panning en sensatie in Lisse Katwijk wordt pas in de tweede helft wakker iiick Boys heeft erwinning nodig Amateurvoetbal Tussen arbiter Bakker en Scheveningen komt het nooit meer goed Ter Leede wint eenvoudig van Excelsior Pernis: 5-1 Polman terug bij FC Lisse JAC 16 NOVEMBER 1998 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk c c peter blok heeft zaterdagmiddag kensluiter Rozenburg lang met zichzelf lo- rstelen. Tegenstander ïrg profiteerde daar gre- i mocht dan ook na de minuten met een 1-0 >ng de kleedkamer op- In de tweede helft kwaliteit van de oran- i onmiddellijk boven- waardoor Katwijk uit- toch nog een ogen- eenvoudige zege wist n:2-4. eerste deel lag Katwijk lelijk met zichzelf in de een stormachtige >t daarin onmiddellijk een handvol kansen, zakte de ploeg van Bob Kootwijk diep in het moeras. Gemakzucht door onderschatting was daarvan de belangrijkste reden. De thuis club had immers een week eer der van ARC een ongenadig pak slaag (7-0) gehad, terwijl Kat wijk FC Lisse juist met 5-0 op de pijnbank legde. Veel balverlies, een slechte or ganisatie en een te laag tempo waren het logische gevolg van de slappe wedstrijdinstelling van de Katwijkers. Rozenburg, dat donderdag zijn trainer Fran cis Janse op non-actief stelde, rook dan ook zijn kans. De gast heren stuurden de centrale man Ricardo Bos naar voren om de druk op het doel van Hugo van Duyn op te voeren. Die tacti sche wijziging wierp vrij snel zijn vruchten af. Rozenburg- spits Patrick Bekker liet Eric Bouwmeester zijn hielen zien en passeerde keeper Van Duyn met een zuiver schot: 1-0. Eerder in de wedstrijd had Katwijk-verdediger Wilfred Kwestro al een schot van Martin de Ronde pas op de doellijn on schadelijk gemaakt. Een teken aan de wand dat de staartclub in de eerste helft de dienst uit maakte. Vlak voor rust had de volledig vrijgelaten Patrick Bek ker zelfs een unieke kans om Rozenburg naar een 2-0 voor sprong te schieten. Zijn inzet miste het doel van Van Duyn echter volledig. Pas na de rust liet Katwijk zijn ware gezicht zien. Een hoog tempo, een vlotte balcirculatie en een gedegen aanvalsopbouw vanuit een strakke organisatie gaven het tot dan toe doffe Oranje weer glans. Katwijk kwam langszij dankzij een cadeautje van scheidsrech ter Van Waveren, die een buite ling van Marco de Ridder met een penalty wel zeer royaal be loonde. De Ridder schoot de st»afschop zelf binnen: 1-1. Kort daarop zette Peter van Duyn Katwijk met een fraaie treffer - vanuit stand vol in de kruising - op het juiste spoor: 1 -2. Peter van Duyn, de absolute uitblinker bij de Katwijkers, le verde vervolgens een puntgave voorzet af, die door Marco de ng, sensatie, zes nten, acht gele kaar een rode prent. Het uidelijk zijn: de toe- vers bij FC Lisse-Ca- ebben zich niet ver- Daarbij kwam nog wedstrijd twintig n werd onderbro- ndat Capelle-speler van der Ent het aan kreeg met een sup- m de thuisclub. IS HARTMAN absentie van Murat Bö- iy Simons (beiden ge en René Ras (gebles- pchten bij FC Lisse Kee n, Tofïk Matoug en Aad in cle basis starten. Ri- •oeneweg, die vanwege et had kunnen trainen, ibank. Voor hem speel- Smakman. Aanvanke- let naar uit dat FC Lisse eens vrouwe Fortuna zijde had. Het eerste e betrof een op het oog :re goal van Arne van die in de negende mi- i onduidelijke redenen jiter Constan Cebrian ekeurd. e nummer twee had ng op een inzet van ran Bemmel. Het schot, ïuten na de afgekeurde ;evuurd, was voorbe- n naast het doel te ver maar raakte onderweg n. Daardoor carambo- i bal onbereikbaar voor s Marcel Smith in het issen was al duidelijk n dat de laatste linie Lisse niet het sterkste de ploeg vormde. Met tefan Spruyt, niet erg ir op het gladde veld, onzekere indruk, s het Spruyt die de ge- voorkwam. Na een van doelman Ron Bou- kte de lange verdediger nde doellijn, een minuut nadat de na de onderbreking het :er hadden betreden Een verdediger van Capelle heeft handen en voeten nodig om Jefrel Linger te stuiten. kwam Capelle alsnog op 1-1. Alex van der Made doelpuntte. Net als in de eerste helft viel er na de pauze weinig lijn in het spel van de Lissenaren te ont dekken. Veelvuldig werd de bal vanuit de defensie met een ver re trap naar voren getranspor teerd. Gelukkig voor FC Lisse stond daar Jerrel Linger. Als hij aan de bal kwam was het op passen geblazen voor Capelle. Aad Andriessen, trainer van Ca pelle: ,,Wat een voetballer die Linger. Onze verdedigers kon den hem absoluut niet afstop pen." Acht minuten na rust be wees de donkere spits zijn klas se weer eens met een onnavolg bare solo. Een passje op Bozuwa volgde en de 2-1 was een feit. Maar ook deze voorsprong kon FC Lisse niet behouden. Geschutter in de defensie leidde halverwege het tweede speldeel tot een goal van verdediger Wout Ooms. Ook in het resterende deel van de strijd bleven de twee ploegen de toeschouwers' amuseren. Door de uitsluiting van Ton van Bremen (twee keer geel) leek FC Lisse in het laatste kwartier over de beste papieren te beschik ken. Zeker toen opnieuw Linger er vandoor ging en invaller Mar co Biervliet de kans bood er 3-2 van te maken. Een blunder van Spruyt, in blessuretijd begaan, stelde Ame van Gelder in staat toch weer gelijk te maken. Eilander: „We zijn drie keer op voorsprong gekomen en zijn die voorsprong drie keer kwijt geraakt. Ergens doe je het dan niet goed. Verdedigend klopte het niet altijd. Dat is opvallend, want de verdediging heeft in de voorgaande wedstrijden juist de kar getrokken. Positief is dat we FOTO KEES VAN HOOGDALEM drie keer gescoord hebben. In de eerste zeven wedstrijden hebben we er maar vijf ge maakt." Andriessen: „Achteraf ben ik blij met het punt. Als je in blessuretijd de gelijkmaker scoort, mag je niet ontevreden zijn. Toch blijf ik erbij dat wij het betere veldspel hebben la ten zien. Zeker in de eerste helft." FC Lisse: Bounian; Said Elmahdadi, Van der Zwet, Spruyt. Van der Lugt; Moei Tan (89. Mohamed Elmahdaai), Matoug, Smakman (79. Groeneweg); Van Bemmel, Bozuwa (79. Biervliet). onno broekhof I niet goed met Quick brige week verloor de b trainer Cees Tempel- flanks een numerieke Iheidmet 1 -0 van fjk; zaterdag was Excel- tssluis op Nieuw Zuid te •2. Niet zo zeer de ne- geeft te denken als wel bonde spel. De blauw- pnden in de eerste helft (lp een licht veldover- maar gaven door een [defensieve blunders in nuten de wedstrijd uit Na de thee zakte Quick ipeloos ver weg. Excel- pssluis had de Katwij- |de rust een ongenadig |g kunnen geven. Con- tverlies bij de Maaslui- I bespaarde Quick Boys pvarte dag. maar niet dat ik nu (mijn vel zit", zei Tem- p de nederlaag. De Kat- pfenmeester wilde niet pn een collectieve wan- f van zijn ploeg. „De lift speelden we heel re 's we dan scoren loopt Baal heel anders." Quick Boys, met Martin (en door studie opgelo- [ungsachterstand op de toorde niet. Hans van zag éen kopbal net 't doel verdwijnen: Mi- puner een schot gestuit acelsior goalie Rob kyer en Jaco de Jong bal op de paal belanden biappe actie van Peter IMaassluizenaren had- 'hun visitekaartje reeds Het team van Eric f bepaald geen wonder bar beschikt met Davy 1 en Emanuel Monteiro wel over twee getruukte spitsen die het iedere verdediging moeilijk maken. Na een kwartier kwam Mon teiro, nadat Schaap onder de bal doorkopte, vrij voor Tom van der Niet. Monteiro ver zuimde zijn zevende seizoens treffer aan te tekenen. Na ruim een half uur zette diezelfde Monteiro vanaf rechts scherp voor. Tom van der Niet moest andermaal een inspanning ver richten wat hem een spierbles sure opleverde. Zijn vervanger Peter Kromhout moest direct aan het werk. Een fraaie actie van Vermaas en Monteiro, waarbij de Quick Boys verdedi ging wel erg sloom reageerde, bracht Monteiro alleen voor de invaller-doelman die het schot pareerde. Het was een vinger wijzing. Tien minuten later rondde Emanuel Monteiro wel af. Marcel Lippuner verzuimde Monteiro af te dekken na een combinatie met Michel van Strien, 0:1. Quick Boys wilde niet met een achterstand de rust in en speelde vol op de aanval. Het gevolg was dat de deur in de Katwijkse defensie wijd open kwam te staan. Davy Vermaas troefde simpel Jan Jeroen Schaap af en schoot over de iets te ver voor zijn doel staande Kromhout nummer twee bin nen. Er restte Quick Boys nog 45 minuten om de stand gelijk te trekken, maar met de minuut speelde Quick Boys slapper. Geeh pass kwam aan, er was geen positiespel meer, verdedi gend was het een puinhoop, bijna alle persoonlijke duels werden verloren en ook op inzet werd Quick Boys afgetroefd. Raymond Flaton uitgezonderd. Quick-Boysspeler John Kroon probeert langs een verdediger van Excelsior Maassluis te komen. FOTO KEES VAN HOOGDALEM Hij buffelde als. vanouds, maar in al zijn ijver schortte het vaak aan zuiverheid zodat zijn in spanningen veelal zonder ren dement bleven. Wel leverde zijn gedrevenheid een gele kaart op. Flaton's derde alweer zodat hem een schorsing boven het hoofd hangt. Tempelaar was ook daar niet blij mee. Hij be aamde dat zijn ploeg in de hoek zit waar de klappen vallen „Het zit niet mee. Dan .ga je tegen je zelf lopen voetballen. Alles gaat dan net mis. We hebben snel een overwinning nodig, want zo gaat het de verkeerde kant op." Als Excelsior nog over enige scherpte had beschikt was de Katwijkse nederlaag zeker twee keer zo hoog uitgevallen. Mon teiro, Vermaas, Loeve en Cle mens vonden 0-2 schijnbaar al mooi genoeg. Symbolisch voor het ineenstorten van Quick Boys was een actie van Michel van Hooij. De middenvelder speelde voor de rust nog rede lijk, maar raakte in het tweede bedrijf -zoals veel van zijn ploegmaats- geen bal meer. Kort voor het eindsignaal had Van Hooij alle tijd en ruimte voor een zuivere voorzet. De bal verdween in de duinen. Quick Boys: Van der Niet (35. Krom hout). Schaap. Van Dijk, Lippuner. Van der Plas, Van Hooij, Van Schijndel. Fla ton, Kroon (75. Van Beelen). De Jong (60. Star), Kruit. Ridder feilloos werd binnenge- kopt: 1-3. Daarmee was de wed strijd tien minuten na rust meteen definitief beslist. Een kwartier voor tijd deponeerde rechteraanvaller Mohammed Ben Said de bal in de korte hoek achter de te laat reagerende Ro zenburg-keeper Perry Hoog stad: 1 -4. Pogingen van Katwijk om de score verder op te voe ren, stierven voortijdig in schoonheid. In de slotminuut deed Rozenburg door toedoen van Lennaert van Kalker nog iets terug: 2-4. Katwijk-trainer Bob Kootwijk was niet tevreden over het ver toonde spel, maar wel blij met de behaalde knikkers. „Van Ro zenburg moet je gewoon win nen en dat hebben we gedaan. Maar verder hebben we geen enkele reden om ons op de borst te slaan, want we hebben werkelijk een draak van een eer ste helft gespeeld. Het moge duidelijk zijn dat we volgende week tegen Scheveningen uit een heel ander vaatje moeten tappen, willen we ook maar een schijn van kans hebben." Katwijk: H. van DuVn (46. Van Kestc- ren); Pronk, Bouwmeester, Van der Meer, Kwestro: Slootweg. P. van Duyn. Bon; Van Delft (65. Molenaar), Said (79. Robbers), De Ridder. ven onderuit ging. Opnieuw geen strafschop. John Blok liet zijn ergernis daarover aan de scheidsrechter uit Ermelo weten en kreeg meteen rood. Blok: „Dat hij geen penalty geeft, is zijn beslissing. Dat recht heeft hij. Maar het is logisch dat daar op dan gereageerd wordt. Te meer omdat het de tweede pe nalty was, die hij ons onthield. Ik zei alleen: pleur nou toch op, man." De arbiter had iets an ders gehoord: „Maar die woor den wil ik niet herhalen." Na het rood voor Blok sloegen de stoppen bij Scheveningen door. Knoester gaf Bakker een flinke zet - rood was zijn deel - en de scheidsrechter moest door officials worden ontzet. Na afloop van de strijd verbleef de fluitist met zijn assistenten en een aantal bestuursleden nog geruime tijd op het veld, hopen de dat de rust bij de Schevenin- gen-supporters, die zich bij de uitgang van het veld hadden verzameld, zou weerkeren. On geschonden bereikte Bakker uiteindelijk de kleedkamer. Als het aan Jol ligt heeft de Ermelo- se leidsman voor het laatst op Houtrust gefloten. „Hij heeft ons vandaag gedupeerd, maar hij fluit altijd in ons nadeel. Waarom wordt zo'n man nog aangesteld bij een wedstrijd van ons? Dat zou niet meer moeten gebeuren." Er werd ook nog gevoetbald op Houtrust. Scheveningen deed dat voor rust heel wat be ter dan ARC. Groenwit domi neerde volledig. Aan aanvallen kwam ARC niet eens toe. Trai ner Willem Berckenkamp: „We vochten voor de bal en als we 'm hadden gaven we hem gelijk weer terug." De Racing verde digde evenwel stug en gaf nau welijks kansen weg. Verder dan een geblokte poging van Reggie Martina en een aantal vrije trappen kwam de Jol-brigade niet. Na de pauze raakte de thuisclub de grip op het duel kwijt. ARC was een aantal keren via vlijmscherpe counters dicht bij een treffer, maar de gebroe ders Ard en Remco Blok lieten de mogelijkheden onbenut. Dat was voor Scheveningen een ge luk bij een ongeluk. ARC: Admiraal; Van Orssagen, Balkho- vcn, lansen, Koster, Van Meggelen, Westenberg, Ard Blok; Gelderblom (59. Hordijk), Bos (30. Reinders Folmer), Remco Blok. scheveningen nick verwoerd Tumult op Houtrust. Bij het du el tussen Scheveningen en ARC zat het venijn in de staart. Arbi ter Bakker weigerde in de laatste minuut bij een stand van 0-0 een buiteling van Jeffrey Rutten met een strafschop te belonen en dat heeft hij gewe ten. De scheidsrechter, die eer der een handsbal van Wim Westenberg binnen het straf schopgebied over het hoofd zag, had het in de ogen van de gastheren gedaan. De onvrede over de leiding werd ook duide lijk geuit. Bakker voelde zich ge noodzaakt aanvoerder John Blok en Ronald Knoester rood te geven en liet na een minu tenlang oponthoud nog eventjes spelen. Het bleef 0-0. Tussen Bakker en Scheveningen komt het nooit meer goed. An derhalf jaar geleden gaf de spel leider in de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de hoofdklasse A tussen FC Lisse en Scheveningen de Lissenaren maar liefst drie penalties, waar door de geelblauwen een 0-2 achterstand om wisten te zetten in een 4-3 zege, en dat zijn ze in Scheveningen nog niet verge ten. Bovendien floot Bakker vo rig seizoen de ontmoeting tus sen de groenwitten en Katwijk en volgens Cock Jol, de coach van de thuisploeg, deed de leidsman er toen alles aan om Katwijk, dat met 1-0 verloor, te helpen. Oud zeer dus. Zaterdag volgde derhalve hoofdstuk drie. Aanvankelijk gaf de confron tatie tussen de de nog ongesla gen titelpretendent en de rege rend kampioen weinig reden tot opwinding. Er waren af en toe wat onvriendelijkheden, maar Bakker loste de problemen lan ge tijd met praten op. Alleen Knoester en ARC-verdediger Rob Koster incasseerden geel. De Scheveningers hadden er halverwege de tweede helft ech ter weinig begrip voor dat een duidelijke handsbal van Wes tenberg niet met een elf-meter- trap werd bestraft (Bakker: "Ik heb dat echt niet gezien. Anders had ik hem wel gegeven.") en werden in de laatste minuut woedend toen Rutten dreigde te profiteren van een misverstand tussen ARC-goalie Fred Admi raal en libero Maurice Balkho- ven en bij een duel met Balkho- Drie treffers van Maarten Smakman sassenheim ron hoogenpam Ter Leede heeft tegen Excelsior Pernis zijn aanvallende kwali teiten weer eens getoond mid dels een overtuigende 5-1 over winning. Ter Leede opende sterk en Car lo van Zeist zorgde na acht mi nuten voor de 1-0. En uit een moeilijke hoek schoot Maarten Smakman kort daarop via de binnenkant paal de 2-0 binnen. Daarna ging het wat minder. Lagendijk: „Er sloop gemak zucht in de ploeg en leden we teveel balverlies, terwijl de linies te veel uit elkaar lagen." Door dit tijdelijke manco konden de gasten uit Pernis op 2-1 komen. Maar uit een afge meten voorzet van Erwin Belt man mocht Smakman vlak voor de thee koppend de 3-1 op het bord zetten. Na de pauze was het voor de Sasseneheimers zaak de voorsprong te verdedi gen en te waken voor de slimme counters van de Pernisser ploeg. De opponent vergaarde immers in uitwedstrijden de meeste punten. Zover liet Ter Leede het niet komen. Want na een kwar tier in de tweede helft vergroot te Beltman met een individuele actie en schot de marge. Smak man bepaalde de eindstand op 5-1. Ter Leede: Waasorp: De lone, Bloem- heuvel, Geijsman. Van Zeist (75. Kruik). Vooys, Stolk, Van Duyn, Grooy (60. Rbii). Smakman, Beltman Rozenburg-trainer op non-actief rozenburg peter blok burg staat met één schamel puntje vrij kansloos op de on derste plaats in de hoofdklasse A. „Dat we het dit jaar moeilijk krijgen, wisten we voorafgaande aan dit seizoen al. De reden van ons ingrijpen is enkel en alleen het feit dat Janse in de media uitlatingen heeft gedaan over het functioneren van een aantal spelers. Die had hij veel beter voor zich kunnen en eigenlijk ook moeten houden. Die betref fende spelers waren duidelijk in hun wiek geschoten door het commentaar van Janse en heb ben zich bij ons gemeld. Rozenburg-trainer Francis Jan se is afgelopen donderdagavond tijdelijk op non-actief gesteld. „Hij is pertinent niet ontslagen" laat Rozenburg-voorzitter An ton Filippo desgevraagd weten. „Wat het verschil daartussen is? Nou, een terugkeer van Janse sluiten wij niet per definitie uit. Het kan best zijn dat hij deze week de draad bij Rozenburg gewoon weer oppala." De trainer is volgens Filippo zéker niet afgerekend op de be droevende resultaten - Rozen- HOOFDKLASSE A Marken-Barendrecht 1-1 (0 1) 18 Wim Bubberman 0-1, 71. Jaap Cornells Teer huis 1-1. Scheidsrechter: t.eushuis. Toe schouwers: 300. Gele kaarten: geen. Quick Boys-Excelsior M 0-2 (0-2). 44. Emanuel Monteiro 0-1, 45. Davey Vermaas 0-2 Scheidsrechter: Olde Olthof. Toe schouwers: 1000 Gele kaarten: Raymond Flaton (Quick Boys). Hans Jorgen Nicolai. Uriel TrustfulI (Excelsior M). SHO-Noordwijk afgelast FC Lisse-Capelle 3-3(1-1). 11 Remco van Bemmel 1-0, 35. Alex van der Made 1-1. 53. Aad Bozuwa 2-1, 69. Wouter Ooms 2- 2. 88. Mano Biervliet 3-2. 93 Arne van Gelder 3-3 Scheidsrechter: Constan Ce brian. Toeschouwers: 1000. Gele kaarten: Said Elmahdadi, Jerrel Linger (FC Lisse), Harold van de Ent Robert de Heer, Alex van der Made. Marcel Smith (Capelle). Rode kaart: Ton van Bremen (76 2x geel Ca pelle) Rozenburg-Katwijk 2-4 (1-0). 23. Patrick Bekker 1-0, 48. Marco de Ridder 11 (strafschop), 51. Peter van Dui|n 1-2, 55. Marco de Ridder 1-3, 75 Mohammed Ben Said 1-4, 90 Lennaert van Kalker 2-4 Scheidsrechter: Van Waveren Toeschou wers: 600 Gele kaarten: Ricardo Bos, Ruud Kuikstra (Rozenburg) Scheveningen-ARC 0-0 (0-0). Scheids rechter: Bakker Toeschouwers: 1200. Ge le kaarten: Robin Knoester (Schevenin gen), Rob Koster (ARC). Rode kaarten: John Blok (90. Scheveningen), Robin Knoester (90. Scheveningen). Rijnsburgse Boys-Zwart Wit'28 afgelast. Noordwi|k Scheveningen Barendrecht ARC Excelsior M Katwijk Capelle Rijnsb Boys Quick Boys SHO Marken FC Lisse Zwart Wit'28 Rozenburg 6 1 1 5 4 0 4 4 1 4 3 2 5 0 4 4 2 3 3 3 2 3 0 5 2 2 4 2 1 3 1 4 3 1 4 3 1 3 3 0 1 7 19 16- 7 19 20- 7 16 13-10 15 22-11 15 14-15 14 17- 9 12 12-12 9 14-19 8 8 14 7 8- 7 7 13-13 7 8-16 6 10-12 1 9-32 Topscorers: 1Ruud Bos (ARC), Emanuel Monteiro (Excelsior M) 7 doelpunten 3) Remco Blok (ARC), Steven Faber (Rijns burgse Boys), Arne van Gelder (Capelle) 6 doelpunten 6) Remco van Bemmel (FC Lisse), Ron de Jager (Scheveningen), Len naert van Kalker (Rozenburg), Reggie Mar tina (Scheveningen), Jeffrey Rutten (Sche veningen) 5 doelpunten 11) Mohammed Ben Said (Katwijk), Patrick van Dam (Noordwijk), Peter van Duijn (Katwijk), Marco Kleijn (Noordwijk), Hans Zwaan (Katwijk) 4 doelpunten. 16) Mohamed Boulayoune (Rijnsburgse Boys), Fred La gendijk (Barendrecht), Alex van der Made (Capelle), Gidon Reinders-Folmer (ARC), Marco de Ridder (Katwijk), Gerro Sanders (Marken), Peter Timmermans (Quick Boys), Davey Vermaas (Excelsior M) 3 doel punten. PROGRAMMA volgende week: Marken Rijnsburgse Boys, Barendrecht-Quick Boys. Excelsior M-SHO. Noordwijk-FC Lis se, Capelle-Rozenburg, Katwijk-Schevenin gen. ARC-Zwart Wit'28 HOOFDKLASSE B Kloetinge-Bennekom afg, Sparta Nijkerk Achilles Veen afg, Kozakken Boys-Spaken burg afg, AVW'66-Hoek afg. Heer|ansd3m GVW 0-0, DOVO-Volendam afg. Huizen- WGZ0-0. Huizen 9-17 Achilles V 7- 9 D0V0 8-16 Hoek 8- 9 Spakenburg 7-15 Bennekom 8- 8 Kloetinge 8-12 Sparta N 8- 8 GVW 9-12 AVW'66 8- 7 Kozakken B 7-10 Volendam 6- 6 Heerjansdam 9-10 WGZ 8- 5 HOOFDKLASSE C WOG-Flevo Boys 3-1ACV-sc Genemuiden 1,-3, IJsselmeervogels-WHC 4-0, Nun speet-HZW afg, Olympia'28-Be Quick'28 2-2, Urk-Drachtster Boys 3-2, Harkemase Boys-DVS'33 2-1 IJss'vogels 8 22 DVS'33 8-12 Genemuiden 9-21 ACV 9-11 Urk 8 18 WOG 9 11 Be Quick'28 8-14 Drachtster B 9- 7 Flevo Boys 9-14 Olympia'28 9- 7 Harkemase B 9-14 HZW 6- 3 WHC 9-13 Nunspeet 8- 1 EERSTE KLASSEB 's-Gravenzandse SV-WOR afg, Ter Leede Excelsior P 5-1, Spijkemsse Strijen 12, DOTO-Zwaluwen V afg, RWH-KRV afg, Delta Sport-TOGR 3-2 Gravenzande 8-22 RWH 7- 9 Strijen 9-21 Delta Sport 7- 8 Ter Leede 9-19 Zwaluwen V 6- 6 T0GR 8-11 DOTO 8- 6 WOR 8-10 Excelsior P 8- 6 Spijkenisse 8-10 KRV 8- 6 TWEEDEKLASSEC Voorschoten'97-PEC Den Haag 2 1, HV0 Monster afg, Hoofddorp Leiden 4-2, LYRA- Forum SjDort 4-0, JAC-Honselersdijk afg, KMD-DSVPafg. Forum Sport 9-16 Lyra 8-10 HV0 6-15 Hoofddorp 7 9 Voorschot'97 8-14 JAC 6- 7 PEC Den Haag 7 13 DSVP 8 7 Monster 7-13 Honselersdijk 6- 5 Leiden 9-13 KMD 7 4 DERDE KLASSE A Tweede periode UVS-LFC 4-3, Alphia-Ka gia 2-0, TAVV-Duinoord afg, DSO-Oegst- geest afg, RCL-Lugdunum 1-1, Valken'68- Hazerswoudse Boys afg Lugdunum 9-20 Oegstgeest 8-11 DSO 7 18 Hazersw B 8 9 RCL 8 18- UVS 9 9 Valken'68 8-15 Kagia 8- 6 TAW 8-12 LFC 8 3 Alphia 9-12 Duinoord 6- 1 VIERDE KLASSE A Sleutels-SV'35 afg, Blauw Zwart-SVOW 2 0. Woubrugge-MVKV 0-2, LSW70- BSC'68 afg, Nootdorp-SJC afg. Moerkapel Nootdorp 7-16 BSC'68 7- 8 SV'35 7-15 Moerkapelle 8- 7 SV0W 8-15 Koudekerk 8- 6 Sleutels 6-12 Blauw Zwart 8- 4 LSW'70 7-1 1 SJC 7 1 VIJFDE KLASSE A DoCoS-GWS afg, Roodenburg-VCL 2 2, Marine-KSD 1-1, Abbenes Archipel/Ornas 5-0, DWO-de Jagers afg, Foreholte-Zoéter meer 0-0. Abbenes 7 17 KSD 5-10 DW0 6-16 Archipel/Ornas 9 9 De Jagers 6-15 Roodenburg 8 6 VCL 6-13 Zoetermeer 8- 6 GWS 7 12 Foreholte 7 2 Marine 9-11 DoCoS 6- 1 Ralph Polman keert terug bij FC Lisse. De verdediger die aan het begin van het seizoen de hoofd klasser de rug toekeerde omdat de afronding van zijn studie be- drijfkunde niet viel te combine ren met topamateurvoetbal, hervat vandaag op Ter Specke de training. FC Lisse heeft een beroep op de routinier gedaan omdat vooral de defensie ver sterking behoeft. Polman was namelijk niet de enige die ver trok na de overschrijvingster mijn. Fred van Rooyen stopte eveneens. Trainer Wim Eilander wil Polman het komend week einde in het tweede laten spe len.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21