waarmee u uw printer kunt uitbouwen tot copier en scanner. Expanding Possibilities robbert minkhorst De Alphense leraar I. Stieltjes neemt geen genoegen met het besluit van de gemeente om zijn zaak verder te laten rusten. In een schriftelijke verklaring kondigt de onderwijzer, die zegt te zijn geschoffeerd door Al phen en die enige tijd ten on rechte verdachte was in een on- tuchtzaak. aan dat hij smarten geld eist. Ook wil hij een aan vulling op zijn aanstaande WAO-uitkering. Daarvoor hoopt hij medewerking van de ge meente te kunnen afdwingen. De Alphenaar stapt nog niet naar de rechter. Stieltjes dreigde daarmee toen de onderzoeks commissie zijn verwijten aan de gemeente en onderwijswethou der F. Dales van tafel had ge veegd. Hij tekent eerst protest aan bij de commissie beroep en bezwaar. „Die behandelt alle stukken in het openbaar tijdens een openbare hoorzitting", al dus Stieltjes. „Daar zit dit 'de mocratisch' gemeentebestuur waarschijnlijk niet op te wach ten, maar ik laat me niet op de ze groteske manier bedonde ren." Stieltjes zat vorig jaar zomer vier dagen vast op verdenking van ontucht met een vierjarig meisje van de basisschool de Hobbitburcht. De leraar van Het Startblok bleek niets met de zaak te maken te hebben en werd om die reden vrijgelaten. Vergeefs probeerde hij toen den weer aan het werk te gaai Stieltjes beschuldigde ervan dat hij zijn terugki mogelijk heeft gem; wethouder manipuleerd neerde, intimideerde, oi digde, misleidde en vera aldus de onderwijzer. Hi; te de zaak aanhangig bij meenteraad,- die een onderzoekscommissie in ven riep. Die kon uite geen enkel bewijs vindi ''a8 de verwijten en concli alen dat Stieltjes' verhaal nen [je h was gebaseerd. Dat besluit vecht de die sinds zijn aanhoudin zit, aan bij de commis en r< roep en bezwaar. Verd tuw, Stieltjes ervan uit dat hij echtgenote (die zich o jaar heeft ziekgemeld) ontslagen en arbeidsonj worden verklaard. Dat ontslag vecht hi: gens aan. „De gemeen! ervoor gezorgd dat \yi| WAO gedumpt zijn. Ziji verwijtbaar. Er is sprake] arbeidsconflict en ik st meente volledig aan; voor de reden van onzi en arbeidsongeschikthei eist een aanvulling op h der WAO-uitkering tot a pensioen, declareert de van zijn advocaat en smartengeld. „Vanwege de enormel ties die dit heeft opgeroepen. Als meente dit verzoek afwij bij de rechter in beroep." atelie rew ven. Lezing ter ere van 25 jaar Driehoi de?* i. Professor P. Houben houdt op 22 januari een lezing in serviceflat Driehoorne. Ter gelegenheid van het 25-jari] van Driehoorne spreekt de bijzonder hoogleraar toegepai tologie aan de VTJ in Amsterdam over het welzijn van wonende ouderen. Het symposium in de serviceflat aan1 nusstraat 34 begint om 14 uur met een inleiding van S. Oosterbaan. Omstreeks 16.30 volgt een receptie. De toerit vanaf de Pallandtlaan in Sassenheim naar de A44 in de richting Den Haag is op woensdag 6 januari 1999 tussen 21.00 uur en donderdag 7 janu ari 06.00 uur afgesloten. Dit is nodig omdatLJ heten gladheidmeldsy! de rijksweg (Amstei Haag) ter hoogte van heim in die nacht geci moet worden. Hik; ii i, kw; ig Tech jstt heb ik zwgeze - wist 1 lig in obh\ eigen riTec en ik dam foto's b 'alle. v* pve« 3 bme in fe,e' o< ,an[lt Het nieuwe stadshart voor Alphen aan den Rijn komt steeds dichterbij. De voorbereidingen zijn achter de rug; het werk gaat nu beginnen. De architecten maken hun ontwerpen bekend, de grond wordt bouwrijp ge maakt en de wethouders hebben 'de eerste paal' al in hun agenda's genoteerd. In een serie van negen afleve ringen belichten we alle kanten van het oude en nieu we stadshart pand voor pand. Aflevering twee gaat over de entree van het stadshart, het voormalige IJsclubter- rein. Wat ooit een landijsbaan was moet de voordeur van het stadshart worden, het warme welkom op de nieuwe Hoge Zij de. Nu nog een langgerekte groene lap die ligt ingeklemd tussen tennisvereniging TEAN en de Laan der Continenten. Maar binnen twee jaar staan op het voormalige IJsclubterrein twee kleurige en moderne kan toorgebouwen en een apparte mentencomplex. De gemeente Alphen aan den Rijn is in haar nopjes met de 'stedelijke entree'. De gebou wen geven bezoekers uit de richting Gouda en Amsterdam immers het gevoel dat-ze een stadscentrum binnengaan. De fraaie ontwerpen zijn in de ogen van de gemeente een op warmertje voor wat bezoekers na het Raoul Wallenbergplein te wachten staat. In de laatse uitgave van de Stadshartkrant wordt het beel dend beschreven. Wie de moei te neemt om over de volgend jaar vernieuwde rotonde een extra rondje te rijden, ontdekt wellicht dat het verkeersplein wordt omarmd door het groot ste van de twee kantoorgebou wen, zo schrijft de gemeente. En behalve met het Raoul Wal lenbergplein zoekt het gebouw door het schuin lopende dak met de trapsgewijze terrassen contact met het nieuwe stad huis. Volgens architect W. Schenk van Karelse Van der Meer archi tecten uit Rotterdam is die 'knipoog naar het stadhuis' niet bewust gegeven. „Het ontwerp is gemaakt om het Raoul Wal lenbergplein af te schermen. Het bleek toevallig goed aan te sluiten bij het stadhuis." Het pand wordt gebouwd in op dracht van projectontwikkelaar Wereldhave. Een glazen ruit van de derde tot en met de zesde verdieping werpt een blik op de stad. Het 'stadsbalkon', noemt Schenk dat. „Met een grote vensterbank waardoor je van buitenaf niet direct op de bureaus kijkt." Alphen in zijn nopjes met stedelijke entree Ook de ontwerpers van W. Heijligers architectenbureau uit Zoetermeer hebben zich voor het kleinere kantoorpand van La Gro advocaten laten in spireren door glas. Een glazen gevel in het midden van het ge bouw biedt uitzicht op Alphen en maakt de infrastructuur van het gebouw zichtbaar, legt een woordvoerder uit. De kantoren liggen als een band om het ge bouw heen. Beide gebouwen hebben een metaalldeurig dak en rode ge velstenen. Ook het appartemen tencomplex langs de Laan der Continenten krijgt een oranje rode baksteen. Het complex van 36 woningen in zes bouwlagen is langgerekt en verbindt het kantoorpand met het gebouw van de Rabobank. Eronder is parkeerruimte voor de bewo ners, erachter komt een par keerterrein voor gebruikers van de kantoren en tennisvereni ging TEAN. Die ondergaat door de bouw plannen acceptabele verande ringen, meent voorzitter C. van Beurten. De tennissers verliezen één van hun twaalf banen, maar kunnen van de vijf ton schade vergoeding die ze daarvoor krij gen het clubhuis vernieuwen en betere verlichting op de banen aanbrengen. De gemeente ver zorgt de nieuwe parkeerplaat sen en een andere ingang bij Rijnzate. De bewoners van het verzor gingshuis gaan er volgens direc teur A. Paats door de bebou wing evenmin op achteruit. „Rijnzate lag vroeger aan de rand van Alphen. De mensen hadden toen wel een mooi uit zicht, maar een omgeving van alleen rust en weilanden geeft ook een gevoel van: horen we er nog wel bij." Bovendien vinden veel bewo ners het volgens hem gezellig om op de tennisbanen te kijken. De parkeerplaats mag wat hem betreft wél in groen verpakt worden. „Maar met lage bosjes, zodat de bewoners het balletje niet alleen horen, maar ook zien." Vader misbniiell drie kinderend 20 maanden i persbureau cerberus De rechtbank in Den Haai een dertigjarige vader i phen aan de Rijn gistere! seksueel misbruik van z kinderen tgot een celstn £'r' dertig maanden waarvai eh voorwaardelijkveroordeel Zijn tien jaar jongere vi kreeg een lagere straf, i middels zeven maanden - gere vrouw moet 21 ma, waarvan zes voorwaarde de gevangenis doorbi Dat betekent dat haar 1 de gevangenis wordt gebc I V 1 Toezicht De rechtbank heeft het onder toezicht van de re ring gesteld om herha iïgee! voorkomen. Als zij bini extra lange proeftijd va maai jaar opnieuw in de fout i moeten zij het voorwal inde deel van hun straf uitzitte i i Tijdens logeerpartijen I vader en zijn vriendin in rig jaar en februari van i betrok het stel de kii oos twee jongens van vijf en stget en een meisje van zeve ios i bij seksuele uitspatting erko man schreef zijn seksue s g sporing toe aan jarenlan ui holmisbruik waardoor zi voch men vervaagden. 1 5tgee :e! juwi 71 im vi "eres hazerswoude Korte grijze decemberdagen en lange donkere nachten. De zee van licht uit molen De Rode Wip in Hazerswoude-Rijndijk valt dan ook op. Het is een welkom lichtpunt in deze dagen voor kerst. foto annettelameijer

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 16