Bos wint met groot gemak t Vertrek Van Gaal wacht op financiële afwikkeling Baanrecord voor Nuyt op 500 meter Griinholz krijgt Bax op de knieën leerenveen kan niet meer winnen Sport EU jupporters FC Utrecht meken om behoud Mols Hersman legt basis voor deelname EK Atletiekwedstrijden zitten elkaar in weg ZATERDAG 19 DECEMBER 1998 Contract Wim Eilander niet verlengd nssE Het contract met Wim Eilander, de trainer van FC Lisse, wordt niet verlengd. De Rotterdammer is pas aan zijn eerste sei zoen bezig in Lisse. Onder leiding van Eilander presteert FC Lis- se matig. De club staat op de elfde plaats in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. De opvolger van Eilander is nog niet bekend. Algemeen wordt ervan uitgegaan dat Wim Schaap, die nu Tonegido onder zijn hoede heeft, de nieuwe man wordt in Lisse. Oostermeijer blijft in Alphen iiphen aan den rijn» Trainer Kees Oostermeijer heeft zijn con tract met Alphense Boys met een jaar verlengd. Zowel de club als de trainer is tevreden over de samenwerking. Volgens voor zitter Kees Jansma heeft Oostermeijer de 'echte voetbalsfeer' ee binnen de selectie teruggebracht. Het bestuur van Roodenburg heeft eveneens besloten om het contract met de huidige trainer te verlengen. Harry Talsma is ook volgend seizoen hoofdtrainer bij de Leidse club. Maarten van Kooperen blijft trainer van de zaterdagse hoofdmacht. Joop Lamers verlengde zijn contract met w Abbenes met een jaar. Volleybalclinic bij Liusna Jeugd Oranje verzorgt morgen een clinic bij de Lissese volleybalvereniging Liusna. Het sportieve evenement in sporthal Ter Specke aan de Spekkelaan heeft plaats ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging. Jeugd Oranje - met in de gelederen Noordwijkerhouter Joppe Paulides - bereidt zich mo menteel voor op de EK-kwalificatie, begin januari in Grieken land. De clinic begint om 14.00 uur. Aansluitend speelt Jeugd Oranje, getraind door ex-internationals Pieter-Jan Leeuwerik en Teun Buys, een oefenwedstrijd tegen het in de eerste divisie uit komende herenteam van Zaanstad. Die wedstrijd begint om 17.00 uur. Ruud Borst tweede in Alkmaar tixMAARRuud Borst is gisteren in Alkmaar tweede geworden bij de vijfde wedstrijd van de schaatszesdaagse. Borst nam ook de eerste plaats in het totaalklassemennt over van Jan Eise Kromkamp. Miel Rozendaal won gisteren de voorlaatste wed strijd in Alkmaar. Rozendaal zegevierde in de eindsprint van een kopgroep van negen schaatsers. Vandaag is de slotwedstrijd in \ssen. Dan tellen de punten dubbel, waardoor er nog tal van ge gadigden voor de eindzege zijn. Weer Europees record Inge de Bruijn iio de Janeiro* Inge de Bruijn is in recordvorm. Nadat de 25-jari- zwemster het afgelopen weekeinde tijdens de Europese titel- rijd kortebaan in Sheffield al vier records scherper had gesteld, irbeterde ze gisteren bij imitatiewedstrijden in Rio de Janeiro •beste Europese prestatie op de 50 meter vrije slag. De zwem- die in de Verenigde Staten traint, kwam in het snelle 25- meterbad tot 24,35 seconden. Dat was driehonderdste seconde sneller dan 12 december in Sheffield. Het betekende bovendien de beste wereldprestatie van dit winterseizoen. 9DEN» Per abuis zijn in het Leidsch Dagblad van gisteren de fo- o s verwisseld van Maickel Verver (Bax) en Jan van den Berg WSB). Onze excuses voor deze vergissing. t van portfoto's verwisseld Trainer Louis van Gaal heeft donderdagavond bij het bestuur van Barcelona toch zijn ontslag ingediend. Dat hebben officials van de Catalaanse topclub gis teravond bevestigd, meldt het persbureau Reuters. Maar vol gens deze bronnen weigert voorzitter Jose Luis Nunez voor alsnog mee te werken aan een tussentijds vertrek van de ge plaagde coach. De preses, die zelf bij de boze achterban ter discussie staat, wil het resultaat afwachten van de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop, zondag uit bij Valladolid. Een overwinning voor Barca, momenteel tiende op de rang lijst, is nodig om Van Gaal in het zadel te houden, zo luiden de laatste berichten uit Spanje. De verdeelde ploeg verloor de laatste vier competitiewedstrij den. Volgens verhalen in de Spaanse media is het bestuur van Barcelona al wel met Van Gaal en diens zaakwaarnemers in onderhandeling over een voor beide partijen acceptabele afvloeiingsregeling. De club zou de Nederlandse coach een be drag van elf miljoen gulden moeten betalen indien het be stuur hem zou ontslaan. Het contract van Van Gaal heeft in principe een looptijd tot medio 2004. Dat de Nederlandse trainer weg moet staat als een paal bo ven water. De situatie is de laatste paar dagen onhoudbaar geworden. Was het klimaat tot vorige week zondag al niet best; na het verlies van Barga tegen Vilareal werd de sfeer rondom de trainer ronduit vijandig. Overal waar hij in het publiek verschijnt wordt hij achtervolgd door jouwende Bar<;a-aanhan- gers, gewapend met borden en spandoeken met beledigende teksten. De media en vooral de Barcelonese sportbladen ver sterken de hetze tegen de ooit zo succesvolle Ajaxtrainer. Van Gaal zelf hult zich in een sfinxachtig stilzwijgen. Hij bracht gisteren het grootste deel van de dag door achter de ge sloten deuren van zijn kantoor in Camp Nou. Slechts af en toe kwam hij naar buiten om een handtekening uit te delen aan een van de laatste getrouwen. De spelers hadden een vrije dag. De Brazilianen Rivaldo en Sony Anderson benutten deze om namens hun sponsor pa tiënten te bezoeken in een zie kenhuis. Kluivert verhoogde door zijn aanwezigheid de kerstsfeer in een tehuis voor in validen kinderen. Voorzitter Nunez was uitermate druk met de feestelijkheden rond het eeuwfeest van Barcelona. Hij vermeed het daarbij ook maar een toespeling te maken op de crisis rond zijn trainer. Wel werd donderdagavond laat nog een persbericht verspreid waar in werd ontkend dat Van Gaal zelf ontslag heeft genomen. Van Gaal heeft gezegd dat hij morgen de wedstrijd tegen Val ladolid zelf zal leiden. Over zijn opvolging wordt al even druk gespeculeerd als over het ont slag. De meest in aanmerking komende kandidaten zijn de Joegoslaaf Radomir Antic, voor malig trainer van Atletico de Madrid en Llorenc Serra Ferrer, lid van de technische staf van Barcelona. Deze laatste is de oogappel van Nunez, omdat hij in eigen huis is groot geworden. Bob de Jong stelt teleur In het post-olympische schaatsseizoen 1998-1999 is deel name aan de grote allroundtoernooien het ultieme doel van menig schaatser. Zelfs sprinter Erben Wennemars liet zich gisteravond verleiden om de 5000 meter te schaatsen op de openingsdag van het NK afstanden in Groningen. De stayersafstand geldt met de 1500 meter als kwalificatie voor het EK allround, dat over drie weken in Heerenveen wordt gehouden. Olympisch kampioen Gianni Romme won de 5 kilometer, zoals verwacht, maar met te weinig voorsprong om de allrounders Rintje Rits- ma en Ids Postma vandaag op de 1500 meter te kunnen bedreigen. Jan Bos nam een voorschot op de nationale ti tel op de 500 meter. groningen johann mast gpd-verslaggever Erben Wennemars wordt opgevangen door zijn coach Peter Mueller na de 5000 meter. Precies een jaar geleden vorm den de Nederlandse kampioen schappen per afstand het zinde rende decor waarop plaatsing allrounders Postma, Ritsma, de ongenaakbare stayer die hij vorig jaar was, reed slechts drie- tiende sneller dan de rijder uit Lemmer. Met een persoonlijk record van 1.53,20 op de 1500 meter wordt het lastig groningen peter v supporters van FC Utrecht leien er niet aan denken, ar mogen zou het wel eens laatste keer kunnen zijn dat °'rJ chael Mols een thuiswed- i|d speelt in de Galgenwaard, wil wel eens een prijs win- T', zo verklaarde de 28-jarige is onlangs op TV Utrecht zijn tel dus 'gelijke vertrek naar een an te club (Ajax?). )e fans hebben het begrepen: ider Mols zal FC Utrecht dit loen zeker geen prijs Dus krijgt de aire 'Magic Mike' na de wed- tegen Sparta alvast bescrifc^ beker aangeboden, ontetf ttofee is maar een Uein ;de« onderdeel van de actie voor het behoud van Mols. Via Internet en de regionale media zijn alle supporters opgeroepen om zondag al om 13.00 uur in het stadion te zijn, veel spandoeken mee te nemen en Mols tot na de wedstrijd luidkeels toe te zin gen. Dertienduizend pamfletten met teksten worden bij de in gangen uitgedeeld. Zelfs het Utrechtse 'volkslied' is voor de actie aangepast. „Als ik boven op de Dom sta, kijk ik even naar benee, zie ik het ou we grachie, Vreeburg en Wijk C" is verbouwd tot: „Als ik denk aan FC Utreg, ja dan denk ik aan Michael Mols, dan denk ik aan z'n passjes, z'n acties en z'n goals." Andrea Nuyt heeft in Groningen een goede basis gelegd voor prolongatie van haar nationale titel op de 500 meter. De schaatster uit de kernploeg sprint reed op het ijs van Kar- dinge een nieuw baanrecord in een tijd van 40.15. Zij bleef daarmee Marianne Timmer (40.41) ruim voor. Derde op de NK afstanden werd Sandra Zwolle. Zij moet vandaag ze ventienden van een seconde op Nuyt zien goed te maken om haar in het klassement over twee ritten voorbij te gaan. Nuyt was over haar optreden niet helemaal te spreken. „Ik ben op zich tevreden over het gat dat ik met Marianne Tim mer heb geslagen, maar ik ben erg kritisch voor mezelf. Zo vond ik dat mijn bochten niet goed liepen. Ik kon niet echt lekker versnellen Ondanks h.aar goede prestatie in Japan en het baanrecord dat ze in Groningen reed, heeft Nuyt nog niet het gevoel in top vorm te zijn. „Dat komt omdat mijn races nog niet honderd procent lopen. Ik weet dat ik beter kan, maar het kan mij niet snel genoeg gaan." groningen peter van der hulst Martin Hersman heeft met een goede 5 kilometer tijdens de NK Afstanden in Groningen de ba sis gelegd voo% deelname aan de EK-allround. De Sassenhei- mer finishte als zevende, maar wist de schade ten opzichte van naaste concurrenten Gianni Romme en Jelmer Beulenkamp beperkt te houden. „Wij zitten met zijn drieën dicht bij elkaar. Twee van de drie mogen gaan", reageerde Hersman. De prestatie van de Sanex-rij- der baarde opzien. „De afgelo pen twee seizoenen heb ik maar drie vijf kilometers gereden. Je rijdt ze wel tijdens de training, maar dat is toch anders dan in een wedstrijd", aldus Hersman die zich de afgelopen twee jaar specialiseerde op de middellan ge afstanden, maar zich nu weer op het allroundschaatsen heeft toegelegd. In Groningen bleef de Sassen- heimer niet ver verwijderd van zijn persoonlijke record. Op het langzame ijs van Kardinge bleef hij op 6.52,64 steken, een kleine vijf seconden boven zijn beste tijd. Opmerkelijk voor een rijder die ook nog aan het begin van het seizoen achterstand opliep vanwege een rugkwetsuur. „De week voor de World Cup in Ha- mar bleef ik in een rechtstreeks duel twintig seconden van Carl Verheijen verwijderd. Vandaag ging het tot drie kilometer zo voor de Olympische Winterspe len moest worden afgedwon gen. De titelstrijd in Heeren veen ontpopte zich voor de vol gepropte Thialf-tribunes in een spektakelstuk, dat zijn weerga in de geschiedenis van het Ne derlandse schaatsen niet kende. De 'kleine Olympische Spelen' werden de NK afstanden toen genoemd, en dat was gezien de door de schaatsers geklokte tij den nog niet zo gek verzonnen. Het contrast kon gisteren in Groningen haast niet groter. De toch al kleine tribunes in de kil le Kardinge-ijshal waren op de openingsdag van het NK afstan den dunbevolkt en toptijden werden er niet geschaatst. Naast de eer die het winnen van Beulenkamp en Verheijen daag partij te bieden. Erkend stayer Bob de Jong uit Leimui- den stelde met zijn tijd van 6.51,53 ronduit teleur. „Jammer", zei Romme over zijn optreden. „Ik had eigenlijk een seconde of drie voorsprong op de 1500 meter moeten hebben. Ik reed vandaag gewoon slecht. De techniek was niet goed, ik kon me niet concentreren om goed diep te zitten." Romme was ietwat opgefokt, omdat hij laat in Groningen arriveerde. Een file, veroorzaakt door een ongeluk, had hem opgehouden. „Ik zeg niet dat ik het niet kan op de 1500 meter, maar ik moet wel donders goed rijden. Maar als je niet bij de beste vier zit, afstandskampioenschap verdien je het ook niet. De Sassenheimer schat zijn kansen om het EK te halen goed in. Voor de 1500 meter - die naast de vijf kilometer bepalend is voor de kwalificatie - be draagt zijn achterstand op Romme zo'n twee seconden. „Maar Gianni kan het wel. Ze ker op deze baan, maar dan moet hij zijn kop rustig hou den." ■jout peter blok ialvoetbalinternational Edwin entho lünholz was gisteravond eentje het verschil tuss jl f\ club, landskampioen Bun- Melati, en de Voorhoutse omovendus Bax. Met uitgave treffers en twee loep- ivere assists dwong hij de torhouters op de knieën: 9-6. N'a afloop van de wedstrijd is Edwin Grünholz dan ook '"w iderwerp van gesprek iverkochte Voorhoutse sport- De Gaasbak. Bax-keeper rijn Mokveld noemde de enaar in Tilburgse dienst tornen ongrijpbaar'. „Je set nooit wat hij gaat doen. iwin beslist pas op het aller- rite moment en dan ben je doelman bijna altijd al ge- ipt. Bovendien heeft hij na rt urlijk ook een voortreffelijke Jtechniek.'' Bax kreeg gisteravond al na amper vijf minuten zijn eerste tikkie te verwerken. Griinholz lepelde twee keer keurig op maat voor, waarna eerst zijn ploeggenoot Marcel Loosveld en later zijn neef Johnny Griin holz doeltreffend afronden: 0-1 en 0-2. Bax kwam terug dankzij een mooi diagonaal schot van Hans van Marwijk: 1-2. Een foutje; van Mohammed Bougri- ne kwam de Voorhouters duur te staan. De matchwinnaar zelf profiteerde (1-3), waarna Hen- nie Koet de stand vervolgens terugbracht tot 2-3. Daarna ging het snel bergafwaarts met Bax. Door toedoen van Johnny Griinholz en tweemaal Edwin Grünholz stond het na de eer ste twintig minuten 2-6. In de tweede helft wist Bax zich toch nog terug te knokken tot 5-7 en 6-8. Maar steeds als de formatie van Wim Bax weer in een goede afloop begon te geloven, maakte Edwin Griin holz aan alle Voorhoutse illu sies abrupt een einde: 5-8 en 6- 9. Coach Wim Bax kon na af loop maar moeilijk vrede heb ben met de nederlaag voor zijn ploeg. „Ik blijf er bij dat er voor ons vanavond toch meer had ingezeten. Maar voor een stunt alle Bax-voetballers een topdag hebben en dat hadden ze gis teravond niet. De broers Hans en Herman van Marwijk von den elkaar bijvoorbeeld veel minder vloeiend dan anders. Hennie Koet en Cees van Ton geren leden meerdere keren volkomen onnodig balverlies en liepen daarna letterlijk en fi guurlijk achter de feiten aan omdat ze conditioneel het no dige tekort komen. Moham med Bougrine en Maickel Ver ver misten op cruciale momen ten, waar Grünholz scoorde. Het illustreert het verschil tus sen topper Bunga Melati en middenmoter Bax. „Met een type als Patrick Scheurwater er bij doen wij met de grote jon gens mee. Daar ben ik heilig van overtuigd", oordeelde Wim Bax. SCOREBORD Lucky 10 van vrijdag 18 d PRIJSVRAGEN VOETBAL 78.1. 3 - MW 1-1 (0-0). 51. El-Khat- 73-1 /eldkamp (Den Haag) 75. 4. (Wolvega) 75, 5. Angenent Feyenoord 17 13 1 42 41-14 4 36 36-23 18 9 6 3 33 35-15 18 9 6 3 33 28-19 18 9 4 5 31 30-22 18 8 5 5 29 29-24 18 7 7 4 28 44-34 18 7 6 5 27 28-24 18 6 9 3 27 27-25 Cambuur 19 5 6 20 23-32 17 18-29 3 11 15 21-35 Mannen, eerste 500 meter: 1. Bos 36,57 (baanrecord), 2. Wennemars 37,02, 3. Leeuwangh 37,15, 4. Coenen 37,54, 5. 38,15, 6. Straathof 38,21. Van 1. Romme 6.47,85 6.50,62, 6. De Jong oplevert, staat dit weekeinde vooral plaatsing voor het Euro pees kampioenschap allround voorop. De beste twee mannen in een totaalklassementje over de 1500 en 5000 meter plaatsen zich voor het titeltoemooi. Twee anderen worden door de commissie kernploegen aange wezen. Voor de dames gelden de 1500 en 3000 meter als graadmeter. Viervoudig Europees kam pioen Rintje Ritsma voelde gis teravond in een rechtstreeks duel de warme adem in de nek van het jonge kernploeglid Jel mer Beulenkamp, die vorig jaar debuteerde op het EK. Bij Rits ma, die afgelopen week zijn conditietrainer Arie Koops aan de kant zette, vloeiden de krachten in de slotfase weg - hij reed rondjes in de 33 seconden - en Beulenkamp ging steeds harder rijden. Op de streep be droeg het verschil slechts acht tiende van een seconde in Rits ma's voordeel. Gianni Romme, nog lang niet twee 500 meters was een prooi voor sprintko ning Jan Bos, net als vorig jaar. Bos luidde destijds met zijn overwinning bij de NK afstan den een prachtig seizoen in, waarin hij later wereldkam pioen sprint werd en olympisch zilver veroverde op de 1000 me ter. Gisteren bevestigde de sprinter uit Hierden de vroege vorm, die hij vorig weekeinde bij de wereldbekerstrijd in Na gano etaleerde. Bos zegevierde met groot ge mak, in een baanrecord van 36,57 seconden. Hij bleef zijn maat Erben Wennemars bijna een halve seconde de baas. Jak- ko Jan Leeuwangh. de derde pion van sprintcoach Peter Mueller, legde in het tussen- klassement, dat vandaag na de tweede 500 meter een definitief aangezicht krijgt, beslag op de derde plaats. „Het is leuk, maar ik vind het belangrijker om lek ker door te trainen dan nu al echt presteren", zei Bos. ZWEMMEN leiden wilmar kortleever Duitsland, competitie Dortmund - Stuttgai Bochum 1-1 België, competitie Lierse - RC Genk 1-1 gemengde gevoelens is 'enveen de winterstop inge- 11 De Friese ploeg bleef in huiswedstrijd tegen MW knop 1-1. Het was het zes- 'foel op rij voor de ambitieu- nbtopper zonder overwin- yHet team van trainer Fop te Haan liet daarmee de op de derde plaats liggen, gewarmd door een leuke fchow in het Abe Lenstra ten ging het Friese publiek *ns goed voor zitten. De ^liefhebbers kwamen in frste helft echter bedrogen Heerenveen had weliswaar Overwicht, maar uitgespeel de kansen leverde het vele bal bezit nauwelijks op. Daarvoor speelde de thuisploeg te rom melig en te gehaast. Heerenveen opende nog wel hoopgevend. Uit een vrije trap van De Visser kopte Pander de bal van dichtbij net naast. Hal verwege de eerste helft was het team van De Haan voor de tweede keer gevaarlijk. Talan kwam alleen voor doelman Van Duynhoven. De sierlijke vleu gelspits schoot de bal onzorg vuldig tegen de Limburgse kee per op. In de rebound faalde Dennis de Nooijer eveneens jammerlijk. Plum haalde zijn kopbal van de doellijn. Na'de rust keerde Talan niet terug op het veld. De internatio nal bleef in de kleedkamer ach ter met een enkelblessure. Zijn vervanger was El-Khatabbi. De noodgedwongen wissel pakte succesvol uit. Na vijf minuten speelde Gerard dé Nooijer zijn tweelingbroer Dennis in het centrum aan. De aanvalsleider stapte handig over de bal, waar na El-Khatabbi een vrije door tocht had. De invaller rondde fraai af, 1-0. Heerenveen verzuimde daar na het duel meteen af te maken. MW kon zich herstellen en kwam in de zeventigste minuut zelfs op gelijke hoogte. Emerson kopte zijn vijfde competitietref fer binnen, uit een doorkopbal van Vriesde. De kwetsbare de fensie van Heerenveen greep niet in, 1-1. Beide ploegen kre gen daarna geen grote kansen meer op een (onverdiende) ze ge- „Het was niet best", gaf De Haan toe. „We speelden veel te onsamenhangend. Bovendien misten we te veel kansen." rard de Nooijer en De Visser; Talan (46. El Khatiabi). Dennis de Nooijer (63. Gusatu) en Pahlplatz (83. Constantino- vici). MW: Van Duynhoven; Plum, De long, Volmer en Heubach; Vriesde (90. Jans- Eerste ronde: Van Geel - Van Silfhout 2-0 (200-180/10 beurten), Christian! - Van de Heuvel 2-0 (200-145/13), Adrichem - Klijn 2-0 (200-100/5), Volleberg - Tille- man 2-0 (200-194/6). Tweede ronde: Tilleman - Christiani 2-0 (200-61/4), Van Geel - Klijn 2-0 (200- 184/11), Van Silfhout - Volleberg (200-196/12), Adrichem - Van de Ht 2-0(200-41/7). i 2-4 (moyenne 33,33), Den Bosc 50 vrij: 1 Veens (PSV) 22,21, 2. Kenkhuis (AZ&PC/Anova) 22,61, 3 Holst (WVZ) 22,91. 400 vrij: 1 Wennekes (DWK) 3.52,41, 2. Maarten van der Weijden (Proface/DAW) 3 59,30, 3. Zui|dweg (Nau tilus) 3.59,83). 200 rug: 1 Zwering (PSV) 1.58,81 (NRjeugd), 2. Ganzevles (DWK) 2.00,02, 3. Willemse (DWK) 2.01,62 100 school: 1. Wouda (PSV) 59,85. 2. Kuipers (DWK) 1.00,61.3. Hoetjes (DWK) 1.03.18. 200 wissel: 1. Van der Zijden 50 vrij: 1. Postma (PSV) 25,56, 2. Hofwegen (AZ&PC) 25,60, 3. Kot (Scheldestroom) 25,96. 400 v wenberg (AZ&PC)4 de Heuvel (Proface/DAW) 4 18.76 200 rug: i Geel 2-4 (19,04), 3. Till (15,35), 7, Klijn 2-0 (17,75), i 2. Geurts (UZSC) n 2-2 school: 1 Baans (PSV) 1.08,91, 2. Broek huizen (DWK) 1.09,09. 3 Nienke Valen 1 09,87 200 wissel: 1 Starink 2.15,69, 2. Geurts 2.15,90, 3. Kevelham (De Whee) AZ&PC/Anova I 2.18,94. 4x100 vrij: 1. 3.47,36, 2. PSV 3.53,. De regionale atletiekkalender telt morgen twee officiële wed strijden wedstrijden. In Zoeter- woude maakt Leiden Atletiek zich op voor de Kerst Halve Ma rathon, terwijl in Alphen de gloednieuwe AAR cross op het programma staat. „We hebben de kalender nagekeken en za gen geen conflicten", zegt Wal ter van der Vorst van AAV '36. „Daarom is de opvolger van de Alphen Noord Cross naar deze datum verplaatst." De wed strijdsecretaris van de Alphense atletiekvereniging heeft gelijk, want in de officiële kalender van de atletiekunie komt de tra ditionele wedstrijd van Leiden Atletiek opmerkelijk genoeg niet voor. Eerder dit jaar bleek al een soortgelijk probleem met de wedstrijden van het Z&Z circuit. De Leidse Oliebollenloop is te gelijk met de traditionele Syl- op 31 december, de Voorschoten Loop valt samen met het nationaal kampioen schap Ekiden (estafettemara thon) op 21 maart en de Roelo- farendsveense Braassemloop overlapt met de Brunssumse Parelloop op 11 april. AV Rijnsoever verplaatste daarop de Sporteon Oostdam- loop vanwege de schoolvakan ties, maar die valt nu op 6 fe bruari samen met de Udense Profile Cross. De totale deelne mersaantallen zullen niet op zienbarend zakken, maar veel van de leiders en leidsters in de vele klassementen die het cir cuit rijk is, zullen niet aan de vereiste vier wedstrijden ko- De 22ste Kerst Halve Mara thon in Zoeterwoude. waar ook over 2,5, 5,4 en 10,8 kilometer wordt gelopen, is om 11.00 uur op Sportpark Haasbroek. De start van de le AAR Cross in Al phen aan den Rijn is vanaf 12.00 uur op recreatiegebied Zegersloot-Zuid.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 27