Grieken geven zich makkelijk ove Aktieweken bij Dormaëlfc, 'Koningskoppel' in zwaarste poule Sport Opnieuw kledingboetes 1735,- Graf geniet bij Maste WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 Talen naar nieuwe profploeg Rijswijk John Talen heeft een contract voor één seizoen gete kend bij de nieuwe profploeg van Batavus. De 33-jarige renner uit Spijkenisse werd gisteren met Jurgen de Jong als laatste ren ner door ploegleider Arend Scheppink vastgelegd. Batavus wordt het volgend seizoen na Rabobank en TVM de derde Nederland se profformatie. Talen, winnaar van het zilver op het WK op de weg voor amateurs in 1986, gaat zijn dertiende profseizoen in. Joval wint 21ste profpartij aarhus Bokser Raymond Joval heeft gisteren in de Deense plaats Aarhus zijn 21ste profpartij (van 22) gewonnen. De Am sterdamse middengewicht won tijdens een profgala op knock out van de Hongaar Csaba Olak, die in de vierde ronde tegen de vlakte ging. In totaal ging de Hongaar door het geweld van Joval vier keer neer. Rentree basketballegende Sabonis Vilnius* Arvidas Sabonis maakt zijn rentree in de nationale bas- ketbalploeg van Litouwen. Op 28 november speelt de 2 meter 18 lange center in Vilnius tegen Oranje in het kwalificatieduel van de eindronde van het EK 1999. Sabonis (33) is sinds 1995 in dienst van de Portland Trail Blazers. Door het arbeidsconflict in het Amerikaanse profbasketbal tussen clubeigenaren en spelers vakbond is de competitie in de NBA begin november niet van start gegaan. Sabonis traint momenteel bij zijn oude club Zalgi- ris Kaunas en heeft toegezegd in de komende drie kwalificatie wedstrijden uit te komen. Na het olympisch toernooi in Atlanta 1996 nam Sabonis met brons afscheid van de Litouwse basket- balploeg. Vier jaar daarvoor veroverde hij in Barcelona eveneens olympisch brons. Veendam beboet MacAndrew veendam Het bestuur van Veendam heeft Armand MacAndrew (26) een boete gegeven omdat hij anderhalve week geleden een 18-jarige jongen heeft geslagen in een discotheek in Winscho ten. De hoogte van de boete is niet bekendgemaakt. Het slacht offer diende in eerste instantie een aanklacht in bij de politie, maar trok deze later weer in. Twee jaar geleden kwam MacAn drew ook al door een vechtpartij in opspraak. Toen gaf Veendam hem een waarschuwing, de rechter veroordeelde hem tot een werkstraf. Tienduizend gulden meer tegen doping utrecht De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie zet na een jaar vol schandalen tienduizend gulden méér voor dopingbe- strijding op de begroting voor 1999. Tijdens het 95ste Congres van de KNWU was gisteren anti-dopingbeleid het meest beladen en het langst besproken onderwerp. De KNWU gaf dit jaar 70.000 gulden uit aan dopingbestrijding. Burgemeester Nuytens van Valkenburg maakte op het congres bekend dat de wereld kampioenschappen op de weg 255.500 toeschouwers hebben getrokken. Veertig procent van de bezoekers kwam uit het bui tenland. Vijftig miljoen mensen volgden de WK via de televisie. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 07'. Volleyballers beginnen nieuwe reeks op WK met 'makkie De Nederlandse volleyballers hebben bij het WK in Japan uit het rijtje van nog maximaal negen tegenstanders de zwakste gehad. Het verzet van Griekenland leek in weinig op de weerstand waarmee de ploeg van bondscoach Toon Gerbrands deze week ongetwijfeld te maken krijgt: 3-0 (15-2, 15-8, 15-4). „Ik hoop dat ze het de andere te genstanders wel lastig gaan maken", zei Gerbrands. chiba-makuhari 8 edwin alblas cpd-verslaccever Gerbrands had zichzelf een re latief makkelijk begin van de lange reeks in de Chiba-groep gewenst. Hij kreeg zijn zin. ,,Dit is een WK. Hier hoor je je beste wedstrijden te spelen en mag je nooit opgeven. Normaal spelen de Grieken met passie. Dat heb ik nu niet gezien." De Grieken zijn louter uit op het beperken van de schade. Dat ging ze vanochtend slecht af. Als nummer drie uit de groep verschafte Griekenland zich toegang tot de tweede ron de. De nummer zes van het vo rige WK, dat toen in Grieken land plaatshad, moet het in Ja pan zonder Tontor Baev stellen. De schouder van het grote 21- jarige talent van Bulgaarse komaf ligt in puin. De Bulgaarse inbreng komt nu alleen van An- tonios Kovatsef, die niet met een bijzondere aanleg de grens tussen zijn geboorteland en Griekenland is gepasseerd. Beschamend was het verschil in de eerste set: 15-2. De moker slagen van Schuil en Görtzen vlogen de Grieken om de oren. In de tweede set vergaarden de Grieken een handjevol punten meer (15-8), maar een wedstrijd werd het niet, eerder een deer niswekkend schouwspel. De machteloosheid aan Griekse zij de spoorde Nederland niet overdreven aan tot een slach ting. Bijna op de automatische piloot bespaarde de ploeg van Gerbrands zich in de derde set overwerk (15-4). „Verbazingwekkend makke lijk", oordeelde Reinder Num merdor. „Ze deden niet eens hun best er iets van te maken. Het werd daardoor zelfs nog moeilijk om de sets snel af te maken. Dat zag je in de tweede set. Ik geloof dat er in drie sets negentien killblocks zijn geteld. Op een gegeven moment ston den we alleen nog maar te blok keren." Richard Schuil: „We hebben de dingen die nog niet zo goed gingen, zoals het serveren, lek ker kunnen oefenen. Dat geeft vertrouwen voor de volgende wedstrijd." Met energie kun je niet zuinig genoeg omspringen. Gerbrands: „Maar ik heb niet overwogen om met de tweede zes te spe len. De beste manier is om kor te wedstrijden te spelen. Dan train je, is er nog sprake van druk en verlies je niet te veel kracht." Gerbrands constateerde met groot genoegen dat de Russen vanochtend nog ruim drie uur en vijf sets werden beziggehou den door de Amerikanen. Hij waande zich met drie setjes en een dik uurtje speels volleybal tegen Griekenland spekkoper. Het kwam Reinder Nummerdor ook niet slecht uit. „Het is lek ker om met een 3-0 te begin nen. De Russen hebben al een 3-2 in de benen." Vermoeidheid kan later in de week nog een belangrijke factor worden. „Dit is een verschrikke lijk zwaar toernooi", aldus Guido Görtzen. „Hierbij verge leken ga je haast denken dat het winnen van het Europees kam pioenschap en de Olympische Spelen ons makkelijk is afge gaan. Maar dat is natuurlijk niet zo. We hebben twee rustdagen gehad, maar eentje was ook al genoeg geweest. Het gevoel is goed. We zijn voor niemand hiroshima rtr |«f mt BBi dende landen was titelverdediger Italië, een land dat doorgaans voorop loopt als het gaat om de De 'modepolitie' van de internationale volleybalf- nieuwste modesnufjes. De andere boetes waren ederatie deelde gisteren op het WK voor mannen voor de VS, Brazilië, Argentinië, Polen, Rusland aan zeven ploegen geldstraffen uit van driedui- en Turkije. Net als bij de vrouwen ging Nederland zend dollar (bijna 5700 gulden) omdat de shirts vrijuit. Er is een speciale prijs van 10.000 dollar van de teams te slobberig waren. Bij de overtre- uitgeloofd voor het best geklede team. AUPING BORAS DUNLOPILLO EASTBORN NOLTF. PULLMAN STALLMANN SWISSFLEX TRECO ZEVENSLAPER CASCADE Luxe hoeft ri gccuige deze in het oog sprin gende combinatie Exclusief voor Dormacl vervaardigd doorTreco. 160x200 cm Van 2235".- voor 1735.- Nachtkast 550.- per stuk Stuntprijs Amersfoort (d] Amst Breda Woonboulevard (d) Woonboulevard. Kruisvi Eindhoven (v) Meubclplein Ekkcrsrijt. (0-»99) 49 09 "0 Heerlen [dl Woonboulevard In de Cramer 1~0.(045) 56 20 Rotterdam |v) Coolsingd 5.V t010) -i 11 i" 6" Rotterdam [vjWoonmallAlcxundnum III Waicrmanweg 31(010) 4 Utrecht (d) Woonboulevard Kanaaleiland Zcclantlaan 1.(030) 280 2' Zoetermeer [v] Woonhan. Coppclüschouw 2. (0~9) 331 49 0" Zoetenvoude [d] Hazersw oude Rijndijk 8. (0" 1341 90 65 Zwolle [dj Woonboulevard Grote Voort 84. (038) 422 59 Kom snel naar Dormaël en profiteer van honderden guldens voordeel! Lastige opgave Haarhuis en Eltingh hartford rene van hattum gpd-verslaggever Jacco Eltingh en Paul Haarhuis is op het WK in Hartford groepshoofd van de zwaarste - groene - poule, die ze konden treffen. Vanmiddag begint het tennisduo tegen Rick Leach en Ellis Ferreira, daarna volgen de 'Woodies' en Delaitre/Santoro. Uitermate lastige opgaven, want het betreft de nummers drie, vijf en zeven van de rang lijst van beste dubbels. In de an dere - gouden - poule treffen Bhupathi en Paes, de nummers twee van de wereld uit India Knowies/Nestor, Stolle/Suk en Johnson/Montana, de num mers vier, acht en negen van de ranglijst. „Zwaarder kan niet", zei Haarhuis. „Iedere wedstrijd is nu een finale." Eltingh baalde ook. „De combinatie Johnson- /Montana in de andere poule, dat is een opetertje. D.at maakt zo'n groep direct makkelijker." De laatste klus samen is voor het gevoel van Haarhuis en El tingh niet anders dan anders. Haarhuis: „De druk isnie151 ter of zo. Afsluiten metee e' reldtiteil zou natuurlijk! J3 tisch zijn, maar het is c dat we geen geweldige a hebben gehad als we hii winnen." 10 Zelfs, als ze winnen, di P' twijfel': Haarhuis of het j mooier zal zijn dan bij dei wereldtitel in 1993. „Toa ren we al heel blij dat w het eerst bij de beste acfa' bels van de wereld hoora weet niet of we dat gero kunnen overtreffen." Jact tingh is het voor één k« met Haarhuis eens: „Ikde winst in mijn laatste tos voor mij veel zal overtreffe Haarhuis gaat verder ra trick Galbraith, een 31j Amerikaan, gespecialisee het dubbelspel. Hij I meerdere keren het WK 1995 werd hij wereldkam; samen met Grant Cone: v Eindhoven versloeg dat c fr de finale Haarhuis en ElÉ vier sets. Galbraith won maal het gemengd dubh 'f bij de US Open. new york rtr IC Steffi Graf zet haar opmars voort. Met haar elfde overwinning bereikte de Duitse de kwartfinales van de Masters. De voa nummer één de wereld schakelde de als derde geplaatste T<i sche Jana Nóvotna in drie sets uit: 6-7 6-4 6-1. ijc Graf geniet in New York bij het laatste toernooi van het ja vermaak mij prima. Het is fantastisch om terug te zijn", aH Duitse na haar partij tegen Novotna. Graf maakt haar rentree na opnieuw een operatie, ditmï de rechterhand. Na een pauze van twee maanden keerde s weken geleden terug met een zege bij het toernooi in Leipzi: w ge week won ze in Philadelphia. Door deze overwinningenb ceerde ze zich voor de Masters. ju In de strijd om een plaats in de halve finales moet Graf hei men tegen de winnares van de confrontatie tussen de Amerö K Monica Seles en de Russische Anna Koernikova. Met Graf ben y ook Martina Hingis (na een 4-6 6-0 6-3 zege op landgenote yj Schnyder) en de Fran<;aise Nathalie Tauziat (na een 6-3 6-1 winning op de Wit-Russische Natasja Zvereva) de laatste ach: dc SCOREBORD Lucky 10 van dinsdag 17 november: 5 - 7 - 16-19-21-26-30-31-34-35-36- 43 - 44 - 49 - 50 - 61 - 65 - 68 - 71 - 80. (onder voorbehoud) Aken. Oefeninterland. Jong Duitsland - Jong Oranje 2-2 (1-1). 28. Busera 1-0. 35. De Jong 1-1, 87. Sikora 1-2, 89. Rösler 2- TENNIS New York. Vrouwen. Masters, 3,7 miljoen gulden. Eerste ronde: Tauziat (Fra/8) - Zvereva (WRu) 6-3 6-1. Van Roost (Bel) - Martinez (Spa/7) 7-6 6-2. Spirlea (Roe) - Sanchez (Spa/4) 7-6 6-1. Hingis (Zwi/2) - Schnyder (Zwi) 4-6 6-0 6-3, Graf (Dui) - Novotna (Tsj/3) 6-7 6-4 6-1. Dubbel, kwartfinales: Davenport/Zvereva (VSt- /WRu/2) - Koernikova/Neiland (Rus/Let) 6- Pal ba Sp (WRu/7) 6-2 1-6 6-2, Gersi (Ita)-I ma (Jap) 7-5 4-6 6-3. Pratt Chladkova (Tsj) 3-6 6-0 6-0.J' Plischke (Oos/4) 6-3 6-3. j'1 wl (Tha/3) - Sandu (Roe) 7-5 6-3. ner (Dui) - Shinobu (Jap) 6-1 (Chn) - Inoue (Jap) 5-7 6-4 6-3 Chiba-Makuhari. WK mannen. ronde. Groep G: Spanje - Zuid-Korea-7 15-6 15-11), Brazilië - Canada-": u 15-9 15-3) Groep H: NederlandJ land 3-0 15-2 15-8 15-4), Rus* enigde Staten 3-2 (13-15 1--' 15-7 15-7).

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22