Armzalig Real Madrid onderuit Kafelnikov pakt laatste WK-ticket Goede generale voor topzwemmers Sport Axa vier Nederla profploe MAANDAG 16 NOVEMBER 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN leverkusen - Nürnberg Stuttgart 2-0, Dortmund Duisburg - Bochum 2-0, Hi 1Wolfsburg - Hertha BSC 1860 München 1-2. Stand Bayern 12-31 Woii Leverkusen 13-26 Dort 1860 Münch 13-26 HSV Kaisersl. 13-24 Hert Bastia - Monaco 3-1, Bord 0-0, Metz - Nantes 1-0, Auxerre 3-0, Marseille - Le- Lyon 0-0, Toulouse - Nancy Paris SG 0-4, Strasbourg-| Stand Marseille 14-36 Lyon Bordeaux 14-32 Mor Rennes 14-27 B; Monaco 14-23 Narr Arsenal - Tottenham 0 Middlesbrough 1-1, Chels 3-0, Liverpool - Leeds 1 United - Blackburn 3-2, fi field Wednesday 1-1, Sout Villa 1-4, West Ham - Lt ventry - Everton 3-0. Aston Vil. 12-28 Man.United 12-25 Live Arsenal 13-24 Ne, Chelsea 11-20 Tott Leeds 13-20 Co« West Ham 13-20 Shef Middlesbr. 13-19 Eve Derby 12-17 Nott Leicester 13-17 Blac Wimbledon 13-17 Sou: Bari - AC Milan 0-0, Empol Inter - Sampdoria 3-0, Pair 1, Piacenza - Fiorentina 4 ventus 2-0, Salernitana nezia - Lazio 2-0, Vicenza Stand: Fiorentina 9-18 Cag! Roma 9-17 Piac Juventus 9-17 Pen Parma 9-16 Sa- Milan 9-15 Udi Inter 9-14 Emp Lazio 9-13 Bologna 9-13 Sale Bari 9-12 Vera Campomaiorense - Porto i Guimaraes 1-1, Beira Me Benfica - Braga 4-1, Char Sporting - Alverca 2-0, Rn 2-1, Setubal - SalgueirosJ Stand aan k« Boavista 11-27 Lein Sporting 11-25 Porto 11-23 Seti Benfica 11-21 Riol Dundee - Kilmarnock 1-1, deen 2-1, Saint Johnston Motherwell - Hearts 3-2, Dundee Utd 2-1. Stand a; Rangers 14-30 Kilmarnock 14-24 Her Celtic 14-20 Due: Johnstone 14-20 Duih Valladolid - Mallorca 1-0,1 3-5, Barcelona - Tenerife Alavés 2-2, Extremadura Santander - Salamanca 4 dad 1-0, Real Madrid - Celt - Espanyol 0-3, Villarreal- 2-1. Stand a; Celta 10-20 Barcelona 10-19 Mallorca 10-19 Ovie Real M. 10-18 Sant Graf pakt 106de toernooizege Jevgeni Kafelnikov heeft het laatste startbewijs voor het WK tennis in Hannover veroverd. De 24-jarige Rus profiteerde van het verlies van Greg Ru- sedski in de halve finales in Stockholm tegen de Zweed Jo hansson. Door die nederlaag zou Ka felnikov bij prolongatie van de titel in Moskou zeker zijn van kwalificatie voor Hannover. De Rus maakte gisteren in de finale tegen Goran Ivanisevic geen fout, 7-6 7-6. In de eerste set verzuimde de Kroaat op 6- 5 en 40-30 toe te slaan op een setpunt. ,,Het was eigenlijk een kin derlijk eenvoudige smash", keek Ivanisevic terug. „Het veld lag wagenwijd open maar ik wilde een gat in de vloer slaan in plaats van die bal rus tig in te slaan." De linkshander verloor na die misser de con trole over de wedstrijd. Een dag eerder had Ruseds- ki in Stockholm beslag kunnen leggen op het laatste deelne- mersbewijs voor Hannover. Bij winst in de halve finale op de Zweed Johansson was hij de tweede Brit na Tim Henman geweest in het WK. Maar Ru- sedski had in de Zweedse hoofdstad zijn zenuwen niet in bedwang, 7-5 7-6. „Ik zag dat hij bijzonder nerveus was. Tussen zijn op slagen stond hij op de baseline gewoon te stressen. Ik heb er van kunnen profiteren", aldus Johansson. De Brit was zwaar aangeslagen na zijn verlies. „Het draaide om een, twee punten. Die maakte Johans son", treurde hij. In de finale kreeg de Zweed geen kans van Todd Martin. De Amerikaan, 21ste van de wereld, behaalde zijn tweede toernooizege in dit jaar, 6-3 6- 4 6-4. Eerder had hij op het gravel van Barcelona gezege vierd. In Santiago pakte Clavet ook zijn tweede toernooizege, na Boekarest in september. Hij versloeg in de finale de Marok kaan El Aynaoui, 67ste op de wereldranglijst, 6-2 6-4. In de Chileense hoofdstad had Marcelo Rios de mogelijk heid Pete Sampras af te lossen als nummer één van de we reld. Daartoe had hij het toer nooi moeten winnen. Rios ver loor evenwel in de kwartfinale van Marin uit Costa Rica. Rios krijgt in Hannover zijn laatste kans het jaar als lijstaanvoer der af te sluiten. Het startveld in Hannover bestaat uit Sampras, Agassi, Rios, Kucera, Moya, Corretja, Henman en Kafelnikov. De laatste twee profiteerden van de afmeldingen van Rafter en Krajicek. Steffi Graf heeft op grootse wijze de 106de toernooizege in haar loopbaan behaald. In het toernooi van Philadelphia ver sloeg ze in de finale de Ameri kaanse Lindsay Davenport, de nummer één van de wereld, met 4-6 6-3 6-4. De zevenvoudige Wimble- don-kampioene pakte vorige week ook de eindzege in Leip zig. Na langdurig blessureleed is de 29-jarige Graf weer hele maal de oude en begint ze dinsdag als favoriete aan de Masters in New York. De Duit se komt in de eerste ronde uit tegen de Tsjechische Jana No- votna. Het evenement start maandag met de partijen Van Roost (Bel) - Martinez (Spa) en Sanchez (Spa) - Spirlea (Roe). DEN HAAG CPD Het Nederlandse v D ton krijgt een vie c ploeg'. Naast de a' équipes van Rab: TVM/ Farm Frites, i mend seizoen Bate giroloterij én Axa buut. Tot de gecon renners behoren als Anthony Theus Braber, Niels van Marcel Luppes, A e Melis en het bi i{. Danny Stam-Rob 1 pens. Ook Maurice (Agu) en Fulco i (een jaar geleden n tekenden een con twee seizoenen. Crash naar lei bridge «michel van gb q( De bridgers van Cr. zich voor de derde geplaatst voor de fir (e NK voor viertallen. I j kamp/Louk Verheft rard Versluis/Jean P ren dit weekeinde t( jt hun opponenten vs sterdamse Pegasus. naars begonnen mi a terstand van 12 imp gevierden uiteinde! kend met 219-168.1 et den op zaterdag op de slechte dag van' ,r en/De Wijs (127-441 zondag werden ven Maas/Ramondt. D* ting bracht Crash ni de wijs. De tegensti v finale wordt Modalfe kampioen Hok 1 ver or nale vindt plaats o; n december in de RAI de dam. Protest Fiorentina afgewezen geneve De commissie van beroep van de UEFA heeft het pro test van de Italiaanse voetbalclub Fiorentina tegen haar diskwa lificatie in de UEFA-beker afgewezen. De tuchtcommissie van de Europese bond verbande eerder de Italiaanse club naar aanlei ding van een vuurwerkincident in de rust van de wedstrijd tegen de Zwitserse club Grasshoppers. De vierde official bij dat duel raakte gewond aan hals en knie nadat vlak bij hem een vuur- werkbom was ontploft. De 24-jarige vermoedelijke dader is later in die week aangehouden. Op het moment dat de bom afging, stond Fiorentina er uitstekend voor. De eerste wedstrijd hadden de Italianen met 2-0 gewonnen, en bij rust in de return stond het 2-1 voor Fiorentina. Rix verdacht van zedenmisdrijf londen De Engelse justitie verdenkt de voormalige voetbalin ternational Graham Rix van seks met een minderjarig meisje. De 41-jarige oud-speler van Arsenal, zeventienvoudig international, zou haar daarbij nog eens bij twee gelegenheden seksueel heb ben 'misbruikt'. Rix, momenteel bij Chelsea lid van de techni sche staf, zou in februari seksueel contact hebben gehad met het meisje, dat nog geen zestien is. Volgens de politie heeft hij daar bij in januari en februari bij hetzelfde meisje ontuchtelijke han delingen gepleegd. Drie spelers uit Duitse selectie gelsenkirchen De Duitse bondscoach Erich Ribbeek heeft drie spelers verwijderd uit zijn selectie van 22 spelers. Markus Babbel (Bayern München) moest voor de interland van woensdag tegen Nederland afzeggen vanwege een knieblessure die hij zaterdag opliep in de wedstrijd tegen Stuttgart. Lars Rieken (Borussia Dortmund) en Oliver Neuville (Hansa Rostock) zijn om sportie ve redenen uit de Mannschaft gezet. Dortmund haalt Cesar terug dortmund Borussia Dortmund heeft de voormalige Braziliaan se international Julio Cesar verleid tot een rentree bij de Duitse club. De 35-jarige verdediger, die afgelopen zomer na een dienstverband van twee jaar Dortmund de rug toekeerde, komt over van Botafogo en tekende zaterdag een contract tot het ein de van het seizoen. Gerd Niebaum, Dortmunds voorzitter, maakte dat bekend na de derby tegen Schalke. Dortmund, hou der van de wereldbeker voor clubteams, had volgens Niebaum dringend behoefte aan versterking in de defensie. Van der Gouw tekent bij manchester Raymond van der Gouw heeft zijn contract met Manchester United met twee jaar verlengd. De 35-jarige reserve doelman blijft nog tot medio 2000 bij de Engelse topclub. On langs maakte de eerste keeper van Manchester, de Deen Peter Schmeichel, bekend dat hij de club aan het einde van het sei zoen verlaat. Van der Gouw verwacht niet dat hij dan eerste man wordt. „Dat denk ik niet. Er zullen een of twee jonge keepers bij komen, die ik zal gaan helpen. Maar die jongens moeten zich nog wel bewijzen." Costa Rica mogelijk uitgesloten zurich De wereldvoetbalbond FIFA heeft Costa Rica gedreigd met uitsluiting van internationaal voetbal. De bond van het Midden-Amerikaanse land moet binnen een week de interne crisis opgelost hebben, wil het die straf ontlopen. Sinds Costa Ri ca uitgeschakeld werd in de kwalificatiewedstrijden voor het WK 1998 heeft de bond geen bestuur. In het iets zuidelijker gelegen Colombia wachten de internationals nog altijd op de WK-pre- mie. De Colombiaanse voetbalbond had iedere prof, ondanks uitschakeling in de eerste ronde van het WK in Frankrijk, een premie van omgerekend 30.000 gulden beloofd. Celtic is de weg kwijt Glasgow Celtic is helemaal de weg kwijt. De ploeg werd vorig seizoen met Wim Jansen glorieus kampioen van Schodand, maar heeft in deze episode na veertien wedstrijden al tien pun ten achterstand op stadgenoot/vijand Glasgow Rangers. Celtic verloor uit bij Saint Johnstone met 2-1, terwijl Rangers op Ibrox Park met 2-1 won van Aberdeen. Giovanni van Bronckhorst en Kansjelskis maakten de doelpunten. amersfoort hans vos gpd-verslaggever Terwijl Pieter van den Hoogen- band, een Nederlands zwemre- cord op de 400 meter vrije slag rijker, zich naar de Amsterdam Arena spoedde om op tijd te zijn voor Ajax - PSV, had Marcel Wouda nog iets aardigs in petto voor de achterblijvers bij de se lectiewedstrijden in het Amers- foortse Sportfondsenbad. En ook voor hemzelf. De 1500 meter vrije slag kreeg dankzij de inspanningen van de zwemmende reus uit Eindho ven na vijf jaar weer een nieuw keurmerk (15.09,02). Wouda's succesvolle recordaanval op de door velen verfoeide trektocht van zestig baantjes door een 25 meter bad was het spetterende einde van een boeiende zwem- middag. Die stond voor de Ne derlandse toppers, veertien da gen na terugkomst van een we kenlange hoogtestage in het Amerikaanse Flagstaff, in het te ken van de nakende Europese titelstrijd op de korte baan. Technisch coördinator Ad Roskam had van de snelsten nog een krabbel nodig op het accreditatieformulier. En de dikte van de bundel A-viertjes onder zijn arm gaf treffend het kwaliteitsgehalte van de huidige lichting toppers aan. Wat dat aangaat had Stefaan Obreno zich geen betere proeftijd van zijn bondscoachschap in Ne derland kunnen wensen. In het bad dat hij voor het laatst in 1989 had bezocht als toeschou wer bij de Europese jeugdkam pioenschappen kreeg de Belg het sterk verbeterde elan van het Nederlandse zwemmen voorgeschoteld. „Iedereen die naar de EK kan, wil er voor knokken." Wouda en Van den Hoogen- band brachten het voorafje van de EK kortebaan in Sheffield Real Madrid staat na vijf thuiswedstrijden nog steeds op slechts één over winning. Zaterdag verloor de Koninklijke in het Ber- nabeustadion met 2-1 van Celta de Vigo, dat daardoor voor even de leiding nam in de Primera Division. madrid. anp Real won de eerste thuiswed strijd van het seizoen, op de openingsdag tegen Villareal. Sindsdien lukte het de ploeg van Guus Hiddink niet meer en dat valt allesbehalve goed bij de aanhang. Celta de Vigo had pre cies vijftig jaar niet in Madrid weten te winnen. Johan Cruijff noemde Celta de Vigo onlangs 'de beste Spaanse ploeg van het ogen blik'. Zaterdag bleek dat nog niet eens. Daarvoor was het ver weer van Real Madrid een uur lang te armzalig. De thuisclub veerde pas op bij een 2-0 ach terstand. Doelpuntenmakers van Celta waren de Bulgaar Pe- nev (strafschop) en de Frans man Makelele. Roberto Carlos bracht Real Madrid met weer zo'n befaamde vrije trap terug in de wedstrijd (1-2). Suker mis te nog een penalty voor de Ma- drilenen. Louis van Gaal kan even op gelucht ademhalen. De afgelo pen week kreeg de oefenmees- ter van Barcelona een storm van kritiek over zich heen. Gisteren werd veel vergeven en vergeten door dé 4-1 zege op Tenerife in Nou Camp. Cocu maakte twee goals, Kluivert bleef droog staan maar was de beste man van het veld. Makaay deed wat terug voor Tenerife. Engeland Aston Villa blijft de verrassende koploper in Engeland. De ploeg uit Birmingham won met 4-1 bij Southampton. Dion Dublin scoorde drie keer. Het nog on geslagen Villa nam Dublin twee weken geleden over van Coven try City. Vorige week, bij zijn debuut, maakte de spits er twee tegen Tottenham Hotspur. Za terdag bracht hij zijn totaal al op vijf. Arsenal tegen Tottenham bleef verstoken van doelpunten. Arsenal had het meeste recht van klagen. Anelka, O vermars en Adams waren het dichtst bij een treffer. Manchester United leek za terdag op een eenvoudige zege af te stevenen. Scholes (2) en Yorke zorgden ervoor dat de Mancunians na een uur met 3-0 leidden. Blackburn Rovers, speelde toen al met tien man. Sherwood kreeg in de 48ste mi nuut de rode kaart. Blackburn zorgde, door doelpunten van Marcolin en Blake, nog voor een De koppende Madrileen Raul Gonzalez wordt dwars gezeten Martin Berges van Celta de Vigo. foto ap BUITENLANDSVOETBAL hectisch laatste kwartiertje. Met Chelsea - Wimbledon stond er zaterdag nog een tweede Lon- dense derby op het programma. De thuisclub won met 3-0. Jim my Floyd Haselbaink bezorgde Leeds United zaterdag de (1-3) overwinning bij Liverpool. Has- selbaink scoorde in de slotfase twee keer. Italië Een recordrecette van 3,5 mil joen gulden, 72.000 toeschou wers, 2-0 winst op kampioen Juventus en als beloning de tweede plaats in de Serie A. Een betere zondag kon AS Roma zich niet wensen. Sergio en Candela schonken de Romei nen de eerste zege op Juventus sinds drie jaar. Voor de spelers van Roma werd de dag alleen nog maar beter toen ze vernamen dat aartsrivaal en stadgenoot Lazio uit van hekkensluiter Venezia had verloren (2-0). Alleen Fio rentina scheidt AS Roma nog van de top, maar de koploper hielp mee door de uitwedstrijd tegen middenmoter Piacenza te verliezen. De ploeg van trainer Trapattoni vond twee keer het net middels Rui Costa en Ed- mundo, maar Rastelli, Wzagmi, Christalleni en Piovani scoor den dubbel zo veel voor Piacen za: 4-2. Duitsland Bayer Leverkusen heeft de jacht op Bayem München ingezet. De fabrieksploeg versloeg zaterdag FC Nürnberg met 3-0. Erik Meijer scoorde één keer in zijn 100ste Bundesliga-wedstrijd. Leverkusen staat nu samen met 1860 München tweede achter Bayem, dat VfB Stuttgart met 2- 0 klopte. Bayem München lijkt in het eigen Olympia Stadion niet te verslaan. Vedette Effenberg opende kort na de rust de score. Daarna kreeg Stuttgart veel kan sen, maar Bayem gaf geen kik. 1860 München behaalde uit bij Freiburg een zege (2-1) die de ploeg van de uitblinkende libe ro Vanenburg in de race om de koppositie hield. De meeste aandacht op de dertiende speeldag van de Bun desliga ging uit naar het duel tussen de aartsrivalen, Borussia Dortmund - Schalke 04, de der by in de Kohlenpott. Dortmund was oppermachtig, Schalke machteloos. De ploeg van Huub Stevens ging in het uitverkochte Westfalenstadion (68.600 toe schouwers) tenonder met 3-0. België Dank zij een misstap van Ra cing Club Genk is Club Bmgge in de Belgische eerste klasse al leen aan de leiding gekomen. Genk speelde 2-2 bij Sint Trui den. Bmgge versloeg thuis Charleroi met 3-2. Bmgge had het niet gemakke lijk. De ploeg van Gerets kwam na mst binnen twee minuten van 1-0 voor op 2-1 achter. Maar dankzij De Brul en Ilic boog Club de score alsnog in haar voordeel om. Standard stopte in Bmssel de opmars van Anderlecht: 0-1. Mbo Mpenza bracht in de twee de helft de beslissing met een rake kopbal. Germinal Ekeren (2-1 tegen Kortrijk) en Harelbe- ke (2-1 tegen Oostende) dank ten-hun zege beide mede aan Nederlanders. Bij Germinal was aanvaller Edwin van Ankeren op dreef. Na mst scoorde hij éénmaal. Hans Visser maakte de openingstreffer van Harelbe- ke. Frankrijk Paris St. Germain heeft zich wat hersteld van de dramatische seizoensstart die de ploeg be leefde in de Franse competitie. De ploeg van ex-Vitesse trainer Jorge versloeg Le Havre met 4-0. PSG klom naar de achtste plaats van de ranglijst. Koploper Olympique Marseille versloeg kampioen Lens (1-0) door een doelpunt van international Dugarry en blijft leiden met 36 punten uit veertien wedstrijden. Nummer twee Bordeaux, waar oud-Ajacied Musampa actief is, liet punten liggen tegen Sochaux (0-0). (van 11 tot en met 13 decem ber) op smaak met in totaal drie recordverbeteringen. Zoals het een wereldkampioen betaamt had Wouda hoogst persoonlijk het racen tegen de klok ge opend in het Amersfoortse bad. En dat hij de statistici van de bond na zijn geslaagde zet op de 200 meter schoolslag (2.10,95) aan het eind van de middag nogmaals dwong het recordboek te actualiseren was op zijn minst verbazingwek kend. Ook Obreno was onder de indruk van het machtsvertoon van zijn boegbeeld. Want pas gisterochtend had de 26-jarige prof het sein defini tief op groen gezet voor zijn snelheidstest in Amersfoort, in de aanloop naar de verdeling van nieuwe Europese erepen ningen diens enige wedstrijd prikkel in een Nederlands zwembad. Kiplekker voelde Wouda zich namelijk niet. De griepprik die hem op vrijdag was toegediend, gaf veel meer naweeën dan hem lief was. En bovendien had hij een zater- dagje winkelen nog flink in de benen. De koopjesjacht leverde hem de luie stoel op waar hij naar had gezocht en de recordjacht een dag later de wetenschap dat het met zijn EK-vorm wel snor zit. Wouda gaat naar Sheffield om het zwemjaar '98 op gepaste wijze uit te luiden. Al is de EK van de keerpunten geen hoofd doel voor hem, het wereldre cord op de 400 meter wisselslag is hem veel waard. Dat werd hem in september ontnomen door de Australiër Matthew Dunn. ,,Als ik in de komende weken tot rust kom, moet ik in Sheffield hard kunnen zwem men." Met Wouda heeft Van den Hoogenband de eerzucht ge meen. Sterker nog, Wouda moest gisteren een nationale blikvanger aan de zes jaar jon- Marcel Wouda zwom de selectiewedstrijden in Amersfoort met een futuristische badmuts. foto anp gere international afstaan. Voor de beginnend student medicij nen was het nationale record dat hij op de 400 meter vrije slag van Wouda afpakte het pepmiddel dat hij voor de EK nodig had (3.46,12). „Ook op een nummer dat ik heel lang niet gezwommen heb, weet ik nu dat ik met de wereldtop meekan," zei Van den Hoogen band blij verrast met de op brengst van zijn eerste race in wedstrijdverband sinds maan den.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 18