1\ Tennissers wachten op garanties Eigenaar van Troefmarkt treurt om troep Kritiek CDA Ter Aar op forse verhoging woonlasten 1\ 1U: Rijn Veenstreek Inwoners regio positief over windmolens jnuidens bedrijf grijpt EAtst ondernemersprijs Boete en rijontzegging Woubruggenaar na ernstige aanrijding chef tim brouwer de koning. 071 -5356417. plv -chef marieta kroft. 071-5356411 ioorn fêteert 250.000ste bezoeker han den rijn. Zwembad De Hoorn in Alphen aan den Rijn oze hjn 250.000ste bezoeker ontvangen. Gistermorgen werd fet bad onthaald. Hij kreeg een tien-badenkaart en van is een afdruk in cement gemaakt. Op 12 juni van dit sseerde de 100.000ste bezoeker de toegangshekjes. Het en recreatiebad is sinds 28 februari officieel open. Het tvererjad werd gesloopt en maakte plaats voor een nieuw, dat «miljoen gulden kostte, e weds «««nier reikt innovatieprijs uit aan den rijn» Oud-Philipstopman J. Timmer maakt van- )EP l in Alphen aan den Rijn bekend welk bedrijf de Rijnland ;faam(tieprijs 1998 krijgt. De jury heeft Van Egmond Verpakkin- s dooijRijnsburg, Euro-Deur uit Nieuwkoop en Willburg Machi- (v uit Noordwijk genomineerd voor de hoofdprijs van e. Raadden. Timmer houdt in het parkrestaurant van het vo et Avifauna als voorzitter van het Millenniumplatform een jver het millenniumprobleem. festij eater a ""bllatie Lyklema morgen De installatie van waarnemend burgemeester L. Ly- yan Ter Aar is morgenavond om 19 uur. Om 19.30 uur be- Jvolgens de raadsvergadering waarin het ontslag van wet- rE. Kraak aan de orde komt. Zij heeft aangekondigd haar mogelijk bij de bestuurrechter aan te vechten. Leide t veelj „asJhonken automobilist klem in berm t Een 72-jarige automobilist uit Ter Aar heeft zich letter- m gedronken. Na een tip van getuigen trof de politie de ster cinnacht in zijn auto aan die nadat hij tegen een verkeers- m4s aangereden vastzat in de berm. Uit een bloedproef ver lat de bestuurder zo veel alcohol had genuttigd, dat de Rosn^ijn rijbewijs in beslag nam. De man kreeg een rijverbod huur. leftee j gestraft voor afsteken vuurwerk aan den rijn Twee jongens die in het Hofstedepark in ^(jjcerk vuurwerk afstaken, krijgen een alternatieve straf. De jpakte gistermiddag een 15- en een 16-jarige jongen op. o, dat anderhalve maand te vroeg met vuurwerk in de 'as, is doorverwezen naar het HALT-bureau. enboordmotor met instructies weg 8-jarige man uit De Zilk is niet alleen van zijn bui- Idmotor, maar ook van de bijbehorende gebruiksaanwij- ïstolen. De havenmeester van jachthaven Kaagdorp ont- naandag dat alle bedrading in het jacht was doorgeknipt, inaar heeft inmiddels aangifte van de diefstal gedaan. Onzekere toekomst loopt als rode draad door algemene beschouwingen TER AAR MARIETA KROFT Het CDA in Ter Aar heeft in de algemene beschouwingen op de begroting voor 1999 forse kritiek op de stijging van de woonlas ten zoals B en W die voorstellen. Een stijging van de huizenbe lasting en de afvalstoffenheffing met drie procent is genoeg, al dus de enige oppositiepartij in het dorp. Het college stelt voor om de OZB met ruim negen en de af valstoffenheffing met ruim twaalf procent te verhogen (623 gulden voor meerpersoonshuis- houdens). Het CDA rekent voor dat het zo'n vaart niet hoeft te lopen. Zo pleit de partij voor be zuinigingen op personeelskos ten. Ook kan de gemeente be zuinigen door een aantal inves teringen uit te stellen. Volgend jaar staat toch in het teken van de toekomstvisie van de ge meente Ter Aar, stelt het CDA en dus is er minder tijd om nieuwe taken en zaken op te pakken. De christen-democraten blij ven vaag met hun dekkings- voorstellen, zo geven ze toe. „De reden is duidelijk. Op het moment van de behandeling van deze beschouwingen kan er een ander college zitten. Het CDA wil dit college de mogelijk heid geven in de raad van de cember 1998 met voorstellen te komen om de begroting te wij zigen." Gemeente Belangen en het PAK wijzen de lastenverhogin gen niet af. GB volstaat in haar beschouwingen met de opmer king dat de woonlasten na 1999 niet weer met tien procent om hoog mogen. Het PAK merkt op dat de inwoners van Ter Aar als gevolg van de sterke stijging van de OZB moeten bloeden voor de uit de hand gelopen perso neelskosten van de afgelopen jaren. De onzekere toekomst van Ter Aar loopt als een rode draad door alle beschouwingen van de fracties. Het CDA en Gemeente Belangen noemen hun be schouwingen respectievelijk be scheiden en sober. Ze houden rekening met de benoeming van nieuwe wethouders en als gevolg daarvan wijzigingen in de begroting. Het PAK is ronduit rancu neus. De partij die donderdag lijdzaam moet toezien hoe de andere fracties hun eigen wet houder E. Kraak het ontslag aanzeggen, begint in de be schouwingen met een college: 'Hoe kleinere gemeenten suc cesvol kunnen zijn of worden'. Het PAK baseert zich op een onderzoek van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De conclusie die het progressief akkoord vervolgens trekt is niet mis te verstaan: „Gezien de ont wikkelingen van de laatste we ken acht het PAK de kans klein dat Ter Aar in de toekomst een succesvolle kleine gemeente kan worden." De begrotingsbehandeling heeft morgenavond plaats. Uitkomst enquête Energie en Watervoorziening Rijnland REGIO «MARIJN KRAMP jnstu Uitgei'MARUN KRAMP irtLeai!'onderneming van het a het Midden en Klein CLllfKB) is aan Crycle Cry- lingerroorbijgegaan. Het Lei- Bur<% bedrijf was bij de Irie geëindigd, maar de b.'i het MKB gaf de prijs 45f)00 gulden uiteindelijk 141- i Amsterdamse Imamin Dod Company, een be- t kant-en-klaar Islami- leid$dsel levert. ïur van Crycle Cryoge- |an Bakkum vindt het dat hij naast de titel we zijn zeker niet pen. Toen we hoorden Dij de laatste tien zaten, ast del stonden we al te springen. De laatste drie is dus fantastisch. Daarbij hebben we een enorme berg publiciteit gekregen. Dat pakje ook mooi mee." Volgens Van Bakkum gooide zijn bedrijf hoge ogen met zijn stikstofsnijmachine. „We kre gen de prijs uiteindelijk niet, omdat we te weinig omzet met het product hadden gedraaid. De snijmachine is immers nog maar net ontwikkeld. Als we een jaar later hadden meegedaan was er, zo zei de jury, geen twij fel mogelijk geweest over de winnaar. Dus volgend jaar schrijven we ons weer in voor de wedstrijd." Iets meer dan de helft van de inwoners van Rijnsburg, Hille- gom, Rijnwoude, Ter Aar en Ja- cobswoude, vindt dat hun ge meente actief op zoek moet gaan naar plekken voor wind molens. Dit blijkt uit een en quête die de Energie en Water voorziening Rijnland (EWR) de afgelopen maanden liet uitvoe ren in vijf gemeenten in haar werkgebied. Bijna driekwart van de ondervraagden gelooft dat er in hun gemeente goede locaties te vinden zijn. Het liefst zien de geënqueteerden de windmolens in groepjes op dijken, wegen en bedrijfsterreinen geplaatst. De EWR onderzoekt momen teel of én waar zij windenergie kan gaan opwekken in haar le- veringsgebied van 25 gemeen ten. Om de meningen te polsen over deze alternatieve energie bron en de bijbehorende mo lens hield de EWR een enquête in een aantal dorpen die samen een goede doorsnede geven van het hele leveringsgebied. Zowel gemeenten waarin windenergie vaak het onderwerp van ge sprek was (bijvoorbeeld Ter Aar) als gemeenten waarin deze problematiek nauwelijks aan de orde kwam (zoals Rijnsburg), werden aangeschreven. In elke gemeente kregen zo'n 1200 mensen een vragenlijst thuis. Ruim dertig procent vulde de enquête in. Her en der een windmolen in de polder heeft niet de voorkeur van de ondervraagden. Daarbij moeten de kolossale palen wel in het landschap passen. Is dat niet het geval, dan zijn de on- 4^ |Zo zien de inwoners van het leveringsgebied van het energiebedrijf EWR windmolens het liefst: op een rij en I niet her en der verspreid in de polder. dervraagden vaker tegen de komst van windmolens. Ook blijkt uit de enquête dat men sen met meer kennis van wind energie sneller instemmen met de plaatsing van windmolens. „Op zich ligt dit voor de hand", meldt EWR-voorlichter J. van Van der Erf niet echt naar voren molens. Landelijk gezien ligt dit cijfer tien procent lager. Ik vind de uitslag van de enquête op dit punt dus verassend positief." Dat mensen overlast vrezen van de ongeveer honderd meter hoge windmolens komt volgens der Erf. „Maar als je het nooit hebt onderzocht kun je het ook niet met zekerheid stellen." Van der Erf vindt het opmer kelijk dat inwoners van Zuid- Holland volgens de enquête zo doordrongen zijn van de nood zaak van windenergie. „Van de ondervraagden geeft 73 procent aan dat er in hun gemeente ge schikte locaties zijn voor wind- uit het onderzoek. „Mensen die weinig van windenergie afwis ten zijn wel banger voor over last dan degene die goed geïn formeerd zijn over de proble matiek. De laatste groep ver wees in dit geval naar de Wet Milieubeheer die bescherming biedt tegen geluids- en scha- duwhinder. Dat betekent voor ons dat wij mensen goed moe- ARCHIEFFOTO HANS VAN WEEL ten informeren als wij locaties voor windmolens kiezen. Dit zal de komende jaren her haaldelijk gaan gebeuren. Drie procent van de energie die de EWR levert moet in het jaar 2000 bestaan uit duurzame energie. Voor 2020 ligt de norm zelfs op tien procent. „Hoe we dat moeten halen is voor ons nog een raadsel, maar we gaan daar wel naar toe werken. Voor de komende jaren houdt het echter in dat we tientallen mo lens gaan plaatsen in ons leve ringsgebied. Hoeveel precies en waar ze komen is nog niet dui delijk. Dat onderzoeken we mo menteel." Winkelier uit Rijnsaterwoude dient schadeclaim in bij gemeente :n hajy/oud iamp eenkémer P.Jansen van de jrkt in Rijnsaterwoude dat is zacht uitge- ïan de werkzaamheden i zijn supermarkt. De af- gererfai in Overbuurt be- nevejen de gang naar zijn ^at hij inkomsten 1 gaat daarom een scha- j indienen bij de ge- I Jacobswoude. „Want itegral moest de gemeente lodig in november en er aan de slag gaan met iys Le Dging van Overbuurt. Jer is verreweg mijn ee' maand." i vindt dat de gemeente den' ;ening heeft gehouden winkel. „Ik heb, voor- vard< egonnen, een brief ge- arin stond wat de ge in de buurt ging doen. ervolgens een bezwaar- ingediend tegen het dat was het. Dit is de permarkt in het dorp en rest zijn er geen bedrij- i^Éeze buurt. Ze hadden I even de moeite kun- ien om met mij te over- |-j werkzaamheden kosten ]geld. Doordat de weg ingang van zijn super- -n meter diep is afge- kunnen klanten niet »or de deur parkeren, teente heeft weliswaar keerterreintje aan de van de Herenweg aan- ivar parkeerplek voor iM oekers, maar daar kun de rfl'et met het winkelkar- issinpnen." Want met zo'n is het lastig rijden over ge platen en een pro- aangelegd houten p- „Sommige oudere durven niet eens over 00): Het wankele loopbruggetje is supermarkt-eigenaar Jansen een doom in het oog. Oudere klanten zijn volgens hem bang om de oversteek te maken. die gammele planken die over de afgraving liggen." Soms is de winkel zelfs hele maal niet te bereiken. „Toen ze vlak voor mijn deur aan het gra ven waren, hadden ze die plan ken weggehaald en kon nie mand de 'gracht' oversteken. Mensen vertrekken dan, want ze gaan geen half uur wachten totdat ze kunnen oversteken. Ze gaan hun boodschappen doen in Leimuiden of Alphen aan den Rijn." Het was beter geweest als de gemeente eerst goed met hem had overlegd. „Misschien had den we dan oplossingen gevon den die de overlast voor mij en mijn klanten konden beperken. Want waarom moet het per se zo laat in het najaar. December is mijn drukste maand en de kans dat het een modderige bende wordt is in deze periode ook groot." Wethouder C. Virik (openbare werken) heeft begrip voor de klachten van de winkelier. „Na tuurlijk is het lastig voor hem dat daar wordt gewerkt. Maar ophoging van de Overbuurt was noodzakelijk. Dat staat al jaren op de agenda." De gemeente heeft met de aannemer afge sproken dat hij de overlast voor Jansen en zijn klanten tot een minimum beperkt. „Ik moet zeggen dat hij daar aardig in slaagt. Wij zijn begin deze week langs geweest en het zag er netjes uit." Een paar maanden later of eerder beginnen met de werk zaamheden lag in de praktijk volgens Vink lastig. „We hebben deze periode met de aannemer afgesproken. Op deze maanden heeft hij zijn prijs gebaseerd. Dat kun je dan niet ineens om gooien. Overigens zou de aan nemer aanvankelijk drie maan den bezig zijn en pas vlak vooi kerst stoppen. We hebben daar twee maanden van kunnen ma ken, zodat hij ruim een week voor kerst klaar is." FOTO ANNETTE LAMEUER zo symphatiek' en ook voorba rig. „Wij hebben bij de gemeen te geen potje voor schade claims. Voor zo iets bestaan an dere regelingen. Je moet er toch samen uit kunnen komen. Mocht Jansen vrezen dat hij geld misloopt met kerst, dan doe ik een dringend beroep op de inwoners van Rijnsaterwou de om ondanks de werkzaam- hedeiï boodschappen bij hem te blijven doen. Want voor het dorp is het van groot belang dat deze winkel blijft bestaan." VVD: gratis zwemabonnementen TIM BROUWER DE KONING Om meer zwemmers naar na tuurbad Aarweide te lokken, wil de WD alle inwoners van Ter Aar een gratis abonne ment geven. De liberalen ver wachten hiervan naast een grotere toeloop naar het zwembad ook extra inkomsten door een hogere horecaomzet. De WD stelt in haai algemene beschouwingen dat iedere in woner van Ter Aar, of hij nu zwemt of niet, toch al 26 gul den bijdraagt aan de instand houding van het zwembad. De grootste wens van de liberalen blijft privatisering van Aarwei de, maar tot die een feit is, vol staan gratis abonnementen voor iedere ingezetene. Ook het CDA en Gemeente Belan gen denken de kosten te druk ken door het openluchtbad te privatiseren. Hel PAK is voor zichtiger. Dat wil eerst dat een extern bureau een onderzoek doet naar de mogelijkheden met het bad. De partij denkt aan een natuurcamping in combinatie met andere soor ten van recreatie. Bezwaren tegen kantoorbouw afgewezen Alleen als de Alphense tennisclub TEAN en de Stichting Alphens Tennispark geen schade lijden door de bouw van drie kantoorgebouwen aan de Prins Bernhardlaan en de Laan der Continenten, willen zij hun bezwaar daarte gen laten vallen. Omdat de tennissers en de stichting die garantie nog niet hadden, voerde E. Chaudron gister avond namens beide het woord tijdens een hoorzitting over de bouwplannen. ALPHEN AAN DEN RUN ROBBERT MINKHORST Projectontwikkelaar Wereldha- ve en La Gro Advocaten willen op het voormalige ijsclubter rein, grenzend aan het Bospark en het Raoul Wallenbergplein, kantoren en appartementen bouwen. In één van de drie panden neemt het advocaten kantoor zijn intrek. De bouwplannen hebben ge volgen voor TEAN. Maar, zei wethouder D. van der Veen Meerstadt (stadsontwikkeling), „TEAN krijgt een vernieuwde tennis baan, een vernieuwde kantine en kleedkamers." Bovendien is de verkoop van het tennispark Nieuwe Sloot aan de stichting vrijwel rond, zei de wethouder. En dat is een tweede voorwaar de van de stichting aan de goedkeuring. De behandeling van het be zwaar van TEAN en de stichting overrompelde de andere com missieleden. „We zijn nu een pion in een onderhandelings- spel", zei CDA'er H. Habermehl, omdat de gemeente nog in overleg is met beide. Dat staat Habermehl niet aan. „Om het eufemistisch uit te drukken: ik vind dat merkwaardig." PvdA'er C. Ros zei dat in dat spel de puntjes op de i moeten worden gezet. „De gemeente moet in elk geval iets in de geld buidel doen", zei ze. Het ver volg van de onderhandelingen wilde zij en met haar de rest van de commissie afwachten. Het bezwaar werd intussen wel on gegrond verklaard. Dat gebeur de ook met het protest van de familie De Keyzer, die bij mon de van advocaat W. Mulder liet weten dat de bouwplannen veel te kolossaal zijn. De familie woont tegenover het ijsclubterrein. Mulder: „De ze mensen raken ingeklemd tussen een aantal hoge kantoor panden. In het bestemmings plan Centrum staat dat bij deze plek gedacht wordt aan 'kleine re kantoorgebouwen'. Een ge bouw wordt maar liefst 35 me ter hoog. Gebouwen van deze omvang zijn er niet in Alphen. Kortom, er komt een torenflat voor het huis en daar hebben mijn cliënten ernstig bezwaar tegen." Alphen laat internet op kabel toe ALPHEN AAN DEN RUN- Alphen streeft ernaar om in het tweede kwartaal van het volgend jaar een deel van de huishoudens via de kabel op internet aan te sluiten. Op dit moment wordt onderzocht welke maatregelen er nodig zijn om het kabelnet daarvoor geschikt te maken. Zodra dat bekend is, wordt internet wijk voor wijk ingevoerd. Het is nog niet bekend welke wijk de primeur krijgt. Alphen heeft een bedrag van vier miljoen gulden opzijgelegd om de inwoners, die dat wensen, via de kabel toegang te verschaffen tol internet. Dat geld komt uit de reservepot van het CAI-bedrijf. De gemeente heeft geen plan nen om internet te gaan exploiteren. Dat laat zij over aan het be drijfsleven waarmee ze contracten afsluit. weg geweest naar een café in Alphen om daar naar de Elfste dentocht te kijken. I lij is al eens eerder beboet voor te hard rij den en voor rijden onder in vloed. DEN HAAG/ALPHEN A Tegen een 23-jarige inwoner van Woubrugge is gisteren vier weken voorwaardelijke gevan genisstraf, een boete van 2500 gulden en rijontzegging van een jaar, waarvan de helft voorwaar delijk, geëist in verband met een door hem veroorzaakt ern stig ongeluk op de Prins Bern hardlaan in Alphen. De aanrijding had op 4 janua ri plaats. De Woubruggenaar reed negentig waar hij maar vijftig mocht. Een 75-jarige Al- phenaar die op zijn bromscooter de weg overstak werd daarvan de dupe. Hij brak zijn rug, enkele ribben en kreeg in het ziekenhuis als complica tie een hartinfarct. Een jaar na het ongeval is de man er nog steeds slecht aan toe. Hij ver plaatst zich in een rolstoel. De Woubruggenaar bekende dat hij te hard had gereden. Hij was op De Woubruggenaar had aan vankelijk contact onderhouden met het slachtoffer, maar heeft dat contact verbroken omdat de familie van het slachtoffer vol gens hem daarop geen prijs meer stelde. Aanklager mr. E. Visser twijfelde aan dat verhaal. De aanklager vindt voorts dat de rechtbank geen rekening moet houden met de chauffeursbaan van de Wou bruggenaar. De verdachte vroeg bij monde van zijn raadsman mr. M. Groen om behoud van het rijbewijs. Daartoe stelde de raadsman een werkstraf als compensatie voor. De rechtbank doet op 24 no vember uitspraak.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19