lakker leidt Scylla naar ge op landskampioen MSV klopt koploper op inzet Leython rukt op naar de tweede plaats loeizame zege Saturnus Sport Pecos is dicht bij lijfsbehoud CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071 -5356463 Isi' tafeltennissers na zege op FVT in goede uitgangspositie voor finale schlemiel via gelukzoeker tot titelkandidaat. De ta- inissers van Scylla weten dat er in twee weken tijd tan veranderen. Op de voorlaatste speeldag van de iere competitie kreeg de Leidse ploeg in eigen hal met 6-1 klop van landskampioen Feijenoord van ngen en daarmee leken de kansen op de play-offs •ken. Na de miraculeuze ontsnapping vorige week laar plots de totale ommekeer. Ineens stuiterden de n zaterdag wel de goede kant op en dwong Scylla, Gerard Bakker jr. in een hoofdrol datzelfde FVT in de e wedstrijd van de halve finale met 4-3 op de knieën. .CERTJAN VAN GEEN uns bevreemdend was het tl op de uitslag weinig tot was af te dingen. Het 6-1 van twee weken geleden /erduidelijk, maar in alle ten geflatteerd. De uit was het gevolg van een off-day aan Leidse zijde, jing alles fout wat maar in gaan. Zaterdag zat het •n had de uitslag zelfs ho- kunnen vallen als Peter- e Vrind niet een zeldzame laag tegen Michel de Boer lieden. De tweede man ylla had pas één keer van oer verloren. Daartegen- tonden vier zeges. Hoewel ind na een dramatische game (9-21), de tweede uit het vuur sleepte (23- 21), had de Feijenoorder toch de overhand: 21-18. Het was het enige niet inge calculeerde tegenpunt voor Scylla. De twee verliespartijen van de jeugdige Bader Lfatmi waren dat wel. Lfatmi - normaal spelend in het tweede, maar za terdag invaller voor de aan zijn rug geblesseerde Martin van Rijn - speelde zeker niet slecht. De Leidenaar traint echter van wege schoolverplichtingen dit jaar minder dan goed voor hem is, zodoende kon hij tegen res pectievelijk Barry Wijers (18-21, 18-21) en Nermin Smajic (16- 21, 13-21) al op voorhand niet stunten. Doordat Lfatmi in de derde en zesde partij aan de beurt was, kende de tweestrijd een boeiend verloop. Gerard Bakker jr. zette de toon door tegen Smajic de zege voor de poorten van de hel weg te slepen. De kopman van Scylla keek in de derde game tegen een beslisend lijkende 12-17 achterstand aan. Bakker scoorde echter vijf pun ten op rij en die klap kwam de hoor- en zichtbaar balende Bos niër niet te boven. Feijenoord- coach Alfred de Jong weet het verlies aan het ontbreken van scherpte. „Hij had het gewoon af moeten maken. Als je voor staat mag je niet angstig wor den. Onder 'scherpte' versta ik ook de voorbereiding op de wedstrijd. Ik had ze vijf dagen voor deze wedstrijd al gewaar schuwd. Het was de vorige keer dan wel 6-1, maar voor mij stond al vast dat het dit keer 4-3 of 3-4 zou worden. Scylla mag je niet onderschatten. Het punt van Bakker bleek cruciaal. Als Scylla met 0-3 uit de eerste drie enkelspelen was gekomen, was het waarschijn lijk dezelfde kant opgegaan als twee weken geleden. Nu was het FVT, dat op de momenten dat het erom ging in de fout ging. De dubbeloverwinning van Bakker en De Vrind op het duo Wijers/De Boer was een aardige revanche op het vorige verlies, maar niet opzienbarend. Dat Bakker ook zijn tweede en kelspel tegen de Rotterdamse kopman De Boer in winst om zette, was eveneens verre van ondenkbaar, maar werd be haald op routine. Tot 15-15 in de beslissende game kon het duel twee kanten op; zeven punten later zag de zege van Bakker er afgetekend uit. Door het voorspoedige ver loop, bleek al gauw dat voor De Vrind in zijn laatste partij geen vuiltje meer aan de lucht was. De duidelijk zenuwachtige Wij ers, pas 16 lentes jong, kwam niet tot zijn gebruikelijke niveau en was dus een simpele prooi voor de 30-jarige Leidenaar: 21- 18 en 21-14. Voor 'Pietje' Bakker, zaterdag met drie zeges letterlijk en fi guurlijk de grote man bij Scylla, kwam de overwinning niet on verwacht. „Het zit gewoon dicht bij elkaar. Vier partijen worden in drie games beslist. Vorige keer viel het net de verkeerde kant op, maar dit was voor ons het beste scenario. Achteraf kun je misschien zeggen dat we een andere opstelling hadden moe ten maken, maar normaal wint De Vrind van De Boer. In die laatste partij wist ik van het be gin af aan al dat Peter-Paul zou winnen", aldus Bakker. Gerard Bakker jr. aanschouwt het duel tussen Bader Lfatmi (links) en Barry Wijers. 'Pietje' Bakker was goed voor drie punten en had zo een groot aandeel in de zege van Scylla op Feijenoord. foto henk bouwman De Vrind erkende dat hij za terdag niet in grootste vorm was. „Dit was bijna het maxi male scenario. Eén partij klopte niet, maar De Boer hoort wel tot de top 10 van Nederland. In mijn laatste wedstrijd had ik het geluk dat ik de rustigste van de twee was", analyseerde De Vrind. Voor Alfred de Jong is er de komende week werk aan de winkel. De Rotterdamse coach zal vooral op het mentale vlak zijn spelers weer op het juiste pad moeten krijgen. Dat de druk voor de landskampioen zaterdag te groot was geworden, ontkende hij ten dele. „Wij heb ben een heel nieuw team en zijn nog niet gelouterd, zoals Scylla. Drie weken geleden zei iedereen nog dat wij de play offs niet zouden halen en het was voor mij niet zo, dat wij na die 6-1 opeens weer titelkandi daat waren. Voor mij is dat An kerstars, maar we hebben nog steeds kans op de finale. Thuis spelen wij veel beter met het publiek achter ons." Hoewel het uitgangspunt van Scylla tot tevredenheid stemt, moeten de Leidenaars volgende week zondag in Rotterdam we derom winnen. Het gamesaldo is niet voordelig en dat gaat meetellen als FVT het tweede duel met 4-3 wint. Bakker wil daar niet eens aan denken. „Vo rige week speelden we in Gro ningen tegen Ankerstars ook voor 300 man en toen wonnen we ook." Scylla - Feijenoord van Teylingen 4-3. Gerard Bakker Nermin Smajic 14-21. 21-14. 21-18; Peter-Paul de Vrind - Mi chel de Boer 9-21, 23-21. 18-21; Bader Lfatmi - Barry Wijers 18-21, 18-21; Bakker/De Vrind - De Boer/Wijers 21- 17. 15-21, 21-12; Bakker - De Boer 21- 13, 15-21. 21-16; Lfatmi - Smajic 16-21. 13-21De Vrind - Wijers 21 -18. 21 -14 BASKETBAL KARIM IDRISSI MSV leverde een goede collectieve presta tie, hetgeen werd beloond met een klinken de zege op koploper Akrides (97-76). „De topploegen hebben individueel meer routi ne dan wij, maar als je veel inzet levert dan kom je ook een heel eind", aldus MSV- coach Burhan Alibegovic. Mede dankzij het harde werk van centers lan en Bart Koek onder de borden, scoorden de Noorwijkers veel punten van korte afstand. De zege kwam nog even in gevaar toen een aantal spelers, waaronder Jan Koek, in het begin van de tweede helft in foutenlast kwamen. Maar door het goed benutten van de bank, werd de zege veilig gesteld. Scores MSV: Steenvoorden 38, Bart Koek 27, Van Leeuwen 12, Jan Koek 12. Sid Bruinsma was ondanks een krappe winst (59-58) des duivels over het gemene spel van Blitz' tegenstander Attacus. De op ponent uit Brabant heeft in Voorschoten dan ook de bijnaam 'Veghelse Varkens'. Ook over de arbitrage was de speler/coach allerminst te spreken. Bruinsma zelf hield aan een doelbewuste 'aanslag' van een Veg helse tegenstander een gekwetste pols en een pijnlijke rug over. Deze actie, Bruinsma werd achter een screen onreglementair op gevangen, is overigens vastgelegd op video en zal aan de bond worden toegestuurd. Blitz speelde tegen Attacus geen goede wedstrijd, maar won met name door scherp te verdedigen. Scores Blitz: Vegter 12, Verwoerdt 10. BS Leiden bleek een maatje te klein voor koploper BCA (73-54). Zonder Matthijn van Zon, die wegens motivatieproblemen is ge stopt met basketballen, en Timo Versteegen wisten de Leidenaars het tempo nog lang vol te houden. En dit ondanks het feit dat het team van Ivo Boom met slechts acht spelers aan de tip-off verscheen. Maar toen center Ben de Jong halverwege de tweede helft met een blessure moest afhaken liep de tegenstander definitief weg. Scores BS Leiden: Pang 14, De Jong 12. De Junioren van Blitz kwamen in Delft te gen DAS nog wel op een 20-24 voorsprong, maar de jeugdigen uit Voorschoten raakten hierna de weg kwijt. Bij de rust keek de ploeg al tegen een 33-27 achterstand aan en na de rust liep de Delftse jeugd uit tot 53- 34. Het Voorschotense schot wilde niet meer vallen en onder de borden buitte DAS haar lengte uit. Eindstand 75-53. Vrouwen In de eredivisie bij de vrouwen pakte BV Leiderdorp een knappe zege. In eigen huis wonnen de vrouwen met 74-61 van Jolly Jumpers. De wedstrijd kende een aarzelend begin van beide teams. Na vijf minuten was de stand 6-6, tien minuten later gaf het sco rebord 8-9 aan. Hierna liep Leiderdorp uit naar een 36-29 ruststand. Lang hielden de teams elkaar in de tweede helft in even wicht, tot de laatste minuten van de wed strijd. Toen drukte de thuisploeg door, me de dankzij een schotpercentage van 62 pro cent. Scores BV Leiderdorp: Van der Voort 21, Schuit 15. BV Lisse maakte gehakt van Prisma (73-42). Het klasseverschil werd overigens in de eer ste helft nog niet duidelijk gemaakt, getuige de ruststand (35-30). Volgens coach Hans van Vegten wist zijn team in het begin geen raad met de zone-verdediging van de te genstanders en ontbeerden zijn speelsters de broodnodige felheid. Dit werd in de tweede helft rechtgezet, een helft waarin de vrouwen fanatieker speelden en de oppo nent met vele fastbreaks het zwijgen werd opgelegd. Scores BV Ijsse: Marleen Droogh 18, Van de Heuvel 18, Ellen Droogh 14. Bij de junioren versloeg Grasshoppers het bezoekende Sharks met 82-59. Grasshop pers schoot zeer matig, 34 procent, maar wist gedurende de gehele wedstrijd verde digend zeer veel druk op de tegenstander te leggen. Die pressie werd de Sharks uitein delijk ook teveel. In de tweede helft nam Grasshoppers afstand van de tegenstander. Scores Grasshoppers: Versteeg 22, Van der Burg20 (18 intercepties). De junioren van BV leiderdorp dolven het onderspit bij Shooters (82-64). Zonder enige beleving en bezieling spelend liepen de meisjes de gehele wedstrijd achter de feiten aan. Bij rust had Leiderdorp al een ruime achterstand (41-26). In de tweede helft werd nog wel een inhaalrace ingezet, maar dichterbij dan zes punten kwam Lei derdorp niet. Scores BV Leiderdorp: Gosschalk 21, Van der Voort 21. TAFELTENNIS RON HOOCENDAM Het afgelopen weekeinde kreeg een aantal Leidse clubs de gelegenheid om een duel in te halen. Pecos Oegstgeest sloot de achtste speeldag van de eerste divisie af met een 10- 0 overwinning op degradatie kandidaat ('osmos. Het in de derde divisie acterende De Treffers verstevigde zijn kop positie door Falco met 7-3 te verslaan, terwijl de kansen van Rijnsoever op promotie even eens in tact blijven na de goe de resultaten tegen 't Zand. (7- 3 en 10-0). Oegstgeest had geen kind aan Cosmos. In de Voscuyl za delden Marco van der Meij- den, René Waterreus en Rem co van der Does hun Brabant se opponenten na de 10-0 ne derlaag op met degradatie. Oegstgeest heeft nog twee punten nodig om ook volgend jaar uit te komen in de op één na hoogste klasse. Daarvoor mag het Oegstgeester trio vol gende week afreizen naar Cos mos en ontvangt de ploeg in de laatste pot het uit Limburg afkomstige VSI, dat ongetwij feld ook zal degraderen. De Treffers won twee weken gele den in hel Limburgse Valken burg met 7-3 van Falco en leg de zaterdag in eigen huis de opponent met dezelfde cijfers op de pijnbank. Rico van Veen was driemaal ongenaakbaar, Huub Smit tweemaal en Ron van Veen één keer. De Roelo- farendsveense club blijft, met drie punten voorsprong op Victoria en The Back Hands, in de race voorde titel. Of Rijnsoever zich aan het einde van de derde-divisie ti telstrijd (groep 7) de sterkste mag noemen hangt af van de laatste wedstrijd. Op 28 no vember wacht de beslissings wedstrijd tegen Spaarne. In het afgelopen weekeinde speelden de Katwijkers twee maal tweemaal tegen 't Zand. in Middelburg buitten de Zeeuwen het thuisvoordeel uit met drie punten, maar in Kat wijk kwamen dezelfde gasten er niet aan te pas: 10-0. Voor Play Fair wordt het na de 5-5 tegen FVT 3 ook spannend. Maar dan met het oog op lijfs behoud in de vierde divisie. De vrouwen van Pecos ble ven in en tegen Hoonhorst steken op een acceptabel ge lijkspel (5-5). De Oegstgeest- sen staan na acht duels twee punten achter op Red Stars 2, koploper in de tweede divisie. Dat verschil lijkt klein, maar de Venrayse collega's hebben een minder zwaar programma voor de boeg dan Oegstgeest, voor wie Jeanine Timmers (2x), Miranda Karsdorp en in valster Mirjam van 't Ixjo de punten bijeen sloegen. De jon ge vrouwen van De Treffers verloren met 7-3 van BSM en moeten tegen Furst Kantoors 2 (thuis) en JCV uit alles uit de kast halen om te overleven in de derde divisie. Docos (groep 3) sloot haar wedstrijd tegen ATV/Viveen af met 5-5 en kan onbevangen de competitie uit spelen. istreek wint royaal van Cosmos BAL» FRANK BONTE eerste divisie bleven de mannen van Sa- is weer met minimale marge overeind te- itomium, 18-17 (rust 8-8). De vrouwen van ïolte zijn van slag. In Poeldijk werd het te- )et onderaan de ranglijst bungelende Ver- 120-12 (rust 11-6). In de derde divisie won- Je mannen van Rijnstreek royaal van Cos- 29-23 (rust 15-8) en bleven ook de Satur- eserves simpel overeind tegen Hermes, 21- ust 10-13). Bij de vrouwen had de langza- and ingespeelde combinatie Stompwijk- play geen probleem met V et C, 20-11 (9-6) Belde Oase de punten met Treffers, 15-15 5-7). lumus verdedigde sterk, maar bleef aanval- onder de maat. En als er in de Atomium- isie toch nog gaten vielen, werden de daar- nstane kansen niet optimaal benut. Hoe- Je defensie de uitslag bepaalde blijkt uit de ae. Twee minuten lang hield Satumus bij stand tegen de Atmomium-aanval met Otten in een hoofdrol als sluitpost. Twee js van de Rotterdamse aanval had hij zon- ijn reputatie te schaden kunnen laten pas- maar hij bleef met verve overeind en aldus zijn team aan de goede kant van de De behaalde winstpunten stemden trai ler Barreveld bepaald niet onverdeeld te- •n. De break-out vanuit de sterke defensie niet uit de verf. „Waarschijnlijk", aldus veld, „omdat de defensie teveel energie en omdat ook niemand echt durfde te en angst de aanvallende acties beheerste, n bezit houden is een belangrijke zaak, i op een gegeven moment moet je wel (den." lukkig voor Saturnus miste Atomium zijn •te aanvaller, anders hadden de Rotter- ners de punten waarschijnlijk mee naar genomen. Defensief lijkt Saturnus op de ?weg. Nu de break-out nog. Topscorers bij nus waren Nico Mooren, vijf doelpunten, eek de Bakker, vier treffers, reholte zwalkt. Tot een andere conclusie kan men moeilijk komen als de .twee laatste wedstrijden worden belicht. Verliezen van twee ploegen die onderaan de ranglijst toeven, For tissimo en Verburch, is op zich al zorgwekkend, maar de marge geeft nog meer te denken. Fore- holte bleef tegen een fel Verburch van meet af aan in gebreke. Defensief leek het vaak op de bekende gatenkaas en aanvallend werd geen duel gewonnen. De dirigent in de defensie, Elly van Leeuwen, bleef na rust op de bank en kwam niet meer in actie. Commentaar van trainer- /coach Rinus Rondberg: „Geen communicatie, geen eenheid en dat is het. Niet in de defensie en niet in de aanval. Het resultaat is er dan ook naar." Verrassend In de derde divisie blijven de mannen van Rijn streek verrassend sterk uitpakken. Paul Tim mermans, speler en coach, mag stellig tevreden zijn over de prestaties. Ook in de derde wed strijd van de competitie bleven de Alphenaren met een royale marge overeind. Cosmos bood weliswaar hardnekkige tegenstand en legde zich geen moment neer bij de grote achterstand, maar het bleef vechten tegen beter weten in. Rijnstreek won met 29-23. De Saturnus-reserves speelden de vroegere grootmacht in het nationale handbal, Hermes, na rust volledig aan gort, 21-28. De reserves scoorden vaak met break-outs, met Frank Nieu- wenhuys (vier treffers) in de hoofdrol. Stomp- wijk/Fairplay had aan V et C geen kind. Vanaf het begin bleken de gasten nauwelijks in staat aanvallend kansen te scheppen tegen de 5-1 de fensie die Stompwijk/Fairplay hanteerde. Het vele loopwerk was zo doorzichtig, dat de verde diging nauwelijks in verwarring werd gebracht. Topschutter bij Stompwijk/Fairplay was Yvonne Bennis met 5 treffers. Oase leidde twee minuten voor tijd met 15-14 tegen Treffers na de gehele wedstrijd tegen een achterstand te hebben aan gekeken, maar moest in de slotminuut toch nog de gelijkmaker toestaan. Een terechte uitslag overigens. Angelique Schonk was bij Oase de topschutter met zes treffers. LEIDEN CHRIS HARTMAN In de volleybalcompetitie klom men de mannen van Leython naar de tweede plaats door een overwinning op VOC-Maarssen. NOVO zakte in dezelfde klasse naar de voorlaatste plek door roemloos onderuit te gaan te gen debutant Waterlanders. Bij de vrouwen had een jeugdig Gemini/Kangeroes geen enkele moeite met degradatiekandi daat Stam/Sovoco 3. Reno Jagtman, de trainer- /coach van Gemini/Kangeroes, gunde de jonge speelsters bin nen zijn selectie veel speeltijd tegen Stam/Sovoco. Jagtman: „Die ploeg stond puntloos on deraan en had nog geen set ge wonnen. Dus dat durfde ik wel aan." Met Danielle van der Pluym, Linda Botermans, Joyce van Kooy en Anne van Dijken in de gelederen speelde Geinini- Kangeroes in de eerste en tweede set niet onverdienstelijk (15-8, 15-7). In de derde periode viel de concentratie weg aan Voorschotense kant, waardoor Jagtman genoodzaakt was in te grijpen. Bij een 9-12 score dien den Rachelle Hoedemaker en Elsbeth van der Berg hun op wachting te maken. Dat hielp, want bij 15-13 was het leed ge leden. Jagtman: „Gelukkig maar, want ik vond de tegen stander een ploeg van niets. De vrouwen van RW leden hun tweede nederlaag van dit seizoen. VC Nesselande 2, op bezoek in Rijnsburg, was daar verantwoordelijk voor. De partij eindigde in 2-3. Setstanden: 15- 3, 8-15, 12-15, 15-6 en 9-15. Zoals de setstanden al aange ven, speelde RW wisselvallig. De start was uitstekend, waarbij aangetekend dient te worden Tanja van Bezooyen, Ingrid Kalmeijer, Petra Bleijinga en Rachelle Hoedemaker (v.l.n.r.) van Gemini/Kange roes luisteren tijdens een time-out geconcentreerd naar hun coach Reno Jagtman. foto loekzuyderduin dat Nesselande tijd nodig had om aan de speelzaal te wennen. In de sets die verloren gingen, was de passing verre van opti maal en kon RW geen greep krijgen op de middenaanval van zijn tegenstander. Florijn de Mare toonde zich opnieuw een waardevolle invalster. Zij ver ving Sandra Koelewijn regelma tig in het achterveld. In de laatste set wisselden de ploegen bij een 6-8 stand van speelheïft. De mannen van NOVO zakten naar de voorlaatste plaats door op eigen bodem van Waterlan ders te verliezen. Hoewel Erik de Muinck en Kees Ouwehand ontbraken, speelde NOVO in eerste instantie niet onverdien stelijk. Het team van trainer- coach Frans van den Berg won de eerste set met 15-6. De vol gende drie speldelen gingen echter verloren. Dat kwam enerzijds doordat de Noordwij- kers fout op fout stapelden en anderzijds doordat Waterlan ders steeds beter ging spelen. Het inbrengen van Ton Pes- schier als spelverdeler voor Tim Oortwijn zette ook al geen zo den agn de dijk. NOVO bezat onvoldoende veerkracht om zich terug in de wedstrijd te knokken: 4-15, 13-15 en 11-15. De matige trainingsopkomst speelt zeker een rol bij het on dermaatse presteren van NO VO. Voor WO/Aspasia was ook al geen succes weggelegd. De ploeg uit Hazerswoude/Koude kerk moest in Delft de eer aan Delta laten. Delta won de wed strijd met 3-1 (15-10, 15-3, 14- 16 en 15-13). WO/Aspasia moest het doen zonder Ruud Schaft en Richard Wendt. Ook trainer/coach Hans Broere was er niet bij. Speler Macco Korte- weg Maris fungeerde als coach. Het dikke verlies in de tweede episode was te wijten aan een serie stopfouten. De winst in de derde reeks was het gevolg van nonchalant optreden van de thuisclub. In de vierde periode liep WO/Aspasia aanvankelijk uit naar 1-8. Ondanks het feit dat Dinant de Jong uitviel met een enkelblessure bleef WO/Aspasia in de race tot 11- 13. De volgende vier punten waren voor Delta. Leython rukte op naar de tweede plaats van de ranglijst door een 3-0 zege op VOC- Maarssen. Tot zaterdag was de ploeg uit Maarssen de voor naamste concurrent van koplo per Utrecht. VOC-Maarssen bleek echter boven zijn stand te leven. Coach Willem Spierdijk: „Het was in feite een simpele overwinning. We speelden de gelijk en hebben het alleen in de tweede set even moeilijk ge had." In die set veranderde VOC-Maarssen een 6-1 stand in 7-10. Het inbrengen van Florus van der Giesen als spelverdeler bleek de oplossing. VOC-Maars sen maakt nog slechts een punt (15-11). De eerste en derde reeks won Leython mei 15-7. De mannen van RW zege vierden in Odijk met 3-1 over Verkerk/Boll. In het eerste spel deel produceerden de Rijnsbur gers tal van pass- en aanvals- fouten. Bovendien ontbrak de servicedruk. waardoor het team uit Odijk zijn geliefde combina tiespelletje kon spelen. Onder aanvoering van spelverdeler Ro nald Verheij revancheerde RW zich in de drie sets die volgden. Het nam meer risico's met de service, hetgeen goed uitpakte. Bij RW kampte Jeroen Bol met een blessure. Hij zat daardoor veelvuldig als (enige) wisselspe ler op de bank naast coach Er- win de Groot. Uitblinker in het Rijnsburgse team was Ronald Verheij. Door zijn inbreng kon RW zich alsnog manifesteren. Setstanden: 15-10, 10-15, 9-15 en 8-15.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 23