K)S Alphen kaapt eel medailles weg ZC verliest Brebde in duel met Polar Bears Flair staat na zege steviger aan kop Sport ivax blijft net overeind tegen Merwede Trigon wordt derde bij Koog Zaandijk Gouwe/Rijnstreek tweede op Zuid-Hollandse titelstrijd ©AG 16 NOVEMBER 1998 Mulder is nieuwe turnkampioen JANET VAN DIJK ulder uit Zoetermeer heeft de Open Leidse Kam- schappen gewonnen. De 22-jarige turnster - de ai e van de ruim 170 deelnemers - mocht de wisselbe- g ri de Gezamenlijke Leidse Gymnastiekverenigingen •a lagavond mee naar huis nemen. Mulder, die turnt turnia in Bleiswijk, haalde 35,50 punten, 1,35 meer Ie regionale favoriete Penny Trim uit Alphen aan fliP- Die sprong, een dubbele schroef, lukte perfect. Mulder onderscheidde zich op dit on derdeel toch al van haar tegen standers. Ze voerde haar oefe ning niet alleen netjes uit, zij was ook de enige die de muziek echt aanvoelde. De jury gaf haar een 8.85, een cijfer dat nog niet eens zo veel hoger was dan dat van Penny Trim, die ondanks allerlei slordigheden toch nog een 8.30 in de wacht sleepte. Op de balk bleven de twee als eni gen op de been. Mulder kreeg een 9.20, Trim, bij wie de af sprong minder goed ging, een 9.15. Bij de junioren in de categorie nationale wedstrijdsport streek een Alphense wel met de eer: Joyce van Zuidam (15) werd eerste, voor Lobke van Eijk van CGV Capelle. In deze categorie was er ook een Leids succes: Sanne van Kampen van Nieuw Brunhilde (13) werd derde. De totaalscore van Van Zuidam was met 32.85 ruim lager dan die van Mulder (en ook die van Trim), waardoor de wisselbeker aan haar neus voorbijging. In de categorie jeugd nationa le wedstrijd sport stonden liefst drie Alphensen op het podium (Felicia Ronodihardjo, Jessica Zegers en Miralda Huikesho- ven). DOS Alphen beschikt over een eigen turnzaal met nieuwe toestellen (in het oude zwem bad De Dillen) en plukt de u teleurgestelder zijn als daag in vorm was ge- Nu had ik wel verwacht zou winnen", was de re- j, ran de 18-jarige turnster >S Alphen aan den Rijn. id last van haar enkel en 1 aar rug en vond boven- e omstandigheden in de eihal niet ideaal. ,,Ik kon iifet concentreren, omdat wijs druk was en omdat krap op elkaar stond, dien kregen we maar heel tijd om in te werken, al krijg je daar tien tot minuten voor en kun je |jj i meteen je wedstrijd af- Dat was hier niet zo, rï;oor je gewoon afkoelde", Mrim, die ook klaagde e toestellen. ,,De hoogtes n niet, zoals bij de valmat l et paard, die was niet ieuwe 'Leidse' kampioe- Ider had al die problemen il vond ook zij dat er te d zat tussen het inturnen afwerken van dè oefe- De Zoetermeerse, die op atste moment had inge- en voor de vierde Open Kampioenschappen, was naar Leiden gekomen kijken 'hoe ver' ze was na nieblessure en om een sprong op de vloer uit te en. vruchten van de verbeterde ac commodatie, waar de stad Lei den nog ruim een jaar op moet wachten. Toch bleef de aan moedigingsprijs, die werd ver deeld onder de jeugd en pupil len, in Leiden. Tirza van de Keur van Jahn, winnares bij pupillen II, bleef met een totaal van 33.90 Ronodihardjo met een halve punt voor. Met een 9.40 voor haar sprong behaalde de Leidse zelfs de hoogste score bij de turnsters. De hoogste waardering was 's ochtends al gegeven, bij de jon gens pupillen C, waar winnaar Matthijs van de Linden een 9.60 kreeg voor zijn sprong. Bij de heren werd de 17-jarige Roel Koole van Pro Patria uit Zoeter meer de nieuwe Leidse kam pioen. Zijn totaalscore bedroeg 44.55 punten, ruim drie punten meer dan de beste Leidse tur ner, Dennis Noordermeer van Excelsior (15). De sportiviteitsprijs ging naar Groen Wit, dat tussen het einde van de wedstrijden en de prijs uitreiking een aantal demon straties verzorgde, die weliswaar enthousiast maar bepaald niet perfect werden uitgevoerd. De Open Leidse Kampioen schappen, waaraan negentien verenigingen deelnamen, kende 's middags een angstig moment toen Patricia Lie-A-Lien van CGV Capelle na een salto ach terover op de vloer eerst op haar knieën en vervolgens op haar kin klapte. EHBO'ers vreesden in eerste instantie voor een nekblessure of zelfs een hersenbeschadiging, maar na onderzoek in het ziekenhuis bleek dat dat niet het geval was. De Capelse hield alleen een flin ke schram onder haar neus over aan de val. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071 -535646 f Joyce van Zuidam van DOS Alphen maakt een handstand op de balk. De Alphense won in de categorie junio ren nationale wedstrijdsport. foto henk bouwman en nederlaag voor Alphenaren in dubbel programma BADMINTON. PETER KLEIN Flair heeft in de tweede.divisie van de landelijke badminton- competitie ook de laatste con current voor de koppositie aan haar zegekar gebonden. De Al phense formatie klopte BCO/lnproba 2 met 6-2. Het tweede team is na het gelijkspel bij Duinwijck 4 uit de titelrace in de derde divisie. Team drie behoudt in de vierde divisie na de benauwde 5-3 winst in de re gioderby tegen Apollo uit Roelofarendsveen een puntje achterstand op DKC 5.' Flair kan de tweede helft van de competitie met vertrouwen tegemoet zien. Vier van de vijf naaste concurrenten voor de ti tel, Delft, Weesp, het Sittardse WIK en gisteren ook nog BCO/lnproba 2, werden met 6- 2 verslagen. Alleen tegen Pho- notech uit Geleen werd gelijk gespeeld. Bianca Dijkstra blijft echter voorzichtig, „want als we tegen Delft verliezen, mogen we in alle andere wedstrijden geen fouten meer maken." Tegen BCO/lnproba 2 bleef Dijkstra, evenals Bas van Zeist, in single, dubbel en mixed ongeslagen. Edwin Dierckxsens won even eens zijn single, maar Sandra Kroon moest haar enkelspel en mixed met Dierckxsens afstaan. De Alphense reserves kwa men bij Duijnwijck 4 niet verder dan een draw. Na het verlies van Wouter de Lijster en Pieter van Maasdam trokken Sonja Id- zerda en Anita Verstraete de score weer gelijk. De Lijster won met Marco Overes het mannen- dubbel, maar de vrouwen verlo ren. Idzerda en Overes moesten hun mixed wegens een blessure van de laatste opgeven, Ver straete en Van Maasdam zorg den toch voor het vierde punt. Het tweede team van Flair mag voor de titel zijn afgehaakt, team drie doet nog mee. In de streekderby tegen Apollo moes ten Arnold Duijm en Mark Blom hun singles aan de Veners Rolf Driessen en Bert van Eijk af staan. Net als bij team 1 zorg den de Alphense vrouwen voor de gelijke stand. Petra Bos- Knoester en Elise Zandstra klopten invaller Thea Turk en Il se van der Meer. Driessen met Ad van de Brand zorgden voor het derde punt. De superioriteit van de Flair-vrouwen bleek in de overige dubbels. Bos-Knoes ter en Zandstra wonnen hun dubbel en met Duim en Blom ook hun mixen tegen de combi naties Turk met Van Eijk en Van der Meer met Van de Brand. Voor het tweede team van Apol lo redden Carol van Oyen en Ar no van der Heiden de eer tegen Huizen 3. Heel dicht was Veglo in Wad- dinxveen bij een zege op Invic- tus 3, maar alleen Randy The- pass kwam drie maal tot winst. De Leidenaars zijn nu heel dicht bij afdalen uit de derde divisie. Een divisie lager lijkt het tweede team zich te gaan handhaven. Bij de 6-2 winst op rodelan taarndrager SIO 4 behielden Stefen van Giezen (single en mixed), Frits Stafleu (dubbel en mixed) en Bianca van Delft (drie partijen) hun ongeslagen status Ronald Derksen en Irene Bik stonden hun single af. Jaco Lemmerzaal scoorde bij Shuttlewoude, dat 4-4 speelde tegen Slotermeer 5, honderd procent. Danny van Noort en Danny Plug zorgden in hun mixed voor het vierde punt Wassenaar nestelde zich via de 6-2 winst op Vederlicht in de veilige middenmoot. John van Egmond schaamde zich na zijn 15-13 verlies in de derde game. Frank van Leeuwen, Monique Hilgeman en Charlotte Los lie ten zich niet verrassen. Enkel de mixed van Los met Van Leeu wen ging nog teloor. BC Lisse stond na vier singles met 4-0 achter, maar beperkte het ver lies tegen BCR'91 5 tot 5-3 door de dubbels van Paul van de Hulst (met Rogier Moorman) en Sandra Bon (met Sandy de Haas) en hun gezamehlijke mixed wel te winnen. Debby Emmanuels en Wouter van der Wal verloren hun mixed met 15-13 in de laatste game. Spot vogels leed de tweede nederlaag op rij, 2-6 tegen de nieuwe kop loper Blue Sky. Dave Fredriksz en Corinne Kortekaas wonnen hun enkelspel. oach Ron de Vogel geeft aanwijzingen aan zijn spelers tussen twee periodes door. Chris Boot kijkt op tergrond toe. foto henk bouwman WATERPOLO DIRK KLOOS AZC trad zowel zaterdag als zondag in het strijdperk. Eerst werd Polar Bears met 10-7 ver slagen en vervolgens werd in Hilversum de eerste nederlaag van het seizoen geleden. HZC- De Robben was met 11-9 te sterk. Ook LZ 1886 moest zijn meerdere erkennen in HZC/De Robben. In Leiden wonnen de Hilversummers met 11-9. AZC won zaterdag de belang rijke wedstrijd tegen Polar Bears met 10-7. Een grote domper voor de Alphenaren was het verlies van aanvalsleider Bob Brebde. Al na drie minuten moest hij, nadat hij in de tang was genomen door Hans Nieu- wenburg en Bas de Jong, met een gebroken hand het water verlaten. Het toch al niet ruim in de basisspelers zittende AZC zal zijn topscorer node missen. Te gen Polar Bears werd dit verlies nog goed opgevangen. Na 3-3 in de eerste periode sloeg AZC in het tweede speldeel het be slissende gat. Halverwege stond er 6-3 op het scorebord, een wijk verbaast vriend en vijand met zege op Hoom ■0LO. WIM SIERA Wasser Vivax herstelde de nederlaag tegen de iB. De Oegstgeestenaren len in Dordrecht een lasti- door de plaatselijke wa- overeniging Merwede met te verslaan. De Dordtse rtatiekandidaat had aan- lijk weinig in de melk te ■len tegen het voortva- 'egonnen Vivax. De ploeg 'ark van Belkum counter den het geroutineerde, langzame Merwede dat n liéve lust was en nam in rste periode al een 4-2 'rong. Aan het eind van de periode kwamen de estenaren zelfs op 11-4 er geen vuiltje aan de In de laatste rondgang >t het arbitrale duo het ar- ig operende Merwede een te helpen. Vivax werd durend geconfronteerd itikluitingen en strafwor- Merwede zag de kansen en sloop nog angstig 'ij Ondanks een tumultu- slotfase was de zege toch e nummer vijf van de eer- Wsse. Doelpuntenmakers Serge Dietz (3), Sjors Ver- (3), Bram Tendeloo (2), Niels Plasmeyer (2), Roel Beu- gelsdijk en Ivo Dietz. Tweedeklasser Katwijk ver baasde zaterdag vriend en vij and door het sterke en hoog ge klasseerde Hoom met 6-3 te verslaan. Op de overwinning van Katwijk viel niet veel af te dingen. De formatie van Michel van der Zeeuw speelde sterker dan Hoorn en had opmerkelijk weinig moeite met de sterke mivóor Coevert. De door Kat wijk gehanteerde zoneverdedi ging wierp zijn vruchten af. Coevert nam alleen de eerste treffer voor zijn rekening. In de derde periode kreeg de over winning van Katwijk gestalte. Onder aanvoering van de sterk spelende Kjeld Boonstoppel counterde Katwijk naar een 5-2 voorsprong. In de laatste perio de stelden de zeekanters de tweede overwinning van het seizoen definitief veilig. Voor Katwijk doelpuntten Kjeld Boonstoppel (3), Alex en Marco Sieval en Hans Schaap. Sassenheim stelde teleur door met 6-5 te verliezen van het laaggenoteerde SVH. Het zwaarlijvige SVH ligt de ploeg van Sassenheim-trainer Leo van Pelt niet zo. De Rotterdamse formatie trekt maar mondjes maat naar voren en leunt op twee sterke aanvallers. Het bal vaste duo bracht de stand in de derde periode op 6-3. Sassen heim toonde wel karakter door in de slotfase met sterk spel de stand nog bijna gelijk te trek ken. Erwin de Bruin (2), Peter Bijman, Paul Geurds en Jerry Leepel scoorden voor Sassen heim. Koudekerk behaalde alweer de vijfde zege van het seizoen. In Alphen versloegen de Koude- kerkers het als zesde geklasseer de De Vuursche uit Baarn met maar liefst 8-1. Vooral in verde digend opzicht had Koudekerk zij zaakjes uitstekend voor el kaar. De Vuuursche kon maar zelden een gaatje vinden in het bastion van Koudekerk. De Vuursche nam wel de openings treffer voor. zijn rekening maar zag daarna de ploeg van inval- coach Bram Griffioen het heft in handen nemen. NZ PC uit Noordwijk ver sloeg Triton met 7-6 en behaal de daarmee de eerste zege van het seizoen. Een leuke opsteker voor de ploeg van trainer John Remkes. Zijn jongens debuteren dit jaar in de derde klasse en werden louter op forse nederla gen getrakteerd. De ommekeer marge die niet meer in gevaar kwam. De tweede wedstrijd dit weekeinde leverde de eerste ne derlaag op voor AZC. HZC/De Robben maakte gebruik van de smalle bassis bij de Alphenaren. Twee perioden ging het nog wel gelijkop (6-5), maar vervolgens buitte De Robben het fysieke overwicht uit en kwam het op 11-9. Teammanager André de Jeu zag een partij vrij worstelen. „De Robben spelen erg fysiek. Wij hebben daar de spelers niet voor. Zeker nu we Bob Brebde voorlopig missen, wordt het aantal jeugdspelers erg groot. Wellicht werpt dat in de toe komst zijn vruchten af, maar op dit moment komen we kracht tekort." Topscorer voor AZC in beide wedstrijden was Niels Joor, die zowel tegen Polar Be- ars als tegen HZC/De Robben drie keer scoorde. Kansen LZ 1886 heeft HZC/De Robben heel lang kunnen volgen. De laatste periode begon met een 9-10 voorsprong voor de ploeg van coach Jan Bram van der Luit. In de laatste zeven minu ten kregen beide ploegen ge noeg kansen tot scoren. Veel kansen werden echter gemist. Koos Issards bracht vanaf de midvoorplaats zo n twee minu ten voor tijd de beslissing. LZ 1886 had niet de kracht meer om nog in de achtervolging te gaan. Eigenlijk verloor LZ de wed strijd al in de eerste periode. FlZC/De Robben kreeg weinig kansen maar scoorde wel. LZ kreeg veel kansen, maar die ver zilveren was een probleem. De 0-3 achterstand die dit oplever de kon nog wel worden genivel leerd (7-7), maar dat kostte te veel kracht. Kracht die LZ 1886 in de slot fase, met.Jan Langerhorst (3 P's) en Martijn Laurense (een uit- sturing met vervanging, wegens commentaar) op de kant, tekort kwam. Dat de erg fysieke wed strijd niet uit de hand liep was zeker niet te danken aan de warrig leidende arbiter Joop van den Heuvel. Hij had zaterdag in het Vijf Meibad een off-day. Topscorer LZ 1886: Ronald Heemrood 3, Jan en Frans Lan gerhorst ieder 2. KORFBAL MICHEL VAN GENT Sponing Trigon is derde geworden op het toernooi van Koog Zaandijk. De ploeg van Peter Schallenberg won in haar groep met 17-11 van WION, maar verloor vervolgens met 16-15 van Dalto. Deze nederlaag betekende dat zij ae eerste plaats aan haar overwinnaar moest laten. In de strijd om de derde en vier de plaats waren de Leidenaars te sterk voor Rohda (Amsterdam) het werd 14-10. Dalto werd toernooi winnaar door in de finale Groen Geel te verslaan. De nieuwe hoofdklasser speelde op het toernooi met Wendy van Hooven in de basis. Zij heeft de plaats ingenomen van Mi randa Dekker, omdat zij volgens Schallenberg meer schot en 'power' in de ploeg brengt. Het zaaltoernooi betekende de laatste test in de aanloop naar de eerste Competitiewedstrijd te gen AKC van komende zondag. De nationale korfbalploegen komen weer naar Leiden in hun voorbereiding op de zaalinterland tegen Belgic. Zij spelen op 3 februari 1999 in de Vijf Meihal tegen Leidse selecties. Dit bete kent dat de traditie wordt voortgezet die op 29 februari 1984 be gon. De wedstrijden Leiden - Nederland zijn inmiddels zo inge burgerd dat het Korfbal verbond zelf de Leidse Korfbalfederatie benaderde voor de oefenduels. Het is niet duidelijk of de Leidse selecties uit lokale spelers zullen bestaan of dat er versterking van buiten de regio wordt gehaald. kwam tegen Triton uit Putten, dat op de zevende plaats in de derde klasse stond. De Noorwij- kers bleven gedurende het ge hele duel aan de goede kant van de score (3-0 en 6-4). De zege kwam bijna nog in gevaar na de 6-5 van Triton. Voor Noordwijk scoorden Ben Gorter (2), Leon Oliemans, Rutger Smeltink, Mark Bakker en Jan Willem van Rijn. Alkemade speelde een goede wedstrijd tegen 't Y, maar ver loor toch met 11-8. In de twee de periode werd doelman Mar tin Kiele uitgesloten. Zijn ver vanger Daan Elstgeest kweet zich goed van zijn taak, maar kon niet voorkomen dat Het IJ met de zege aan de haal ging. Rob de Jeu doelpuntte twee keer. De vrouwen van LZ 1886 speelden weer voor tiet eerst na het auto-ongeluk van een aantal weken geleden. Zonder de ge blesseerde Yvonne Flippo en Noeki Klein verloor LZ met 11-8 van Roderlo. Linda de Wit (3) en Yvonne van der Velde (3) scoor den voor LZ. De vrouwen van De Zijl/LGB wonnen met 8-5 van DJK/Zar. Alkemade verloor voor de vierde keer dit seizoen. Rotterdam was met 6-5 te sterk. Een deelnemer aan de kringkampioenschappen staat klaar voor zijn ra ce. foto dick hogewonint ZWEMMEN JACCO SCHAAP De kring Gouwe/Rijnstreek is zondag tweede geworden bij het Zuid-Hollands kampioen schap. Kring Rotterdam werd eerste, de zwemmers uit Den Haag en omgeving eisten de derde plaats op. Die tweede plaats had de kring voor een groot gedeelte te danken aan de zwemmers van LZ 1886. Zij waren verantwoor delijk voor negen van de veer tien ereplaatsen. Jeffrey Tame- ling (Katwijk), Robin Sprinkhui- zen (Zijl-LGB) en Peter Korte kaas (Zwetter) waren de niet-LZ zwemmers die een erepodium plaats wisten te halen. De twee afstanden bij de jon gens uit 1985, de 100 meters vrij en rugslag, werden gewonnen door Jeffrey Ta meling, die res pectievelijk 57.93 en 1.06.50 no dig had. Ook Sprinkhuizen werd op deze afstanden eerste, maar dan bij de oudste heren. Op de 100 meter rugslag was er bij de heren een verrassende nummer twee: Bart Vermeulen van LZ 1886. Vermeulen was inge schreven als reserve-zwemmer, mocht invallen en werd prompt tweede in een nieuwe persoon lijke toptijd van 1.02.54. Dit is des te opmerkelijker aangezien Vermeulen niet meer zo inten sief traint. Toesja Klein won, zoals ver wacht, redelijk eenvoudig al haar afstanden. Met de tijden die zij realiseerde, zou het in de jongste leeftijdsklasse uitkn mende talent, bij de oudste da mes geen gek figuur slaan. Dal zelfde geldt voor Dieuwertje Vermeulen die de 100 rugslag bij de vrouwen meezwom. I let meisje, geboren in 1984, werd met een knappe 1.11.54, derde bij de grote vrouwen. Lorette Velting heeft eindelijk haar fel begeerde startbewijs voor de NK. Na vorige week op de NK estafette, al dicht in de buurt van het limiet te zijn gekomen, was zondag haar eerste NK-li miet een feit. In 1.24.10 won zij daarnaast ook nog goud. Verder waren er nog persoonlijke me dailles voor David Wendt (2e op de 100 wissel, 3e op de 10 school) en I^enneke Van Schaik (3e op de 100 vrij). De afsluitende estafette werd het klapstuk van de dag. In de 8x50 meter vrije slag had Gou we/Rijnstreek af te rekenen met de kring Rotterdam. In een vier minuten durende thriller moest slotzweminer Robin Sprinkhui zen, met succes, al zijn krachten aanspreken om de Rotterdam mers naar een tweede plaats te rug te wijzen.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 27