>PORT Aanslag Dani smet op thriller ugbyers net niet in Guiness Book of Records leler en supporter taar te lijf in Lisse Bergkamp, Winter en Davids haken af (DAG 16 NOVEMBER 1998 ons vier wedstrijden geschorst LISSE FC Lisse-spits Jimmy Simons is naar aan leiding van zijn rode kaart in het duel met Katwijk voor vier wedstrijden geschorst. Hij werd van het veld ge stuurd na een elleboogstoot tegen Erik Bouwmeester. Zelf zegt Simons zich niet bewust te zijn van de over treding. „Misschien heb ik hem wel geraakt, maar dan gebeurde dat in de sfeer van het duel." Hij vindt dat de spelers van Katwijk over trokken reageerden. „Ik heb het idee dat ze mij een kaart probeerden aan te naaien." Na zijn wegzending kreeg Simons het aan de stok met ïpporter van Katwijk. De spits ontkent bij die gelegenheid ip te hebben uitgedeeld. „Ik kwam van het veld en toen ze te zuigen", zegt Simons. Daarbij is volgens de speler ninerende taal geuit. „Ik heb daarna alleen maar iemand uw gegeven.archieffoto henk bouwman ik Heijmans overleden Oud-voetballer en bestuurslid van LFC Henk Heijmans &dag op 66-jarige leeftijd overleden. Heijmans was in de en zestiger jaren een van de bekendste Leidse voetbal- was ook erelid van LFC. Vanwege het overlijden kwa- er dit weekeinde geen elftallen van de Leidse club in actie, ok pagina 19.) istrijd van hoofdklasser e en Capelle had zater- afloop veel weg van een rangs klucht. Bestuursle de bezoekende vereni- Iden tegen een supporter Lisse een klacht indie- gens mishandeling. De rnwer had tijdens het rdediger Harold van der :t een paraplu op het geslagen. De supporter beurt overwoog ook een ht tegen de speler. Die man langs de zijlijn na- :en bal in het gezicht ge- Je twee hoofdrolspelers iteindelijk van verdere icident gebeurde in de ninuut van de eerste r hoogte van het club- kocht Van der Ent Lisse- speler Said Elmahdadi bij de zij lijn een onnodig harde zwieper. Van der Ent wilde vervolgens de naar de boarding gerolde bal pakken, maar kreeg het daar aan de stok met de aanhanger van FC Lisse. Aanleiding voor de ruzie was, volgens de spelers van Capelle, dat de man Van der Ent eerst met de paraplu op diens knie sloeg. Capelle weigerde vervolgens verder te spelen en verliet het veld. Daar zag het althans naar uit. Scheidsrechter Constan Ce- brian verklaarde echter later dat dit op zijn advies was gebeurd: „Ik wilde een afkoelingsperiode, waarin de man met de paraplu «van de tribune verwijderd zou worden. Dat is gebeurd. Later is de wedstrijd zonder problemen uitgespeeld." Het duel, dat in 3-3 eindigde, lag uiteindelijk twintig minuten stil. Jan Raas eist duidelijkheid van Frankrijk KAMPERLAND CPD De Rabobank-wielerploeg wil duidelijkheid van de Franse justitie over het vervoer van medicijnen door Frankrijk. „Wij willen weten hoe en welke medicamenten mogen worden vervoerd", aldus manager Jan Raas. Volgens hem is het programma voor het nieuwe seizoen niet be ïnvloed door de angst voor de Franse justitie. „Wij zijn niet van plan om Frankrijk te mijden. We rijden een com pleet programma dat niet af wijkt van andere jaren." Raas' ploegleider Theo de Rooy hield evenwel een slag om de arm. „In principe doen we volgend jaar mee aan de Tour de France, maar er zullen nog veel vragen moeten worden beantwoord. Wat Cees Priem momenteel meemaakt, kan ons allemaal overkomen. Er is in Frankrijk een politiek spel aan de gang dat over onze hoofden wordt uitgevochten." foto hans van weel Debutant Brutil Hosé wordt door PSV-doelman Ronald Waterreus ten val gebracht. Het leverde de keeper een rode kaart op. Morten Olsen wil weer nieuwe grasmat in Amsterdam Arena: 'Zo kunnen wij onze kwaliteiten niet laten zien Patrick Lodewijks haalde het einde van de wedstrijd Ajax - PSV met steun van de dokter en de fysiotherapeut. Na het laatste fluitsignaal zeeg de PSV'er ter aarde en moest hij per brancard het veld worden afgedragen. Op eigen kracht kon de invaller-doelman de kleedkamer niet be reiken en ook niet het ziekenhuis, later op de avond. Hoe de uitslag was (2-2) en of hij nog een doelpunt had door gelaten, kon hij niet zeggen, het gevolg van een zware hersenschudding. het bloedstollende treffen tus sen de twee nationale toppers, die elkaar van de eerste tot de laatste minuut werkelijk niets wensten toe te geven. Wankelend op z'n benen hield Lodewijks stand. In wezen was het onverantwoord dat de aangeslagen doelman van geen opgeven wilde weten. Trainer Robson: „Ik moet de scheids rechter een groot compliment geven. De heer Uilenberg heeft de wedstrijd goed aangevoeld en het spel laten spelen zoals het gespeeld moet worden. Hij heeft één fout gemaakt, hij had ook Dani een rode kaart moe ten geven." PSV verloor z'n eerste keeper, AMSTERDAM GIJSBERT SPIERENBURG GPD-VERSLAGGEVER Met een gescheurde wenk brauw en bloed op hoofd, shirt en handschoenen keerde de re- serve-keeper van de Eindhove- naren de 43ste ontmoeting tus sen Ajax en PSV de rug toe. Het gelijke spel was een pleister op de wonde, die Dani hem had toegebracht, drie minuten voor het verstrijken van de reguliere speeltijd, met een voor zijn doen ongewone en Ajax boven dien onwaardige charge. Het bloed spatte in het rond na de ongecontroleerde trap van de Portugees en hoog lie pen de emoties ten slotte op in Waterreus, door een rode kaart en bijna ook z'n tweede. Rob son: „Ik had de dokter gezegd dat hij, als 't niet anders kon, ook Lodewijks van het veld had moeten halen, met alle gevol gen van dien. De wond zag er verschrikkelijk uit. Zo'n trap had wel de dood tot gevolg kun nen hebben. Lodewijks had het bloed echt in z'n ogen staan." De Portugees, die zo goed en zo kwaad als 't ging Litmanen verving, was zich van geen kwaad bewust. Ook z'n trainer, Olsen, pleitte hem vrij. „Zoiets gebeurt in het vuur van de strijd. Spelers kunnen uit balans raken, zeker op zo'n veld als dit." Onbeslist eindigde de strijd in de uitverkochte Arena die PSV met tien man afsloot. Het duel was spectaculair en opwindend door het scoreverloop, de inzet van vooral de Eindhovenaren, de vele missers aan beide kan ten, de flitsende counters van de PSV'ers en de hartstochtelij ke maar niet altijd even geraffi neerde jacht van de Ajacieden op doelpunten. De climax werd bereikt in de 77ste minuut. Waterreus bracht, ver buiten z'n doelgebied, Brutil Hosé ten val, een jonge, debute rende Ajacied op weg naar z'n eerste doelpunt in de Amster damse hoofdmacht. Uilenberg floot en Waterreus overzag on middellijk de consequentie van z'n daad. Zijn vertrek was een aderlating. De doelman heerste als een rots in de branding. „Natuurlijk was het de enige juiste beslissing van de scheids rechter", antwoordde Water reus naderhand. „De rode kaart was terecht. Punt uit." Er wer den de doelman meer vragen gesteld dan hij eigenlijk kon be antwoorden. „Ik had geen an dere mogelijkheid om Hosé af te stoppen dan de manier waar op ik dat nu deed. Het was een noodgreep, maar ik moest wel." Ajax-trainer Olsen luchtte gis teravond zijn hart en ongemeen fel haalde hij uit naar de directie van de voetbaltempel. „Ons po sitiespel en onze balcirculatie zijn op dit veld totaal onmoge lijk. Het is voor een elftal als dat van Ajax een grote hindernis. Zo kunnen wij onze kwaliteiten niet laten zien. Dat is triest voor de spelers, triest voor de toe schouwers en triest voor mij als coach." Over ruim twee weken komt Craotië Zagreb naar de Arena, voor de vijfde wedstrijd in de Champions League. „Ik weet niet of het mogelijk is, maar het liefst zou ik zien dat er weer een nieuwe grasmat wordt inge legd", aldus Olsen. Die operatie is technisch onhaalbaar. Eerst moet in januari in het stadion nog een winterlandschap herrij zen, inclusief een ijsbaan en een langlaufparcours. Tot zolang moeten Olsen en Ajax nog ge duld hebben. PSV bleef ook in z'n zesde wedstrijd in de Arena ongesla gen. In het Amsterdamse sta dion won het al vier keer van Ajax (met 1-3, 0-2, 3-4 en 0-2) en één keer, in het kader van de strijd om de Super Cup, van Roda JC. De ploeg van Robson verdiende het gelijke spel gister avond op grond van de wijze waarop het agressief en vol overgave te werk ging. Op dit onderdeel overtroffen de Bra banders hun tegenstander aan vankelijk royaal, zeker in de eer ste helft. Na rust dreigde het team in de Ajax-storm echter volledig ten onder te gaan. Ajax bestond het op één avond weer twee gezichten te laten zien. Zo schuchter en nonchalant als in de eerste helft, zo vurig en vastberaden kwam het elftal van Olsen daar na voor de dag. PSV nam, via Iwan en Nilis, tot twee keer toe de leiding. Wamberto en Frank de Boer hielden Ajax in de race, in een wedstrijd en op een avond die een overwegend En gels karakter hadden. Volgens Olsen was dat allemaal de schuld van de akker, die straks het domein is van Winter Won derland. de Boer, Dani en Witschge; Wjmihrrto. Benni (46. Hosé) en Hoekstra (HR. Kin klad/c). PSV: Waterreus; Van der Weerden (82. Xavier), Dirkx, Nikiforov en Oven; Iwan, Van der Doelen, Khokhtov (69. Lucius) en l'uchs; Nilis (78. l-udewijks) en Van Nistelrooij. rlands rugbyteam figurant in interland tegen Engeland: 110-0 ELD. MARCO KNIPPEN was de poging van het Neder- igbyteam om in het WK-kwa- iuel met Engeland de fletse in- lale staat van dienst op te vij- ïtluisterend de manier waarop zaterdag in het McAlpine-sta- Juddersfield van al zijn illusies iroofd. Bondscoach Geoff Old na het huiveringwekkende Ü10-0) de ravage en consta- Gelukkig gaat deze nederlaag Guiness Book of Records in. iroorloofde zich de grap in de hap dat Hongkong drie jaar Singapore met nog grotere cij- lasseerde (164-13), maar de niet minder om zijn geweest ieuw-Zeelander. Had de voor- U1 Black zelf niet gezegd dat hij i schamen als het verschil 100 of meer zou bedragen? Tijdens conferentie na afloop zwakte woorden echter af. Old: „We goed verdedigd, bleven er met d bij en vochten tot het bittere as inderdaad hartverwarmend jen hoe Nederland probeerde een heuse wedstrijd van te maar het gebrek aan stoot- creativiteit en snelheid bij leed de discussie oplaaien in dergelijke confrontaties nog hebben. Slachtingen als die Ierland tegen Engeland en Ier- »en Georgië (70-0) zijn voor de i misschien aardig, maar voedt ehte dat het streven van de we- Abond (IRB) - mondialisering port - te ver is doorgeschoten. 1 kritisch waren de Engelse 'kranten, die met koppen als <d laat zich Hollandse traktatie 'maken' en 'Mismatch van de Hink uitpakten. En Clive ard, de winnende bondscoach geland, loofde weliswaar het e spel van de Nederlanders, matste kanttekeningen bij de Engelsman Gareth Archer breekt door de Nederlandse defensie. huidige opzet van de WK-kwalificatie- cyclus. „Misschien is het beter als er ge scheiden poules komen, waarin gelijk waardige tegenstanders de strijd met elkaar aanbinden", opperde Woodward. „Je moet dan bijvoorbeeld denken aan een WK voor A-landen, B- landen, enzovoort." Vooralsnog heeft Woodward echter te maken met de huidige situatie en dus maakte hij van de nood een deugd door tegen Nederland zijn sterkste ba sisopstelling in het veld te brengen. Gezien de gevoelige nederlagen in de recente testwedstrijden tegen Australië en Zuid-Afrika kwam het de Engelsen niet slecht uit het blazoen wat op te vijzelen. Slechts vier minuten en 35 seconden duurde het alvorens flanker Neil Back met een try de score opende (4-0). De ban was gebroken en in de daaropvol gende twintig minuten kwam Oranje er niet meer aan te pas. De nervositeit hield de Nederlandse rugbyers in een houdgreep, waardoor de ongelouterde internationals geen moment een weer woord hadden op de venijnige uitbra ken van de Engelse legionairs. Try's en conversies wisselden elkaar in hoog tempo af, waarbij centre Jere my Guscott een hoofdrol vertolkte. Met slimme passes en onnavolgbare rushes bracht hij de Nederlandse de fensie keer op keer in verlegenheid en stelde hij zijn ploeggenoten in de gele genheid de score verder op te voeren. De ruststand van 47-0 was voor En geland geen reden om in de tweede akte gas terug te nemen. Het histori sche gehalte van de ontmoeting - Ne derland speelde voor het eerst een offi ciële interland tegen Engeland - vorm de voor de Engelsen de inspiratie ook op een andere manier geschiedenis te schrijven. De nummer vijf van de wereld slaag de glansrijk in de opzet. Nooit was En geland in een WK-kwalificatiewedstrijd verder gekomen dan een winstscore van 61. Maar niet alleen het passeren van de magische grens van 100 punten gaf de exercitie een glorieus karakter. Ook het aantal try's (16) en conversies (15) betekenden een nieuw record. En met elk vier treffers nestelden de uit blinkers Guscott en Back zich in de top van het tryklassement, terwijl Paul Grayson met zijn vijftien benutte con versies zich eveneens onsterfelijk maakte. Trots kon Nederland zijn op de ma nier waarop de strijd was aangebon den. Oranje toonde durf en flair, maar de beide ingrediënten waren uiteinde lijk niet voldoende de figurantenrol van zich af te werpen. Rogier van de Walle leek zich halverwege de tweede helft uit de anonimiteit te ontworste len, maar zijn indrukwekkende solo strandde op enkele meters van de ach terlijn. En Garron Everts, één van de drie fullprofs in het Nederlandse team, kon in een eerder stadium zijn zenuwen niet in bedwang houden, toen hij vanuit een goede uitgangspositie een penaltykick niet tussen de palen kon krijgen. Eeuwige roem werd hen ont houden, maar het paste in het beeld dat Nederland over zichzelf had afge roepen: David tegen Goliath, met dit verschil dat David nu eens niet mocht winnen. LONDEN/MILAAN/ZEIST ANP Dennis Bergkamp, Aron Win ter en Edgar Davids hebben vanwege blessureleed afge zegd voor het Nederlands elf tal, dat woensdag vriend schappelijk tegen Duitsland speelt. Dries Boussatta (AZ), Jean-Paul van Gastel (Feye- noord) en Giovanni van Bronckhorst (Glasgow Ran gers) zijn door bondscoach Frank Rijkaard als hun vervan gers opgeroepen. Bergkamp laat wegens een rug- en enkelblessure de inter land aan zich voorbij gaan. Hij meldde zich zaterdag af. Een dag later kwamen bedankjes van Winter en Davids. Winter kampt met een gekewetste achillespees, Davids onder vindt te veel hinder van een liesblessure. Bij de drip ver vangers is één debutant: Bous satta. Van Gastel speelde al twee interlands, Van Bronck horst kwam zeven keer eerder voor Oranje uit. „Dit is het mooiste dat je kan overkomen. Ik heb er geen woorden voor", zei Boussatta zaterdag na de 2-1 nederlaag van zijn club bij MW, In Maastricht zat toevallig net de Marokkaanse bondscoach - Boussatta heeft een dubbele nationaliteit - om hem te be kijken. „Maar nu is de keuze niet moeilijk. Mijn voorkeur gaat natuurlijk uit naar Oran je." Dries Boussatta is naast Ruud van Nistelrooij de twee de debutant in de Oranje-se lectie. De 25-jarige middenvel der/aanvaller is bezig aan z'n eerste seizoen bij AZ. Daar vóór kwam de geboren Am sterdammer drie jaar uit voor FC Utrecht. Boussatta debu teerde in het betaalde voethal bij Haarlem, in het seizoen 1994/'95. Boussatta wist dat hij door de bondscoach werd gevolgd. „Tegen Ajax bijvoorbeeld. Maar toen speelde ik zo ver schrikkelijk slecht dat ik ner gens meer op durfde te hopen. Van Hanegein bleef maar op me inpraten, bleef me vertrou wen geven." De aanvaller leefde op onder de de aparte benadering van de trainer. Zijn vertrek bij FC Utrecht leek hel eindpunt. „Dit is een overwinning op mezelf. Ik heb een moeilijke periode bij Utrecht gehad, maar nu is alles achter de rug en wil ik alleen maar naar de toekomst kijken. Het is snel gegaan. De spelersgroep en de technische staf hebben me fantastisch gded opgevangen. Maar de meeste lof gaat naar Willem van Hanegem. Zijn aanpak past precies bij mijn persoon." Van Hanegem sprak zater dagmiddag met Rijkaard. „Maar ik heb die jongen be wust niet meteen ingelicht. Het is beter om dat na de wed strijd te doen. Hij past in de vi sie van de bondscoach. Die wedstrijd tegen Ajax was mis schien niet zo goed, maar die andere elf wel. Daarom ver dient hij een kans. Het is abso luut de verdienste van hem zelf." Van Hanegem stapte graag terug in de schaduw. Geen lof voor hem, maar voor de spe lers. „Het is alleen maar mooi dat we twee Oranje-spelers bij de selectie hebben. AZ telt blijkbaar meer mee dan we met zijn allen denken."

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17