Rangers na rood van slag Dirk en Willem op prijzenjacht Sport titeresse Stuttgart bor Eric Gerets rontrust PSV niet iuwelijk' Jansen met DO geeft problemen Tyson bokst tegen Botha in Las Vegas Charité alleen aan kop 3ENSDAG 9 DECEMBER 1 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF JANET V MARj jder dan een week nadat n van Hanegem aankondig- zullen stoppen bij AZ, te lde hij een vijfjarig contract de Alkmaarse club. De mme in optima forma, on- jlgbaar en ogenschijnlijk jelturig. „Het was de laatste erhalf jaar nogal rustig hier, daar", maakte de trainer er met een grap van af. Jaar een schijnbaar achtelo- ipmerking al niet toe kan en. Van Hanegem reageer- vorige week woensdag op a relatief onschuldige waag li Langs de Lijn-verslaggever n de Rijk die ging over het fcpectief van AZ met het ant- fcrd: „Ik denk niet dat ik hier Van Hanegem tekent contract dat hem vijfjaar aan AZ verbindt nog een toekomst heb." De mallemolen ging vanaf dat mo ment draaien. Pas nu vallen alle stukjes van de puzzel op z'n plaats. De Kromme had al maandenlang met Scheringa een toekomst plan zitten uitwerken. Een plan dat AZ uiteindelijk naar een prijs moest leiden. De selectie werd onder het licht gehouden, namen werden genoemd. Ver volgens noemde Scheringa de prijs die hij voor de trainer wil de betalen en hij zei erbij dat er verder niet meer te onderhan delen viel. Van Hanegem vatte dat anders op dan de voorzitter bedoelde. De Kromme dacht dat AZ van hem af wilde. „Dat gevoel had ik ja. Als er geen on derhandelingsruimte meer is, dan denk je dat ze van je af wil len. Dat kan natuurlijk altijd in de voetballerij, maar het was wel vreemd dat we daarvoor maandenlang elke woensdag hadden vergaderd over de toe komst van de club." Scheringa: „We wilden juist helemaal niet van Willem af. Dat moest blij ken uit de duur van de aanbie ding, twee, drie, vier jaar, of voor het leven." Het resultaat is bekend. Scheringa belegde inderhaast een persconferentie, maakte het salaris van de trainer open baar, gaf tegelijk aan dat er best nog wel te praten viel, dat deur nog helemaal niet dicht was. Aanvoerder Peter Wijker speel de een bemiddelende rol, zon dag kwamen ze er in grote lij nen uit en gisteren werden de details ingevuld. Die details be- helsten onder andere de duur van het contract en de premie regeling. Want nog altijd wordt de trainer afgerekend op het puntenaantal dat hij haalt. „Stel we halen nul punten en we degraderen, dan zal ik er op toe moeten leggen." Daar gaan trainer en voorzit ter echter niet van uit. De nieu we samenwerking is juist geba seerd op een zeer ambitieuze toekomst. „We willen vast in het linkerrijtje staan", zei de voorzitter. „Als we straks naar het nieuwe stadion gaan, wordt de begroting opgekrikt van 13 naar 22 miljoen en moet AZ kunnen meedingen naar Euro pees voetbal." Dat is ook Van Hanegems ambitie. „Je kunt wel een mooi stadion hebben, maar uiteindelijk gaat het ge woon om de spelers in het veld en het voetbal dat de club speelt." In dat gezamenlijke streven hebben de voorzitter en de trainer elkaar dan toch gevonden. Scheringa: „Van Hanegem speelt een hele be langrijke rol hierin. Hij maakt spelers beter, weet ze zelfs naar het niveau van het Nederlands elftal te tillen. Bovendien zijn er voetballers die voor hem naar AZ willen komen. OVEN GPD jet vanavond zijn Europese jioenen van 1988 nog- in het zonnetje. Alle ma ren van tien jaar geleden, r wie Wim Kieft, Jan Heint- lans van Breukelen en Sö- .erby, worden in de rust Je Champions-Leaguewed- tegen Benfica gehuldigd, i ortugezen waren in 1988 le tegenstander. Dte afwezige in het Philips- on is Eric Gerets, destijds jerder en de gedoodverfde ve trainer van PSV. Ten :e, als VfB Stuttgart geen n het eten gooit. De Duitse esligaclub, die zich vorige ontdeed van trainer Winf- chafer, heeft net als PSV izier gericht op Gerets. De ge oefenmeester van Club zou al met de Duitsers en gesproken. Frank Arne- lirecteur voetbal van PSV, het bericht voor kennisge- langenomen. „Wij rekenen jrets." moedelijk laat Gerets deze aan Club Brugge weten jn toekomst elders ligt. Als an Arnesen ligt tekent de iche trainer in de winter- een meerjarige overeen- Eindhoven. „Eric heeft d: 'Ik neem de beslis- december of januari', lebben we gerespecteerd. Maar we worden echt niet ner veus nu VfB Stuttgart zich ook heeft gemeld voor Gerets. An- derlecht scheen ook pogingen te hebben ondernomen. Daar is Erie ook niet op ingegaan. We hebben er het volste vertrou wen in dat Erie voor ons kiest. We hebben absoluut niet het idee dat we aan het lijntje wor den gehouden." VfB Stuttgart, eerder dit sei zoen nog te sterk voor Feye- noord in de eerste ronde van de strijd om de UEFA-beker, richt te zijn pijlen op Gerets na een tip van technisch adviseur As- geir Sigurvinsson. De IJslander was bij Standard Luik jarenlang ploeggenoot van Gerets. Bobby Robson had er nog niet aan gedacht. Maar de En gelsman kruipt vanavond bij PSV-Benfica vrijwel zeker voor het laatst in de dug-out bij een Europese wedstrijd. Robson keert aan het einde van het sei zoen terug naar Engeland. Dat was al duidelijk toen hij inging op een eenjarige verbintenis in Eindhoven, maar dat de trainer van PSV in het Philips-stadion voor de laatste keer zal plaats nemen op de bank, was hem ontgaan. „Daar had ik nog niet aan gedacht. Of het m'n laatste is? Ik heb in elk geval besloten terug te gaan. Maar misschien komt er nog wel een Europese wedstrijd, want ik ben nog steeds niet voetbalmoe." amenwerking tussen ADO i Haag en Rob Jansen, balmakelaar en directeur Sport Promotion, ligt on- vuur. FIFA-regels zouden rachtenbundeüng kunnen keren, menen niet nader ;eduide bronnen. „Deze hadden wij verwacht. Wij hier heel ontspannen om", aldus Karei Jansen, man namens Sport Pro- ion. een des aanstoots zou een artikel zijn dat spelers en ;elaars verbiedt een functie een club te bekleden 'of in te investeren. Dit jelangenverstrengeling te- te gaan. Enkele weken ge- n maakte Rob Jansen be- zo'n twee miljoen gulden 30 Den Haag te steken en ig te zullen nemen in de 1 van commissarissen, irel Jansen: „De FIFA heeft maal geen contact met gezocht. Het is een 'inge- ?n' verhaal door lieden die baat bij denken te heb- Volgens Jansen is er dat de samenwerking tus- Sport Promotion en ADO Haag tot stand werd ge bracht, uitgebreid gesproken over de relevante FIFA-regels. „Het is niet Rob die inves teert, maar het bedrijf. Boven dien is Sport Promotion geen voetbalmakelaar, maar een bedrijf dat op een breed ter rein actief is. De onderneming heeft meerdere poten en één daarvan investeert in ADO Den Haag. Het enige waar de FIFA over zou kunnen vallen, is de zetel in de Raad van Commissarissen. Als daar een halszaak van wordt gemaakt dan gaat er gewoon iemand anders in die Raad zitten", verklaart Karei Jansen. Ook ADO Den Haag-voor zitter John van Ringelenstein is niet onder de indruk. „We zullen een constructie voor zijn participatie moeten ver zinnen, waarmee wij niet in strijd komen met de regle menten van de FIFA. Volgens mij heeft Jansen als natuurlijk persoon een FIFA-licentie ge kregen en investeert hij straks middels een rechtspersoon in ADO Den Haag. De komende dagen zullen we de juiste juri dische vorm met een aantal deskundigen bespreken, maar wij weten zeker dat we daar uit zullen komen. JREBORD ten, dinsdag 8 december: 6-9-11 -1 22-24-26-30-40-46-52 58-60-68-75-76-78 (on- Eerste prijs: dertien goed, geen 1 tweede pri|S: 12 goed. 2 win- iruto f 4699.80. derde prijs 11 'innaars. bruto 546,40 PRIJSVRAGEN son (Zwe). Stand na twee wedstrijden: 1 M Fredriksson 150 punten. 2. Elofsson (Zwe) 102, 3. Dahlie (Noo) en Schlicken- rieder 80 Vrouwen: 1 Moen-Guidon (Noo), 2. Mali (Slw). 3 Martinsen (Noo) Stand na twee wedstrijden. 1. Neumanova JTsj) 140. 2. Moen-Guidon 114. 3. Bel- mondo(lta) 93 BASKETBAL 'der. Mannen. Saporta Cup, EC 1: "der UBC Stahlbau (Oos) 78-57 Stand groep H: 1 Treviso (Ita) 9- Jnics (Rus) 9-10, 3. Ad Ovarense 4 Den Helder 9-6 (515-566). Stahlbau 9-6 (681-682). 6. Bma 'Oek) 9-6 (593-649). SKIËN 0- Wereldbeker schansspringen, luns: 1. Schmitt (Dui) 253.7 pun- ■jongen van 126.5+125 m). 2. 250 (121.5+126). 3 Kasai I8.u (122+124). 4 Yoshioka (Jap) "Ottesen (Noo) 223.6 Stand WB: titt 460 punten. 2. Ahonen (Fin) Funaki 330 WB skilopen, sprint (3600 meter): 1 Mattias Fredriksson (Zwe), 2 neder (Dui), 3. Tobias Fredriks- TENNIS Warmond. KNLTB Masters. 110.000 gul den. Mannen: eerste ronde: Standaart - Op der Heijde 6-3 6-0. Belgraver - Van Schep pingen 1-6 6-4 7-5 Vrouwen: eerste ron de: Sentis - Koutstaal 6-4 6-3. Van Aalde ren- Kamstra 6-3 6-2 WIELRENNEN Silvelle. Superprestige veldrijden, vijfde wedstrijd: 1 Nijs (Bel) 58.52, 2 Pontoni (Ita) 0.08. 3. Van der Poel (Ned) 0.17. 4. Wellens (Bel) 0 35. 5 Simunek (Tsj) 0.42. 6 De Clercq (Bel) 1.07, 7. Vervecken (Bel) 1.24, 8 Berden (Bel) 1 25, 9. Bramati (Ita) 1 58. 10 Bertopni (Ita) 2.31. 11 Nijland 2.42. 13. Groenendaal 3 36. Stand Superprestige: 1. Nijs 74 punten. 2. De Clercq 52. 3 Wellens 50, 4 Groenen daal. Van der Poel 47. 12 De Vos 23. 14. Nijland 13. 15 Gommers 12. 25 De Knegt 3. Rangers Gordon Durie in achtervolging op Fabio Cannavaro van Parma. De Italianen wonnen met 3-1foto ff Fransen en Italianen domineren kwartfinales UEFA-beker Ondanks hun goede spel konden Giovanni van Bronck- horst en Arthur Numan de uitschakeling van Rangers gis teravond niet voorkomen. Rangers ging in Parma met 3-1 onderuit. Eerder in Glasgow kwam de ploeg van trainer Dick Advocaat niet verder dan 1-1. De Schotten begon nen sterk en kwamen via de Duitse international Albertz (29ste minuut) op 1-0. De ommekeer in de wedstrijd kwam toen Rangersspeler Porrini op slag van rust het veld uit moest. Hij kreeg voor de tweede keer geel na een forse overtreding. RUSWUK ANP/RTR IJSHOCKEY Beker eredivisie: Amsterdam - Nijmegen 2- Parma profiteerde in de tweede helft optimaal van het veldover- wicht. De Argentijn Balbo scoorde al na twee minuten de gelijkmaker. Fiore en Chiesa maakten vervolgens het karwei af. De laatste benutte een straf schop. De Franse en Italiaanse clubs bepalen het gezicht van de kwartfinales van de UEFA-be ker. Parma, AS Roma, Bologna, Alsnog protest Heracles na bekerwedstrijd ALMELO GPD Heracles Almelo heeft bij de KNVB alsnog een protest inge diend tegen het feit dat NAC in de bekerwedstrijd van zaterdag 28 november twee niet-speelge- rechtigde Brazilianen heeft op gesteld. Het gaat om Santos Rodriques en De Olivera. Het tweeted is nog niet in het bezit van een werkvergunning, des ondanks stelde NAC-trainer Ron Spelbos de Brazilianen op tegen Heracles Almelo, dat na het nemen van strafschoppen werd uitgeschakeld. Daarmee riskeert NAC normaal gespro ken een fikse boete. Voor Hera cles is dat echter niet voldoen de. „Want, als iedereen zomaar overal spelers vandaan mag ha len en die ook zomaar mag op stellen, dan is het hek van de dam", zegt Gerard Marsman, technisch manager van Hera cles. De eerstedivisionist wil daarom dat niet NAC, maar de Almeloërs doorbekeren. Bordeaux, Olympique Lyon en Olympique Marseille wisten gis teren de laatste acht van het Eu ropese toernooi te bereiken. Bologna kon zich in Spanje een 1-0 nederlaag tegen Real Betis permitteren. De Itialianen verdedigden een 4-1 voor sprong. Het snelle doelpunt in de derde minuut van Oli Alva rez gaf de 35.000 toeschouwers op de tribune nog een klein beetje hoop. Maar verder dan deze treffer kwam Betis niet. AS Roma had het aanmerke lijk moeilijker met FC Zürich. Via Delvecchio kwam de ploeg na een kwartier op voorsprong. Maar de Zwitsers namen daar na het initiatief in handen en pakten via twee doelpunten van Bartlett de leiding. Totti maakte in de laatste minuut de gelijk maker en verzekerde zijn ploeg defintief van een plek in de kwartfinale. Alain Caveglia beëindigde het Europees avontuur van Club Brugge. De aanvaller van Olym pique Lyon scoorde drie keer tegen de Belgen en liet zijn ploeg winnen met 4-3. De ploeg van Erie Gerets moest voor ei gen publiek een 1 -0 achterstand wegwerken. Maar al na een kwartier stonden de Bruggelin gen opnieuw achter. Club kwam met een flinke dosis vechtlust steeds weer op gelijke hoogte. Maar een kwartier voor tijd werd Dhorasoo matchwin naar voor de Fransen. Bordeaux verdubbelde het aantal Franse vertegenwoordi gers in de kwartfinales. Hoewel het team in de tweede wedstrijd thuis tegen Grashoppers niet tot scoren kwam, gaven de uitdoel- punten van de 3-3 in Zwitser land de doorslag. Het laatste kwartier van de wedstrijd speel den Grashoppers met tien man nadat Tararache met rood van het veld werd gestuurd. Olympique Marseille bracht het aantal Franse vertegen woordigers op drie. Camara schoot zijn ploeg tegen AS Monaco met het enige doelpunt naar de laatste acht. Het eerste duel was in 2-2 geëindigd. De kwartfinaleplaats van Cel- ta de Vigo kwam tegen Liver pool geen moment in gevaar. Op de 3-1 overwinning in Span je volgde in Engeland een 1-0 zege voor de Zuid-Europeanen. DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Lugdunum is na 27 jaar ge stopt met de organisatie van hetjeugdzaalvoetbaltoemooi dat jaarlijks in de Groenoord- hallen werd gehouden. Daar voor in de plaats komt een C- toernooi in sporthal De Gaas- bak (Voorhout). Gespeeld wordt op 24 december om de Frans Redel Bokaal Patrick Seelbach (Roodenburg) is tijdens de kee persdag van Frans Hoek uitge roepen tot de beste keeper van het district West 3 De reserves van Sparta kunnen nog wel winnen. Wouter Verheij was één van de doelpuntenmakers in de bekerwedstrijd tegen Vo- lendam (3-0) Bert van Sas ver trekt als voetbaltrainer bij Hui zen. DOVO, waar Ron Mc Do nald weg gaat, wordt zijn nieu we club. Huizen heeft nu zijn zinnen gezet op André Stafleu (jeugdtrainer Feyenoord). Ted Immers (ex-FC Lisse) is gepolst om bij Kranenburg Toon Brakus op te volgen. Maar de Haarlem mer heeft wat problemen met de reisafstand. Wim van Laar ('s-Gravenzande SV) wordt vrij wel zeker de nieuwe trainer van Tonegido. Ook Katwijk had be- lanstelling in Van Laar KRV heeft twee nieuwe shirtspon sors. Het gaat om Luba Uit zendbureau en Wabo Bouw Voetbalvereniging Meerburg houdt op zaterdag 26 december (tweede kerstdag) voor de 27ste maal een kerstcross Marcel Valk is Koudekerker af. Onlangs verhuisde de Willem II-speler naar Tilburg Marcel Vondeling (ex-Hazerswoudse Boys) doet het goed in de jeugd van Ajax. Aanvoerder Vondeling is top scorer van de BI «Op dinsdag 26 januari komt Feyenoord op bezoek bij ARC in Alphen aan den Rijn. De oefenwedstrijd be gint om 19.00 uur Jenita Hul- zebosch-Smit (Hartol) is gestopt met wielrennen. De nationaal kampioene marathonschaatser werd dit jaar nog vijfde bij het NK wielrennen. De echtgenote van Erik Huizebosch zegt niet het gehele jaar te kunnen pres teren. Anderen denken dat haar vraagprijs te hoog is Wobbe van den Kieboom (Leiden) en Peter Reitsma (Hillegom) won nen in Leiden en Lisse een re gionale cycle cross. Matthijs Wassenburg (Nieuw-Vennep) was op de Velodrome in Am sterdam de beste baanrenner Een gevoelig verlies voor wieler club Swift. André van de Post, Werner Altewischer, Marco Berg en Niels van Liempt komen in 1999 uit voor de jeugdige Trias- ploeg uit Den Haag. Ook Bol- lenstreker Walter de Kok maak te die keuze Anita Verstraete (Flair) heeft in Delft een open landelijk toernooi gewonnen Het Nederlands waterpoloteam onder de 18 jaar werd in Leiden met 19-9 verslagen door gast heer LZ 1886 Oud-wereldkam pioen dammen Vatsjlav Tsjego- lev heeft tijdens een simultaan van LDG liefst 18 partijen in winst omgezet. Slechts Evert Dollekamp en Sam van der Kwartel dwongen de oud-we reldkampioen remise af* Lei derdorp en Leiden Zuid West nemen op zondag 13 december deel aan de stedenontmoeting bowlen in Rijswijk. De jeugd werkt een dag eerder een toer nooi in Leiderdorp (Ten Bowl) af Klaas 't Hoen (Nieuwkoop) en het koppel Hans Schelling en Mark van Aanholt (Leiden) zijn winnaar geworden van landelij ke De Generale Bank-zeilcom petitie Bij voetbalvereniging Alphen is Gerard Zuidam tot lid van verdienste benoemd Remco Torken scoorde twee maal voor zijn club Beveren in de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Standard Saskia van Rijn, de jeugdige langebaan- schaatsster uit Hoogmade heeft in Wesselman Schilders een persoonlijke sponsor gevonden Jeroen Piket neemt van 18 tot en met 30 december deel aan een sterk invitatieschaaktoer nooi in Groningen Martijn van Es won de derde wedstrijd van de gewestelijke marathoncom petitie. De schaatser uit Stomp- wijk staat ook aan de leiding in het algemeen klassement. Bij de vrouwen leidt Jolanda Duiven voorden (Noordwijk) voor Jo landa van Goozen uit Hoogma de Nick Duindam is de nieu we jeugdvoorzitter van voetbal vereniging Noordwijk De gymnastiekverenigingTeylin- gen (Sassenheim) en waterpolo club Alkemade zijn op zoek naar een trainer Badminton club Merenwiek is op zoek naar nieuwe leden voor wedstrijd- en recreatieteams. Inlichtingen: Paul Jansen (071-5211650) UEFA-BEKER Derde ronde, tweede wedstrijd Parma (Ita) - Glasgow Rangers (Sch) 3-1 (0-1).."' Albert/ 0 1,4/ B.ilbo I 1.63 Fiore 2-1, 67. Chiesa 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Hauge(Noo). Rode kaart. 45 Porrini (Rangers, 2x geel). Eerste wed strijd 1 -1Parma naar kwartfinales. Club Brugge (Bel) - Olympique Lyon (Fra) 3-4(0-1). 15 Caveglia 0-1. 56 Caveglia 0-2, 63. De Brul 1-2. 69 De Cock 2-2. 71 Caveglia 2-3, 72. Amc 3-3, 76 Dhorasoo 3-4. Scheidrechter Lopez Nieto (Spa). Eerste wedstri|d: 0-1Lyon naar kwartfinales Real Betis (Spa) - Bologna (Ita) 1-0(1-0). 3. Oli Alvarez 1-0. Scheidsrechter. Rado man (Joe) Eerste wedstrijd: 1-4. Bologna naar kwartfinales Bordeaux (Fra) - Grashoppers (Zwi) 0-0. Scheidsrechter Wojcik (Pol) Rode kaart: 78. Tararache (Grashoppers). Eerste wed strijd: 3-3. 8ordeaux naar kwartfinales op grond van uit-doelpunten Liverpool (Eng) - Celta de Vigo (Spa) 0-1 (0-0). 57, Revivo0-1. Scheidsrechter Strampe (Dui). Eerste wedstrijd 3 1Celta de Vigo naar kwartfinales FC Zürich (Zwi) - AS Roma (Ita) 2-2 (0-1). 14. Delvecchio 0-1. 60. Barlett 11. 79. Barlett 2 190. Totti 2-2. Scheidsrechter, Diaz Vega (Spa) Eerste wedstrijd 1 0. AS Roma naar kwartfinales. Olympique Marseille (Fra) - Monaco (Fra) 1-0(0-0). 71 Camara 1 0. Scheidsrech r: Ceccarini (Ita). Rode kaart: Kon|ic Atletico Madrid (Spa) - Real Sociedad (Spa) 4-1 (2-0) n.v. 16. Jugovic 1-0,45. Jugovic 2-0 (strafschop). 51 Gracia 2-1 96 Santi 3-1.98. Romero 4 1. Scheids rechter. Melo Pereira (Por). Eerste wed strijd: 1-2. Atletico naar kwartfinales Emmen-Heerenveen moet doorgaan EMMEN GPD Weer of geen weer, altijd voetbalweer. Dat lijkt het motto van de KNVB. Op het veld van Emmen ligt vijftien centimeter sneeuw, maar de voetbalbond wil dat het bekerduel tussen Emmen en Heerenveen vanavond doorgaat. 'Als het niet in Emmen kan moet het desnoods in Dordrecht' is het standpunt van de KNVB. Het overladen programma is oorzaak voor het beleid van de voetbal bond. Wordt Emmen-Heerenveen uitgesteld dan is het vrijwel on mogelijk een nieuwe datum te vinden. Een groot leger vrijwilligers zal met kruiwagens, sneeuwschuivers en scheppen vandaag trach ten het veld schoon te vegen. LOS ANGELES AFP/EFE De zwaargewichten Mike Ty son en de Zuid-Afrikaan Fran cois Botha boksen op zaterdag 16 januari tegen elkaar in het MGM Grand Hotel in Las Ve gas, zo is gisteren officieel be kendgemaakt in Los Angeles. 'Witte Bizon' Botha heeft 39 overwinningen op zijn naam staan, waarvan 24 op knockout, en één nederlaag. Hij is de nummer één van de IBF. Tyson is gezien zijn pres taties in de boksring, 45 zeges waarvan 39 door knockout en drie nederlagen, favoriet voor de overwinning. Botha heeft «echter door zijn bijnaam alle vertrouwen in een goede afloop. „De bizons zijn uit Noord-Amerika ver dwenen, maar in Californië is er nog een en Tyson moet op passen voor hem", was zijn commentaar op de persconfe rentie in Los Angeles. Tyson heeft anderhalf jaar op non-actief gestaan. Hij raakte zijn licentie kwijt nadat hij in de zomer van 1997 zijn Amerikaanse tegenstander Evander Holyfield tot bloedens toe in beide oren had gebeten. De sportcommissie van Ne vada hief Tysons schorsing vo rige maand op. De kans bestaat dat het ge vecht moet worden uitgesteld omdat Tyson z'n handen bui ten de bokszaal weer eens niet thuis kon houden. Hij wordt ervan verdacht in augustus twee automobilisten te heb ben geslagen na een ver- keersongelukje in Gaithers- burg (Maryland). Dat kan hem maximaal op twintig jaar gevangenisstraf komen te staan, tien jaar voor elke klap. Tyson zat al eens drie jaar vast wegens verkrach ting. Hij kwam in 1995 vrij, voorwaardelijk. De termijn daarvoor loopt pas in maart af. Berry Charité is de nieuwe leider in het 'Voetballer van het Jaar' klassement. De midvoor van UVS kwam zelf niet in actie, maar zag zijn directe concurrent, Patrick van Dam, terugvallen. Van Dam kreeg een '6' voor zijn optreden met Noordwijk tegen Schevenin- gen. Bij de wedstrijd Katwijk - ARC vielen de hoogste cijfers. John van der Meer, vorig seizoen een van de betere spelers bij Katwijk, kreeg voor de eerste keer dit voetbalseizoen een '8'. Ook Maurice Balkho- ven komt steeds beter in vorm. De vrije verdediger van ARC werd eveneens met een '8' beoordeeld. Noordwijk - Scheveningen 0-2 Korff 7 Reinders Van Kins 6 Van der Laan Ten Brinke 7 76. Karremans Smit 7 Van Dam Patrick de Jong 7 Korbee Azier 6 Pitti ZATERDAG 12 JUN11999 Info: tel. 071 522 0163 Katwijk - ARC 5-3 Katwijk: H van Duyn 6 Van der Plas Pronk 6 P van Duyn Bouwmeester 6 Zwaan Van der Meer 8 86. Robbers Kwestro 8 De Ridder Slootweg 7 90. Van Delft Molenaar 7 ARC: Admiraal 6 Westenberg Koster 5 Ard Blok Balkhoven 8 Gelderblom Jansen 7 72.ReindersF Van Tol 7 Bos 67. Hordijk 6 Remco Blok Van Meggelen 8 John van der Meer archieffoto mark lamirs Barendrecht - FC Lisse 1-1 FC Lisse Bouman 7 68. Spruijt 7 Polman 7 Ras Van der Zwet 7 Groeneweg 7 Bóke 6 Van Bemmel 6 Van der Lugt 7 Linger 7 Kee Hoei Tan 6 Biervliet 7 1. Berry Charité (UVS) 7 56 2. Patrick van Dam (Noordwijk) 1 au 3. Raymond Flaton (Quick Boys) 7 33 4 Tom van der Niet (Quick Boys) 7 3 3 5. Wim de Jong (Noordwi|k) 7 1 1 6. Wesley Slingerland (Rijnsburg) 7 11 7 Martin van Kins (Noordwijk) 7 10 8. Marco Korff (Noordwijk) 7 10

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 29